Rotacja kręgów

Skolioza

Skolioza

.. ...czołowej ) towarzyszy rotacja kręgów ( deformacja w płaszczyźnie poziomej na wysokości danych kręgów ) oraz skrzywienie w płaszczyźnie strzałkowej, czyli wygięcie do tyłu lub do przodu ( pogłębienie krzywizny, odpowiednio kifoza i lordoza ). Rozpoznanie skoliozy. Skoliozę rozpoznajemy w..

Skolioza a problemy z sercem?

.. ...kręgosłupa, zapewne z rotacją kręgosłup naciska na płuca. Skolioza to nie tylko wada kręgosłupa, ale i też narządów wewnętrznych, bo naciska na nie. Prawdopodobnie masz skoliozę torakogenną, ale o tym musi zdecydować lekarz. Skolioza IIIst. mocna storsowana. Pozdrawiam Smutna, Twoje..

Rotacja serca wzdłuż osi długiej w lewo

.. ...radiologicznego napisano - rotacja serca wzdłuż osi długiej w lewo. nie wiem co to znaczy. Mam esowate skrzywienie kręgosłupa w odcinku piersiowym widoczne tylko w badaniu radiologicznym oraz ortopedycznym dla laika jestem prosta jak struna jest to wynikiem wykonywanych ćwiczeń przez lat..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 639

.. ...lędżwiowego z zaznaczoną rotacją trzonów kręgu.Zmiany wytwórczena krawędziach trzonów kręgów L.Nieco bardziej zaawansowane zmiany w obrębie wyrostków stawowych m - kręgowych, z zaznaczoną sklerotyzacją podchrzęstną.Tarcza m - kręgowa L5 - S1 obniżona nieco w cześci tylnej. Dziś z rana..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1133

.. ...skierowanie na rtg - wyszło: rotacja trzonów kręgowych,pogłębiona lordoza lędźwiowa,na następnej wizycie dostałam skierowanie na rezonans odcinka lędźwiowo - krzyżowego i wyobraźcie sobie badanie się nieodbyło,ponieważ wyszło że mam klaustrofobię tzn. pan doktor który to wykonywał wsunął..

Ból kręgosłupa w odcinku piersiowym

.. ...masz skrzywienie lub rotację w kr. piersiowym i z powodu zwiększenia ciężaru ciała oraz przesunięcia środka ciężkości - dziecko w brzuchu powoduje przesunięcie środka ciężkości i statyki ciała.Myślę,że najlepiej pomogłoby ci pływanie lub gimnastyka w basenie,a także laser na kręgosłup..

Nagła chwilowa mdłość i zawrót głowy, dziwne nieprzyjemne uczucie!

.. ...skrzywienie boczne z rotacją w kręgosłupie szyjnyM.Może nadwyrężyłeś kręgosłup tańcząc.Mnie chwilowe zawroty głowy brały gdy schyliłam głowę,albo nawet w pozycji leżącej jak wyżej pod głową miałam .Muszę traz na płaskim spać.Nie wiem czy u ciebie jest podobnie.mnie odpowiednia gimnastyka..