Rozkurcz mięśni

Niewydolność serca

.. ...) oraz niewydolność rozkurczową ( częsta w chorobie wieńcowej oraz w przerostach mięśnia sercowego ). Niewydolność rozkurczowa charakteryzuje się podwyższonym ciśnieniem późnorozkurczowym w komorze przy jej prawidłowej objętości późnorozkurczowej ( w badaniu rentgenowskim sylwetka serca..

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

.. ...wapniowych działają rozkurczająco na mięśniówkę gładką zarówno tętnic obwodowych jak i tętnic wieńcowych. Część leków tej grupy w większym stopniu wpływają na mięsień sercowy i układ bodźcotwórczy, podczas gdy inne głównie na naczynia krwionośne. Właściwości te decydują o ich..

Antagoniści receptora angiotensyny II

Antagoniści receptora angiotensyny II

.. ...angiotensyny II jest rozkurcz mięśniówki gładkiej, obniżenie oporu naczyniowego a co za tym idzie obniżenie obciążenia serca. Badania naukowe dowodzą o korzystnym działaniu inhibitorów receptora angiotensynowego na proliferację mięśniówki naczyń i serca. Leki tej grupy działają..

Przerost mięśnia sercowego (przerost lewej komory serca)

.. ...jej napełniania przy rozkurczu i upośledzenie funkcji skurczowej. Początkowo przerost jest koncentryczny, powyżej krytycznej masy serca 500g następuje przejście w przerost odśrodkowy ( ekscentryczny ). Przeciążenie objętościowe lewej komory będące wynikiem zwiększonego napełniania lewej..

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...dwie fazy: skurczu i rozkurczu. W fazie skurczu mięsień sercowy napina się i objętość komór serca ulega gwałtownie zmniejszeniu. Efektem tego jest wyrzucenie krwi z prawej komory do płuc a z lewej do aorty, stąd zaś do całego organizmu. W fazie rozkurczu napięcie mięśnia maleje i komory..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...obniżają ciśnienie poprzez rozkurczenie naczyń krwionośnych oraz poprzez wpływ na układ renina - angiotensyna - aldosteron. Dodatkowo powodują cofanie się niepożądanych zmian w mięśniu sercowym, wywołanych nadciśnieniem tętniczym ( remodeling serca ). Jak wszystkie leki obniżające..

Betaadrenolityki (beta-blokery)

Betaadrenolityki (beta-blokery)

.. ...dodatkowym działaniu rozkurczającym naczynia poprzez zwiększanie stężenia tlenku azotu. Leki z grupy beta - blokerów są wykorzystywane w leczenie choroby wieńcowej ( zwolnienie rytmu serca wiąże się ze zmniejszeniem zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen ), nadciśnienia tętniczego (..

Indapamid (Ipres long)

.. ...Indapamid dodatkowo rozkurczania mięśnie naczyń ( spadek oporu naczyń prowadzi do spadku ciśnienia tętniczego ) i ogranicza przerost lewej komory. Działania niepożądane indapamidu to przede wszystkim zaburzenia elektrolitowe wynikające z mechanizmu działania leku ( hipokaliemia,..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...reaktywności naczyń ( skurcz - rozkurcz ). Efektem jest wzrost oporu naczyń płucnych. Takie warunki zmuszają prawą komorę do wzmożonej pracy, co powoduje przerost mięśnia sercowego i rozstrzeń w obrębie prawej komory i w konsekwencji rozwój prawokomorowej niewydolności serca...

Niedotlenienie serca

.. ...których skraca się faza rozkurczu mięśnia sercowego; końcowe odgałęzienie naczyń wieńcowych doprowadzające krew do warstwy podwsierdziowej są mechanicznie zaciskane w fazie skurczu; wydłużenie tej fazy upośledza więc ukrwienie serca; w chorobach przebiegających z obniżeniem stężenia..

Kardiomiopatia restrykcyjna

.. ...przebiegająca z jego rozkurczową niewydolnością. Na skutek zmian chorobowych toczących się nie w samych kardiomiocytach, ale w przestrzenie pozakomórkowej, upośledzona jest relaksacja komór serca ( zwykle lewej ). Mięśniówka ścian jest prawidłowej grubości, objętość komór serca również..

Ramipril (Axtil, Mitrip, Piramid, Polpril, Ramicor, Tritace, Vivace)

.. ...substancja miedzy innymi rozkurczająca naczynia ), spadek stężenie aldosteronu, wzrost aktywności reninowej osocza i inne. ACE - I, w tym ramipril, zmniejszają obciążenie serca, obniżają ciśnienie tętnicze krwi, hamują procesy remodelingu mięśnia sercowego i naczyń. Głównymi..

Mebeweryna (Duspatalin)

.. ...zespołem jelita drażliwego. Rozkurcz mięśni powoduje ustąpienie dolegliwości bólowych i złagodzenie zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego. Mebeweryna jest także stosowana u chorych z innymi przyczynami dolegliwości bólowych w obrębie jamy brzusznej. Mebeweryna działa objawowo, to..

Bromazepam (Lexotan, Sedam)

.. ...przeciwdrgawkowe, miorelaksacyjne ( rozkurcz mięśni ), przeciwlękowe i ogólnie uspokajające. Bromazepam wykorzystuje się w farmakoterapii różnego typu zaburzeń lękowych, zaburzeń adaptacyjnych, stresu pourazowego, w przypadku stanów lękowych na tle chorób ośrodkowego układu nerwowego..

Terazosyna (Tesin, Hytrin, Kornam, Setegis)

.. ...i powoduje przez to rozkurcz mięśni gładkich. W przypadku naczyń krwionośnych wiąże się to z ich rozkurczem ( wazodylatacja ) i spadkiem ciśnienie tętniczego. Spadek napięcia mięśni gładkich jest też obserwowany w pęcherzu moczowym i gruczole krokowym, co ułatwia oddawanie moczu w..

Milrynon (Corotrope)

.. ...jonów wapnia wiąże się z rozkurczem tych naczyń. Zestawienie tych dwóch efektów: wzrost siły skurczu serca oraz spadek oporu obwodowego, któremu serce musi się przeciwstawiać, sprawia, że wzrasta wydolność pracy mięśnia sercowego. Co ciekawe, wzrost siły skurczu uzyskany poprzez blokadę..

Niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

.. ...miorelaksacyjnie ( wywołuje rozkurcz mięśni ). Wszystkie leki z grupy NLPZ działają przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo, rozrzedzają krew ( blokada COX1 upośledza funkcje płytek krwi ) oraz przeciwbólowo. NLPZ mogą być toksyczne dla wątroby, nerek i układu sercowo - naczyniowego. Blokada..

Echo serca - Str. 55

.. ...komora 3,1 MiesieńIVS - rozkurcz10 tył11 zastawka mitralna - pogrubiałe płatki - Fala zwrotna * / * * . zastawka mitralna - drobne zwłóknienie płatkłów Zastawka trujdzielna - fala zwrotna * / * * Osierdzie - bez cech płynu w osierdziu Kurczliwość - upośledzona relaksacja mięśnia lewej..

Echo serca - Str. 60

.. ...wymiary jam serca LK - rozkurcz59mm lewy przedsionek - 41 Aorta39 prawakomora - 31 mięśnieńIVS - rozkurcz 10mm tył rozkurcz11 zastawka mitralna pogrubiałe płatki Fala zwrotna płatki+++ Zastawka aortalna drobne zwłóknienie płatków Zastawka trójdzielna fala zwrotna+/++ z prawidłowymRVST..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 12

.. ...dostałem meteospazm - takie rozkurczowe z przeciwbólowym - mocniejsza nospa : ) Czasem jeśli ból wynika z nerwowych skurczów mięśni lub jelit - pomaga. Głowa do góry, tyłek z kanapy, i małymi kroczkami do celu... zacznij od próby uwierzenia, że to wszystko co się z t=tobą dzieję może..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 13

.. ...leków przeciwbólowych, rozkurczających mięśnie, mazidła i plastry rozgrzewające i nic nie pomogło.Próbowałam ćwiczyć ale po nich było jeszcze gorzej już straciłam nadzieję , że się kiedyś pozbędę tego bólu . A co do ataków nerwicowych to nie odczuwam satysfakcji bo od 2 miesięcy jestem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 186

.. ...przepisał mi baclofen jako rozkurczający lek mięśnie i powiedział, że troszkę mam ze sportem wyluzować i że za bardzo dbam o siebie i za często badania sobie robię. Badanie dna oka też nie wykazało żadnych nieprawidłowości, ale że baclofen działał na mnie trochę dziwnie, tzn. bolało mnie..

Dodatkowe skurcze - Str. 287

.. ...mm. Prawidłowa funkcja rozkurczowa mięśnia lewej komory oceniana na podstawie profilu napływu mitralnego oraz w badaniu techniką tkankowego Dopplera.Gradienty przezzastawkowe w normie. frakcja wyrzutowa lewej komory EF78 %. Nie uwidoczniono skrzeplin w jamach serca,nie stwierdzono..

Płyn w osierdziu

.. ...32 mm, lewa komora - rozkurcz 52mm, masa mięśnia lewej komory 244,2g, lewy przedsionek 34mm, Aorta 22mm, prawa komora 30mm, mięsień IVS skurcz 13mm, mięsień IVS rozkurcz 11mm, tył skurcz 12mm, tył rozkurcz 10mm Zastawka mitralna: płatki pogrubiałe z drobnymi zwapnieniami Fala zwrotna: I..

Echo serca, jaka interpretacja?

.. ...- 2,8 cm Lewa komora rozkurcz - 4,8 cm Grubość przegrody M - K - 0,93 cm Grubość tylnej ściany - 0,93 cm Prawa komora - 2,1 cm opis:Wielkość jam serca prawidłowa.Kurczliwość mięśnia lewej komory dobra.EF około 70%.Zastawki bez zmian strukturalnych o nieco wiotkich płatkach( zwłaszcza..

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...skurcz | 2.6 - 3.4 | 3,9 rozkurcz | 3.5 - 5.7 | 5,2 Gr. tylnej ściany LK | 0.6 - 1.1 | 1,0 Gr. przegrody m - k | 0.6 - 1.1 | 1,0 PK | 0,9 - 2,6 | 1,8 EF ( % ) | | ================================================= Opinia badania: Osierdzie wolne. Powiększenie jamy LP. Kurczliwość mięśnia..

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...skurczowe, poniżej 60 - rozkurczowe a tętno dość często poniżej 60 a zdarzało się , że było w granicach 43 - 54 )? Jaki wpływ mają beta - blokery na astmę( w tej chwili - od m - ca, mam odstawiony CORTARE 250 - lek na astmę )? Co w tej sytuacji mam robić? I wreszcie na jakiej podstawie..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 3

.. ...dostałem także zastrzyk na rozkurcz mięśni. czy bóle w klatce mogą też byc spowodowane tym że mam nie domykalność zastawki aortalnej. kardiolog co każdą wizyt mówi że sie coraz bardziej nie domyka ale uspokaja że z tym można żyć. ostateczność to na stół i operacyjnie to * naprawić * ...

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 5

.. ...zakrztusić się].Kminek działa rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit,majeranek likwiduje skurcze i działa przeciwzapalnie.Prócz tego pić kłącze tataraku.PÓŁ łyżeczki kłącza zalać szklanką wrzątku,przykryć na 30 minut.Pić 3 razy dziennie po jednej trzeciej szklanki.Jest to bardzo..

Krótkotrwałe bóle po alkoholu

.. ...zaczyna sie pokazywać przy rozkurczu mięśni, czyli jak chcę wstać. Wtedy czuję się jakby w środku coś mi rozrywało. Jakby coś od środka ciągnęło mój pępek lub jelita w jego okolicy. To nie jest strasznie mocny ból ale gdy zapomnę o tym i szybko się podniosę to mam wrażenie że zaraz coś..

Dysfunkcja rozkurczowa mięśnia lewej komory

.. ...kurczliwość ścian. Dysfunkcja rozkurczowa mięśnia lewej komory. Niedomykalność trójdzielna ( + ) , Niedomykalność mitralna ( + ) - wiotkie płatki zastawki mitralnej. Osiedzie bz. troche ( nieczytelnie ). Czy to coś poważnego ? Czy powinienem wykonać dodatkowe badania ? Pozdrawiam. Na ile..

Osłabienie, szybkie męczenie mięśni

.. ...za wysokie ciśnienie rozkurczowe i niski puls ( 55 - 60 ), waga w normie, choć lubiłem zjeść tłusto. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym? Podejrzewałem już chyba wszystko - cukrzycę, stłuszczenie wątroby ( piję bardzo rzadko ), nowotwory, hormony czy problemy z nerkami ). Czy wystarczy..

Bóle w klatce piersiowej i plecach od 2 miesięcy

.. ...ewentualnie nospa jako lek rozkurczający. Dziękuję Gosiu za odpowiedź . Czyli trzeba przeczekać..... ciekawa jestem po jakim czasie zaczeło Ci się poprawiać i jak to wyglądało. A może potrzebna jest jakaś rechabilitacja tych mięśni, żeby się poprawiło i nie wracało. Mi lekarz poradził..

Osłabienie mięśni prawych kończyn

.. ...powinien przepisac ci cos rozkurczowego na miescie, jesli nie sprawia Ci to bolu to wlasnie stosowanie gimnastyki rociagnie miescni byloby zalecane. Moje zdanie, mi wlasnie tak czasem pomaga : ) Buzki dziekuję Patiu za odpowiedź, troche mnie uspokoiłaś i mam nadzieje że to nic..

Wynik echo serca z użyciem Dopplera

.. ...skurczu 2,9 cm Lewa komora rozkurcz 4,9 cm Grubość przegrody M - K 1,1 cm Grubość tylnej ściany 1,0 cm Prawa komora 2,3 cm Wymiar jam serca prawidłowe Nie stwierdza się przerostu ani odcinkowych zaburzeń kurczliwości mięśnia LK. Kurczliwość globalna dobra EF ok. 70% Aparat zastawkowy bez..

Badania, wyniki - prosze o wasze interpretacje

.. ...2,9 cm ; Lewa komora rozkurcz 4,9 cm ; Grubość przegrody M - K 1,1 cm ; Grubość tylnej ściany 1,0 cm ; Prawa komora 2,3 cm Wymiar jam serca prawidłowe. Nie stwierdza się przerostu ani odcinkowych zaburzeń kurczliwości mięśnia LK. Kurczliwość globalna dobra ; EF ok. 70% Aparat zastawkowy..

Biegunka i wymioty jednocześnie

.. ...posiłków.Kminek działa rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit,a majeranek likwiduje skurcze,działa przeciwzapalnie.Oprócz tego pić kłącze tataraku.PÓŁ łyżeczki kłączy zalać wrzątkiem,trzymać pod przykryciem 30 minut,pić 3 razy dziennie po jednej trzeciej szklanki.Pic ciepłe.Za każdym razem..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...2,9 cm ; Lewa komora rozkurcz 4,9 cm ; Grubość przegrody M - K 1,1 cm ; Grubość tylnej ściany 1,0 cm ; Prawa komora 2,3 cm Wymiar jam serca prawidłowe. Nie stwierdza się przerostu ani odcinkowych zaburzeń kurczliwości mięśnia LK. Kurczliwość globalna dobra ; EF ok. 70% Aparat zastawkowy..

Uciążliwy dyskomfort w okolicy klatki piersiowej i serca

.. ...- 2,9 cm Lewa komora rozkurcz - 4,9 cm Grubość przegrody M - K - 1,1 cm Grubość tylnej ściany - 1,0 cm Prawa komora - 2,3 cm Wymiary jam serca prawidłowe. Nie stwierdza się przerostu ani odcinkowych zaburzeń kurczliwości mięśnia LK. Kurczliwość globalna dobra. EF ok. 70%. Aparat..

Niskie ciśnienie wysoki puls, bóle głowy, nerek, czasem nudności

.. ...maści przeciwzapalne i rozkurczające mięśmnie.A może kręgosłup.Może Kasiu nie ubierasz się odpowiednio do warunków pogodowych...,Grzanie lampą solux okolicy lędżwiowej może ci pomóc jeśli to nie nerki,. Witam Wszystkich Serdecznie, a szczególnie Osobę Kasia Nie jestem już młody, i juz..

Podwyzszony kortyzol podwyzszone zelazo bóle brzucha nerwica

.. ...wypić .Kminek działa rozkurczowo na mięśnie jelit,majeranek likwiduje skurcze,ma działanie przeciwzapalne.Aby wyjaśnić sprawę zrób USG nerek informując lekarza o twych wynikach. Na problemy z trawieniem, bólem z lewej strony brzucha oraz wzdęcia sugerowałabym wizytę u gastrologa. Te..

Problem ze zdrowiem.

.. ...rozkurczowo na mięśnie gładkie jelit,majeranek likwiduje skurcze jelit i ma działanie przeciwzapalne.Na pewno Ci to ulży w bólach brzucha i uspokoi Cię.Pozdr. uwaga: pijąc dziurawiec nie mozna się opalać!..

Holter EKG - poproszę o opinie i komentarze

.. ...skurczu 2,9 cm Lewa komora rozkurcz 4,9 cm Grubość przegrody M - K 1,1 cm Grubość tylnej ściany 1,0 cm Prawa komora 2,3 cm Wymiar jam serca prawidłowe Nie stwierdza się przerostu ani odcinkowych zaburzeń kurczliwości mięśnia LK. Kurczliwość globalna dobra EF ok. 70% Aparat zastawkowy bez..

Czy to może być nerwica?

.. ...Dostałam lek Mydocalm na rozkurcz mięśni, witaminę B12 i maść rozgrzewającą. Na 5 dni. Potem wszystko było dobrze przez ok 3 tygodnie. Lekkie uciski na karku były, ale nie myślałam o nich. Pod koniec maja powtórka z rozrywki. Pojechałam do lekarza z kartą ze szpitala. W badaniach miałam..