Rozległy zawał serca

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...być jednak zwolnione. Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy Zawał rozległy przedni Zawał dolnej ściany serca Zawał tylnej ściany serca..

Zawał dolnej ściany serca

.. ...tętnicy wieńcowej ( 20% ). Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy Zawał rozległy przedni Zawał dolnej ściany serca Zawał tylnej ściany serca..

Zawał przednio-boczny serca

.. ...wieńcowej ( odnoga od LAD ). Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy Zawał rozległy przedni Zawał dolnej ściany serca Zawał tylnej ściany serca..

Zawał przedniej ściany serca

.. ...anterior descending ). Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy Zawał rozległy przedni Zawał dolnej ściany serca Zawał tylnej ściany serca..

Zawał przednio-przegrodowy serca

.. ...Anterior Descending ). Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy Zawał rozległy przedni Zawał dolnej ściany serca Zawał tylnej ściany serca..

Zawał rozległy przedni serca

.. W zawale rozległym przednim serca ( Infarctus myocardii parietis anterioris externus ) martwica mięśnia sercowego spowodowana jest zatrzymaniem przepływu przez główny pień lewej tętnicy wieńcowej albo przez obie główne gałęzie tętnicy wieńcowej. Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał..

Zawał tylnej ściany serca

.. ...prawej tętnicy wieńcowej. Podział zawałów serca. Zawał przedniej ściany serca Zawał przednio - boczny Zawał przednio - przegrodowy Zawał rozległy przedni Zawał dolnej ściany serca Zawał tylnej ściany serca..

Dorzut zawału serca

.. ...najczęściej 2 - 10 doba ) rozległego zawału ściany przedniej serca i koniuszka rozciągnięcie i zmniejszenie grubości obszaru zawału bez pojawienia się nowej martwicy - takie zmiany doprowadzają do hemodynamicznego pogorszenia pracy serca ( w ECHO serca widoczne zmiany akinetyczno -..

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...nadciśnienia tętniczego z rozległą miażdżycą naczyń mózgowych. Czynniki ryzyka udaru mózgu. niemodyfikowalne czynniki ryzyka ( wiek, płeć męska ). modyfikowalne czynniki ryzyka ( mamy na nie wpływ ). nadciśnienie tętnicze; cukrzyca; migotanie przedsionków, świeży zawał serca,..

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...uszkodzenia lewej komory. Rozległy zawał może obejmować odnogi znajdujące się w przegrodzie międzykomorowej i powodować bradykardię. W tej sytuacji śmiertelność jest wysoka. Czasowa stymulacja i leczenie inotropowe ( zwiększające kurczliwość ) są konieczne w blokach AV drugiego i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...pozwoliły mi przejść dość rozległy zawał zdecydowanie łagodnie. Zawał zaskoczył mnie w dniu moich 50 - tych urodzin, a jego przyczyn było przyjamniej kilka: 1. Obciążenia dziedziczne - moja mama zmarła dość wcześnie, przy trzecim zawale serca. 2. Trochę zbyt nerwowa atmosfera w pracy...

Zawał serca a papierosy

.. ...damianem. ja przeszlam rozlegly zawal w wieku 44lat szpital operacja natychmiastowa, i co lekarz powiedzial palenie przedewszystkim. jezeli zuciles i nie paliles , potrafiles, ale wiesz co nie do konca sie przejales moim zdaniem, a zyly czyste a nie za duze zagrozenie. nie gdybaj prosze..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...osoba, która przeszła rozległy zawał będąc w śpiączce ( następnie sie wybudziła ) mogła wypisać sie na własne żądnie ze szpitala,funkcjonować to znaczy chodzić, prowadzić samochód itp???? Jeszcze chciałam dodac ze jest to osoba 26 letnia do siuda Proszę o odpowiez jak pan uniknął tej..

Bajpasy u 75-letniej kobiety

.. ...mojego taty. Przeszedł rozległy zawał jest po agnioplastyce i teraz ma mieć operację. Powiedz jak to przeszła Twoja mama i Ty. JA wczoraj dowiedziałam sie, ze mój Tata został zakwalifikowany na bajpassy. Boję się ponieważ ma 74 lata. Nie ma żadnych innych chorób poza chorobą serca. Jakie..

By-passy operacja Zabrze

.. ...trafiają do nas juz po rozległym zawale serca czasem za póżno leczonym i są juz powikłania tego zawału jak tętniak( akineza, dyskineza lewej komory serca ) czy pozawałowa niedomykalnośc mitralna. Wykonujemy wtedy we wspólpracy diagnostycznej z naszymi wspaniałymi kardiologami..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 2

.. ...i o 12 już nie żył. Rozległy zawał serca, miał 57 lat. :( ( ( Mam wrodzoną wadę serca i tzw. koronarografię, czyli cewnikowanie serca przebyłam wiele razy, zawsze w szpitalu. To badanie robi się w znieczuleniu miejscowym. Jest może nieco nieprzyjemne, ale nie miałam w czasie jego trwania..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...szpitala mojego ojca miał rozległy zawał ale zdążyliśmy na czas jest po angioplastyce ma stent i ok. 80 lat. Jeden lekarz powiedział, że może robić wszystko drugi, że trzeba min. 3 miesiące bardzo uważać, a ja dalej nie wiem nic. Czy może chodzić po schodach, kiedy na spacery czego mu..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...Trzy tygodnie temu na rozległy zawał serca a do tego przyłączyła się równierz nie wydolność oddechowo krążeniowa miała moja mama.Lekarze w domu reanimowali ją ok 30 minut po czym zabrali ja do szpitala.Niestety to nic nie dało bo na Izbie Przyjęć ją stracili...Mam nadzieję,że twojej..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...lata ). 31 lipca miał rozległy zawał serca, zrobili mu koronografie w ostrołęce, 1 dnia miał kaszel i miał czerwona wydzieline, na drugi dzien miał duszności nie mogł normalnie nabrać powietrza, termometr nie wskazywał temperatury, koło godz 23. miał gorączke powyzej 38 stopni, i..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...tętniak aorty,wywołał rozległy zawał serca,przeszedł operacje ale po dwóch dniach - 31.12.2009 zmarł,miał tak zniszczone żyły że większość organów odmówiła posłuszeństwa,miał 47 lat i nikt nie powiedział że tak to może się skończyć.Dodam ze 5 lat temu miał operowaną tętnice krezkową..

Renta a zawał serca

.. ...miałem prawo stronny rozległy zawał serca .wstawili mi stent ,poł roku póżniej dwa bay passy po zwolnieniu lekarskim komisja i renta na 3 lata narazie obecnie czuje się dobrze robie co miesiąc badania .frakcje mam EF 40 % i powiększoną komore ja rok temu miałam zawał tyle żemózgu..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...tydzien temu miałem rozległy zawał serca sciany przedniej i sciany dolnej mam tylko 33 lata i zycie przed soba nigdy nie bolalo mnie serce az nagle pewnego wtorkowego południa pojechalem do przychodni bo bul w mostku był nie do wytrzymania wsiadłem w auto i zajechałem ale co było potem..

Puchnięcie górnej wargi po rozległym zawale

.. U mojej mama po rozległym zawale serca pojawja się opuchniecie górnej wargi ust zdarza to się dosyć często wiem ,że mama miała tak na kilkanaście godzin przed zawałem a lekarz przepisał jej jakeś leki od alergii co dla mnie jes to paranoja bo mama miała jurz jakiś stan przedzawałowy i lekarz powinien ją..

Zawał utajony - ukryty?

.. ...znajomy wczoraj przeszdł rozległy zawał serca dla wszystkoich jest to ogromny szok ma dopiero 30 lat jest szczupły i raczej prowadzi spokojny tryb życia .Proszę o pomoc jak długo po takim zawale dochodzi się do równowagi , jak żyć dalej czy trzeba prowadzić oszczędny tryb życia.Po 5..

Zawał przed ślubem

.. ...Mój znajomy przeszedł rozległy zawał serca w dniu wczorajszym ma 30 lat , w sobotę miał odbyć się jego ślub i wesele.Dla wszystkich jest to ogromny szok i tragedia a on nawet niechce słyszeć o odwołaniu ślubu .Niewiem jaki stres jest w tej sytuacji gorszy .Jak czuje się osoba tydzień po..

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach

.. ...w styczniu przeszedł rozległy zawał. Po nim przeszedł operacje bypassów. Zabieg przebiegł bez komplikacji i ojciec został wypisany do domu z zaleceniem rehabilitacji, którą odbył. W maju powrócił już do pracy zawodowej. Wczoraj zauważyliśmy że ma się nie najlepiej, a on mówił że to tylko..

Stan psychiczny po operacji bypassów

.. ...bypassów, wcześniej rozległy zawał serca. Dwa tygodnie po zabiegu byłem już w domu. I wtedy sam zauważyłem że mój stan psychiczny uległ zmianie. Jednego dnia tryskam humorem, kolejnego potrafie być zupełnie przybity. Martwie się głownie stanem w domu. Moja żona jest w 8 miesiącu ciąży...

Rozległy zawał serca

.. ...pomoc moj tata mial rozlegly zawal - tak powiedzial lekarz. Kiedy upadl na podloge pol godziny reanimowala go moja siosa pozniej 45 minut lekarze ale moj tata zmarl,choc podczas reanimacji lekarzy widzialm na monitorze ze serce dlugo zyblo i bilo slabo ale bilo.Nie urzyto..

Bardzo ciężki i rozległy zawał serca

.. ...miał bardzo ciezki i rozległy zawał serca niewiadomo jak długo był niedotleniony jest w śpiaczce ale otwiera oczy czasami ma je otwarte bardzo długo rusza konczynami reagyje na ból i wydaje mi sie ze tak jak by mnie słyszał nie wiem co mam rob ic lekarze sami nie wiedza co mowia jeden..

Zapalenie aorty - skrzep - zawał

.. ...Niedawno mój ojciec miał rozległy zawał. Przyczyną było zablokowanie aorty i jeszcze jednej tętnicy doprowadzającej krew do serca przez 2 skrzepy, które niemal całkowicie zablokowały przepływ. Natomiast skrzepy powstały w wyniku zapalenia tych żył. Chciałbym się dowiedzieć, co było..

Sanatorium po zawale serca

.. ...przeszła 3 miesiące temu rozległy, przechodzony zawał. Ma 59 lat. Cały czas odczuwa różnego rodzaju dolegliwości. Nie jest zadowolona z prowadzących ją kardiologów. Do tego ma silną cukrzyce a leki które bierze wchodzą w różnego rodzaju interakcję między sobą. Ma silną arytmie nie..

Życie intymne po zawale serca i pomostowaniu

.. ...w sierpniu przeszedł rozległy zawał serca w wieku 50 lat. konieczna była operacja pomostowania. wszystko przebiegło dobrze i mój narzeczony po trzech tygodniach był już w domu. z biegiem czasu zaczęły się nasze problemy. mój narzeczony całkowicie się odsunął pomimo że ma moje wsparcie i..

Zawał serca po operacji zastawki serca

.. ...babcia miala bardzo rozlegly zawal serca.w trybie natychmiastowym zrobili jej koronografie ktora sie udala.w pierwszym dniu po zawale byla przytomna jednak bardzo slaba.do tego pekly jej wrzody zoladka.wieczorem pojawil sie takze obrzek pluc i goraczka.babcia miala problemy z oddychaniem..

Interpretacja wyników z badania echo serca

.. ...!!!!! W 2003 roku miałam rozległy zawał. kilka dni temu miałam robione echo serca o to mój wynik: Ao - 28 LP - 41 PMK - 6 LK - 69 PK - 21mm EF ~30% IM ( +++ ) Bardzo proszę o szybką odpowiedź. z góry dziękuje i pozdrawiam U mnie wyniki są bardzo podobne rożni się tylko Lk pani ma 69 a ja..

Przechodzony zawał serca

.. ...Zawał pewnie nie był rozległy. Potraktuj go jak ostrzeżenie. To też informacja, że nie mozesz bagatelizować nawet małych sygnałów typu osłabienie bez bólu czy też niewielki ból brzucha, allbo zadyszka. Powinnaś takie objawy traktować jako potencjalny zawał i zgłościć się do lekarza lub..

Rozległy zawał serca, niedotlenienie, śpiączka farmakologiczna.

.. ...64l 3 dni temu miał rozległy zawał serca, pierwsze badanie tomograficzne nie wykazało udaru, stwierdzono jednak obrzęk mózgu ( chyba chodzi o niedotlenienie, które nie wiem na jakiej podstawie zostało stwierdzone, że trwało 12 minut ) Tata jest w śpiączce farmakologicznej do wczoraj miał..

Zatrzymanie akcji serca

.. ...5 lat temu przeszedł rozległy zawał i trafi do szpitala dopiero po tygodniu. Jego ciśnienie waha się między 90/50 a 120/75, zależy ile dopaminy dostaje. Do tego jest podłączony do respiratora, bo sam nie ma siły oddychać. Czy jego serce po tym będzie w stanie tak samo funkcjonować? Czy..

Mocny ból serca po zawale

.. ...ubiegłego roku przeszła dość rozległy zawał serca. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć ile procent serca zostało uszkodzone. Wiem, że przeszła koronografie i po paru dniach została wypisana do domu. Później odbyła poszpitalną rehabilitację, ale niestety po niej nie może wrócić do..