Rozmiary

STENT

.. ...jest to niewielkich rozmiarów sprężynka, wprowadzana do tętnicy wieńcowej na balonie stosownym podczas angioplastyki ( PTCA ). Stent jest tak zaprojektowany aby po wypuszczeniu powietrza z balonika pozostawał otwarty. Konstrukcja stentu przypomina rusztowanie, które wykłada wewnętrzną..

Balonowa angioplastyka koarktacji aorty

.. ...- 90% pacjentów leczonych tą techniką uzyskuje się spadek gradientu ciśnień. Po zabiegu należy wykonać po ok. 5 - 6 miesiącach badanie ECHO serca metodą dopplerowską w celu kontroli gradientu ciśnień...

Hibernacja mięśnia sercowego w chorobie wieńcowej

.. ...zaburzeniu. Liczba i rozmiary mitochondriów.W komórkach hibernowanych zawartość glikogenu - spowodowane to jest zmianą podstawowego związku energetycznego ( zamiana z wolnych kwasów tłuszczonych - ang. FFA ) na glukozę - monosacharyd. Ogłuszony mięsień sercowy objawia się pogorszeniem..

Tętniak rzekomy

.. ...powikłania mogą również pojawić się po operacjach naprawczych tętnic w miejscach zespolenia protezy z tętnicą. W zależności od rozmiaru tętniaka podejmuje się decyzję o obserwacji lub o leczeniu chirurgicznym...

RTG klatki piersiowej

RTG klatki piersiowej

.. ...Sylwetka serca, jego rozmiar, położenie oraz rysunek naczyniowy płuc pozwalają nam wyciągnąć wnioski na temat wydolności mięśnia sercowego. Kształt, długość i wysycenie aorty na zdjęcie rentgenowskim pozwala w sposób pośredni wnioskować na temat nasilenie zmian miażdżycowych w..

Plastyka serca

.. ...fragment ściany serca zastępuje się specjalną łatą. Przywraca się także prawidłowy kształt i rozmiar lewej komory oraz ustawienie mięśni brodawkowatych oraz koryguje się niedomykalność zastawki mitralnej...

Rozrusznik serca ma 50 lat

.. ...dwa tygodnie pracy, a rozmiary całego aparatu udało się też znacznie zmniejszyć. Ten stały postęp w udoskonalaniu urządzenia spowodował, że pierwszy jego posiadacz poddawany był aż 26 razy jego wymianie. Ale dzięki kardiostymulatorowi żył jeszcze ponad czterdzieści lat i zmarł jako 86 -..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...stentu ( niewielkich rozmiarów sprężynka, umieszczana wewnątrz naczynia krwionośnego w celu przywrócenia drożności naczynia ) oraz techniki wyłapujące skrzeplinę. Jak dodał Dudka, obecnie ultrasonografia jest obecnie dostępna we wszystkich ośrodkach akademickich zaś OCT w Instytucie..

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. ...względu na mniejszy rozmiar jest też zastawką, którą łatwiej wprowadza się drogą przezudową, czyli przez tętnicę udową. Ma też inną, wygodniejszą konstrukcję - tłumaczył profesor. Zastrzegł, że nadal stosowane będą obie zastawki, w zależności od wskazań dla konkretnych pacjentów...

Ściskanie ramienia w czasie zawału może ratować serce

.. ...wieńcowe i ograniczyć rozmiar zniszczeń. Duńscy naukowcy z uniwersytetu w Aarhus przebadali około 150 pacjentów po zawale. Jak wykazało wstrzyknięcie małej ilości radioaktywnego izotopu, w lepszym stanie było serce tych chorych, którym podczas przewozu karetką do szpitala nakładano na..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 10

.. ...potrzebujących nie ubywa. Rozmiar tego świadczy tylko o potrzebie, siedzę w tym od roku i widzę. pozdrawiam serdecznie Magdalena Pani Magdaleno. dwa lata temu zakończyła się walka o mojego ojca - niestety przegraną. w czasie 2letniej choroby nabrałem przekonania ,ze lekarze to bardzo..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...krążeniowo wydolna, a rozmiary serca w normie. 12 czerwca byłyśmy na kontroli i okazało się że arytmia wróciła ( bigeminia, trigeminia... ) Dopiero 21 czerwca Agatka ma mieć założonego holtera aby sprawdzić ile jest tych zaburzeń na dobę. Na 19 czerwca udało mi się dostać na echo serca...

Echo serca - Str. 27

.. ...taki sposób ocenia się rozmiary i stopień naciekania guzów ( zwłaszcza podśluzówkowych ), ogląda dokładnie trzustkę i drogi żółciowe. Oczywiście pobiera się też wycinki do badania. Obecnie stosowane badanie echokardiograficzne potocznie zwane * USG, UKG lub ECHO serca * , daje obraz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 159

.. ...mój strach ma az takie rozmiary,a z tym co piszesz to własnie tak mam, naczytałam się na necie i mam takie własnie objawy, cały czas boli mnie w okolicy tej blizny, mam wrazenie, że nie mogę przełykac bo bolą mnie mięśnie, bóle głowy, niepokój, itp.Okropne Witajcie serdecznie.Wczoraj ani..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 171

.. ...można mierzyć tylko rozmiarem klęski jaką poniósł człowiek w stosunku do zamierzenia”. A ja ZAMIERZAM jeszcze dużo dobrego zyskać od życia i tego życzę tobie Krystyno i wszystkim na forum . Pozdrawiam i dzieki że jesteście. Droga Wikusiu,ja walcze sama z choroba.Do puki ja..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 185

.. ...wyolbrzymia do takich rozmiarów że szok.Do tego szum w uszach i ciągłe uczucie megapoddenerwowania,po prostu koszmar.A do tego zlikwidowali w moim mieście przychodnię psychiatryczną,bo wdłg NFZ była nierentowna :( ( ,pozostają mi tylko prywatne wizyty u psychiatry,leki no i najważniejsze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 207

.. ...najlepszym porządku. Rozmiary ma tak jak przystało na 30/31 tyg. faceta. Zapytałam lekarza dlaczego mój brzuch jest mniejszy niż przy pierwszej ciąży i że wszyscy się dziwią, że na początek 8 miesiąca to wyglądam jak początek 6 . Ale lekarz stwierdził, że maluch jest akurat, i że..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...nie zauważyć? Teraz ma rozmiary takie, że lekarz twierdz iż rzadko się zdarza by ta wada była tak rozległa! u mnie wykryto wypadanie płatka 1,5 roku przed urodzeniem dziecka urodziłam naturalnie i to nie małe dziecko lekarz powiedział mi że ta wada się nie pogłebia a wręcz z wiekiem..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...do prawie normalnego rozmiaru dopiero po 1.5 leczenia pozdrawiam Lidia Moja 2 letnia córeczka również choruje na kard.rozstrzeniową.Jest to stan po zapaleniu mięśnia sercowego.Bierze kilka leków,m.in.Vivacor.Gdy dowiedzieliśmy się o chorobie akcja wyrzutowa wynosiła 16%,teraz jest ok..

Po ablacji - Str. 21

.. ...latach do normalnych rozmiarów ). Po latach 2002 r. ablacja na częstoskurcze komorowe prawej komory systemem CARTO trwająca 5 godzin ( była bardzo złożona ). W 2005 r. ablacja na migotanie przedsionków. Teraz jest niedomykalnośc zastawki dwudzielnej serca ale na szczęście I stopnia.To..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 2

.. ...serce nabrało dorosłych rozmiarów ( osiągnięto trzeci stopień niedomykalności zastawki dwudzielnej oraz drugi/trzeci stopień niedomykalności zastawki trójdzielnej ). Ze względu na to, że byłam osobą b. młodą, do tego kobietą, która chciałaby mieć dzieci podjęto próbę plastyki obu..

Szmery w sercu są groźne? - Str. 2

.. ...między przecionkowy o rozmiarze 2cm. Od 3 lat uprawiam kolarstwo górskie i nigdy mi nic nie dolegało, ale 2 tygodnie temu ( w baduniu kontrolnym ) w Holterze lekarka wykryła u mnie, że mam powiekszone szmery w sercu. Teraz zastanawiam się co może być przyczyną tych szmerów. Martwie się,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 22

.. ...problemów ogromnych rozmiarów nie do pokonania,doszły inne objawy,nerwy zrobiły swoje,drżenie całego ciala,kołatania serca,lęki że zaraz mi sie cos stanie,nakręcanie się,itp.itd.Z nerwów mialam takie biegunki z byłam o krok od szpitala z odwodnienia,ale jakoś to pokonałam,bo teraz jestem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 209

.. ...urósł wtedy do takich rozmiarów że chyba w wyniku jakiegoś apogeum stresowego jeśli tak to mogę nazwać, lęk nagle zniknął. Oczywiście potem pojawiał się znowu, ale wiedziałem już że nie umrę : ) Kiedyś jeden z lekarzy na pytanie czy może mi się coś stać odpowiedział, że nic mi nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 239

.. ...wyolbrzymiac do takich rozmiarow... Chodzilo mi bardziej o to, zeby nie walczyc z samym strachem bo lek i strach jest tylko wynikiem, a nie przyczyna. Jest to tylko odpowiedz na nasze mysli : ) Z reszta, ty juz o tym wiesz, kochana, i juz nad swoim mysleniem pracujesz wiec niedlugo..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...się ich w tak małych rozmiarach. Konwencjonalne metody niosą ponadto większe ryzyko powikłań - dodaje prof. Wojtalik. Profesor Kalangos ma już na swoim koncie kilkaset takich nowatorskich operacji. Poznańscy specjaliści - zaledwie dwadzieścia kilka. - Dlatego ten znany na całym świecie..

Dodatkowe skurcze - Str. 227

.. ...wzrasta do kolosalnych rozmiarów, tzn. podczas stresu i lęku że jestem z dala od miejsca zamieszkania lub coś w tym rodzaju, później arytmia się wycisza, masz rację że ona zostanie. Wojtku, ja wierze gorąco ,że mi to przejdzie po ciązy , bo ja mam do 10 na minutę...albo zlagodnieje do..

Dodatkowe skurcze - Str. 259

.. ...nie zamienisz opony o rozmiarze 235/45/17 na 195/50/17 na tej samej feldze. Oprócz tego forum nigdzie głosu nie zabieram bo nie odczuwam takiej potrzeby a że akurat dotyczy ona mojego zdrowia to jest mi bliska. Do czego zmierzam tym przydługim wstępem. Ano, jeżeli śledzisz..

Zmiejszenie niedomykalności jest możliwe?

.. ...stopnia i prawidłowy rozmiar lewej komory. Czy możliwa jest poprawa czy też to jakiś błąd w badaniach? Pozdrawiam Adam Ja tam nie wiem. Zrobiłem sobie badanie echa w 2000 roku i wyszło wi wypadanie platka zastawki mitralnej. Zrobilem w 2005 i jak powiedziałem że mam wypadanie, to po..

Reoperacja zastawki

.. ...młodych osób, u których rozmiary własnej zastawki nie są jeszcze ostateczne o reoperacji można mówić gdy wraz ze wzrostem rozmiarów serca zachodzi koniecznośc wymiany zastawki na większą. U osób starszych z wstawiona zastaka biologiczną o reoperacji mozna mówić przy jej zniszczeniu,..

Kłucia z lewej strony klatki piersiowej

.. ...serca,wszystko w normie, rozmiar serca normalny brak sladu plynu w osierdzu. Troche sie uspokoilem, dostalem jeszcze skierowanie na badania krwi na takie wspolczynnikiCRP,TSH . mozecie mi powiedziec co to sa za wspolczynniki i jaka jest ich norma?DZieki za odpowiedz TSH to jeden z..

Tętniak aorty a podróż samolotem

.. ...jest dokladniejsza i miał rację wynik po tomografi to 50mm .Jest to stan poważny i lekarz powiedział że nie ma co czekać dłużej tylko trzeba założyć stentgraft.Jakich rozmiarów jest tętniak twojej mamy...

Tętniak aorty nie kwalifikujący się do oparacji

.. ...oparacji ( chodzi o jego rozmiary nie jest zbyt duży ) co robić, jak z nim żyć, czego nie robić, żeby mu nie zagrozić ? A może jest jakaś rewelacyjna metoda, czy jest możliwe aby na skutek leczenia się zmniejszył? Jeśli tak to co należy zrobić? Przede wszystkim obsewowac , najlepiej u..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 43

.. ...nerwica moja do Waszych rozmiarów. Życzę powodzenia i sukcesów w walce z samymi sobą. Pozdrawiam słonecznie. Witam. Ja równiez znalazam to forum przypadkowo.OD paru lat chorowałm na depresję,zaszłam w ciążę urodziłam drugie dziecko i po porodzie przez pół roku był spokój.Od tygodnia mam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 269

.. ...powoli nabiera dużych rozmiarów. Moja przyjacółka powiedziała mi coś bardzo cennego: gdy mówiłam jej że chcę żyć jak dawniej, ona odparła: * NIE jak dawniej! LEPIEJ. * I tego się staram trzymać... Wczoraj jadąc na jogę w tramwaju poczułam w połowie drogi pieczenie w klatce piersiowej +..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 4

.. ...już 6,3 cm. Kontroluj rozmiary tzn. idź z Tatą na echo serca i trzymaj rękę na pulsie. A tak nawiasem to cieszę się , że jest taka strona, bo jak widzę możemy sobie pomagać. Pozdrawiam wszystkich przed i po. Sławku cieszę się , że się odezwałeś , tata ma kontrolne echo w styczniu . Pół..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 7

.. ...tętniak aorty.Niestety rozmiary aorty to 5,7cm.Chociaż wynik ten nie zmienia się od 5 lat to kardiolog postanowił skierować mnie do kardiochirurga. A kardiochirurg proponuje zabieg za dwa miesiące.Będąc w wieku 38 lat i czując się dobrze nie ukrywam,że decyzja jest bardzo trudna. Czy..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 28

.. ...Mozna zamówić różne rozmiary. Dla zainteresowanych strona w internecie - Firma SILICA. Po zamówieniu w ciągu tygodnia dostawa. Gorąco wszystkim polecam. Witam! Ja jestem półtora roku po operacji.Blizna jest mało widoczna i nic nie stosowałam gdyż kardiochirurg mi powiedził,że te..

Ucisk, gula w gardle - Str. 4

.. ...jak patyczak. Spodnie rozmiar 34 leca mi z tyłka! Do Łukasza - ja mam to samo. Jak jestem sama , to kula sie pojawia, ale jak cos fajnego sie dzieje, to zapominam o niej i znika. Czyli na moją chorą psychicznie głowe , * logicznie myśląc * to kula jest tylko urojeniem. Ale wiecie co jest..

Tętniak międzyprzedsionkowy

.. ...twierdzi że stwarza zagrożenie bo ma cienkie scianki i w cišgu 8 - 9 miesięcy sporo urósł... na ile to jest prawda? Na 100%. Może pęknąć jak będzie bardzo cieniutki i nie ma żartów.To b.poważna sprawa..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 21

.. ...do swoich normalnych rozmiarów. Otwór po septostomii zniknął. Niestety jeżeli chodzi o drugie pytanie to się załamałem. Trochę to zalatuje teorią spiskową. Tak podchodząc do rzeczy znalazłbym z 10 rzeczy które były używane przez większość osób chorych na pnp a nie mają z tym związku (..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...tendencje do zmiany rozmiarów pod wpływem np. ciśnienia krwi, tak więc gdy ciśnienie mamy wysokie to jest żle dla naszej aorty, dla kawoszy oznacza to tyle by ograniczyli tę używke bądz z niej zrezygnowali, zależy to także od pomiarów aorty jak są wykonane przez lekarza w ECHO. Moja..

Aparat do mierzenia INR - Str. 2

.. ...złota.Przecież o podobnych rozmiarach i funkcji aparat dla cukrzyków kosztuje góra 200zł. W związku z tym, że ludzi potrzebujących badać INR krwi będzie coraz więcej, to może lekarze rodzinni powinni zakupić takie aparaty, żeby można było wpaść i zbadać krew. Nawet jak by trzeba było..

Aparat do mierzenia INR - Str. 3

.. ...design. 7. O 33% mniejsze rozmiary w porównaniu do poprzedniej wersji. Oczywiście nadal stosowany jest podwójny, ilościowy system kontroli jakości badania. Paski testowe pozostają bez zmian i pasują do obydwu wersji. Jeśli są jeszcze pytania oczywiście można dzwonić po wspomniany już..

Zastawka dwu płatkowa u dziecka

.. ...wzrostu dziecka, a wieć i rozmiarów zastawki. Ale choc warto wiedzieć na cztym polega operacja nie można wciaz o tym mysleć. Bo jeśli juz to9 za aiwle alt a postę medycyny jest tak wielki, ze wierzę, iż wówczas będą to zabiegi przeskórne. AS + AJ - zwężenie zastawki aortalnej i..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...AMPLATZER PFO OCCLUDER o rozmiarze 25 mm. Wszystko przebiegło sprawnie a teraz efekty są widoczne. Czuje się bardzo dobrze w piatek mamy kontrolę w szpitalu i mam nadzieję że i w badaniach też będzie wszystko ok. Odczuwam ulgę ale odetchnę na dobre po kontroli w szpitalu ...

Ocena badanie Echo serca

.. ...anter53 Lewa komora jest troche powiekszona ( norma jest do 57mm ). Poza tym ok. Ale nie martw sie, bo badanie moglo byc niedokladne, lekarz mogl zmierzyc lewa komore off - axis i stad wiekszy rozmiar...

Dwa zawały serca u 23-latka

.. ...zcasie urosł do sporych rozmiarow. Jakoby tego bylo malo w styczniu tata przeszedl dwa zawały...alveo nie spełniło swej roli. By dojsc do siebie po zawala nalezy pzede wszystkim zmienic swoje zycie i przejsc na diete a nie faszerowac sie zludnymi dopalaczami witaminowymi, ktore jak widac..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 208

.. ...ubraniami, zawsze nosiłam rozmiar 36 a teraz ledwo sie mieszcze w 40 !!!!! no po prostu masakra. oczywiscie zwalam winę na leki a nie na te słodycze które pochłaniam kilogramami. dosłownie budze sie w nocy i po omacku szukam czegoś słodkiego. nawet badania zrobiłam czy aby przypadkiem..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 513

.. ...to, a tam znajdziesz rozmiar tekstu ,powiększ go i będzie po sprawie.Po co masz się męczyć serduszko,tak będzie Ci łatwiej. Dzieki Och nie ma za co Lina!! Napisz skąd jesteś jak to nie tajemnica? A może coś o sobie nam napiszesz? Nie musisz się krępować tak po prostu jest łatwiej sie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 545

.. ...zobaczyć wszystko w takich rozmiarach w jakich widzą maleńkie dzieci! Napisz koniecznie po powrocie jak Ci sie tam podobało i co najbardziej zaciekawiło ! Marku przyjemnej niedzieli w gronie rodzinnym. Baw się dobrze! Krystynko taka sala weselne to nie zbyt duże wyzwanie w porównaniu z..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 606

.. ...podobały nie było mojego rozmiaru .Ale dobroć meza trwa i bedziemy szukać dalej.małgosiu tobie zazdroszcze cietego języczka ,przydał by mi sie czasami ,bo ja to taka dupa wołowa jestem ( tak mi siostra zawsze gada ).Kochani nowy tydzien ,nowe wyzwania ,powodzenia ,trzymajcie sie. Życzę..

Nerwica w ciąży - Str. 39

.. ...cu juz wchodzilam w rozmiar 38, wiec nie ma znaczenia. Zreszta te 30kg to przede wszystkim wina opuchlizny, woda zatrzymywala sie w org. Aga co sie nic nie odzywasz? Jowi , nowa jak sie dzisiaj czujecie?; ) Myślałam że cerutin jest dość popularny,nawet ze względu na cenę.To jest wit.C z..

Nerwica w ciąży - Str. 64

.. ...mi jeszcze w jakich rozmiarach masz kombinezonki. Bo ja bede zamawiac przez allegro, i sama nie wiem czy 62 czy 68. Tak zeby starczyl do konca zimy. Asia,ja mam na 62 i na 56 ale pewnie tylko tego jednego będę używać,bo tamte to na tydzień,dwa ale i tak je dostaliśmy,a ten kupiliśmy.Na..

Nerwica w ciąży - Str. 101

.. ...potęguje za każdym razem do rozmiarow zawału. przeszlam zakazenie helicobacter i mam teraz nieżyt żołądka, oczywiscie więc kolejna nadwrazliwość [mam zgagę a myślę,ze to zawal].kręgoslup jest zużyty, ale neurolog powiedzial,że ja mam lekkie bóle, a napinam się tak,że sama sobie ten..

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 3

.. ...wrocila do normalnych niby rozmiarow...Mialem robiona gastroskopie i wyszlo stan zapalny błony śluzowej zoladka.Czy to moze byc przyczyna tych wszystkich dolegliwosci?? Byłam z tym na USG jamy brzusznej okazało się, że to powiększona śledziona. Radzę isc z tym koniecznie do lekarza i..

Tętniak tętnic mózgowych

.. ...czynników, m.in. od rozmiaru tętniaka, stanu pacjenta, wieku, ogólnego stanu pozostałych organów itp. Im wcześniej zostanie wykryty tętniak tym lepiej. Z reguły pacjent dowiaduje się o istnieniu tętniaka w chwili jego pęknięcia ( np. ból głowy, lekkie omdlenia, wymioty itp. ) a wtedy..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...Zamykany największym rozmiarem Amplatza, przezskórnie. Własnie w Zabrzu. Pozdrawiam Dzieki Olu. Ztego co sie orietuje ja bede miala zamykany ubytek przez klatke piersiowa i do tego zrobia mi plastyke ale zupelnie nie wiem na czym ona polega. Tak jak Olcia pisała skontaktuj sie Elą , ma w..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka - Str. 2

.. ...serce niezmienia swych rozmiarów. Jeśli chudniesz to i ono się zmniejsza , jesli tyjesz ono tez przybiera na wadze, ale to dotyczy jam serca - mięśni, zastawki to od tego nie urosną. Mnie serce w ciągu roku sporo się zmniejszyło ( jamy ) i zmniejszyły sie też niedomykalności ( mimo..

Zastawka trójdzielna - wymiana

.. ...operacji wróci do swoich rozmiarów to wszystko powinno być ok. Jeśli jednak przekroczyło granicę powiększania komory może ulec uszkodzeniu, wtedy już nie wraca do poprzednich rozmiarów więc może np byc odczuwalne zmęczenie. Proszę się nie bać, szybko wraca się do zdrowia i żyje się dalej..

Ataki paniki, lęki - Str. 3

.. ...swoje wielkie jak na rozmiar problemy ale bez wypadków i przemocy w rodzinie. Z siniakami i zadrapaniami na kolanach szedłem sobie przez życie. W wieku lat 15 straciłem ojca, który miał nadciśnienie i cholerne poczucie obowiązku pracy od świtu do zmierzchu.Musze w tym miescy nadmienić,..

Bypassy - Sterling Łódź

.. ...szpitala - na Północnej - rozmiar zależy od obwodu klatki. Ale najważniejsze jest żeby miał opiekę i wsparcie zaraz po operacji - bo niestety pielęgniarki wszystkiego nie dopilnują. W jakim stopniu - też zależy od stanu chorego - niektórym trzeba pomagać we wszystkim - korzystaniu z..

Nierówna praca serca, przeskoki, czy to nerwy?

.. ...pozwalają określić rodzaj i rozmiary guzków. Biopsja daje odpowiedź na pytanie, czy guzki są złośliwe, czy nie. Zdjęcie RTG pokazuje, czy tarczyca rozrasta się w stronę tchawicy. Wtedy tworzy tzw. wole zamostkowe, niewidoczne, ale utrudniające oddychanie. By prezyzyjnie postawić..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 68

.. ...powiększyła...normalnie mój mózg ma chyba rozmiar orzeszka...więc dziś znowu altacet i cały tydzień płaskie buty...przynajmniej mąż się mną pozajmuje : ) wczoraj też trochę pozabawialiśmy się - żegnaliśmy siostrę ciot. - we wtorek wraca do USA także pobawilismy się - byłam tak zmęczona,..

Skurcze komorowe a ablacja

.. ...zadnej wady, i wszystkie rozmiary i wymiary w normie.potem dostalem haltera,/akurat wtedy,kiedy dobrze sie czulem,i nic mnie nie bolalo/,ale wykazal 44 pobudzenia nadkomorowe,i2444 pobudzenia komorowe,w tym 189 par,4 trojki,i 59 epizodow bigemini/trigemini.zrobilem tez wszystkie wyniki..

Szybkie bicie serca (tachykardia)

.. ...nabralo prawidlowego * rozmiaru * i prawdopodobnie to samo minie: ).Obecnie jest 6 lat i jakos nic nie mija jest nawet ze tak powiem czasem gorzej zalezy jaki jest atak bo sa rozne od wlasnie sekundowych po godzinne.Pozdrawiam i zapraszam na forum Witaj BARBARO,jesli chcesz pisac to moj..

Rozwarstwienie opuszki aorty

.. ...usuniętym tętniaku mam wstawioną protezę 3 cm.Cały czas przez te lata czułam sie dobrze,jednak po ostatniej wizycie w styczniu 2009 stwierdzono poszerzenie opuszki. Szukam ludzi którzy mieli to usunięte...

Czy to nerwica czy coś poważnego?

.. ...sie chodz z mniejszym rozmiarem niz na poczatku. MIalem takze 3 razy moze takie nagle szybkie bicie serca ale krotkotrwale. Ostatnio siedzialem w domu i miewalem takie dodatkowe skurcze podczas normalnego tetna w spoczynku z uczuciem uklucia, i trwalo to 3 godziny i przeszlo. Dziwi mnie..

Interakcje tlenku azotu NO ze *spalaczami tłuszczu*

.. ...redukcyjnej. Skład suplementu: Rozmiar porcji: 1 kapsułka Ilość porcji w opakowaniu: 90 Skład w jednej porcji ( 1 kapsułka ): Witamina B12 ( cyjanokobalamina ) 200mcg 20000% Unikalna Opatentowana Mieszanka VENOM 400mg: - Cocoamine 3.0™ ( Ekstrakt Kakao ) - Ekstrakt Guarany (..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 20

.. ...powiększajace, zniekształcaja rozmiar zagrozenia * Witam wszystkich serdecznie!! Ale żeście sie rozpisali: ) Wczoraj jakos nie miałam czasu byłam u teściów prawie cały dzień, cieszyłam sie że udało mi sie go dosyć fajnie przeżyć. Ale dzisiaj mam kolejny powód do zadowolenia a mianowicie..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 120

.. ...kupiłam ach jakieś małe te rozmiary he he aaa i mama była ze mna : )i dzieciaki chowające sie za stojakami oj na to dużo sił trzeba, dlatego teraz odpoczynek : ) herbatka i czekoladka : ) BUziaki dziewczyny słodkich snów : * * * B.D bravo !!!, nas takie małe rzeczy cieszą, których inni..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 144

.. ...coś mi się podobało to rozmiaru brak.Nie kupiłam nic mężowi muszę szybko coś wymyślić.Dolores super że odstawiasz relanium cały czas mam w pamięci moją mamę która brała tego coraz więcej kto wie czy to też nie było przyczyną jej śmierci. Aniu tak to jest jak się ma małego..

DUŻY Problem z pamięcią, koncentracją, myśleniem, itp.

.. ...zaostrzac az do takich rozmiarow zeby miec biegunke i wysypke .opisz te swoje suplementy cos mia zaduzo ich ,a test na hcv robiles?mozesz miec nietolerancje jakiegos produktu i przez to uposledzone wchlamnianie ...zrob to MRI w gliwicach maja najnowszy aparat to sie nazywa czynnosciowe..

Nie zamknieta tetnica u dziecka 3 tygodniowego

.. ...do krazenia plucnego. Rozmiar ( szerokosc ) przewodu moze byc rozna. Zazwyczaj w ciagu pierwszych dni ( do 7 doby zyucia u wczesniaków później ) ulega on samoistnemu zamknieciu. Rozpoznanie stanowi bez wzgledu na wiek wskazanie do niezwlocznego zamkniecia. Jesli dziecko ma powyzej 10 kg..

Problemy z zaśnięciem na tle nerwowym

.. ...zaczyna przybierać sporych rozmiarów i nie wiem, co ja mam z tym, a raczej ze soba począć? Może jakieś tabletki ułatwiające zasypianie, ale jednocześnie żeby nie ogłupiały? Czy Nervomix jest skuteczny? Wiele się o nim nasłuchałam, aczkolwiek czy on jest bezpieczny? W każdym razie..

Ochojec przereklamowany

.. ...urasta do gigantycznych rozmiarów i powoduje stres. Ojciec pojechał na zabieg. Myślałam ze pojechał zgodnie z rozpisem o 13. Obliczyłam 5 godzin, czas na operację i zadzwoniłam kilka minut po 17. Sądziłam, ze mi powiedzą, że operacja rwa jeszcze a tutaj słyszę od Pani anestezjolog, że..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 5

.. ...ciśnienie wzrasta to takich rozmiarów.Strach to robi,nie pozwala normalnie żyć.Ostatnio ratowałam się hydroxizinum,bo nawalało mi wszystko naraz.Głowa pękała z bólu,szumy,świski,piski nie dały zasnąć,a serce waliło jak zmłota,że puls był na 195.Dopiero po tej tabletce objawy ustąpiły i..

Maxymalna dopuszczalna średnica aorty oraz zastawka dwupłatkowa

.. ...maksymalnych dopuszczalnych rozmiarów 4,3mm mówię tu o części tej środkowej,bo ta wstępująca jest poprawna..czyli jest większa niż standardowa aorta,ale lekarz mi powiedział że całe życie miałem ją zawsze większą...tak więc operacja nie jest konieczna...kardiochirurdzy powiedzieli że..

Leki na wysokie ciśnienie

.. ...obnizy - serce zmniejszy rozmiary tetnice zmniejsza grubosc i gitara... NAPEWNO i napewno odstawisz stopniowo leki.........CALKOWICIE nic na sile....powoli ale do przodu oczywiscie nie zapominajac o diecie i lekkim ruchu...ja tak zrobilem i to dziala to na prawde dziala tylko trzeba..

Histeria

.. ...dzieci...wiec ogolnie mam sie czym stresowac ale nie chce sie juz doprowadzac do takiego stanu...wiem ze wyolbrzymiam kazdy problem, czasem jakas blahostka jakby rozwija sie w moim mozgu do olbrzymich rozmiarow....

Nerwica a wygląd

.. ...przykrosci jak ciagle ktos gada: jesooo co sie z toba stalo, ale kiepsko wygladasz, cos ty taka mizerna na buzi. psuja mi cala radosc ze szczulej figury : ) i dodatkowo napedzaja hipochondrycznego stracha : )..

Przechodzony zawał serca

.. ...ryzyko wylewu i zwieksza rozmiar skutkow ewentualnego wylewu. Dlatego wysokie nadcisnienie i profilaktyka przeciwzawalowa to niezbyt obiecujca kombinacja ;( Podobnie nieciekawe efekty polaczenia daja choroby wrzodowe itp. Dlatego wlasnie po zawale trzeba zdecydowanie reagowac na zle..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 8

.. ...mu zmaleć do takich rozmiarów, by mogło się zmieścić w twoim sercu. Włóż je tam tak, byś zawsze mógł spoglądać w jego oczy patrzące na ciebie i abyś mógł mu dać dużo miłości. Teraz spróbuj zobaczyć obraz swojej matki jako dziewczynki w wieku lat czterech lub pięciu, która przerażona..

Niedomykalność zastawki aortalnej z 1 st na 2 st

.. ...mnie trochę różnice w rozmiarach np LK i aorty. Pomyślałem że to może ze względu na młody wiek i rozrastało się to wraz z dojrzewaniem. Nie wiem nie znam się dlatego pytam was. Pozdrawiam. Rafał. a trenujesz na siłowni? Bo roznice w wymairach rzeczywiście moga być,bo to zależen od osoby..

Skurcz palców stopy i utrata przytomności

.. ...sprowadzic je do właściwych rozmiarów.Wiem sporo o takich sprawach, gdyz przez lata zmagałam sie z nerwicą i z trudnymi problemami zyciowymi ( rak, przemoc w rodzinie itd ), a dzis jestem osoba ABSOLUTNIE SZCZESLIWĄ.Ale zeby tak sie pocuc musiałam posprzatac swoja głowę ze wszystkich..

Wszystko, co mi wiadomo o natręctwach myślowych

.. ...potworów., ogromnych rozmiarów. I na pewno usłyszałaby taką informacje: TO SA WSZYSTKIE TWOJE STRACHY, OBAWY, ktorym na bieżąco nie stawiałes czoła, AŻ UROSŁY DO MONSTRUALNYCH ROZMIARÓW:i wtedy zacząłes doswiadczać ataków paniki i różnych wariactw.Tak sie mszczą lekcje, od których sie..

Atak nerwicy !!

.. ...nabierają coraz większych rozmiarów i coraz bardziej sie boje o swoje życie !! zaczełam teraz terapie u psychologa i mam nadzieje ze mi pomoze !!nie pamietam juz dnia kiedy czułam sie idealnie kiedy nic mnie nie bolało nie było duszno ! kiedys byłam pełna życia ;( Pozdrawiam Ja ci..

Nerwica od podszewki

.. ...narósł do katastrofalnych rozmiarów. Wpadałem w krótkie drzemki w ciągu dnia z wycieńczenia. W nocy nie mogłem spać, zasypiałem na godzinę, dwie nad ranem. Jeszcze miesiące później gdy czułem się dużo lepiej musiałem czasem w przerwie w pracy zamiast na lunch iść do auta, żeby choć..

Boję się krwi;/

.. ...kontaktu,nie myśle o tym non stop,po prostu to pojawia sie np gdy zachodzi koniecznosc pojscia na badania,przy drastycznych scenach z filmu( staram sie tego unikac )..dzieki za rade,poszukam cos o tym: )..

Czy znajdę pomoc w IPIN na ul. Sobieskiego?

.. ...forum calego oddzialu. lekow raczej nie stosuja, glownie psychoteriapia. tu jest info: http://www.ipin.edu.pl/0305.htm - mozesz napisac do kogos np do Pani prof. Siwiak - Kobayashi - zawsze milo odpisze...

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 2

.. ...Zmien kształt - Zmien rozmiar - Zmien temperature - Zmien wage - Cokolwiek innego co sprawi ze to uczucie bedzie wydawac sie pozytywne 7. Teraz gdy masz juz pozytywne wyobrazenie tego uczucia WŁOŻ JE W MIEJSCE, Z KTÓREGO JE WYCIAGNĄŁEŚ , gdy było jeszcze negatywne. Zauwaz jak zmienia sie..

Proszę o interpretację wyniku USG płodu

.. ...ale... Tym ale są rozmiary zastawek - AoV 3,5 mm PV 4,3 mm czyli dyssproporcja. Kontrola za 4 tyg. Chcialabym się dowiedzieć czym grozi taka dysproporcja, co ona oznacza? Dziękuję z góry za odpowiedź...

Bardzo Prosze o Odpowiedz !!!!

.. ...bodowie serce jest dobre w rozmiaze jak na ten etap ciazy rowniez jest wszyko dobrze ... czekam teraz z niecierpliwieniem na wizyte u swojego gin... hm... jesli bije 140 no to chyba wydaje mi sie ze jest miarowe ??? Czy jak to rozumiec ?? miarowe to znaczy równe bicie .puk puk puk a..