Różnica pomiędzy

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...może wzbudzić znaczna różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym. To ostatnie może być bardzo trudne do oznaczenia. Niedomykalność zastawki aortalnej jest tym groźniejszą wadą, im bardziej nasilone są objawy niewydolności lewokomorowej. Leczenie polega na podawaniu leków..

Krążenie w życiu płodowym

Krążenie w życiu płodowym

.. ...przewodu tętniczego. Ta różnica w przepływie sercowym pomiędzy płodem a noworodkiem jest związana z funkcją płuc. Płód nie oddycha płucami, tlen czerpie z krwi pępowinowej. Przepływ płucny, konieczny do natlenowania krwi po porodzie, u płodu jest więc zbędny. W chwili porodu, gdy dziecko..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 42

.. ...dokładnie, że wykazałyśmy już różnicę pomiędzy chorobami psychicznymi i nerwicą. Te pierwsze są NIEUSWIADOMIONE ( pacjent nie wie, co mu dolega, nie jest świadomy problemu, często uważa, że nic mu nie jest i nie potrzebuje - jego zdaniem oczywiście - leczenia ), ta druga, czyli nerwica..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 705

.. ...wpływają na proliferację i różnicowanie się komórek nabłonka jelitowego i dojrzewanie systemu immunologicznego. Pomiędzy mikroflorą jelitową a gospodarzem zachodzi „reakcja symbiotyczna”, której efektem jest prawidłowy stan zdrowia człowieka i to nie tylko w obrębie..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...charakterystyczne i łatwo je odróżnić od innych zaburzeń. Wygląda to mniej więcej tak: przy prawidłowym, równomiernym rytmie zatokowym w pewnym momencie pojawia się uderzenie wcześniejsze, po którym następuje krotka przerwa ( nieznacznie dłuższa od standardowych przerw pomiędzy..

Ablacja metodą Carto

.. ...pachwinie? Podobno dokładniej można określić to miejsce ,to prawda? tak w jednej pachwinie ja tez taki zabieg mialam u mnie trwal cztery i pol godz No więc jaka jest różnica pomiędzy zabiegiem Carto a zwykłym?..

Dodatkowe skurcze - Str. 43

.. ...wad.Pozdro. Minia: odnośnie różnic pomiędzy udarem a wylewem - info mam od lekarza, być może nazw można używać wymiennie ( tego nie wiem ) ale tak czy siak uszkodzenia mózgu można dostać na ( przynajmniej ) dwa sposoby opisane powyżej... Martaa: echo to faktycznie usg i wcale nie musi..

Pojemność minutowa serca - CO - met. termodylucji

.. ...solanki, DTi – różnica temperatury pomiędzy krwią, a wstrzykniętym roztworem, db, hb - gęstość oraz ciepło właściwe krwi całka - profil zmian temperatury, Znam zasady pomiaru tą metoda itd, lecz nie znalazłem danych odnośnie przedziałów ( zakresów ) poszczególnych zmiennych. W..

vivacor

.. ...dusznosci!pozdrowienia Kto wie jaka jest różnica pomiędzy avedolem a vivacorem? Teoretycznie nie powinno być żadnej. Ale u mojej mamy po zmianie vivacoru na avedol wystąpiły objawy uczuleniowe ( silne swędzenie skóry okolic łonowych ). Początkowo lekarz rodzinny nie kojarzył tych objawów..

Opinia o systemie pomiaru wskażnika INR CoaguChek - Str. 2

.. ...http://www.allegro.pl/item830100485_rzadzenia_coaguchek_s_do_pomiaru_wskaznika_inr.html Zasadniczą różnicą pomiędzy INRatio2 a CoaguChek XS jest taka, że INRatio2 posiada podwójny system kontroli jakości badania w czasie rzeczywistym, z podaniem wartości tego badania jakości. OD Razu..

Obniżony hematokryt

.. ...adam to nie są duże różnice pomiędzy tymi badaniami. powiem ci ze w ciągu dnia co chwile sie to zmienia. to zależy od pogody. wysiłku fizycznego od rodzaju spożywanych pokarmów płynów i leków. nie wiem nie pamiętam jakie są normy ale moim zdaniem nie jest źle. jak masz wątpliwości idź do..

Skoki ciśnienia

.. ...przekraczają te 63 mlhg ( czyli różnica pomiędzy skurczowym a rozkurczowym jest wysoka !!! ) W ciagu dnia czesto moje wyniki oscylują pomiędzy 56 a 61 i nie wiem czy już się leczyć czy jest to wszystko w * normie * . Proszę o informację, pozdrawiam Jacek Kto Ci powiedział,że róznica..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...jeszcze większy ( 10 mm różnicy pomiędzy usg a tomografią )powiedział że nie ma na co czekać iże trzeba załozyć stentgrafa czekaliśmy na to okolo 3 tygodni.Powiem Ci że to bardzo szybko bo slyszałam że ludzie czakają bardzo długo a ryzyko pekniecia jest wielkie .Myślę że powinniście..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1147

.. ...wytłumaczy, jaka jest różnica pomiędzy zwolnieniem a zatrzymaniem. Ja nadal nie rozumiem, czemu nie wystarczy zwolnić. - Chętnie panu wytłumaczę - glina otwiera drzwi od merca, wyciąga kierowcę i zaczyna go lać pałą po łbie. Po pięciu minutach pyta: - Czy chce pan żebym zwolnił, czy..

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 5

.. ...obydwu stóp do przodu, różnica widoczna jest na piętach, ( chód kaczy ), - przemieszczenia kręgów krążków międzykręgowych bądź zwyrodnienia kręgosłupa – zaburzenia bioenergetyczne ( przepływu informacji pomiędzy każdą cząstką organizmu a mózgiem ) – złogi i toksyny w..

Obniżone HDL

.. ...się, że nasze wyniki różnią się od siebie, w zależności od dnia cyklu, ostatnio zjedzonych pokarmów, stopnia wysiłku fizycznego. Wiadomo, że im więcej HDL, tym lepiej, za normę przyjmuje się aby był pomiędzy 40 a 60mg/dL, więc mieścisz się w normie. Powodem do niepokoju jest wynik HDL..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...).Pozdrawiam. Witam. Duża różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym jest rzeczywiście problemem ad dgn. gdyż może być wynikiem pewnych zaburzeń często również i nawet endokrynologicznych. Jednak różnica która przedstawiasz mieści się w granicach * normy * . Niepodniesione..

Medycyna komórkowa a arytmia serca

.. ...magistrami farmacji. Różnice pomiędzy farmaceutą a technikiem jest bardzo istotna, stąd jeżeli myli Pan te pojęcia to nie pozostaje mi nic innego jak poradzić innym aby uważali. W końcu farmacja to bardzo precyzyjna profesja, pomyłka o * jedno zero * w wyliczeniach ilości leku, jego..

Echo serca wyniki pomoc

.. ...osierdziu Ale z kad tak duża różnica pomiędzy tymi dwoma wynikami ? :O Do lekarza moja mamuśka wybiera się za tydzień : O jaxoo,nie pozostaje nic innego anizeli konfrontacja medyczna w/w wynikow echo. nie znam sie tak jak lekarz,ale z tego przynajmniej co do tej pory zdazylam sie..

Co o tym myślicie?

.. ...posądza o hipochondrię! A różnica pomiędzy nerwicą serca, a rzeczywistą jego niewydolnością jest często na tyle subtelna, że łatwo o nietrafną diagnozę. Lekarze wciąż nie chcą przyjąć do wiadomości faktu, że postęp cywilizacyjny odbija się na słabszych, a nie tylko na starszych. Jeśli w..

Wszystko, co mi wiadomo o natręctwach myślowych

.. ...natrętne myśli? Zasadnicza różnica pomiędzy myślą urojoną a natrętną – polega na tym, że myśl urojona jest odbierana przez chorego jako myśl „jego”, natomiast natrętna – jako coś obcego, co mu dokucza. Myśl natrętna to jakby odbrębny byt w umyśle..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 12

.. ...pana jest podstawowa różnica pomiędzy tymi, którzy odnoszą sukcesy i tymi, którzy ich nie mają? - Tak. Gdy chodzi o pieniądze, CZĘSTO ZMIERZAM W PRZECIWNYM KIERUNKU, NIIZ WIĘKSZOŚĆ LUDZI . Inaczej mówiąc, PODEJMUJE RYZYKO , podczas, gdy masy SA SKUPIONE NA BEZPIECZEŃSTWIE ODCZUWAM TEN..