Różnice w ciśnieniu

Koarktacja aorty

.. ...przedmiotowym stwierdza się różnicę w ciśnieniach mierzonych na kończynach górnych ( różnica powyżej 20 mmHg ). Rozpoznanie koarktacji aorty powinno określać dokładną lokalizację, stopień zwężenia. Ważne jest aby każdy pacjent miał wykonane EKG, zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej,..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...stwierdza sie występowanie różnicy w ciśnieniu skurczowym mierzonym na obu kończynach górnych. Charakterystyczna jest asymetria lub zanik tętna na tętnicach obwodowych Charakterystyczną cechą dla tętniaków rozwarstwiających aorty jest wędrowanie bólu z punktu wyjścia zgodnie z kierunkiem..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...dławicy. Diagnostyka różnicowa dławicopodobnych bóli klatki piersiowej obejmuje następujące choroby ( choć nie jest ograniczona do ): dławica zawał serca zapalenie osierdzia rozwarstwienie aorty wypadanie płatka mitralnego nadciśnienie płucne ostry zator tętnicy płucnej kurcz przełyku..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...może wzbudzić znaczna różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym. To ostatnie może być bardzo trudne do oznaczenia. Niedomykalność zastawki aortalnej jest tym groźniejszą wadą, im bardziej nasilone są objawy niewydolności lewokomorowej. Leczenie polega na podawaniu leków..

Pletyzmografia

.. ...wykonać kilkoma metodami różniącymi się rodzajem wykorzystywanych czujników. Najczęściej czujniki stanowią mankiety podobne do tych od ciśnieniomierza. Mankiety zakłada się na kolejne segmenty kończyn, unaczynione przed odpowiednie tętnice. Następnie mankiety wypełnia się powietrzem do..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...grama, co jest znaczącą różnicą. W wielu produktach jest ukryta sól - każda kromka pełnoziarnistego chleba zawiera około 150 miligramów sodu. Dużo soli zawierają mieszanki warzywne, kostki rosołowe, gotowe sosy, musztarda, maggi czy majonez. Szczególnie bogate w sód są oczywiście..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...rozkurczowe ( niższa wartość ) różniły się u badanych osób w zależności od pory roku i temperatur panujących na zewnątrz. Średnie ciśnienie skurczowe było o 5 mm słupa rtęci wyższe w zimie niż latem. Nadciśnienie - które stwierdza się przy skurczowym ciśnieniu 160 mm słupa rtęci i..

Ciśnienie krwi jest uwarunkowane genetycznie

.. ...ciśnienie krwi. Odkryte różnice sekwencji dotyczą genów, kodujących białka produkowane głównie przez serce i ściany naczyń krwionośnych - tzw. peptydy natriuretyczne. Białka te są odpowiedzialne między innymi za regulację wydalania soli z moczem. Już od czasu odkrycia, że serce wydziela..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...mózgu. Geny wpływają na różnice w ciśnieniu krwi Małe różnice genetyczne między poszczególnymi osobami leżą u podstaw różnic w ciśnieniu krwi oraz ryzyku ataku serca i udaru - informują naukowcy z USA na łamach pisma Nature Genetics . Dwie duże grupy naukowców z konsorcjów Global BPgen i..

Echo serca - Str. 19

.. ...odpowiedź Janusz Duża różnica między ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym moze świadczyć o istotnej niedomykalności aortalnej , warto dokladnie ocenic niedomykalnośc ( na jej dosc duze zaawansowanie mozę wskazywac powiększona LK ) Czemu tata mial robione echo? Witam! Mam ogromną prośbę o..

Echo serca - Str. 28

.. ...mam 116/67 i minimalne różnice. pani izabelo niech pani będzie tak dobra i powie mi jeszcze czy jeżeli coś dzieje się z sercem to ciśnienie też jest innei czy te bezdechy mogą wywołać u mnie zawał albo uduszenie się. Bardzo prosze mnie uspokoić tym postem. Z góry dziękuje. Ma pani..

Echo serca - Str. 29

.. ...wyniki jednak minimalnie różnią się od moich. Czy to ma jakieś znaczenie? Choruję na nadciśnienie ( 170/90 ) i niedoczynność tarczycy. Pozdrawiam, Aga. Witam, mam pytanie jakie sa prawidłowe wymiary aorty i pnia płucnego dla kobiety w wieku 25 lat ważącej ok 65 kg przy wzroście 170cm? W..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 96

.. ...mi przechodziło tak różnie może lekka poprawa była jednego dnia dobrze jednego źle!! strasznie reagowałem na pogodę tzn, jak się źle czułem to była brzydka pogoda a jak ładna to w miarę,przyzwyczaiłem sie do tego i jakoś z tym żyłem w wydawało mi sie ze to tylko zwykłe nadciśnienie w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 363

.. ...pod kilkoma nickami różniące się od siebie historie. Proszę nie obrażaj już więcej nikogo z tego forum ,ponieważ żadna z tych osób nie zrobiła Ci krzywdy.Jestem tutaj jedyną osobą na której możesz się wyżywać. A teraz proszę daj mi spokój i nie podnoś mi ciśnienia bo i tak mam je ponad..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 397

.. ...ciśnieniem natomiast bywa różnie ,U mnie zależy ono od pogody,nastroju,bywa również tak ,że z nienacka podskoczy i po pewnym czasie normjue się. Piszesz ,że masz niski ciśnienie ,jeżeli mogę Cie prosić to podaj jakie? Hej Natii!Ja mam niskie ciśnienie , wspomagam się wtedy kroplami..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 692

.. ...powinna być na prawdę różnica nie wielka, jeżeli jest powyżej 15 uderzeń a w ciśnieniu podwyższa sie o 15 do 20 to już jest zbyt duża różnica. jaankeer ale powinno byc minimalnie wieksze od razu po tym jak sie zmieni pozycje czy minimalnie wieksze po kilku minutach od tego jak sie..

Po ablacji - Str. 18

.. ...dwukierunkowy. Teraz mam różnie. Raz napadowe trzepotanie, raz wali a następnie jakby przestawało bić. Mam niepokój i zaczyna mi drżeć. Zdarzają się zasłabnięcia i sekundowe tracanie przytomności. Ciśnienie mam skaczące. Występuje u mnie raz tahykardia, a raz bradykardia. Czekamy więc (..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 4

.. ...mam się tak męczyć? - różnie - objawy przyszły nagle i nagle mogą odejść.Jednak nadal muszę przyjmować * Rexetin * . Pewnego razu mi zabrakło tabletek - wytzymałem jeden dzień bez nich.Następnego dnia ciśnienie 140/100 i puls albo 120 albo ok. 50, zawroty głowy etc..Totalna skrajność.Po..

Niski puls i nadciśnienie

.. ...nieraz nawet 150 na 100 różnie, nie raz dużo niższe. Dodam ze ma 30 lat i bardzo dużo trenowałem piłkę nożną. Przez parę lat grałem w klubie , 3 razy trening + mecz w tygodniu. Trenowałem tez przez 2 lata na siłowni. Obecnie tez gram w piłkę ale już tylko średnio raz w tygodniu. Martwi..

Dodatkowe skurcze - Str. 15

.. ...sotahexal )czuję sie różnie ! biorę też duże dawki magnezinu i multisal - dodatkowo mam jeszcze concor cor Jak nie dają mi * żyć * dodatkowe to rano biorę concor cor zamiast metohexalu . Ciśnienie mi wtedy bardzo spada i chodzę jak * śnięta * ryba przez cały dzień - ale skurczy jakby..

Dodatkowe skurcze - Str. 33

.. ...metocard , czuje się różnie! ! ! Kilkakrotnie miałam juz zmieniany na inne ale wciąż wracałam do tego , gdyż żle inne znosiłam a były to :con corcor, piramil , captroptril . Lek który by mi odpowiadał musi obniżać ciśnienie , ( gdyż mam nadciśnienie ) i działać na * dodatkowe . Do..

Dodatkowe skurcze - Str. 68

.. ...4 lata temu. Później różnie bywało, różnie leki sobie z tym radziły. Początkowo brałam leki na nadciśnienie enarenal - tak leczył mnie lekarz rodzinny, a potem kiedy było już wiadomo, co tak na prawdę mi jest brałam betaloc zok, zaczynałam od 1/2 tabletki 0,25 m - gramowej. Aż doszłam do..

Dodatkowe skurcze - Str. 216

.. ...ich siła jest różna i różnie je odczuwamy. Dlatego czasami wystarczą małe dawki ;leków p/arytm. lub nawet wyciągi ziołowe. Jeśli chodzi o migotanie, to zmierzenie tętna jest wprost niemożliwe i pomiar ciśnienia sprawia kłopot , Tu niezbędny jest wykres EKG. Przytoczę maksimę mojej mamy:..

Zabieg na zweżenie aorty i niedomykalnośc zastawek

.. ...aorty. Mam przy tym różnice ciśnien. Na lewej rece mam książkowe tzn. 120/80 , natomiast na prawej 140/90 i różnie w zależności od zmian pogody. Mam tez przyspieszone teno. Leżałam już w klinice Jana Pawła II w krakowei ale nie potrafią mi pomóc. Zwezenie jest w tak nietypowym miejscu ze..

Napadowe nadciśnienie połączone z bradykardią

.. ...wziąć kaldyum. Jedyna różnica to nieco mniejsza dawka potasu ( w kalipozie jest 391 mg K a w Kaldyum 315 ) żeby podać dokładnie taką samą dawkę powinnaś wziąć nie 2 tabletki a 2,5 tabletki Kaldyum podzielone na dwa razy po 1,25 tabletki. Oba preparaty są o przedłużonym działaniu i można..

Udar mózgu i zmiany ciśnienia

.. ...też z tym ciśnieniem różnie bywa, przedewszystkim cały czas bierze leki między innymi na ciśnienie, zdarza się że ciśnienie to mimo tych leków wzrasta czasem jest bardzo niskie i wtedy podajemy mu za radą lekarza oczywiście przegotowaną wodę z cukrem bądż cukierek - ciśnienie wtedy..

Ciśnieniowmierz nadgarstkowy

.. ...drugiego bardzo się różni Do Mireli ! - witam w/g opinii mego lekarza kardiologa najlepszy jest tzw. rtęciowy , ale niestety już wycofywany z obiegu . Sama mam półautomatyczny , i jestem zadowolona - zrersztą nadgarstkowy nie nadaje się dla osób które maja arytmię a ja do takich należę !..

Jak zmierzyc ciśnienie tętna na nodze?

.. ...nie powinno być takich różnic ponieważ nie bedzie sie dokładać ciśnienie hydrostatyczne krwi.: ) Pozdrawiam Witam.Czy moze ktoś wytłumaczyc czy można zmierzyc cisnienie na nodze zwykłym aparatem do mierzenia cisnienia( elektroniczny z mankietem i gruszką )? Jesli tak to w jaki sposób,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 114

.. ...przychodni dla porównania.Różnica wynosiła 4 punkty,więc żadna.Nie mogłam w nocy spać( wyspałam się w dzień ),to trochę pobuszowałam po internecie.Natrafiłam na opracowania naukowe dotyczące wpływu leków na nasze organa,również na ciśnienie.Okazało się,że wbrew temu co mówi moj..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...ciśnien. Pozwala to odróżnić drożny otwór owalny od ASD., przy którym średnie ciśnienia są jednakowe albo prawie jednakowe. Najprostszą formą wrodzonego połączenia międzyprzedsionkowego jest niecałkowite zamknięcie otowru owalnego. U około 30 % zdrowych osób pozostaje w miejscu płodowego..

Zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, uczucie słabości - Str. 2

.. ...wiosenne przesielnie - różnice temperatury,skoki ciśnienia powoduja,ze łapie nas zmęczenie,sennosć,rozdrażnienie,stany depresyjne,gorzej reagujemy na stres no i nasza nerwica ma pole do popisu...ale spoko najważniejesze sie tym nie przejmować,nie panikować - powolutku robić swoje i..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 4

.. ...wyczujesz arytmię i różnicę siły - uderzenia tętna. Jeśli serce bije nierównomiernie i z różną siłą tzn. miga czvli na chłopski rozum * krew jest tłoczona z różną siłą * stąd bóle pleców, bóle w piersiach i całego lewego boku, a nawet omdlenia. Ciśnienie krwi i tętno bez przerwy ulega..

Skoki ciśnienia

.. ...Witajcie. Cytałem ostatnio o różnicy ciśnień pomiędzy ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym. Okazuje się ze jeżeli różnica ciśnień pomiędzy nrmalnym 120 - 80 wynosi jest wszystko ok. Natomiast jeżeli różnica ta wynosi już ponad 63mlhg wtedy jest bardzo duże ryzyko zawałów, wylewów etc...

Różne wyniki pomiarów tętna

.. ...kilkakrotnie w odstępach 3min. różnice w pulsie dochodzą nawet do 10 uderzeń na minutę, ciśnienie też się zmienia. Czy to możliwe aby w spoczynku tak skakało? pozdrawiam s. jest to jak najbardziej mozliwe i prawidlowe : ) Dziękuję za szybką odpowiedż : ) Może wiesz czy powodem opisanych..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 11

.. ...czułam a teraz jest różnie raz gorzej raz lepiej. najlepiej czuje sie gdy jest ciepło, cała zime przesiedziałam w domu pod koncentratorem Mdleje tylko kiedy wchodze po schodac wiec unikam wszystkich schodków jak najdalej. nadciśnienia mam 155 wiec na duzo nie moge sobie pozwolic ale..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 12

.. ...samolotem latać nie mogę ( różnica ciśnień ). Nie wiem czy to dotyczy tylko mojego przypadku. Ale mogę latać helikopterem bo lata na niskich wysokościach. Pozdrawiam wszystkich. Życzę zdrówka. dzięki za odpowiedz przecież w samolocie jest regulowane ciśnienie ?? bralam tez pod uwage..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...porównać. Czuje się różnie, nie mam kłopotów z schodami ( 3 pietro ) ale jak chodzę brakujem mi powietrza musze brać głęboki oddech, ale mam tak od 4 lat, lekarka rodzinna leczyła mnie na narwice.Napisz czy miałaś echo przezprzełykowe - czy jest do przezycia. Pozdrawiam. Do Adi963, Moja..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 19

.. ...Bo 9 a 30 to ogromna różnica nie? Ktoś mnie pytał czemu przy tak małym ciśnieniu biorę revatio, nie wiem, tak lekarze zdecydowali, chyba dlatego, że zle się czuję i mam dośc duże zmiany w sercu. Ale na razie nie jest zle, znalazłam pracę, trochę stresu i nie myśle tyle o chorobie. Pa do..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej serca

.. ...ciśnien. Pozwala to odróżnić drożny otwór owalny od ASD., przy którym średnie ciśnienia są jednakowe albo prawie jednakowe. Najprostszą formą wrodzonego połączenia międzyprzedsionkowego jest niecałkowite zamknięcie otowru owalnego. U około 30 % zdrowych osób pozostaje w miejscu płodowego..

Dla osób uczciwych i prawdomównych - nerwica - choroba duszy, życie - Str. 491

.. Hej Ja różnie, ostatnio mam masę stresu i niepokoi mne ciśnienie jest w granicach 150/100...I nie mam kiedy iśc do lekrza, pracuje po kilkanascie godzin w kółko, bo jest to dla mnie ważne, wręcz boję się wizyty u lekarza, że da mi skierowanie do szpitala, a na to sobie nie mogę pozwolic,,...i tutaj dziwne,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 507

.. ...100. A nieraz tylko 70. Różnie to bywa, ale przez całą ciążę miałam wysoki puls niezależnie czy ciśnienie było niskie czy wysokie ( 160/100 ). Aga25 wysoki puls przy nerwicy to raczej norma .W sprawie leków powinnaś zwrócić się do lekarza tym bardziej ,że jesteś w ciąży.Na pewno jesteś w..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 517

.. ...czytając twoje wpisy - bez różnicy jakie one są, sama twoja obecność podnosi ludzi, a i Tobie czasem przyda się dobre słowo i podniesienie. Aga25 nie wiem juak inni, ale ja całą nerwicę piję kawę, pomimo że mam nadciśnienie. Jakoś kawa na mnie inaczej działa. Nie podnosi mi ciśnienia..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1014

.. ...innego jak biosotol - - różni ich tylko nazwa i producent i cena. Jest to lek regulujący pracę serca - - - - obowiązkowo regularne zażywanie SECRAL - - lek o podobnym zastosowaniu ,normuje ciśnienie tętnicze,reguluje pracę serca - - kategorycznie zabronione nagłe odstawianie FRISIUM - -..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 3

.. ...temperatura + 30 nie robi mi różnicy. wylegują się na leżaku w pełnym słońcu. źle się czuję kiedy jest niskie ciśnienie i pada deszcz. ogólnie mam niskie ciśnienie - 90 na 60. pozdrawiam. włodek. Witam, tez czuje się dobrze, codziennie wychodzę na spacer pół - godzinny, bo na dworze..

Mocny ból głowy i dętwienie lewej strony ciała

.. ...uciskają na nerwy ... różnie to tłumaczyli, ale cieszyłabym sie, gdyby ta ósemka rozwiązała ten problem : ) okaże się w najbliższym czasie : ) To objawy typowo migrenowe. to lekki paraliz, do neurologa idz Wg.mnie to atak migreny!Miałam to samo,okropny ból,afazja,porażenie jednej połowy..

Szmery serca u niemowlaka

.. ...znacznym zmniejszeniu różnicy ( gradientu ) skurczowego ciśnienai między komora prawą a pniem tętnicy płucnej. Wyniki walwuloplkastyki ( potocznie balonikowania )sa z reguły dobre. Wyjątek stanowia dzieci z zastawką dysplastyczną , w której płatki zastawki nie sa w pelni ukształtowane. W..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...Lekarze przepisywali mi najróżniejsze leki na obniżenie ciśnienia, które tylko obniżały znacznie moje samopoczucie. Zaniechałem po pewnym czasie leczenia. Ostatnio wybrałem się do lekarza, który bez chwili namysłu przepisał mi leki na obniżenie ciśnienia, ponieważ miałem ciśnienie..

Różnica ciśnienia na prawej i lewej ręce

.. ...160/90. Czemu jest taka różnica?? Oddawałem dwa razy krew pobieraną z prawej reki. zawsze jest roznica ja tez na prawej mam wyzsze pozdrawiam Prosze nie zaniedbac tego problemu i skontaktowac sie z kardilogiem, w celu sprawdzenia prawidlowosci w pracy ukladu krwionosnego i serca. To..

Rozwarstwienie tętniaka aorty

.. ...przeciwbólowych. 30 lat różni lekarze leczyli mnie na nadciśnienie. Mimo stosowania różnych leków w ogromnych ilościach uzyskanie dolnego poniżej 95 nie było możliwe. Teraz po operacji stosuję Accupro i Tenox w dawkach minimalnych a moje ciśnienie jest średnio 120/80. Jako że podobno..

Ciśnienie 120/43

.. ...jest prawidłowe - ani różnica 77 punktów między ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym. Ciśnienie rozkurczowe jest to najniższa wartość ciśnienia stwierdzana podczas jego pomiaru, która pojawia się w momencie rozkurczu serca. Ciśnienie skurczowe masz bardzo dobre, oznacza to, że twoje..

Pulsujące ciało i nadciśnienie

.. ...( choć z tym moczem różnie bywa - zawsze coś w nim jest kryształki, bakterie ). Też źle się z tym czuję, czasem myślę,że już się do tego przyzwycziłam, choć tak nie jest. czesc ,mam 37 lat ale od niedawna podobne objawy zaczelo sie dzien przed sylwestrem ,poszdlem do dyzurujacej..

125/100 ciśnienie

.. ...wieczorem 90/50 puls różnie czasem 51 - 54 a czasem 75... biorę dwa razy dziennie po świartce betablokera rano i wieczorem. Jak nie wezmę jednej ćwiartki to następnego dnia puls 100 - chce mnie rozsadzić i czuję się źle. Mam mieć badanie calcium score w najbliższym czasie, ( w kierunku..

Duża różnica w pomiarach ciśnienia

.. Witam, od kilku togodni starałem się kontorlować swoje ciśnienie przy pomocy nadgarstkowego urzadzenia kupionego w hipermarkecie za kilkadziesiąt złotych. Jak wyniki zaczęły oscylować około /górna wartość/ 170 - 180 przestraszyłem się i pożyczyłem od rodziców tradycyjny ciśnieniomierz /taki ze stetoskopem i..

Czy to nerwica? wiele dolegliwości, a lekarze mówią, że wszystko w porządku

.. ...że jest spowodowane różnicą ciśnienia między pozycją siedzącą, a stojącą. Zmierz sobie ciśnienie siedząc i stojąc i do tego zwróć uwagę na puls pewnie będzie sporo wyższy. U mnie problem zniknął, gdy te czynniki się wyrównały. Bardzo często osoby z tą przypadłością mają ogólnie bardzo..

Czuję cały czas tętno

.. ...piersiowej albo na skroniach, różnie. Czy to jakaś poważna dolegliwość. Nadmienię, że badam często ciśnienie, rano i wieczorem zawsze ( prawie zawsze - 97 na 100 badań ) mam książkowe 135/85. Czasami skoczy np 150/90 w ciągu dnia ale to może być związane z większą czasową wydajnością..

Bardzo mocne bicie serca

.. ...sobie tętno i było tak różnie od 80 do 100, ale najczęściej w okolicach 90. Ciśnienie miałam koło 130 - 140/80 - 100. Takie bicia mam od paru miesięcy. Co to może być? I co powinnam zrobić? witaj, zajrzyj na forum www.arytmiaserca.pl, znajdziesz tam ciekawe tematy takze dotyczace ciebie,..

Niedomykalność zastawki aortalnej a lot samolotem

.. ...każdy może reagować różnie. Pozdrowienia! Ja mam 2 przechodzący na 3 stopień. A pytał pan o to się jakiegoś lekarza? Dziękuje za szybką odpowiedź. Nie nie pytałem. Szczerze mówiąc podczas lotu nie odczułem żadnych problemów. Często gorzej czuje się w dzień kiedy np ciśnienie jest niskie...

Prawidłowe ciśnienie u osoby starszej?

.. ...na stojąco bo czasami różnice mogą być znaczne lub też mniej. ,,,,czy jeśli mój 90 letni dziadek ma ciśnienie 175/75 a przy tym tętno 43 to czy to jest normalne u tak starych osób? Dziadek jest chodzący, 10 dni temu lekarz odstawił bemekor, ale do tej pory nie ma poprawy. Czy to nie..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...a rozkurczowym jest różnica około 70. Np. 150x80, 140x72, 158x90 a przy tym puls mam niski - około 45 - 55. Czy może to być wina Bisocardu ? pozdrawiam Andrzej Siemasz sisimon! Lekarzem to ja nie jestem, ale z tego co wiem, to niektóre tego typu leki obniżające ciśnienie obniżają też..

Lek Ebivol

.. ...kardiolog. Nie widzę różnicy. Biorę 1/2 tabletki to co zauważyłem że łatwiej jest podzielić tabletki, lepszy rowek do podziału. Nie wsponinając o tym że w kieszeni zostaje 70 PLN miesięcznie. Za Nebilet płaciłem ok 90 PLN za Ebivol 20 PLN Olek ! 47 lat po zawale od 3 lat. jakie macie..

Pozycja ciała podczas pomiaru ciśnienia

.. ...mniejszych obrotach. Różnica między 150/90, a 125/75 to trochę dużo. Jest możliwe, że pozycja leżąca pozwala ci się bardziej zrelaksować, zapomnieć o nerwach i z tego wynika taka różnica. Ciśnieniomierz mierzy dobrze jeśli mankiet jest na wysokości serca. Dzięki za szybką odpowiedź...

Kto z was bierze związki potasu na zbyt wysokie ciśnienie i nie ma efektów?

.. ...generalnie to nie ma istotnej różnicy.A to co pisałem to w sprawie magnezu.Węglan potasu cz.d.a kosztuje około 20 i coś za kilogram.Ale do odżywki bez problemu wystarczy * czysty * a może nawet * techniczny * chociaż co do tego ostatniego mam wątpliwości.Nie będę na razie szukał.Chyba że..

Głupia nerwica - Str. 2

.. ...Jeśli chodzi o małą różnice między ciśnieniem dolnymi a górnym to nie mam pojęcia co się dzieje:( pozdrawiam Hej pumex,mam pytanko ,czyli EKG wyszło u Ciebie spoko tylko Usg serca znalazło nieprawidłowości?Bo ja miałam tylko EKG i Holter i to wyszło w normie ale boje się ze jakbym..

Lęk przed mierzeniem ciśnienia - Str. 2

.. ...minut często się bardzo różnią. Witaj Szybalski.Zgadzam się z Toba ze te skaczace ciśnienia to nakrecanie się i nerwy.Cisnieniomierze elektroniczne tez nie są za dokładne ale jeśli zrobi się 2 pomiary w ciagu dnia to jakaś orientacja o cisnieniu jest,co nie?U mnie najpierw był problem z..

Nadciśnienie a lek nedal

.. ...nie przejmuj sie małą różnicą ciśnienia.Nie musi być jak w książce!!!!Pij herbatkę expresową z melisy ze skrzypem.To uspokaja i obniża ciśnienie.TYLKO SPOKÓJ.Zajmij się też jakąś aktywnością ruchową - codziennie poświęć temu trochę czasu.Czas tylko dla siebie!!!Np.szybki..

Dziwne mocne uderzenia serca i silny niepokój - Str. 3

.. ...Ciebie by miało być różnicy między rozkurczowym a skurczowym.Muszę Ci napisać z całą odpowiedzialnością ,że nie ma takiej osoby ,która by miała ciągle to samo ciśnienie to książkowe 120/80.Ludzie za bardzo się nakręcają ciśnieniem a mój Tata ma 85 lat ciągle nierówne podwyższone..

Dziwne mocne uderzenia serca i silny niepokój - Str. 4

.. ...wartosc obliczana jako różnica cisnienia rozkurczowego i skurczowego; cyt. * Jest to dodatkowy parametr hemodynamiczny przydatny w ocenie ryzyka sercowo - naczyniowego. * norma 30 - 50 mmHg, więc Twoje 20 - 25 możemy podciągnąc pod nią, biorąc pod uwagę super ciśnieniomierze ...ale niech..

Meridiany serca

.. ...koszmary senne. Ponadto, różnica między ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym jest duża, co praktycznie oznacza, że podwyższone jest głównie ciśnienie skurczowe. Nadciśnienie przebiega napadowo, często towarzyszą mu charakterystyczne zaburzenia rytmu serca, odczuwane przez pacjenta jako..

Arytmia i niskie ciśnienie a pobyt w górach

.. ...Szczyrku nie ma zbyt duzej różnicy wysokości,wiec moim zdaniem powinnas jechac,jeśli poczujesz sie gorzej zawsze możesz wrócic do domu. Takie jest moje zdanie na ten temat. Jak rozumiem papierosow nie palisz?? Nie,no skąd,nie palę: ) Lekarza nie pytałam,bo wtedy jeszcze nie wiedziałam,że..

Wysokie cisnienie

.. ...ciśnieniomierzem zmierzyć dla pewności.Jeśli to coś z nerwami,to kup sobie ziółka do picia na usokojenie i zobaczysz czy ci się poprawi. Rzeczywiscie ten ostatni pomiar jest bardzo wysoki, przejdz sie do lekarza...

Nerwica- czy niedomykalność zastawki?

.. ...stwierdziła, że duża różnica między ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym świadczy właśnie o nerwicy. Dodam, że podczas wysiłku fizycznego pojawiają się u mnie te duszności, czasem zawroty głowy, lecz nigdy nie boli mnie serce. O teraz dla wytrwałych mam pytanie - czy jeśli podczas..

Zen - szen ???

.. ...info, tak .żeń szeń różnie działa na ludzi i rzeczywiście może podnosić ciśnienie nawet u osób które nie maja nadciśnienia . Zwykle powoduje lekki skok ciśnienia,ale ma tez inne właściwości o których warto poczytac. A jaką tabletkę na nadciśnienie bierzesz? witaj ania05111971 dzieki za..

Pomiary ciśnienia tetniczego u OSÓB KARDIOLOGICZNYCH

.. ...będę się nieznacznie różniły. Rżnica do 20mmHG w wartościach ciśnienia skurczowego i do 10mmHg cisnienia rozkurczowego jest normą. Kolejne pomiary wykonujemy zawsze na ręce gdzie stwierdzilismy wyższe ciśnienie. Błędy: nieprawidłowy rozmiar mankietu, nieprawidłowa pozycja ręki,..

Różnica ciśnienia na leżąco i na siedząco

.. Ostatnio zauważyłem, że na leżąco ciśnienie mam 120/80 a na siedząco 140/90. Oczywiście mierzę aparatem naramiennym elektronicznym dobrej firmy. Tak mam za każdym razem. Co może być przyczyną. Czy ciśnienie na leżąco i siedząco nie powinno być takie same ? Ma ktoś tak samo ? Proszę o odpowiedz. Wita ja mam..