Rozpad mięśni

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...przebiegu bezobjawowym ( rozpoznanie głównie na podstawie EKG ); zapalenie mięśnia serca i osierdzia ( z objawami osierdziowymi ); zapalenie mięśnia serca z dolegliwościami typu dławicowego ( imitujące zawał serca ); postać klasyczna zapalenia mięśnia serca ( kardiomiopatia zastoinowa z..

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...opisuje ten ból jako rozpierający, ściskający, duszący. Wystąpienie zawału często jest sprowokowane dużym wysiłkiem fizycznym ( ciężka praca fizyczna, szybkie chodzenie, wchodzenie po schodach itp. ) lub sytuacją stresową. Ból zawałowy z reguły nie ustępuje po zaprzestaniu wysiłku lub..

Układ przewodzący serca (układ bodźcotwórczy serca)

.. ...zdolność do samoistnego rozprzestrzeniania się fali pobudzenia w mięśniówce serca. Rytm serca czyli ilość jego uderzeń na minutę określany jest aktywnością węzła zatokowo - przedsionkowego ( SA, nodus sinuatrialis ). Dawniej węzeł zatokowo - przedsionkowy nosił nazwę węzła Keith -..

Statyny

Statyny

.. ...statyn. Statyny są zazwyczaj dobrze tolerowane jednak mogą pojawić się bóle brzucha, wzdęcia, bóle mięśniowe, zaburzenia czucia; odnotowano sporadyczne przypadki rabdomiolizy ( rozpad mięśni szkieletowych )...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...badaniem, które umożliwia rozpoznanie jest badanie ultrasonograficzne - echo serca. Dokładne określenie rodzaju kardiomiopatii czasami jest możliwe dopiero po pobraniu wycinków mięśnia sercowego ( biopsja mięśnia sercowego ). Terapia farmakologiczna kardiomiopatii rozstrzeniowej obejmuje..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...serca - podstawowe dla rozpoznania HCM. Leczenie kardiomiopatii przerostowej. W niektórych przypadkach przeprowadza się zabiegi kardiochirurgiczne: ablacja czyli kontrolowane uszkodzenie przerosłej mięśniówki w lewej komorze serca za pomocą cewników wewnątrznaczyniowych ( bez..

Enzymy sercowe (markery martwicy mięśnia sercowego)

.. ...oznaczania jej poziomu. Rozpoznanie zawału serca. Do rozpoznania zawału serca potrzebne jest spełnienie dwóch z trzech warunków: obecność specyficznych zmian w EKG, charakterystyczny ból zawałowy, zrost stężenie markerów martwicy mięśnia sercowego. W niektórych sytuacjach ból jest..

Badanie CK (kinaza kreatynowa)

.. ...kreatynowej nie wystarczy do rozpoznania zawału, może towarzyszyć także zapaleniu mięśnia sercowego. Do rozpoznania zawału potrzebne są jeszcze odpowiednie zmiany w zapisie ekg i/lub typowy ból zamostkowy...

Lewogram

.. ...warunki zmieniające rozprzestrzenianie się impulsów elektrycznych w układzie bodźcoprzewodzącym. Przyczyną odchylanie osi elektrycznej serca w lewo może być zawał mięśnia sercowego. Lewogram może także pojawić się w czasie napadu częstoskurczu komorowego. Rozwijający się przerost lewej..

Rytm zatokowy

.. ...zatokowym, następnie rozprzestrzenia się po mięśniówce przedsionków, przechodzi przez węzeł przedsionkowo - komorowy do pęczka Hisa i jego odnogami odpowiednio do prawej i lewej komory serca, pobudzając najpierw mięśniówkę przegrody międzykomorowej, następnie okolice koniuszka serca (..

Tężyczka

Tężyczka

.. ...różnych grup mięśni, rozpoczynające się zwykle od mięśni rąk, następnie mięśni mimicznych twarzy i rozprzestrzeniające się po wszystkich mięśniach ciała. Istotne jest, że chory z napadem tężyczki jest cały czas przytomny. Przy niskich poziomach wapnia możliwe jest wystąpienie tężyczki..

Arytmogenna dysplazja prawej komory

.. ...sercowego ), wreszcie rozpatruje się związek zachodzących w sercu zmian z apoptozą ( programowana śmierć komórki ) kardiomiocytów. Niezależnie od przyczyny, obserwowane zmiany polegają na zastępowanie fragmentów mięśniówki prawej komory serca komórkami tłuszczowymi lub komórkami tkanki..

Paroksetyna (ParoMerc, Paxeratio, Paxtin,Rexetin, Seroxat, Xetanor)

.. ...czasie trwania ciąży. Po rozpoczęci terapii przez jakiś czas mogą występować zaburzenia potliwości, osłabienie i senność, drżenia mięśniowe, zaburzenia ze strony układu pokarmowego, zaburzenia potencji. Objawy te są przejściowe. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu paroksetyny u..

Stan przedzawałowy

.. ...postawienie takiego rozpoznania w oparciu jedynie o objawy kliniczne ( ból ) oraz wynik badania ECHO serca obrazujący spadek kurczliwości danego fragmentu mięśnia. Można powiedzieć, że jeśli mimo długo utrzymującego się bólu świadczącego o niedokrwieniu mięśnia sercowego nie..

Mostki mięśniowe

.. ...mostków mięśniowych są leki beta - adrenolityczne. Czasem stosuje się także blokery kanałów wapniowych. W ciężkich przypadkach można zaopatrzyć zmienioną tętnicę w stent lub przeprowadzić zabieg by - pass...

Diuretyki (leki moczopędne)

.. ...jednych z najbardziej rozpowszechnionych chorób w społeczeństwie. Główny efekt działania leków moczopędnych jest zawsze taki sam - zwiększenie diurezy. Powoduje to spadek ciśnienia żylnego w organizmie, a więc spadek obciążenia wstępnego mięśnia sercowego. Mniejsza objętość płynów to..

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. ...fibrynolityczny, który rozpuszcza zakrzep, krew może znowu swobodnie dopływać do mięśnia i serce wychodzi z zawału bez większych uszkodzeń - wyjaśniał prof. Grajek. Jak przyznał, w idealnych warunkach najlepszym sposobem na zawał jest angioplastyka - wprowadzony do naczynia specjalny..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...możliwość występowania nierozpoznanego wcześniej zwiększonego ciśnienia tętniczego lub niedokrwienia mięśnia sercowego. O wynikach badań sprawdzających m.in. wpływ przyspieszonego pulsu na ryzyko wystąpienia ostrych stanów chorobowych rozmawiali specjaliści z Górnośląskiego Ośrodka..

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

Kawa obniża ryzyko zaburzeń rytmu serca

.. ...cząsteczek adenozyny. Jest to rozpowszechniony w organizmie związek, który oddziałując na przewodnictwo elektryczne mięśnia sercowego, jego metabolizm i procesy regeneracji może zwiększać predyspozycje do arytmii. Z drugiej strony, niewykluczone, że w grę wchodzą tu inne czynniki...

Echo serca - Str. 13

.. ...kobiet do 110. Powyżej rozpoznajemy przerost pani Izabelo masa mięśnia lewej komory 210g czy to duzo? do jakiej masy jest granica bo lekarz napisał: na górnej gracicy przerostu indexs masy 105g/m2 To jest tak jak lekarz napisał , na gornej granicy( wg. AHA norma do 125 ) 125g to norma..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 89

.. ..., że o mało się nie rozpłakałam .Okropne!!! Od dziś zaczynam kurację z nalewki z nagietka ( poczytajcie w internecie o tym ziółku ) stosuje się go pomocniczo m.in w leczeniu stanów lękowych i depresji , przy nerwobólach reumatycznych , bólach szyi mięśni i pleców .Można kupić w sklepach..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 574

.. ...do sklepu, moje serce rozpędza sie do ponad 120 na minute, rece poca sie, bladne ( lub czerwienieje ) robi mi sie słabo, a na dodatek moje mięśnie zaczynają...SKAKAĆ. Skakać jak szalone. Czasem zastanawiam się, że jak ktoś tak na mnie patrzy, to widzi nie czlowieka, 23 letniego...ale..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 747

.. ...mną dzieje. Wybaczcie rozpisałam się trochę. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Zapomniałam Wam jeszcze napisać o * leku * od pychiatry. Jest to torebka papierowa przez, którą się oddycha przez jakiś czas wdychając wydychany dwutlenek. Można tak uspokoić tętno i drżenie mięśni. Polecam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1030

.. ...Acha... skoro już się tak rozpisałem to dokończę swoje wywody odnośnie siedzenia przed kompem. Zwykle nie siedzi się poprawnie, często w jednej pozycji przez długi okres czasu, to chyba raczej źle dla kręgosłupa, mięśni, nerwów. Może nastąpić ucisk na jakieś partie nerwów itp....

Nerwica - czy na pewno? - Str. 209

.. ...Acha... skoro już się tak rozpisałem to dokończę swoje wywody odnośnie siedzenia przed kompem. Zwykle nie siedzi się poprawnie, często w jednej pozycji przez długi okres czasu, to chyba raczej źle dla kręgosłupa, mięśni, nerwów. Może nastąpić ucisk na jakieś partie nerwów itp....

Nerwica - czy na pewno? - Str. 246

.. ...zapas dniem, który się rozpoczynał. I tak mi zostało,że nawet jak mam wolne, to też się stresuję. Gala, a dlaczego byłaś tylko rok w Paryżu i co tam robiłaś? Może jak Ci było tam tak dobrze, to przyjedziesz jeszcze...? ; ) Demi * pocieszę * Cię,że wprawdzie ze stawami nie mam aż takich..

Analiza biopsji serca

.. ...brata..a więć tak brzmi rozpoznanie kliniczne:Część włókien mięśniowych z umiarkowaną morfologia kardiomiopatyczną w części widoczne wyraźne zubożenie sarkoplazmy. Śladowe włóknienie. brak jakiegokolwiek nacieku zapalnego. Wskazane rozważenie uszkodzenia toksycznego lub metabolicznego. A..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 8

.. ...kciuka to miałam to zanim rozpoczęłam leczenie,teraz jak jeszcze biorę dodatkowo magnez to sie uspokoiło.Czasem trzęsą mi sie nogi i mam te drżenia ciała ale mam nadzieje że będzie tego coraz mniej.Do Gazeciarza,myślę że musisz się udać do specjalisty bo sama sobie nie poradzisz,a możesz..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 11

.. ...dnia nie wytrzymałam i rozpłakałam sie swojej siostrze. Ona namówiła mnie na wizyte u psychiatry. Oczywiście okazało się, że mam książkowe objawy depresji z agorafobią i fobią społeczną. Pół roku leczenia dało doskonałe rezultaty. Odżyłam. Teraz mija drugi rok i... no własnie. Wraca moje..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 16

.. ...zaczelo sie oficjalnie ( rozpoznane ) nadciśnienie : - ) Meczylo mnie to codziennie - przewaznie w nocy - nic innego jak nerwy i strach - przed cisnieniem : - ) no i wlasnie stad sie ono bralo... - koło zamknięte... wieczorem staraj sie myslec o przyjemnych rzeczach i jak to znow sie..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 2

.. ...Rce kardilogicznej z rozpoznaniem zapalenia mięśnia sercowego. W chwili przyjęcia miałem troponinę na poziomie 6, po czterech godzinach już 11, a dzisiaj ( po kolejnych 19 godzinach ) już 21. Czy pamiętacie jaki poziom tego markera był w Waszym przypadku? Kiedy zaczyna się ostre..

Koronarografia

.. ...naczynia wypełnia s od LTW. Rozpoznanie : mostek mięśniowy wewnatrzwieńcowy. Dotyczy to mojej babci w wieku 76 lat. Taki wypis dostałyśmy ze szpitala. Jesli ktoś mógłby udzielić nam pomocy w wyjaśnieniu tego badania. Czy mostek mięśniowy to cośpoważnego. Z tego co czytałam w internecie..

Papierosy czy nerwica?

.. ...oraz kłucie ) zniknęło. rozpoczął się rok akademicki, zwiększyłem liczbę papierosów i znowu to samo. w chwili obecnej jestem na etapie drastycznego ( i w miarę efektywnego ) ograniczania palenia, ale jakoś nie przeszło. moje objawy na dzień dzisiejszy: kłucie ( a czasami ból ) w sercu,..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 11

.. ...nasi lekarze rzadko rozpoznają tę chorobę, nawet endokrynolodzy mają z nią problemy. Kilka lat temu przeżyłam prawdziwy koszmar, bo czułam się bardzo źle, lekarze wmawiali mi nerwicę, ale ja czułam, że przyczyny są inne i miałam rację! Oto główne objawy tej choroby: - drżenie rąk -..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 4

.. ...niestety wciąż rzadko rozpoznawane przez naszych lekarzy. Długo wmawili mi nerwicę, bo tak jest po prostu najłatwiej, kiedy nie wiedzą jak pomóc! Ale ja czułam, że muszą być jakieś inne przyczyny mojego fatalnego samopoczucia i miałam rację! Oto główne objawy tej choroby: - drżenie rąk -..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...tachykadią, ostateczne rozpoznanie daje biopsja serca. Organizm ma ogranicząne * słownictwo * więc wiele róznych przypadłości może dawać takie objawy - u mnie podobne były i zdiagnozowano nerwicę, ale wiele czynników może różnicować tą diagnozę jak choćby wiek i podwyszszony cholesterol..

Biegunki, bole w klatce i przyspieszony puls

.. ...w tym badaniu można rozpoznać zapalenie mięśnia ). Jeśli Twoje badania na izbie przyjęć będą ok., to zrób sobie NA SPOKOJNIE, Echo. Jeśli wyjdźie ok. i nie będzie wskazań do dalszych badań, to pewnie nerwus z Ciebie ( jak i ze mnie ). Pozdr. chodziło mi oczywiście o Troponinę....: - )..

Samoistne drgawki (napięcia mięśnia) nogi

.. ...dyskomfotr psychiczny i ta myśl że się rozpadam 30stka na karku a tu zdrowie siada mozliwe że są to obiawy jakiegos rodzaju padaczki a są ich dziesiątki od niedawna mrowi mnie ostro twarz załamka totalna..

Niedokrwienie serca

.. ...trzeba zarzywac,pewno ma rozpoznana chorobe wiencowa. jest to skutek, tego że, komórki mięśnia sercowego nie są odpowiednio zaopatrzone w tlen i substancje odżywcze zalecane jest : Pokarm bogaty w witaminy /( warzywa/owoce/ ) Pokarm Bogaty w Ryby ( Dużo Magnezu ) błonnik / produkty typu..

Zapalenie mięśnia sercowego a antykoncepcja

.. ...nie wiem czy po tej chorobie i przy tych tabletkach ktore zarzywam moge czy to nie jest zakazane . jezeli wiecie cos na ten temat prosze pomozcie mi. bede bardzo wdzeczna. dziekuje czekam na odpowiedz..

Ból rąk, opuchlizna pomiędzy kciukiem i palcem II, ból karku i barków

.. Rozpoczęło się od dziwnych skurczów mięśni pomiędzy kciukiem i palcem II ( zwłaszcza przy tzw łapaniu szczypcowym przemdiotów ) Następnie w tym miejscu zaczęła się robić jakaś opuchlizna, czy coś urosło w środku - nie wiem Najpierw prawa ręka póxniej druga Z czasem doszły bóle barków i karku, zwłaszcza przy..

Powikłania pogrypowe a arytmia - Str. 3

.. ...olalalalalala, ale się rozpisaliscie : ) ) cóż, byłem dziś w Aninie i nadrabiac bedę powoli / taki już lata ... , ha ha / A to dobre OMEGA : Czy obserwuje Pan spadek popędu płciowego? Czy odczuwa Pan brak energii? Czy obserwuje Pan spadek siły mięśniowej lub obniżenie odporności na..

Nerwica, ból mięśni, drżenia

.. ...stwardnienie rozsiane może być rozpoznane również w młodym wieku, ale nie trzeba sobie tak od razu tej choroby przypisywać. Twoje objawy mogą * pasować * do całej góry rozmaitych chorób z nerwicą włącznie. Za mało piszesz o tym, co Ci dolega i czy byłeś u jakiegoś lekarza /wskazany co..

Bóle mięśni rąk i nóg -nerwica? - Str. 2

.. ...nalerzy oskarżyć, że nie rozpoznał. Szukałam w necie o tężyczce jest tylko mowa o niedoborach wapnia i magnezu i D3 ale co to za choroba to nie było. Może Ty coś wiesz ? Co do Twojego węzła, to wiem, że wyskakują one jak organizm walczy z infekcją tak mi mówił laryngolog. Węzeł straży..