Rozstrzeń serca

Niewydolność serca

.. ...zastawkowa; kardiomiopatia: rozstrzeniowa, przerostowa; infekcje obejmujące mięsień sercowy; inne. Objawy niewydolności serca. Najczęściej występującymi klinicznie objawami niewydolności serca jest osłabienie i łatwe męczenie ( pogorszenie tolerancji wysiłku fizycznego ). Bardzo..

Remodeling serca (przebudowa mięśnia sercowego)

.. ...mięśnia sercowego ) to rozstrzeń lewej komory serca ze zmianą jej geometrii w wyniku oddziaływania ukrwionych części komory na ognisko niedokrwienia i bliznę pozawałową. Mechanizmem odpowiedzialnym za remodeling są zaburzenia ekspresji genów komórkowych. Standardy leczenia świeżego..

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...zmian w budowie serca ( rozstrzeń serca u sportowców ), które u osób nie trenujących zostałyby uznane za patologiczne. Zmiany pojawiające się w sercu są wynikiem adaptacji mięśnia sercowego do natężonego wysiłku fizycznego. Mówiąc o pojęciu serce sportowca mamy na myśli: rozstrzeń -..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. Kardiomiopatia rozstrzeniowa ( kardiomiopatia zastoinowa, DCM ) to choroba mięśnia sercowego, prowadząca do zmniejszenia jego kurczliwości, niekorzystnego powiększenia komór serca i w konsekwencji rozwoju początkowo lewokomorowej a następnie obukomorowej niewydolności serca. Kardiomiopatie rozstrzeniowe..

Ciągłe zmęczenie

Ciągłe zmęczenie

.. ...doprowadzić do kardiomiopatii rozstrzeniowej, przewlekłej niewydolności serca, nawet do zgonu. Przewlekłe zmęczenie może być również konsekwencją niedokrwistości ( anemii ). Jest to stan, w którym krew nie ma wystarczających zasobów hemoglobiny aby zapewnić wszystkim organom odpowiedni..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...mięśnia sercowego i rozstrzeń w obrębie prawej komory i w konsekwencji rozwój prawokomorowej niewydolności serca. Nadciśnienie płucne ma charakter postępujący, dominującym objawem jest duszność wysiłkowa, z czasem dołączają się objawy i powikłania prawokomorowej niewydolności serca (..

Kardiomiopatia tachyarytmiczna (tachykardiomiopatia)

.. ...prowadzi początkowo do rozstrzeni przedsionków ( poszerzenia jamy na skutek rozciągnięcia jej duża ilością krwi ), a następnie do podobnych zmian w obrębie komór, zwłaszcza lewej. Towarzyszy temu spadek frakcji wyrzutowej serca i objawy niewydolności lewokomorowej. Jest to jednak stan do..

Kardiomiopatia połogowa

Kardiomiopatia połogowa

.. ...obecności kardiomiopatii rozstrzeniowej przed okresem ciąży. Przyczyną uszkodzenia kardiomiocytów jest prawdopodobnie nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego matki na antygeny płodu. Powstałe przeciwciała reagują krzyżowo z komórkami mięśniowymi serca. Pewne znaczenie przypisuje..

Echo serca - Str. 12

.. ...wyniki mówiła coś o * rozstrzeni * . Natychmiast po powrocie do domu wrzuciłem to słowo w google i wyskoczyła mi kardiomiopatia... Teraz mam lekką panikę, czy na podstawie tych wyników da się stwierdzić, że mam tę chorobę ??? Opis badania USG kończy się słowami: * Wymiary serca w badaniu..

Echo serca - Str. 19

.. ...podejrzewalabym kardiomipatię rozstrzeniową. Pozostale patologie - powiekszenie LP , niedomykalnośc mitralna, podwyższenie cisnienia w krązeniu plucnym najpewniej wynikaja wlasnie z tego. Do pana Janusza! Powiększone jamy , głownie serca lewego oraz niedomyjakności w stopniu jak napisal..

Echo serca - Str. 34

.. ...najpewniej kardiomiopatii rozstrzeniowej , w sumie echoa porownywalne , przynajmniej w tych parametrach , ktore sa podane. Moze konsultacja w ośrodku leczenia niewydolnosci serca? ( nie weim czy jest to kardiomiopatia pozapalna czy niedokrwienna ) P. Roxanno prosze dać sercu Taty jeszcze..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 3

.. ...choruje na kardiomiopatięrozstrzeniową , frakcja 15%. Leczy się właśnie u docent Kozielskiej. Ciekawa jestem czy jego frakcja sie podniesie i jak dłudo trzeba czekać. Mój mąż zmarł 4 miesiące temu. Chorował 7 lat na kardiomiopatię rozstrzeniową. Miał 27 lat. Mamy synka 8 miesięcznego...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 8

.. ...lata temu kardiomiopatę rozstrzeniową,zastawki :mitralna - platki pogrubiale o ograniczonej ruchomosci - E/A 1,6, - fala zwrotna II/III,;aortalna:pogrubienie platków - śladowa fala zwrotna.Wymiary jam serca:lewa kom.66mm.,:lewy przedsionek 45mm;aorta - 29mm.Rsvp - 33mmHg.Akineza ściany..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...Mateuszka z Kardiomiopatią rozstrzeniową .... Właśnie wróciliśmy ze szpitala po badaniach okresowych. SF = 37% EF=67% a więc stabilnie : - ) Reszta badań również w normie , ale bardzo niepokoję się zapisem holtera bo zarejestrowano w nim podczas 21 - godz. pracy serca aż 1089 poj...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 14

.. ...zachorowalam na kardiomiopatie rozstrzeniowa,nie dawali mi zadych szans frakcjia wyrzutowa 10%,wciaz biore leki ale co dalej?....prosze o kontakt @ wiolka - konieczne leczenie specjalistyczne w Klinice Niewydolności Serca ( Kraków, Zabrze, Warszawa - Anin, Wrocław ) wiolka też miałem..

Po ablacji - Str. 13

.. ...internet nie podejmie się rozstrzygnięcia Twojego dylematu. Przed udaniem się do specjalistów porób sobie wszelkie możliwe badania serca. To przyspieszy i ułatwi im postawienie diagnozy. Przed ablacją byłem przekonany, że nie może być gorzej. Teraz mam nieco inną wiedzę. Na szczęście..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD)

.. ...i ma kardiomiopatie rozstrzeniowa. Bede wdzieczna za kontakt magdalena@komprojekt.pl Witam wszytskich defikow .Podobnie jak obecne osoby mam wszcepiony kardiowerter defibrylator .Zyje sobie z nim juz 6 latek.Mysle ze wspolna wymiana doswiadczen nam pomoze przedzwyciezyc troski zwiazane z..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 6

.. ...oscyluję z kardiomiopatią rozstrzeniową - między 20% - 25% - , i to juz jest wegetacja!/przy EF45% - * kardiolog domowy * leczyl mnie Preductalem MR - zupełnie zbagatelizował moje samopoczucie.To długa historia - szkoda na to czasu. I nagle klapneło.Tak więc rada dla Ciebie od..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...?...kardiomiopatia rozstrzeniowa z wydolnoscia obnizona do 15% i powiekrzona lewa komora oczywiscie beta blokery itd .norma zadnych zmian przez prawie 4 lata nikt mi nic nie mowi zaden lekarz co moge czego nie moge mam tego dosyc mam dola od czterech lat .dwa miesiace temu zalozyli mi..

Niepokojące objawy, duszność, wysokie tętno i skoki cośnienia

.. ...była jak najbardziej rozstrzygająca to warto na nią zabrać świeże wyniki badań w kierunku serca tzn. EKG, poziom elektrolitów ( magnez, potas ) to są badania podstawowe. Później cię lekarz pokieruje. Jeśli się bardzo denerwujesz to idź na całodobową pomoc medyczną - zrobią ci..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 6

.. ...?...kardiomiopatia rozstrzeniowa z wydolnoscia obnizona do 15% i powiekrzona lewa komora oczywiscie beta blokery itd .norma zadnych zmian przez prawie 4 lata nikt mi nic nie mowi zaden lekarz co moge czego nie moge mam tego dosyc mam dola od czterech lat .dwa miesiace temu zalozyli mi..

Stymulator serca - a świadczenia?

.. ...Choruję na kardiomiopatię rozstrzeniową EF - 25%, niewydolność serca 2 wg NYCHA oraz utrwalone migotanie przedsionków po kardiowersji niestety 04.04.2010 nastąpił nawrót. W marcu 2010 wszczepiono mi kardiowerter defibrylator. Aktualnie przebywam na świadczeniu rehabilitacyjnym 3..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 7

.. ...czasu na myslenie i rozstrzasanie swego samopoczucia.Droga Wiolu,witaj w klubie : ) nerwice masz napewno,dowodem tego sa wieczorne i nocne leki,to samo mam ja.W dzien jakos daje rade ,czasem nawet lapie sie na tym ze w ogole nie mysle o swoim zdrowiu i o dziwo nie odczuwam zadnych boli..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 111

.. ...ogromnie waznego , bo rozstrzygajacego przepisu: WYKONANIE AUTOSUGESTII WINNO ODBYWAC SIE BEZ WTRACANIA SIE WOLI.Bowiem jesli wola walczy z wyobraznia, jesli np.pomyslimy sobie : * chce, by to lub owo zaszlo * , wowczas wystarczy , jesli wyobraznia odezwie sie : * chcesz wprawdzie, lecz..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa, stymulator serca, cukrzyca a renta

.. ...zachorowałem na kardiomiopatię rozstrzeniową moja frakcja wyrzutowa wynosi ok.40%,cały czas pracowałem jako kierowca poj. ciężarowego,obecnie lekarz proponuje mi ubieganie się o rentę/oczywiście mam wszczepiony stymulator/ czy mam szanse na otrzymanie światczenia.pozdrawiam. moj maz ma..

Niewydolność i mocne bicie serca

.. ...cierpliwość. ale cardiomyopatia congestiva to kardiomiopatia zastoinowa - rozstrzeniowa... owszem, to może być nerwica, ale wątpie... Raczej to od kardiomiopatii.. Musisz się skonsultować z lekarzem!!!..

Przerost lewej komory

.. ...kardiomiopatię przerostowa, rozstrzeniową, restrykcyjną. Każda charakteryzuje się czym innym; w przerostowej występuje przerost mięśnia zazwyczaj lewej komory, w rozstrzeniowej znaczne powiekszenie sylwetki serca, zaś w restrykcyjnej ( najpoważniejszej ) sztywność mięśnia komór. Jest to..

Wyniki USG serca w kardiomiopatii rozstrzeniowej

.. Proszę o interpretację wyników :Jama RA i RV nieznacznie powiększona.Zastawka TV i PV bez istotnych zmian morf:TVR I st( max.gr.systoliczny RV/RA - 30 mmHg )oraz PVR małego stopnia. LA - 4,8 cm,EDDLV - 7,5cm,ESDLV - 6,54 cm,Pogrubienie płatków zastawki mitralnej i nici ścięgnistych: MVR - III st,brzeżne..

Wyniki badania Echo serca

.. ...typu kardiomiopatii rozstrzeniowej z ciężkim upośledzeniem parametrów kurczliwości globalnej.EF - 25%.Osierdzie bez zmian.Żyły główne i wątrobowe są poszerzone. Co wynika: Cechy kardiomiopatii rozstrzniowej z powiększenie l lewej komory i lewego przedsionka plus następcza umiarkowana..

Arytmie komorowe

.. ...kolejne badania, wtedy rozstrzygnie sie co bede musiala zrobic..Jesli chodzi o Ciebie to wydaje mi sie ze nie jest tak zle!Najwazniejsze ze holter nie wskazał zadnych zaburzen, tzn. ze chyba wszystko OK!Dla pewnosci zrob sobie Echo serca i wysiłkowe wtedy bedziesz calkowicie pewny.U mnie..

Budzenie się w nocy i mocne bicie serca - Str. 2

.. ...wyolbrzymianie problemów, nie rozstrząsanie ich w nieskończoność.Może to banalne ale w moim przypadku to pomaga, choć nie jest łatwo. Pomimo posiadanej wiedzy i tak za każdym razem boję się, że może serce tym razem nie wytrzyma. ... mam wszystkie te same dolegliwosci o jakich..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...choruje na kardiomiopatię rozstrzeniową i dopiero niedawno uświadomiłam sobie jak to jest poważna choroba, miesiąc temu trafiłam do Centrum chorób serca w Zabrzu na badanie echa serca i tam właśnie lekarz uświadomił mnie - przestraszył - co do tej choroby. Wcześniej inni lekarze..

Powikłania pogrypowe a arytmia - Str. 2

.. ...serca - kardiomiopatii rozstrzeniowej. Staszku ja też się zgadzam z Tobą,chętnie poczytam zaburzeniach komorowych i niewydolności serca - też mnie to dotyczy.Pozdrawiam: ) Staszek, u mnie tez ten rok uwazam za calkiem niezly choc teraz jest ciut gorzej ale u mnie w listopadzie juz tak..

Kłucie w okolicy serca przechodzi na klatkę piersiową

.. ...przeszłości nie miałes wykrytej wady,to nie ma się czym martwić.A może miałeś niedawno anginę lub grypę i po tym jakieś sensacje?A może to ,,tylko * * nerwy. idż więc do lekarza,niech on rozstrzygnie co to jest...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...szpitalnego: kardiomiopatia rozstrzeniowa.Niedomykalność zastawki mitralnej. Migotanie przedsionków. Niewydolność krążenia. Dolegliwości przed zgłoszeniem się do szpitala to kołatanie serca, duszności i obrzęk w kostkach. Dotychczas bez dolegliwości. zalecone leki to: Acenocumarol,..