Rozszerzenie

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...Działanie nitratów polega na rozszerzeniu światła naczyń żylnych i tętniczych. Rozszerzając naczynia żylne zmniejsza napływ krwi do serca a zatem jego obciążenie. Działanie na tętnice polega na ich rozszerzeniu ( tlenek azotu jest wazodylatatorem - substancją powodującą rozluźnienie..

Zespół wazowagalny

.. ...vagus ) i w konsekwencji rozszerzenie naczyń ( łac. vasa, stąd spolszczona nazwa - zespół wazowagalny ) oraz zwolnienie czynności serca. Na chwile przed omdleniem mogą wystąpić objawy zapowiadające w postaci zawrotów głowy, nudności, zaburzeń widzenia czy drętwienia kończyn. Przytomność..

Omdlenie

Omdlenie

.. ...i ortostatyczne. Do rozszerzenia naczyń krwionośnych może dojść odruchowo w odpowiedzi na bodziec zewnętrzny, na przykład widok krwi. Takie omdlenia nazywamy sytuacyjnymi. Przyczyną omdleń mogą być także zaburzenia rytmu serca ( np. napadowe bloki przewodzenia ), wrodzone wady serca,..

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. ...profesora, nie ma potrzeby rozszerzenia stosowania tej metody także na innych chorych. Współczesna medycyna w każdej dziedzinie wymaga postępu i nowych technologii po to, by zminimalizować ryzyko i zwiększyć sukces. Ale jednocześnie wymaga analizy medyczno - ekonomicznej, a więc kosztów..

Szampan może korzystnie wypływać na serce i układ krążenia

.. ...krwiobiegu. Gaz ten powoduje rozszerzenie ścianek naczyń i spadek ciśnienia krwi. Zasada działania nitrogliceryny stosowanej przez chorych na dławicę piersiową polega właśnie na zwiększaniu produkcji tlenku azotu w tętnicach. Poza tym, polifenole obniżają aktywność enzymu o nazwie..

Echo serca - Str. 30

.. ...górskie ) co przejawia się rozszerzenieniem naczynek krwionośnych na skórze twarzy i dekoltu.wieczorami czasami ból w kostach, delikatny szum w uszach,po wypicu większej ilości alkoholu długie dochodzenie do siebie psychiczne i fizyczne:( . Jeśli to wada serca ( zastawka dwupłatowa ) to..

Echo serca - Str. 57

.. ...mnie kardiomiopatie rozszerzeniową i skierowano do poradni przeszczepowej kliniki chirurgi serca Eco serca - Płatki z mitralnej cienkie , przeciwstawne ruchome, amplituda ruchu przedniego płaska miernie obniżona ( DE - 1,55cm.EFsl - 120mm/s ).lewy przedsionek miernie powiększony( 4.7cm..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 531

.. ...,dostaje kroplówki na rozszerzenie oskszeli a jutro rano będzie miał rtg oraz tk.To wszystko czego się dowiedziałam . Jutro pojadę do szpitala to sobie porozmawiam z lekarzem prowadzącym.Najważniejsze ,że teściu jest pod dobrą opieką i już tak się nie męczy Ja was muszę pożegnać..nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 734

.. ...nerwica czy lęk powoduje rozszerzenie źrenic - nie wiem czy zartowal czy nie ale mnie to pdłamalo i teraz siedze troche smutna.Wiesz mi zalezy na tym zeby nikt nie wiedział o mojej nerwicy.Pewnie jutro wstane i zbiore sie w sobie i na nowo bede walczyc i nie bede smutna - przynajmniej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 781

.. ...nie ma róznicy,. To na rozszerzenie oskrzeli - A dodatkowo leczniczo, zapobiegawczo przed stanem zapalnym - steryd wziewny alvesco. Jest on bardzo łagodny a przede wszystkim nowoczesny i wydziela się dopiero w oskrzelach, nie powoduje żadnych działan niepożadanych . Pozdraiwiam i zyczę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 788

.. ...przez to branie leków na rozszerzenie oskrzeli - tak można sobie pomóc. Ja też mam duszności, mam astmę ale często wystepują one własnie ze strachu. Lęk je powoduje. I wtedy nie jest potrzebny taki lek. One przechodzą. Mnie pomaga na to może to głupie zucie gumy, gdy tylko poczuję ze mi..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...wzdęciami brzucha.Na rozszerzenie jelit biore Duspatalin - to pomaga i nie burczy mi w brzuchu.Mam też wadę zastawki - ślady wypadającego płatka, nie wiem czy to ma wpływ? Lekarze twierdzą że tak.Tylko że szmery w sercu miałam od dziecka, a skurcze mam od jakiegoś czasu.Pozdrawiam...

Opuchlizna nóg po operacji bypassów

.. ...zalozono mi stent /po rozszerzeniu zwezen, rzecz jasna/. Zwezenia byly dwa - jedno w by - passie, drugie w nowym miejscu. Trudno przewidziec dlugosc zycia z by - passami, znam ludzi po 15 - tu i po 18 - latach od operacji ale byli tez tacy, ktorzy odeszli po 5 - ciu czy 9 - ciu latach...

Zabieg - stenty wieńcowe

.. ...miejsce nastepuje jego rozszerzenie przez tzw. balon pozostawienie implantu tzn. stentu i po wszystkim. 2 dni po zabiegu przebywa sie na intensywnej terapii w celu obserwacji a na trzeci dzien idzie sie juz do domu. Od roku mam wszczepiony CYPHER stent biore regularnie tabletki na..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...włókniste nie dopuszcza do rozszerzenia serca ponad bezpieczne dla niego granice pod wpływem napływającej krwi. Star of life2.svg Przeczytaj zastrzeżenia dotyczące pojęć medycznych i pokrewnych w Wikipedii!..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia - Str. 2

.. ...dzialaja, gdyz nawet pomimo rozszerzenia naczyn krwionosnych organizm potrzebuje tego nadcisnienia, gdyz przyczyna jest inna. polecam zrobic wiecej badan, bo przyczyna jest na pewno, a w mlodym wieku szczerze watpie ze jest nia sztywnosc naczyn krwionosnych, za wczesnie racja sztywnienie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 57

.. ...wypięła bo nie miałem rozszerzenia o choroby przewlekłe. Za pobyt jednodniowy w szpitalu zapłacił szczęśliwie NFOZ A kto miał zapłacić? Przecież EKUZ wydaje NFZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest dokumentem uprawniającym do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas..

Ramipril

.. ...spowodowane bezpośrednim rozszerzeniem naczyń krwionośnych, głównie obwodowych. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym lek obniża ciśnienie krwi zarówno w pozycji leżącej, jak i stojącej. Dokładny mechanizm korzystnego działania amlodypiny w leczeniu choroby niedokrwiennej mięśnia..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 745

.. ...szczęki mające na celu rozszerzenie szpar pomiędzy zębami.Zakłada się je wówczas gdy dziecko ma zbyt mało miejsca w szczęce na nowo wychodzące zęby. Kolejna męczarnia i kolejny koszt ponad 1500zł. Witaj blondasek! Może coś jeszcze nam napiszesz? Zapraszamy! Witaj Magda 1989 : ) Nie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 916

.. ...działaniu na celu mam rozszerzenie oskrzeli a co za tym idzie ułatwić oddychanie.W nie wyjaśnionych nocnych bezdechach podaje się go jednocześnie robiąc badanie aby dociec czym ten bezdech jest spowodowany. Bardzo często podawany jest alergikom i osobom starszym z problemami oskrzelowymi..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1119

.. ...im oczy kroplami na rozszerzenie żrenic ( które bardzo szczypią ) bo małżonek wyjechał na szkolenie . Ciężko było jechać tramwajem bo cały czas ich raziło światło , a do tego pani na siedzeniu przed nami cały czas im się przyglądała ( pewnie myślała że nafaszerowałam dzieci narkotykami i..

Zła tolerancja wysiłku - powód - małe serce?

.. ...farmakologicznie? A np leki na rozszerzenie żył albo coś podobnego? Witam mzoę tu ktoś zajrzy i mi odpisze...moje objawy kołatania serca i ton szcególnie przy tymn jak sie denerwuje oraz strasznie szybko się męcze i wtdey zatyka mnie mostku i kłóje miewam także przy tym dusznosci Proszę..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 5

.. ...Xanax,walidol i Sterydy na rozszerzenie oskrzeli. Niestety po Xanaxsie jestem bardzo ospała a mam w domu 6 letnia córeczkę dla której muszę mieć oczy z tyłu głowy. Mam prośbę czy sa jakieś * uspokajacze * które nie powodują senności bo nie mogę sobie na nią npozwolic. Pozdrawiam..

Nerwica w ciąży - Str. 139

.. ...musze brać dodatkowe na rozszerzenie tętnic mózgowych - pamięć i przeciwzapalne na kręgosłup, poza tym musze chodzaić na basen, bo mi się kregosłup rozsypie na amen, więc idę na łatwiznę na butelkę, ale jakoś nie mam wyrzutów sumienia, muszę mioeć siły wychowaqć to dziecko. karmienie..

Czerwona twarz po alkoholu

.. ...polegająca na dużym rozszerzeniu naczyń pod wpływem tego specyfiku, można spróbować kuracji rutinoscorbinem który uszczelnia naczynia. jeżeli plamy pojawiają się również po ostrych lub ciężkostrawnych potrawach lub przy dużym spożyciu alkoholu ( i nie znikają dopóki się nie przestanie..

Ból skroni, mrowienie, co to mogło być?

.. ...masz nadwrażliwość, rozszerzenie naczyń mózgowych i zwiotczenie ich ścian.Wtedy występuje właśnie ból.No i te mdłości są bardzo charakterystyczne dla migreny. U mnie zawsze w czasie migreny wystepuje podwyższenie ciśnienia obwodowego. To, że w stopach pojawiło się mrowienie i zimno..

Ból serca, zawroty głowy i osłabienie - Str. 2

.. ...głowie. Wcześniej na rozszerzenie brałem Ginkofar, teraz dał mi jakies krople. Musze sie mniej stresowac i ma być dobrze : ) Zobaczymy jak bedzie, narazie nic specjalnego... Cześć! Wątpię by to objawy były groźne.Mam 12 lat i identyczne problemy.Mimo iż jestem jeszcze w młodym wieku dość..

Hypokineza dolnej ściany i inne dolegliwości

.. ...mnie kardiomiopatie rozszerzeniową i skierowano do poradni przeszczepowej kliniki chirurgi serca Eco serca - Płatki z mitralnej cienkie , przeciwstawne ruchome, amplituda ruchu przedniego płaska miernie obniżona ( DE - 1,55cm.EFsl - 120mm/s ).lewy przedsionek miernie powiększony( 4.7cm..

Nerwica od podszewki

.. ...somatyczne: bicie serca, pot, rozszerzenie źrenic, odpływ krwi z kończyn ( wszystkie te akurat typowe dla działania adrenaliny, którą nasz autonomiczny układ nerwowy uwalnia z nadnerczy ). Jakkolwiek to teraz brzmi to ZAAKCEPTOWALEM SWOJA SMIERĆ.. W tym sensie umarłem i urodziłem się na..

Niedrożność żyły szyjnej, prześwit ok 20%

.. ...powinien udać się na zabieg rozszerzenia tego prześwitu, ma być wykonywane laparoskopią. Dowiedział się, że taka niedrożność żył może spowodować zakrzep, paraliż którejś z kończyn. Czy ktoś może wie coś o tym zabiegu, powikłaniach, bądź jak skomplikowany jest ten zabieg, lub cokolwiek na..

Drętwienie nóg, rąk, czasami kłocie w głowie...

.. ...aorty brzusznej miał rozszerzenie - tworzący się tętniak.Założyli mu stent i jest OK.Nie wiem ile masz lat.Tata kol.to starszy pan. do psyche:człowieku,jeżeli ci nie pomaga hydroxizinum ani bellegrot to nie jest wesoło z tobą.jestem pewna,że od dłuższego czasu żyjesz w stresie,a ostatnio..