Rozwarstwienie aorty

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...zwiększają prawdopodobieństwo rozwarstwienie aorty należą: nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ); zespół Marfana; zwężenie cieśni aorty ( koarktacja aorty ); płeć męska w wieku 50 - 60 lat lub kobiety w trzecim trymestrze ciąży. 60 - 70% tętniaków rozwarstwiających aorty..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...zapalenie osierdzia rozwarstwienie aorty wypadanie płatka mitralnego nadciśnienie płucne ostry zator tętnicy płucnej kurcz przełyku ból ściany klatki piersiowej choroba wrzodowa zapalenie trzustki. Podział lokalizacyjny bólów. Zamostkowy: ból niedokrwienia mięśnia sercowego, ból..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...się stało. Wykluczono rozwarstwienie aorty. Jest mowa o niedrożności tętnicy Adamowicza. Czy może mi ktoś wyjaśnić na czym polega to powikłanie i czy to jest nieodwracalne? Czy ktoś się spotkał z takim powikłaniem, bo w szpitalu gdzie operowano moją mamę stało się to po raz pierwszy...

Dwupłatkowa zastawka aortalna a alkohol

.. ...aorty - jest podejrzenie rozwarstwienia, choć echo przezprzełykowe tego nie stwierdziło jednoznacznie. Moja lewa komora, to już 70mm,a tętniak aorty 55mm i lubię sobie wypić. Właśnie wypiłem piwko,a za chwilę wypiję z pół flaszki Poloneza - choć rzadko piję wódkę - raz na miesiąc (..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...Będę widzięczna. Oste rozwarstwienie aorty wstepującej jest stanem bezposredniego zagrożenia zycia i wymaga leczenia operacyjnego w trybie pilnym! slyszalem ze jesli ktos pojdzie na operacje to ma 30% szansy ze przezyje i 99% ze nie bedzie chodzil. czy to prawda? Nie. To są wlasnie..

Wrodzona wada zastawki a narkotyki

.. ...komora 70mm. Podejrzenie rozwarstwienia aorty. W tym roku zgłaszam się na operację. Koniec zabawy!. Ja lubię sobie natomiast wypić - alkohol co prawda rozrzedza krew...ale jak wypijesz go za dużo to dostaniesz w najlepszym przypadku tachykardii...w najgorszym: Będziesz z nami już tylko..

Sterydy - jakie niosą zagrożenia dotyczące serca?

.. ...taką choroba może być rozwarstwienie aorty? www.sterydy.pl w necie jest wiele informacji na ten temat. o jaki steryd konkretnie chodzi? opisz dokładniej swój problem może coś poradzimy. ; - ) ) ) Nasz synek dostaje inchalacje, pulmikortu w składzie 0.5 mil . Jest alergikiem teraz jest..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 2

.. ...dodatkowo ma jeszcze rozwarstwienie aorty... Do tego wszystkiego zawała prawej komory jest w bardzo ciezkim stanie 12 razy ją reanimowano podczas operacji ale ja wierze ze wszytsko bedzie dobrze skoro juz tyle przetrwała..dziekuje ze rozmawiacie o tym jakos jest mi lzej czuje ze nie..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...w trybie planowym . Rozwarstwienie charakteryzuje się dławiącym , z niczym nie porównywalnym dziwnym bólem w tętnicach szyjnych , z towarzyszącym mu panicznym strachem . To jest tak duże ryzyko , ( nie wiem jak rozległy jest u Pani ten tętniak , czy nie wymaga np. wymiany całego łuku z..

Rozbieżności w opiniach lekarzy co do operacji aorty wstępującej

.. ...możliwość powikłań typu rozwarstwienie aorty, tętniak aorty a w najgorszej sytuacji pęknięcie aorty. Co do metody operacji mam możliwość wyboru, ponieważ wymiana zastawki ogranicza się do jednej a tylko w takiej sytuacji mogę zdecydować się na sztuczną. Jeśli do wymiany jest więcej niż..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...miałam 6 cm nastąpiło rozwarstwienie aorty wstępującej,dzięki internetowi uratowałam sobie życie bo tyle sie o tym naczytałam że nawet nie musiałam pytać lekarza czy to teraz będę miała zabieg ? byłam operowana w trybie nagłym i naprawde zawdzięczam wszystko mojemu lekarzowi ....Tak że..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 2

.. ...mnie dreczy... Czy to rozwarstwienie wyszlo przy okazji badan czy zle sie czulas? Oczywiscie jest to naturalne ze najbardziej boje sie ze peknie aorta albo zacznie sie rozwarstwiac. Pozdrawiam. Jest jak najbardziej poradnia kardiochirurgiczna - tel. 12 - 614 - 35 - 15( chyba ), albo 12..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...Grudniu przeżyłem ostre rozwarstwienie aorty . Operacja polegała na wymianie zastawki , Aorty wstępującej i łuku , reinplantacji naczyn dogłowowych . Otarłem się o śmierć , tętniak był bardzo rozległy . Sprawy potoczyły się lawinowo , rano wyszedłem rano do pracy o 17 wieczorem byłem już..

Zespół Marfana

.. ...Najgroźniejsze przy Marfanie jest rozwarstwienie aorty - * badanie. A badania genetyczne też można bo to dziedziczne... Co do wyników niech inni się wypowiedzą Marfana ma sie od urodzenia.A ja od urodzenia bylam badana pod tym katem i mama mi mowi,ze jak juz marfana nie mam to nie bede..

Zespół Marfana - Str. 2

.. hej ludzie , mam rozwarstwienie całej Aorty , jestem po szeregu operacji na całej długości naczynia , łącznie z zastawką , dużo własnych doświadczeń , na dzień dzisiejszy choroba pokonana , jeśli macie do mnie jakieś pytania , chcecie porozmawiać , nawiązać kontakt zapraszam . Jeśli jesteś użytkownikiem..

Rozwarstwienie tętniaka aorty

.. ...serdecznie. Moja mama na rozwarstwienie aorty na calej dlugosci. od poniedzialku lezy na OIOM - ie i cisnienie skacze jak na trampolinie. Niestety nic nie wiem czy bedzie operowana czy nie. Na razie wiem ze lekarze musza sprowadzic sprzet zeby * wszczepic * stent. Nie mam mozliwosci aby..

Rozwarstwienie opuszki aorty

.. Witam. Jestem po operacji tętniaka aorty wstępującej( rozwarstwiającego ). Jestem pod stałą kontrolą kliniki w Aninie. Po ostatniej wizycie lekarz stwierdził powiększenie opuszki aorty 6,2. Czeka mnie operacja, czy ktoś z was miał operowaną opuszkę aorty? Ja czekam na decyzję kardiochirurgów. Moja aorta..

Podejrzenie rozwarstwiania aorty

.. ...mozna zyc...moja mama ma rozwarstwienie aorty,ta nazwa nic dla mnie nie mowi a mama nic nie chce mi na ten temat powiedziec a ja widze ze zle sie z nia dzieje poniewaz ma napady a ja nie jestem w stanie jej pomoc bo nie wiem jak sie zachowac w takich momentach kiedy lezy na łozku nic nie..

Maxymalna dopuszczalna średnica aorty oraz zastawka dwupłatkowa

.. ...tętniak 55mm ( podejrzenie rozwarstwienia - ale echo przezprzełykowe tego nie potwierdziło. Zrobię jeszcze koronografię lub angio - TK ). Ja od 2 lat mam już konkretne objawy ( często ucisk w klatce, czasami drętwienie rąk, gorsze widzenie - jakbym miał temperaturę, mrowienie w karku..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...9mm. Nie uwidoczniono w badaniu obecności blaszki rozwarstwienia aorty.. Nieektórzy lekarze rozkładają ręce i nie chcą operować. Co mam robić? jedż do najbliższej kliniki chirurgicznej i na konsultację..

Operacja tętniaka aorty wstępującej

.. ...mi lekarze objaśnili, rozwarstwienie się aorty objawia się silnym bólem w klatce, promieniującym do szyi i do brzucha. Grozi osobom z nieleczonym nadciśnienie i dźwigającym rzeczy o wadze powyżej 5 kg. Zosiu. Myślę że nalezy słuchać lekarzy. Jeśli nie poganiają to chyba wiedzą co mówią...

Kto zna dobrą Klinikę Kardiochirurgiczną?

.. ...tomografii komputerowej ma rozwarstwienie aorty piersiowej oraz brzusznej. W Warszawskich szpitalach nie znaleźliśmy ratunku, proszę o pomoc kto zna dobre Kliniki, szpitale w Polsce lub za granicą znam dobrego kardiochrurga pracuje w akademi medycznej w gdańsku. Jeśli chodzi o dobrych..

Bóle tętnic podobojczykowych?

.. ...mogą być spowodowane rozwarstwieniem aorty , właśnie przy kichnięciu przepływa więcej krwi a tętnica się rozszeża , poproś lekarza pierwszego kontaktu żeby Ci dała skierowanie na badanie , najlepiej zobaczyć to na tomografie , ale to nie takie proste bo to jest drogie badanie , ale może..

Nadciśnienie - Str. 2

.. ...uszkodzenie aorty ( rozwarstwienie aorty ). Dodatkowo ryzyko wzrasta, jeżeli w Twojej rodzinie ( rodzice, dziatkowie, wujostwo ) jest nadciśnienie tętnicze. Konrado5, pamiętaj proszę, że środki naturalne są na pewno godne rozważenia ale jeżeli nie wystarczą trzeba będzie włączyć leki...