RR pomiar ciśnienia

Wstrząs kardiogenny

.. ...niezastąpiony pozostaje pomiar rzutu minutowego i ciśnienia zaklinowania w tętnicy płucnej za pomocą cewnika Swana - Ganza oraz bezpośrednie monitorowanie ciśnienia tętniczego. Objawy wstrząsu kardiogennego. Objawy, których obecność jest niezbędna do rozpoznania wstrząsu kardiogennego:..

Cewnik Swana-Ganza

.. ...balonikiem stosowana do pomiarów ciśnień w jamach prawego serca ( komora i przedsionek i tętnicy płucnej. Cewnik podłączony jest do monitora ciśnienia i EKG. Zastosowanie cewnika pozwala na pobieranie próbek krwi do badania gazometrycznego. Cewnik Swana - Ganza wykorzystywany jest także..

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...występuje w grupie wiekowej pomiędzy 35 a 60 rokiem życia. W większości przypadków choroba ta przebiega bezobjawowo. W Polsce nadciśnienie dotyczy ok. 20% dorosłej populacji. Przyczyny nadciśnienia. 95% przypadków nadciśnienia ma niewyjaśnioną przyczynę ( nadciśnienie pierwotne nazywane..

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...kontrapulsacji oparte na pomiarach hemodynamicznych. wskaźnik pojemności wyrzutowej ( CI poniżej 1,8 l/min/m2 ); zaklinowane ciśnienie w tętnicy płucnej ( PCWP powyżej 20 mmHg ); ciśnienie skurczowe poniżej 80 mmHg; Łącznie z pomiarami hemodynamicznymi w decyzji o zastosowaniu..

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...rozkurczowego. mmHg - jednostka pomiaru ciśnienia - milimetry słupa rtęci. Tętno. Tętnem nazywamy faliste odkształcenie tętnicy podczas skurczu serca. Skurcz komór serca powoduje powstanie tzw. fali tętna w tętnicach. Częstością tętna nazywamy ilość uderzeń serca na minutę. U dorosłych..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...rozkurczowe równe 80 mmHg. Pomiar ciśnienia krwi powinien być wykonywany w spokoju i w pozycji siedzącej, po co najmniej 3 minutowym odpoczynku. Ramię na którym dokonywany będzie pomiar powinno być wolne od uciskających ubrań ( koszul, swetrów itp. ), swobodnie oparte o podłoże. Ręka..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...tętniczego ( domowe pomiary ), jego niepokój może wzbudzić znaczna różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym. To ostatnie może być bardzo trudne do oznaczenia. Niedomykalność zastawki aortalnej jest tym groźniejszą wadą, im bardziej nasilone są objawy niewydolności..

Omdlenie

Omdlenie

.. ...diagnostyce przyczyn wystąpienia omdleń jest dokładny opis sytuacji, w jakich zdarzenie to miało miejsce. W diagnostyce wykorzystuje się pomiar ciśnienia tętniczego, test pochylniowy lub próbę pionizacyjną...

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

.. ...powinien zawierać się pomiędzy 0,9 a 1,3. Im niższy, tym znaczniejszego stopnia są zwężenia tętnic. Przy badaniu lekarz stwierdza także patologicznie niskie ciśnienie na tętnicach podudzia. Objawem, wynikającym z przedłużającego się krytycznego niedokrwienia, jest martwica skóry i..

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. ...sytuacji, w której wyniki pomiarów wartości ciśnienia tętniczego danego człowieka są wysokie i niepokojące w warunkach gabinetu lekarskiego, nie odbiegają natomiast od normy, gdy pacjent dokonuje samodzielnych pomiarów w warunkach domowych. Ciśnienie tętnicze krwi zależy miedzy innymi od..

Całodobowy monitoring ciśnienia tętniczego

.. ...pewne sytuacje, gdy pomiar ciśnienia wykonany w warunkach ambulatoryjnych lub nawet w warunkach szpitalnych, może być uznany za niepewny. Lekarz dysponuje wówczas możliwością wykonania całodobowego monitoringu wartości ciśnienia tętniczego. Pacjent na okres 24 godzin zostaje wyposażony w..

BMI u dzieci

BMI u dzieci

.. ...pomiędzy 10 a 90 centylem. W podobny sposób ocenia się u dzieci ciśnienie tętnicze, wzrost, wagę. W przypadku dzieci, częściej niż BMI, określa się niedobór lub nadmiar masy ciała względem wzrostu dziecka...

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...wykonywać wiarygodne pomiary ciśnienia tętniczego, oceniać dodatkowe czynniki ryzyka tej choroby, jak zaburzenia w gospodarce lipidowej i węglowodanowej oraz edukować pacjentów. Jak podkreślał prof. Andrzej Trzebski z Akademii Medycznej w Warszawie, bardzo ważną metodą prewencji..

Światowy Dzień Serca 2008

.. ...profilaktycznych ( m.in. pomiar cholesterolu, ciśnienia ). Dla dzieci zostanie przygotowane miasteczko zabaw. Światowy Dzień Serca jest obchodzony w ponad 100 krajach na całym świecie od 2000 r. W ramach tego wydarzenia odbywają się konsultacje medyczne, marsze, biegi i ćwiczenia..

Pomiar ciśnienie w tętnicy udowej

.. ...przeprowadzenia dokładnych pomiarów, ale długotrwałe mierzenie ciśnienia tętniczego bywa próbą cierpliwości zarówno dla pacjenta, jak i lekarza. Trzeba robić pomiary odpowiednim aparatem wiele razy w ciągu doby albo nosić ze sobą automatyczne, brzęczące urządzenie, które co pewien czas..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...dniu, w którym wykonano pomiar. Zarówno ciśnienie skurczowe ( wyższa wartość ciśnienia ), jak i rozkurczowe ( niższa wartość ) różniły się u badanych osób w zależności od pory roku i temperatur panujących na zewnątrz. Średnie ciśnienie skurczowe było o 5 mm słupa rtęci wyższe w zimie niż..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...Osoby, u których stwierdzone będą znaczne nieprawidłowości, przejdą dodatkowo badania EKG i będą mogły skorzystać z bezpłatnej porady kardiologa. Ambasadorką VII edycji akcji jest aktorka Małgorzata Socha...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...to zdarza? ). Tętno pomiędzy 80 - 100. Ciśnienie, zawsze było jak u kosmonauty, teraz od 100/70 do 150/80. Forumowicze, każdy pewnie czuje inaczej, ale chyba najgorszy, przynajmniej na początku, jest strach. Jak Wy z nim walczycie? Witam Serdecznie!!! DO PANA Dr O.K. Panie Doktorze..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...urządzenie i mankiet do pomiaru ciśnienia na rękę. potem wkładają ci taką cienką rurkę do gardła ( mniejsza niż do gastroskopii - krótsza i cieńsza. - to jest nieprzyjemne ale da się wytrzymać . potem prądem walą ci w serce przez tą rurkę - mnie to bardzo bolało - jakby ktoś kopał mi w..

Echo serca - Str. 4

.. ...np. z innego miejsca pomiaru Pozdrawiam Mam prośbę do pani mam 30 lat ok 11 lat uprawiałem sport / ciężary/ z dopingiem po zqprzestaniu okazało sie że mam nadciśnienie 160 - 120 obecnie mam zaaplikowany amlozek i eriste ciśnienie 130 - 90. Robiłem echo serca wyniki jn: Aorta 25 Lewy..

Echo serca - Str. 16

.. ...ratownika! Przede wszystkim pomierzyć ciśnienie , kilka razy , w róznych porach dnia. Schudnąc na pewno, dieta niskocholesterolowa też sie przyda, wysilek fizyczny ( niekoniecznie w pracy ) , ograniczenie soli w diecie. Najlepiej znależć zaufanego kardiologa i u niego powtorzyć badanie(..

Echo serca - Str. 18

.. ...przedsionkami.Jego struktura przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku lewego przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu...

Echo serca - Str. 33

.. ...ciśnieniowym lecz sporadycznymi pomiarami .Sporadycznie - żadko piję alkochol( na kacu wysokie ciśnienie mimo leków ),uprawiam sport siłowy - stateczny - siłownia waga 90kg wzrost 181cm. Echo ,które wykonałem 2 dni temu wykazało: lewa komora 52mm,lewy przedsionek niewielkie powiększenie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 252

.. ...koszmarem.Łykałam też pomimo niskiego ciśnienia propranolol.Łykałam relanium i pramolan i masę innych świństw,których teraz nie jestem w stanie wymienić. Druga sprawa...Nie oczekuj,że rodzina,bliscy tak szybko Cię zrozumieją.Z tą przypadłością jest tak,że kto tego sam nie doświadczył,nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 898

.. ...że poprostu o niej zapominam. Wyszłam * z siebie * i nie interesuje mnie co się dzieje wewnątrz mnie, bo przecież jest wszystko w porządku. Czyż nie? Nie ma co sobie zadawać bzdurnych pytań typu czy serce bije mi za mocno i czy jakie mam ciśnienie. Najzwyczajniej w świecie ŻYJĘ i mam się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 906

.. ...Porobili jej ekg 2x , pomierzyli ciśnienie i trochę się wkurzyłam bo nic poza tym. Poprosiłam jeszcze żeby dolecili morfologię , magnez i potas. Okazałao się , że ma zamało potasu. Dali 2 zastrzyki z Relanium i Propranolol.Lekarz przepisał Sedam ( benzo ) i potas. Dokupiłam kropelki l72..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 911

.. ...ludzi tych umieszczono w pomieczeniach czy kabinach nie pamietam już i wyrównano w nich ciśnienie atmosferyczne. Było stałe np 1000hp stałe totalnie ciśnienie. Natomiast umieszczono im wskaźniki które informowały ze cisnienie spada co się dziłało z tymi ludzmi. jak myslicie ? Odczuwali..

Trójglicerydy i lipemia

.. ...granicach od 170 do 240. Pomimo tego zachorowałem na chorobę wieńcową. Może nadciśnienie spowodowało wieńcówkę. Po operacji zaczęto mi serwować między innymi leki na obniżenie cholesterolu. Brałem te leki do lutego 2008r. Ostatnim lekiem był Cardin 40mg. Po przeczytaniu książki prof...

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...okresowym ekg, echo i pomiarze ciśnienia : ) W wieku 17 lat w stanie przedzawałowym wylądowałam w katowickiej klinice na Ligocie, parę dni potem w sąsiednim Ochojcu. Żaden lekarz nie chciał się podjąć leczenia. Miałam skandaliczną stenozę z niedomykalnością AO, przerost lewego serca i..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...powtarza się rytuał: 6sta pomiar temperatury i pulsu ( na wagę staje się tylko raz, pierwszego poranka po przybyciu ), 9ta śniadanie, po którym jest pierwszy obchód ( obsłuchiwanie serca stetoskopem, pomiar ciśnienia, odpowiedzi na pytania ), o 13stej obiad, o 17stej kolacja, drugi..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 11

.. ...tym jeszcze pogodzić - pomimo tego,że czuję się fatalnie/bardzo niskie ciśnienie,zawroty głowy,duszności i ciągłe osłabienie/.Nie wiem jak mam się z tym oswoić.Mario38 ,czy Ty również jesteś na rencie?.Pozdrawiam Was. Oj ... Szanowne Panie, Dziewczyny, Kobiety : ) ... pare dni temu..

Szybkie tętno - Str. 12

.. ...pseudonowoczesnych urządzeń pomiarowych.które często wypaczają szczególnie pomiar pulsu.Proponuje zegarek z sekundnikiem i zwykły rtęciowy lub manometryczny ciśnieniomierz ;u mnie wystarczyło zaprzestanie palenia . Nie paliłem 4 lata ,lecz znowu ćmię jak smoczysko:( obiecuję poprawę..

Drożny otwór owalny u wcześniaka

.. ...przedsionkami.Jego struktura przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku lewego przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...podobny problem. Pierszwy pomiar ciśnienia miałem wykonany już w podstawówce, wtedy było za wysokie i chodziłem na kontrolę do szpitala ( kilka dni,aż było dobre ). Potem prawie zawsze u lekarza było za wysokie a w domu ok. Dlatego problem w sumie nie istniał. Jednak w wieku około 23 lat..

Analiza wyników testu wysiłkowego

.. ...się już przy drugim pomiarze ciśnienia podczas wysiłku na bieżni. Przy tak wysokich wartościach przy ostatnich testach powiedział, ze grozi mi nawet wylew. Niedługo idę do kardiologa, który wysłał mnie na owe badanie, ale mam nadzieję, że ktoś z Was może się jakoś ustosunkować do tych..

Nadciśnienie pomimo wielu leków

.. Lecze sie od 4 lat z powodu nadciśnienia tętniczego IV stopnia biorę leki:Prestarium 4 mg,metoprolol 50mg,Lisihexal 10mg,mimo to wystepują u mnie zwyżki ciśnienia nawet do 200110 czy to normalne przy takich i tylu lekach?,cholesterol 312.mam dopiero 21 lat,wiem że nadciśnienie jest u mnie chorobą dziedziczna..

Zespół wazowagalny - Str. 2

.. ...widok krwi, czy duszne pomieszczenie - to reagujesz nadal wazowagalnie najprawdopodobniej spadkiem ciśnienia, bo zespól mieszany do i RR i serduszko. najważniejsze że stymulator zabezpiecza cię przed omdleniami. najwyrażniej zostały ci stany przedomdleniowe - ale moze warto podejśc do..

Brzuch drga, porusza się w rytm uderzeń serca

.. ...kardiologa, EKG, dobowy pomiar cisnienia( holter ) z tego wyszło że jestem zdrowy jak koń , serce zdrowe, jedynie tetno mam wysokie ale takie mam już bardzo długo 90/minute ( +/ - 10 ) cisnienie z górnej granicy, czy to może jest nerwica?. Teraz już się dotego przyzwyczaiłem, ale kiedyś..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...przedsionkami.Jego struktura przypomina zastawkę - prąd krwi pozwala na jego otwarcie w kierunku lewego przedsionka.Poród powoduje zmiany fizjologiczne w sercu noworodka - wzrost ciśnienia w lewej komorze powoduje zasklepienie otworu.U dorosłego człowieka pozostałością otworu owalnego..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...rozkurczowego w czasie jednego pomiaru ??? Prawa fizyki nie działają, czy co ? No na przyklad prawa fizyki:P. A tak na serio,jest to możliwe - nie powiem Ci dokładnie w jakich przypadkach,żeby nie skłamać ( są to oczywiście przypadki b. sporadyczne: ) ),ale sama mialam taki przypadek w..

Dodatkowe skurcze - Str. 65

.. ...pół godziny - kilka pomiarów z lewej ręki i kilka z prawej. Oto wyniki: Lewa ręka: 1.Ciśnienie: 164/126 Tętno: 123 2.Ciśnienie: 158/166 Tętno: 123 3.C: 177/147 T: 116 4.C:170/109 T:96 5.C:154/94 T:80 6.C:162/122 T:128 7.C:154/114 T:96 8.C:134/89 T:98 9.C:119/69 T:101 10.C:149/110 T:116..

Dodatkowe skurcze - Str. 66

.. ...pół godziny, co daje pomiar co 1,5 min., czyli * na okrągło * - to te wyniki tak samo odzwierciedlają rzeczywiste Twoje ciśnienie, jak zapach samochodowy prawdziwą woń lasu.( ale wymyśliłem: ) ) Chodzi mi o to, że pomiędzy pomiarami trzeba zachować rozsądny odstęp czasowy( podobno ok 10..

Dodatkowe skurcze - Str. 82

.. ...dodatkowo przy okazji ekg i pomiar ciśnienia, ja oczywiście jak zwykle lęk i doczepili się do serducha robili chyba mi ekg z 3 razy chcieli kolejny ale przekonałem ich, że to nic nie da bo wynik bedzie ten sam, a uspokoję się dopiero po wyjściu ze szpitala. Z tachykardią sobie radziłem..

Dodatkowe skurcze - Str. 158

.. ...możliwy jest dokładny pomiar prędkości fali zwrotnej w razie istnienia niedomykalności zastawki trójdzielnej. Posługując się równaniem: RVSP = 4v2 + RAP, gdzie: RVSP – skurczowe ciśnienie w prawej komorze ( ang. right ventricular systolic pressure ), v – maksymalna..

Po ablacji niepokojące objawy

.. ...ablacji już jakiś czas, a pomimo tego mam niepokojące mnie zaburzenia w pracy serca. A mianowicie czasem miewam bóle w klatce piersiowej , potrafiące trwac nawet kilka godzin.Nie jest to ani kłucie, ani pieczenie. Poza tym mój puls zawsze w spoczynku wynosi od ok. 95 do 135. Ciśnienie..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...przy co najmniej dwóch pomiarach. Hipotonia objawia sie m.in. sennością, oslabieniem,zmniejszoną aktywnością fizyczną, meczliwościa,zaburzeniami koncentracji, bólami glowy,szumem w uszach, zawrotami głowy, mroczkami przed oczami, czy też ziębnieciem kończyn. Czy znasz sposoby radzenia..

Ciśnieniomierz na rękę nie pokazuje pulsu

.. ...czuje sie dobrze to pomiaru nie ma. Ciśnieniomierz jest dostosowany rownież dla osób mających arytmie. Pozdrawiam Mnie kiedyś nie pokazywał pulsu jak go źle założyłam ( nie zakładaj go przypadkiem jak zegarek tylko od wewn strony ręki ) nie zakładam go dobrze to raczej tak myślę będzie..

Nadciśnienie a kawa

.. ...specjalne leki, ale pomimo wszystko odczuwam lęk. Najgorsze jest to, że moje ciśnienie jest różne tzn skaczące raz mam w porządku, a raz podwyższone.To bardzo mnie denerwuje i nie wiem co z tym zrobić. Mój lekarz przepisał mi lekarstwa - Gopten 2,0 brałam przez jakis czas ( około 0.5 h..

Ciśnienie i tętno chyba wysokie

.. ...sprawdzic moje wyniki pomiarow i napisac czy jest tak faktycznie i czy konieczna jest wizyta u lekarza. data - cisnienie - puls 03.12.05r. - 140/76/98 25.12.05r. - 149/80/88 29.12.05r. - 152/78/99 03.02.06r. - 150/77/97 za odpowiedzi bardzo dziękuje Witaj!! Wizyta u lekarza? - raczej..

Pomiar ciśnienia

.. ...pompka i słuchawka.Przy pomiarze dolnego ciśnienia, w okolicach 95 sygnał ( uderzenie )zanika, albo jest ledwo słyszalny, a po spadku ciśnienia o 2,3 kreski sygnał się wzmacnia i gdzię w okolicach 84 zanika. Jak to zinterpretować? Czy mam ciśnienie 95 czy 84. Za odpowiedź z góry..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...( oraz w nagrzanych pomieszczeniach ), wyłączyć z diety kawę, mocną herbatę ( generalnie kofeinę ), ograniczyć spożycie soli. W góry możesz jechać, ale to tak naprawdę zależy od ciebie i twojego samopoczucia. Po prostu niektórzy ludzie źle reagują na zmiany pogody czy klimatu, więc jeśli..

Szukam dobrego ciśnieniomierza

.. ...znajmoych jak robil sobie pomiar ich maszynka to glupiala i nie byla w stanie nic podac Marcinie, w tego co się zorientowałam, to Twój ojciec ma arytmię i możliwe że również tachikardie. W takich przypadkach trzeba się zaopatrzyć w ciśnieniomierz automatyczny naramienny z możliwością..

Bóle głowy a ciśnienie

.. ...z bolu i placze. ale pomimo tego lekarz nie chce mnie wyslac na jakie kolwiek badania. mowi ze to tylko stres.a ja mysle ze to nie prawda. jestem tylko ciekawa od czego to sie wzielo???moja kolezanka mowi ze jej kolezanka miala podobne obiawy i sie okazalo ze ona ma bialaczke... :( ( a..

Ciśnieniowmierz nadgarstkowy

.. ...Męczą mnie codzienne pomiary na zwykłym aparacie , o wiele wygodniejszy byłby ciśnieniomierz nadgarstkowy, ale słyszałam rózne opinie na jego temat i stąd to pytanie. Za odpowiedź z góry dziękuję. Mirela ja mam nadgarstkowy jest beznadziejny jeden pomiar od drugiego bardzo się różni Do..

Jaki ciśnieniomierz kupić?

.. ...porownalam z tym w aptece i pomiar byl identyczny bo cisnieniomierze moga sie wachac pomiarem ok 10 punktow odczytu.Jeszcze jedno nowy cisnieniomierz w aptece taki jak moj kosztuje 130zl.Mysle ze te 30zl to nie robi roznicy a ma sie gwarancje ze zawsze jak sie cos dzieje mozna zwrocic...

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 2

.. ...chwaliła ale u mnie zaniża pomiary może dlatego że mam grubszą rękę od nich. Drugi kupiony dla rodziców na dzień babci to Tensoval Duo Control mama ma problemy z sercem i jest trochę przy sobie wiec jako chyba jedyna była alternatywa żeby mieć dokładny pomiar. A czemu podałem linki do..

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 3

.. ...Dokładność uzyskiwanych pomiarów zależy wg mnie w tym samym stopniu od jakości ciśnieniomierza, jak i tzw. * warunków pomiaru * . Dlatego ważne jest aby: pomiaru dokonywać mniej więcej o tej samej porze dnia; nie mierzyć ciśnienia bezpośrednio po przebudzeniu się, posiłku, wysiłku,..

Kłucie w sercu w ciąży

.. ...wykazało ), chodziłam na pomiary ciśnienia ( ale też nie jest za wysokie takie w normie ) i nie wiem od czego to jest. Możliwe że na punkcie stresu, bo najlepiej w ogóle się nie denerwować, ale w tych czasach się tak nie da. Nie wiem jak walczyć z tym kłuciem. Lekarze porobili badania i..

Nadciśnienie a bieganie

.. ...ciśnienie tętnicze. Pomiary zwykle wskazują 130/100. Czyli to pierwsze jest w normie ale drógie podwyższone. Czasami mam ciśnienie w normie znaczy 130/90. Nie wiem od czego to zależy. Mam 186 cm wzrostu i 110 kilo wagi. W przeszłości uprawiałem dość intensywnie sport, następnie parę lat..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 27

.. ...okolicy karku ( choć pomiary ciśnienia dziwnie często wykazują stan normy ), wypieki na twarzy, lekkie zawroty i bóle głowy, zwłaszcza podczas pobytu na wolnym powietrzu oraz okresowe stany senności. Nocą i nad ranem pojawiają się odrętwienia i cierpnięcia rąk. Wykonałem już większość z..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 82

.. ...na podstawie zapisłów pomiaru ciśnienia ( robione na siedząco i na leżąco - tutaj miałam wysokie różnice tętna w zależności od pozycji,w której się znajdowałam ) oraz pomiarów temperatów - wahało się od 26.6 - 37,3. Zapisywałam to 3 razy dziennie przez 3tyg. Poza tym doktor tylko..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 106

.. ...ciśnienie wahało się pomiędzy 140/100 a 160 - 180/110 - 130. Potem trafiłam na super lekarkę i po zmianie leków na nadciśnienie + bisocard + ortanol ( mam bakterię w żołądku i przewlekły stan zapalny przewodu pokarmowego ) czułam się super - ciśnienie rzadko przekraczało 120/70. A co do..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 123

.. ...skończyłam,no może za wyjątkiem pomiaru ciśnienia,ale to już inna bajka nie zwiazana z nerwicą. Z przełknięciem śliny mam problem do dzisiaj,chociaż swoją nerwicę już trochę obłaskawiłam.Bywa tak,że za cholerę nie mogę przełknąć,Muszę wypluć.Jak gdzieś jestem ,to dyskretnie w..

Niskie ciśnienie, wysoki puls serca a operacja plastyczna

.. ...mogłaś się zdenerwować. Pomierz sobie puls sama w domu, a ciśnienie duzo ludzi ma niskie - należy wtedy stosować odpowiednią podaż min soli, żeby je wyrównać. Co do przeciwskazń musisz zapytaćlekarza który będzie cię operował a najlpiej anasteziologa, ale nie wydaje mi się. Ludzie z..

Obsługa ciśnieniomierza krwi

.. ...ktory mam ma od razu pomiar tetna i raczej wyniki sie zgadzaja Najlepszym ciśnieniomierzem jest ten ze stetoskopem i rtęcią. I powie ci to każdy specjalista. najgorsze nadgarstkowe elektroniczne niezaleznie od firmy - najmniejszy ruch dłonią powoduje zakłąmanie wyniku. Cześć, Mam taki..

Skoki ciśnienia z którymi nie mogę sobie poradzić

.. ...kiedy...nie wykonałem pomiaru cisnienia na drugiej ręce ( zawsze robiłem na lewej ) i tak oto : na lewej rece cisnieniomierz pokazywal 117/71 a na prawej rece aż 160/120. Dla pewnosci wykonalem kilka pomiarów i róznice dalej były takie duze. Nie mam pojecia dlaczego tak moze byc...wiem..

Częstoskurcz - jak u was to wygląda?

.. ...zaznacze iz przy kazdym pomiarze w przychodni 170/110 ), USG serca i całej jamy brzusznej, krew na morfologie, OB, CRP, cholesterol, glicerydy, cukier, bakterie boreliozy, chelicobacter itd itp wszystko w normie ( badania krwi robie sobie co 1/2 roku - to mnie troche uspokaja ). Kupiłem..

Ucisk, gula w gardle - Str. 6

.. ...siedzi i nie chce wyjść pomimo usilnych próśb. Oczywiście jak większość z Was duszę się, odczuwam silne ciśnienie w uszach, mam problemy z przełknięciem śliny ... masakra. Pierwsza diagnoza o której sobie pomyślalam to tarczyca ... ale po lekturze Waszych postów ... już wiem ... nerwica..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...nadciśnienie ( to był pierwszy pomiar ciśnienia jaki mi wykonano ). Wtedy wartości przy lekarzu wynosiły nawet 170/100 - 110. Miałem już kilka prób leczenia, wtedy, w wieku 19 lat, połączone z badaniami. Orzeczenie to pierwotne nadciśnienie. Metody leczenia były nieskuteczne więc..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia - Str. 2

.. ...dzialaja, gdyz nawet pomimo rozszerzenia naczyn krwionosnych organizm potrzebuje tego nadcisnienia, gdyz przyczyna jest inna. polecam zrobic wiecej badan, bo przyczyna jest na pewno, a w mlodym wieku szczerze watpie ze jest nia sztywnosc naczyn krwionosnych, za wczesnie racja sztywnienie..

Mroczki przed oczami

.. ...może coś wyjaśni ci pomiar ciśnienia ; ) do dzieła czekam na odp no więc tak, siedziałem około 2 min i zmierzyłem wyszło 120/82, następnie wstałem i wyszło 116/80, żadnych * mroczek * nie miałem, zmierzę jeszcze wieczorem, czy jeśli różnice będą większe to oznacza to hipotonię..

Ablacja - modyfikacja węzła zatokowo-przedsionkowego

.. ...nie mam zmian w echo - pomimo że moje serce cały czas wali 120 - 170 w spoczynku! po tylu latach ja już tego nie czuję i nawet by mi to nie przeszkadzało gdyby nie to że szybko się męczę. zespół wazowagalny bardziej mi daje w kość bo stale mdleje jak tylkko trochę postoję, a ostatnio..

Nadciśnienie u 28latka 236/136

.. ...dostawali ciśnienia po moim pomiarze i faszerowali mnie rozmaitymi zestawami leków i nic.W szpitalu walczyli tydzień tylko po to by obniżyło się na czas operacji kręgosłupa,potem ponowny powrót do * normy * .Pisk w uszach i mroczki w oczach a zegar tyka...Co mam robić? Witam, mam 31 lat,..

Zbyt niskie cośnienie przy stosowaniu leków na nadciśnienie

.. ...dnia. Jeśli w kilku pomiarach w ciągu doby będzie utrzymywało się poniżej wartości 110/60, to proponuję zmodyfikować dawkowanie leków lub zmienić je na inne. Leki kardiologiczne zawsze dawkujemy indywidualnie do potrzeb pacjenta, dlatego też musisz je mieć bardzo precyzyjnie dobrane. a..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...wyrwał sobie aparat do pomiaru ciśnienia i zachlapał krwią pół łóżka,akurat przyszłyśmy wtedy z mamą i wyglądało to strasznie.wszystko jest sądze konsekwencją udaru bo zapytany o to dlaczego tak robi nie potrafi odpowiedzieć i mówi że nie wie.po miesiącu okazało się że zrobił mu się..

Skoki ciśnienia

.. ...ostatnio o różnicy ciśnień pomiędzy ciśnieniem skurczowym i rozkurczowym. Okazuje się ze jeżeli różnica ciśnień pomiędzy nrmalnym 120 - 80 wynosi jest wszystko ok. Natomiast jeżeli różnica ta wynosi już ponad 63mlhg wtedy jest bardzo duże ryzyko zawałów, wylewów etc. Moje ciśnienie rano..

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...wynik 160/100 przed pomiarem 10 minut rozmowy z pania z apteki. Sama się zdziwiła że mam takie wysokie a czułem się dobrze. To było ok. godziny 15 Byłem w tej samej aptece o 18 bo pani poprosiła bym przyszedł, mierzy mi jeszcze raz a tutaj wynik 170/90. Przeraziła się ale ja nadal czuje..

Działanie uboczne clexane

.. ...podchodze sceptycznie do pomiarów ciśnienia bo mierzyć ciśnienie trzeba umieć, a nie założyc opaske na nadgarstek i czekac az sie napompuje... Witam. Brałem 30 szt po 120 ml. i 90szt po 100 ml. nie mam żadnych objawów jakie wystąpiły u Ciebie. Musiały się nałożyć leki z którymi nie..

Różne wyniki pomiarów tętna

.. ...przetrwały otwór owalny pomiedzy przedsionkami ) którego zamknięcie będę miała w połowie września br. oraz nerwicę. Stwierdzono jednak że tachykardia nie jest u mnie nawet arytmią bo serce bije równo... Przepisano mi 2,5 mg Bisocardu. Nie wiem jakie ciśnienie miałam przed czerwcem ale..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 6

.. ...nadciśnienie płucne cały czas ( pomimo leczenia ) rośnie. Pozdrawiam. Życzę zdrowia dzięki za info przy najblizszej okazji zapytam sie lekarza czy moge sie do septostomii zakwalifikować Do Dolores ! Mam pytanie do Ciebie .Gdzie się leczysz z powodu nadciśnienia płucnego ?Oczywiście,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 11

.. ...chorobę jak miałam 4 latka pomimo wszystko nie poddaję się. Pozdrawiam serdecznie: ) ) ) ) ) Witaj Agnieszko!!! Mamy dużo wspólnego.Ja mam porażoną tylko strunę głosowa. Mamy taki sam problem mnie wiele ludzi nie rozumie albo daje dobre rady jak się wyleczyć ale przyzwyczaiłam się do..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 14

.. ...często musisz robic pomiary i jak radzisz sobie z tym, że leki nie są refundowane, chętnie poczytam i może coś nowego się dowiem, bo ja dopiero wiem, że choruje od grudnia, nie mam jeszcze doświadczenia z tą chorobą. Alex napisz jakie są objawy nadciśnienia płucnego skąd wiadomo czy to..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...pozwala na dokładne pomiary ciśnień. I daje dokladny obraz. Samo echo nie jest wystarczające, aby zdiagnozować nadciśnienie. Echo może nakierować lekarza. Echo pokazuje skutki nadciśnienia, czyli powiększoną prawą komorę serca, powiększony przedsionek, pozerzony pień płucny,..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 2

.. ...mam zrobić całodobowy pomiar ciśnienia i zobaczymy co dalej. oni nie wiedza jak mi pomóc tyle mi powiedziła ale nic więcej a ja nie wiem czy to może się jeszcze bardziej nasilic. to ze niemogę stać to koszmar ale horrorem jest to ze nie mogę chodzic bo też bardzo spada mi cisnienie...

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 3

.. ...zrobiłam całodobowy pomiar ciśnienia i potwierdziło się to co czułam. tak spada mi ciśnienie dokładnie w tych godz o których mówiłam. do godz 9 rano nie mam siły wstać! i nie jestem leniwa tylko to mój organizm tak ma. a potem to juz mi szleje w górę i biorę prochy na nadciśnienie. nie..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 7

.. ...trenował 8. unikać dusznych pomieszczeń więcej pomysłów nie pamiętam będę szczera mi nic nie pomaga i z roku na rok jest gorzej, mój kardiolog rozklada ręce. we wtorek będę u moejgo prof od nadciśnienia i on może coś wymyśli bo razem wspólpracuje z moim kardiologiem i pisał coś nt omdleń..

Kołatanie serca i problemy ze wzrokiem

.. ...mi badanie dno oka . pomiar ciśnienia w oku ostrość wzroku i pole widzenia. jest wszystko ok. no wada wzroku mi nie poszła do przodu bo osratnio mi szła plus pól do pzrodu co roku. ele coraz gorzej widzę zwłaszcza jak jestem zmęczona. powiedziała mi że to jest niedotlenienie spowodowane..

Nadciśnienie i drżenie lewej strony ciała

.. ...tabletki rano.Wykonuje pomiar swojego ciśnienia systematycznie,czyli rano i wieczorem.Ciśnienie moje jest skaczące,gdyż wacha się w granicach: rano 160/95,170/98,155/90 a nawet rano,też miałam 180/100 wieczorem 155/85,150/90.152/80 a nawet,też 160/90 Przy tym jak wykonuje pomiary..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. .../Pekin,Xi.an,Luoyang,Longmen,Suzhou,Luzhi,Szanghaj/.Pomimo przebytej ciężkiej operacji serca/ wszczepiony Bental/ nie miałem najmniejszych problemów sercowch.Stosowałem tradycyjny zestaw lekarstw i ciśnienie miałem stabilne.Jako ciekawostkę moge podać,że podczas szczegółowych badań..

Niepokojący pomiar ciśnienia 90/80

.. ...ostatnio dziwne wyniki pomiaru cisnienia - ok. 90/80. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku i ewentualnych działań. Pozdrawiam ciepło. Sprawdz jeszcze raz cisnienie bo to troche niemozliwe i napisz ,pozdrawiam. 93/77 pozdrawiam jakim Ty aparatem mierzysz moze masz takie niskie,nic..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116 - Str. 2

.. ...wyjść. Kiepsko się czuję. Pomimo brania leków nadal mi skacze ciśnienie choć już nie do takich wartości jak w czwartek. Wczoraj miałam 180/110. To jeszcze ujdzie. W poniedziałek mam się zgłosić do kliniki. Zobaczymy co się okaże. Powiem szczerze,że wolałabym aby to był guz. wycieli by mi..

Stan głębokiego relaksu (SITA) a puls i ciśnienie

.. ...czyli godzinę przed pomiarem ). Proszę o konstruktywne wypowiedzi. Dodam, że uprawiam dużo sportu. Mam 23 lata. No dobrze, odpiszcie mi po prostu, ze to idiotyczny temat... nie mam o czym myśleć, albo że na to co napisałem, nie da się w żaden sposób odpowiedzieć, albo żebym poszedł sobie..

Strach, panika, co mam robic?

.. ...i spisany codzienny pomiar ciśnienia ( rano i wieczorem ).I nie martw się na zapas bo to w niczym nie pomorze,a tylko denerwuje. Pozdrawiam. Ps.Ile masz lat? jak możesz to napisz jasne że mogę podać wiek to żadna tajemnica : ) mam 22 lata. Wiesz denerwuję się bo mam dość udane życie -..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...oczywiście zakładam że pomiar nie był wykonany po sesji na siłowni ) a jednocześnie sygnalizujesz wysoki poziom stresu rozważyłbym celowość włączenia leku uspakajającego i metod relaksacji. Ja dopiero kilka tygodni leczę nadcisnienie , ale po Xartanie skutki uboczne buły okropne nudności..

Co mi dolega? Może ktoś ma takie objawy?

.. ...bardzo dużo odpoczywam, pomimo tego jestem bardzo zmęczona. Poszłam do lekarza rodzinnego który po badaniu EKG stwierdził że występują jakieś częstoskurcze i jak to określił są widoczne dość znaczne szumy. Poza tym mam bardzo skaczące ciśnienie ponieważ waha sie od 130/90 nawet do 87/52..

Czy to już nadciśnienie?

.. ...rodzinnego. Tam w kilku pomiarach nie wychodziło już tak źle ( np. 135/85 ). Zrobiono mi EKG, wszystko ok. Rodzinny powiedział, że żadnych leków mi nie daje, tylko żebym nie jadł soli, więcej się ruszał itp. Pojechałem więc znowu do dentysty następnego dnia. Tam znowu * wielki * wynik...

Problem z ciśnieniem, czy ciśnienie zależy od tętna (pulsu)?

.. ...około godziny przed pomiarem.Nie stresuj się przecież to nic strasznego.POZDRAWIAM! Witaj!!! Ja mam ten sam problem co Ty jak idę do lekarza mam strasznie wysokie ciśnienie. We wtorek byłam u lekarza i przepisał mi tabletki powiedział że to nadciśnienie ( 150/100 ). W domu jak mierzę mam..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo

.. ...nie jest on wiarygodny,pomimo tego,że oddawałam go do serwisu w celu sprawdzenia.Serwis odpowiedział,że wszystko jest ok.Poza tym zauważyłam,że wykazuje duze wahania zależnie od przyjętej przy badaniu pozycji ciała.Ciśnienie jest inne przy pozycji wyprostowanej,a inne przy zgarbionej. Z..