RTG płuc

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...worku osierdziowym; RTG klatki piersiowej: czasami poszerzenie sylwetki serca, zastój nad polami płucnymi; scyntygrafia mięśnia sercowego: wzmożone gromadzenie się znacznika radioizotopowego ( metoda nieswoista ); koronarografia: obraz nie zajętych naczyń wieńcowych; biopsja mięśnia..

Rak płuc

Rak płuc

.. ...przeglądowym zdjęciu RTG klatki piersiowej. Następnie wykonuje się CT klatki, często bronchoskopię z pobraniem wycinka lub popłuczyn oskrzelowych, jeśli guz jest umiejscowiony blisko ściany klatki piersiowej wykonuje się również biopsję przez powłoki skórne. Przerzutów szukamy głownie w..

RTG klatki piersiowej

RTG klatki piersiowej

.. ...klatki piersiowej ( RTG ) pozwala ocenić trzy podstawowe układy. Dostarcza informacji na temat układu kostnego: pozwala ocenić stan piersiowego odcinka kręgosłupa, żeber oraz obojczyków. RTG klatki piersiowej jest często niezastąpionym badaniem diagnostycznym układu oddechowego. Pozwala..

Echo serca - Str. 25

.. ...mnie tez na podstawie RTG płuc stwierdzili że mam powiększoną sylwetke serca. Pani Izabelo jakis tydzien temu pisałem o 17 - letniej dziewczynie u której wystąpilo podejrzenie wady przeciekowej... Bardzo dziekuje za udziele rzetelnej odpowiedzi na moje pytania... Dzisiaj po badaniu na..

Echo serca - Str. 31

.. ...Dexaven ), w trakcie rtg klatki piersiowej stwierdzono ( poza zapaleniem płuc ) sylwetka serca powiększona kulista, tygodniowy pobyt w szpitalu na Pulmonologii, w trakcie pobytu wykonano Echo: Wynik: Prawa komora( r/s ) 1,8 - 2,2cm Przegroda międzykomorowa( r/s ) 0,9 - 1,1cm Lewa komora(..

Echo serca - Str. 37

.. ...mmHg - miałam robione RTG klatki piersiowej , nic nie wykazało, ale pewnie są inne choroby płuc, które nie wychodza na prześwieteniu. Czytałam ,ze nadciśnienie płucne jast bardzo niebezpieczne, Co powinnam dalej robić. Pozdrawiami Pani Izo, bardzo prosze o interpretacje wyniku opis..

Echo serca - Str. 48

.. ...odesłana do pulmunologa ( RTG klatki penie miałaś przed zabiegiem? ). Jak pisałaś masz niezidentyfikowane zapalenie i o ile nie jest związanie z niedawną operacją, to może być to coś z płucami ( ciśnienie może w takiej sytuacji być podwyższone ), dlatego naprawdę nie wyrokowałabym, że..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 97

.. ...działać dalej - może jakiś rtg płuc albo usg szyi? jestem teraz na etapie dowiadywania się, co zrobić by wykluczyć ( lub potwierdzić, brrrr ) najgorsze, a w sumie powinnam spokojnie ( sic! ) poczekać aż wyleczę gardło, zeżrę przepisany antybiotyk i potem ewentualnie się martwić, jak te..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 554

.. ...od krwi po usg serca rtg płuc EEG wszystkie sa idealne a ja nadal cos wynajduje i czuje sie jakbym miał nie dorzyc jutra czasem.Ale to jeszcze poł biedy najgorsze co jest to to ze mam jakies nie wyjasnione leki o siebie swoja rodzine przyszłosc i w sumie o wszystko to jest naprawde nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 745

.. ...oddychaniem.Robiłam nawet rtg klatki,bo myślałam,że to płuca. Jeżeli masz porobione badania i niczego nie wykazały, to nerwica. A tak z betablokerami, to uważaj, nie wiem jaka masz dawkę, ale ja miałam tylko jedną tabletkę 2x dziennie metalocu i kiedyś tętno zeszło mi do 38 i myślałam,że..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 2

.. ...wiem. Zrobilem sobie rtg, spirometrie i płuca mam świetne ; ) Zrób tez badania i jak wyjdzie że jest ok, idx do psychiatry, to pradopodobnie to zaburzenia psychosomatyczne. @Łukasz Wiosna juz przyszla. Czy połozyleś się w tej klinice u tego lekarza, co miał ci te skurcze wywołać?..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...łącznie MR głowy i serca, RTG płuc i kręgosłupa, spirometrię EEG i wiele by wymieniać. Stawiano różne przypuszczenia: padaczka, tężyczka, hipokalemia, hipokacemia, zapalenie wsierdzia i mieśnia sercowego, podejrzewano zerwanie struny drugorzędowej w sercu niedomykanie zastawek wypadaine..

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...zakrzepica płuc??? zwykłe badanie rtg płuc opisane było ze nie stwierdzono zmian?! Koleżanko Ewo ! Ja też zażywam tyle samo tego samego leku i mimo wszystko wynik INR mamo kolo 1,4 to strasznie niski poziom...

Dodatkowe skurcze - Str. 204

.. ...i nerek, co dwa lata RTG płuc. A w naszym przypadku jeszcze elektrolity ( K, NA ), sprawdzić echo serca, EKG wysiłkowe, holter ( w zależności od potrzeb ). Jak mamy wszystkie wyniki przeglądu pompki w porządku ( a tak większość z nas ma ) to jak już wiele razy słyszeliśmy od naszych..

Poszerzona aorta u starszych ludzi

.. ...wyniku prześwietlenia RTG. W opisie napisano: Aorta poszerzona, serce z przewagą lewej komory, lekko wzmożony rysunek naczyniowo - oskrzelowy płuc. Opis ten dotyczy mojego Taty, który w tym roku skończy 70 lat. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział,że są to zmiany starcze. I że nie może..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 263

.. ...brakiem magzezu. Zrobiłem rtg płuc i nic złego nie wykazało. Teraz wydaje mi się,że już mi przeszło. Pozdrawiam! cześć..mam na imię Paweł mam 22lata..opisze swoj przypadek..tzn na depresje czy też nerwice choruje już około 3lat..przyznam jedna z najgorszych chorób..jestem pod opieką..

Nadcisnienie płucne

.. ...serce wali na zdjęciach rtg wyszło, że serca i płuca bez zmian. Prosze o odpowiedź. Badania mialam robione wszystkie w niemczech.Napisze ci je sa one z sierpnia 2006 Echo serca LVDD 48.00 mm IVS 8.90 mm LVPW 7.90 mm LVESD 29 mm Aorta 26 mm Vorhof i prawy Ventrikel sa normalnie..

Wydłużona aorta

.. ...przypadek gdy robiłam rtg płuc.czy ktos wie co to ta WYDŁUŻONA AORTA I CZYM TO GROZI Mi też tak wyszło na badaniu ale jeszcze nie byłem u lekarza. a u ciebie co słychać? I mi tak wyszło Wiecie już co to znaczy? oni już nie odpowiedzą... moja mama ma taką samą diagnoze i nie wiem o co..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...przeanalizować zdjęcie rtg, ale na wszelki wypadek zaczęli mamę leczyć tak jakby to zapalenie płuc było. Mamę można podnosić, mimo że ze 100 rurek jest do niej podłączonych ( ma intubację, rurkę do ściągania wydzieliny z płuc, cewnik, wkłucie centralne, nie wspomnę o tych wszystkich..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 13

.. ...przewlekły mokry kaszel ( RTG płuc - ok, spirometria - ok ) i o sercu nawet nie myślałam do czasu gdy po lewej stronie klatki piersiowej poczułam nieustępujący ( na początku zbagatelizowałam myśląc że to nerwica, bo wcześniej miałam kłucia po chwili ustępujące ) bół/ucisk. Wydaje mi się..

Czy wszystko jest w porządku ze zdrowiem?

.. ...dwie anginy pod rząd. RTG klatki piersiowej: Przepona wolna. Płuca bez czynnych zmian ogniskowych. Odcinkowo widoczna blaszka osierdzia na lewym zarysie serca. Serce i aorta w normie Opis badania: Wymiary jam serca, grubość ścian lewej komory w normie. Zastawki bez zmian..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...zostałem skierowany na rtg. Też normalnie - wózek i zdjęcie na stojąco. W czasie wykonywania rtg, zakręciło mi się w głowie. A że pacjent z kardilogii i póżna noc, więc zrobiło się trochę paniki i zdjęcie zostało zrobione w pozycji siedzącej. Nic nie wykazało. Dla pewności zabrano mnie..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...Skierowanie na badanie RTG klatki pierśiowej. * Z ust lekarza dowiedzieliśmy się, że powiększona jest tętnica plucna, ale PDA nie został odnaleziony. Z tego powodu skierowani zostaliśmy na RTG klatki piersiowej i mamy się zgłosić ze zdjęciem. Wcześniej lekarze słyszeli szmery w serduszku..

Nerwica czy coś groźnego?

.. ...lekko podwyższony, oraz RTG klatki piersiowej - wynik; POLA PŁUCNE BEZ ZMIAN OGNISKOWYCH. KĄTY WOLNE. SYLWETKA SERCA NIEPOSZERZONA. W związku z tymi badaniami uznałem iż mam raczej nerwice i powiniennem się raczej uspokoić. No i efektem tego było prawie do końca października spokój - nie..

Duszenie się - Str. 36

.. ...inną ciekawą wiadomość. RTG wykazało że płuca są zdrowe sylwetka serca w normie. A mnie dusi i to dusi coraz bardziej. Jutro idę ponownie do psychiatry bo alprox by wogole nie pomaga:( Witam. Dzisiejsza noc to było piekło. Dusiło mnie tak bardzo, zresztą teraz nie jest dużo lepiej że mam..

Duszenie się - Str. 45

.. ...chodze do pracy. Zrobilem RTG Kp, krew, mocz. Wszystko w normie. Bylem u kardiologa powiedzial mi ze jestem okazem zdrowia. Zastanawiam sie czy to nie sa poczatki nerwicy. Tylko ze ja podchodze do zycia na luzie. Zastanawiam sie jeszcze nad pulmunologiem chcialem aby mi zrobil..

Duszenie się - Str. 47

.. ...miałam spirometrie i rtg płuc ) i że umre.. pomocy : - ( Alutka, mam na to wygląda ten sam problem. Możemy porozmawiać na gg oto mój nr 208 936 88 . Pozdrawiam Cię . Zapraszam również inne chętne osoby. Marzena Witajcie ponownie. Szukam jak szalona przyczyny tych dolegliwosci. Napisze o..

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach - Str. 2

.. ...zatorowsc płucna? Zróbcie RTG płuc - prawdopodobnie macie sarkoidoze. Też mam coś takiego, przy wdechu nieco kłuje w okolicach płuc, RTG nie chce bo starzy wyczają że pale, mam diagnoze od czego to moze byc, duzo najaralem sie szlugow przez 1 nieprzespana noc i moze to od tego, ale juz 2..

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach - Str. 3

.. ...kłuciem to zrobiłem rtg,ob - ok,spirometria bdb. : ) lekarka powiedziała - ani widu ani słychu i że to nie są płuca, ale pójdę jeszcze prywatnie żeby się upewnić prywatnie - może jakieś dodatkowe badania. ja mam 15 lat i uwierz ze sa rozne problemy ktorymi mlodzi moga sie przejac nawet..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 383

.. ...lepiej. Rzeczywiście to nerwobóle mnie złapały i nadwyrężenie kręgosłupa na całej długości. ale i tak w poniedziałek idę zrobić rtg płuc. dla spokoju: ) Pozdrawiam mocno i może jeszcze później wpadnę: ) papa..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1230

.. ...usg brzucha, prostaty, RTG szyji i płuc, a nawet kolonoskopie. Wyszło bakteryjne zapalenie pęcherza. Tak to cała reszta jest w porządku włącznie z kolonoskopią. Na zapalenie dostałem antybiotyki no i dodatkowo na nadciśnienie Metocard. Wyszedłem ze szpitala i wcale nie czuję się lepiej...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1234

.. ...porządku ), tydzień po RTG zaczęły mnie z kolei nękać duszności, bóle mostka, bóle żeber, czułam się jakbym miała zaraz się udusić,bałam się, ze umrę ;( i zaczęłam panikować, że to moze jakiś zator płucny lub ciężkie zapalenie płuc - ta myśl nie dawała mi spokoju, byłam skłonna zapłacić..

Jak boli! doradzcie! pocieszcie! - Str. 2

.. ...czekaj, bierz taxi i zrób RTG płuc!kosztuje ok.30 zł prywatnie. Może to być bzdura, a może ...........Zrób jak mówie, bo nie chce straszyć. Kaska zmierz temp i cisnienie ,bralas ten paracetamol?? boli jeszcze?? idz jutro do lekarza dopiero niech lekarz zadecyduje co zrobic po..

Czy to był zawał serca?

.. ...kardiologa. Pozdrawiam Dzięki Hela:P Zrobiłem rtg klatki, wszystko ok, ukrwienie płuc ok, wielkość serca ok itd ok. Ide do lekarza jutro, poprosze o skierowanie do kardiologa, jestem dobrej mysli:P Pozdrawiam..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 2

.. ...w ciągu tych 2lat - rtg płuc,rtg kl.piersiowej,2razy usg jamy brzusznej,rtg kręgosłupa,5razy badanie krwi,2razy ekg,2 razy spirometria,tomograf komp.kl.piersiowej - wszystkie wyszły pozytywnie.Wiem,powinnam się cieszyć ale mi się zyć odechciewa,bo wciąz zle się czuję:( Nie mam przerw to..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 13

.. ...tarczycy, jamy brzusznej, rtg płuc, kręgosłupa, spirometrię, gastroskopię, badania krwi, hormony itp itd. Byłam u tabuna lekarzy, tj.: 3 internistów, pulmonologa, 2 neurologów, psychologa, psychiatry, endokrynologa, ortopedy a nawet hematologa. I co? I NIC. Niby wszystko w normie, poza..

RTG - cień we wnęce prawej

.. Miąż płucny - zmian naciekowych nie wykazuje. wnęki naczyniowe obficiej wypełnione. Cień we wnęce prawej, może odpowiadać powiększonemu węzłowi chłonnemu. poszerzenie aorty stępującej. Serce podparte przez wyżej ustawioną przeponę. Przepona wolna. co może oznaczać taki opis, bo mama twierdzi że to..

Zespół Marfana

.. ...bardzo sie boje.Robiłam rtg płuc i wyszło książkowe tak mówił lekarz,oczy mam ok,i robilam echo serca i lekarka zrobiła i w sumie nic mi nie powiedziala,a ja sie tak bardzo boję - bo cierpie na nerwice lękową od 2,5 roku i mysle o najgorszym : - ( Prosze o interpretację wyniku echa Mam..

Nieznana przyczyna duszności

.. ...możnaby wykryć to poprzez rtg. Jednak widać byłoby tylko zwężenie ( obturację ) płuc, która nie musi świadczyć tylko o tej chorobie. Astma jest choroba zmienną, tak więc podczas * spokoju * w chorobie można nic nie wysłuchać. Jeśli nie jesteś pod opieką pulmonologa, to wybierz sie do..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...odpluwaniem wydzieliny - rtg płuc b/z. Proszę bardzo o wyjaśnienie mi tych wyników badań i ewentuale zalecenia co do dalszego postępowania. Bardzo się o niego martwię, a wiem, że On nie chce martwić nas... Pozdrawiam. Jestem laikiem, choc tematyka jest mi bardzo bliska. Boisz sie o męza..

Jak wykryć nerwicę?

.. ...występuje ból brzucha wieczorem oraz ucisk z lewej strony. Ekg wypadło dobrze,cisnienie też a lekarz zapisał mi Hydroxyzinum od dziś będe to brał więc może pomoże jeśli nie to pujde na jakieś inne badania...

Cień w okolicy serca na RTG

.. Witam.Jakiś czas temu odczuwałam straszny ból w klatce piersiowej który utrudniał mi oddychanie i mówienie.Lekarz zalecił mi zrobienie spirometri ale wszystko wyszło dobrze,wyniki krwi również,ale cień na zdjeciu jest cały czas trzy krotnie było powtarzane nie jest to napewno cień na lewym płucu.Ból powraca..

Wady wrodzone serca u dzieci

.. ...swojej trzyletniej córce rtg płuc ( po zapaleniu płuc ). Opis do rtg był nastepujący ( pomijam tutaj to co jest w porządku czyli płuca ): Serce powiększone w wymiarze poziomym lewym o uwypuklonym stożku tętnicy płucnej. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do kardiologa ale dopiero na..

RTG klatki piersiowej zmiany zapalne

.. ...interpretację opisu z rtg klatki piersiowej. Do wizyty u lekarza zostało jeszcze troszke dni, a ja sie niepokoję. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Okołooskrzelowe zmiany zapalne przywnękowo zwłaszcza po stronie prawej. Wnęka lewa nieco szersza. Wzmożony rysunek naczyniowo - oskrzelowy...

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...medycynie pracy na zdjęciu RTG klatki wykazano u mnie powiększoną sylwetkę serca z wydłużonym i poszerzonym łukiem aorty. Wynik badania Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ..

Wysokie ciśnienie po przejściu kilku kroków

.. ...przyda : ) ewentualnie rtg pluc, w kierunku przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, rzucić palenie. a rodzinny osłucha klatkę piersiową i wyda bardzo dla niego kosztowne skierowanie do kardiologa - może leki źle dobrane. bóle w górnej części klatki mogą równie dobrze pochodzić z przełyku..

Ciśnienie rozwalające czaszkę podczas snu

.. ...badania krwi, cukier, RTG płuc, ginekolog, laryngolog, badania audiometryczne, USG serca. NIC złego nie znaleziono!!!! Biorę od dwóch miesięcy Seroxat, niektóre dolegliwości zmniejszyły się ale przeszkadzają mi najbardziej zawroty głowy, szczególnie przy zmianie pozycji ciała z siedzącej..

Guzek tarczycy

.. ...sporo sie nawarstwiło w rtg płuc mam na opisie powiekszenie lewej komory serca ,,,,jak to wszystko poukładać ,,, Bede wdzieczna za nazwisko endokrynologa z Lublina ,który zajmuje sie ta choroba ,,,,,,,nie mam pojecia gdzie z tym pójsc . wyszły mi jeszcze przeciwciała przeciwjadrowe ANA..

Bóle, pieczenie i uczucie zgagi w okolicy płuc

.. ...bardziej objawy. wykonaj Rtg kl.p , Ekg i zrób podstawowe badania morfologie, OB Dzięki za obpowiedz... W poniedziałek się wybieram właśnie, ale pewnie i tak usłyszę to samo co za każdym razem ( juz od kilkunastu lat mam podobne objawy ) ze to z nerwów... ale co to może być...? refluks..

Różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym a bisocard

.. ...potwierdziło zdjęcie rtg płuc, zaczęto leczyć ciśnienie. Bóle pleców pozostały, zrobiono mi wtedy rtg kręgosłupa - L - S - niespojenie łuku tylnego S1. Zwężenie tarczy międzykręgowej L5 - S1. Neurolog wstawił mi leczenie przeciwzapalne i przeciwbólowe, obecnie jestem na Tramadolu i..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 46

.. ...glukoza ok, mocz ok, rtg płuc ok: ) Byłam raz u psychologa, ale w sumie nie czuje roznicy, moze dlatego ze wyrzucilam z siebie tylko kilka Zdan i wypelniłam jakis test:] Pojde za tydzien znowu i zobaczymy: ) Narazie jestem dobrych mysli, oczywiscie czasem gdzies jakis stresik czy małą..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 77

.. ...wyrażnie.Potem szpital,rtg płuc,ekg serca,ciśnienie,morfologia wszystko w normie,dostałam kroplówkę pyralginę i puścili mnie do domu.Potem miałam kilkakrotnie uczucie,że padne na ziemię i to samo wielkie uczucie strachu i niepokoju,że znowu umieram.Zaczęły się wizyty u..

Aorta miernie wydłużona, sylwetka serca bez zmian - RTG płuc

.. Witam, w zdjęciu RTG klatki piersiowej mam własnie taki opis - pola płucne bez zmian, aorta miernie wydłuzona, sylwetka serca prawidłowa. Nie mam pojęcia co to oznacza, nigdy nie miałam problemów z ciśnieniem - mam niskie, mam 39 lat, nie wiem czy to..

Zawroty głowy przewlekłe z zmianami nasileń

.. ...i złog na nerce 4mm. Rtg klatki piersiowej żadnych zmian na płucach. Wcześniej w 2008 roku koniec czerwca po sesji zawroty głowy. Konsultacją laryngologiczna badania błędnikowe w normie, przepisane leki na uspokojenia Bellergot , Persen i leki na alergię Telfast, Flixonase , przez dwa..

Ból pleców w okolicy łopatek i kręgosłupa

.. ...na ktatkie piersiową. Zrobiłem zdjęcie RTG klatki pod kątem płuc i wyszło, że wszystko OK. Czasem pobolewa mnie również w okolicach gardła to znaczy promieniuje w kierunku gardła. Pozdrawiam serdecznie...

Wynik rtg klatki piersiowej

.. ...badanie rtg klatki piersiowej: Zgrubienie opłucnej w szczycie płuca lewego. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Cień serca i dużych naczyń szerokości w normie. i martwi mnie to zgrubienie opłucnej :(..

Cześć

.. ...później wybrałam opis RTG z pogotowia i się okazało że to nie zapalenie płóc ( jak zdiagnozowała na podstawie zdjęcia Pani doktor ) tylko płyn w płucach. Dalej bierze antybiotyk - ma sam zejsc. Czuje się juz dużo lepiej. Jest w sanatorium już 5 dni i pojawił się następny problem. Dostał..

Podejrzenie Nadżerki Żołądka

.. ...także wykonane badanie RTG klatki nie stwierdziło żadnych zmian w płucach i w klatce piersiowej oraz sercu wszystko jest ok ale pani doktor stwierdziła że to mogą być nadżerki na żołądku co to jest za choroba i czy to może być poważne dodam że ja mam mocno kłujacy ból właśnie w okolicach..

Pestka w płucach

.. ...bedzie dobrze : ) na RTG płuc pestka bEdzie widoczna,jeśli tam jest.Zresztą zapytaj radiologa. ry jak najszybciej rtg i niech ci wyciągną tę pestkę,jaest to prosty i krótki zabieg. jest to możliwe,bo znam faceta,co jadł wędzoną makrelę,zakrztusił się i kawałek kręgosłupa ryby siedział mu..

Tachykardia zatokowa

.. ...robione morfologię, rtg płuc, ekg, echo serca, holtera, usg brzucha, tsh i nic. Teraz doszedł mi żołądek i trochę się przez to denerwuję dlatego te serce mi czasem przyśpiesza ( np. kilka minut temu zabolało poczułam kłucie do łopatki i zaraz oczywiście panika, więc i serce..

D-dimery

.. ...do badania zrobiono RTG klatki piersiowej, nagle pada podejrzenie o zatorowość płucną, oczywiście zostałam na oddziale kardiologicznym gdzie zrobiono mi wszystkie badania w kierunku zatorowości, jednak nie potwierdziły diagnozy, ale wykryto u mnie guzka 8 mm na lewym płucu. Zostałam..

Duszności, częstsze oddawanie moczu, różne bóle

.. ...Jesli tak,to zrobiłbym rtg płuc.Ale poradż się lekarza czy to jest słuszne.To tylko moja intuicja. Te Twoje objawy wskazują na nerwicę. Ile masz lat? Badania moczu i krwi mam jutro ; ). Lekarz mowił że dostane skierowanie na prześwietlenie klatki piersiowej ale chyba musze mu o tym..

Umiarkowana niedomykalność aortalna

.. ...Przejasnienia blaszek osierdzia. RTG robiona 28 października 2009 orku, a oto komentarz : Płuca bez zmian naciekowych i cech obecności płynu w jamach opłucnych. Sylwetka serca niepowiększona. Cech niedomykalności zastawek półksiężycowych aorty nie stwierdzam. Moje pytania brzmią Czy mam..

To wątroba czy cos w tych okolicach.

.. ...USG.Tylko porób te badania. Rtg płuc Zainteresowalem sie dieta SouthBeach gdzie bardzo duzo osob chudnie w ciagu 2 tyg 6 kg, ale 1 faza jest rygorystyczna i ciezka bede sie staral, ponoc oczyszcza krew i czlowiek sie czuje znacznie lepiej jest lzejszy. Nie nikt mnie nie kopnal na..

Może ktoś podpowie co mi jest?

.. ...temu miałem robione RTG płuc i było wszystko w porządku. Mama, która robi takie rtg również zapewnia, że to żaden objaw. Kolejna wizyta u lekarza, zwiększenie BETO ZK. Dotychczas było 25 x 2 w ciągu dnia teraz 50 x 1 i 25 x 1 w ciągu dnia. Każda rozmowa z kimś uspokaja mnie lecz nie na..

Trudności w złapaniu głębokiego oddechu

.. ...tak jest, ale przebadać sie musisz: ) To moze tez być od kręgosłupa - wiec rtg jego też zrób: ) Ja też tak mam serce i płuca zdrowe, muszę jeszcze prześwietlić kręgosłup: ) okej. dzieki za informacje : )..

Uciążliwy dyskomfort w okolicy klatki piersiowej i serca

.. ...Jamu brzusznej ok , RTG klatki piersiowej : przepona ustawiona prawidłowo. Jamy opłucnowe wolne. Pola płucne bez zmian ogniskowych. Serce radiologicznie w normie wieku. Zrosty przy koniuszku serca. Nie wiem czy wyniki są prawidłowe, poproszę o waszą pomoc i interpretacje powyższych..

Bóle w płucach? Co to może być za dolegliwość?

.. ...trzustka.Trzeba więc zrobić rtg,usg,bad.krwi...koniecznie szybko do lekarza. Cholera jasna teraz właśnie akurat boli mnie tzn co parę sekund czuję taki skurcz jakby mały ucisk nad sercem :( i od godziny czuje, że coś właśnie jakby po całej prawej stronie płuc coś tam mi dokuczało. No..

RTG klatki piersiowej, płuca

.. Dobry wieczór, mam następującą prośbę. Czy mogę prosić o wyjaśnienie następujących wyrażeń: 1 ) pola płucne powietrzne, 2 )drobnoogniskowe zagęszczenia okołoskrzelowe oraz miąższowe w dolnych biegunach obu wnęk. Badanie dotyczy kogoś innego, muszę przetłumaczyć ten fragment na język obcy, niestety nie jestem..

Kłucie jednym punkcie - klatka piersiowa z prawej strony

.. ...pierwszej kolejności rtg płuc Jeśli chodzi o ekg, to badanie nie wykazało żadnych nieprawidłowości, serduszko mam w porządku. Dzisiaj otrzymałam zdjęcia rtg z opisem, że wszystko jest ok z wyjątkiem * dyskretnych zgrubień okołooskrzelowych w obu płucach * . Nie mam pojęcia co to oznacza...

Dusznosci

.. ...ktos wie co to jest rtg płuc i z wynikiem do lekarza Na 100 % na tle nerwowym!Przerabiałam to juz milion razy,jak tylko sie zdenerwuje od razu mnie zatyka i nie mam czym oddychac.Teraz juz sie tym nie przejmuje bo wiem od czego to jest,wiec niedługo to odpuszcza i oddycham normalnie.Ale..

Ból w plecach, pomóżcie!!!

.. ...parę dni temu miałam rtg klatki, wynik w normie I ten ból po chwili czuję juz w całej klatce piersiowej nie tylko na plecach :( 1. RTG klatki piersiowej ( płuca, kręgosłup ) 2. Próba wysiłkowa ( wyeliminuje w znacznym stopniu prawdopodobieństwo choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego )..

Radzimy sobie z nerwicą

.. ...brania,pozatym mialam EKG i RTG wporzadku serce i płuca jakis tydzien temu z dnia na dzien rzucialm palenie byc moze od tego tez mam jakies dolegliwosci. SERDECZNIE MAM TEGO DOść!!!!!!!!!!!!!! słyszałam ze na nerwy dobry jest magnez+b6 dzis kupie i sprobuje to tego pije herbate zielona i..

Dziwna choroba, słabnięcie, nocne poty, bóle, nadcisnienie

.. ...zreszta w dzien tez sporo. Rtg płuc wykazało obraz naczyniowy płuc lekko wzmożony, nic poza tym, morfologia i ob wszystko w normie. 1 seria antybiotyków, poprawa na 2 - 3 dni i znowu to samo, druga seria amoksiklaw, nieco pomógł, ale nie na długo, początek listopada, następna morfologia,..

POMOCY

.. ...klatce piersiowej chrypę RTG Płuc jakies 6 mce temu niby ok crp 0 - 2 ob.5 alergia na 15 alergenów sciaka mi cały czas coś z nosa i siedzi w gardle odchrząkuje itp boje sie ze mam raka płuc mam 25 lat nie dziwię się,że odchrząkujesz.To od papierosów,bo wysuszają śluzówkę.Może coś siedzi..

Badania niezbędne przed ablacją

.. ...ablację - echo serca, rtg płuc, niezbędne szczepienia ( p/żółtaczce ), krew i mocz. Każdy ośrodek kieruje się swoimi ustalonymi działaniami w takich przypadkach, więc raczej pacjent samodzielnie nie jest w stanie * przyspieszyć * zabiegu. I najważniejsze, na tym forum nie ma * fachowców..

Ból mostka??

.. ...robiona spirometrie i rtg pluc - wszystko w normie - tylko jakies zapalenie oskrzeli i antybiotyk. W czasie ruchu ( praca czy spacer... ) nie odczuwam jakichs dolegliwosci. Miewam podwyzszone cisnienie do ok.160/90 Co to może byc, cos z płucami, sercem, kręgosłupem czy nerwobóle ...???..

Przewód Botalla??

.. ...szpitala jest napisane: RTG - ,,powiększona sylwetka serca * . Choć za kazdym razem dociekałam dlaczego serce jest powiększone to odpowiadano ,że przy zapaleniach płuc tak sie dzieje. Czy może być to rzeczywiście przewód Botalla, czy też jakaś inna wada ?? Bardzo proszę o jakiś..

Płuca w stenozie aortalnej

.. ...wyjaśnienie nadania RTG. Przy istotnej stenozie aortalnej wykonano rtg klatki piersiowej. Wynik: w polu dolnym płuca lewego pojedyncze pasma zwłóknień?, niedodmy? Sylwetka serca lewokomorowa Czy to ma związek ze stenozą aortalna czy może wiązać się z nowotworem???Prośba o interpretację..

Bóle pleców, korzonki, kłucia w sercu (lub płucach), częste migreny

.. ...- 7 lat temu miałem rtg czaszki celem wykluczenia * czegoś * związanego z zatokami ( to * coś * miało być powodem częstych i dotkliwych bóli mózgo - czaszki ). Oczywiście nic nie znaleziono. 10 miesięcy temu miałem rtg klatki piersiowej - też nic nie znaleziono. Również 8 miesięcy temu..

Bóle mięśni rąk i nóg -nerwica?

.. ...te duszności .miałaś rtg płuc ?a może ty masz astmę albo alergię ?powinnaś sie przebadac w tym kierunku.Chmurą się nie przejmuj .Z tego co wiem to juz jest nad nami i isię nic nie dzieje.CO do borelki to rzeczywiście jak sie czyta te wszystkie fora to okropna choroba.a może ty masz za..

Duszności po by passach

.. ...zabiegu ) , miała tez RTG płuc, oto opis: Stan po zabiegu kardiochirurgicznym. Cienie metaliczne w miejscach typowych. Sylwetka serca powiększona. Łuk aorty wydłużony, wysycony miażdżycowy. Pasmowate zagęszczenia w dolnych polach płucnych o charakterze niedodmowym i włóknistym,rysunek..