RTG powiększone serce

Bóle serca w młodym wieku

.. ...zobaczył na badaniu RTG powiększone serce, zainteresował sie osłuchał mnie dokładnie i wysłuchał szmer a potem okazal sie ze mam wade serca i po 2 miesiącach przeszłam operacje. Teraz mam 24 lata i jest ok. Nie pisze tego po to żeby Was przestraszyć, to ze ja tak miałam nie znaczy że tak..

Zastawka dwu płatkowa u dziecka

.. ...kilkunastu lat na zdjeciach RTG i tak zauważalne było powiększone serce. ( co nie przeszkadzało mi w uprawianiu sportu wyczynowo - może to był błąd ) Ja bym na twoim miejscu nie martwił się za bardzo , gdyż 2 - płatkowa może być równie skuteczna co zwykła, trzeba tylko robić kontrone..

RTG - cień we wnęce prawej

.. Miąż płucny - zmian naciekowych nie wykazuje. wnęki naczyniowe obficiej wypełnione. Cień we wnęce prawej, może odpowiadać powiększonemu węzłowi chłonnemu. poszerzenie aorty stępującej. Serce podparte przez wyżej ustawioną przeponę. Przepona wolna. co może oznaczać taki opis, bo mama twierdzi że to..

Powiększone serce

.. ...Witam niedawno robiłam RTG klatki piersiowej. W opisie lekarz stwierdził że: * sylwetka serca wydaje się być nieznacznie powiększona w wymiarze poprzecznym * . Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to znaczy i czy to ma jakieś znaczenie co do wykonywania niektórych zawodów [mowa tutaj o..

Wady wrodzone serca u dzieci

.. ...swojej trzyletniej córce rtg płuc ( po zapaleniu płuc ). Opis do rtg był nastepujący ( pomijam tutaj to co jest w porządku czyli płuca ): Serce powiększone w wymiarze poziomym lewym o uwypuklonym stożku tętnicy płucnej. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do kardiologa ale dopiero na..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...medycynie pracy na zdjęciu RTG klatki wykazano u mnie powiększoną sylwetkę serca z wydłużonym i poszerzonym łukiem aorty. Wynik badania Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ..

Przewód Botalla??

.. ...szpitala jest napisane: RTG - ,,powiększona sylwetka serca * . Choć za kazdym razem dociekałam dlaczego serce jest powiększone to odpowiadano ,że przy zapaleniach płuc tak sie dzieje. Czy może być to rzeczywiście przewód Botalla, czy też jakaś inna wada ?? Bardzo proszę o jakiś..