RTG serca

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...worku osierdziowym; RTG klatki piersiowej: czasami poszerzenie sylwetki serca, zastój nad polami płucnymi; scyntygrafia mięśnia sercowego: wzmożone gromadzenie się znacznika radioizotopowego ( metoda nieswoista ); koronarografia: obraz nie zajętych naczyń wieńcowych; biopsja mięśnia..

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

Wszczepienie stymulatora serca (rozrusznika serca)

.. ...odbywa się pod kontrolą RTG. Stymulator ( rozrusznik ) to urządzenie wielkości pudełka zapałek umieszczany jest pod skórą po lewej stronie klatki piersiowej. Następnie umieszczane są elektrody - 1 lub 2 w zależności od rodzaju stymulacji ( tzw. jednojamowa lub dwujamowa ). Kolejnym..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...badania dodatkowe ( EKG, RTG ) klatki piersiowej stanowią bądź wstępną ocenę przyczyn oraz stopnia zaawansowania niewydolności, bądź są procedurami specjalistycznymi, wykonywanymi z określonych wskazań ( cewnikowanie serca, koronarografia, badania izotopowe, rezonans magnetyczny. Celem..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...wielu badaniach ( EKG, rtg klatki piersiowej, ECHO serca, cewnikowanie prawego serca ). Najbardziej wartościową metodą badania serca jest ECHO serca ( badanie ultrasonograficzne ). W przypadku ostrej tamponady worka osierdziowego w USG serca ( ECHO serca ) widoczny jest płyn w jamie..

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...pochłaniający promieniowanie rtg. Pozwala to uzyskać dokładny obraz wnętrza naczynia i uwidocznić różne patologiczne zmiany, które w nim zaszły - na przykład obecność płytek miażdżycowych. Naukowcy niemieccy ze Szpitala Uniwersyteckiego we Freiburgu wykazali, że 17 fragmentów pewnego..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...analizy ekg, obrazu rtg serca i doświadczenia... To po prostu trudne. Wg niektórych najtrudniejsze w kardiologii ? Proszę wierzyć, staramy się jak diabli. I Proszę nie robic mi przykrości i nie wierzyć dziennikarzom że wszyscy lekarze polują tylko na pieniądze i generalnie mają w nosie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...2x EKG i USG serca i RTG klatki piersiowej i pani dr Kardiolog powiedziala ze jestem zdrowa...i mam jej nie zawracac glowy... po koniec wrzesnia zaszlam w ciaze... bylam spokojna bo skoro lekarz powiedzial ze jest dobrze... od tamtej pory ( czyli zajscia w ciaze ) mam wrazenie niepokoju..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...robione wszelkie badania, rtg kręgosłupa, ekg zwykłe i wysiłkowe, badania tarczycy i nic nie wykryli...wypuścili mnie po 9 dniach a ja wyszłam na hipochondryczkę... Dostałam Metocard i Xanax... z czasem się uspokoiło... Lecz niedawno wszystko się znowu odezwało. Bóle/ uciski w klatce..

Echo serca - Str. 21

.. ...mam pytaniw zrobiłam rtg pluc na którym było napisane;KSZTAŁT I WIELKOSC SERCA NIECO POWIEKSZONE PROPONUJE ECHO SERCA.Poszłam do lekarza 1 kontaktu który powiedział za nie ma potrzeby robienia echa serca gdyz sa to slady po przebytych anginach w dziecinstwie.Czy to mozliwe?A moze to cos..

Echo serca - Str. 22

.. ...dekstrogyria, RBBB w RTG wyrównanie talii serca Moze to mówi Pani coś więcej w połączeniu z wcześniejszym opisem echo? Aha, nie ma przecieków resztkowych. Do pani Martyny bardzo trudno intrpretowac opis nie widząckrzywych9( to samo dotyczy obrazu echo ) ,ale z opisu jakiegos bardzo..

Echo serca - Str. 25

.. ...odpowiedz. Na zdjęciu RTG widoczna jest sylwetka serca. Tak jest widoczne ale lekarz napisal ze mam powiekszona lewa komore serca,.czy jest to mozliwe aby odczytac ze zdjecia pluc. Tak, jest to mozliwe, u mnie tez na podstawie RTG płuc stwierdzili że mam powiększoną sylwetke serca. Pani..

Echo serca - Str. 31

.. ...Dexaven ), w trakcie rtg klatki piersiowej stwierdzono ( poza zapaleniem płuc ) sylwetka serca powiększona kulista, tygodniowy pobyt w szpitalu na Pulmonologii, w trakcie pobytu wykonano Echo: Wynik: Prawa komora( r/s ) 1,8 - 2,2cm Przegroda międzykomorowa( r/s ) 0,9 - 1,1cm Lewa komora(..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 316

.. ...muszę zrobić badanie RTG klatki piersiowej, bo zwariuję - zrobiłem, wyniki nie wskazywały na nic niepokojącego - oskrzela ok, żadnych zmian, serce również w normie - wszystko w porządku. Kamień spadł mi z serca.. ale tylko na chwilę - później gdzieś wyczytałem, że niezawsze badania RTG..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 563

.. ...wiencowej . Wczoraj po RTG klp wyszlo ze mam * wielkosc serca calkowicie powiekszona * - zatem w poniedzialem do kardiologa. Przyp. od 2 lat nerwica lekowa lat 25 ( m ) lekka dusznosc oczywiscie staram sie uspokoic Dla zainteresowanych przesylam link pod spodem o metodach relaksacji dla..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 564

.. ...sercem ( tak jak by ) Na RTG klp napisano * wielkosc serca w calosci powiekszone * Jutro ide do kardiologa A nie uprawiam sportu wyczynowo - odkad zucilem palenie jezdze rowerem codziennie. Ja piernicze tak sie boje ze nie wiem co bo przeciez wiadomo jak ma sie nerwice to ma sie nerwice..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 636

.. ...podstawie wywiadu i RTG stwierdzi, czy moze to byc wina kręgosłuab czy nerwicy. Przede wszystkim RTG. Jeżeli jest skrzywienie kręgosłupa, może to być przyczyną drętwienia rąk. Ale uwaga - może to być także sygnał, że z naszym serduchem cos nie tak. Zaleca się robienie echo serca. Ekg to..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 12

.. ...HIV2, HCV, Grupa Krwi, RTG Klatki piersiowej, Echo Serca. Placi sie jedynie za konsultacje u lekarzy i za badania drobne takie jak EKG przed wizyta, ewentualnie Holter - pajaczek - 12 odprowadzeniowy. Zreszta to i tak lepsze wyjscie niz jezdzic do Instytutu Kardiologii w Warszawie przy..

Propranolol

.. ...na częste bóle głowy. RTG oraz rezonans magnet. nic nie wykazały. Nie stwierdzono nadciśnienia, ale miałam czasem kołatanie serca. Lekarz przepisał mi właśnie ten specyfik. Bole minęły, mam jednak pytanie, czy jest możliwość że uzależnię się od tego leku ( a planuję dziecko ), lub że np...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 10

.. ...szyjnych wyszło ok. RTG kręgosłupa szyjnego pokazało ,że mam zniesioną krzywiznę . Czasem w nocy budziłam się z uczuciem kołatania serca , myślałam że ze mnie wyskoczy mam wrażenie że było to w fazie płytkiego snu . Od neurologa dostałam Cital ale go nie brałam . Panicznie boję się że..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 189

.. ...internisty,pokazałam wynik rtg kręgosłupa, lekarz powiedziała, że te objawy na pewno powoduje kręgosłup i dała skierowanie do ortopedy,od razu spadł mi kamień z serca i jakbym poczuła się trochę ( znacznie? ) lepiej.Nie tak,żeby całkiem,ale odeszło uczucie otępienia,pojawiły się tylko..

Od zawrotów głowy do kołatania serca

.. ...na co innego robilem RTG klp i odrazu wyszlo ze serduch spoko , mam kluche na gardle wszystko czuje w przelyku jak mi serce kolacze 2/3 sekundy czasami jak odkaszlne przestaje zdarza sie to 2/3 razy dziennie czasami tydzien mam spokoju raz male kolatania a raz dudni mi ostro serce co to..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...brzusznej kilka zdjec rtg - nic nie wykryto niepokojacego. dostalem zalecenia :wiecej ruchu, basen, swieze powietrze i mniej siedzenia. Pozdrawiam i zycze szybkiego powrotu do zdrowia! Jeszcze raz ja. Pamietaj musi zbadac Cie lekarz! nigdy nie ma pewnosci ze to nie z serca. ja pisalem..

Zaburzenia przewodzenia w sercu

.. ...,tylko trzeba rtg ,zeby zobaczyc ,co i jak].Ale upewniajac sie ,zarejesstrowalam sie na usg serca i zrobie sobie badania prywatnie[cholesterol itd],bo przeciez nie dadza.Dziekuje bardzo i pozdrawiam Jola..

Dodatkowe skurcze - Str. 14

.. ...robione ekg, ekg holter, rtg klp, spirometrie, laryngologia, usg serca, badania krwi, badania tętnic górnej połowy ciała , elektroencefalogram itp. Leżałem w szpitalu lekarze nie wiedzą co mi jest biore biosotal, betaserc, cardiostabil szukam już pomocy u lekarzy prywatnych nikt nie umie..

Dodatkowe skurcze - Str. 204

.. ...i nerek, co dwa lata RTG płuc. A w naszym przypadku jeszcze elektrolity ( K, NA ), sprawdzić echo serca, EKG wysiłkowe, holter ( w zależności od potrzeb ). Jak mamy wszystkie wyniki przeglądu pompki w porządku ( a tak większość z nas ma ) to jak już wiele razy słyszeliśmy od naszych..

Dodatkowe skurcze - Str. 305

.. ...), holter ekg, czasem rtg klatki - to taka rutyna. I około sercowe: hormony( np. tarczycy ), bolerioza, itp. Które i czy - niech powie dobry kardiolog, to są tylko przykłady. Wytrawny kardiolog po holterze 12, wywiadzie i osłuchaniu serca! ( szmery, tony, inne .. ), powinien dać Ci już..

Jakie badania przed wizytą u kardiologa?

.. ...ogólne,wszystkie wykonane EKG, RTG klatki piersiowej - klisze ważne rok, USG serca i próba wysiłkowa jeśli były robione, karty informacyjne ze szpitali oraz dowód osobisty i skierowanie. To wszystko. Dziękuję Ci bardzo. Brakuje mi USG i cukier, cholesterol... to nawet nie jest tak źle...

Niewydolność lewokomorowa

.. ...się odżywiam. Zdjęcie RTG wykazało u mnie powiększenie lewej komory serca. Mam czasami wrażenie, że ciężko mi się oddycha i muszę łapać głębszy oddech. Nie robiłem jeszcze EKG, tylko badanie krwi. OB wyszło 1mm po 1 godzinie ( nie za mało? ), reszta w normie. Nie męczę się w ogóle, choć..

Nieznacznie powiększona aorta wstępująca

.. ...oznacza????Robiłam badanie Rtg klatki piersiowej mojemu synkowi i coś takiego było w wyniku.Czy to coś groźnego???Pomóżcie !! Powiekszenia aorty sa glowne przyczyna zle dzialajaych zastawek. Przy zwezeniach i niedomykalnosci zastawek jest zwiekszone cisnienie ktore powoduje powiekszenie..

Do którego roku życia rośnie serce?

.. ...ból. W czasie badania rtg żołądka widziałem jak serce bijąc uciska przewód przez który płynie płyn z gardła. I to wydaje mi się powoduje ten ból w czasie przełykania, ale tak jak wcześniej pisałem ból jest w połowie drogi pomiędzy mostkiem , a grdyką, a ten przewód wydaje mi się że był..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 73

.. ...lekarz kazała mi zrobić rtg kręgosłupa lędźwiowego, bo przez kilka dni nie mogłam się ruszać. ( 14 lat temu miałam wypadek samochodowy i przy dachowaniu coś się stało z tą częścią kręgosłupa, bardzo bolało, ale byłam niepełnoletnia i bałam się powiedzieć o tym rodzicom. Po kilku latach..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 163

.. ...tyle ( mocz, krew, ekg, rtg klatki,tarczyca,nerki ). Pójdz do szpitala jak tak zrobiłem bo myslałem że schodze z tego świata., a jeśli sytuacja finansowa pozwala możesz zawsze pewne badania wykonać prywatnie np.echo serca. To cię upewni i będziesz mieć duży komfort psychiczny. Przy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 177

.. ...wogóle miąłam robione RTG klatki do pracy na badania okresowe jakiś miesiac temu i jest ok, wiec to chyba tylko znów nerwy. Przecież człowiek nie robi taki głębokich wdechów tylko oddycha normalnie a jak co chwila biore takiu głęboki oddech jak walnieta i potem moze si etak dziwnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 224

.. ...krwi, ekg, usg brzucha, rtg klatki piersiowej. Wszystkie pozytywne. 2 tygodnie temu byłem u kardiologa, przepisala mi Aspargin( to jest magnez i potas ) i Corectin 5. przez tydzien czułem sie dobrze lecz po tygodniu znów to samo a nawet gorzej. Takie ataki jak mam teraz to jeszcze nie..

Bóle serca w młodym wieku

.. ...zobaczył na badaniu RTG powiększone serce, zainteresował sie osłuchał mnie dokładnie i wysłuchał szmer a potem okazal sie ze mam wade serca i po 2 miesiącach przeszłam operacje. Teraz mam 24 lata i jest ok. Nie pisze tego po to żeby Was przestraszyć, to ze ja tak miałam nie znaczy że tak..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 31

.. ...rezonans głowy, EEG głowy, rtg kręgosłupa szyjnego, usg jamy brzusznej i szyi, badania krwi, moczu, badanie na boreliozę, miałem punkcję, rtg klatki, miałem założony aparat Holtera - ciśnieniowy i EKG serca ). Oprócz tego że mam podwyższony cholesterol i trochę podwyższone ciśnienie,..

Badania stwierdzające wadę serca

.. ...podejrzewać.Podobnie przy rtg( w koncu w latach 70 operowano tylko na tej podstawie ) Artur a z jaką wada mamy do czynienia? ja tak sie pytam z ciekawosci: )A przerost miesnia sercowego to tez wada? Raczej moze powstawac jako konsekwencja wady, a najczęścniej jest spowodowany..

Nadkomorowe dodatkowe skurcze pojedyncze

.. ...snu do tego MRi glowy RTG klatki i USG serca nic nie wykazalo a ja czuje sie zle slabo jak sie nie wysie to nie nadaje sie do zycia tzn 10 h min snu takie trzepotania serca mam kilka razy w tygodniu po 10 sek max czasami kilka dziennie i te pojedyncze potkniecia tez bardzo czuje na..

Uczucia przewracania serca

.. ...snu do tego MRi glowy RTG klatki i USG serca nic nie wykazalo a ja czuje sie zle slabo jak sie nie wysie to nie nadaje sie do zycia tzn 10 h min snu takie trzepotania serca mam kilka razy w tygodniu po 10 sek max czasami kilka dziennie i te pojedyncze potkniecia tez bardzo czuje na..

Nadcisnienie płucne

.. ...serce wali na zdjęciach rtg wyszło, że serca i płuca bez zmian. Prosze o odpowiedź. Badania mialam robione wszystkie w niemczech.Napisze ci je sa one z sierpnia 2006 Echo serca LVDD 48.00 mm IVS 8.90 mm LVPW 7.90 mm LVESD 29 mm Aorta 26 mm Vorhof i prawy Ventrikel sa normalnie..

Kłucie w sercu - Str. 5

.. ...podobne wyniki, natomiast RTG klatki piersiowej z właściwościami serca wykluczyło jakieś wady. Lekarz stwierdził,że jestem zdrowy natomiast kłucie i ból podczas wysiłku pozostały co mam o tym myśleć? Kłucie i brak tchu pasuje do nerwicy serca,ale nie ból podczas wysiłku. 3 miesiące temu..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...przeanalizować zdjęcie rtg, ale na wszelki wypadek zaczęli mamę leczyć tak jakby to zapalenie płuc było. Mamę można podnosić, mimo że ze 100 rurek jest do niej podłączonych ( ma intubację, rurkę do ściągania wydzieliny z płuc, cewnik, wkłucie centralne, nie wspomnę o tych wszystkich..

Sylwetka serca o spłyconej talii

.. Witam na zdjęciu rtg klatki piersiowe taki wynik mam.Co to oznacza ?? Nie moge nigdzie znaleść informacji.Bede wdzięczna za jakas podpowiedz,bo nie wiem czy to jest powód do zmartwien.Córka ma 7 lat i to jej wyniki. nie masz sie czym martwic,ja wczoraj bylam u kardiologa ze swoja 7letnia corka,ktora miala na..

Czy wszystko jest w porządku ze zdrowiem?

.. ...dwie anginy pod rząd. RTG klatki piersiowej: Przepona wolna. Płuca bez czynnych zmian ogniskowych. Odcinkowo widoczna blaszka osierdzia na lewym zarysie serca. Serce i aorta w normie Opis badania: Wymiary jam serca, grubość ścian lewej komory w normie. Zastawki bez zmian..

Nie wiem z czym mam doczynienia

.. ...poprosić o skierowanie na RTG klatki piersiowej, uwidoczni ono sylwetkę serca i może wnieść coś istotnego w diagnostyke. Natomiast najsłuszniejsze to poprosić o skierowanie do kardiologa dziecięcego jemu opowiedzieć wszystko dokładnie zabrać ze sobą wyniki wszystkich badań jakie masz juz..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...Skierowanie na badanie RTG klatki pierśiowej. * Z ust lekarza dowiedzieliśmy się, że powiększona jest tętnica plucna, ale PDA nie został odnaleziony. Z tego powodu skierowani zostaliśmy na RTG klatki piersiowej i mamy się zgłosić ze zdjęciem. Wcześniej lekarze słyszeli szmery w serduszku..

Nerwica czy coś groźnego?

.. ...lekko podwyższony, oraz RTG klatki piersiowej - wynik; POLA PŁUCNE BEZ ZMIAN OGNISKOWYCH. KĄTY WOLNE. SYLWETKA SERCA NIEPOSZERZONA. W związku z tymi badaniami uznałem iż mam raczej nerwice i powiniennem się raczej uspokoić. No i efektem tego było prawie do końca października spokój - nie..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...przeciążenia lewej komory. RTG - sylwetka serca powiększonaCz USKG - Zastawka mitralna morfologicznie prawidłowa.Napływ mitralny jednofazowy.Fala zwrotna szeroka wachlarzowata 2 stop. o pow.6cm kwadr. z krzywymi konwergencji.MVpeakvel=91cm/s ,MVpeakPg=3,37mmHg..

Duszenie się - Str. 36

.. ...inną ciekawą wiadomość. RTG wykazało że płuca są zdrowe sylwetka serca w normie. A mnie dusi i to dusi coraz bardziej. Jutro idę ponownie do psychiatry bo alprox by wogole nie pomaga:( Witam. Dzisiejsza noc to było piekło. Dusiło mnie tak bardzo, zresztą teraz nie jest dużo lepiej że mam..

MIDCAB Echo serca

.. ...oddz.0 robiony rentge Rtg moze pokazać powiększenie sylwetki serca, a więc podejrzenie płynu w worku osierdziowym Zdecydowanie dokladniejszym badaniem jest echo serca, nota bene w miejscu gdzie pracuje robione każdemu pacjentowi przed wypisem Dzis, Wigilia a mama zaczela strasznie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1024

.. ...wakacjuje sobie, ale pogoda nie wskazuje na wakacje jednak... buziaki. Dziewczyny w końcu zrobiłam RTG klatki piersiowej.Odebralam wynik i jest ok.,co za ulga.Czuję się jakby spadł mi stukilowy kamień z serca...

Czy to był zawał serca?

.. ...kardiologa. Pozdrawiam Dzięki Hela:P Zrobiłem rtg klatki, wszystko ok, ukrwienie płuc ok, wielkość serca ok itd ok. Ide do lekarza jutro, poprosze o skierowanie do kardiologa, jestem dobrej mysli:P Pozdrawiam..

Szmery serca u niemowlaka

.. ...zmniejsza itd... i zleciła RTG klatki piersiowej - ja w sumie to nic z tego nie wiem - dlatego pytam Was - co to może oznaczać ? - czy teraz jest OK - czego mogę się spodziewać - co będzie w przyszłości - a co jeśli to przewężenie będzie się zmniejszać - co nas wtedy czeka - co będzie z..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 12

.. ...prowadzącego o skierowanie na RTG przewodu pokarmowego, strzał w dziesiątkę . Pozdrawiam Witam mam 18 lat i jestem tu nowy : ) Od jakiegoś miesiąca męczę się z napadami duszności czuję się tak jakby ktoś się na mnie położył, nie mogę złapać oddechu. Często też miewam bóle w okolicach..

Błąd w diagnozie? niewykryty zawałserca

.. ...Internistka zlecila zrobienie rtg kregoslupa... W sobote mam trafila na intensywna terapie, choc lekarze dalej nie byli jeszcze pewni, czy te bole to nie od kregoslupa, choc po podaniu ketonalu bole nie ustapily i badanie - to specjalne na zawal wykazalo , ze to zawal... Podano mamie w..

Zespół Marfana

.. ...bardzo sie boje.Robiłam rtg płuc i wyszło książkowe tak mówił lekarz,oczy mam ok,i robilam echo serca i lekarka zrobiła i w sumie nic mi nie powiedziala,a ja sie tak bardzo boję - bo cierpie na nerwice lękową od 2,5 roku i mysle o najgorszym : - ( Prosze o interpretację wyniku echa Mam..

Powiększone serce

.. ...Witam niedawno robiłam RTG klatki piersiowej. W opisie lekarz stwierdził że: * sylwetka serca wydaje się być nieznacznie powiększona w wymiarze poprzecznym * . Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to znaczy i czy to ma jakieś znaczenie co do wykonywania niektórych zawodów [mowa tutaj o..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą

.. ...grudniu,tez wyszlo ok,a rtg klatki w lutym - tez ok. Badanie jest komercyjne ( przynajmniej na razie, może za 2 lata...( skierowania więc mieć nie potrzeba. Na cenę ma wpływ kilka czynników, np. czy przy badaniu jest kardiolog, podstawowe badanie bez kardiologa kosztuje ok. 50 zł. Zaletą..

Jak często powinno się robić echo serca?

.. ...tez robilam,ostatnio rtg klatki piersiowej,nawet bronhoskopie bo zle mi sie z nerwow oddycha,ale boje sie,boje sie o serce,czemu czuje bol???? czarnulkokrak,mnie całe życie boli serce,10 lat temu robiłam echo,ostatnio miesiąc temu dlatego ze serce mnie dalej boli ,ale wszystko dobrze..

Pytanie do palaczy - inny rytm serca

.. ...jest... Radze isc ci na RTG klp i do kardiologa moze echo serca Ja mam nerwice lekowa od prawie 2 lat i palilem papierosy ponad 10 lat zucilem miesiac temu i zaczelo sie... jeden kario mowi mi ze mam * mozliwosc wystapienia poczatkow choroby wiencowej * , 2 zas ze mam * wielkosc serca..

Cień w okolicy serca na RTG

.. Witam.Jakiś czas temu odczuwałam straszny ból w klatce piersiowej który utrudniał mi oddychanie i mówienie.Lekarz zalecił mi zrobienie spirometri ale wszystko wyszło dobrze,wyniki krwi również,ale cień na zdjeciu jest cały czas trzy krotnie było powtarzane nie jest to napewno cień na lewym płucu.Ból powraca..

Wady wrodzone serca u dzieci

.. ...swojej trzyletniej córce rtg płuc ( po zapaleniu płuc ). Opis do rtg był nastepujący ( pomijam tutaj to co jest w porządku czyli płuca ): Serce powiększone w wymiarze poziomym lewym o uwypuklonym stożku tętnicy płucnej. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do kardiologa ale dopiero na..

Wyniki RTG - sylwetka serca skręcona projekcyjnie

.. ...Witam! mam pytanie odnośnie opisu zdjęcia rtg klatki. Co znaczy: * sylwetka serca skręcona projekcyjnie * ?? Domyślam się że to jakieś * anormalne * ustawienie, ale czy to ma jakies konsekwencje poważne?..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...medycynie pracy na zdjęciu RTG klatki wykazano u mnie powiększoną sylwetkę serca z wydłużonym i poszerzonym łukiem aorty. Wynik badania Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ..

Szmery sercowe i wysokie ciśnienie

.. ...fartucha,też normalne/Jak sam zaznaczyłeś nie możesz się stresować/dyże skoki ciśnienia.Zastanawiam się jakie są zapisywane wyniki ciśnień dziennych.Czy było robione badanie EKG,zdjęcie RTG i echo serca...

CIśnienie krwi, uczucie przeszkody w gardle podczas połykania śliny

.. ...robione badania tzn RTG klatki piersiowej na którym wyszło że mam lewą komorę na Górnej granicy normy,Następnie RTG kręgosłupa( wyszło skrzywienie prawopiersiow ),Badania tarczyczy( ok ),Krwi( ok ),Kilka razy EKG( ok ) i echo serca Dostałem betaloc 50 i tritacet 10,po badaniach dostałem..

Ciśnienie rozwalające czaszkę podczas snu

.. ...szyjnych, usg tarczycy, rtg kręgosłupa, badania krwi, cukier, RTG płuc, ginekolog, laryngolog, badania audiometryczne, USG serca. NIC złego nie znaleziono!!!! Biorę od dwóch miesięcy Seroxat, niektóre dolegliwości zmniejszyły się ale przeszkadzają mi najbardziej zawroty głowy,..

Guzek tarczycy

.. ...sporo sie nawarstwiło w rtg płuc mam na opisie powiekszenie lewej komory serca ,,,,jak to wszystko poukładać ,,, Bede wdzieczna za nazwisko endokrynologa z Lublina ,który zajmuje sie ta choroba ,,,,,,,nie mam pojecia gdzie z tym pójsc . wyszły mi jeszcze przeciwciała przeciwjadrowe ANA..

Życie intymne po zawale serca i pomostowaniu

.. ...też w wakacje robili RTG i lekarz powiedział, że jest malutkie, ale ja się ucieszyłem, bo podejrzewali u mnie zap. osierdzia i jeżeli wyszło by duże ( powiększone ), to byłby problem, bo wskazywalo by to np. na stan zap. soso - Czy Ty zawsze musisz na każdym forum pisać? Wypisujesz takie..

Dziwna praca serca

.. ...nie jestem oslabiony, RTG spoczynkowi i wysilkowy oraz usg robione * kiedystam * nie wykazaly niczego. A to co opisuje mam raz na jakis czas od dziecka.. raz na kwartal, na pol roku.. pewien nie jestem ale wydaje mi sie, ze odkad kopnal mnie prad w dziecinstwie.. Tyle, ze teraz leze z..

Nierówna praca serca, przeskoki, czy to nerwy?

.. ...złośliwe, czy nie. Zdjęcie RTG pokazuje, czy tarczyca rozrasta się w stronę tchawicy. Wtedy tworzy tzw. wole zamostkowe, niewidoczne, ale utrudniające oddychanie. By prezyzyjnie postawić diagnozę, wykonuje się badanie tarczycy zwane scyntygrafią. Pacjent dostaje promieniotwórczy izotop..

Echo serca 2,5 latka

.. ...? Czy przez zdjecie RTGczy inavczej ? Nie doczytałam sie pod opieką jakiego lekarza synek pozosteje ? Byc może bedziemy mogli Cie pokierować. Ja sam kilka lat pzrez taka informacje pzrechodziałm i dziś dzięki innym jestem juz bardziej zorientowana. Na forum jestem każdego dnia. W..

Ból w klatce przy nacisku

.. ...u lekarza. Wykonałem RTG klatki, USG serca, EKG , które nic nie wykazały. Dokladnie mam to samo i nie wiem czy isc do lekarza czy nie bo niewiadomo co tam odkryja.Da sie zauwazyc ze mam troche skrzywiony kregoslup i wywnioskowalem ze to moze byc przez to.Jak nic sie nie zmieni to bedzie..

Kłucie z prawej strony klatki piersiowej

.. ...obejrzał moje Wyniki RTG, EKG i USG i powiedział, że to wcale nie od serca, ale jest to spowodowane przez jakieś tam * nerwy międzyżebrowe * i wypissał mnie z poradni kardiologicznej. Teraz przestałem o tym myśleć i prawie to nie występuje. U mnie dolegliwości z sercem pojawiły się po..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 77

.. ...wyrażnie.Potem szpital,rtg płuc,ekg serca,ciśnienie,morfologia wszystko w normie,dostałam kroplówkę pyralginę i puścili mnie do domu.Potem miałam kilkakrotnie uczucie,że padne na ziemię i to samo wielkie uczucie strachu i niepokoju,że znowu umieram.Zaczęły się wizyty u..

Pieczenie serca i bóle pleców

.. ...serca i ból kręgosłupa wskazują na przesunięcie dysku w kręgosłupie piersiowym, Jeśli będzie trwało dłużej - nie obędzie się bez rtg kręgosłupa i na wszelki wypadek ekg serca. Tak zapewne poleci lekarz...

Propranolol, choroba serca a normlane życie, imprezy

.. ...tez na badaniu krwi, rtg klatki piersiowej i wszystko ok. skirowanie do kardiologa mam i ide 28 lutego. Lekarz przepisal mi ten lek bo uslyszal szmer nad sercem jednak dokladnie ebde wiedziala co mi jest pewnie po wizycie u kardiologa i wykoaniu echa serca. Mysle ze cos mi sie tam moglo..

Kłucie w okolicy serca i pieczenie klatki

.. ...szpitala ale tam na krwi rtg klatki i ekg niby nic niewykazalo! to moje ekg z wtorku http://rs418.rapidshare.com/files/200409820/Fotka003.jpg http://rapidshare.com/files/200410436/Fotka004.jpg.html( trzeba sciagnac ) Dzisaj bylem u lekarza no i po kolejnym ekg i badniach krwi nic..

Szybkie bicie serca + inne objawy od trzech lat

.. ...morfologie - wyniki dobre, RTG klatki piersiowej - wszystko w porządku, USG jamy brzusznej - wszystko w porządku i gastroskopie, która wykazała zapalenie żołądka i opuszka dwunastnicy. Teraz też lekarz dał mi skierowanie na echo serca i badania tarczycy, ale jak mam na nie iść skoro jak..

RTG klatki piersiowej w diagnozowaniu chorób układu krążenia

.. ...układu krążenia jest RTG klatki piersiowej?Mam problem ponieważ ze względu na złe samopoczucie, kołatanie serca i skoki ciśnienia trafiłam do kardiologa. Miałam robione EKG, echo i holter ciśnieniowy. Zlecił też USG jamy brzusznej ( już je zrobiłam - wszystko dobrze ) i RTG klatki. No..

Wysokie ciśnienie i szybki puls

.. ...sie do dzis, zrobilem rtg klatki i tez nic!!! pracuje w norwegii jako kierowca i nie biore lekow psychotropowych z wiadomych przyczyn: ) )stosuje validol i jakies tam tabletki kupione w norwegii na bazie valeriany. ale najbardziej irytuje mnie praca serca podczas wysilku, nawet jak..

Nerwica, chroniczny strach czy choroba serca?

.. ...tego zrobiłem zdjęcie RTG klatki piersiowej, chemię wątroby, morfologia krwi i moczu, kał. Również nic nie znaleziono więc zalecono mi wybrać się do neurologa sugerując, że * możliwe, że choruję na nerwicę wegetatywną * . Neurolog, po przeprowadzenu kilku testów z * młoteczkiem *..

Aorta miernie wydłużona, sylwetka serca bez zmian - RTG płuc

.. Witam, w zdjęciu RTG klatki piersiowej mam własnie taki opis - pola płucne bez zmian, aorta miernie wydłuzona, sylwetka serca prawidłowa. Nie mam pojęcia co to oznacza, nigdy nie miałam problemów z ciśnieniem - mam niskie, mam 39 lat, nie wiem czy to..

Bóle serca i walenie w klatce

.. ...pulmonologicznej zrób badanie rtg klatki piersiowej oraz spirometria i gazometria.Jesli kardiolog nie da Ci skierowania na holtera bo nie chetnie dają załuż go prywatnie koszt około 140 zł z opisem kardiologa. A jak u Ciebie ze snem ?czy towazysza Ci jakies lęki?boisz sie wychodzic z..

Jak złącza się mostek po operacji serca?

.. ...drutem. Będzie go widać na rtg po operacji. Twoja * żyłka * jak na ryby to pewnie z kolei końce szwów skórnych, które się zostawia po to, żeby mozna było za coś szwy wyciągnąć po zagojeniu się rany. Uczucie naciągania lub konieczności rozprostowania czegoś przy pochylaniu się najpewniej..

Wynik rtg klatki piersiowej

.. ...badanie rtg klatki piersiowej: Zgrubienie opłucnej w szczycie płuca lewego. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Cień serca i dużych naczyń szerokości w normie. i martwi mnie to zgrubienie opłucnej :(..

Bóle w klatce Piersiowej.Pieczenie kucie

.. ...robione takie badania: - Rtg klatki Prawidłowe - Ekg z 10 razy prawidłowe - Holter prawidłowy - Echo Serca Ok wypadania płatka militarnego - Morfologia OK - Heamatologia OK - Hormony Tarczycy OK - Mocz ok - Usg brzucha OK - Gastroskopia wykazała zapalenie zoładka i dwunastnicy I od czego..

Sylwetka serca

.. ...temat?? wynik zapewne RTG klatki piersiowej : ). Powiekszona lewa komora serca... . No i tyle. Do kardiologa lub internisty i Ci wyjasni. Chyba ze trenujesz, wtedy maly przerost jest normalny : ). Pzdr...

Nerwica serca

.. ...płucne ). Na zdjęciach rtg klatki piersiowej zwłaszcza bocznych widać u mnie duże zrosty na osierdziu, które ograniczaja pracę serca, zwłaszcza rozkurczanie. Moje serce jest uwięzione w wapiennej skorupie, którą można usunąć tylko operacyjnie. Operacja trudna i ryzykowna. Mam także..

Mocny Ból w klatce piersiowej-Wizyta U lekarza Rodzinnego

.. ...skierowanie na badanie RTG klatki piersiowej ale wyniki będą jutro ale jeszcze mi powiedział pani doktor że do kardiologa i tak mi wypiszę bo powiedziała że kardiolog lepiej zadecyduje co dalej i lepsze by było echo serca lub badanie Holterem bo EKG nie jest tak dobrym badaniem a nie..

Bóle serca , duszności

.. ...pluca mam ok zdjecie rtg itd zadnej astmy sciska mnie w klatce boli ja juz niewiem co robic boje sie wyjsc gdzies ze zemdleje albo ze to zawal masakra;/ Czesto chorowalam na gardlo i mialam paciorkowca echo mialam 2m temu robione ek co miesiac mam i nic;/ niewiem Czuje jakby serce takie..