RTG sylwetki serca

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...worku osierdziowym; RTG klatki piersiowej: czasami poszerzenie sylwetki serca, zastój nad polami płucnymi; scyntygrafia mięśnia sercowego: wzmożone gromadzenie się znacznika radioizotopowego ( metoda nieswoista ); koronarografia: obraz nie zajętych naczyń wieńcowych; biopsja mięśnia..

Echo serca - Str. 25

.. ...odpowiedz. Na zdjęciu RTG widoczna jest sylwetka serca. Tak jest widoczne ale lekarz napisal ze mam powiekszona lewa komore serca,.czy jest to mozliwe aby odczytac ze zdjecia pluc. Tak, jest to mozliwe, u mnie tez na podstawie RTG płuc stwierdzili że mam powiększoną sylwetke serca. Pani..

Echo serca - Str. 31

.. ...Dexaven ), w trakcie rtg klatki piersiowej stwierdzono ( poza zapaleniem płuc ) sylwetka serca powiększona kulista, tygodniowy pobyt w szpitalu na Pulmonologii, w trakcie pobytu wykonano Echo: Wynik: Prawa komora( r/s ) 1,8 - 2,2cm Przegroda międzykomorowa( r/s ) 0,9 - 1,1cm Lewa komora(..

Sylwetka serca o spłyconej talii

.. Witam na zdjęciu rtg klatki piersiowe taki wynik mam.Co to oznacza ?? Nie moge nigdzie znaleść informacji.Bede wdzięczna za jakas podpowiedz,bo nie wiem czy to jest powód do zmartwien.Córka ma 7 lat i to jej wyniki. nie masz sie czym martwic,ja wczoraj bylam u kardiologa ze swoja 7letnia corka,ktora miala na..

Nie wiem z czym mam doczynienia

.. ...poprosić o skierowanie na RTG klatki piersiowej, uwidoczni ono sylwetkę serca i może wnieść coś istotnego w diagnostyke. Natomiast najsłuszniejsze to poprosić o skierowanie do kardiologa dziecięcego jemu opowiedzieć wszystko dokładnie zabrać ze sobą wyniki wszystkich badań jakie masz juz..

Nerwica czy coś groźnego?

.. ...lekko podwyższony, oraz RTG klatki piersiowej - wynik; POLA PŁUCNE BEZ ZMIAN OGNISKOWYCH. KĄTY WOLNE. SYLWETKA SERCA NIEPOSZERZONA. W związku z tymi badaniami uznałem iż mam raczej nerwice i powiniennem się raczej uspokoić. No i efektem tego było prawie do końca października spokój - nie..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...przeciążenia lewej komory. RTG - sylwetka serca powiększonaCz USKG - Zastawka mitralna morfologicznie prawidłowa.Napływ mitralny jednofazowy.Fala zwrotna szeroka wachlarzowata 2 stop. o pow.6cm kwadr. z krzywymi konwergencji.MVpeakvel=91cm/s ,MVpeakPg=3,37mmHg..

Duszenie się - Str. 36

.. ...inną ciekawą wiadomość. RTG wykazało że płuca są zdrowe sylwetka serca w normie. A mnie dusi i to dusi coraz bardziej. Jutro idę ponownie do psychiatry bo alprox by wogole nie pomaga:( Witam. Dzisiejsza noc to było piekło. Dusiło mnie tak bardzo, zresztą teraz nie jest dużo lepiej że mam..

MIDCAB Echo serca

.. ...oddz.0 robiony rentge Rtg moze pokazać powiększenie sylwetki serca, a więc podejrzenie płynu w worku osierdziowym Zdecydowanie dokladniejszym badaniem jest echo serca, nota bene w miejscu gdzie pracuje robione każdemu pacjentowi przed wypisem Dzis, Wigilia a mama zaczela strasznie..

Powiększone serce

.. ...Witam niedawno robiłam RTG klatki piersiowej. W opisie lekarz stwierdził że: * sylwetka serca wydaje się być nieznacznie powiększona w wymiarze poprzecznym * . Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to znaczy i czy to ma jakieś znaczenie co do wykonywania niektórych zawodów [mowa tutaj o..

Wyniki RTG - sylwetka serca skręcona projekcyjnie

.. ...Witam! mam pytanie odnośnie opisu zdjęcia rtg klatki. Co znaczy: * sylwetka serca skręcona projekcyjnie * ?? Domyślam się że to jakieś * anormalne * ustawienie, ale czy to ma jakies konsekwencje poważne?..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...medycynie pracy na zdjęciu RTG klatki wykazano u mnie powiększoną sylwetkę serca z wydłużonym i poszerzonym łukiem aorty. Wynik badania Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ..

Aorta miernie wydłużona, sylwetka serca bez zmian - RTG płuc

.. Witam, w zdjęciu RTG klatki piersiowej mam własnie taki opis - pola płucne bez zmian, aorta miernie wydłuzona, sylwetka serca prawidłowa. Nie mam pojęcia co to oznacza, nigdy nie miałam problemów z ciśnieniem - mam niskie, mam 39 lat, nie wiem czy to..

Sylwetka serca

.. ...temat?? wynik zapewne RTG klatki piersiowej : ). Powiekszona lewa komora serca... . No i tyle. Do kardiologa lub internisty i Ci wyjasni. Chyba ze trenujesz, wtedy maly przerost jest normalny : ). Pzdr...

Umiarkowana niedomykalność aortalna

.. ...Przejasnienia blaszek osierdzia. RTG robiona 28 października 2009 orku, a oto komentarz : Płuca bez zmian naciekowych i cech obecności płynu w jamach opłucnych. Sylwetka serca niepowiększona. Cech niedomykalności zastawek półksiężycowych aorty nie stwierdzam. Moje pytania brzmią Czy mam..

Przewód Botalla??

.. ...szpitala jest napisane: RTG - ,,powiększona sylwetka serca * . Choć za kazdym razem dociekałam dlaczego serce jest powiększone to odpowiadano ,że przy zapaleniach płuc tak sie dzieje. Czy może być to rzeczywiście przewód Botalla, czy też jakaś inna wada ?? Bardzo proszę o jakiś..

Płuca w stenozie aortalnej

.. ...wyjaśnienie nadania RTG. Przy istotnej stenozie aortalnej wykonano rtg klatki piersiowej. Wynik: w polu dolnym płuca lewego pojedyncze pasma zwłóknień?, niedodmy? Sylwetka serca lewokomorowa Czy to ma związek ze stenozą aortalna czy może wiązać się z nowotworem???Prośba o interpretację..

Duszności po by passach

.. ...zabiegu ) , miała tez RTG płuc, oto opis: Stan po zabiegu kardiochirurgicznym. Cienie metaliczne w miejscach typowych. Sylwetka serca powiększona. Łuk aorty wydłużony, wysycony miażdżycowy. Pasmowate zagęszczenia w dolnych polach płucnych o charakterze niedodmowym i włóknistym,rysunek..