RTG zapalenie płuc

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...worku osierdziowym; RTG klatki piersiowej: czasami poszerzenie sylwetki serca, zastój nad polami płucnymi; scyntygrafia mięśnia sercowego: wzmożone gromadzenie się znacznika radioizotopowego ( metoda nieswoista ); koronarografia: obraz nie zajętych naczyń wieńcowych; biopsja mięśnia..

Echo serca - Str. 31

.. ...Dexaven ), w trakcie rtg klatki piersiowej stwierdzono ( poza zapaleniem płuc ) sylwetka serca powiększona kulista, tygodniowy pobyt w szpitalu na Pulmonologii, w trakcie pobytu wykonano Echo: Wynik: Prawa komora( r/s ) 1,8 - 2,2cm Przegroda międzykomorowa( r/s ) 0,9 - 1,1cm Lewa komora(..

Echo serca - Str. 48

.. ...odesłana do pulmunologa ( RTG klatki penie miałaś przed zabiegiem? ). Jak pisałaś masz niezidentyfikowane zapalenie i o ile nie jest związanie z niedawną operacją, to może być to coś z płucami ( ciśnienie może w takiej sytuacji być podwyższone ), dlatego naprawdę nie wyrokowałabym, że..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...łącznie MR głowy i serca, RTG płuc i kręgosłupa, spirometrię EEG i wiele by wymieniać. Stawiano różne przypuszczenia: padaczka, tężyczka, hipokalemia, hipokacemia, zapalenie wsierdzia i mieśnia sercowego, podejrzewano zerwanie struny drugorzędowej w sercu niedomykanie zastawek wypadaine..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...przeanalizować zdjęcie rtg, ale na wszelki wypadek zaczęli mamę leczyć tak jakby to zapalenie płuc było. Mamę można podnosić, mimo że ze 100 rurek jest do niej podłączonych ( ma intubację, rurkę do ściągania wydzieliny z płuc, cewnik, wkłucie centralne, nie wspomnę o tych wszystkich..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1230

.. ...usg brzucha, prostaty, RTG szyji i płuc, a nawet kolonoskopie. Wyszło bakteryjne zapalenie pęcherza. Tak to cała reszta jest w porządku włącznie z kolonoskopią. Na zapalenie dostałem antybiotyki no i dodatkowo na nadciśnienie Metocard. Wyszedłem ze szpitala i wcale nie czuję się lepiej...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1234

.. ...porządku ), tydzień po RTG zaczęły mnie z kolei nękać duszności, bóle mostka, bóle żeber, czułam się jakbym miała zaraz się udusić,bałam się, ze umrę ;( i zaczęłam panikować, że to moze jakiś zator płucny lub ciężkie zapalenie płuc - ta myśl nie dawała mi spokoju, byłam skłonna zapłacić..

Wady wrodzone serca u dzieci

.. ...swojej trzyletniej córce rtg płuc ( po zapaleniu płuc ). Opis do rtg był nastepujący ( pomijam tutaj to co jest w porządku czyli płuca ): Serce powiększone w wymiarze poziomym lewym o uwypuklonym stożku tętnicy płucnej. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do kardiologa ale dopiero na..

Cześć

.. ...później wybrałam opis RTG z pogotowia i się okazało że to nie zapalenie płóc ( jak zdiagnozowała na podstawie zdjęcia Pani doktor ) tylko płyn w płucach. Dalej bierze antybiotyk - ma sam zejsc. Czuje się juz dużo lepiej. Jest w sanatorium już 5 dni i pojawił się następny problem. Dostał..

Ból mostka??

.. ...robiona spirometrie i rtg pluc - wszystko w normie - tylko jakies zapalenie oskrzeli i antybiotyk. W czasie ruchu ( praca czy spacer... ) nie odczuwam jakichs dolegliwosci. Miewam podwyzszone cisnienie do ok.160/90 Co to może byc, cos z płucami, sercem, kręgosłupem czy nerwobóle ...???..

Przewód Botalla??

.. ...szpitala jest napisane: RTG - ,,powiększona sylwetka serca * . Choć za kazdym razem dociekałam dlaczego serce jest powiększone to odpowiadano ,że przy zapaleniach płuc tak sie dzieje. Czy może być to rzeczywiście przewód Botalla, czy też jakaś inna wada ?? Bardzo proszę o jakiś..