Rumieńce

Borelioza

Borelioza

.. ...manifestuje się jako rumień w miejscu ugryzienia kleszcza. Jest to tak zwany rumień wędrujący. Początkowo mała, czerwona plamka powiększa się. Z czasem blednie w środku na obwodzie pozostając czerwona. Rumieniowi może towarzyszyć gorączka, uczucie ogólnego rozbicia, bóle mięśniowe. Samo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 5

.. ...głos albo będę mieć rumieńce.Zapytałam na czym będzie polegała terapia - czy na rozmowach ?Na to pani z uśmiechem odpowiedziała, że przecięż nie będziemy jeździły tramwajem po mieście.Świetny żart.zapłaciłam dwie stówki i wiecej tam nie pójdę.Mam rodzinę i przyjaciół mam się przed kim..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...zapalenie wsierdzia, rumień, reumatyzm. Nigdy tych schorzeń nie miałam, ale widocznie powstaje to na tle nerwowym. Tylko nie wiem - jak nasz stres łączy się z tym wypadaniem? Czy działa to na zasadzie spadku lub podwyższenia ciśnienia, zwężenia/rozszerzania naczyń krwionośnych? Tak, czy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 152

.. ...utworzył się wielki rumień wokół ukąszonego miejsca a co za tym idzie borelioza,( której jak wiadomo nie można wyleczyć ) I częste bóle stawów.Napisałam Ci ten przypadek ,który spotkał mojego syna aby podnieść Cię na duchu,że bolące stawy to nie musi być SM. POZDRAWIAM CIĘ SERDECZNIE..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1035

.. ...pojawiały się najpierw rumieńce, potem jakieś okropne plamy i tak nagle całkiem ładna buzia ,zmieniała w mngnieniu oka wygląd na jakieś monstrum, jak trąd.Potworne ,nieregularne bordowe plamy. Bałam się wszystkich i wszystkiego,nawet w domu. W takiej sytuacji jak mogłam znależć pomoc u..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 135

.. ...kleszcza , a 50 % miało rumień . Pozdrawiam . witam wszystkich,moje poczatkowe objawy to wypadanie garsciami wlosow przez 4m - ce,bole korzonek,klocie w miednicy - kosci,spadek pulsu cisnienia,nieraz cisnienie podwyzszone - - samopoczucie to mroczki,oslabienie,klocie w sercu,niepokoj..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 3

.. ...zamknięte na wsi nie miałem szans porozmawiać o moich problemach,obawach i lękach czy znowu nie nastąpi strzał,mam wspaniałą lekturę,moje życie nabrało znowu rumieńców,pozdrawiam wladek jaka stronke????..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 5

.. ...pewności czy miałaś rumień w okolicy ukąszenia kleszcza ale nie zawsze wychodzi myślę że pani ordynator powinna w ten sam sposób podejść do tego badanaia jak podszedł do tego mój neurolog niewiem czemu tego nie zrobiła może boji się że obciąży finansowo budrzet szpitala bo punkcję robią..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 21

.. ...przemieszczający się rumień itp. Wszyscy mówią, że to nerwica lękowa. Zażywam Cloranxen, ale nie pomaga mi. Terapii udzialał mi do tej pory mój chłopak, który jest Psychologiem, ale postanowił wysłać mnie do Psychiatry. Mam nadzieję, że moje życie ulegnie zmianie, gdyż żyję w ciągłym..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 17

.. ...robi się u mnie bolesny rumień. Dlatego też często zmieniam wkłucia. Pompę mam podłączoną non stop czyli przez całą dobę. Jest to kłopotliwe , gdyż muszę nosić ze sobą zapas leku i zapasowe baterie. Żartuję ,że poza bólem chodzę na krótkiej smyczy. Nawet mam problem z prysznicem. Myję..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1023

.. ...seksownie wygląda z rumieńcami na pupie hihihi. Iwonko współczuję synkowi, dzieci bardzo przeżywają takie sytuacje ale już wakacje to wszyscy zapomną o tym incydencie. A zresztą to przecież nic takiego nie zaistniało znów, przecież tato nikomu krzywdy nie zrobił, nie bił nikogo , nie..

Pokrzywka przewlekła

.. ...lekarz określił to jako * rumień * - nie wiem czy to to samo ). Stwierdzono, że to * posiew * od jakiegoś stanu zapalnego i po 1,5 miesięcy badań nieśmiało zasugerowano pęcherzyk żółciowy. Usunęłam.. ( nawiasem mówiąc objawy ustapiły już przed interwencją chirurgiczną ) i spokój. Po..

Mam ciągłe bóle głowy

.. ...dolegliwości, bóli i tych rumieńców na twarzy i szyji. Jeżeli ktoś miał podobne objawy to proszę o pomoc !!! Witaj ; ) Mam taką samą a wręcz identyczny problem. Bóle głowy mam od ! listopada 2009 do dziś. Biorę od tamtego czasu wiele lekarstw np. memotropil, poromigrand oraz ketonal...

Nerwica serca?fobia spoleczna?zycie to dla mnie koszmar - Str. 2

.. ...okolicach twarzy i efekt rumieńca gotowy. Prawie całkowicie z tego wyszłam dzięki odpowiedniej diecie.Trzeba po prostu unikać pokarmów zawierających duże ilości substancji rozszerzających naczynia krwionośne Substancjami tymi są m.in.: wspomniania witamina PP, oraz inne witaminy z grupy..

Ostry ból głowy, brak diagnozy?

.. ...żadnego antybiotyku, rumień zszedł sam i nie miałam po tym żadnych objawów do teraz ) i wyszło że ją mam i to na dodatek przewlekłą, poszłam do lekarza zakaźnego i dał mi antybiotyk który zadziałał już po drugiej tabletce, leczyłam się dość długo i w końcu się wyleczyłam, Dzięki bogu - a..

Trzęsą mi się ręce, światłowstręt i szybkie bicie serca

.. ...swojej nodze zauważyłem rumień. Z początku nie wiedziałem, co to jest, ale zdecydowałem się pojechać do dermatologa. Stwierdził on, że to może być borelioza( sądziłem, że to jest to, bo miałem wiele kontaktów z lasem itd ) i kazał zrobić test. Poszedłem, pobrali krew, po tygodniu..

Borelioza-szukam specjalisty

.. ...Kleszcze są takie że niektóre zarażają a niektóre nie ... też miałem badanie krwi i nie wykazało mi nic ... Zawieź dziecko do szpitala jak najprędzej chyba że już tam jest ... musi być pod stałą obserwacją..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia

.. ...do 200/110, wściekły rumień na twarzy, zawroty głowy i podwyższony cholesterol ( 263 ). Wszystko pojawiło się w okresie bardzo intensywnej pracy zawodowej - non stop zarwane nocki i mnóstwo stresu. Zrobiłem badania i prócz cholesterolu były OK. No, kardiolog znalazł jeszcze drobne..

Bolące mięśnie

.. ...kleszcza i czy miałem rumień odpowiadam że nie... a przynajmniej nie pamiętam czegoś takiego... Jeśli ktoś może coś doradzić to będę ogromnie wdzięczny, bo naprawdę nie wiem kompletnie co robić... Pozdrawiam myślę,że powinienes jeszcze raz zrobić badanie TSH,T4,T3 - czyli barzdiej..

Co może być powodem moich dolegliwości??

.. ...poty. Mam wtedy duże rumieńce na twarzy. Czesto moje dłonie, kiedy są opuszczone w dół robią sie czerwone, czasami praktycznie sine. Rzadziej stopy. Kiedy podniose rece w góre przyjmują one normalny kolor jednak po opuszczeniu po chwili stają sie purpurowe.Niekiedy odczuwam lekkie..