Rytm nadkomorowy

Powikłania zawału serca

.. ...powikłaniem są zaburzenia rytmu i przewodzenia, które mogą doprowadzić do śmierci pacjenta ( najczęściej w mechanizmie migotania komór ). U ponad 92% pacjentów ze świeżym zawałem ( AMI ) występują komorowe skurcze przedwczesne, u 8% migotanie komór ( VF ), u blisko 50% zaburzenia..

Kardiowersja

.. ...przywracania prawidłowego rytmu serca ( rytmu zatokowego ). Stosuje się ją w przypadku nadkomorowych zaburzeń rytmu ( migotanie lub trzepotanie przedsionków ). Rozróżnia się kardiowersję farmakologiczną i elektryczną. Kardiowersja farmakologiczna polega na próbie przywrócenia rytmu..

Werapamil (Isoptin, Lekoptin, Staveran, Veratens)

.. ...zaliczany do leków antyarytmicznych. Podaje się go w leczeniu nadkomorowych zaburzeń rytmu: migotania lub trzepotania przedsionków, częstoskurczów, ekstrasystoli nadkomorowych. Nie należy stosować werapamilu jeśli istnieje dodatkowa droga przewodzenia przedsionkowo - komorowego ( zespoły..

Hipokaliemia

.. ...wystąpienia zaburzeń rytmu nadkomorowych ( migotanie przedsionków ) i komorowych. Pojawiają się dolegliwości związane z tachyarytmiami. Znaczna hipokaliemia wiąże się z ryzykiem nagłego zgonu sercowego w mechanizmie migotania komór. Leczenie hipokaliemii. Leczenie hipokaliemii polega na..

Nadczynność tarczycy

.. ...istotne są zaburzenia rytmu serca i nadciśnienie tętnicze. Zaburzenia rytmu mają charakter częstoskurczu nadkomorowego, skurczów dodatkowych, często występuje napadowe migotanie przedsionków. Arytmie te ustępują przy prawidło prowadzonym leczeniu nadczynności tarczycy. W skrajnych..

Stymulacja przezprzełykowa

.. ...poważne zagrożenie dla chorego. Stymulację przezprzełykową stosuje się w diagnostyce nadkomorowych zaburzeń rytmu oraz ocenie wskazań do ewentualnych zabiegów ablacji lub wszczepienie rozrusznika serca...

Migotanie przedsionków z miarową czynnością komór

.. ...migotanie przedsionków jest arytmią nadkomorową, charakteryzującą się niemiarową i przyspieszoną czynnością komór oraz brakiem hemodynamicznej czynności przedsionków. Chory może dobrze tolerować arytmię, może nie odczuwać kołatania serca, zawrotów głowy ani innych objawów związanych z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...mojego dziecka zaburzenia rytmu serca( trigeminia nadkomorowa ) oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej. Po porodzie zastawka domknęła się ale arytmia pozostała ( było gorzej bo pojawiła się bigeminia komorowa ). Podczas pobytu w szpitalu ( akademia medyczna w gdańsku ) stwierdzono u..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 35

.. ...obaw w holterze wyszla arytmia nadkomorowa,104927 Qrsow,max rytm 164,sredni 52 mama moja zmarla w wieku 33 po dwoch zawalach... do czego daze,teraz poczulam sie gorzej i poszlam do innego kardiloga,ten zrobil mi echo serca i wyszlo: - przedni platek mitralny wydluzony,nieco pogrubialy z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...25 lat mam zaburzenia rytmu,sa to nadkomorowe skurcze dodatkowe( inni mówią przedwczesne ) nie wiem czy to jest to samo.Zdarzają się też komorowe sk.przedwcz. Miesiąc temu Holter wykazał migotanie przedsionków, wystąpiło to jeszcze 3 razy,trzymało ok.3 - 4 godz. oddawałam wtedy często i..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 49

.. ...12 lat borykam się z arytmią i przez te wszystkie lata lekarze twierdzili iż jest to niegrożna arytmia oddechowa,miesiąc temu zasłablem, poraz kolejny udałem się do kardiologa i porosiłem o badanie holterem,podczas badania zarejstrowano; 108498QRSow 8 pojedyńczych nadkomorowych pobudzen..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 29

.. ...komentarz na holterze Rytm zatokowy 50 - 163/min. srednio 80/min. .Zarejestrowano 44 pobudzenia przedwczesne nadkomorowe oraz 3280 pobudzen przedwczesnych komorowych z dwu ognisk . Okresowo pobudzenia komorowe wtrącone po ktorych kolejne pobudzenia zatokowe sa przewodzone z aberracją mam..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...temu wykryto u mnie arytmię serca jednak do dziś są rózne diagnozy... raz mówią mi , że to częstoskurcz nadkomorowy AVNRT , raz , że zespół WPW lub migotanie przedsionków. Wczoraj miałam stresujący dzień ale po pracy zjadłam obiad, wypiłam melisę i połozyłam się żeby odpoczać. Podczas..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...soprano pewnie masz arytmie tylko jaka to na to odpowie Ci kardiolog arytmie sa komorowe i nadkomorowe i migotania przedsionkow ale tej nazwy co napisales to nie wiem co to jest moze ktos z lekarzy sie odezwie i wytlumaczy pozdrawiam Panie soprano, Supraventricular tachycardia ( SVT ) to..

Echo serca - Str. 39

.. ...holter: 86435 rs * ów sr. rytm HR 71 max rytm HR 176 min rytm HR 33 ponadto wykryto: 3425 pojedynczych nadkomorowych pobudzen przedwczesnych 0 nadkomorowych czestoskurczy napadowych 39 tachykardii 418 bradykardii 13 rytmow niemiarowych 3 przerwy ( 2804ms, 2137ms, 2099ms Pani Izabelo mam..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...łagodnym charakterze arytmii... czesc Ziutek, ja mam 26 lat i od roku doatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe, nie potrefie sie do nich przyzwyczaic mnie tez mowia ze to na tle nerwowym, napisz mi jak Ty odczuwasz te dodatkowe skurcze i ile ich masz na dobe, pozdrowienia Róznie to z tym..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...mialem silne zaburzenia rytmu serca w spoczynku okazalo sie ze byly to nadkomorowe czestoskurcze, bralem betaloc i polfenolol czy jakos tak. Ustapily ale od jakis 2 lat mam ponowne drobne skurcze dodatkowe, co ciekawe najczesciej w pozycji lezacej na plecach, i w sytuacjach sresogennych..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 29

.. ...mitralnej - zaburzenia rytmu serca pod postacią pojedyńczej extrasyptolii nadkomorowej, komorowej i SV - Tach Pobudzeń komorowych zarejestrowano 1966, a nadkomorowych 245. Troche zaczynam się denerwować czytając wasze posty i nie tyle sie denerwuję jakąś chorobą tylko jak czytam o jakiś..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...Średnia częstotliwośc rytmu serca wynosiła 47p/min, z maksymalną cześctotliwościa 110p/min o godz 9:01, i z minimalną częstotliwościa 30p/min 3:31 Arytmie komorowe nie występowały Arytmie nadkomorowe składały się z : 61 pojedyńczych pobudzeń nadkomorowych, W czasie bradykardii do 28 -..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 2

.. ...mialam kolki i zaburzenia rytmu serca!powiedziano mi ze to jest nerwica przez jakis czas mialam spokuj lecz niedawno zlapal mnie jakis skurcz spanikowalam i pojechalam na izbe zatrzymano mnie na obserwacji trzy dni powiedziano mi ze to nerwica ciagle lekarze mowia mi ze to nerwy ale..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 4

.. ...do Poradni Zaburzeń Rytmu Serca, zobaczymy, co tam mi powiedzą!!!, z pewnościa bede musiał troche poczekac na termin, ale taka jest nasza służba zdrowia... pozdrawiam wszystkich forumowiczów Hej mam na imie Agnieszka. Czytam sobie te Wasze wypowiedzie i gdzies w srodku sie ciesze ze nie..

Częstoskurcz nadkomorowy u dziecka

.. ...wystąpić silne zaburzenia rytmu serca, w tym celu polecam jak najszybsze wykonanie ablacji, zabieg ten jest wykonywany najlepiej w Warszawie, w Centrum Kardiologii Anin przy ul. Płowieckiej 37 oraz w Instytucie Kardiologii przy ul. Alpejskiej 42 w Warszawie - Anin, w tych dwóch..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 13

.. ...najlepszy, cytuje * rytm zatokowy z cechami preekscytacji w nocy, prawidłowym przewodzeniem w dzień, bradykardia zatokowa w trakcie snu, max czestość rytmu 137 w dzień, srednia 81, pobudzeń komorowych zrejestrowano 3 z pobudzeniami nadkomorowymi przwiedzionymi przewiedzionymi z aberacją..

EKG wyniki czy serce mam zdrowe?

.. ...z tych Badań? EKg - rytm zatokowy 60/min.Normogram.PQ=0,18,QRS=0,06,QTc=0,41,Po3 serca półpionowe>Bez zabórzeń stt. Holter - cz rytmu 80/min,min 45/min,max 158/min.Arytmie komorowe nie wystepowaly.Zarejestrowano 1 pobudzenie nadkomorowe.Bez pauz pow 1.9 sek.QTcO,34 - 0,39/pomiar..

EKG i holter wyniki

.. ...półpionowe>Bez zabórzeń stt. Holter - cz rytmu 80/min,min 45/min,max 158/min.Arytmie komorowe nie wystepowaly.Zarejestrowano 1 pobudzenie nadkomorowe.Bez pauz pow 1.9 sek.QTcO,34 - 0,39/pomiar ręczny..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 24

.. ...Bo ogólnie mam wolny rytm 48 - 60 spoczynek. Podczas marszu nie przekracza 130. No i to 48 martwiło lekarzy. Ustawili mi rozrusznik na 50 * się włącza. Przy kontroli wychodzi, że korzystam z niego w niecałym 1% uderzeń serca. W HOLTERZE widać, że się włącza, kiedy mam np dodatkowy skurcz..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...zna na zaburzeniach rytmu serca... Co wykazał holter? Jakie te częstoskurcze? Przechodzą same czy bierzesz jakieś leki? Byłam u 4 internistów i 2 kardiologów. Badania met. Holtera wykazały131571 QRS. Sredni rytm serca - 94, max - 154, min 53. 92 pobudzenia nadkomorowe, max 14/h;..

Szmery w sercu są groźne?

.. ...sądzę, że nie. Ja mam arytmię i częstoskurcze nadkomorowe ( czyli skurcze + przyspieszony rytm serca a to też jest tachykardia ). Mi lekarze mówi że to nic groźnego póki objawy i choroba nie zaczną szybko postępować i póki są nie leczone, wtedy powoduje to * zepsucie * prawidłowej pracy..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy

.. ...z najpowazniejszych arytmii,która może prowadzić nawet do śmierci. Probami przerwania częstoskurczu nadkomorowego mogą być m.in proba Valsalvy,czyli wlaśnie proba parcia,obmywanie twarzy zimną wodą, glębokie i dość wolne oddechy,lub też przyjęcie leku,jeśli oczywiście mamy jakiś..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy - Str. 2

.. ...chodź do nas na www.arytmiaserca.pl mamy dr od ablacji - dr e.koźluka - elektrofizjologa stara się raz w tyg odpowiadać : ) zapraszam abi Tomciu, mi też niejeden lekarz mowił, ze z częstoskurczem da się zyc, ze to nic takiego. Przez 12 lat karmili mnie złudnymi nadziejami. Pozniej..

Tachycardia - za mocne bicie i zaburzona akcja serca

.. ...życiu. Charakteryzuje sie rytmem powyżej 100uderzeń/minute i nieprzyjemnym odczuciem silnego i szybkiego bicia serca. Nie wiem jeszcze,czy masz tachykardie komorową czy nadkomorowa. Napisz mi prosze jaki to rodzaj częstoskurczu,a podam Ci wiecej wiadomości na ten temat. pozdrawiam i..

Dodatkowe skurcze - Str. 14

.. ...dodatkowych. Zaburzenia rytmu, które u siebie zauważyłam, pojawiły się u mnie po ablacji, która zakończyła się sukcesem i od której minęło już pół roku. Czy któś z Was miał wcześniej częstoskurcze napadowe nadkomorowe i ablację i czy istnieje jakiś związek między nimi a skurczami..

Dodatkowe skurcze - Str. 61

.. ...jaki miałam zaburzenia rytmu nadkomorowe to się często zdarzają. Nie mówił czy przejdą, ale mam taką nadzieje - tyle że ja je miałam jeszcze krótko przed zabiegiem. pozdrawiam Chyba jestem tutejszą rekordzistką w liczbie dodatkowych na dobę. Ostatni holter pokazał mi 8.200 i to świetny..

Dodatkowe skurcze - Str. 62

.. ...Pobudzenia komorowe 2 Liczba arytmii nadkomorowych 701 Pojedyncze nadkomorowe 701 tachykardii 1800 2 obniżenia ST Średnia częst. rytmu serca 95 min 63 max 165 ESV około 100/zapis w tym jednorazowo bigeminii, wyłącznie dolnoprzedsionkowa 2x pobudzenia fuzyjne z EV. Z innego forum gdzie..

Dodatkowe skurcze - Str. 100

.. ...wstrzelic sie w jakis rytm nadkomorowy,a nawet przejsc w cos ekstra: ) ale jesli masz glownie komorowe,to nie jest to raczej badanie 1 rzutu pozdr bzinteresowny, nie ja miałam tylko echo zwykłe i wyszło bardzo dobrze. a skurcze mam głównie komorowe, więc to raczej badanie nie dla mnie. a..

Wyniki echo, czy bardzo złe?

.. ...komentarz na holterze Rytm zatokowy 50 - 163/min. srednio 80/min. .Zarejestrowano 44 pobudzenia przedwczesne nadkomorowe oraz 3280 pobudzen przedwczesnych komorowych z dwu ognisk . Okresowo pobudzenia komorowe wtrącone po ktorych kolejne pobudzenia zatokowe sa przewodzone z aberracją mam..

Skurcze dodatkowe w nerwicy

.. ...zaczelam cierpiec na arytmie. serce rozregulowalo mi sie kompletnie dziennie mam szybkie bicia serca po kilka razy, do tego skurcze dodatkowe komorowe i nadkomorowe ktorych sie panicznie boje, mam wrazenie ze peknie mi serce podczas takiego skurczu. arytmie mam od dwoch lat od momentu..

Częstoskurcz komorowy i nadkomorowy

.. ...ponad roku cierpie na arytmie ( czestoskurcze oraz wiele dodatkowych skurczy ) komorowa a od niedawna takze nadkomorowa. Wyglada to coraz gorzej w tym roku bylem juz 8 razy w szpitalu z powodu czestoskurczu a nie wychodzilem z pulsem mniejszym niz 90 w spoczynku a b czesto z wyzszym...

Arytmia nadkomorowa serca

.. arytmia nadkomorowa serca,czy na to sie umiera?? Z tego,co wiem,to nie.Sama to miałam - napadowy częstoskurcz nadkomorowy.Można to leczyć - farmakologicznie albo inwazyjnie. Moniko co znaczy leczyc farmakologicznie a inwazyjnie? dostalam wyniki jakis czas temu,musze sie rozejrzec za kardiologiem,jej ja nigdy..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. Arytmia nadkomorowa jest dużo mniej groźna i chyba ( ale proszę o ewentualne skorygowanie ) nie niesie ryzyka śmierci. Komorowe zaburzenia rytmu mogą przechodzić w migotanie komór, które grozi śmiercią jeżeli nie zostanie przerwane defibrylacją. Migotanie przedsionków tak groźne nie jest. Pozdrawiam...

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 5

.. ...zawale? mój ociec ma arytmie i strasznie boli go brzuch,jest w szpitalu boje się że z tego nie wyjdzie,byl przez 2 lata żle leczony,zamiast serce lekarz leczył go na astme,ojciec się dusił i męczył,aż dostał takiego bólu brzucha że wylądował w szpitalu,czy jest jakiś ratunek,cały czas ma..

Napadowe nadciśnienie połączone z bradykardią

.. ...przez to mam zaburzenia rytmu serca w postaci tachycardi, dodatkowych skurczy komorowych i nadkomorowych jutro znow ide zbadac krew, jeszcze raz dzieki za odpowiedz pozdrowienia Hmmm... Powodem mogą być niektóre leki przeciwnadciśnieniowe, zaburzenia hormonalne albo coś nie tak jest z..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...wykryta w kwietniu arytmia. Wtedy, po raz pierwszy trafiłam do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, na oddział dzieci starszych. Rozpoznano skurcze dodatkowe nadkomorowe. Zastosowano leczenie środkami: Augmentin, Panodina i Asprocol. Dostałam zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego...

Wysokie tętno w ciąży

.. ...holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca( max150 ), z wyraźnym zwolnieniem w nocy.Natomiast w każdym opisie ekg mam napisane rytm zatokowy,oś - normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca( max150 ), z wyraźnym zwolnieniem w nocy.Natomiast w każdym opisie ekg mam napisane rytm zatokowy,oś - normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca..

Wypadanie płaków zastawki mitralnej i co dalej?

.. ...pudełkowato nad przepone. Arytmia..bradykardia na zmiane z tachykardią. Niedocisnienie i to spore 90/60 albo i mniej. Ostatni Holter to liczne skurcze dodatkowe w salwach..pochodzenia komorowego i nadkomorowego. Nie dostaje zadnych leków..bo te na arytmie obnizaja cisnienie. No coż..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. wiodący rytm zatokowy o śr.cz. - 92/min ,max - 159/min ,min - 59/min o godz.0.33.Liczne epizody tachykardii zatokowej o cz.123 - 149/min w ciągu całego zapisu.Pojedyncza extrasystolia nadkomorowa - 5SVEX/d Bez komorowych zaburzen rytmu serca.Bez pauz * 2,0 sek.Bez zwolnien cz. serca * 45/min.Bez zaburzen..

Interpretacja wyniku Holtera

.. ...lekarzem! ) Średnia częśtość rytmu serca wynosiła 72p/min, z maksymalną częstością 209p/min. i z minimalną częstością :23p/min.Poziom ST zmieniał sie w zakresie od - 4.96mm w kanale 3 do+4.96 wkanale 3.Arytmie komorowe nie występowały. Arytmie nadkomorowe składały się :z 5 pojedynczych..

Lekkie obawy przed ablacją

.. ...coś nie tak cytuję * rytm zatokowy z cechami preekscytacji w nocy oraz prawidłowym przewodzeniem p - k w dzień, bradykardia zatokowa w trakcie snu, w dzień tachykardia zatokowa wysiłkowa, pobudzeń komorowych zarejestrowano 3 do różnicowania z pobudzeniami nadkomorowymi przewiedzionymi z..

Arytmia nadkomorowa z omdleniami

.. ...cierpie na zaburzenia rytmu pochodzenia nadkomorowego.przez ten czas brałem metocard 25mg na dobę.W maju ubiegłego roku leżałem w szpitalu gdzie stwierdzono u mnie przełom nadciśnienia tętniczego.Od tamtej pory biorę betaloc zok 50,prestarium 5,polocard75.Jednak mój prawdziwy problem..

Ablacja w CK Anin - Str. 3

.. ...Walczak to guru zaburzeń rytmu serca, jemu musisz uwierzyc, on wie co mówi ! Ja mu uwierzyłam natychmiast i poddałam się ablacji w CK Anin. Minęło pół roku, jest cudnie : ) To ja zaczęłam ten post, pochwalny dla całej ekipy CK Anin : ) Nie masz się czego bac: ) ) ) ) ) Pozdrawiam Do~Ani..

Po szybkim wypiciu szklanki wody nierówny rytm serca

.. ...gazowana )łapie mnie arytmia serca czasem też po przejedzeniu. Ciśnienie mam idealne nie mam problemów z nadwagą Czy niestrawność lub objedzenie się ma wpływ na prawidłową pracę serca? Czy może ktoś sie z tym spotkał byłbym wdzieczny za jakąkolwiek informację Mam 40 lat Pozdrawiam Ja mam..

Ciąża, poród, zdrowie dziecka, a moja arytmia serca i jej leczenie

.. ...od roku lecze sie na arytmie i ciśnienie w klinice w Zabrzu.Mam komorowe i nadkomorowe zaburzenia rytmu serca,dwa razy miałam zakładanego holtera a w przyszłym roku znowu w czerwcu.Też wspomniałam mojej lekarce o ciąży( prubowalam zmienic leki na takie które mogłabym brać podczas..

interpretacja badania Holtera

.. ...171/min.Średnia dobowa 96/min. Rytm zatokowy 78 - 100/min z bardzo liczną ekstrasystoliozą nadkomorową, w ciągu dnia z licznymi trwającymi od kilku sekund do 2 godzin okresami PSVT najpewniej trzepotanie przedsionków/z AK do 170/min. W nocy rytm zatokowy. Zmiany ST niediagnostyczne * ...

TELE-EKG

.. ...cierpie na zaburzenia rytmu serca. w holterach notowano glownie skurcze dodatkowe nadkomorowe i kilka komorowych. slyszalem o czyms takim jak tele - ekg.czy ktos ma z was jakies doswiadczenia w tej materii? Tak - zadzwoń do Zabrza na kardiotele a dowiesz się wiecej. Tel. 032/3761800. Z..

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...96853 Qrsów, Średni rytm HR75, max rytm HR160, nin rytm HR44 W czasie rejestracji rytm zatokowy. Ponadto - 11 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych, 1 nadkomorowy częstoskurcz napadowy HR 131 - 21sek, 43 okresy tachykardii zatokowej w dzień HR 120 - 794sek, 14 okresów..

Wynik Holtera, czy się martwić? - Str. 2

.. ...10008 Qrs * ów * średni rytm HR 75 * max rytm HR 149 * min rytm HR 45 * 5 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych * 13 tachykardii Proszę o interpretacje i rady... dziękuję, Monika Mój 12 letni syn ma wpw.Co oznacz następujacy zapis:w trakcie monitorowania EKG metoda holter..

Wynik Holtera i tendencja do tachykardii

.. ...10/zapis w tym 2 pary Bez arytmii komorowej Bez pauz Jednokrotnie obniżenia ST w tachykardii Podsumowanie arytkii: nadkomorowe 10 w tym 7 pojedyncze, 3 pary nadkomorowe Rytm prowadzący: Liczba arytmii: 1232 Tachykardie 1232 qrs: 113962 Wizytę u lekarza mam za pare dni. Czy kroś może mi..

Ablacja - gdzie robią najlepiej? - Str. 2

.. ...dlaczego aż 4? Czy twoja arytmia była tak skomplikowana? Jestem za ablacja, choc na razie ciagle sie jej ucze. Wiecej bede wiedzial pojutrze bo w srode ( 26.09.2007 ) po poludniu bede ja mial. Nie boje sie - mam oczywiscie taki maly, zdrowy stres - ale mam w sobie duzo optymizmu co do..

Kucie w klatce piersiowej, co to może być?

.. ...niedomykalności zastawek, rytm zatokowy 100/min pojedyncze pobudzenia przedwczesne nadkomorowe. Co mi może być? Mam podobne objawy i też zastanawiam sie co to jest. Może ktoś nam odpowie? dołanczam sie do was mam 22 lata i tez mam ten problem :( rowniez do was dolanczam, mam nadzieje ze..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 8

.. ...pisałam wielokrotnie zab. rytmu mam od 30, a może 32 lat. Pracowałam wtedy w szpitalu. Zaburzenia miałam najczęściej po wysiłku, po nieprzespanej nocy, kiedy podniosłam ręce do góry itp. Kilkakrotnie zrobiłam sobie wtedy EKG, bo miałam okazję i wtedy wyszły dodatkowe sk. nadkomorowe...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 61

.. ...temu wykryto u mnie arytmię serca jednak do dziś są rózne diagnozy... raz mówią mi , że to częstoskurcz nadkomorowy AVNRT , raz , że zespół WPW lub migotanie przedsionków. Nadal jestem na obserwacji. Wczoraj miałam stresujący dzień ale po pracy zjadłam obiad, wypiłam melisę i połozyłam..

Stopnie niedomykalności zastawek

.. ...holterze wyszlo mi ze mam arytmie nadkomorowa,a gdy mialam badanie elektrofizjologiczne,nie wywolano arytmii,lekarz powiedzial ze mam zdrowe serce,ze jest to rytm zatokowy,ale ja nadal mam napady szybkiego bicia tak do 120,potem jest mi zimno,czasem sie cala trzese i po wszystkim chce mi..

Dodatkowe skurcze nadkomorowe

.. ...129002 qrsów średni rytm hr 93 max rytm hr 148 min rytm hr 56 1590 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych, 49 tachykardii i to wszystko w ciągu 24 h. czy ktoś moze mi powiedzieć o co tu chodzi???? mam dobiero 27 lat i juz jakies problemy. Polfenon nie pomógł, Lokren nie..

Kołatanie serca, niskie ciśnienie, wysoki puls, zawroty głowy

.. ...z EKG wyszło, że mam rytm zatokowy miarowy i pojedyńcze niestałe pobudzenie dodatkowe nadkomorowe, np. gdy leżę sobie spokojnie to brakuje mi tchu i serce mocno bije nie szybko tylko mocno, jak wstane z łóżka wtedy mam szybszy puls, zawroty głowy, mroczki az w końcu muszę spowrotem..

Ablacja węzłą zatokowo przedsionkowego (modyfiksacja tego węzła)

.. ...kardiomiopatia tachyarytmiczna ). Czy tachykardia jest przy niskim ciśnieniu czy też przy wysokim ? tachykardię zatokową to mam praktycznie cały czas. nadranem trochę zwalnia ale na krótko. czasami mam napadową tachykardię nadkomorową przerywającą się przez zabkokowane pobudzenie. nie na..

Echo serca, interpretacja wyników

.. ...zmiany dają zaburzenia rytmu , nieprzyjemnie odczuwane przez pacjentow. W badaniach labolatoryjnych trochę niskawy potas , warto tego pilnowac , bo moze wywolywac nadkomorowe zaburzenia rytmu , oslabienie i zle samopoczucie. Sport mozna uprawiać jak najbardziej. Pozdrawiam Dziękuję Pani..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 5

.. ...Qrs’ów. Średni rytm HR wyniósł 118. Max rytm HR 175, min rytm HR 68. Ponadto wykryto: 22 pojedyńczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych, 0 nadkomorowych częstoskurczy napadowych, 1154 tachykardii. 0 bradykardii, 0 rytmów niemiarowych, 3 przerw, 0 migotań przedsionków, 0..

Interpretacja wyników Holter

.. ...150 Qrs * ów średni rytm HR 69 max rytm HR 150 min rytm HR 45 82 - pojedyńczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych 25 tachykardii 1 barykardii proszę o pilne rozpatrzenie moich wyników. Pozdrawiam ( mam 17 lat ) witaj jestem po 2 ablacjach serca z powodu tachykardii ,u mnie było ich..

Częstoskurcz nadkomorowy - rozpoznanie

.. ...zaburzające prawidłowy rytm? Czy jest to częstoskurcz węzłowy czy WPW? Czy dodatkowo ścieżka przewodzenia znajduje się daleko od newralgicznych części serca odpowiedzialnych za tą całą * elektrykę * ? Raz udało mi się * zapisać * częstoskurcz na ekg bo miewam je na prawdę rzadko...

Duszenie się - Str. 19

.. ...wyszly mi zaburzenia rytmu serca komorowe i nadkomorowe,w czerwcu bedzie kolejny,ale ja mialam zakladany zawsze na dobe.U psychiatry lecze sie dwa miesiace mam afobam 0,5,bioxetin to na depresje i neurotop dziala podobnie jak afobam tylko nie uzaleznia.Aobam biore juz prawie 4..

Duszenie się - Str. 20

.. ...godz. W trakcie badania rytm o średniej częstotliwości 72/ min. min/44, max 127. Zarejestrowano 1548 pobudzeń dodatkowych pochodzenia nadkomorowego, w tym 230 par; kilkakrotnie w ciągu doby wstawki częstoskurczu przedsionkowego max do 130/min.. bez dynamicznych zmian odcinka ST Co wy na..

Powiększenie sylwetki serca

.. ...Wnioski ) W zapisie rytm zatokowy o sredniej czestosci 63/min. Minimalna czestosc rytmu wynosiła 41 o godz .03.10 maksymalna czestosc rytmuwynosiła 125 o godz .09.45. Bez pauz dluzszych od 2.0s zarejestrowano 16 pauz * 1,5( max.1,6 ) w godz .nocnych Pojedyncze pobudzenia dodatkowe..

Tachykardia zatokowa a ablacja

.. ...zdiagnozowane zaburzenia rytmu serca i w tym cały problem : ) bo odwiedziłam kilku lekarzy z moimi wynikami badań i oto ich diagnozy: - tachykardia zatokowa - częstoskurcz nadkomorowy - arytmia z występującym częstoskurczem napadowym. I tu się gubię : ) Ponieważ mam stwierdzone..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 127

.. ...ale mam napisane tak: rytmem wiencowym byl rytm zatokowy o max czestosci 162/min. i minimalnej 51/min. Zarejestrowano 4110 pobudzen dodatkowych komorowych ukladajacych sie w bigeminie komorowa. stwierdzono 28 pojedynczych extrasystolii nadkomorowych. gromadnych exstrasystolii ani..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 423

.. ...tam jedynie wyszła mi arytmia nadkomorowa jakies pojedyńcze skurcze dodatkowe, tachykardia i pauzy w nocy czy cos. Ja cały czas o tym sercu myśle nawet jak mnie noga zaboli to juz myśle ze to od serca i tak w kółko, może mnie zołądek zaboleć to myśle ze to serce a nie zołądek i tak w..

Wynik Holtera - jaka interpretacja?

.. ...124685 Qrs * ów Średni rytm HR wyniósł 95 Max rytm HR 135 Min rytm HR 71 Ponadto wykryto: 205 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych, O nadkomorowych częstoskurczy napadowych, 526 tachykardii, O bradykardii, Orytmów niemiarowych, O przerw. O pobudzeń komorowych O pojedynczych..

Wynik Holtera - co oznacza?

.. ...komentarz na holterze Rytm zatokowy 50 - 163/min. srednio 80/min. .Zarejestrowano 44 pobudzenia przedwczesne nadkomorowe oraz 3280 pobudzen przedwczesnych komorowych z dwu ognisk . Okresowo pobudzenia komorowe wtrącone po ktorych kolejne pobudzenia zatokowe sa przewodzone z aberracją..

Interpretacja odczytu z Holtera

.. ...Zespoły QRS:95406 częstość rytmu serca:min - 43, średnia - 66,max - 155 pobudzenia nadkomorowe - liczba przedwczesnych 1336 kuplety i triplety - 0 tachykardie nieutrwalone - 0 tachykardie utrwalone - 15 nieregularny rytm * 80 : 0 bradykardie 40 - 60: 2410 Lekarz zwrócił uwagę na..

Wyraźnie upośledzona relaksacja serca

.. ...152/113 158/107 Holter EKG Rytm od 87na min. do 171 na min.zaburzony pojedyńczymi pobudzeniami dodatkowymi komorowymi i nadkomorowymi UKG badanie w czasie tachykardii lewa komora w skurczu 5.0 przerost mięśnia lewej PMK rozkurcz1.26 skurcz 1.65cm frakcja wyrzutowa 60 - 65% wyraznie..

Płatki wiotkie, co się dzieje?

.. ...Holtera Średnia częstość rytmu wyniosła 102.Minimalna częstość rytmu wynosiła 54.maksymalna częstośc rytmu wynosiła 194.Pauz dłuższych niż 2,5s wystąpiło 0.PObudzeń komorowych zarejestrowano 132, w tym ) V - Tach., bigemii nadkomorowych 0 i trigemnii nadkomorowych 0.Pobudzeń..

Dodatkowe skurcze komorowe po ablacji

.. ...dla zycia zaburzenia rytmu. Jestem 15 miesięcy po ablacji z powodu częstoskurczu nadkomorowego.też nie biorę żadnych leków. Na początku do dwóch tygodni po zabiegu odczuwałam pieczenie - ból w okolicy serca, i takie odczucie jakby serce miało się rozpędzić i wpaść w częstoskurcz, na..

Częstoskurcze, wg Lowna 0 - jak interpretować?

.. ...diagnoze: - zaburzenia rytmu serca ( częstoskurcz ) pochodzenia nadkomorowego wg Lowna 0 Mam pytanie ; co oznacza wg Lowna 0 jak mam to interpretowac Czy w moim przypadku zabieg ablacji jest uzasadniony. Skierownie do szpitala dostalem z powodow napadow szybkiego bicia serca ponad 100 na..

Ektopia nadkomorowa i zespół QRS

.. ...102209 Qrs * ów - średni rytm HR wyniósł 75 - Max rytm HR 139 - Min rytm HR 44 - 12 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych - 4 tachykardii - 22 pobudzeń komorowych, 17 pojedynczych przedwczesnych pobudzeń komorowych, 1 czynnych rytmów komorowych wszędzie indzie po 0 0..

Częstoskurcz nadkomorowy w ciazy

.. ...wowczas stwierdził ze to arytmia na tle nerwowym na podstawe samego ekg i z magnezem i potasem oraz validolem odesłał do domu... przestalam sie wiec tymi kilkusekundowyi atakami przejmowac... po 3 latach w 18 tygodniu doszło mi kolatanie serca i puls w granicach 150 - 200 ( wynik badania..

Holter EKG - interpretacja wyników

.. ...; holter ekg sredni rytm HR 77 max rytm HR 132 min rytm HR 42 2 pojedynczych nadkomorowych pobudzen przedwczesnych 4 bradykardii 167 pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych 1 bigeminii 3 trigeminii 1 par oraz echo serca glownie chodzi mi o niedomykalnosc 1 stopnia zastawki..

Problemy z sercem u 18latki

.. ...wynik Holtera: sredni rytm HR 86 max rytm HR 163 min rytm HR 35 19 pojedynczych nadkomorowych pobudzen przedwczesnych 11 bradykardii 348 pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych 14 bigeminii 10 trigeminii 9 par 1 zatrzymanie I nie wiem o ile to jest poważne i co powinnam i co Sue..

Zaburzenia pracy serca po wszczepieniu zastawki i protezy aortalnej

.. ...ekg i holtera. Wyszła arytmia nadkomorowa pod postacią pobudzeń przedwczesnych przedsionkowych oraz przedsionkowych. Wykryto również arytmię komorową. Czy miał ktoś podobne zaburzenia. Witam. Jestem po 2 operacjach zastawki mitralnej( mam sztuczną ) . Od tego czasu mam ciągłe zaburzenia..

Arytmie komorowe

.. ...badanie wykazalo ze mam: arytmie komorowe wystepowaly i skladaly sie z 1077 powtorzen oraz arytmie nadkomorowe ystepowaly i skladaly sie z84 pojedynczych pobudzen nadkomorowych!! czy moze mi ktos napisac co to oznacza ?? lekarz powiedzial ze mam normalnie zyc i nie przejmowac sie !! i..

Arytmia nadkomorowa

.. Hej. Mam arytmie nadkomorową...Byłem u lekarz już kilkakrotnie miałem robione wszystkie badania...no i arytmia nadkomorowa jest..niby nieduża itd ale jest. Troche źle się z tym żyje no ale można żyć. Lekarz powiedział że to wogole nie groźne ani że nie szkodzi itd. Inny zas powiedział ze takiej arytmii..

Obniżenie ST o czym świadczy?

.. ...oto wyniki Częstość rytmu serca minimalna: 43 średnia : 55 Maksymalna :101 Bradykardie 4 - - 60 : 2006 Pobudzenia nadkomorowe : 52 PODSUMOWANIE POMIARÓW ST OBniżenie ST Kanał A Liczba epizodów 0 Czas trwania 0 Maksymalna wartość - 0,55 KANAŁ B Liczba epizodów 3 Czas trwania ( min ) 6..

Holter - interpretacja badania

.. ...119769 Qrs * ów; śr. rytm HR 91; max rytm HR 182; min rytm HR 48. Ponadto wykryto: * 3 pojedyncze nadkomorowe pobudzenia przedwczesne * 47 tachykardii * 1 bradykardia * 539 pobudzeń komorowych * 222 pojedyncze przedwczesne i wtrącone różnoogniskowe pobudzenia komorowe * 41 bigeminii * 2..

Mocne uderzenie serca, a przed tym dziwne uczucie

.. ...Potem wraca do swojego rytmu. W ogóle bije trochę nieregularnie. Robiłam echo serca, stwierdził wiotkość zastawek z cechami zwyrodnienia, jakieś minimalne wypadanie. Na EKG wyszły delikatne skurcze nadkomorowe [?], ale pani kardiolog nie zaleciła mi Holtera, kazała tylko pić dużo i brać..

Interpretacja Holtera, pobudzenia i epizody bradykardii

.. Rytm prowadzacy,zatokowy,srednio prawidlowo czesty/63/ z zachowanym rytmem dobowym.zarejestrowano 44 pobudzenia nadkomorowe i 2444 pobdzenia komorowe,w tym 189 par,4 trojki i 59 epizodow bigemini/trigemini/uwaga pobudzenia komorowe wystepuja jedynie w okresie aktywnosci/.wystapily w czasie snu 133 epizody..

Rozlane niespecyficzne zmiany ST-T

.. ...wydruku: 116 nieregularny rytm nadkomorowy rytm RR jest nieregularny rytm PP jest nieregularny położenie załamka P jest nieregularne 420 normogram 506 znaczące obniżenie ST, możliwe niedokrwienie mięśnia sercowego Podkreślam, że parę lat wcześniej przeszłam infekcyjne zapalenie wsierdzia..