Rytm niemiarowy

Migotanie przedsionków z miarową czynnością komór

.. ...migotanie przedsionków jest arytmią nadkomorową, charakteryzującą się niemiarową i przyspieszoną czynnością komór oraz brakiem hemodynamicznej czynności przedsionków. Chory może dobrze tolerować arytmię, może nie odczuwać kołatania serca, zawrotów głowy ani innych objawów związanych z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...pobudzen nakomorowych i 71 rytmow niemiarowych i napisano ze brak oznak przyspieszonego przewodnictwa wiec jedno badanie wykluczylo drugie :| zazywalam pezrz rok biosotal ale zaszlam w ciaze i odstwilam,w ciazy i jakies 5 miesiecy po niej nie dzialo sie kompletnie nic z moim secem a od..

Echo serca - Str. 9

.. ...dziękuję!. A.M. Łódź. Ekg_rytm zatokowy , a wię cpobudzenia z wezla zatokowego jak powinno byc ,zwolniony, a wiec występuje tzw. bradykardia zatokowa , niemiarowośc zatokowa bywa związana np. z faza oddechowową, częsta u mlodych osob no wlasnie dostalam skierowanie do kardiologa i na..

Echo serca - Str. 39

.. ...tachykardii 418 bradykardii 13 rytmow niemiarowych 3 przerwy ( 2804ms, 2137ms, 2099ms Pani Izabelo mam prośbę czy moze mi Pani powiedzieć coś na temat upośledzenia relaksacji i moich wyników Przepraszam pani izooo a jest moze tu pediatra?ktory moze zintrpretowac wyniki moich curek? mam..

Arytmia - dziwne dolegliwości?

.. ...atak dziwnych zaburzen rytmu niezbyt dokladnie zdiagnozowanych przez lekarza. atak trwal okolo 15 minut a objawami byla zupelna niemiarowosc pracy serca ( tak jakby wszystko sie rozregulowalo ), uczucie omdlewania, mocne bicie serca, przestoje, szybki puls na przemian z wolnym itp. do..

Dodatkowe skurcze - Str. 19

.. ...nadkomorowe w ilosci 509 i rytmy niemiarowe 71 a tego dnia ja mialam holtera czulam sie bardzo dobrze i wogole nie odczuwalam zadnych sensacji z serduchem wiec i tez nie czulam tego co holter zarejestrowal.potem dostalam tabsy biosotal uspokoily sie kolatania i teraz znow wrocilo al juz..

Dodatkowe skurcze - Str. 84

.. ...napisane : 6 tachykardii,3 rytmow niemiarowych,1 przerw,78 przedwczesnych pobudzen komorowych )/Pozatym wszedzie mam zera.Czy ktos by mogl pomoc czy to wystarczajaco aby sie zaczac martwic,czy ewentualnie leczyc ? witam, wrocil koszmar :( juz nie pamietam kiedy tak kiepsko sie czulam...

Przyśpieszone przewodnicwo przesionkowo komorowe

.. ...przewodnictwa.jedynie przewczesne pobudzenia nadkomorowe dosc liczne.o czym moze to swiadczyc?czy te pobudzenia sa grozne??? 509 pobudzen przedwczesnych komorowych,71 rytmow niemiarowych dokladnie rzecz biorac..

Wynik Holtera, lekarz nie widzi nic złego

.. ...tch wynikach badania holtera lekarz nie widzial w nich nic zlego,czy faktycznie tak jest? 509 przedwczesnych pobudzen nadkomorowych i 71 rytmow niemiarowych,a poza tym niczego wiecej nie zarejestrowano...

Uczucia przewracania serca

.. ...pobudzen nakomorowych i 71 rytmow niemiarowych i napisano ze brak oznak przyspieszonego przewodnictwa wiec jedno badanie wykluczylo drugie :| zazywalam pezrz rok biosotal ale zaszlam w ciaze i odstwilam,w ciazy i jakies 5 miesiecy po niej nie dzialo sie kompletnie nic z moim secem a od..

Cechy niemniarowości rytmu zatokowego

.. ...powiedzieć coś o tym opisie? EKG: rytm zatokowy 60 - 75/ min. o cechach niemiarowości oddechowej.Normogram. Pół.serce półpionowe. co to są te cechy niemniarowości? Czy to jest dobry wynik? prosze o odpowiedż...

Niemiarowe bicie serca u dziecka

.. ...stwierdzono zaburzenia rytmu serca płodu. Juz nawet w tym okresie ciąży żebra dziecka zasłaniały dość mocno serducho i nie mogli zobaczyć zbyt dobrze serca. Wtedy większość lekarzy mówiła że znakomita większość zaburzeń rytmu serca u płodów ustaje po narodzinach lub troszeczkę później. U..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 67

.. ...- 41 a nawet 37 oraz rytmy niemiarowe i to wcale nie sporadyczne. Popadam z jednej skrajności w drugą. Ponadto niemal idealny do tej pory wskaźnik INR teraz leci w dół nie można go utrzymać. Ale żeby było jeszcze ciekawiej , to nie mam przeciw/ciał HBS mimo doszczepień ( na żółtaczkę ) i..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 76

.. ...napady częstoskurczy i rytmów niemiarowych nie mówiąc o dodatkowych. Jedno mogę powiedzieć, że po ustąpieniu migotania w następnej chwili mogłam się wziąć za robotę. Natomiast teraz nawet po półgodzinnym ataku potrzebuję kilku godzin aby wrócić do pionu. Cierpliwie czekam na zaproszenie..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 5

.. ...tachykardii. 0 bradykardii, 0 rytmów niemiarowych, 3 przerw, 0 migotań przedsionków, 0 bloków wenckebach’a, 4 pojedyńczych przedwczesnych pobudzeń komorowych, 0 częstoskurczy komorowych, 0 czynnych rytmów komór, o liczba pobudzeń gromadnych, 0 bigeminii, 0 trigeminii, 0 par...

Nadciśnienie

.. ...byle czego. 1/badanie rytmu ves31 pary - 1 sve - 2 arytmia - 83 - niemiarowość oddechowa, zahamowania zatokowe - co to znaczy? 2/holter 60%ciśnienia skurczowego i ok. 80 % rozk. wykraczało poza granice normy. W nocy ok. połowy pomiarów - nieprawidłowa zachowany nocny spadek 3/echo serca..

Czy wszystko jest w porządku ze zdrowiem?

.. ...mm w rozkurczu. EKG: Rytm zatokowy niemiarowość oddechowa.Normogram. Niepełny blok prawej odnogi pęczka P - hissa/wariant normy. Podciągnięcie odc. ST EPIKRYZA: Chory lat 18 .... w wywiadzie infekcja górnych dróg oddechowych. W trakcie hospitalizacji wykonano w/w badania oraz pobrano..

Wyniki Holtera - czy to się leczy?

.. ...dłużej wtedy spałam ) Rytm prowadzący zatokowy z częstością od 50 do 116/min ( 50 - 122 ) średnio 76/min. O godz. 8:30 krótkotrwały epizod migotania przedsionków z niemiarową zupełnie czynnościa komór do 140/min. 2194 ( 3136 ) pobudzenia przedwczesne pochodzenia komorowego o jednakowej..

Wynik Holtera - jaka interpretacja?

.. ...tachykardii, O bradykardii, Orytmów niemiarowych, O przerw. O pobudzeń komorowych O pojedynczych przedwczesnych pobudzeń komorowych, O częstoskurczy komorowych, O czynnych rytmów komorowych, O Liczba pobudzeń gromadnych, O bigeminii, O par. Pacjent zasygnalizował O sytuacji nietypowych (..

Bicie serca przy wdechu

.. ...2/2005: * Częstą cechą rytmu zatokowego, jaką możemy zaobserwować w zapisach EKG szczególnie u osób młodych, jest niemiarowość oddechowa. Podczas cyklu oddechowego w związku ze zmianami aktywności układu przywspółczulnego kolejne odstępy RR mają różne wartości. W takich przypadkach..

Niemiarowość zatokowa i przerost prawej komory

.. ...to jest mój opis EKG: Rytm zatokowy ; częstość 74 z niemiarowością zatokową Przesunięcie strefy przejściowej w prawo, prawdopodobnie prawidłowe, ale nie można wykluczyć przerostu prawej komory - W odprowadzeniu V1 : ilorazy amplitud R/S i R/Q większe niż 1 i ja nie wiem o co chodzi...

Czy to tachykardia?

.. ...- 0 bradykardii - 0 rytmow niemiarowych - 0 przerw. 1 pobudzen komorowych - pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych reszta na 0 pobudzenia wlasne na 0 Pacjent zasygnalizowal 0 sytuacji nietypowych. Tak juz mowilem mam bialaczke lekarze onkolodzy podejrzewali prawdopodobnie..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...prowadzić do ,,tego * . Rytm parasystoliczny ( Parasystolia ) to niemiarowość pracy serca powstała w wyniku rytmicznego wysyłania pobudzeń przez ognisko pozazatokowe ( ektopowe ), chronione przed pobudzeniem z węzła zatokowego okołoogniskowym blokiem ochronnym. W przypadku parasystolii..

Interpretacja holtera i echa

.. ...Zarejestrowano: ves 1 sve 2 Arytmia 33 zahamowania zatokowe Srednie odchylenie st: 0,20 mv maksymalne odchylenie st 0,46 mv Srednia czestotliwosc rytmu 79/min POdsumowanie:rytm zatokowy z okresowo wyraźną niemiarowościa oddechową i zahamowaniami zatokowymi. W nocy jeden epizod bloku a -..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...temat : Leczenie : Arytmia, Niemiarowość Serca, Nerwowość, Nerwica Jeśli są to pojedyncze skurcze to niegroźne ja mam ich prawie 12 000 :( - pół ciązy znimi przechodizłam. U mnie po ablacji również ujawniły się dodatkowe skurcze a nawet częstoskurcze. Ale zabiegu nie żałuję bo jest..

Niemiarowość serca u noworodka

.. ...serduszko bije normalnym rytmem to co jakieś powiedzmy 5 - 10 uderzeń serduszka następuje tak jak by przy wdechu wstrzymanie bicia na 2 - 3 sekundy po czym serduszko jakby rusza z podwójnym uderzeniem.Dziecko od urodzenia określane jest jako zdrowe wg ocen z karty wyniki miała wpisane..

Bradykardia konsultacyjna bezobjawowa

.. ...bezobiawowa EKG dekstrogram rytm zatokowy zwolniony niemiarowy ok.40 - 60/min. Blok tylnej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa i niepelny blok prawej odnogi pęczka Hisa.Poczul sie zle uprawia sport gra w siatkówkę USG serca Lewa komora prawidłowej wielkosci bez zaburzeń funkcji skurczowej..

Co mi własciwie dolega? Neriwca? Inne schorzenie? Chlopak 17lat

.. ...kurs HR wyniósł 76, max rytm HR wyniósł 157, min rytm HR 40. Rytmem prowadzącym był rytm zatokowy z cechami niemiarowości oddechowej. Ponadto wykryto - 121 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych - 8tachykardii wszystkie w dzień - 69 bradykardii wszystkie w nocy Na obecną..

WPW - wyniki holtera

.. ...przedwczesnych 238 tachykardii 48 rytmów niemiarowych ( niemiarowość oddechowa ) podsumowanie: rytm zatokowy z tendencją do szybkiego, niemiarowość oddechowa widoczna głównie podczas snu. Zespoły QRS o morfologii bloku lewej odnogi pęczka Hisa. Okresowo zespoły QRS o prawidłowej..

Niemiarowość zatokowa serca..

.. ...Bardzo proszę o wyjaśnienia ,co dokładnie jest ta niemiarowość?? Wiem ,że zaburzenia rytmu serca..aparat holtera wykazał tą niemiarowość..Czy ustępuje wraz z rozwojem organizmu dziecka?? Prosze o pomoc...

Nagly stres, a praca serca

.. ...później odzyskuje swój rytm... to samy przy siadaniu,kucaniu czy zwykłym pochylaniu się...no i to samo mam jak Ty ,ostatnio też jadąc autem zajechała mi baba drogę i o mało nie przywaliłam w nią...od razu serce dziwnie zwolniło,też jakoś niemiarowo biło, dławiło w klacie ,ale to wszystko..

Holter EKG - poproszę o opinie i komentarze

.. ...tachykardii 0 bradykardii 0 rytmów niemiarowych 0 przerw 2 pobudzenia komorowe 2 pojedyncze przedwczesne pobudzenia komorowe 0 czestoskurczy komorowych 0 czynnych rytmów komorowych 0 liczba pobudzen gromadnych 0 bigeminii 0 par Podsumowanie badanie : rytm dominujacy zatokowy z AS 145 -..