Rytm pracy serca

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...całodobowe monitorowanie rytmu serca, badanie holterowskie - nazwa badania pochodzi od nazwiska twórcy ) wykonywane jest aby ocenić aktywność elektryczną serca w ciągu całej doby. Badanie Holtera zlecane jest przez kardiologa najczęściej w przypadku podejrzenia nieprawidłowej, nierównej..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...arytmii czyli zaburzeń rytmu pracy serca podczas wysiłku u osób z zaburzeniami rytmu serca niekiedy trzeba wykonać test wysiłkowy aby sprawdzić czy w czasie wysiłku fizycznego nie pojawia się groźna dla pacjenta arytmia; stwierdzenie czy podczas wysiłku fizycznego nie występują zmiany..

Betaadrenolityki (beta-blokery)

Betaadrenolityki (beta-blokery)

.. ...wieńcowej ( zwolnienie rytmu serca wiąże się ze zmniejszeniem zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen ), nadciśnienia tętniczego ( zmniejszenie częstości pracy serca oraz poprzez hamujący wpływ na okład renina - angitensyna - alodsteron ), także w niektórych zaburzeniach rytmu czy w..

Blok lewej, prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...kardiomiopatii, zaburzeń rytmu ( tachyarytmie ), wad serca czy jako działanie niepożądane niektórych leków antyarytmicznych itd. Blok lewej odnogi jest częstszy niż prawej. Brak synchronizacji w pracy komór może powodować lub pogłębiać już istniejącą niewydolność serca. Blok odnogi może..

Pulsowanie brzucha

Pulsowanie brzucha

.. ...tętnica, pulsuje zgodnie z rytmem pracy serca. U szczupłych ludzi, gdy ilość podskórnej tkanki tłuszczowej jest niewielka, tętnienie aorty może być wyczuwalne i nie jest to oznaką żadnej choroby. Jeśli jednak tętnienie aorty brzusznej jest wyczuwalne przez powłoki u ludzi z znacznie..

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. ...dwóch faz, zaburzenia rytmu. Pierwszą fazę stanowi tachyarytmia ( zaburzenie rytmu serca z przyspieszenie jego pracy ). Najczęściej jest to wstawka migotania przedsionków. Tachyarytmia wygasa a na jej miejsce pojawia się zaburzenie o charakterze bradykardii ( zwolnienie rytmu serca ),..

Kardiologiczny rejestrator zdarzeń

.. ...napadowych zaburzeń rytmu serca. Standardowy zapis EKG to tylko kilka ewolucji pracy serca. Jeśli arytmia nie jest obecna w chwili badania, zapis może być absolutnie prawidłowy. Sposobem na uchwycenia zaburzeń rytmu występujących kilka razy na dzień jest badanie EKG metodą Holtera. Zapis..

Jak stresująca praca niszczy serce

.. ...przykład mniej stabilny rytm serca i wyższy poziom hormonu stresu po przebudzeniu. Autorzy pracy ocenili, że wpływ stresu zawodowego na chorobę wieńcową był również, choć w mniejszym stopniu, związany z niezdrowym stylem życia. Osoby zestresowane w pracy miały mniej zdrową dietę, uboższą..

Lepszy monitoring pracy serca

.. ...Rejestrator Holtera monitoruje rytm serca na podstawie jego aktywności elektrycznej. Jest to możliwe dzięki elektrodom umieszczonym na ciele pacjenta. Badanie pozwala zapisać krótkotrwałe i napadowe zaburzenia rytmu niemożliwe do wykrycia podczas standardowego badania EKG. Zespół..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...temu wykryto u mnie arytmię serca jednak do dziś są rózne diagnozy... raz mówią mi , że to częstoskurcz nadkomorowy AVNRT , raz , że zespół WPW lub migotanie przedsionków. Wczoraj miałam stresujący dzień ale po pracy zjadłam obiad, wypiłam melisę i połozyłam się żeby odpoczać. Podczas..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 103

.. ...również spowolnienie rytmu pracy serca, który bądź co bądź w czasie napadu narastał. Teraz to żadkość gdyż zająłem się pracą, nie myślę na ten temat, poza tym rozwijam swoją pasję jaką jest muzyka. Ucieczka w świat swój jest dobrą alternatywą. Bądźmy dobrej myśli i niepoddajmy się tej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 985

.. ...klatce piersiowej, zmiana rytmu serca, zawroty glowy ). Lek przyszedl pozniej. Dalej posunelo sie jak lawina, niestety w kierunku dolu. Najgorsze sa wlasnie te leki przed wyjsciem gdziekolwiek. Nie wiem jak ja wroce do pracy. Kiedy wychodze z domu strasznie kreci mi sie w glowie. 5 dni..

Arytmia - dziwne dolegliwości?

.. ...atak dziwnych zaburzen rytmu niezbyt dokladnie zdiagnozowanych przez lekarza. atak trwal okolo 15 minut a objawami byla zupelna niemiarowosc pracy serca ( tak jakby wszystko sie rozregulowalo ), uczucie omdlewania, mocne bicie serca, przestoje, szybki puls na przemian z wolnym itp. do..

Szmery w sercu są groźne?

.. ...sądzę, że nie. Ja mam arytmię i częstoskurcze nadkomorowe ( czyli skurcze + przyspieszony rytm serca a to też jest tachykardia ). Mi lekarze mówi że to nic groźnego póki objawy i choroba nie zaczną szybko postępować i póki są nie leczone, wtedy powoduje to * zepsucie * prawidłowej pracy..

Ablacja - usunięcie arytmii - czy niebezpieczna? 19 lat

.. ...19 lat i cierpię na arytmię.Tąpnięcia serca i uczucie zamierania jego pracy pojawiają się dość czesto,czego strasznie sie boję.Utrudnia mi to życie - boję sie wyjść sama z domu,bo mogę akurat dostać atak.Miałam szereg badań,ostetnio rejestrator zdarzeń na którym udało mi się zapisać 20..

Ból serca po wypiciu alkoholu i napojów energetyzujących

.. ...znacznie,ale nie znikł.Tętno i rytm pracy serca prawidłowy,poniżej 60 uderzen na minutę.Czy ten ból to mógł byc zawał?Czy mogłem sobie cos uszkodzić w sercu?Czy powinienem isc do lekarza?Dodam,że mam 20 lat i nie piłem alkoholu jednoczesnie z napojami energetyzujacymi,tylko miedzy..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne?

.. ...szpitalu mnie umjarawjają Rytmonormem i do domu. Systematycznie biorę Rymonorm mimo tego napady się powtarzają przciętnie raz w miesiącu.Echo serca jest w normie, ciśnienie również, EKG też. Cholesterol trzymam w ryzach dzięki lekom, nie przkracza 200. Zakłucenia w pracy serca..

Dziwne uczucie w przełyku i ból klatki piersiowej

.. ...wywołuje zaburzenia w rytmie pracy serca a przy tym zawroty głowy, mroczki przed oczami. podstawa jest fakt, że zaczyna się od tego, iz przełykając pokarm stały mamy wrażenie jakby nas dusił.znam ten temat bardzo dobrze z autopsji. Mysle,ze mozesz miec przepukline rozworu przelykowego z..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 34

.. ...zabić, jakby wypadało z rytmu. Czy ktoś z Was też tak ma?? Bardzo się tego boję. Hej!! do Gosi to jest mój numer gg 6238547, jak masz ochote to pisz jestem w pracy do 16!! tez mam tak jak ty. A mój atak wygląda tak: kołatanie serca, zimne ręce ( często spocone podczas ataku ), niepokój (..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 134

.. ...Istnieją zaburzenia rytmu serca , fobie i depresje a czasami bardzo poważne choroby umysłowe , które w początkowej fazie są podobne do nerwicy. Czasami ludzie wchodzą tu bo chcą gotowe recepty na kłopoty w pracy lub problemy z mężem....tak, łatwo wszystko zgonić na nerwicę, łatwo dać..

zaburzenia rytmu serca a zmiany nocne w pracy

.. ...00.00h ) Moje zaburzenia rytmu nigdy nie utrudniały mi życia, jedyne co to ujawniały się na holterze i ekg, są to pary a niekiedy salwy, zaznaczam ze nigdy nie odczuwałam przy tym szybszej pracy serca i tętna, one po prostu są ale nie mają wpływu na moją kondycje. Wg lekarzy moje..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...rytmu serca. Zaburzeń rytmu pracy serca jest bardzo wiele. Niekiedy mogą być trudne do zdiagnozowania oraz leczenia i mają różne przyczyny. U młodych ludzi najczęściej są następstwem wad wrodzonych, zaburzeń poziomu elektrolitów lub przebytych infekcji. U dorosłych najczęstszą przyczyną..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 61

.. ...temu wykryto u mnie arytmię serca jednak do dziś są rózne diagnozy... raz mówią mi , że to częstoskurcz nadkomorowy AVNRT , raz , że zespół WPW lub migotanie przedsionków. Nadal jestem na obserwacji. Wczoraj miałam stresujący dzień ale po pracy zjadłam obiad, wypiłam melisę i połozyłam..

Zdiagnozowanie dolegliwości serca bądź jakieś wskazówki

.. ...zaczęło mi bić bardzo nie rytmicznie, po kilku minutach pojawiła się bardzo przyspieszona akcja serce, ból w klatce piersiowej, problemy z oddychaniem, coś w rodzaju duszenia, uczucie jakby cały czas brakowało mi tchu. Sądziłem,że jest to chwilowe, po 30 min. kiedy moję tetno jeszcze..

Arytmia a poród naturalny, jestem w 35 tygodniu ciąży

.. ...odratowal, stwierdzono arytmie i tendencje do wolniejszej pracy serca, bardzo niskie cisnienie, słowem jak to stwierdzil lekarz : * problemy z przewodnictwem, kiepska elektryka * . Temat zostawilam i zaniedbałam, zajelam sie malymi dziecmi, ktore przeciez jak choruja sa najwazniejsze..

Złe samopoczucie, zawroty głowy, mdłości i kołatania serca

.. ...przerywania b.szybkich rytmow czy rozrusznik stymulator do niwelowania pauz pracy serca? Zawsze mam z tym problem... pozdrawiam cieplo stymulator do pobudzenia rytmu serca,rowniez pozdrawiam Dziekuje za odpowiedz,nie mam wszcepionego rozrusznika ale od niedawna podobne do Twoich objawy..

Zaburzenia pracy serca po wszczepieniu zastawki i protezy aortalnej

.. ...ekg i holtera. Wyszła arytmia nadkomorowa pod postacią pobudzeń przedwczesnych przedsionkowych oraz przedsionkowych. Wykryto również arytmię komorową. Czy miał ktoś podobne zaburzenia. Witam. Jestem po 2 operacjach zastawki mitralnej( mam sztuczną ) . Od tego czasu mam ciągłe zaburzenia..

Bradykardia?

.. Jest arytmia zwana bradykardią polega na zbyt wolnej pracy serca. Czy jeżeli u mnie serce zwalnia jednak tylko w sytuacjach stresowych, * strasznych * lub tuż po takich,to jest to arytmia?? Nie jestem lekarzem, ale nie sądzę. Bo na tej samej zasadzie należało by uznać, że ludzie, którzy na silny stres..

Przerwy w pracy serca - dlaczego?

.. ...bije i nagle zwalnia rytm np:gdy się i wtedy się budzę wystraszony... co jest? barkuje mi wtedy powietrza zaczynam nerwowo chodzić co przyspiesza tętno i po jakims czasie jest ok.czasem wzywalem pogotowie i nic nie wykryli , mialem robione wszystkie badania i nic miałem nadkomorowe..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...prowadzić do ,,tego * . Rytm parasystoliczny ( Parasystolia ) to niemiarowość pracy serca powstała w wyniku rytmicznego wysyłania pobudzeń przez ognisko pozazatokowe ( ektopowe ), chronione przed pobudzeniem z węzła zatokowego okołoogniskowym blokiem ochronnym. W przypadku parasystolii..

Bardzo szybkie tetno - Str. 3

.. ...tętniczym, zaburzeniach rytmu serca, dławicy piersiowej ) są nieodpowiednie. Czy przypadkiem nie dostałem jakiegoś końskiego leku, którego działanie jest zbyt silne? Jak dział lek? Procoralan działa głównie poprzez zmniejszenie częstości pracy serca o kilka uderzeń na minutę. Czy..

Choroba serca czy objawy nerwicy?

.. ...6. jakie drgania? w rytm serca? czy taki zrywy miesni? Zeby stwierdzic wade serca nalezy zrobic echo serca. Ty masz ewidentne objawy nerwicy. Lek na spowolnienie pracy serca to np propranolol - jest doskonaly, juz dwie male tableteczki uspokajaja serce na caly dzien. Zapytaj lekarza -..

Wyniki próba Wysiłkowa - STRESSTEST

.. ...prawidłowa. Zaburzeń rytmu nie obserwowano. Dziękuje za opinie ! Pozdrawiam, Marek a jak wyglada taka proba? czy to chodzi o stres? i gdzie sie ja wyklonuje? witam, proba wysilkowa polega na diagnozie pracy serca podczas warunkow stresowych, meczacych tzw. codziennych z zycia . czas..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 10

.. ...zaburzenia ciśnienia i rytmu pracy serca, aż po bezsenność, duszności czy brak łaknienia. Każdy typ nerwicy posiada własne, swoje grupy objaw, różnicowane dodatkowo u każdej spośród chorych. Wspólne badania psychologów, psychiatrów i neurologów całego świata dowiodły jednak, iż jednym z..