Rytm zatokowy 60

Zaburzenia rytmu serca

.. Prawidłowy rytm serca to rytm zatokowy, podczas którego węzeł zatokowo - przedsionkowy ( SA ) działa jak naturalny rozrusznik z częstością 60 - 100 pobudzeń na minutę w czasie spoczynku. Podział rytmów serca. Rytmy węzła zatokowo - przedsionkowego. Asystolia Bradykardia zatokowa Tachykardia zatokowa Rytmy..

Układ przewodzący serca (układ bodźcotwórczy serca)

.. ...w mięśniówce serca. Rytm serca czyli ilość jego uderzeń na minutę określany jest aktywnością węzła zatokowo - przedsionkowego ( SA, nodus sinuatrialis ). Dawniej węzeł zatokowo - przedsionkowy nosił nazwę węzła Keith - Flacka. Węzeł zatokowo - przedsionkowy umiejscowiony jest w miejscu..

EKG (elektrokardiogram)

EKG (elektrokardiogram)

.. ...sercowego, zawału, zaburzeń rytmu. Wychylenia w zapisie EKG. Załamek P - powstaje w momencie depolaryzacji mięśniówki przedsionków szerzącej się z węzła zatokowo - przedsionkowego ( SA ); Odstęp PR - jest to nic innego jak czas potrzebny na przewiedzienie bodźca elektrycznego z..

Kardiowersja

.. ...przywracania prawidłowego rytmu serca ( rytmu zatokowego ). Stosuje się ją w przypadku nadkomorowych zaburzeń rytmu ( migotanie lub trzepotanie przedsionków ). Rozróżnia się kardiowersję farmakologiczną i elektryczną. Kardiowersja farmakologiczna polega na próbie przywrócenia rytmu..

Bigeminia komorowa

.. ...komorowa to zaburzenia rytmu serca o bardzo charakterystycznym układzie pobudzeń dodatkowych w badaniu EKG: pobudzenia prawidłowe powstałe w węźle zatokowym przeplatają się z dodatkowymi pobudzeniami komorowymi w ten sposób, że po każdym pobudzeniu prawidłowym pojawia się jedno..

Rytm zatokowy

.. Rytm zatokowy to prawidłowy rytm zdrowego serca. Pobudzenie powstaje w węźle zatokowym, następnie rozprzestrzenia się po mięśniówce przedsionków, przechodzi przez węzeł przedsionkowo - komorowy do pęczka Hisa i jego odnogami odpowiednio do prawej i lewej komory serca, pobudzając najpierw mięśniówkę przegrody..

Zjawisko reentry

.. ...powstawania zaburzeń rytmu serca. Aby zjawisko reentry miało szansę zaistnieć, impuls musi być przewodzony jednocześnie dwiema drogami. Zwykle, jedna z dróg przewodzi impuls z dużą prędkością ( droga szybka ), druga ze znacznie mniejszą ( droga wolna ). W zdrowym sercu impuls elektryczny..

Tachykardia zatokowa

.. ...Tachykardią nazywamy rytm serca szybszy niż 100 uderzeń na minutę. Tachykardia zatokowa to rytm, którego źródło znajduje się w węźle zatokowym. Węzeł ten jest fizjologicznie głównym rozrusznikiem serca. Jego częstość generowania bodźców wynosi właśnie 100 na minutę, jednaka z uwagi na..

Częstoskurcz nawrotny

.. ...Częstoskurcz nawrotny to arytmia, której przyczyną jest zapętlenie impulsu i wywoływanie kilkukrotnego pobudzenia. Jest to tak zwane zjawisko reentry. Jeśli ma ono miejsce w węźle zatokowym, mówimy o częstoskurczu zatokowy nawrotnym. Podobne zjawisko może mieć miejsce w węźle zatokowo -..

Iwabradyna (Procoralan)

.. ...zmniejszający częstość rytmu serca poprzez hamujący wpływ na węzeł zatokowy. Iwabradyna nie zwalnia przewodzenia w obrębie przedsionków ani w węźle przedsionkowo - komorowym. Jest to przyczyna dla której iwabradyna może być stosowana u pacjentów z jednoczesnymi wskazaniami i..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...stwierdził...częstoskurcz... EKG - Rytm zatokowy ok. 110/1.Normogram. Położenie serca pionowe. Skrócony czas PQ do 62 ms. Wydłużony na granicy normy czas QTc.Przedmiotowo - Czynność serca miarowa, II ton ruchomo rozdwojony nad tętnicą płucną.Wnioski - Pozostaje w obserwacji w związku z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 58

.. ...pozdrawiam ( córka ma rytm zatokowy z cechami preekscytacji komór WPW ) Wiolu, czas dochodzenia po ablacji jest rózny. Tak fizycznie to moze tydzien jest się zmęczonym. Ja sobie dałam taki tydzien na odpoczynek - leżenie, spacerki, komputer - zero stresu. Natomiast pozniej mozesz juz..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 6

.. ...to jako przyspieszony rytm zatokowy tak do 150 uderzen na minute i to spowodowany stresem.Ale mi sie robi cos takiego nawet jak leze w łożku i sie niczym nie stresuje.W wyniku holtera wyszło ze mam pojedyncze dodatkowe uderzenia. Ale te odczucia kołotania przypominaja mi lekko..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 17

.. ...nie wywolano rzadnej arytmii,mam rytm zatokowy, ale serce nadal mi wali, czy jest mozliwosc zeby to badanie nie wykazalo tego bo np lekarz nie zauwazyl? do gosi! gosiu prawie codziennie szarpie mi sercem ale jest to dosc lagodne najwienkszy atak mialem jak mnie pogotowie zabralo..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 29

.. ...komentarz na holterze Rytm zatokowy 50 - 163/min. srednio 80/min. .Zarejestrowano 44 pobudzenia przedwczesne nadkomorowe oraz 3280 pobudzen przedwczesnych komorowych z dwu ognisk . Okresowo pobudzenia komorowe wtrącone po ktorych kolejne pobudzenia zatokowe sa przewodzone z aberracją mam..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 47

.. ...diagnoza to tendencje rytmu zatokowego do gwaltownych przyspieszen( zaniechano nawet wlewu isoprenaliny ),oraz tendencja do mig.przedsionkow z b.szybka akcja komor. Natomiast b.agresywna stymulacja komór nie dala negatywnych rezultatow - ten jeden maly plus. Cóż,wiele przede mną,ale..

Echo serca - Str. 9

.. ...dziękuję!. A.M. Łódź. Ekg_rytm zatokowy , a wię cpobudzenia z wezla zatokowego jak powinno byc ,zwolniony, a wiec występuje tzw. bradykardia zatokowa , niemiarowośc zatokowa bywa związana np. z faza oddechowową, częsta u mlodych osob no wlasnie dostalam skierowanie do kardiologa i na..

Echo serca - Str. 11

.. ...dolnej.Frakcja wyzutowa;46%. EKG;Rytm zatokowy,miarowy 80%.NOrmonogram.Zaburzenia przewodzenia sródkomorowego w 3.Cechy przysrostu lewej komory. Pozdrawiam Wartosci wielkości jam serca w normie, zaznaczony przerost mieśnia lewej komory( najpewniej przez wieloletnie nadciśnienie..

Echo serca - Str. 37

.. ...badaniach ekg raz było: rytm dolnoprzedsionkowy, a w następnym: rytm zatokowy miarowy niecałkowity blok prawej odnogi pęczka hisa lewogram patologiczny Co pani sądzi o badaniach EKG? Bardzo proszę ustosunkować się do badania echo, czy wymiary jam serca są w normie? I co z całą resztą, bo..

Echo serca - Str. 38

.. ...badaniach EKG raz było: rytm dolnoprzedsionkowy, a w następnym: rytm zatokowy miarowy niecałkowity blok prawej odnogi pęczka hisa lewogram patologiczny Najważniejsze przy echu serca jets przede wszytskim dobry sprzęt a taki najczęśćiej jest w szpitalach specjalistycznych, jak równiez..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...to jako przyspieszony rytm zatokowy tak do 150 uderzen na minute i to spowodowany stresem.Ale mi sie robi cos takiego nawet jak leze w łożku i sie niczym nie stresuje.W wyniku holtera wyszło ze mam pojedyncze dodatkowe uderzenia. Ale te odczucia kołotania przypominaja mi lekko..

Zaburzenia rytmu serca

.. ...ekstrasystolia przedsionkowa( pary,salwy,pojedyncze pobudzenia zablokowane )bralam lokren 20 1 * 1.teraz biosotal 80 3 * 1/2 tabletki.ktos mi powiedział że jest to migotanie przedsionków.co to oznacza???..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 8

.. ...to jako przyspieszony rytm zatokowy tak do 150 uderzen na minute i to spowodowany stresem.Ale mi sie robi cos takiego nawet jak leze w łożku i sie niczym nie stresuje.W wyniku holtera wyszło ze mam pojedyncze dodatkowe uderzenia. Ale te odczucia kołotania przypominaja mi lekko..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...tylko przyspieszony rytm zatokowy. Doktor Pytkowski - spoko, jeden z lepszych znawców tematu. 5 dni temu mnie obrabiał i było bardzo fajnie ( jeśli ten zabieg można nazwać fajnym ). Co prawda sam moment przygrzewania spowodował u mnie ostry spadek ciśnienia krwi i konieczność walnięcia..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 13

.. ...najlepszy, cytuje * rytm zatokowy z cechami preekscytacji w nocy, prawidłowym przewodzeniem w dzień, bradykardia zatokowa w trakcie snu, max czestość rytmu 137 w dzień, srednia 81, pobudzeń komorowych zrejestrowano 3 z pobudzeniami nadkomorowymi przwiedzionymi przewiedzionymi z aberacją..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 19

.. ...prawidłowym, równomiernym rytmie zatokowym w pewnym momencie pojawia się uderzenie wcześniejsze, po którym następuje krotka przerwa ( nieznacznie dłuższa od standardowych przerw pomiędzy uderzeniami ), po czym serce uderza trochę mocniej niż zwykle raz i kontynuuje swoją równą prace...

EKG wyniki czy serce mam zdrowe?

.. ...z tych Badań? EKg - rytm zatokowy 60/min.Normogram.PQ=0,18,QRS=0,06,QTc=0,41,Po3 serca półpionowe>Bez zabórzeń stt. Holter - cz rytmu 80/min,min 45/min,max 158/min.Arytmie komorowe nie wystepowaly.Zarejestrowano 1 pobudzenie nadkomorowe.Bez pauz pow 1.9 sek.QTcO,34 - 0,39/pomiar..

EKG i holter wyniki

.. ...półpionowe>Bez zabórzeń stt. Holter - cz rytmu 80/min,min 45/min,max 158/min.Arytmie komorowe nie wystepowaly.Zarejestrowano 1 pobudzenie nadkomorowe.Bez pauz pow 1.9 sek.QTcO,34 - 0,39/pomiar ręczny..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 21

.. ......... ) Holter - rytm zatokowy . pojedyncze komorowe pobudzenie dodatkowe ???????? Tak więc tak to się przedstawia ! choć w większości nie wiem o co tu chodzi !!!! Mynia mam nadzieję że mnie uświadomisz : ) ) ) ) ) ) ) ) zwolnienie z pracy na dalsze 38 dni niestety opinia lekarza co..

Po ablacji - Str. 2

.. ...prowokowala napadow tachyarytmi,natomiastniektore aplikacje zwalnialy rytm zatokowy rozpoznanie koncowe napadowe migotanie przedsionkow od miesiaca raz mialam krotka utrate przytomnosci iomdlenia jak rowniez mam ucisk w mostku ipowrot migotania Mam pytanie do osob, ktore zdecydowaly sie..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...to jako przyspieszony rytm zatokowy tak do 150 uderzen na minute i to spowodowany stresem.Ale mi sie robi cos takiego nawet jak leze w łożku i sie niczym nie stresuje.W wyniku holtera wyszło ze mam pojedyncze dodatkowe uderzenia. Ale te odczucia kołotania przypominaja mi lekko..

Arytmia zatokowa

.. ...w stanie stwierdzić arytmnie zatokową oraz że jest ona wywołana chorymi zatokami?? Nie byłam u tej lekarki osobiście, osoba z mojej rodziny przy okazji wizyty pokazała ten opis, gdyż odwiedziłam już mnóstwo lekarzy ale tamci nie powiedzieli co mi jest. W opisie EKG jest: Tachykardia..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...wyniki EKG - normogram, rytm zatokowy miarowy o czest. ok. 100/min, niepelny blok prawej odnogi peczka Hisa cisnienie rr150/80, akcja serca miarowa o czest. ok.ok. 100/min. morfologia - niewielka leukocytoza, markert miesnia sercowego w normie. niewielka hipotermia Witam wszystkich!!!!..

Rytm zatokowy i skurcze dodatkowe

.. ...słuchajcie, mam strwierdzony rytm zatokowy,bez żadnych czestoskórczów i tachkardii, ale od czasu do czasu miewam paskudne dni z częstymi skurczami dodatkowymi, potem nastepuje spokój i za jakiś czas znów się to pojawia. Nauczyłem się z tym żyć, choc nie jest to przyjemne. Czy taki cos..

Opis kardiogramu (EKG)

.. ...zamieszczam opis ekg: - - - Rytm zatokowy ok śr 85/min Normogram - olextrogynia Odstęp PQ 0.16 Śladowy załamek r V2 - V4 Zaznaczone przedłużenie przewodnictwa środkowo komorowego do 0,12 Głębokie zał. S V1 - V3 Izolowana fala delta I V6 Zaznaczone cechy zmian mięśniowych - hypoxiea m...

Wynik Holtera pojedyńcze ExV

.. ...badaniu zarejestrowano;rytm prowadzący zatokowy,zarejestrowano pojedyńcze ExV,bez znamiennego obniżenia odc.ST - T,HR w granicach !30 - 50 czy ktos wie co to oznacza???????????? Z tego co wiem to onzacza to ze rytm jest zatokowy a to bardzo dobrze, sa epizody pojedynczych skurczy..

Rytm prowadzący zatokowy, zajerestrowano pojedynczą ExV

.. ...oznacza diagnoza: ( ... )rytm prowadzący zatokowy, zajerestrowano pojedynczą ExV, bez znamiennego obniżenia odc. ST - T, HR w granichac 150 - 30?? Prosilbym o szybka odpowiedz. Z gory dziekuje. Pozdrawiam Nie martwcie się; to dobry wynik ( chciałabym mieć taki ). HR to rytm serca ( tętno..

Dolegliwości po ablacji

.. ...innego jak przyspieszony rytm zatokowy czyli prawidlowy jesli chodzi o pobudzenie ale przyspieszony ja tez to mam ale mi napiesali ze mam tachycardie zatokowa napadowa tzn tachyarytmie czy jakos tak, ale mam sie nie marwic bo bobudzenie jest prawidlowe tzn zatokowe a nie od komor np...

Opis EKG - co to oznacza?

.. ...http://img.photobucket.com/albums/v733/yautay/DSCF0071.jpg Pozdrawiam! M Ja widze tylko: Rytm zatokowy miarowy ( chyba 54 ) Skłonnośc XXXXXX Pozycje XXXX XXXXX wlasnie ta sklonnosc mnie denerwuje, tylko do czego???? Pozdrawiam! Michal..

Dodatkowe skurcze - Str. 71

.. ...pobudzen qrs,ze srednim rytmem hr:111/min o godz 9,01 minimalny hr:48/min o 5:12 bez epizodow bradykardii zgodnych z przyjetymi krytetiami,nie stwierdzono pauz odpowiadajacych przyjetym krytetiom,obeznosc rytmu zatokowego przez caly czas trwania badania,znaleziono 8797 pobudzen..

Dodatkowe skurcze - Str. 139

.. ...rozpoczynac szybkich rytmow, a poza tym to prawdopodobnie choroba wezla zatokowego po przebytym acz niewidocznym po latach( norma )w zadnym badaniu zapaleniu serca po anginie, wniosek:modyfikacja wezla ablacją,postaraja sie wcisnac gdzies w tym roku choc pacjentow maja na kazdy dzien na..

Dodatkowe skurcze - Str. 153

.. ...pobudzen QRS ze srednim rytmem HR - 70,maksymalny 111/min minimalny 48,brak epizodow bradykardii.nie stwierdzono pauz odpowiadajacych przyjetym kryteriom,obecnosc rytmu zatokowego przez caly czas trwania badania,znaleziono 8797 pobudzen pojedynczych komorowych( przez 19h ),pochodzacych z..

Dodatkowe skurcze - Str. 167

.. ...– Listopad 1999 r. Rytm zatokowy 55 - 187/min. Obserwuje się tendencje do tachykardii w ciągu dnia w czasie zwykłej aktywności fizycznej 140 - 180/min. 1 pob. Dodatkowe nadkomorowe. W czasie tachykardii obniżenie ST do 1,8 mm. Holter – Listopad 2001 r. Rytm zatokowy..

Wyniki echo, czy bardzo złe?

.. ...komentarz na holterze Rytm zatokowy 50 - 163/min. srednio 80/min. .Zarejestrowano 44 pobudzenia przedwczesne nadkomorowe oraz 3280 pobudzen przedwczesnych komorowych z dwu ognisk . Okresowo pobudzenia komorowe wtrącone po ktorych kolejne pobudzenia zatokowe sa przewodzone z aberracją mam..

Ablacja przy anomalii Ebsteina

.. ...1h 50min. Po zabiegu rytm zatokowy 80/min. RR 116/78mmHg Nakłucie w pachwinie, mocny ucisk po zabiegu i bez krwiaków i komplikacji. 30 dni zwolnienia.Mam odstawione leki, jest brak dolegliwości i samopoczucie super. Jestem pełna uznania dla profesjonalizmu tego zespołu. Życzę Ci..

Wysokie tętno w ciąży

.. ...holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca( max150 ), z wyraźnym zwolnieniem w nocy.Natomiast w każdym opisie ekg mam napisane rytm zatokowy,oś - normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca..

Szybkie tetno II

.. ...napad, tylko normalny rytm zatokowy, i ze nie czeka Cie kolejny zabieg. mam nadzieje, ze sie cieszysz? Ja nie moge sie doczekac, kiedy znowu bede mogla uprawiac sport tak jak lubie, nie jakos bardzo intensywnie, ale regularnie. pozdro! k. A propos przeprowadzania ablacji iles lat temu,..

Szybkie tetno II - Str. 5

.. ...zwykle przyspieszenie rytmu zatokowego, a nie czestoskurcz ( chociaz ja myslalam ze to czestoskurcz ), i to bez betablokerow wtedy bylam. Wiec byc moze, ze czesc tych przypadkow, kiedy myslalam, ze to czestoskurcz, to bylo wlasnie zwykle przyspieszenie tego rytmu zatokowego i jednak..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca( max150 ), z wyraźnym zwolnieniem w nocy.Natomiast w każdym opisie ekg mam napisane rytm zatokowy,oś - normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca..

Skurcze dodatkowe komorowe

.. EKG wykazało u mnie rytm zatokowy i skurcze dodatkowe komorowe z prawidłowym przebiegiem pobudzenia. Czy ktosz Was cierpi na to samo paskudztwo? Lekarz mi powiedział, ze najlepszym lekarstwem na to jest o tym nie myśleć bo to łagodna arytmia ale ciążko czasem wytrzymać spokojnie jak czuje się to potykanie..

Po NZK - rytm zatokowy 80, brak RR i tętna na obwodzie

.. ...defibrylację, wraca na monitorze rytm zatokowy 70/min.Oddech wspomagany.Podłaczono 1000 ml Ringera ( 20 ml/kgmc ). Jednak na obwodzie brak tętna i ciśnienia. Do oddziału ratunkowego mamy około 30min. Przyczyna NZK porażenie prądem. Jakie są procedury postępowania w takim przypadku dla..

QTc w rytmie zatokowym

.. Lekarz ocenił QTc w rytmie zatokowym 64/min na 500 ms a w rytmie 153/min na 400 - 412 ms. Jednocześnie w opisie jest takie zdanie: Nie ma opracowanych norm czasu QTc dla odprowadzeń holterowskich u dzieci. To na jakiej podstawie lekarz podał wynik, skoro nie ma..

Rozrusznik serca (nie sztuczny)

.. co totakiego? Rytm serca czyli ilość jego uderzeń na minutę określany jest aktywnością węzła zatokowo - przedsionkowego - SA ( łac.nodus sinuatrialis ).Dawniej węzeł ten nosił nazwę węzła Keith - Flacka.Węzeł zatokowo - przedsionkowy umiejscowiony jest w miejscu ujścia żyły głównej górnej do prawego..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. wiodący rytm zatokowy o śr.cz. - 92/min ,max - 159/min ,min - 59/min o godz.0.33.Liczne epizody tachykardii zatokowej o cz.123 - 149/min w ciągu całego zapisu.Pojedyncza extrasystolia nadkomorowa - 5SVEX/d Bez komorowych zaburzen rytmu serca.Bez pauz * 2,0 sek.Bez zwolnien cz. serca * 45/min.Bez zaburzen..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...mam: EKG prawidłowe, rytm zatokowy miarowy, ciśnienie średnio 120/60 ( albo nawet niższe ), puls w granicach 60 - 80, badania krwi podobno wzorowe. No cóż...wiem, że to nerwica, ale nie potrafię z nią walczyć...za bardzo mi się to nie udaje:( Najpierw występowała tylko w formie ataków,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 241

.. ...mialam robione EKG i rytm zatokowy jest miarowy natomiats mam zaburzenia okresu repolaryzacji komór:( ( i nie mam pojecia co to znaczy:( ( prosze powiedzcie mi cos o tym:( ( wczesniej jak mialam EK robione były ok! i nic nie wyhodziło a tu teraz prosze:( boje sie starsznie ze kiedys usne..

Lekkie obawy przed ablacją

.. ...coś nie tak cytuję * rytm zatokowy z cechami preekscytacji w nocy oraz prawidłowym przewodzeniem p - k w dzień, bradykardia zatokowa w trakcie snu, w dzień tachykardia zatokowa wysiłkowa, pobudzeń komorowych zarejestrowano 3 do różnicowania z pobudzeniami nadkomorowymi przewiedzionymi z..

Ablacja - Szpital Wojskowy - Wrocław

.. ...nie wywolano u mnie arytmii mam rytm zatokowy, ale serce nadal mi wali jak oszalale ok 115/min.juz sama nie wiem co o tym myslec:( Ja miałam jedną ablację w lutym, później miałam mieć druga ale też nie wywołali mi częstoskurczu, to było w kwietniu. Teraz 4 lipca idę trzeci raz może tym..

interpretacja badania Holtera

.. ...171/min.Średnia dobowa 96/min. Rytm zatokowy 78 - 100/min z bardzo liczną ekstrasystoliozą nadkomorową, w ciągu dnia z licznymi trwającymi od kilku sekund do 2 godzin okresami PSVT najpewniej trzepotanie przedsionków/z AK do 170/min. W nocy rytm zatokowy. Zmiany ST niediagnostyczne * ...

Dżungla, choroba wysokościowa a częstoskurcze

.. ...godzinie serce powraca do rytmu zatokowego .Mam 1 stopniową niedomykalność zastawki mitralnej z niewielką falą zwrotną i niedomykalność 2 stopniową czynnościową zastawki trójdzielnej. Moim marzeniem jest wybrać się na parę dni do dżungli i na Machcu Pichu . Czy mogłabym sobie tak..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...Oto moje wyniki; EKG - Rytm zatokowy, miarowy 70/min, płaskoujemny złamek T w III, aVF ECHO - LK 35/24 mm, Przegroda Międzykomor 8/15 mm, Tylna Ściana 9/13 mm, PK 22mm, LP 29 mm, Pierścień aortalny 18 mm, aorta wstępująca 22 mm, gradient aortalny 2,4/mmHg, Zastawka płucna - gradient..

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...96853 Qrsów, Średni rytm HR75, max rytm HR160, nin rytm HR44 W czasie rejestracji rytm zatokowy. Ponadto - 11 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych, 1 nadkomorowy częstoskurcz napadowy HR 131 - 21sek, 43 okresy tachykardii zatokowej w dzień HR 120 - 794sek, 14 okresów..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...jest w porządku, bo mam rytm zatokowy, miarowy. Nie mogę się rozczytać, ale są jakieś zmiany z nad ściany bocznej. Ja tak miałam i okazało się, że to nerwica. Byłam przekonana, że to coś z sercem. Czasem czuję się jakbym przechodziła zawał i to kilka razy dziennie. To skutki stresu...

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...niewydolności prawokomorowej , spadek toleracji wysilku. Przy powięszeniu lewego przedsionka może wystąpić migotanie przedsionków.Leki jak najbardziej standardowe przy tej chorobie. Czy mama ma rytm zatokowy?..

Wynik Holtera, czy się martwić? - Str. 2

.. ...10008 Qrs * ów * średni rytm HR 75 * max rytm HR 149 * min rytm HR 45 * 5 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych * 13 tachykardii Proszę o interpretacje i rady... dziękuję, Monika Mój 12 letni syn ma wpw.Co oznacz następujacy zapis:w trakcie monitorowania EKG metoda holter..

Uszkodzenie przewodnictwa komorowego serca

.. ...). W Poradni Zaburzeń Rytmu lekarz kardiolog zaproponował mi wszczepienie rozrusznika ale się nie zgodziłam bo się boję negatywnych skutków. Po konsultacji z Panią profesor tejże poradni powiedziała mi żebym się jdnak jeszcze wstrzymała. Może jest ktoś taki jak ja? co prawda nie mam..

Cechy niemniarowości rytmu zatokowego

.. ...powiedzieć coś o tym opisie? EKG: rytm zatokowy 60 - 75/ min. o cechach niemiarowości oddechowej.Normogram. Pół.serce półpionowe. co to są te cechy niemniarowości? Czy to jest dobry wynik? prosze o odpowiedż...

Kucie w klatce piersiowej, co to może być?

.. ...niedomykalności zastawek, rytm zatokowy 100/min pojedyncze pobudzenia przedwczesne nadkomorowe. Co mi może być? Mam podobne objawy i też zastanawiam sie co to jest. Może ktoś nam odpowie? dołanczam sie do was mam 22 lata i tez mam ten problem :( rowniez do was dolanczam, mam nadzieje ze..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 18

.. ...walczyć o utrzymanie rytmu zatokowego, ponieważ najbardziej niebezpieczne i dokuczliwe dla pacjenta są ciągłe zmiany rytmu z migotania na zatokowy i odwrotnie. Mój ojciec ma utrwalone migotanie co najmniej od 30 lat. Dawniej nie robiło się ablacji. Niestety utrwalone migotanie ogranicza..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 20

.. .../fragment/ ( .. )początek arytmi częstoskurczem przedsionkowym przechodzącym w szybszy rytm przedsionkowy AT/AFL atypowe następnie AFL mogące odpowiadać typowem AFL. W godzinach nocnych migotanie z wolną czynnością komór i max R - R 2500 ms . Krótkie epizody rytmu zatokowego. Serce..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 24

.. ...biegowy i zawsze powracał rytm zatokowy. W sierpniu miałem ablację i czuję się dużo gorzej niż przed zabiegiem. Sesja trwała prawie pięć godzin i wszystko udało sie ponoć bardzo dobrze, a migotki mam codziennie. Najdłuższa przerwa bez trzepotania przedsionków to dwa dni a po 14 dniach od..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 25

.. ...farmakologicznym nie wrócił rytm zatokowy i przeprowadzono mi 3 kardiowersje. Serce się umiarawiało, ale po kilku dniach wracało migotanie. Powtórnie przeszłam na leczenie farmakologiczne, zaczęłam od opakordenu 200mg, który zażywałam przez pół roku bez sukcesów, bo migotanie wracało...

Stopnie niedomykalności zastawek

.. ...holterze wyszlo mi ze mam arytmie nadkomorowa,a gdy mialam badanie elektrofizjologiczne,nie wywolano arytmii,lekarz powiedzial ze mam zdrowe serce,ze jest to rytm zatokowy,ale ja nadal mam napady szybkiego bicia tak do 120,potem jest mi zimno,czasem sie cala trzese i po wszystkim chce mi..

Leki na tachykardię zatokową

.. ...pochodne, isoptin , gilurytmal procoralan - ten ostani to jakaś nowość - nic na mnie nie działa w małych dawkach i szybko się przeyzwyczajam a w dodatku na betablokery mam uczulenie i na wiele innyh leków też. tachykardię mam cały czas rzadko zwalnia. jakoś wegetuję ale do przeodu ,..

Kołatanie serca, niskie ciśnienie, wysoki puls, zawroty głowy

.. ...z EKG wyszło, że mam rytm zatokowy miarowy i pojedyńcze niestałe pobudzenie dodatkowe nadkomorowe, np. gdy leżę sobie spokojnie to brakuje mi tchu i serce mocno bije nie szybko tylko mocno, jak wstane z łóżka wtedy mam szybszy puls, zawroty głowy, mroczki az w końcu muszę spowrotem..

Ablacja węzłą zatokowo przedsionkowego (modyfiksacja tego węzła)

.. ...kardiomiopatia tachyarytmiczna ). Czy tachykardia jest przy niskim ciśnieniu czy też przy wysokim ? tachykardię zatokową to mam praktycznie cały czas. nadranem trochę zwalnia ale na krótko. czasami mam napadową tachykardię nadkomorową przerywającą się przez zabkokowane pobudzenie. nie na..

Interpretacja EKG

.. ...osłabiony. Moje EKG: Rytm Zatokowy miarowy o częstości 70/min. ( ? )Namnogram( ? ) PQ 0,12 Niewielkie zaburzenia przewodnictwa środkowego. Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa. ja mam dokladnie to samo.boje sie tego co to moze byc.bylem u lekarza tutaj w anglii i okreslil bol glowy..

Wyniki badań EKG Holtera

.. ...badania średnia częstość rytmu zatokowego wynosiła 88, minimalna częstość wynosiła 42 o 06:01:44( 2 ), a maksymalna 161 o 08:01:20( 2 ) ( wysiłek ). W czuwaniu w spoczynku dominuje rytm zatokowy przyśpieszony średnio do około 95/min, we śnie średnio 62/min. Bez istotnego obniżenia..

Nadciśnienie

.. ...byle czego. 1/badanie rytmu ves31 pary - 1 sve - 2 arytmia - 83 - niemiarowość oddechowa, zahamowania zatokowe - co to znaczy? 2/holter 60%ciśnienia skurczowego i ok. 80 % rozk. wykraczało poza granice normy. W nocy ok. połowy pomiarów - nieprawidłowa zachowany nocny spadek 3/echo serca..

Czy wszystko jest w porządku ze zdrowiem?

.. ...mm w rozkurczu. EKG: Rytm zatokowy niemiarowość oddechowa.Normogram. Niepełny blok prawej odnogi pęczka P - hissa/wariant normy. Podciągnięcie odc. ST EPIKRYZA: Chory lat 18 .... w wywiadzie infekcja górnych dróg oddechowych. W trakcie hospitalizacji wykonano w/w badania oraz pobrano..

Interpretacja wyników Holtera i Echa serca

.. ...holterowskie ekg: Wiodący rytm zatokowy średnio 84/min z minimum 44/min - zwolnienie zatokowe i maksimum 180/min - przyspieszenie zatokowe bez cech napadowości. Zarejestrowano 12 744 ( 11% ) pobudzeń przedwczesnych komorowych, okresowo układających się w bigeminię ( 692 ) i trigeminię...

Wyniki Holtera - czy to się leczy?

.. ...dłużej wtedy spałam ) Rytm prowadzący zatokowy z częstością od 50 do 116/min ( 50 - 122 ) średnio 76/min. O godz. 8:30 krótkotrwały epizod migotania przedsionków z niemiarową zupełnie czynnościa komór do 140/min. 2194 ( 3136 ) pobudzenia przedwczesne pochodzenia komorowego o jednakowej..

Co to znaczy? czy muszę sie leczyć? wynik Holter EKG

.. ...), Srednia częstość rytmu sercs wynosiła 67p/min rytm zatokowy, z max. częstotliwością 142 p/min w czasie jazdy samochodem trachykardia zatokowa, i z minimalną częstością 45p/min w nocy bradykardia zatokowa w trakcie snu. Pomost ST zmienił sie w zakresie od - 0.08 mm w kanale 1 w czasie..

Powiększenie sylwetki serca

.. ...Wnioski ) W zapisie rytm zatokowy o sredniej czestosci 63/min. Minimalna czestosc rytmu wynosiła 41 o godz .03.10 maksymalna czestosc rytmuwynosiła 125 o godz .09.45. Bez pauz dluzszych od 2.0s zarejestrowano 16 pauz * 1,5( max.1,6 ) w godz .nocnych Pojedyncze pobudzenia dodatkowe..

Betaloc a sylwester z alkoholem

.. ...zapisanym materiale ekg rytmu zatokowego z tendencja do tachykardii ( 45_89_170min ) sporadyczna ektopia .bez pauz. i Ty te wartosci nazywasz cisnieniem ani jedno ani drugie to nie wysokie zalezy ile masz lat to 150 troche wyzsze niepelny blok tez mozna zyc ja to mam od 25lat i jest ok..

Analiza wyników badania serca

.. ...zapisanym materiale ekg rytmu zatokowego z tendencja do tachykardii ( 45_89_170min ) sporadyczna ektopia .bez pauz. Witam! Bardzo proszę o interpretację wyniku echokardiogramu Wymiary [w rozkurczu] Lewa komora LVIDd - 45 Prawa komora RVIDd - 22 Lewy przedsionek LA - 55 Prawy przedsionek..

Tachykardia zatokowa a ablacja

.. ...zdiagnozowane zaburzenia rytmu serca i w tym cały problem : ) bo odwiedziłam kilku lekarzy z moimi wynikami badań i oto ich diagnozy: - tachykardia zatokowa - częstoskurcz nadkomorowy - arytmia z występującym częstoskurczem napadowym. I tu się gubię : ) Ponieważ mam stwierdzone..

Utrwalone migotanie przedsionków serca

.. ...ktoś może wrocił do rytmu zatokowego po dlugim ,,migotaniu * ? Po zabiegu ,,migotalam * rok, potem samoistnie się umiarowiłam - na rok.Kardiowersja nie pomogła i znowu ,,migotam * i czekam na ,,cud * !Ablacja niestety nie jest mi polecana. Czy ktoś ma utrwalone migotanie przedsionków ?..

Interpretacja wyniku EKG i Holera

.. Wielokrotne:rytm zatokowy,miarowy oczęstości 90min.Położenie serca pośrednie.patologiczne załamki Q w III, a vf - zmniejszające się na wdechu.Zaburzenia okresu reoplaryzacji komór pod postacią płaskoujemnych załamków T w III,płaskich w aVF... HOLTER: Badanie wysiłkowe w trakcie terapii Metocard 2x25mg..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 127

.. ...ale mam napisane tak: rytmem wiencowym byl rytm zatokowy o max czestosci 162/min. i minimalnej 51/min. Zarejestrowano 4110 pobudzen dodatkowych komorowych ukladajacych sie w bigeminie komorowa. stwierdzono 28 pojedynczych extrasystolii nadkomorowych. gromadnych exstrasystolii ani..

Wynik Holtera - co oznacza?

.. ...komentarz na holterze Rytm zatokowy 50 - 163/min. srednio 80/min. .Zarejestrowano 44 pobudzenia przedwczesne nadkomorowe oraz 3280 pobudzen przedwczesnych komorowych z dwu ognisk . Okresowo pobudzenia komorowe wtrącone po ktorych kolejne pobudzenia zatokowe sa przewodzone z aberracją..

Wada zastawki aortalnej i tachykardia zatokowa

.. ...i tabletkami : ) ) ) ( ze wzgledu na tachykardie ). Bardzo boje sie kolejnego ataku... zapraszamy na www.arytmiaserca.pl tam odpowiada lekarz zajmujący się leczeniem zaburzeń rytmu itp oraz omdleniami..

Blok A-V

.. ...się odstępów PR ( przy rytmie zatokowym ) w sekwencjach ( z co najmniej 2 kolejno przewiedzionymi odstępami PR ), w których pojedynczy załamek P nie zostaje przewiedziony do komór. Nie należy określać anatomicznej lokalizacji bloku jako blok typu I czy typu II, ponieważ określenia te..

Interpretacja wyników Holtera

.. ...wykryto 21 tachykardii 1 rytmów niewymiarowych 24 migotań przedsionków 8095 pobudzeń komorowych 7328 pojedynczych przedwczesnych pobudzeń komorowych 93 bigeminii 166 trigeminii Podsumowanie: Rytm zatokowy. Jednoksztaltna extrasystolia komorowa o stałym czasie sprzężenia, bez par, wstawek..

Zaburzenia rytmu serca - czy to groźne?

.. ...wezla zatokowego w lipcu ide do centrum zdrowia dziecka czy ta choroba jest grozna? witaj. Poczytaj sobie na forum wątki na temat arytmii serca i ablacji, wszystkiego się dowiesz. Pozdrawiam dziaaa : )..