Rytm zatokowy serca

Zaburzenia rytmu serca

.. Prawidłowy rytm serca to rytm zatokowy, podczas którego węzeł zatokowo - przedsionkowy ( SA ) działa jak naturalny rozrusznik z częstością 60 - 100 pobudzeń na minutę w czasie spoczynku. Podział rytmów serca. Rytmy węzła zatokowo - przedsionkowego. Asystolia Bradykardia zatokowa Tachykardia zatokowa Rytmy..

Układ przewodzący serca (układ bodźcotwórczy serca)

.. ...w mięśniówce serca. Rytm serca czyli ilość jego uderzeń na minutę określany jest aktywnością węzła zatokowo - przedsionkowego ( SA, nodus sinuatrialis ). Dawniej węzeł zatokowo - przedsionkowy nosił nazwę węzła Keith - Flacka. Węzeł zatokowo - przedsionkowy umiejscowiony jest w miejscu..

EKG (elektrokardiogram)

EKG (elektrokardiogram)

.. ...sercowego, zawału, zaburzeń rytmu. Wychylenia w zapisie EKG. Załamek P - powstaje w momencie depolaryzacji mięśniówki przedsionków szerzącej się z węzła zatokowo - przedsionkowego ( SA ); Odstęp PR - jest to nic innego jak czas potrzebny na przewiedzienie bodźca elektrycznego z..

Kardiowersja

.. ...przywracania prawidłowego rytmu serca ( rytmu zatokowego ). Stosuje się ją w przypadku nadkomorowych zaburzeń rytmu ( migotanie lub trzepotanie przedsionków ). Rozróżnia się kardiowersję farmakologiczną i elektryczną. Kardiowersja farmakologiczna polega na próbie przywrócenia rytmu..

Bigeminia komorowa

.. ...komorowa to zaburzenia rytmu serca o bardzo charakterystycznym układzie pobudzeń dodatkowych w badaniu EKG: pobudzenia prawidłowe powstałe w węźle zatokowym przeplatają się z dodatkowymi pobudzeniami komorowymi w ten sposób, że po każdym pobudzeniu prawidłowym pojawia się jedno..

Rytm zatokowy

.. Rytm zatokowy to prawidłowy rytm zdrowego serca. Pobudzenie powstaje w węźle zatokowym, następnie rozprzestrzenia się po mięśniówce przedsionków, przechodzi przez węzeł przedsionkowo - komorowy do pęczka Hisa i jego odnogami odpowiednio do prawej i lewej komory serca, pobudzając najpierw mięśniówkę przegrody..

Zjawisko reentry

.. ...powstawania zaburzeń rytmu serca. Aby zjawisko reentry miało szansę zaistnieć, impuls musi być przewodzony jednocześnie dwiema drogami. Zwykle, jedna z dróg przewodzi impuls z dużą prędkością ( droga szybka ), druga ze znacznie mniejszą ( droga wolna ). W zdrowym sercu impuls elektryczny..

Tachykardia zatokowa

.. ...Tachykardią nazywamy rytm serca szybszy niż 100 uderzeń na minutę. Tachykardia zatokowa to rytm, którego źródło znajduje się w węźle zatokowym. Węzeł ten jest fizjologicznie głównym rozrusznikiem serca. Jego częstość generowania bodźców wynosi właśnie 100 na minutę, jednaka z uwagi na..

Iwabradyna (Procoralan)

.. ...zmniejszający częstość rytmu serca poprzez hamujący wpływ na węzeł zatokowy. Iwabradyna nie zwalnia przewodzenia w obrębie przedsionków ani w węźle przedsionkowo - komorowym. Jest to przyczyna dla której iwabradyna może być stosowana u pacjentów z jednoczesnymi wskazaniami i..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...stwierdził...częstoskurcz... EKG - Rytm zatokowy ok. 110/1.Normogram. Położenie serca pionowe. Skrócony czas PQ do 62 ms. Wydłużony na granicy normy czas QTc.Przedmiotowo - Czynność serca miarowa, II ton ruchomo rozdwojony nad tętnicą płucną.Wnioski - Pozostaje w obserwacji w związku z..

Echo serca - Str. 9

.. ...dziękuję!. A.M. Łódź. Ekg_rytm zatokowy , a wię cpobudzenia z wezla zatokowego jak powinno byc ,zwolniony, a wiec występuje tzw. bradykardia zatokowa , niemiarowośc zatokowa bywa związana np. z faza oddechowową, częsta u mlodych osob no wlasnie dostalam skierowanie do kardiologa i na..

Echo serca - Str. 11

.. ...dolnej.Frakcja wyzutowa;46%. EKG;Rytm zatokowy,miarowy 80%.NOrmonogram.Zaburzenia przewodzenia sródkomorowego w 3.Cechy przysrostu lewej komory. Pozdrawiam Wartosci wielkości jam serca w normie, zaznaczony przerost mieśnia lewej komory( najpewniej przez wieloletnie nadciśnienie..

Echo serca - Str. 37

.. ...badaniach ekg raz było: rytm dolnoprzedsionkowy, a w następnym: rytm zatokowy miarowy niecałkowity blok prawej odnogi pęczka hisa lewogram patologiczny Co pani sądzi o badaniach EKG? Bardzo proszę ustosunkować się do badania echo, czy wymiary jam serca są w normie? I co z całą resztą, bo..

Echo serca - Str. 38

.. ...badaniach EKG raz było: rytm dolnoprzedsionkowy, a w następnym: rytm zatokowy miarowy niecałkowity blok prawej odnogi pęczka hisa lewogram patologiczny Najważniejsze przy echu serca jets przede wszytskim dobry sprzęt a taki najczęśćiej jest w szpitalach specjalistycznych, jak równiez..

Zaburzenia rytmu serca

.. ...ekstrasystolia przedsionkowa( pary,salwy,pojedyncze pobudzenia zablokowane )bralam lokren 20 1 * 1.teraz biosotal 80 3 * 1/2 tabletki.ktos mi powiedział że jest to migotanie przedsionków.co to oznacza???..

EKG wyniki czy serce mam zdrowe?

.. ...z tych Badań? EKg - rytm zatokowy 60/min.Normogram.PQ=0,18,QRS=0,06,QTc=0,41,Po3 serca półpionowe>Bez zabórzeń stt. Holter - cz rytmu 80/min,min 45/min,max 158/min.Arytmie komorowe nie wystepowaly.Zarejestrowano 1 pobudzenie nadkomorowe.Bez pauz pow 1.9 sek.QTcO,34 - 0,39/pomiar..

EKG i holter wyniki

.. ...półpionowe>Bez zabórzeń stt. Holter - cz rytmu 80/min,min 45/min,max 158/min.Arytmie komorowe nie wystepowaly.Zarejestrowano 1 pobudzenie nadkomorowe.Bez pauz pow 1.9 sek.QTcO,34 - 0,39/pomiar ręczny..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...to jako przyspieszony rytm zatokowy tak do 150 uderzen na minute i to spowodowany stresem.Ale mi sie robi cos takiego nawet jak leze w łożku i sie niczym nie stresuje.W wyniku holtera wyszło ze mam pojedyncze dodatkowe uderzenia. Ale te odczucia kołotania przypominaja mi lekko..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...wyniki EKG - normogram, rytm zatokowy miarowy o czest. ok. 100/min, niepelny blok prawej odnogi peczka Hisa cisnienie rr150/80, akcja serca miarowa o czest. ok.ok. 100/min. morfologia - niewielka leukocytoza, markert miesnia sercowego w normie. niewielka hipotermia Witam wszystkich!!!!..

Wynik Holtera pojedyńcze ExV

.. ...badaniu zarejestrowano;rytm prowadzący zatokowy,zarejestrowano pojedyńcze ExV,bez znamiennego obniżenia odc.ST - T,HR w granicach !30 - 50 czy ktos wie co to oznacza???????????? Z tego co wiem to onzacza to ze rytm jest zatokowy a to bardzo dobrze, sa epizody pojedynczych skurczy..

Rytm prowadzący zatokowy, zajerestrowano pojedynczą ExV

.. ...oznacza diagnoza: ( ... )rytm prowadzący zatokowy, zajerestrowano pojedynczą ExV, bez znamiennego obniżenia odc. ST - T, HR w granichac 150 - 30?? Prosilbym o szybka odpowiedz. Z gory dziekuje. Pozdrawiam Nie martwcie się; to dobry wynik ( chciałabym mieć taki ). HR to rytm serca ( tętno..

Dodatkowe skurcze - Str. 139

.. ...rozpoczynac szybkich rytmow, a poza tym to prawdopodobnie choroba wezla zatokowego po przebytym acz niewidocznym po latach( norma )w zadnym badaniu zapaleniu serca po anginie, wniosek:modyfikacja wezla ablacją,postaraja sie wcisnac gdzies w tym roku choc pacjentow maja na kazdy dzien na..

Wysokie tętno w ciąży

.. ...holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca( max150 ), z wyraźnym zwolnieniem w nocy.Natomiast w każdym opisie ekg mam napisane rytm zatokowy,oś - normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca( max150 ), z wyraźnym zwolnieniem w nocy.Natomiast w każdym opisie ekg mam napisane rytm zatokowy,oś - normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca..

Rozrusznik serca (nie sztuczny)

.. co totakiego? Rytm serca czyli ilość jego uderzeń na minutę określany jest aktywnością węzła zatokowo - przedsionkowego - SA ( łac.nodus sinuatrialis ).Dawniej węzeł ten nosił nazwę węzła Keith - Flacka.Węzeł zatokowo - przedsionkowy umiejscowiony jest w miejscu ujścia żyły głównej górnej do prawego..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. wiodący rytm zatokowy o śr.cz. - 92/min ,max - 159/min ,min - 59/min o godz.0.33.Liczne epizody tachykardii zatokowej o cz.123 - 149/min w ciągu całego zapisu.Pojedyncza extrasystolia nadkomorowa - 5SVEX/d Bez komorowych zaburzen rytmu serca.Bez pauz * 2,0 sek.Bez zwolnien cz. serca * 45/min.Bez zaburzen..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...mam: EKG prawidłowe, rytm zatokowy miarowy, ciśnienie średnio 120/60 ( albo nawet niższe ), puls w granicach 60 - 80, badania krwi podobno wzorowe. No cóż...wiem, że to nerwica, ale nie potrafię z nią walczyć...za bardzo mi się to nie udaje:( Najpierw występowała tylko w formie ataków,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 241

.. ...mialam robione EKG i rytm zatokowy jest miarowy natomiats mam zaburzenia okresu repolaryzacji komór:( ( i nie mam pojecia co to znaczy:( ( prosze powiedzcie mi cos o tym:( ( wczesniej jak mialam EK robione były ok! i nic nie wyhodziło a tu teraz prosze:( boje sie starsznie ze kiedys usne..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...Oto moje wyniki; EKG - Rytm zatokowy, miarowy 70/min, płaskoujemny złamek T w III, aVF ECHO - LK 35/24 mm, Przegroda Międzykomor 8/15 mm, Tylna Ściana 9/13 mm, PK 22mm, LP 29 mm, Pierścień aortalny 18 mm, aorta wstępująca 22 mm, gradient aortalny 2,4/mmHg, Zastawka płucna - gradient..

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...96853 Qrsów, Średni rytm HR75, max rytm HR160, nin rytm HR44 W czasie rejestracji rytm zatokowy. Ponadto - 11 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych, 1 nadkomorowy częstoskurcz napadowy HR 131 - 21sek, 43 okresy tachykardii zatokowej w dzień HR 120 - 794sek, 14 okresów..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...jest w porządku, bo mam rytm zatokowy, miarowy. Nie mogę się rozczytać, ale są jakieś zmiany z nad ściany bocznej. Ja tak miałam i okazało się, że to nerwica. Byłam przekonana, że to coś z sercem. Czasem czuję się jakbym przechodziła zawał i to kilka razy dziennie. To skutki stresu...

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...niewydolności prawokomorowej , spadek toleracji wysilku. Przy powięszeniu lewego przedsionka może wystąpić migotanie przedsionków.Leki jak najbardziej standardowe przy tej chorobie. Czy mama ma rytm zatokowy?..

Uszkodzenie przewodnictwa komorowego serca

.. ...). W Poradni Zaburzeń Rytmu lekarz kardiolog zaproponował mi wszczepienie rozrusznika ale się nie zgodziłam bo się boję negatywnych skutków. Po konsultacji z Panią profesor tejże poradni powiedziała mi żebym się jdnak jeszcze wstrzymała. Może jest ktoś taki jak ja? co prawda nie mam..

Kołatanie serca, niskie ciśnienie, wysoki puls, zawroty głowy

.. ...z EKG wyszło, że mam rytm zatokowy miarowy i pojedyńcze niestałe pobudzenie dodatkowe nadkomorowe, np. gdy leżę sobie spokojnie to brakuje mi tchu i serce mocno bije nie szybko tylko mocno, jak wstane z łóżka wtedy mam szybszy puls, zawroty głowy, mroczki az w końcu muszę spowrotem..

Nadciśnienie

.. ...byle czego. 1/badanie rytmu ves31 pary - 1 sve - 2 arytmia - 83 - niemiarowość oddechowa, zahamowania zatokowe - co to znaczy? 2/holter 60%ciśnienia skurczowego i ok. 80 % rozk. wykraczało poza granice normy. W nocy ok. połowy pomiarów - nieprawidłowa zachowany nocny spadek 3/echo serca..

Interpretacja wyników Holtera i Echa serca

.. ...holterowskie ekg: Wiodący rytm zatokowy średnio 84/min z minimum 44/min - zwolnienie zatokowe i maksimum 180/min - przyspieszenie zatokowe bez cech napadowości. Zarejestrowano 12 744 ( 11% ) pobudzeń przedwczesnych komorowych, okresowo układających się w bigeminię ( 692 ) i trigeminię...

Powiększenie sylwetki serca

.. ...Wnioski ) W zapisie rytm zatokowy o sredniej czestosci 63/min. Minimalna czestosc rytmu wynosiła 41 o godz .03.10 maksymalna czestosc rytmuwynosiła 125 o godz .09.45. Bez pauz dluzszych od 2.0s zarejestrowano 16 pauz * 1,5( max.1,6 ) w godz .nocnych Pojedyncze pobudzenia dodatkowe..

Analiza wyników badania serca

.. ...zapisanym materiale ekg rytmu zatokowego z tendencja do tachykardii ( 45_89_170min ) sporadyczna ektopia .bez pauz. Witam! Bardzo proszę o interpretację wyniku echokardiogramu Wymiary [w rozkurczu] Lewa komora LVIDd - 45 Prawa komora RVIDd - 22 Lewy przedsionek LA - 55 Prawy przedsionek..

Tachykardia zatokowa a ablacja

.. ...zdiagnozowane zaburzenia rytmu serca i w tym cały problem : ) bo odwiedziłam kilku lekarzy z moimi wynikami badań i oto ich diagnozy: - tachykardia zatokowa - częstoskurcz nadkomorowy - arytmia z występującym częstoskurczem napadowym. I tu się gubię : ) Ponieważ mam stwierdzone..

Utrwalone migotanie przedsionków serca

.. ...ktoś może wrocił do rytmu zatokowego po dlugim ,,migotaniu * ? Po zabiegu ,,migotalam * rok, potem samoistnie się umiarowiłam - na rok.Kardiowersja nie pomogła i znowu ,,migotam * i czekam na ,,cud * !Ablacja niestety nie jest mi polecana. Czy ktoś ma utrwalone migotanie przedsionków ?..

Interpretacja wyniku EKG i Holera

.. Wielokrotne:rytm zatokowy,miarowy oczęstości 90min.Położenie serca pośrednie.patologiczne załamki Q w III, a vf - zmniejszające się na wdechu.Zaburzenia okresu reoplaryzacji komór pod postacią płaskoujemnych załamków T w III,płaskich w aVF... HOLTER: Badanie wysiłkowe w trakcie terapii Metocard 2x25mg..

Wynik Holtera - co oznacza?

.. ...komentarz na holterze Rytm zatokowy 50 - 163/min. srednio 80/min. .Zarejestrowano 44 pobudzenia przedwczesne nadkomorowe oraz 3280 pobudzen przedwczesnych komorowych z dwu ognisk . Okresowo pobudzenia komorowe wtrącone po ktorych kolejne pobudzenia zatokowe sa przewodzone z aberracją..

Wada zastawki aortalnej i tachykardia zatokowa

.. ...i tabletkami : ) ) ) ( ze wzgledu na tachykardie ). Bardzo boje sie kolejnego ataku... zapraszamy na www.arytmiaserca.pl tam odpowiada lekarz zajmujący się leczeniem zaburzeń rytmu itp oraz omdleniami..

Zaburzenia rytmu serca - czy to groźne?

.. ...wezla zatokowego w lipcu ide do centrum zdrowia dziecka czy ta choroba jest grozna? witaj. Poczytaj sobie na forum wątki na temat arytmii serca i ablacji, wszystkiego się dowiesz. Pozdrawiam dziaaa : )..

Kłocie w okolicach serca od kilku lat

.. ...stwierdził ze mam spowolniony rytm zatokowy ale powiedzial ze przejdzie, mineło 8 lat od badania i kłocie serca nadal wystepuje ale nie zbyt czesto. teraz od dwoch dni kłoje mnie, nasila sie przy oddychaniu, i bół promieniuje w calej lewej rece, barku. Witaj! Uważam, że powinnaś przejść..

Częstoskurcz komorowy - kto choruje? - Str. 2

.. ...razy przywracano mi rytm zatokowy przy pomocy kardiowersji. Często farmakologicznie. najczęściej jednak przechodzi samo.Profesor Walczak potwierdził diagnozę mojej Pani Doktor,że jes to częstoskurcz komorowy. W 2002 roku pojechałem do Zabrza, do Śląskiego Centrum Chorób Serca. Miałem tam..

Bicie serca przy wdechu

.. ...2/2005: * Częstą cechą rytmu zatokowego, jaką możemy zaobserwować w zapisach EKG szczególnie u osób młodych, jest niemiarowość oddechowa. Podczas cyklu oddechowego w związku ze zmianami aktywności układu przywspółczulnego kolejne odstępy RR mają różne wartości. W takich przypadkach..

Napad szybkiego bicia serca

.. ...24 godzinnym badaniu rytm zatokowy.Minimalny rytm HR 43 /min o godzinie 4.25;maksymalny rytm HR 169/min.o godzinie 15.31;średni rytm HR 75/min..Zarejestrowano 242 pojed.ExSV,10 epizodów tachykardii oraz 161 epizodow bradykardii( głównie godziny nocne ).Ponadto stwierdzono 1 ExV.Zaburzeń..

USG serca na ile jest skuteczne?

.. ...60/min. Zarejestrowano pojedyncze przedwczesnepobudzenia komorowe dwukształtne i pojedyncze pobudzenia przedsionkowe. W godz. Nocnych okresowo włączający się blok AV II stopnia typu Periodyka Wenckebacha...

Pomoc w interpretacji EKG serca

.. ...QRS: 16 Oś T: - 172 111 rytm zatokowy miarowy 223 prawdopodobny przerost komory lewej z przeciążeniem 401 powiększenie prawego przedsionka 420 normogram badając sobie ciśnienie wyszło mi 170/130 pozdrawiam... to co napisales - as to wydruk z maszyny i nikt Ci nie odpowie,trzeba widziec..

Wynik Holtera i jego interpretacja

.. ...wyniku: Przez cały zapis rytm zatokowy śr częstość akcji serca 78, min 55 ( o 3.21 ), max 127 ( o 8.56 ) Pauz * 2,5 sek = 0 477 pobudzeń komorowych dwuośrodkowych, w tym pojedunczy 1 epizod trigemini Nadkomorowych pobudzeń 521, w tym 4 częstoskurcze nadkomorowe ( 3 - 6 QRS 115 - 140/min..

Dziwne skurcze serca, czy mam sie martwić?

.. ...i oto moja diagnoza: Rytm zatokowy zaburzony licznymi pobudzeniami komorowymi z różnym czasem sprzężenia od 485 do 1071ms /najprawdopodobniej parasystolia komorowa, z uwagi na podobieństwo zespołów QRS do QRS pobudzeń dominujących nie można wykluczyć, iż jest to parasystolia węzłowa/, w..

Wynik Holtera do konsultacji

.. ...57/min., max 144/min, min. 36/min - 8 incydentów częstoskurczu nadkomorowego w czasie trwania do 5min i częstości serca 92 - 117/min. - 10 pojedynczych dodatkowych pobudzeń nadkomorowych dodam ze mam 19lat..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...prowadzić do ,,tego * . Rytm parasystoliczny ( Parasystolia ) to niemiarowość pracy serca powstała w wyniku rytmicznego wysyłania pobudzeń przez ognisko pozazatokowe ( ektopowe ), chronione przed pobudzeniem z węzła zatokowego okołoogniskowym blokiem ochronnym. W przypadku parasystolii..

Interpretacja wyników EKG, czy występuje załamek Q???

.. ...pobudzeń. Dominujący rytm: zatokowy. średnia akcja serca 66 pauzy nie wystąpily. komorowe zaburzenia rytmu: pojedyncze 24 nadkomorowe zaburzenia rytmu 83 Echokardiografia Ocena jam serca RVd:2,5 cm Ao: 3,3 cm IVSd: 1,4 cm LVd: 5,6 cm LVPWd: 1,3 cm LVs: 3.2 cm LA: 4,3 cm EF: 60% Czynność..

Przerost prawej komory serca

.. ...głowy. Wyniki badań EKG:Rytm pozazatokowy o częstości 85/min, ujemne zalamki P w II, III, avF, ujemno - dodatnie zał. P w V1 - V6; czasPQ=0,08sek( rytm węzłowy?, preekscytacja? ) EKG - Holter: W zapisie dominuje rytm pozazatokowy( ujemne P w kanale 2 i 3 ) ze skróceniem PQ - z licznymi..

Arytmia serca - napadowe migotanie przedsionków

.. ...2005 otrzymałem atak arytmii nad ranem podczas wstawania z łóżka ( !? ) i od razu udałem się do szpitala, gdzie stwierdzono w ekg migotanie przedsionków z akcją komór ( 100/m ). Po kilkunastu godzinach uzyskano powrót rytmu zatokowego na Amiodaronie. Stosowano: KIG 100ml, Fraxiparyna 0,6..

Bradykardia konsultacyjna bezobjawowa

.. ...bezobiawowa EKG dekstrogram rytm zatokowy zwolniony niemiarowy ok.40 - 60/min. Blok tylnej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa i niepelny blok prawej odnogi pęczka Hisa.Poczul sie zle uprawia sport gra w siatkówkę USG serca Lewa komora prawidłowej wielkosci bez zaburzeń funkcji skurczowej..

Ablacja kiedy moze być zrobiona?

.. ...z Poradnii Zaburzeń Rytmu Serca. Z zapisu EKG w czasie napadu częstoskurczu można wyczytać jaki to rodzaj arytmii. Także WPW. WPW czasami można tez odczytać ze * zwykłego * ekg w spoczynku. Pozdrawiam Aha dzieki no ja mam pare zapisów ekg diagnoza to tachykardia zatokowa. jestem zapisany..

Niemiarowość zatokowa serca..

.. ...Bardzo proszę o wyjaśnienia ,co dokładnie jest ta niemiarowość?? Wiem ,że zaburzenia rytmu serca..aparat holtera wykazał tą niemiarowość..Czy ustępuje wraz z rozwojem organizmu dziecka?? Prosze o pomoc...

Tachykardia zatokowa

.. ...to tzw przyspieszenie rytmu serca mozliweze na tle nerwowym, w sumie u mnie tego nie leczyli ,dostałam tylko magnez i pramolan ale go nie brałam,pozdrawiam mi również wykryli tachykardie napadową do 200. tyle że ja mam chyba komorową ;p na razie żadną ;p w poniedziałek idę na dalszą..

Holter - jak zinterpretować?

.. ...z badania holterem : Rytm serca zatokowy o częstotliwości średniej 66min minimalnej 41 maksymalnej 141 ( tachykardia zatokowa ), zarejestrowano 2 pobudzenia przedwczesne nadkomorowe, zarejestrowano 214 okresów bradykardii zatokowej ( głównie w godzinach nocnych/porannych ) ze zwolnieniem..