Rytmonorm

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...propafenon ( Polfenon, Rytmonorm ), werapamil i diltiazem lub betaadrenolityki. Zaburzenia rytmu serca mogą być spowodowane zaburzeniami elektrolitowymi, np. niedoborami potasu, które można uzupełnić podając sole potasu ( Kalipoz, Kaldyum, Kalimat, Kalium, Acespargin, Kalibit ) lub..

Propafenon (Polfenon, Rytmonorm)

.. ...serca w wyniku długoletniego nadciśnienia tętniczego i tym podobnych ( tzw. choroby organiczne serca ). Preparaty zawierające propafenon dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Polfenon, Rytmonorm...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...długo można je zażywać? Rytmonorm 150+ biosotal 40 ). Dlaczego leczono mnie na nerwicę ( a właściwie poprzestawano tylko na takiej diagnozie ). Dodam, że wynki nie wskazywały na WPW, bo ekg, holter - wszystko było ok, aż do teraz. Czytałam o czymś takim , jak wpw ukryte, dlaczego nikt na..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...zlecila betaloc 100 rytmonorm150 2x lisyhexal 20 1x tialoryd 1x kalipoz 1x tulip 20 1x acenocumarol 1dzien cala drugi dzien1/2 tabletki i chyba loripil chlesterol mialam 273 i cisnienie 170/120 abywa i wieksze ablacji ponownej sie boje bo i wiek mam 55lat Panie doktorze; proszę o..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...dziennie po 1 tabletce i rytmonorm 150 2x po 1/2 tabletki. Dawki bardzo małe. Ostatnio serducho mi się znowu rozlegulowało, tzn. mam dodatkowe pojedyncze skurcze przez cały dzień ( a właściwie już dwa dni )co kilka albo kilkanaście sekund. Czy to znak, że trzeba zwiększyć dawkę czy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 18

.. ...Dodam jeszcze, że biorę Rytmonorm 3x1tabl i Bisocard 1x1tabl( po ablacji miałem dośc szybkie tętno jak na mnie powyżej 80 gdzie normalnie wynosi ok 60 ). Oczywiście jestem pod kontrolą kardiologa. Jeśli to możliwe proszę o parę zdań odpowiedzi. Pozdrowienia i kolejne podziękowania, że..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 12

.. ...antyarytmiczne( brałem rytmonorm ) a mam brac tylko acenocumarol przez 6 - tyg. Mam nadzieję, że znalazłem się w tych dobrych procentach skuteczności zabiegu i migotanie sie już nigdy nie pojawi. Pozdrawiam Cię mocno oraz wszystkich zarówno przed jak i po ablacji. Zabieg nie jest tak..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...powiedzial, ze mam brać rytmonorm tak jak przed zabiegiem czyli 3x150 przez miesiąc a wizytę którą miałem mieć w środę przełożyl na późniejszy termin stwierdzając, że teraz jest jeszcze za wcześnie po zabiegu aby cokolwiek ustalać. Samopoczucie mam różne, czasami czuję się super ale są..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 32

.. ...Corectinu dorzuciła jeszcze Rytmonorm. Czy naprawdę nie trzeba robić żadnych dodatkowych badań, czy można stwierdzić WPW na podstawie jednego zapisu EKG? Jak wyglada przygotowanie do ablacji, czego ja się mam spodziewać, bo moja kardiolog póki co nic mi nie powiedziała ( może i dobrze,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 65

.. ...br ) to mimo brania Rytmonormu też się często zdarzały. Wspomnę też , że trudno mi zliczyć ile razy wylądowałem w szpitalu z częstoskurczem . Po kolejnym pobycie w szpitalu w celu unormowania rytmu serca lekarz zaproponował mi zabieg ablacji .Zdecydowałem się od razu . Oczywiście , że..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...kardiowersji, a leki typu rytmonorm wrecz działały na mnie odwrotnie miałem częstrze dodatkowe skurcze, a lekarze jeszcze podwyrzszali mi dawki, kiedy przestałem brać rytmonorm wyniki HOLTERa okazały sie o wiele lepsze dodatkowych pojedyńczych skurczy było znacznie mniej, ale to nie..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...alkoholu.W szpitalu podali mi RYTMONORM i po kilku godzinach migotanie ustąpiło. Obecnie biorę BETALOC100 jest wygodny bo zażywam go tylko raz na dobę, ale dodatkowe skurcze i tak nie ustąpiły.Jest dzień że nie odczuwam ich wcale, ale są i takie kiedy mam ich po kilka na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 515

.. ...vivace, na arytmie teraz rytmonorm, wczesniej Biosotal, Betaloc. Od dwóch miesięcy jestem dosyć ustabilizowany. 2007 rok był bardzo kiepski! RIKI czy znasz przyczyny powstania u ciebie nerwicy? Ile lat na nią chorujesz? nie klade sie,moze przedwczoraj mi sie zdarzylo zdrzemnac z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 998

.. ...stosowane leki Preductal, Rytmonorm, Pentohexal 600 malo pomagaja. Czasami jest dobrze a czasami dni sa fatalne. Ona jest wysportowana, bez nadwagi, dba o siebie, zdrowo sie odzywia, brak uzywek, slowem przyklad zdrowego zachowania. Niestety caly czas jestem w rozjazdach a chcialby jak..

Migotanie przedsionków

.. ...Leczę się Polfenonem( Rytmonorm )bywają dłuzsze okresy gdy czuję się w miarę dobrze. Jestem emerytem i mogę się oszczędzać. Gdy się tylko zapomnę to serduszko mnie przywołuje do porzędku. Wrazie silniejszego ataku wzywam pogotowie i w szpitalu jak na razie szybko doprowadzają donormy...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...zaburzenie rytmu serca ( rytmonorm i bemecor ), ostatnio( okres matury ) często leki uspakajające. w trakcie badań okazało sie też że mam ogromne braki magnezu potasu i wapnia które nie chcą mi się wchłaniać do organizmu, wiec rózniwz uzupełanim braki tabletkami. Czasem czuje się ok, ale..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 6

.. ...wypadania płatka . Zapisał rytmonorm , którym by mnie zabił. objawy po zażyciu leku były straszne ja umierałam , straciłam czucie , klatke piersiowa rozpierał silny ból,język sztywny - nie mogłam mówić ,oddawałam mocz mimo woli.Szok jaki przezyłam po zażyciu tego leku jest nie do..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 8

.. ...bosocard,pożniej wprowadzono rytmonorm i lek na rozrzedzenie krwi acenocumarol.Prawda jest ,że leki antykoncepcyjne nie są wskazane chyba ,ponieważ ja pierwsze dolegliwości zaczęłam odczuwać jak byłam na lekach antykoncepcyjnych.Objawy tej dolegliwości są podobne jak u osób tu..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...leki dwa razy dziennie rytmonorm 150 i ćwiartkę tabletki na rozrzedzenie krwi.Nie piję wcale alkoholu ani grama w moim wypadku niewielka ilość prowokowała arytmię.Z kawą też uważam jedną fliżankę dziennie.Staram się też nie denerwować,nie przejmować jakimś drobnymi sprawami,pracuje..

Leki na arytmię to bzdura!

.. ...komorową i dzięki lekom ( rytmonorm ) mogłam normalnie funkcjonować. Teraz jestem po ablacji i na szczęście nie muszę już się faszerować lekami, ale nie wyobrażam sobie, jak dałabym sobie radę, gdyby nie rytmonorm. Na przyszłość lepiej nie wygłaszać takich arbitralnych sądów, bo to tylko..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...uniknąć. I błogosławię rytmonorm, bo dzięki niemu mogłam normalnie funkcjonować wiele lat ( inne leki na mnie nie działały ). WIADOMOŚĆ Uwaga! Ważne dla osób chorych na arytmię serca! Jestem gotów całkowicie bezpłatnie przekazać osobom potrzebującym i chętnym naturalny preparat, który..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...całodobowego ( Holtera ). Rytmonorm jest dobrym i dość * uniwersalnym * lekiem antyarytmicznym, jednak nie zawsze jest skuteczny. Arytmie mają różne podłoże, często bywa, że jest to długotrwały stres, nerwice. Arytmie można leczyć farmakologicznie, żeby to leczenie było skuteczne..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...zwłaszcza tym ) Leki: - RYTMONORM - PROLEKOFEN - RELANIUM ( też coś takiego było ) - PROPAFENON - ISOPTIN ( baardzo długo brałam - chyba za długo zresztą , bo potem w szpitalu nie mogli mi przerwać częstoskurczu ) - SOTALOL ( też długo ) - METOCARD ( w dzieciństwie i przez pewien krótki..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja? - Str. 2

.. ...Zmieniono nam leki na Rytmonorm. Wczoraj miała wysoką gorączkę bo zaraziła się jelitówką ale akcja serca była prawidłowa. Kekarze zalecaja ablację w przypadku gdyby i te leki ptrzestały działąć ale dopiero po skończeniu przez dziecko 7 lat. Więc czekamy. Mój lekarz ginekolog - nowy już..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...jestto Polfenon cyli Rytmonor. Pozdrawiam Artur jeżeli ektopia jest jednoogniskowa, to znaczy wszystkie pobudzenia mają ten sam punkt wyjścia to taką arytmię można także ablować. Są o trudniejsze zabiegi niż WPW ale robi się je także w naszym kraju. Zwykle korzysta się z systemu CARTO do..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 8

.. ...dzien wypisu zalecili rytmonorm. Zaznacze jeszcze, że nigdy nie bralam zadnych lekow. Po wyjsciu zauwazylam, że moje serce mocno przyspiesza przy nawet niewielkim wysilku - wejscie po schodach. Poza tym mam dziwne zawroty glowy, szczegolnie jak stoje albo chodze. Ogólnie gorzej się czuje..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 10

.. ...tyg. jestem na lekach - rytmonorm 150 i biosotal 40. Czuje się tak sobie, jestem słaba, ociężała, mam jakieś bóle w klatce. Jak przeczytałam ulotki ze skutkami niepożądanymi, to się przeraziłam. Czy ktoś zażywa może te leki? Jak się po nich czujecie? Jak długo można je brać? Czeka mnie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 18

.. ...Ja sie nie rozstaje z Rytmonornem, ale na szczescie jeszcze nie bylam zmuszona go brac. do Arrrtur... wiesz co Ty napewno jestes człowiekiem pełnym optymizmu szkoda ze nie mieszkasz blizej rozmowa z Tobą dodała by mi wiary bo ja tak bardzo sie tego boje i jestem na nie lekarze prosza..

Po ablacji - Str. 4

.. ...zalozeniu holtera wlaczyl mi rytmonorm 150 trzy razy dziennie Dzięki Dana .Ja biorę Propranolol i mam już przepisany Betaloc. Myślałam, że po zabiegu nie będę już nic brała.Ciekawa jestem czy lekarz zaleca Ci ponowną ablację?Czy teraz ,,na lekach,, czujesz się dobrze?Pozdrawiam. tak pani..

Szybkie tętno - Str. 12

.. ...lacipil betaloc zoc100rano rytmonorm2x po 150 lisihexsal po 1/2 2x tulip pramolan2x acenocumarol na przemian3/4 i 1 cala a teraz mam dopisany lek co - diovan160/25 pol tabletki nadmienie ze mam chorobe wiencowa i migotanie przedsionkow nieraz czuje sie do d..ale staram sie nie panikowac..

Miała być nerwica a jest WPW

.. ...wczoraj jestem na lekach - rytmonorm 150 i biosotal 40. Czuje się tak sobie, jestem słaba, ociężała, mam jakieś bóle w klatce. Jak przeczytałam ulotki ze skutkami niepożądanymi, to się przeraziłam. Czy ktoś zażywa może te leki? Jak się po nich czujecie? Jak długo można je brać? Czeka..

Ablacja - Str. 12

.. ...wlaczyli mi betaloc zoc i rytmonorm, po jakims czasie troche serce zwolnilo i odrazu ustalili termin ablacji,nie mialam wyjscia, bo prace mialam ciagle w terenie i nie moglam normalnie funkcjonowac,bo ladowalam w szpitalu,co do holtera to kiedy mialam zalozonego nieraz nie wykazywal..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...zaburzenie rytmu serca ( rytmonorm i bemecor ), ostatnio( okres matury ) często leki uspakajające. w trakcie badań okazało sie też że mam ogromne braki magnezu potasu i wapnia które nie chcą mi się wchłaniać do organizmu, wiec również uzupełanim braki tabletkami. Czasem czuje się tak..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...Już brałam bisocard, rytmonorm, betaloc zok, isoptin i wszytko do niczego. Słoń w klatce piersiowej, kula w gardle, poza tym zawroty głowy i uczucie jakby serce przestawało bić. A jak robię sobie przerwę od tych paskudnych leków żeby dojść do siebie to wraca częstoskurcz cha cha. Czuję..

Ablacja w Poznaniu dr A. Baszko

.. ...pikawa uspokoi,wziąłem Rytmonorm.Ale wracając do tematu: czytałem opis ABLACJI i włos mi się jeży kiedy na końcu czytam o powikłaniach.Boję się,że likorze mogą mi coś sp...Ciekaw jestem,czy zależy to od tzw.koperty? Piszesz glupoty o kopercie ja tez jestem po ablacji i zadnej koperty nie..

Xanax (alprazolam)

.. ...Aktualnie biorę również Rytmonorm 150 mg 3 x dziennie i 1/2 ( 25g ) tabletki Metocardu 1x dziennie. Nie powiem ,że te leki do końca mnie zabezpieczają, bo nadal występuje migotanie ( szczególnie w nocy ) ale wiem, że jest ono ściśle związane a moim nastrojem i stanem psychicznym. Nie bój..

Dodatkowe skurcze - Str. 27

.. ...Od 8 miesięcy biorę rytmonorm, bemecor, cały czas przyjmuję magnez, potas wapń i wyniki mam już w normie. W związku z tym nie bardzo wiem czy konieczne jest przyjmowaie leków na serce. Od pewnego czasu czuję się źle, słabo mi kręci mi się w głowie, czuje jakby zwiotczenie mięśni. Czy to..

Dodatkowe skurcze - Str. 57

.. ...acenokumarol betaloc zoc 100 rytmonorm 150 2x do tego leki na nadcisnienie i teraz mam dolaczona molsidomine z powodu silnych bolow zamostkowych,Eliza migotania to chyba nie mam ale te skurcze nadkomorowe to mam caly czas,mialam w szpitalu podczas pobytu robiona koronarografie zyly byly..

Dodatkowe skurcze - Str. 69

.. ...wiekszej dawki betalocu i rytmonormu wszystko sie uspokaja lecze sie na Arkonskiej Poszłam do przychodni zrobić Ekg i lekarz napztrzył się tam jakichś cudów: bloków, spłaszczeń załamków i tp. i zawióżł karetką do szpitala. Tam jak zawsze - kroplówa i do domu... mam dość ... witajcie,od..

Dodatkowe skurcze - Str. 78

.. ...dziennie i ma zlecony Rytmonorm 300 3x dziennie, ponadto na ciśnienie. Za trzy tygodnie mam mieć zdobiony Holter Ekg. Dręczą mnie jednak wątpliwości, czy powinnam brać takie końskie dawki tych leków nasercowych ( wiadomo, że na ciśnienie muszę ). W niektórych wątkach czytałam, że nie..

Skurcze dodatkowe a biosotal

.. ...nadcisnienie po ablacji biore tylko betalog 100 iacenokumarol na rozrzedzenie krwi do czasu wyniku z holtera ale wizyte mam dopiero na 17 maj do kardiologa ablacje przeszlam dobrze Dzieki za informację...

Migotanie przedsionków jest wyleczalne?

.. ...szpitalu mnie umjarawjają Rytmonormem i do domu. Systematycznie biorę Rymonorm mimo tego napady się powtarzają przciętnie raz w miesiącu.Echo serca jest w normie, ciśnienie również, EKG też. Cholesterol trzymam w ryzach dzięki lekom, nie przkracza 200. Zakłucenia w pracy serca..

Lek Neo-Gilurytmal - uboczne efekty

.. ...Obecnie stosuję inny - RYTMONORM - jest ok, ale nie aż tak dobry jak tamten. NEO - GILURYTMAL trzymam na czarną godzinę : ) w razie wystąpienia kołatania serca. Pozdrawiam serdecznie!!! Witam! Moje dane również wskazują, że Neo - gilurytmal nie jest do polskich aptek importowany. Kupiłem..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...i od pół roku biore rytmonorm i bemecor. Mam też wypadanie płatka zastawki mitralnej i częściowy blok prawej odnogi pęczka hisa. A może ktoś zna normy ile jest dopuszczalnych dodatkowych skurczów komorowych i nadkomorowych ? u mnie stwierdzono tachykardie zatokową... to chyba nie jest..

Rytmonorm

.. ...Biosotal 40 ale dodał rytmonorm 150.Czy to jest też betablkoker? To nie jest betabloker, ale lek tzw. grupy I. Wykazuje on jednak działanie dodatkowe podobne do betablokerów. Osobiście uzywam i jestem bardziej zadowolony niż wcześniej z Metocardu. Ja również biorę Rytmonorm150 serce bije..

Szybkie tetno II - Str. 2

.. ...zmieniono lek z Mexicordu na Rytmonorm 150, i kicha totalna, szybko musieliśmy wrócić do poprzednich. Ataki sqrczu częstsze i dłuższe, gorsze do uspokojenia. Pomijam sensacje żołądkowe podczas jazdy samochodem i permanentne bóle głowy. Lekarka stwerdziła, że czas się zaszczepić na..

Sotahexal 80mg

.. ...Propranonolu zawsze pomagał mi Rytmonrm 2 x150 mg na raz i po godzienie tęteno było OK. Juz nie wiem co robuić zaden lek oprócz Rytmonormu na mnie chyba nie działa może dawki sa za małe . Prosze o komentarz ...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 26

.. ...przyjmuje betalok 100 i rytmonorn 150 trzy razy dziennie Witam. Mam 21 lat 5 lat temu przesadziłem z marichuaną przynajmniej tak myśle dostałem duszności i ogarnęły mnie lęki wmawiałem sobie że umieram. Po tym wydarzeniu przz kilka miesiecy mialem ataki dusznosci ktorym towarzyszylo..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 255

.. ...odwiedzić psychiatrę. Biorę Rytmonorm na skurcze dodatkowe i to mi pomaga ale typowo leków na nerwicę nie biorę nic, najwyżej preparaty ziołowe, ale czuję że one nic nie dają. Proszę o radę może ktoś znalazł się w takiej samej sytuacji. Ja mam 17 lat i juz sama nie wiem co mi jest...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 278

.. ...przez kardiologa zwykły Rytmonorm 150 tylko pół tabletki dziennie i jest dobrze, piszę tylko na swoim przypadku Twój może być inny ale na uspokojenie to dobre środki ale uzależniające. pomoże: uzdrowiciel duchowy,który leczy całą istotę:umysł ciało i energię. Psycholog - zrozumienie..

Zespół Barlowa jest wyleczalny? - Str. 2

.. ...ucieczki, zażywam doraźnie rytmonorm 150 i sedam 3 na lęki, choroba czy wada dokucza mi nie cały czas lecz okresowo raz jest dobrze a raz źle, jest czas że skurczy dodatkowych nie odczuwam przez 2, 3 miesiące a raz że odczuwam 2 miesiące non stop i tak żyję, pytałem o ablację swojego..

Migotanie przedsiomków

.. ...lekarzem biorę ponownie rytmonorm 3x i bisocard 1x dziennie. Niestety branie leków nie uchronoło mnie przed kolejnymi migotkami. Ja niestety ataki znoszę bardzo źle. Czuję jak bym miał bombę w klatce piersiowej i cały jestem nerwowy. Jak mi to mija czuję sie jak nowo narodzony. Dodam..

Migotanie przedsiomków - Str. 2

.. ...wlaczyli mi z powrotem rytmonorm 2razy po150 betaloc100 na noc acenokumarol ze wskaznikiem miedzy 2/3inr no i leki na nadcisnienie po zabiegu dostalam 10 dni zwolnienia i wrocilam do pracy a prace mialam turnusowa bo od marca jestem na wczesniejszej emeryturze jak czytam wypowiedzi to..

Ablacja w CK Anin

.. ...Biorę Sintrom Metocard i Rytmonorm. Poprawy na dzień dzisiejszy nie zauważyłem ale wyniki w naszym przypadku są nie wcześniej niż za trzy miesiące, a nawet roku ( cyt. prof. Walczak ). Czy warto? Jeszcze nie wiem , ale jestem pewien że zrobiłem wszystko by czuć się lepiej. Mało tego,..

Ablacja w CK Anin - Str. 5

.. ...naprawdę duże dawki rytmonormu - 300x150x300 ). Alicjo - musisz uzbroić się w cierpliwość - miałaś zabieg niedawno, ale na pewno wszystko się ureguluje i będzie dobrze. Trzeba dać sercu trochę czasu - w końcu było przypalane i musi się zagoić. Ale wróci do normy. Trzymaj się. luska,..

Betaloc ZOK - czy ktoś z was to zażywa?

.. ...betaloc zok 100mg i rytmonorm a to to samo co polfenon zamiennik rytmonormu i nie przytylam grama chyba ze podjadasz miedzy posilkami no fakt, ja już od jakiś 4 miesięcy biorę Betaloc 25 mg ( chyba najmniejsza dawka ;] ) i jakoś tez specjalnie nie zauważyłam żebym przytyła...a i tak..

Pauzy, bloki, wydłużony QT

.. ...tabletkach regulujacych jak rytmonorm i concor.teraz nie biore nic.pozdrawiam. asia koniecznie napisz co u Ciebie slychac ja w tej chwili mam zalozonego holtera ale dlugo nie moge siedziec przy kompie pielegniarka mowila aby nie przebywac blisko telewizora a monitor pewnie tez narazie..

Problem z atakami szybkiego tetna

.. ...wysiłkowego? Ja biorę rytmonorm i napady są bardzo rzadkie, da się żyć. Krzysztof No wlasnie nie wiem dlaczego nikt mi nie zaproponował zrobic ekg wysilkowego. Przyznam ze to dosc uciazliwe uwazac na wszytsko tylko dlatego zeby nie zlapac ataku. A ciekawa jestem ja to sie bedzie mialo..

Ablacja - czy można w znieczuleniu ogólnym? - Str. 2

.. ...betalocu i dwa razy po 150 rytmonormu a wrazie wiecej czestoskurczow mam brac 3x dziennie rytmonormu. minia Mysle ze dawka leku jest dobierana indywidualnie i nie do konca zalezy od ilosci zaburzen. Ja biore Isoptin 120 SR raz dziennie ( mam okolo 20000 dodatkowych ) i to wystarcza...

Samopoczucie po ablacji

.. ...nazywa się AVNRT.dostałam rytmonol 150 3 razy dziennie i metocar 0,25 tez trzy razy dziennie i od 27 czerwca do dziś spokój ale i tak ide na te druga ablacje bo chce tak jak Wy ZYĆ BEZ LEKÓW pozdrawiam i życze częstozadowolenia U mnie stwierdzono AVNRT czyli częstoskurcz nawrotny..

Ablacja - gdzie robią najlepiej? - Str. 2

.. ...zaraz sie odleci. Na Rytmonormie ( w schemacie 2 x 150, 1 x 150, 1 x 150 ) moje SVES spadaja do kilku/kilkunastu tysiecy na dobe. Ale teraz od trzech dni odstawilem wszystkie leki, tak by arytmia * wyszla * w trakcie ablacji za dwa dni i faktycznie troche mi teraz juz daje do pieca...

Migotanie przedsionków - ablacja

.. ...leki i dawki tj. do Rytmonormu dodać np. Sotahexal. Jestem załamana. Witam. Mam 51lat i zaburzenia rytmu od 18 roku życia. Do tej pory leki farmakologiczne pozwalały mi na prowadzenie normalnego trybu życia, chociaż nie wiem czy był taki dzień gdzie nie pojawiały mi się skurcze..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 2

.. ...migających. Obecnie jestem na Rytmonormie i p/zakrzepowym Acenocumarolu. Jest jeszcze Warfin ale jeszcze gorzej go toleruję - skórnie tj, płatami schodzi mi skóra ze stóp. Acenocumarol powoduje również wysuszanie się skóry , tworzą się przesuszone jak i brązowawe a nawet czerwone -..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 4

.. ...zażywam lekarstwa tj. rytmonorym 150 3 x dziennie, chciałbym skończyć brać lekarstwa na ta chorobę i poddać się ablacji, może ktoś z was miał ablację i opowie mi na czym to polega bo nie do końca wiem i mi poleci dobrego kardiochirurga Z góry dziękuję i czekam na odpowiedz Z okazji Świąt..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 6

.. ...ok 2h i przeszło po rytmonormie no i nie czuję się zbyt dobrze, w szpitalu było to dużo lepiej. Ponoć są to świeże blizny i wymagają czasu na wygojenie, dr. Szumowski, który wykonywał tą ablację powiedział, że dopiero po 3 miesiącach można dokonać oceny skuteczności zabiegu. Zaczęła..

Duszenie się - Str. 23

.. ...leki biore caly czas rytmonorm dwa razy dziennie po 150 mg i betaloc zoc 100 mg acenokumarol plus leki na nadcisnienie jak bys chciala tel do Pani dr to moge podac na gg W widze ze z sercem masz ten sam problem co ja i Jowita.Mozesz mi powiedziec jak dlugo czekalas na ablacje i gdzie..

Duszenie się - Str. 36

.. ...mam na czestoskurcze rytmonorm i betaloc Już próbowałam kilka beta blokerow i żaden nie dzialał na mnie tak jak propranolol, on najszybciej zwalnia pracę serca przy częstoskurczu nadkomorowym. Dozuję sobie go sama według potrzeb,chociaż zaburzenia rytmu i tak mam cały czas. Brałam już..

Migotanie przedsionków i inne dolegliwości

.. ...przepisany na początku Rytmonorm 300 miałem brać do dorazinie wrazie napadów, ale z czasem zaczołem go brać codziennie a po paru dniach juz dwa razy dziennie, potem mi już nic nie pomagał , teraz stosuje Sotahexsal 80 jakaś poprawa jest ale i tak napady się pojawiaja. Nie reaguje już..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1130

.. ...stosowane leki Preductal, Rytmonorm, Pentohexal 600 malo pomagaja. Czasami jest dobrze a czasami dni sa fatalne. Ona jest wysportowana, bez nadwagi, dba o siebie, zdrowo sie odzywia, brak uzywek, slowem przyklad zdrowego zachowania. Niestety caly czas jestem w rozjazdach a chcialby jak..

Złe samopoczucie, zawroty głowy i omdlenia

.. ...Tritacet 2,5 Bisohexl2,5 i rytmonorm 3x po 300 jeżeli ma ktoś coś podobnego i wie co to jest to niech sie odezwie dzięki i pozdrowiaka . Tez tak kiedys mialam teraz to juz calkowity odlot.Nie mam ochoty na nic. W ogole stalam sie taka nerwowa i potrafie sie wydrzec na kogos bez powodu...

Pomiar ciśnienia i nierówne bicie serca

.. ...raz bije raz przestaje na 1 sek itp. ale ja nie mam tak wysokiego tętna ja przyjmuje sotahexal i rytmonorm ale idę na wizytę do swojego kardiologa i zapisuje sie na ablacje pozdro i trzymaj sie nareczka...

Dodatkowe skurcze komorowe po ablacji

.. ...godzin, w szpitalu dawali rytmonorm i przechodziło. Z moimi częstoskurczami zdanie było podzielone, we Wrocławiu twierdzono ( po obejrzeniu ekg ) że to nadkomorowe w Wawie gdzie miałem zabieg mówili że komorowe i pod komorowe ustawiony był zabieg, co w jego trakcie się potwierdziło...

125/100 ciśnienie

.. ...biore betaloc zok 100 i rytmonorm dwa razy po 150 no i leki na nadcisnienie a co to za badanie w kierunku wiencowki bo ja mialam badanie wysilkowe i TK serca wysilkowe pani dr przerwala na drugim etapie bo skoczylo cisnienie 210/120 i wystapilo migotanie przedsionkow Minia ile masz lat?..

Polfenon

.. ...Lekarz zmienił mi lek na rytmonorm i od razu zadziałał. polski polfenon a niemiecki rymonorm to to samo 15o 2x ja biore rytmonorm juz trzy lata i nic sie nie dzieje jak mam spokuj to nieraz odstawiam lub zmniejszam dawke bo mi zwalnia zabardzo puls bo dodatkowo biore betaloc 100mg a tego..

Rytmonorm, kardiowersja i ablacja

.. ...przepisał mi dodatkowo Rytmonorm, który mam brać do czasu następnej kardiowersji tj.za ok 1,5 miesiąca ( a potem ablacja jeśli kardiowersja nie przyniesie rezultatu ). Co możecie mi powiedzieć o rytmonormie? i Czy wg Was jest możliwość, żeby od samego leku migotanie przedsionków minęło -..

Częstoskurcz nadkomorowy w ciazy

.. ...mimo leków metocardu i rytmonormu wychodziły wciaz zle ...odesłano mnie do katowic z zamiarem ze tam zrobia mi abalacje mimo ciazy ( nie zgodziłam sie .ze wzgledu na rentgen ktory byłby ryzykowany dla plodu ) ... obecnie jestem na isoptinie , puls skacze czasem do 180 , pobudzen na tym..

Sintrom po kardiowersji

.. ...latmam wszczepiona zastawke mitralna ST JUDEE 29mm, moje pytanie dotyczy zamiany sintromu na inny lek przed planowana ciaza. jaki lek powinnam lykac i ile wczesniej powinnam odstawic sintrom. Pozdrawiam..

Arytmie komorowe - Str. 2

.. ...nie odstawiać. Biorę Rytmonorm i Betaloc ZOK . Teraz już prawie rok tej kuracji, czuję się rewelacyjnie i lekarz jest bardzo zdziwionyco to się stało, pomalutku sam odstawia mi leki. Nie występują już żadne dodatkowe skurcze komorowe . Radzę przed podjęciem decyzji o ablacji ( jednak to..

Arytmia nadkomorowa

.. ...Biorę teraz lek o nazwie rytmonorm, jedna tabletka rano i jedna na noc..Coś tam pomógł ale bardzo mało arytmia nadal jest. I pytanie do was kto ma taką arytmię ? i czy to można wyleczyć farmaceutykami ..bo raczej wątpie w to ...i czy taką arytmię się wogole leczy...dodam że poza tą..

Mexicord a skurcze dodatkowe komorowe serca

.. ...200, zmieniam czasem na Rytmonorm który juz zaczyna działać słabiej na mnie i zastanawiam się co dalej zrobić, rozmawiałem już z dużą ilością lekarzy kardiologów i każdy mi mówi że to jest nie groźne, czy może ktoś jest na forum kto zażywa ten lek i jak się po nim czuje ? Czy dodatkowe..

Nerwica serca, inne

.. ...stosowane leki Preductal, Rytmonorm, Pentohexal 600 malo pomagaja. Czasami jest dobrze a czasami dni sa fatalne. Ona jest wysportowana, bez nadwagi, dba o siebie, zdrowo sie odzywia, brak uzywek, slowem przyklad zdrowego zachowania. Niestety caly czas jestem w rozjazdach a chcialby jak..

Wykryty zespół Barlowa

.. ...ponad dwóch lat biorę Rytmonorm i Atenolol,wszystko było ok,ale od kilku dni jest coraz gorzej.Nie mogę już normalnie funkcjonować,nie ma mowy praktycznie o spaniu.Dziś nawet byłam na ostrym dyżurze,ale pani doktor wypisała mi tylko dodatkowo Aspargin i kazała iść do swojego..

I już po ablacji!

.. ...br ) to mimo brania Rytmonormu też się często zdarzały. Wspomnę też , że trudno mi zliczyć ile razy wylądowałem w szpitalu z częstoskurczem . Po kolejnym pobycie w szpitalu w celu unormowania rytmu serca lekarz zaproponował mi zabieg ablacji .Zdecydowałem się od razu . Oczywiście , że..

Zespół Barlowa stopień III

.. ...ponad dwóch lat biorę Rytmonorm i Atenolol,wszystko było ok,ale od kilku dni jest coraz gorzej.Nie mogę już normalnie funkcjonować,nie ma mowy praktycznie o spaniu.Dziś nawet byłam na ostrym dyżurze,ale pani doktor wypisała mi tylko dodatkowo Aspargin i kazała iść do swojego..