Samoistne nadciśnienie

Klonidyna (Iporel)

.. ...Dolegliwość te ustępują samoistnie. Z czasem rozwija się tolerancja na działanie leku. Klonidynę należy odstawiać powoli i stopniowo, nagłe przerwanie terapii grozi nawet kryzą nadciśnieniową. Szczególną ostrożność należy zachować u chorych z zaburzeniami rytmu serca i przewodzenia -..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...zdiagnozowane nadciśnienie samoistne/kliniki,szpitale za sobą żadnych nerek,zwężeń aorty itp przyczyn nadciśnienia/,od kilku lat przyjmuje regularnie leki,ale zauważyłem pewną przypadłość.Leki obniżają mi tylko ciśnienie skurczowe natomiast wartość ciśnienia rozkurczowego jest..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...to być nadciśnienie samoistne tak też bywa. Radze zacząć uprawiać sport, wierze że przy większym wysiłku boli cie głowa, na początek powoli stopniowo zwiększając natężenie wysiłku. Być może nadciśnienie zniknie z wiekiem, ale trzeba uważać już przez całe życie, bo nadciśnienie zawsze..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. ...lekarka określiła jako samoistne. Wydałam dużo kasy na testowanie kolejnych leków. Ratuję się Mononitem, który obniża ale na krótko, ale jak lekarz mówi jest to działanie uboczne , gdyż jest to de facto lek nasercowy, a serce mam zdrowe. Za pomoc z góry dziękuję.Ewentualnie proszę o..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...i rozpoznano je jako samoistne. też biorę wiele leków razom i często też już nie działają na mnie te leki. dziwne ale już tak mam. enarenal w ogóle nie dziają, betablokery - nie mogę jestem uczulona. obecnie biorę amlozek 2 razy po 10 mg i spironol 2 razy 100 mg. koszmar bo ważę ok 47..

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...diagnozę nadciśnienie samoistne i tak od 10 lat jestem na lekach . jakoś muszę to polubić chociaż to często przeszkadza . skoro ja dałam radę to wy też dacie tylko trzeba jak najszybciej wyjaśnić przyczyne i zacząć regulować ciśnienie to wtedy będzie już leppiej. dostała po 10 latach..

Nadciśnienie w młodym wieku - Str. 2

.. ...od nerek, serca lub samoistnie.. w szpitalu na USG J,Brzusznej stwierdzono że mam podwójny układ kielichowy w nerce lewej.. i teraz że by się upewnić będę mieć za 3 tygodnie cystografię.. ( strasznie się boję tego badania ;( ;( . ) poza tym stwierdzono wyraźny niestosunek średnicy aoryty..

Nikt nie wie co się dzieje, badania są OK

.. ...to tzw nadciśnienie samoistne o nieznanej etiologii ale pozostałe 10% to nadciśnienie wynikające z konkretnych chorób które trzeba diagnozować i leczyć Pozdrawiam Co to znaczy nadciśnienie samoistne?Każde nadcisnienie i każda inna choroba mają swoja przyczynę. Jeżeli nie wiadomo skąd się..

Niedomykalność zastawki aortalnej

.. ...serca, więc nie znikła samoistnie, mogła jedynie się pogłębić.Pozdrawiam Hela 754 ma rację. Bez wizyty u kardiologa sie nie obejdzie. Lat 30. Niedomykalność z. trójdzielnej i powstałe w jej wyniku nadciśnienie płucne. Serce 3krotnie krojone ( wady wrodzone ). Teraz już za słabe na..

Ciśnienie a Valsacor

.. ...pierwotne, zwane też samoistnym, a więc takie, którego przyczyna jak dotąd nie została dokładnie poznana. Większość osób z podwyższonym ciśnieniem krwi ma nadciśnienie tętnicze pierwotne. Występuje ono szczególnie często przy towarzyszącej nadwadze i gdy inni członkowie rodziny cierpią..

Wydłużony odstęp PQ

.. ...PQ. Otóż, cierpię na samoistne nadciśnienie tętnicze, tachykardie ( ok. 60 bpm ) i właśnie wydłużone PQ. Po kontroli w szpitalu lekarze przepisali mi Accupro, na nadciśnienie, po leku ciśnienie mam w normie, ale nadal mam podwyższone tetno. Beta - blokerow brać nie mogę ze względu na PQ...

Wysokie ćiśnienie tętnicze u 13-latki

.. ...nadciśnienie pierwotne tzw.samoistne czy też nadciśnienie wtórne.Od tych ustaleń będzie zależało leczenie.Nie podałaś tych innych problemów z krwią,może to jest przyczyną,więc nie bardo mogę określić powody nadciśnienia. mam rozrzedzoną krew.. powinnam mieć pomiędzy 0.8 a 1.2 ale ja mam..

Młody wiek a bardzo wysokie ciśnienie

.. ...to tzw. nadciśnienie samoistne i dopiero wtedy przepisała pastylki na obniżenie. Dziwi mnie, że twój lekarz nie próbował ustalić przyczyny nadciśnienia i nie zlecił odpowiednich badań. Może warto iść do niego jeszcze raz i jeśli nie da skierowań ew. pomyśleć o zmianie lekarza? Jeżeli..

Tritace 10, od razu największa dawka?

.. ...napisane jest, ze przy samoistnym nadciśnieniu dawkowanie zaczyna się od 2,5 mg , po 2 - 3 tygodniach mozna dojsc do 5 itp. 10 mg to max. Nie wiem czy to pomyłka, tak od razu mam brac całą dawkę ? trochę jestem tym zestresowany a za szybko nie będę miał okazji spotkać się z lekarzem...

Nadciśnienie, choroby a długość życia

.. ...sie ze to nadcisnienie samoistne, tzn nie wywowalne przez jakis chory narzad, wtedy zacznij sie zastanawiac czy to nie jest czasem na tle nerwowym...uwierz mi - ja tak mialam - bez przerwy skoki cisnienia, i ciagle podwyzszone. lekarz oczywiscie zapisal od razu leki...a ja jak..