Saturacja

Cewnik Swana-Ganza

.. ...monitorowania ciśnienia i saturacji krwi w jamach serca. Cewnik Swana - Ganza jest to elastyczna rurka zakończona balonikiem stosowana do pomiarów ciśnień w jamach prawego serca ( komora i przedsionek i tętnicy płucnej. Cewnik podłączony jest do monitora ciśnienia i EKG. Zastosowanie..

Gazometria

.. ...- 7,45 pCO2 ( prężność dwutlenku węgla ): 35,0 - 45,0 mmHg pO2 ( prężność tlenu ): 65,0 - 100,0 mmHg [HCO3 - ] ( stężenie jonów wodorowęglanowych ): 22,0 - 27,0 SO2 ( saturacja kreii tlenem ): 90 - 96%..

Kwasica

.. ...także prężność tlenu i saturacja krwi tętniczej. Pierwsze trzy parametry odzwierciedlają działanie mechanizmów buforowych. Główne dwa narządy kompensujące zaburzenia kwasowo - zasadowe organizmu to płuca i nerki. Do rozwoju kwasicy może dojść w przebiegu wielu chorób: cukrzycy ( kwasica..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 780

.. ...palcu bo jak spadala saturacja czy jakos tak to cholerstwo ciagle piszczało i wkońcu żeby mieć spokój wsadziła mi dziub maske z tlenem. Jka sie coś dowiesz kochana to napisz bede wdzieczna bo u nas niedojde do ładu. Acha może z pięc lat temu mialam badania u nas w szpitalu na skawińskiej..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 25

.. ...wyszło dobrze ), zbadał saturację wynik też był dobry i osłuchał mnie - też było wszystko w porządku.W końcu zaproponował mi zastrzyk domięśniowo relanium - zgodziłam się. Poczułam sie lepiej i wreszcie po bezsennej nocy zasnęłam. Nie bagatelizowałam problemu i zaraz na drugi dzień..

Drożny otwór owalny u wcześniaka

.. ...meczy sie, spada jej saturacja, robi sie blada, pozniej sina i mdleje. Juz po pierwszych 3 - 4 lykach! Polozne sie denerwuja i dziwia, ze zasypia, ja jednak wyraznie widze, ze ona mdleje. W zwiazku z powyzszym mam nastepujace pytania: 1. Jak dlugo mozna czekac, az u tak malenkiego..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...pomimo znacznej sedacji ) saturacja była dobra i mąż sam oddychał. Radzę porozmawiać z lekarzem jakie są plany. Tylko lekarz może odpowiedzieć na pytania dotyczące konkretnego pacjenta. Ja lekarzem nie jestem. Lekarze uratowali mojemu mężowi życie walcząc o niego jak stado lwów dniem i..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...dowiedziałem się że saturacja się poprawiła i prawdopodobnie możliwe będzie zaprzestanie tlenoterapii, odłączono również zupełnie heparynę, prawdopodobnie podawany jest od wczoraj babci jakiś antybiotyk ( z opisu tabletek przypuszczam że to Augumentin ) niestety poziom glukozy we krwi..

Zastawka trójdzielna niedomykalność

.. ...proszę o poradę, czy mam już teraz zdecydować się na tę operację, czy można z tym poczekać. Dziecko rośnie /149cm/ i rozwija się prawidłowo. Nigdy nie miał sinicy,duszności. Ciśnienie 120 - 70 saturacja 95...

Niedomykanie zastawki dwudzielnej

.. ...lekarze mowili ze spada mu saturacja w tym czasie, wlozyli go wiec do inkubatora. niestety nie chcial jesc wiec byl pod kroplowka. wykonane badanie nic nie wskazywaly, tym czasem dziecko zsinialo jeszcze kilka razy. podano mu jakis antybiotyk. sytuacja sie nie powtorzyla ale nie wiadomo..

Tylko siedzę i płaczę jestem już wrakiem człowieka

.. ...szpitalu zrobili mi saturacje i okazalo sie ze jest bardzo dobra.W domu wzielam tabletke uspakajajaca i dusznosci przeszly.Przeciez gdyby rzeczywiscie sie cos dzialo to taka tabletka by nie pomogla. Pozdrawiam i zycze zdrowia. witam Cię nie poddawaj się niestety żyjemy w czasach gdzie..

Gazometria i jej interpretacja

.. ...niedotlenieniu organizmu, wynik saturacji ( o2 sat ) czyli utlenowania tkanek znajduje się w dolnej granicy normy. Radziłabym postarac się o skierowanie do pulmunologa, wykonac badanie spirometryczne, powtórzyc gazometrię tym razem tętniczą,lekarz powinien Panią osłuchac i opukac w celu..

Niewiem co mi jest

.. ...przyjec,gdie po zrobieniu saturacji wychodzi ze za duzo tlenu.Powiedz to komus ze ktos sie dusi bo ma za duzo tlenu!to ktos cie wysmieje ze to niemozliwe bo jak sie mozna dusic majac za duzo tlenu?a jednak w nerwicy taki objaw sie zdarza i to czesto.I choc nielogiczne to jednak..

Saturacja

.. ...jest zle napisane.Jesli saturacja byla by tak niska to bylabys w szpitalu z duzymi dusznosciami.Najlepiej skonsultuj to z lekarzem.A tak nawiasem mowiac to ile jest tlenu w organizmie mierzy sie specjalnym urzadzeniam albo za pobraniem krwi z platka ucha lib z tetnicy na przegubie reki..

Problem z oddechem

.. ...lepsza,u kardiologa pomiar saturacji 96 - 98 czyli bardzo dobrze.A ja wiem ze to dusznosc sercowa i meczy mnie do dzis dnia.Zeby lepiej mi sie oddychalo biore walidol. Witaj anetas.Uważam ze jezeli bierzesz validol i on Ci pomaga to masz to na tle nerwowym.A więc działają na Ciebie leki..

Nerwica- czy niedomykalność zastawki?

.. ...porządku, zmierzył mi saturację, która była na poziomie 99. Ciśnienie również było nieco podwyższone - myślę, że ze stresu. Z wypisem z pogotowia pojechałem do lekarza rodzinnego, który zalecił badanie krwi. Wszystkie wyniki były w normie, jedynie OB nieco podwyższone, lecz było to..