Saturacja krwi

Cewnik Swana-Ganza

.. ...monitorowania ciśnienia i saturacji krwi w jamach serca. Cewnik Swana - Ganza jest to elastyczna rurka zakończona balonikiem stosowana do pomiarów ciśnień w jamach prawego serca ( komora i przedsionek i tętnicy płucnej. Cewnik podłączony jest do monitora ciśnienia i EKG. Zastosowanie..

Gazometria

.. ...wodorowęglanów oraz saturację. Aby organizm funkcjonował prawidłowo pH krwi musi być utrzymywane w ściśle określonym i bardzo wąskim przedziale. Spadek pH świadczy o kwasicy, wzrost o zasadowicy. Organizm dysponuje wieloma mechanizmami kompensacji ( wyrównywania ) zaburzeń kwasowa -..

Kwasica

.. ...także prężność tlenu i saturacja krwi tętniczej. Pierwsze trzy parametry odzwierciedlają działanie mechanizmów buforowych. Główne dwa narządy kompensujące zaburzenia kwasowo - zasadowe organizmu to płuca i nerki. Do rozwoju kwasicy może dojść w przebiegu wielu chorób: cukrzycy ( kwasica..

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...dowiedziałem się że saturacja się poprawiła i prawdopodobnie możliwe będzie zaprzestanie tlenoterapii, odłączono również zupełnie heparynę, prawdopodobnie podawany jest od wczoraj babci jakiś antybiotyk ( z opisu tabletek przypuszczam że to Augumentin ) niestety poziom glukozy we krwi..

Nerwica- czy niedomykalność zastawki?

.. ...porządku, zmierzył mi saturację, która była na poziomie 99. Ciśnienie również było nieco podwyższone - myślę, że ze stresu. Z wypisem z pogotowia pojechałem do lekarza rodzinnego, który zalecił badanie krwi. Wszystkie wyniki były w normie, jedynie OB nieco podwyższone, lecz było to..