ŚCCS

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...Centrum Chorób Serca ( ŚCCS ) w Zabrzu. Zabrzańscy specjaliści apelują, by panie dbały o swoje zdrowie - jego podstawowe wskaźniki, które zaniedbane zwiększają ryzyko zachorowania na choroby wymagające interwencji kardiologa lub kardiochirurga. Chodzi zwłaszcza o wartość ciśnienia..

Przeszczepiono serce 9-miesięcznej dziewczynce

.. Lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przeszczepili serce dziewięciomiesięcznej dziewczynce. To najmłodsza pacjentka w Polsce, u której przeprowadzono taką operację. Cierpiała na kardiomiopatię - wrodzoną wadę serca. Szczegóły przeprowadzonej niespełna tydzień temu transplantacji - pierwszej..

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. Pierwsze w Polsce zabiegi wymiany zastawki aortalnej serca metodą przezskórną, bez otwierania klatki piersiowej, przeprowadzili lekarze w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu ( Śląskie ) oraz Klinice Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jak..

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. Zastawki aortalne nowego typu, wszczepiane pacjentom przez tętnicę, zamiast w drodze tradycyjnej operacji, zastosowano w poniedziałek i wtorek w ośrodkach kardiologicznych w Zabrzu i Krakowie. Ta metoda zarezerwowana jest jedynie dla chorych z grupy wysokiego ryzyka - schorowanych i w podeszłym wieku. Jak..

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...Centrum Chorób Serca ( ŚCCS ) oraz inżynierów Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii ( FRK ) w Zabrzu. O losach szesnastoletniego Pawła, który 358 dni oczekiwał w zabrzańskim ośrodku na przeszczep serca z wszczepionymi komorami mechanicznego wspomagania opracowanego przez specjalistów FRK..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...Chorób Serca w Zabrzu ( ŚCCS ). Obecnie wykańczany i wyposażany obiekt o powierzchni ok. 12 tys. m kw. umożliwi zwiększenie liczby pacjentów zabrzańskiego ośrodka o blisko połowę. Według dyrektora ds. medycznych ŚCCS prof. Mariusza Gąsiora, uruchomienie nowego budynku nie będzie..

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

W Polsce powinno być 120 transplantacji serca rocznie

.. ...Chorób Serca w Zabrzu ( ŚCCS ) prof. Marian Zembala. W ubiegłym roku we wszystkich ośrodkach w kraju takich operacji było tylko 71. To nieprawda, że nie ma dawców, są oni po prostu niepotrzebnie chowani - podkreśla prof. Zembala. Konferencję w zabrzańskim ośrodku zorganizowano z okazji..