ściskanie

Ból serca

Ból serca

.. ...na klatce piersiowej, ściskania. Może też być ostry, kłujący. Często obserwuje się promieniowanie bólu do żuchwy, lewego baku, ręki, łopatki. Bólowi towarzyszy ogólne pobudzenie chorego i charakterystyczny lęk przed śmiercią . Dolegliwości trwają dłużej niż 10 - 15 minut, nie ustępują po..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 63

.. ...uczucie jakbym miała ściskane serce. Pozdrawiam Ja ablowana byłam w sierpniu 2008, a częstoskurcz odezwał się w październiku 2009, więc miałam rok spokoju i życia bez strachu. A teraz... czas pokaże. Mela - a złapałas nową arytmię na EKG??? MI lekarz ostatnio tłumaczył, że to moze być..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 33

.. ...kroku więcej. Polecam ściskanie czegoś w dłoni w tych momentach. Przetestowałam na sobie - były to klucze, które wręcz powbijały mi się w palce. I zastanów się racjonalnie - czego się boję, co mi w tej chwili zagraża, co jest przyczyną tego wszechogarniającego strachu? I tak w łeb temu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 104

.. ...uczucie w głowie,jakieś ściskanie,oszołomienie momentami,zdrętwiałe oczy,niewyrażne widzenie,pobudzenie nerwowe,jakbym nie wiedziała co zrobić z nogami,kluska w gardle itp.Staram się wytrwać,sama się przekonuje,że to tylko nerwy.Z drugiej strony coś mnie popycha żeby znów wrócić do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 107

.. ...głowie,te dziwne uczucie ściskania.Robi mi się słabo,raz gorąco na twarzy a innym razem wręcz zimno.Ciężko się oddycha,jakby serce momentami zamierało i te okropne myśli,że coś mi się stanie,że umrę.Mimo tego wszystkiego staram sobie mówić:zaraz Ci to przejdzie,będzie dobrze,musisz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 237

.. ...żołądka kręgosłupa, ściskanie żołądka po którym następuje paniczny strach i wizja zawału serca a co za tym idzie śmierci. Często drętwieje mi też lewa ręka i mam uczucie opuchlizny. Robiiłam ogólne badania krwi. cholesterol ekg oraz tarczyce. Czy te objawy żeczywiście są od nerwicy ? czy..

Czy to jest nerwica sercowa?

.. ...- takie kucie,czasmi ściskanie w okolicach serca.Wtedy mam trudnosci w złapaniu głębszego oddechu - bo ból sie nasila.Więc staram sie oddychac hm...delikatnie i powoli.Całe te napady bólu nie pojawiają sie jak jestem zdenerwowana tylko np :jak sie smieje.Byłam u lekarza, zrobila mi EKG -..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...objawy jak zawroty głowy, ściskanie w gardle i karku, otępienie, bóle w okolicach serca no i kołatania występujące z różnym natężeniem o rozmaitych porach dnia. Kilka razy czułem się w tramwaju jakbym miał za chwilę uciekać. Nasilała się panika, że zemdleję i nikt mi nie pomoże. Potem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...drętwienie lewej ręki ściskanie w gardle i obrazu odbijanie i stolce biorę jakiś lek na uspokojenie AFOBAN nie wiem czy to nerwica czyco robiłem wszystkie wyniki i wszystko ok może ktoś mi da jakąś rade jak z tym żyć może jakiś znachor by pomógł Andrzej Do Andrzeja!Nie jestem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 29

.. ...niepełny, czy kucie ,rwanie, ściskanie, duże ilości śliny, flegma, uczucie zasychania w ustach, czy ucucie * chrupków * w gardle, czy ból migdałków to już się zaczyna. A to chyba przez to że ja już tracę kontrolę nawet nad rozpoznawaniem objawów. Naprzykład może poprostu być mi sucho w..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 30

.. ...napisać co to jest to ściskanie gardła , albo uczucie flegmy i jakoś to swoimi słowami opisać albo to uczucie do czegoś porównać????? A i jeszcze jedno czy ktoś z was ma tak że jak siedzi w domu nawet nie sam i nie ma większych objawów to czuje takie uczucie jakby i tak coś było nie tak..

Nerwicowcy a co z alkoholem? - Str. 2

.. ...czuje lęk przedczymś to ściskanie rośnie do momentu asz czuję totalne zero albo natłok myśli to jest niedoopisania czarno przed oczami a i ta bezsenność wybieram się do kardiologa bo z sercem mam cały czas problemy a byłem u niego jeden raz i to dawno a on powiedzał że być może to ta..

Dziwne ataki serca

.. ...głowy w połączeniu ze ściskaniem gardła z łatwością powodowały u mnie ataki paniki i chęć ucieczki. Kilka razy zrezygnowałem z wyjścia na miasto lub na zajęcia bo czułem jakbym za chwilę miał upaść na chodnik. Oczywiście po jakimś czasie atak mijał, a ja byłem wściekły na siebie, że..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...stopniowo dochodziło ściskanie w gardle i duszności. Interesujące, że podczas kilkudniowych wakacyjnych wyjazdów w plener zazwyczaj dolegliwości te ustępowały ale wracały po moim powrocie do domu. Początek roku akademickiego spotęgował stresy, które z kolei nasiliły ataki sercowych..

WPW a ablacja - Str. 6

.. ...mnie silne, bolesne ściskanie w klatce piersiowej, które jest odpowiedzią organizmu na ciała obce w naczyniach i sercu - da się wytrzymać, choć w skali 1 - 10 ból oceniam na 6. Z sercem nic się w tym czasie nie działo - wiem, bo patrzyłem na ekg i wszystko było w porządku - żadnych zmian..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...wegetatywnego: bicie serca, ściskanie w dołku podsercowym, bóle głowy, bóle brzucha, nadmierne pocenie się, parcie na pęcherz moczowy, drżenie ciała, zaburzenia snu i erekcji. Objawy te mogą być bardzo różnorodne, dotyczą różnych narządów i wywołują dramatyczne cierpienia, mimo, że..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 27

.. ...stopniowo dochodziło ściskanie w gardle i duszności. Interesujące, że podczas kilkudniowych wakacyjnych wyjazdów w plener zazwyczaj dolegliwości te ustępowały ale wracały po moim powrocie do domu. Początek roku akademickiego spotęgował stresy, które z kolei nasiliły ataki sercowych..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 97

.. ...w klatce piersiowej, ściskaniu towarzyszy mi pieczenie, ale u mnie występują na dole mostka czasami mam wrażenie że bardziej w podbrzuszu. Matiiaga to co piszesz to normalne rzeczy, które występują jako objawy somatyczne i nie ma się czym martwić, ale żyć z tym i funkcjonować to nie taka..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 138

.. ...słabnięcia, kłucia i ściskania w sercu zostały, a więc do kardiologa - seria badań i nic, serducho jak dzwon... no wyszedł mały prolaps zastawki mitralnej - ale podobno to tylko taka uroda. I po tym wszystkim zacząłem słabnąć im na korytarzu - badania i też nic. Ale lekarka skierował..

bóle w boku - Str. 2

.. ...tego dochodzi uczucie ściskania w gardle ( jak przed jakąś ważną sytuacją, trema itp. ) i drętwienie po lewej stronie szyi. Ból zwykle zaczyna się po lewej stronie, na wysokości talii i promieniuje w górę i do tyłu, jakby wszystko po kolei się napinało ( nie wydaje mi się że to mięśnie )..

Ucisk, gula w gardle - Str. 8

.. ...tego z dusznościami, ściskaniem w klatce, napadami zimna i dreszczami w nocy polecam gastroskopię ona wykaże w 100% jak zaawansowany jest refluks i czy w ogóle jest. U mnie okazało się, że mam strasznie dużo żółci i kwasu w żołądku a nie powinno go tam być ponieważ powinien przechodzić..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...wzmożonego wysiłku: - ściskanie w sercu - ból w klatce piersiowej - szumienie w głowie - omdlenia 2.Przy odpoczynku po wysiłku: - bardzo duża duszność - kaszel - mrowienie dłoni - trzęsące się dłonie - * powrót do siebie * trwa ok.30min 3.Bez wysiłku, w stanie spoczynku: - częste..

Kłucie w różnych miejscach ciała - Str. 2

.. ...wegetatywnego: bicie serca, ściskanie w dołku podsercowym, bóle głowy, bóle brzucha, nadmierne pocenie się, parcie na pęcherz moczowy, drżenie ciała, zaburzenia snu i erekcji. Objawy te mogą być bardzo różnorodne, dotyczą różnych narządów i wywołują dramatyczne cierpienia, mimo, że..

Duszenie się - Str. 18

.. ...poczułem takie dziwne ściskanie w gardle, taak jakby ktoś mnie dusił rytm serca zwiększył się a ja oddychałem normalnie lecz brakowało mi powietrza. Spanikowałem. Po jakiś 15 minutach wszystko ustało. Za jakieś 4 godziny znów się zaczeło duszenie w gardle oraz takie dziwne uczucie jakby..

Bóle serca i w okolicy serca

.. ...mam dziwne klocie i ściskanie w okolicach serca raz silniejsze,a raz slabsze. Dużo się denerwuję, pewnie to dlatego. Byłam jakieś 4 miesiace temu u kardiologa, miałam zrobione wszystkie możliwe badania, i okazało się, że serce mam zdrowe. Przez 9 godzin dziennie siedzę przed komuterem,..

Gula w gardle

.. ...chorych odczuwa w gardle ściskanie, duszenie i trudności w przełykaniu śliny. Objawy typowo ustępują w czasie jedzenia, pojawiając się ponownie w okresie między posiłkami. Odwrócenie uwagi pacjenta lub skupienie się chorego na określonej, absorbującej czynności powoduje zazwyczaj..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 213

.. ...dziwne czucie w nogach, ściskanie w klatce itd. nie jest skutkiem ubocznym betalocu.Wcześniej też go brałam lecz nie czułam się tak fatalnie jak teraz.Już sama nie wiem co mi jest ale mam tego serdecznie dosyć. prawda CATULLUS.... Catullus jak byłam z małym u lekarza pediatry to lekarz..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 466

.. ...wybudzało mnie szrarpanei ściskanie, czy jakieś skurcze czy co to było w klatce albo starach to był nie wiem co to było. Teraz wstałąm i mam serdecznie dosyć znó ten lęk i strach co to mogło być i rozmyślanie!! NERWY znów sie odezwąły ???? KRYSTYNKA nie znam całej tej sytuacji która sie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 472

.. ...kościoła momentalne ściskanie w głowie,kołatanie serca myślałam że się wrócę ale nie postanowiłam że dam radę.A podczas Przemienienia Chostii w Chleb i wiecie o co chodzi poczułam okropny ucisk w sercu jakby mi ktoś wielki głaz położył na klatkę piersiową że aż nie mogłam złapać..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 535

.. ...napiszę w głowie - te ściskania,mrowienia,uczucia zimna,wrażenie jakby woda spływała mi z głowy to są ponoć na tle nerwowym - tak bynajmniej orzekła i neurolog i póżniej psychiatra.Tylko musimy Krysieńko pamiętać o jednym - jeżeli mamy problemy z kręgosłupami,jakieś skrzywienia - to..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...pomagają ani szelki ani ściskanie poduszki. żeby płuca rozwinąć trzeba dmuchać powietrzem przez rurką zanurzonę w butelce - to też czasem boli, ale to mija. trzeba uzbroić się w cierpliwość. smaruj mame spirytusem ( kup u ruskich ), plecy i boki - wklepuj go dość mocno. nie wolno..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 19

.. ... A na początku było ściskanie w gardle i szyi oraz kołatania serca tak silne, że nie mogłam zasnąć przez kilka dni, bo ciągle słyszałam to walenie w sercu i przełyku!. Jedyna pociecha, że mimo kołatań jakoś odrobinę lżej mi się dziś oddycha. Marzenko, nie martw się o pracę, zauważyłam,..

Dziwne objawy, nerwicy lękowej? - Str. 2

.. ...wyzej podajecie czyli ściskanie w klatce,duszności, słabnięcie, złe poczucice fizyczne psychiczne, drętwienie kończyn czy uczucie kłucia nawet halucynacje! Wiedzą to ci co to przeszli ,ci którzy sie z tym meczą oraz wiem to ja ! a skad stąd że sama to przezyłam i żyje;] Jechałam na..

Czy to nerwica? czy to poważna choroba? nie mogę już sobie z tym poradzić

.. ...jakiś 5 minutach uczucie ściskania( lekkiego - nie przeraziłem się nawet ) powyżej mostka + ból pleców na tej samej wysokosci( a mam krzywy kręgosłup ponieważ bardzo szybko urosłem - stąd też podobno moja * wada * serca, i jak mnie kręgosłup boli to właśnie tam ) i nie wiem w końcu czy..

Dziwne bóle serca w ciąży

.. ...* podobny do palenia ściskania ,zgniatania , dodam ze nie mam zawrotów głowy czy omdleń( na szczęście )jakby ktoś mi serce w dłoni zgniatał ,czasem czuje ciężar na żołądku.Trwa to około kilka minut potem po około 20 - 30 minutach sie pojawia znowu.Zauważyłam ze od początku ciąży bóle są..

Wysokie tętno po zwykłych czynnościach

.. ...szybkie bicie serca ściskanie w klatce piersiowej, bladosc na twarzy i nie mogę złapać powietrza co słyszy osoba stojaca obok mnie - podczas miesiaczki mam tak samo, jestem niezwykle osłabiona i nawet jak jest zimno mi jest duszno i tak samo jestem bliska mdleniu –te same..

Życie w ciągłym strachu

.. ...uszu. Ból ma charakter ściskania głowy imadłem, wbijania szpilek lub takiego tępego i męczącego falowania. Kompletnie nie potrafię sobie z nim poradzić. Zrobiłem tomografię głowy, tomografię naczyń mózgowych z kontrastem i USG naczyń szyjnych - wszystko ok. Ucieszyła mnie ta wiadomość,..

Wedrujące bóle, kłujące w plecach, mostku, pod pachami i w biodrach

.. ...,odczuwam w klatce dziwne ściskanie.Miałam wiele badań,wszystko dobre wyniki,dostaje leki przeciw bólowe a nikt niezna przyczyny bólu.czy to nerwobóle? zuzanna12 czy wiesz moze co ci dolega od czego te bóle?Ja mam bóle od roku sa to bóle w prawym dole podbrzusza,bliżej biodra.I ból silny..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 87

.. ...się w głowie, czuję ściskanie w dołku, mam kołatania serca i boję się, że zaatakuje mnię lęk. Czasem nie mogę nawet wejść do sklepu, do przymierzalni, razi mnie jaskrawe, sklepowe światło, przeszkadza mi hałas, tłum ludzi, brakuje mi powietrza, wali mi serce, czuję się taka jakaś..

Częstoskurcz nadkomorowy na tle nerwowym - rokowania

.. ...to brzucha, to nóg, ściskanie całego ciałą, próbuje sie uspokoić, chce mi się siusiu, brzuszek kreci, ide jakoś do WC cała sztywna...strach co sie ze mną dzieje. jeszcze niedawno w takim momencie brałam dodatkow dawke leku bo bałam sie ze rozwinie się czestoskurcz. kilka ostatnich takich..

Bóle przy ruchu

.. ...miałam gulę w gardle, ściskanie w szyji, napięciowie bóle głowy, karku itp. ale zaczęłam brać magnez i zaczęły ustępować.miesiąc temu miałam egzamin na prawo jazdy i wiadomo byłam spięta i jak wracałam do domu to strasznie zaczęły mnie boleć plecy z tyłu i od tamtego czasu pojawiały mi..

Silny ból w klatce w czasie wysiłku, wyniki w normie, co robić?

.. ...oddycham. Wiem co to jest ściskanie w sercu, kołatanie, uczucie duszności i uczucie przygniatania klatki , bo miewam - ale ten ból jest zupełnie inny, jest konretny jak przy zapaleniu tchawicy, oskrzeli. Palenie, drapanie, ból, im głębsze i częstsze wdechy tym gorszy, im mroźniejsze..

Objawy nerwicy serca (i innych)

.. ...)Uczucie kuli w gardle oraz ściskania, niemożność przełknięcia jakiegoś „ciała obcego”, dławienie w gardle i jakby pulsowanie gardła z rytmem serca ( serce wtedy mocno kołata ). 4 )Nieznośne duszności i niemożność wzięcia pełnego oddechu. 5 )Ogólne rozdrażnienie i..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 3

.. ...odbijanie, duszności ściskanie gardła , szybkie bicie serca,pieczenie pleców robi mi się gorąco jet ich dużo napiszcie czy macie podobne objawy czy to może być nerwica? i co mam robić ? UWAGA : ) Miałem to samo. Zaczeło się atakami strachu, poceniem się rąk, uciskiem w klatce piersiowej,..

Siniaki, krwiaki od szczypania silnego ściskania a serce (rak serca).

.. ...szczypania albo silnego ściskania skóry można nabawić się raka serca ponieważ zrogowaciałe komórki krwi atakują zastawki sercowe. Czy to prawda a jeśli tak to w jakim stopniu człowiek jest narażony na to. Prosiłbym o rozjaśnienie trochę tego tematu ponieważ nie wiele jest informacji na..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 8

.. ...wegetatywnego: BICIE SERCA , ściskanie w dołku podsercowym, BÓLE GŁOWY , bóle brzucha, nadmierne pocenie się, parcie na pęcherz moczowy, drżenie ciała, zaburzenia snu i erekcji. Objawy te mogą być bardzo różnorodne, dotyczą różnych narządów i wywołują dramatyczne cierpienia, mimo, ŻE..

O co tu chodzi?

.. ...sie bałam czułam takie ściskanie .przeraziłam sie że coś mi się może stać.Dodam ,że rehabilitant po prostu wyszedł i nawet nie mogłam mu powiedzieć że mam to urządzenie ustawione za mocno.Po paru dniach zaczęły się najpierw mrowienia ręki,potem twarzy pocenia kołatanie serca .W tym..

Ból serca, duszności, uczucie zimna, zmęczenie.

.. ...odbierany przeze mnie jako * ściskanie serca * czy * mocne kłucie * , duszności - zbyt szybki lub zbyt wolny oddech, również pojawiający się bez konkretnej przyczyny i sytuacji. Zauważyłam również ogromną i bardzo dokuczliwą senność, która towarzyszy mi przez cały dzień a nasila się ok..

Ból w plecach, pomóżcie!!!

.. ...Takie jakby kłucie, ściskanie, trzyma tak z parę minut i przestaje. Czy ktos wie co to moze być? prześwietlony kręgosłup piersiowy? Dokładnie parę dni temu miałam rtg klatki, wynik w normie I ten ból po chwili czuję juz w całej klatce piersiowej nie tylko na plecach :( 1. RTG klatki..

Duszności i kołatanie serca

.. ...refluksu ( gól w gardle, ściskanie żołądka itd. ). I tu moje pytanie, czy ktoś ma coś podobnego ?? I co to wogule może być ?? Byłbym wdzięczny za każdą odpowiedź. może spróbować ziołka na uspokojenie? na przykład dziurawiec z melisą pij. Hej Darek, a czy bierzesz jakieś leki lub..

Holer EKG intepretacja - Str. 2

.. ...i ściskanie w mostku na przyklad gdy wchodzę pod górę? Lekarz zasugerował, że to może od żołądka. Nigdy mnie brzuch nie boli w sumie. Takich problemów na 100000% nie mam, nie odczuwam i bardzo dobrze...

Czy to faktycznie nerwica serca ?

.. ...co dzień : - kłucie / ściskanie za serce - niekiedy lęk / strach / niepokój - dziś w trakcie mierzenia sobie ciśnienia zrobiło mi się słąbo - pisząc tego posta poczułem jakiś blok / a może bardziej tak jakby coś dotknęło serca i nagle jego akcja przyspieszyła ( może to od kręgosłupa ( ?..