Scyntygrafia serca

Scyntygrafia perfuzyjna

.. Scyntygrafia perfuzyjna to badanie stopnia ukrwienia mięśnia sercowego z zastosowaniem znaczników promieniotwórczych. Wykonuje się pomiary w czasie spoczynku i po wysiłku fizycznym ( intensywny spacer na bieżni, jazda na cykloergometrze rowerowym ) lub farmakologicznym pobudzeniu serca ( np. dipirydamol ). Z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...niedokrwienie ściany dolnej. Scyntygrafia serca raz wykazała I st. choroby wieńcowej ( zmiany niedokrwienne w ścianie dolnej i przedniej ) natomiast druga wykonana po roku ( w 2005 ) scyntygrafia z obciazeniem depirydamolem wykazała wątpliwe niewielkie niedokrwienie ściany przedniej...

Echo serca - Str. 8

.. ...natychmiast załatwiono mi scyntygrafię. Badanie za kilka dni. Na pocieszenie mam ostatnie wyniki echa serca. Jak na zawałowca podobno są dobre, w co trochę nie wierzę ( bo dlaczego zostałem * dziadem * ? ), ale bardzo Panią proszę o ewentualne potwierdzenie: Wymiary jam serca: - lewa..

Echo serca - Str. 36

.. ...Czy mogłabym wykonać scyntygrafie płuc czy raczej to nie ma sensu. Pozdrawiam A skąd takie podejrzenie? Pani Izo, wracając jeszcze raz do mojego echa serca nie miałam nigdy żadnej wady serca, czy choroby płuc ani żylaków więć jedyne co mi przychodzi do głowy to pierwotne nadciśnienie..

Echo serca - Str. 40

.. ...poddana weryfikacji scyntygrafią perfuzyjną wysiłkową, która to wykazała 100% zgodności metody Satro pod względem czułości i 48 pod względem swoistości. Zalecono wyrównanie tych parametrów i obecnie czyłość to 93% zgodności a swoistość 84%. Na tych samych badaniach referencyjnych EKG..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 26

.. ...Endokrynologicznej po scyntygrafii tarczycy.W poniedziałek idę do endokrynologa.Zobaczę co powie.Stąd też chyba moje gorsze samopoczucie.Pozdrawiam. Myniu ,a czy twoja choroba serca jest spowodowana chorbą tarczycy? życzę Wam wszystkim powrotu do zdrowia! Anula, z tego co mi wiadomo to..

Różnica między scyntygrafią serca a konorografią

.. ...jest dod lub ujemny Scyntygrafia serca to badanie przy użyciu izotopów, obrazuje ona miejscowe ukrwienie mięśnia sercowego dzieki wychwytowi izotopu. Mały wychwyt - niedokrwienie. Czasem z różnych przyczyn wykonuje sie zamiast koronarografii scyntygrafie. Nie ma sie czym martwić to po..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...potwierdzone próba wysiłkową i scyntygrafia serca ). Próbuja mnie namówić na koronarografię ( badanie naczyń wieńcowych ), a ostanio ( w czwartek ) lekarz wspominał o biopsji właśnie w Zabrzu. Oczywiście zapewniał, że badanie jest bezbolesne i nie daje powikłań - tralalala. Gdybyś mógł..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 85

.. ...Rozwiązaniem jest np. badanie scyntygrafią perfuzyjną, jest to jednak badanie drogie ok. 1000 zł i obciążające dla organizmu. Od niedawna istnieje na rynku badanie o porównywalnej czułości i swoistości o nazwie SATRO. Cena rynkowa to 135 zł. Można jednak trafić niekiedy na jakieś..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 88

.. ...jest porównywalna ze scyntygrafią perfuzyjną. Badanie pokazuje najmniejsze zmiany niedokrwienne, nieprawidłowości w układzie bodżco przewodzącym oraz zagrożenie zawałem w układzie procentowym w stosunku do normy ( zdrowego serca ). Badanie jest nieinwazyjne. Można by rzec, że jest..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 47

.. ...choroby wiencowej. A wiec scyntygrafia. I po raz pierwszy cos nie tak. Przednie fragmenty serca przy wysilku sa niedokrwione, w spoczynku OK. Werdykt: koronarografia, a w jej trakcie rozpoznanie: jedno z wazniejszych naczyn wiencowych jest zatkane w 95%! Dlaczego nie wychodzilo to..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...konsultacji skierowali mnie na scyntygrafię, której nie udało mi się dokończyć z uwagi na nagłe odstawienie leków, szczególnie chodzi o bloker.Nie zrobiłam drugiej części - wysiłkowego. Kolejna decyzja badanie TK serca i naczyń. Też nie wyszło najlepiej z uwagi na kontrast, który..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 5

.. ...ponad 90% zgodnością z scyntygrafią perfuzyjną, która jest referencyjną w stosunku do choroby niedokrwiennej serca. Więcej na www.kardobadanie.nets.pl Myślę, że nikt z nas nie kpi ani nie ironizuje, bo w interesie każdego chorego leży postęp w medycynie. Nie mówię : podstęp - ale :..

Nierówna praca serca, przeskoki, czy to nerwy?

.. ...zlecić wykonanie USG, scyntygrafii lub biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej ( BAC ), a także prześwietlenie klatki piersiowej. Badania te pozwalają określić rodzaj i rozmiary guzków. Biopsja daje odpowiedź na pytanie, czy guzki są złośliwe, czy nie. Zdjęcie RTG pokazuje, czy tarczyca..

Zakrzepica

.. ...zakrzepicę w nogach oraz scyntygrafię płucną,która potwierdziła przebytą mikro - zatorowość w płucach. Również zauważyli poszerzoną prawą komorę serca ( co nastąpiło na skutek tachykardii ). Włączono natychmiast leczenie w postaci zastrzyków w brzuch i tabletek doustnych, które miały..