Scyntygrafii

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...nad polami płucnymi; scyntygrafia mięśnia sercowego: wzmożone gromadzenie się znacznika radioizotopowego ( metoda nieswoista ); koronarografia: obraz nie zajętych naczyń wieńcowych; biopsja mięśnia sercowego: uszkodzenie i martwica włókien mięśnia sercowego oraz nacieczenie limfocytowe..

Scyntygrafia perfuzyjna

.. ...serca. Wskazania do scyntygrafii perfuzyjnej. choroba wieńcowa, zwłaszcza w przygotowaniu do wszczepienia by - passów lub koronaroplastyki; nietypowe formy zawału mięśnia sercowego; elektrokardiograficzne i/lub biochemiczne trudności diagnostyczne zawału mięśnia sercowego ( kolejny zawał..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...niedokrwienie ściany dolnej. Scyntygrafia serca raz wykazała I st. choroby wieńcowej ( zmiany niedokrwienne w ścianie dolnej i przedniej ) natomiast druga wykonana po roku ( w 2005 ) scyntygrafia z obciazeniem depirydamolem wykazała wątpliwe niewielkie niedokrwienie ściany przedniej...

Echo serca - Str. 8

.. ...natychmiast załatwiono mi scyntygrafię. Badanie za kilka dni. Na pocieszenie mam ostatnie wyniki echa serca. Jak na zawałowca podobno są dobre, w co trochę nie wierzę ( bo dlaczego zostałem * dziadem * ? ), ale bardzo Panią proszę o ewentualne potwierdzenie: Wymiary jam serca: - lewa..

Echo serca - Str. 36

.. ...Czy mogłabym wykonać scyntygrafie płuc czy raczej to nie ma sensu. Pozdrawiam A skąd takie podejrzenie? Pani Izo, wracając jeszcze raz do mojego echa serca nie miałam nigdy żadnej wady serca, czy choroby płuc ani żylaków więć jedyne co mi przychodzi do głowy to pierwotne nadciśnienie..

Echo serca - Str. 40

.. ...poddana weryfikacji scyntygrafią perfuzyjną wysiłkową, która to wykazała 100% zgodności metody Satro pod względem czułości i 48 pod względem swoistości. Zalecono wyrównanie tych parametrów i obecnie czyłość to 93% zgodności a swoistość 84%. Na tych samych badaniach referencyjnych EKG..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 26

.. ...Endokrynologicznej po scyntygrafii tarczycy.W poniedziałek idę do endokrynologa.Zobaczę co powie.Stąd też chyba moje gorsze samopoczucie.Pozdrawiam. Myniu ,a czy twoja choroba serca jest spowodowana chorbą tarczycy? życzę Wam wszystkim powrotu do zdrowia! Anula, z tego co mi wiadomo to..

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...przeswietlenie płuc to Scyntygrafia Ja także mam zatorowośc . Przyczyną sa tabletki antykoncepcyjne, które zażywałam 4 miesiące. I właśnie mam do was pytanie . Występowały u was takie kłucia przy oddechu ? Bo u mnie juz nic takiego nie wsytepowało . dopiero od kilku dni mam jakieś napady..

Dodatkowe skurcze - Str. 39

.. ...ciśnienie spada ! Uważajcie na siebie ! marta usa moze chodzi o badanie scyntygraficzne tam podaja kontrast i uwidocznione sa zyly w sercu ale nie wiem czy to napewno ale mysle ze tak to badanie sie nazywa...

Różnica między scyntygrafią serca a konorografią

.. ...jest różnica miedzy scyntygrafią serca a konorografią? Dlaczego I badanie jest zależne od II - go? Jeśli ktoś może wyjaśnić BARDZO PROSZE! M.K. Kraków scyntygrafia jest to obrazowanie serca a koronarografia to jest wklucie przez zyle udowa ibadanie jaki jest stan zyl w sercu cy nie ma..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...potwierdzone próba wysiłkową i scyntygrafia serca ). Próbuja mnie namówić na koronarografię ( badanie naczyń wieńcowych ), a ostanio ( w czwartek ) lekarz wspominał o biopsji właśnie w Zabrzu. Oczywiście zapewniał, że badanie jest bezbolesne i nie daje powikłań - tralalala. Gdybyś mógł..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 85

.. ...Rozwiązaniem jest np. badanie scyntygrafią perfuzyjną, jest to jednak badanie drogie ok. 1000 zł i obciążające dla organizmu. Od niedawna istnieje na rynku badanie o porównywalnej czułości i swoistości o nazwie SATRO. Cena rynkowa to 135 zł. Można jednak trafić niekiedy na jakieś..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 88

.. ...jest porównywalna ze scyntygrafią perfuzyjną. Badanie pokazuje najmniejsze zmiany niedokrwienne, nieprawidłowości w układzie bodżco przewodzącym oraz zagrożenie zawałem w układzie procentowym w stosunku do normy ( zdrowego serca ). Badanie jest nieinwazyjne. Można by rzec, że jest..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 47

.. ...ślad niedokrwienia, na scyntygrafii przy wysiłku niedokrwienie ściany przedniej i bocznej. Oczywiście wykonano mi koronarografię - a tam ani śladu zwężeń, wieńcówka ok. Na CT też wszystko ok, a serce jak migało tak migało. Jeśli czytałeś moje wcześniejsze wpisy to jestem po drugiej..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 48

.. ...widziane ) o badanie scyntygrafii jak to badaniej est przeprowadzana i co to jest takiego. pozdrawiam dana a czy nie moga Ci wyrownac cisnienia, i w tym moze byc caly problem, ja wiem z doswiadczenia na sobie, ze jak mam wysokie cisnienie to i migotek wiecej,pozdrawiam Do czytelnika na..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 49

.. ...ktorych szpitalach robia scyntygrafie. Na pewno w Jana Pawla II w Krakowie. Witam. Wróciłam właśnie ze szpitala po kardiowersji. Przed strzelaniem miałam piękny równiutki częstoskurcz 142 - 143 ( na monitorze i wydruku ekg ). Zbili na na 80 - 85 ( to wczoraj ) a dzisiaj tętno jest trochę..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 16

.. ...wszystko wporzadku, scyntygrafie, miedzyczasie badania z krwi np. na tarczyce, genetyczne , standardowo morfologia itd Chcieli mi zrobic cewnikowanie ale ja nie wyrazilam zgody jak sie dowiedzialam ze i tak mnie oddesla dalej. W konu stwierdzili ze oni nie bardzo wiedza co ze mna robic i..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...niedokrwiennej referencyjną jest Scyntygrafia perfuzyjna wysiłkowa ( nawiasem mówiąc badanie dość drogie i obciążające organizm ). Spośród 100 stwierdzonych przez nią przypadków niedokrwiennych EKG spoczynkowe wykrywa statystycznie ok. 10, EKG wysiłkowe ok. 30 a metoda Satro ok. 95..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 2

.. ...metodą referencyjną była Scyntygrafia perfuzyjna wysiłkowa a zgodność z nią Satro wyniosło - 100% a po zwiększeniu swoistości - 93%, podczas gdy EKG spoczynkowe - 15%, wysiłkowe 30%. Scyntygrafia jest jedyną metodą do której można przyrównywać Satro. Koronografia, o której Pan pisze bada..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...stosunku do porównywalnej Scyntygrafii to 6 - 8 razy taniej. Należy również wziąść pod uwagę, że w podanej cenie ( standartowo 135 zł ). jest konsultacja kardiologiczna, której cena na rynku wynosi od 50 do 200zł. Można więc przyjąć, że samo badanie kosztuje ok. 50 zł. Ktoś powie, że..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...konsultacji skierowali mnie na scyntygrafię, której nie udało mi się dokończyć z uwagi na nagłe odstawienie leków, szczególnie chodzi o bloker.Nie zrobiłam drugiej części - wysiłkowego. Kolejna decyzja badanie TK serca i naczyń. Też nie wyszło najlepiej z uwagi na kontrast, który..

Brak tchu i częste ziewanie

.. ...endokrynologii, w tym tk i scyntygrafia.I z nikąd pomocy.Myslę że jednak trzeba miec dużo szczęścia żeby trafić na dobrego specjalistę.W przyszłym tygodniu rozpoczynam kolejną wędrówkę - mam nadzieję że wystraczy mi uporu i dojdę do sedna sprawy:( ( Witam ! Ja mam to samo, trwa od wielu..

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 4

.. ...USG jamy brzusznej, scyntygrafia kości, USG narządów rodnych ( dopochwowe - wielokrotnie ), rezonanse, tomografie, USG pachwiny, USG węzłów chłonnych, sprawdzenie czy mam zapalenie nerwów...normalnie nie wiem co mogłabym jeszcze przebadać...i nic, żadnej teorii, żadnej..

Cartopril i nudności

.. ...nie zemdlałam. było mi też bardzo niedorze ale po kilku minutach mi przeszło, ale tak ja mówie była to tylko jednorazowa dawka. więc jak ktoś bierze dłużej zwłaszcza dzieciaczki - każdte reaguje inaczej...

Nierówna praca serca, przeskoki, czy to nerwy?

.. ...zlecić wykonanie USG, scyntygrafii lub biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej ( BAC ), a także prześwietlenie klatki piersiowej. Badania te pozwalają określić rodzaj i rozmiary guzków. Biopsja daje odpowiedź na pytanie, czy guzki są złośliwe, czy nie. Zdjęcie RTG pokazuje, czy tarczyca..

Wynik badania scyntygrafii okolic gardła

.. ...lat, byłam na badaniu scyntygrafii okolic gardła wczoraj i dostałam taki opis badania: wole z większym w całości intensywniej gromadzącym znacznik prawym platem. bardzo prosze o konsultację co znaczy ten opis, bo lekarz nie chciał udzielić mi informacji a wizytę umówioną mam dopiero w..

Nadciśnienie tętnicze, pigułki, drganie rąk

.. ...również w normie. Wykonano scyntygrafię nerek z testem kaptoprilowym, w obu badaniach nerki o prawidłowym kształcie i rozmieszczeniu znacznika w miąższu. W arteriografii nerek podwójne unaczynienie obu nerek, poza tym arteriografia nerek prawidłowa. Zostałem w stanie dobrym wypisany do..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 6

.. ...i nefrologiczne * po scyntygrafii nerek wykluczono * W tym momencie biorę tritace 2x dziennie, wcześniej enarenal, betaloc ZOK, trenox * jakoś tak * Obecnie mam się wybrać do endokrynologa. Nadwagi nie mam, nie pije, nie palę i jakoś muszę żyć: ) i się nie poddaję. A i Patryk20 ciśnienie..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia - Str. 2

.. ...na badania nadnerczy czy jakoś tak: ) Leczę się również kardiologicznie i neurologicznie ale to akurat nie ma związku w moim przypadku. Pozdrawiam Wielkie dzięki za odpowiedź i życzę Ci dużo zdrowia: )..

Zakrzepica

.. ...zakrzepicę w nogach oraz scyntygrafię płucną,która potwierdziła przebytą mikro - zatorowość w płucach. Również zauważyli poszerzoną prawą komorę serca ( co nastąpiło na skutek tachykardii ). Włączono natychmiast leczenie w postaci zastrzyków w brzuch i tabletek doustnych, które miały..

Scyntygrafia - hipoperfuzja w obrębie ściany dolnej

.. Koleżanki i koledzy, być może ktoś z was ma wiedzę, co może oznaczać zapis w wynikach z badania spect brzmiący tak: test ujemny. w badaniu wysiłkowym uwidoczniono indukowany wysiłkiem obszar hipoperfuzji w obrębie ściany dolnej. oczywiście doczytałem już, że chodzi o niedokrwienie po wysiłku. moje pytanie..