Segmenty

Akineza

.. ...nieprawidłowa, niektóre segmenty mięśnia sercowego wpuklają się zamiast kurczyć; może mieć miejsce w obszarze blizny lub w obszarze tętniaka pozawałowego. Zaburzenia kurczliwości mięśnia sercowego wynikają z niedokrwienia poszczególnych segmentów. Do niedokrwienia może dojść na podłożu..

Pletyzmografia

.. ...zakłada się na kolejne segmenty kończyn, unaczynione przed odpowiednie tętnice. Następnie mankiety wypełnia się powietrzem do ściśle ustalonego ciśnienia. Zmiana wypełniania tętnic w kolejnych fazach cyklu serca wpływa na ciśnienie powietrza w mankietach. Informacje są zbierane przez..

Polski robot kardiochirurgiczny

.. ...Urządzenie ma strukturę segmentową, umożliwiającą zestawienie sprzętu do różnych typów operacji. Prawdopodobnie jako pierwsze do użytku klinicznego trafi ramię trzymające kamerę endoskopową Robin Heart Vision, zastępujące asystenta przy stole operacyjnym. Dyrektor Centrum Medycyny..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 66

.. ...akineze koniuszka oraz segmentu podstawy ściany bocznej W sumie Ech jest podobno super jak na takie przejscia ef 50% frakcja wyrzutowa Moge robić wszystko i fizycznie jednak raz a czasem co 3 miesiace mam czestoskurcz komorowy on mnie wkurza!!! Ale dodam ze mam wszczepione icd z tego..

Echo serca - Str. 9

.. ...Simpson ) kurczliwość segmentarna w normie. Pierścien aortalny - 2mm, Ao wstępująca - 28mm, prawa komora 24mm nieposzerzona, prawy przedsionek nieposzerzony, pień płucny nieposzerzony Zastawka mitralna: płatki mocniej wysycone, niewielkie uginanie skurczowe, grad.max - 4mmHg,..

Echo serca - Str. 14

.. ...Kurczliwość ogólna i segmentarna w normie.Zwapnienia płatków zastawki mitralnej, zwężenie ujścia ok. 1 - 1.5cm2, gradient max.40mmhg.Pozostałe zastawki w normie.Osierdzie bez patologii. Skrzeplin nie stwierdzono. Rvsp niepodwyzszone. Pozdrawiam. Proponuję jednak konsultację..

Echo serca - Str. 15

.. ...hipokineza nasilająca się w segmentach koniuszkowych. EF%:40 - 45% Powiekszony lewy przesionek, odcinkowe zaburzenia LK - tak jakby po niedokrwieniu sciany przedniej( czyli po zawale ), ale to moge tylko domniemywac Pani Izabelo mam pytanie . Duzo sie tu mówi o dodatkowych skurczach ( na..

Echo serca - Str. 37

.. ...zwężeniem krytycznym w segmencie środkowym GM zwężona krytycznie ostialnie PTW amputowana w segmencie proksymalnym, odcinek obwodowy wypełnia się dobrze wstecznie od LTW Brzmi to strasznie dla laika. Moim marzeniem była operacja MIDCAB lub chociaż bez krążenia pozaustrojowego - czy jest..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 777

.. ...zaburzenia proporcji w segmentach. Sama morfologia nie wykrywa raka ale daje podstawę do szukania zagrożeń, między innymi raka. Morfologia krwi i analiza moczu do tej pory są podstwwowymi badaniami przy diagnostyce wszelkich chorób. Potem robi się badania kierunkowe. do kiki: mam..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 8

.. ...hypokineza pozostałych segmentow LK,EF - 20%,restrykcyjny profil napełniania LK.W ciągu tych 2 lat - EF - wyjściowe - ok20% - poprawiło się trochę i ipodskoczyło do28%.Od grudnia - pogorszenie i hustawka - pomiędzy 20 - 25%.Jestem niskociśnieniowcem - po wielu próbach pozostawiono mi i..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...2/3dystalnych ściany tylniej. Segmenty podstawowe ściany tylnej i bocznej umiarkowanie hipokinetyczne , pozostała część ściany bocznej istotnie hypokinetyczna . Niestwierdza się jednoznacznie cech włóknienia mięśnia 1 komory. Prawa komora na górnej granicy normy ( w proj. przymostkowej..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...zmiany przyścienne w segmencie środkowym zwężenie do 70 % za zwęzeniem mostek mięśniowy Diag 1 istotne zwężenie w odcinku środkowym, LCX w w segm. proksymalnym zwężenie 60 %, RCA w segm. dystalnym zwężenie 95 % ( miejsce zawału ), - do świąt wielkanocnych 2006 roku miałem być już po..

Interpretacja koronarografii

.. ...zwężeń. LAD od początku segmentu proksymalnego zmiany przyścienne, następnie zwężona istotnie na długim odcinku przejścia segmentu proksymalnego w środkowy, gałąź diagonala zwężona istotnie w proksymalnej części. CX zamknieta w segmencie proksymalnym, obwód wypełnia się od LAD z..

Dodatkowe skurcze - Str. 71

.. ...czestoskurczow komorowych,brak segmentow uniesieniaobnizenia st. dodam tylko ze bralam w czasie badania leki,matocard,polocard,tritace i biosotal ktory mi podali rano zamiast metocardu,w wypisie pisze komorowe zaburzenia rytmu L - 49 mialam brac biosotal 80 dwa razy dziennie i tritace..

Dodatkowe skurcze - Str. 153

.. ...),pochodzacych z jednego ogniska LBBB.brak czynnych rytmow komorowych.brak czestoskurczow komorowych,brak segmentow uniesienia/obnizenia ST.ufff ale pisania: ) ) ) mialo byc EF - 60% I E * A E wieksze od A..

Posiłek a bicie serca

.. ...stępujacej w srodkowym segmencie. Myśle że cały prapoczątek tej choroby został zapoczątkowany przez mostek mieśniowy. Mostek mięśniowy to nic innego jak lekkie wrośniecie sie tetniczki serca ( która powinna leżeć na sercu )W głąb jej mieśnia możnaa to usunąć uwalniajac tetnice poprzez..

Krew i mocz - co oznaczają te wartości?

.. ...pałeczkowate 2% granulacyty segmentoeane 56% granulacyty kwasochłonne 5% Limfocyty 36% Monocyty 1% Mocz: barwa żółta przejrzystość zupełna PH 5 ciężar właściwy 1,020g/ml Białko 25 mg/dl glukoza ujemny bililubina 1,o mg/dl ulurunina w normie ciała ketanowe 5mg/dl leukocyty ujemne..

Test kardiologiczny

.. ...b 6 - a i nie mam pojęcia co to błony krauzego, pierwszy raz o tym słyszę. Nawet w Bochenku nic o tym nie ma: ) błona krauzego dzieli miofibryle na segmenty. fragment miedzy dwiema błonami to sarkomer...

Wyniki próby wysiłkowej i interpretacja

.. ...Attained: 10 METS No ST segment depression occured Criteria of - 0.1 Horizontal Slope was not reached Reasons for termination: LIMIT TĘTNA ZMĘCZENIE Impressions: W czasie całego okresu obserwacji ukształtowanie zespołu QRS jak w bloku przedniej wiązki lewej odnogi pęczka Hissa. W..

Koronarografia

.. ...30 - 40%, następnie w segmencie środkowym mostek mięśniowy zwężający światło naczynia do 75 %.Poza tym nierówności przyścienne, bez istotnych przewężeń. GO - Gałąź okalająca: drożna,z nierównościami przyściennymi bez istotnych przewężeń. PTW - Prawa tętnica wieńcowa: zwężona proksymalnie..

Interpretacja wyników - bajpasy

.. ...miazdzycowo na granicu segmentu środowego i dystalnego długie zwęzenie 95%, obwód zachowany PTW podwójny układ wiencowy, wlasco=iwa PTW naczynie zmienione miazdzycowo na całej długosci, w ujsciu zwezenie 70% nastepnie po 2cm kolejne zwezenie 75% w segmencie srodowym 99% w segmencie..

Interpretacja wyników badania TK serca

.. ...trojpodzial; - LAD: w segmencie proksymalnym i blizszej czesci segmentu srodkowego zaawansowane zmiany miazdzycowe uwapnione i nie uwapnione powoduja istotne i krytyczne zwezenia;nie mozna wykluczyc amputacji;z pomostu zylnego wypelnia sie dalsza czesc segmentu srodkowego LAD( obecny..

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...mięśniowy w GPZ na LTW w segmencie 8. Miażdżycy nie stwierdzono ale lekarze postawili mi diagnozę - dusznica bolesna i zastosowali leczenie: BETALOC 50mg w zwiększającej dawce do 200mg, ASPIRIN PROTECT 100, TORVALIPIN 20mg.W/w leki mam brać do końca życia. Nie mam specjalnych objawów,..

Moja przygoda z zawałem serca cz. V

.. ...zmiany przyścienne w segmencie środkowym zwężenie do 70 % za zwęzeniem mostek mięśniowy Diag 1 istotne zwężenie w odcinku środkowym, LCX w w segm. proksymalnym zwężenie 60 %, RCA w segm. dystalnym zwężenie 95 % ( miejsce zawału ), - do świąt wielkanocnych 2006 roku miałem być już po..

Unknąłem wszczepienia By-passów

.. ...zmiany przyścienne w segmencie środkowym zwężenie do 70 % za zwęzeniem mostek mięśniowy Diag 1 istotne zwężenie w odcinku środkowym, LCX w w segm. proksymalnym zwężenie 60 %, RCA w segm. dystalnym zwężenie 95 % ( miejsce zawału ), - do świąt wielkanocnych 2006 roku miałem być już po..

Wyniki USG serca w kardiomiopatii rozstrzeniowej

.. ...segmenty ściany dolno - tylnej dysponują dobrą kurczliwością.Duże upośledzenie parametrów kurczliwości globalnej. EF - 25%.Profil napełniania E/A - 5,43.Żyły główne i wątrobowe sa poszerzone.Mam 52 lata...

Wyniki badania Echo serca

.. ...kurczliwości poszczególnych segmentów lewej komory typu kardiomiopatii rozstrzeniowej z ciężkim upośledzeniem parametrów kurczliwości globalnej.EF - 25%.Osierdzie bez zmian.Żyły główne i wątrobowe są poszerzone. Co wynika: Cechy kardiomiopatii rozstrzniowej z powiększenie l lewej komory..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1257

.. ...przewróciłam sie na segment w kuchni mąz nie wiedział co sie stało bo wszedł do domu z kotłowni a ja juz nie mogłm nic powiedziec ani złapac powietrza i chyba teraz jak mnie pusciło to mam gorączke Boże jak sie wystraszyłam a na dodatek tata tej dziewczynki - mojej kuzynki jest za..

Interpretacja wyników RTG

.. ...Dyskretny kregozmyk tylny w segmencie L5/S1. Zwezenie na poziomie S1/2. Rozpoczynajaca sie choroba Baastrupa. ODCINEK PIERSIOWY: http://img187.imageshack.us/my.php?image=sl740137bl4.jpg http://img187.imageshack.us/my.php?image=sl740146td3.jpg Prawowypukła skolioza z rotacja wyrostkow..

Kardiochirurg we Wrocławiu

.. ...po operacji wycięcia segmentu płuca( nowotwór ).Zalezy mi na kontakcie z kardiochirurgiem z Dolnego śląska bądź okolic.Z góry dziękuję za pomoc! Tylko dr.Skiba szpital wojskowy we Wroclawiu.Tylko tyle wiem bo operowal mnie jeszcze jak pracowal w Katowicach - Ochojcu. Poprostu zawodowiec..

Ciśnieniomierze, pulsometry - ile kosztują?

.. ...30 ciśnieniomierzy z segmentu budget - w testach bardzo dobrze wypadł MEDEL Check http://www.novamed.pl/cisnieniomierz - medel - check który pokonał m.in. Omrona M3 Miałam ten sam problem z wyborem cisnieniomierza,ale cóż kupiłam w koncu nadgarstkowy w aptece myslac ze bedzie super,co..

Interpretacja wyników EKG, czy występuje załamek Q???

.. ...tetnica wieńcowa LM ( segment 5 ) - zmiana 70% typ B2 LAD - w segmencie 6 zmiana 50% typ B1 - w segmencie 7 zmiana 99 % typ B1 - w segmencie 8 zmiana 70 % typ C Cx - w segmencie 12 ( OM I ) zmiana 70 % typ B1 - w segmencie 14 zmiana 95 % typ B2 - w segmencie 13 zmiana 70 % typ B1 - w..

Prosze o Pomoc.

.. ...regionalnej poszczegolnych segmentow LV. parametry kurczliwosci globalnej wygorowane EF=88%. profil napelniania LV wskazuje na uposledzenie relaksacji E/A - 0,7. Osierdzie bez zmian. Zyly glowne, watrobowe, tetnica plucna nieposzerzone, przeplywy w normie. Aorta wstepujaca,luk,tetnice..

Interpreacja badania Echo serca!

.. ...regionalnej poszczegolnych segmentow LV. parametry kurczliwosci globalnej wygorowane EF=88%. profil napelniania LV wskazuje na uposledzenie relaksacji E/A - 0,7. Osierdzie bez zmian. Zyly glowne, watrobowe, tetnica plucna nieposzerzone, przeplywy w normie. Aorta wstepujaca,luk,tetnice..

Interpretacja wyników badań

.. ...pałeczkowate 2% granulacyty segmentoeane 56% granulacyty kwasochłonne 5% Limfocyty 36% Monocyty 1% Mocz: barwa żółta przejrzystość zupełna PH 5 ciężar właściwy 1,020g/ml Białko 25 mg/dl glukoza ujemny bililubina 1,o mg/dl ulurunina w normie ciała ketanowe 5mg/dl leukocyty ujemne..

Zadyszka u męzczyzn po zawale

.. ...komorowej z dyskinezą segmentów koniuszkowych, hypokineza sciany dolnej zastawka mitralna - morfologicznie niezmieniona, fala zwrota ++++ zastawka aortalna - niezmieniona zastawka trójdzielna - fala zwrotna ++ RVSP - 38mmHg zastawka płucna - niezmieniona osierdzie - bez cech płyniu... a..

Hypokineza dolnej ściany i inne dolegliwości

.. ...2/3dystalnych ściany tylniej. Segmenty podstawowe ściany tylnej i bocznej umiarkowanie hipokinetyczne , pozostała część ściany bocznej istotnie hypokinetyczna . Niestwierdza się jednoznacznie cech włóknienia mięśnia 1 komory. Prawa komora na górnej granicy normy ( w proj. przymostkowej..

Wyniki badania krwi morfologii, tsh i cukrzycy

.. ...pałeczkowate 3 segmenty 62 eozynofile 2 monocyty 4 limfocyty 28 zasadochłonne 1 chemia kliniczna Glukoza we krwi 65,0mg/dl TSH 0,619 Proszę o interpretację i informację na maila aisza28@wp.pl dziękuje pozdrawiam..

Echo serca i baypasy

.. ...przerostu. Hipokineza segmentu podstawowego sciany dolnej pmk. EF 60%. Morfologia zastawek prawidłowa. Mała fala zwrotna mitralna i trójdzielna. Bez cech nadciśnienia płucengo. Osierdzien bez zmian. Hematologia WBC 7,0 RBC 5,08 HGB 15,6 HCT 49,6 MCV 97,6 MCH 30,7 MCHC 31,5 RDW 10,7 PLT..

Poszerzona aorta wstępująca

.. ...lewej komory. Akineza segmentów podstawowych przegrody międzykomorwoej i ściany przedniej. Hipokineza segmentu koniuszowego i środkowego ściany bocznej EF=48%. Zwłoknienia i zwapnienia na paltkach zastawki aortalnej z patologicznym gardientem przez lewe ujscie tetniczne Vmax = 2,89 m/s,..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 5

.. ...walec, szescian cos wte segmenty; ) ) potem wyjmij to z miejsca w ktorym to wystepuje i upewnij sie ze wyjałes w 100% wiec juz tego nie czujesz bo jest dajmy na to na Twoich rękach. Wtedy zacznij zmieniac to w cos co Ci sie wydaje pozytywne, zmien kolor, temperature, kształt, wielkosc,..

Prośba o interpretację wyników badania krwi - morfologia i rozmaz.

.. ...- 60 tys/ul Rozmaz: Segmentowane - 20 % Limfocyty - 72 % Monocyty - 2 % Bardzo bym prosił o interpretację tych wyników. Mam 33 lata. Jakiś czas temu leczyłem się na wrzody. Czy to może być związane z nieskutecznym wyleczeniem zakażenia Helicobacter Pylori ? Od ok 2 miesięcy suplementuję..

Interpretacja echo serca - jakie ryzyko koronarografii?

.. ...bocznej za wyjątkiem segmentu podstawnego,akineza ściany tylnej za wyjatkiem segmentu podstawnego. EF : ok. 15 - 17 % FUNKCJA ROZKURCZOWA: Wnioski:Znacznie powiększona LK z odcinkowymi zaburzeniami kurczliwości i ciężko upośledzoną kurczliwością globalną.Łagodna IM. Łagodna IA.Graniczny..