Serce choroby

Migotanie przedsionków

.. ...krwi tłoczona przez serce w ciągu minuty ). Pacjenci z migotaniem przedsionków skarżą się na kołatanie serca ( nierówna praca, uczucie potykania się serca ). Przyczyny migotania przedsionków. nadciśnienie tętnicze ( Hypertensio arterialis ) choroba niedokrwienna serca ( IHD ) nadczynność..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...niewystarczający odżywiają serce. Najczęstszym objawem choroby niedokrwiennej serca jest ból w klatce piersiowej. Biorąc pod uwagę charakter bólu schorzenie to możemy określać jako dławicę piersiową. Lekami najczęściej wykorzystywanymi w chorobie wieńcowej są azotany ( nitraty ). Można..

Borelioza

Borelioza

.. ...stawy, układ nerwowy lub serce. Postacie boreliozy. W postaci stawowej zajęte są zwykle stawy kolanowe ( obrzęki, stan zapalny ). Neuroborelioza ( zajęty układ nerwowy ) może powodować niedowłady, porażenia nerwów, zapalenie mózgu. Ta postać choroby często przypomina stwardnienie..

Tętnice wieńcowe

Tętnice wieńcowe

.. ...tłumaczy fakt, iż zawał serce u młodych ludzi jest zwykle znacznie bardziej rozległy niż u osób z długoletnim wywiadem choroby wieńcowej. Drożność tętnic wieńcowych ocenia się wykonując koronarografię. Zabieg ten pozwala na ewentualne jednoczasowe udrożnienie tętnicy przy pomocy..

Choroba reumatyczna (gorączka reumatyczna)

.. ...atakowane narządy to stawy, serce i układ nerwowy. Zapalenie stawów na tle choroby reumatycznej nieleczone trwa do kilku tygodni. Podstawowe dolegliwości to ból i obrzęk dużych stawów. Nie dochodzi do trwałego uszkodzenia. Zajęcie układu nerwowego objawia się w postaci pląsawicy, czyli..

Choroby tkanki łącznej

Choroby tkanki łącznej

.. ...wewnętrznych ( płuca, serce, nerki, jelita ). Leczenie jest niestety jedynie objawowe, w zależności od konkretnej jednostki podaje się preparaty mające na celu spowolnienie lub zatrzymanie progresji choroby...

Problemy z ciążą mogą wpływać na serce dziecka

.. Dzieci, u których matek wystąpił w czasie ciąży stan przedrzucawkowy, mogą w późniejszym życiu być bardziej narażone na choroby serca - wynika z badań ogłoszonych na zjeździe brytyjskiego Society for Endocrinology. Stan przedrzucawkowy to stosunkowo częste powikłanie - jest nim zagrożonych około 7 procent..

Jak stresująca praca niszczy serce

.. Stres w pracy zaburza nerwowe i hormonalne mechanizmy regulujące pracę serca i w ten sposób bezpośrednio prowadzi do rozwoju choroby wieńcowej - informują badacze brytyjscy na łamach pisma European Heart Journal . Już wcześniejsze badania wykazały, że stresująca praca zwiększa ryzyko choroby wieńcowej serca,..

Brokuły w walce z chorobą serca

.. ...działają ochronnie na serce poprzez pobudzanie produkcji białka o nazwie tioredoksyna. Zapobiega ona uszkodzeniu komórek mięśnia sercowego przez wolne rodniki tlenowe. Składnikiem brokułów, który podnosi poziom tioredoksyny w organizmie jest sulforafan, związek należący do flawonoidów..

Zanieczyszczone powietrze niszczy serce

.. ...są osoby cierpiące na serce i choroby układu krążenia. Inny uczony, który badał wpływ zanieczyszczenia powietrza na serce, dr Robert Kloner zaleca, by takie osoby nie ćwiczyły na tzw. świeżym powietrzu, kiedy smog jest szczególnie gęsty. Uczony dodaje jednak, że prawdziwe rozwiązanie, to..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...i palenia. Chorzy na serce z tętnem 70 i więcej uderzeń na minutę byli o 46 proc. bardziej narażeni na zawał i o 34 proc. na zgon, w porównaniu z osobami, których serce biło wolniej. Jak przypomniał prof. Andrzej Rynkiewicz, obecnie w leczeniu choroby wieńcowej stosuje się standardowo..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...pozaakademickich w Polsce w zawale serce wynosi w tej chwili mniej więcej 3 - 5 procent, więc są to niskie wskaźniki. Jest też niewątpliwym sukcesem, że prawie cała powierzchnia kraju jest pokryta przez sieć ośrodków kardiologii inwazyjnej, które leczą całodobowo pacjentów z zaostrzeniem..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...naczynia tętnicze, a serce zmuszone jest do nadmiernej pracy. Nieleczone nadciśnienie szybko prowadzi do rozwoju miażdżycy, a w konsekwencji wystąpienia choroby wieńcowej, zawału serca, udaru mózgu, niewydolności nerek i demencji starczej. Nadciśnienie można rozpoznać dość szybko - do..

Nowa metoda leczenia zastawek serca

.. ...Stowarzyszenia Nasze Serce . Choroby zastawki serca to grupa chorób polegających na uszkodzeniu zastawek serca w postaci ich zwężenia lub nieszczelności. Zastawka może jednocześnie być zwężona i nieszczelna, także choroba może dotyczyć kilku zastawek jednocześnie ( w sercu są cztery..

Wirtualny model serca lepszy niż prawdziwe?

.. ...przekrój serca w żądanym rzucie. Serce może bić normalnie lub symulować różne choroby. Wirtualne serce ma być nie tylko pomocą dydaktyczną dla studentów, ale również wsparciem dla specjalistów - kardiologów...

Bezsenność a choroby serca

.. ...wystąpienia problemów z sercem - ostrzegają francuscy naukowcy, których badania opublikowane zostały w piśmie Sleep . Naukowcy z Uniwersytetu Montrealu i Uniwersytetu Laval przez 40 godzin obserwowali 13 osób cierpiących na bezsenność i 13 osób, które nie miały problemów ze snem. Ich..

Masywne uda chronią serce

.. Osoby, których uda mają obwód większy niż 60 centymetrów są w mniejszym stopniu narażone na choroby serca - przekonują duńscy naukowcy. Ich zdaniem, uda o mniejszym obwodzie nie mają wystarczającej masy mięśniowej, przez co zmniejsza się wrażliwość na insulinę. To z kolei zwiększa ryzyko cukrzycy i chorób..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...podczas konferencji Serce w potrzasku! Stres jako czynnik ryzyka chorób serca , która odbyła się w grudniu w Warszawie. Dane pochodzące z badań mogą budzić niepokój, ponieważ wskazują, że coraz więcej dzieci i młodzieży może być narażonych na choroby układu sercowo - naczyniowego w..

Tłumienie złości zwiększa ryzyko zawału serca

Tłumienie złości zwiększa ryzyko zawału serca

.. ...pacjentów chorych na serce ten typ osobowości charakteryzuje co trzecią osobę. Choć gniew i jego tłumienie miały związek z poważnymi epizodami sercowymi, znikał on po wzięciu pod uwagę takich czynników jak ciśnienie krwi czy stopień zaawansowania choroby. Wyraźna pozostawała jednak..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...częstoskurcze. Zauważamy jeśli serce bije bardzo nierówno - tak bywa w migotaniu przedsionków. Tak więc wpw nie jest absolutnie jedyną przyczyną arytmii. Część zaburzeń rytmu świadczy o chorobie i zagrożeniu a część jest zupełnie błaha. W końcu wysiłek, stres, zdenerwowanie też powodują..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 50

.. ...to jek zbudowane jest serce, czy sa inne choroby i tak dalej ) Pani Magdo, bywam jak widać niezbyt często. Jasne, ze mozna ze mna porozmawiać. Jakiej pomocy Pani potrzebuje? Prosze pamietać tez ze jestem dostepny w Poradni mojego szpitala A wogóle głowa do góry, dzieki za komplementy, i..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 56

.. ...należycie ( w tym wypadku serce ), a od jakiegoś czasu ujawnił się problem, musi być przyczyna dolegliwości i tę należy eliminować. Na choroby ,, zarabia się * całe życie i za dotknięciem czarodziejską różdżką typu operacja, czy proszki chemiczne problemu się nie zlikwiduje. Mój 8 -..

Echo serca - Str. 33

.. ...miec cos wspolnego z sercem...czy to prawda?i czy to moze swiadczyc o powrocie choroby ,zapalenia? P. Jacku lewy przedsionek w sumie jest taki jak w poprzednim badaniu to bardzo niewielka róznica, a przyczyną jego powiększenia jest najpewniej nadciśnienie tętnicze. EF pewnie liczone *..

Echo serca - Str. 36

.. ...Powiedział też, że mam serce hiperkinetyczne - czy to może doprowadzić do szybkiego powiększenia serca. Czy mogłabym wykonać scyntygrafie płuc czy raczej to nie ma sensu. Pozdrawiam A skąd takie podejrzenie? Pani Izo, wracając jeszcze raz do mojego echa serca nie miałam nigdy żadnej wady..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 7

.. ...dobrze szanować swoje serce Dziupla! Każdy człowiek, choćby był okazem zdrowia, nie tylko powinien, ale musi dbać o serce i inne organy. Osób z wadami i chorobami serca dotyczy to szczególnie. Z tego, co wiem, ablacja nie zawsze jest skuteczna. U wielu ludzi trzeba ją powtarzać. NO tak..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 16

.. ...kardiolog i leki na serce i takie tam,ale nerwica to choroba fizyczna która trzeba leczyc i nie samemu tylko własnie dzięki psychiatrze bo to nasz lekarz ja jak pisałam wczesniej biore tabletkę co rano od 8 mies i nie mam ataku i dlaczego miałabym przerwac sama leczenie lub zmniejszac..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 32

.. ...w sobie i sie toche serce odezwało. Ale grunt żeby nie chodzić po innych stronach i nie czytać objawów bo wtedy sie je widzi u siebie a pamietajcie jedną rzecz: CZłOWIEK CZłOWIEKOWI NIE EJST RóWNY=CHOROBA CHOROBIE NIGDY NIE JEST RóWNA. Moje kochane okazy zdrowia...musze wam powiedzieć że..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 66

.. ...chorób. Jak idę ulicą i serce mi wali bo się boję, że zaraz upadnę to nie myślę, że dlatego, że mam atak serca tylko np udar mozgu itp. Widzę, że kazdy ma swoją ulubioną wymyśloną chorobę. Większość wybiera serce, Najgorsze jest w tym wszystkim to, że mimo iz człowiek racjonalnie zdaje..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 67

.. ...ja sie wyrobie? Z tym sercem to jak sami zauwazyliscie rozne mamy objawy a wszystkie nazywaja sie nerwica. ja tez jakis czas temu latalam po lekarzach usiłujac wmówic im ,że mam chorobę : ) Sami sie nakrecamy.DORA ja tez mam takie podskakiwania, jakby mi serce do gardla podchodziło ale..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 9

.. ...duszno zaczeło mi walić serce jak oszalałe w głowie mi sie kołowało no i przy tym zaczełam panikować zabrała mnie erka no i zaczeła sie seria badan wymyslali naprawde rożne choroby u mnie ale wybrałam sie na echo serca no i wykryli u mnie wypadanie płata serca :( !!!!!!! Co prawda wiem..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 19

.. ...której pierwszy raz moje serce się odezwało mocnym łomotem. Od tamtej pory było coraz gorzej aż wylądowałem w szpitalu bo myślałem że schodze z tego świata. Po trzech miesiącach błąkania się po lekarzach trafiłem do kardiologa który specjalizuje się w tego typu sprawach jak i wszelkich..

Stent to zło?

.. ...sierpnia choruje na serce. Po wszystkich badaniach podejrzewają chorobe wieńcową lub nadczynność tarczycy. Musimy podjąć decyzję o założeniu stentów. Muszą być założone od razu podczas pierwszej koronorografi, ponieważ mama nie może mieć podawanego kontrastu dwukrotnie w małym odstępie..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...komorowego znikneły ,serce umiarowiło się i teraz jest z dnia na dzień lepiej. Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!!!!! jestem pierwszy raz na tym forum,oczywiscie tez jestem chory na kardiomiopatie rozstrzeniowa.czytajac uswiadomilem sobie ze choruje juz 5lat i nie wiele wiem o tej..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 12

.. ...Captopril z wielu leków i serce bije choć bardzo szybko ... We wrześniu idziemy na kontrole do szpitala i wierzę, że będzie dobrze : - ) Pozdrawiam wszystkich : - ) witam... dzięki Agnieszko,w domu nie czuje się tego że Julka jest chora,rośnie,je i daje do wiwatu i tylko leki..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 14

.. ...alkohol powoduje iż serce pracuje bardziej intesywniej ( męczy się przy trawieniu alkoholu ) co prowadzi do zaburzeń rytmu serca co grozi śmiercią ! Karolina Wyrazy współczucia Moja Córeczka Zosia zachorowała w wieku 2 miesięcy. Za dwa miesiące będzie miała dwa latka. Jej podstawowym..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...na pomysl zeby zbadac serce.Niestety teraz juz zapozno na cokolwiek.Powiedz mi prosze jak objawia sie to migotanie i czy mozna temu jakos zapobiec czy to jest wpisane w ta chorobe. Ja juz zdazylam wyczytac, ze z ta choroba nie mozna pracowac jednakze maz jest pelen nadzieji iz za 3 - 4..

Woda w płucach - Str. 2

.. ...duszności...był operowany na serce - bajpasy, balonikowanie itp.. bajpasy zostały źle przymocowane !! ;/.. teraz stwierdzono u niego wodę w płucach...lekarz prowadzący pyta czy w rodzinie był ktoś ko chorował na raka. Tak jego ojciec zmarł na raka, czy to możliwe że mój tata też może..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...sie strasznie blada,serce kołatało mi jak opętane miałam wrażenie że uchodzi ze mnie zycie,potem zrobiło mi sie strasznie zimno i zasnęłam.Nigdy nie chorowałam na nic poważniejszego od przeziębienia.Od tamtego czasu zaczał sie dla mnie koszmar.Kołatanie serca stało się nieodzowną częścią..

Syndynafil na nadciśnienie płucne

.. ...lata jestem chora na serce od urodzenia ale wada zostałą skorygowana w Holandii, teraz biore Syndynafil ( Revatio ) aby zmniejszyć nadciśnienie. A wszytko po to aby urodzić kiedys choć mi to odradzaja?? Napiszcie o tej chorobie coś????? Dzień dobry. Moja wada to atrezja zstawki..

Niedoczynność tarczycy - Str. 10

.. ...zimnych potów walące serce aż go słyszysz ijak byś na ułamek sekundy traciła łączność ze światem.Leczono mnie na nerwice ,aż zamóiłam książkę Jak radzić sobie z chorobami tarczycy iposzłam na badania w tym kierunku okazało się;;nadczynność,choroba Hasimodo,wole wieloguzowate - w tym..

Niedoczynność tarczycy - Str. 14

.. ...żywsza: ) - oby tylko serce nie wyskoczyło: )hehe bo przy zmianach leków na wyższe wartości to serducho wali jak szalone: ) a mam już wszyskie choroby z autoagresji i dlatego rozmowa z lekarzem zawsze kończy sie na tym że mówi mi że to * taka uroda * - załamka!nie słucha wogóle o czym ja..

Niedoczynność tarczycy - Str. 17

.. ...koniec świata, słabe serce, to wiecej ruchu, dolina psychiczna to wiecej miłości, dziewczyny są takie choroby na świecie i tyle ludzi cierpi tak strasznie, że powiem wam niehisteryzować, tylko żyć bo życie was kocha tak niewyobrażalnie mocno że nawet nie wiecie, głowy do góry i zero..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...paraliżują mnie, dobrze że serce mi tak nie przyspiesza jak rok temu. Nie wiem co będzie dalej, strach i lęk mnie paraliżują, teraz pisze pracę mgr, jestem zaręczona i za rok chcę wziąć ślub....coraz gorzej się czuję, płaczę czemu mnie to spotkało, wolała bym chyba jakoś konkretną..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 225

.. ...zastanawialam sie czy to moze serce, takie uciazliwe duszenie za mostkiem nie pozwalajace spac...ale przeciez mam dopiero 30 lat, nie mam historii chorob serca w rodzinie, cisnienie idealne, puls tez w normie. Pale, ale tez bez przesady, zbyt aktywna fizycznie nie jestem, ale tez nie ma..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 227

.. ...przypominjacy problemy z sercem. Czesto zdarza sie, ze ludzie z choroba refluksowa przy ostrym ataku wzywaja karetke bo wydaje im sie, ze maja atak serca, refluks potrafi bardzo dobrze * udawac * problemy z sercem. Sprobuj z tata porozmawiac, nerwica to nie jest dolegliwosc ludzi..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 237

.. ...piersiowej to na pewno serce /lub/ to dretwienie dloni to na pewno wylew! * umre jesli nic z tym nie zrobie * lekarze czesto popelniaja bledy lub mimo testow i badan nie dostrzegaja choroby! * mam nowe objawy od czasu ostatniej wizyty, musze isc do lekarza i to sprawdzic itd.... a..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...Twojej choroby, ale...serce nie znosi smutku, ani stresu...i dlatego bralam leki..na uspokojenie.. * pramolan * . I to mi pomoglo, kiedyś nie moglam spać...teraz juz spię bardzo dobrze, bo wiem,że z tą chorobą da się zyć.., tylko trzeba brac leki..I jak najwiecej ruchu..Ja jezdzę..

Solarium a choroby serca

.. ...maja takie problemy z sercem moga korzystac z solarium? napewno wiele dziewczyn zainteresuje sie tym tematem wiec prosze o porady lub o doswiadczenia : ) zapytalambym mojego kardiologa niestety kolejna wizyta w styczniu. wszystkim goraco dziekuje za wypowiedzi pozdrawiam kasia też..

Solarium a choroby serca - Str. 2

.. ...powiedział że nie wolno bo to serce pogarsza.Ja chodziłam na solarium 2 lata bo nie wiedziałam czy mogę .Okazało się że będe miała drugą operację serca zastawki aortalnej.Więc teraz nie chodzę.pozdrawiam witaj ja mam zastawkę w sercu i pytałam mojego kardiologa czy mogę chodzic na..

Zespół Barlowa - ktoś ma tą chorobę?

.. ...jak cie zaczyna bolec serce to aczynasz brac. Pozdrawiam Jedni muwia, ze mozna uprawiac sport, drudzy, ze nie mozna. mi kardiolog powiedzial, ze moge biegac, mialem tez badanie wysilkowe i wyszlo pomyslnie, wiec biegam co 2 dzien, ale jak na poczaek to nie na dlugie dystanse czesc,mam 23..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...wszystkich serdecznie. Moje serce przeszło juz kilka koronarografii a także angioplastyki ( balonikowanie ), Jak wszyscy piszecie, jest to do przeżycia. Mam rozsianą miażdżycę w trzech miejscach marginalnych w 90% zwężenia w innych po 50% etc...Przeszłam na rentę w 2001 roku. Choroba..

WPW, nerwica serca a operacje

.. ...inne, ono jest, ale pom prostu inaczej , serce peacuje a my myślimy, że gorzej, to nie tak nerwica to choroba, gdzie jest duże wyobrażenie, ze jest zle podczas, gdy to mózg steruje a nie organy i tyle..

Ogromne zmęczenie

.. ...niech obejrzy Twoje serce, jeśli masz jakaś chorobe lub wadę serca to ją zauważy, wtedy będziesz mógł spać spokojniej. Żaden lekarz nie jest w stanie powiedzieć o co chodzi bez oglądania Twojego serca, zastanawianie się nad tym co się dzieje jest niepoważne. A może być to cukrzyca, albo..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...mam dziwne jak bije serce to tak jakby trzeslo sie moje cale cialo,glowa czasami wydaje mi sie taka ciezka itd. Ostatnio szarpniec mialem malo bo zaledwie 2 przez 3 miesiące!!! po z aszarpnieciami mam tak jakby dodatkowe odbicia serca czasami. Tak wiec no wiem czy isc do lekarza czy to..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe? - Str. 2

.. ...również miałem problemy z sercem przechodząc okresową deprechę. Wszystkie problemy z sercem jakie miałem i miewam mają bezpośrednio związek z ODDECHEM. Kiedy coś się dzieje z Waszym sercem zwróćcie uwagę na oddech. Często gdy się człowiek zamartwia to jego oddech robi się płytki,..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia

.. ...jakiegos zajecia to serce jest mniej dokuczliwe. Jak mam troche wolnego czasu to zaraz zaczynam myslec o chorobie i smierci.Jest to straszne!!! mam nadzieje ze pomimo tych czarnych mysli przezyje dlugie lata : ) Ludzie kochani! Radzę udać się do dobrego psychiatry,który zajmie się Waszym..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...Oczywiście strach, że coś z sercem, strach przed zawałem. Ale to chyba nie to więc co? witam: ) moja historia z nerwica i depresją zaczeła sie po przeprowadzce do Polski, zaczełam miec dziwne stany lękowe,wmawiałam sobie choroby,kołatanie serca a najgorsze było to że nie mogłam złapać..

Choroba serca czy panika?

.. ...na boku slyszac swoje serce, ogarnialo mnie uczucie strachu/leku/grozy gdy slyszalem nierowny lub spowolniajacy rytm mojego serca. Po rozmowie z rodzinnym lekarzem zostalem skierowany do kardiologa i na badanie krwi z jono( czymys ). Krew nic nie wykazala, kardiolog wykonal EKG serca i..

Płyn w osierdziu u chorej na raka piersi

.. ...do tamponady serca ( serce nie potrafi sie kurczyć ze względu na dużą ilość płynu w worku osierdziowym ). Hipokrates mówił: pożywienie niech będzie waszym lekiem a lekarstwo niech będzie waszym pożywieniem. No dobrze ale czy wiesz, że od roku 1928 dr Max Gerson leczył raka oraz 50 innych..

Operacja bajpasy

.. ...poważnych chorobach jak serce i wiążące się z tym by - passy. Chcesz zbijać kapitał na mamieniu ludzi wątpliwą jakością naturalnych preparatów ? Choroba niedokrwienna serca jeżeli rozwinęła się na tyle, że wymaga interwencji chirurgicznej nie zostanie opanowana jakąś tam nie sprawdzoną..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 2

.. ...objawami są * szmery nad sercem * , czasami też bóle lewej strony ciała...jeśli chodzi o leki to przyjmuje Dilzem retard.Myślę że najgorsze w tej chorobie jest to ,że z jej powodu umierają kompletnie nieświadomi jej ludzie, tak jak w przypadku mojej przedmówczyni:/ U mnie wykryto ją..

Niedobór potasu

.. ...w normie to i tak mi serce szaleje, pozdrowienia pa pa dziekuje za odp a na jakiej podstawie zdiagnozowano kwasice metaboliczna? tylko ze masz niski potas ? w rutynowych badaniach wychodzil zawsze niski potas, wiec poszlam na wizyte do poradni chorob metabolicznych, dostalam skierowanie..

Wytrysk nasienia i serce

.. ostatnio dwa razy podczas wytrysku nasienia czulem piekacy bol w klatce piersiowej i nagly wzrost tetna ( do 150/min ) nigdy wczesniej nie zdazalo mi sie to. czy moze byc to poczatek choroby wiecowej? a moze raczej ma to zwiazek z nerwica na ktora od paru miesiecy choruje ? prosze o..

Dodatkowe skurcze - Str. 3

.. ...kazdym razem mysle ze to serce, krystyno ile masz lat? napisz mi czy od czasu do czasu wypijesz alkohol i jak sie po nim czujesz jesli tak, pozdrowionka uspokoilas mnie troche Basiu jestem trochę starsza od Ciebie . stuknęła mi już 40 - tka,ale doskonale cię rozumiem bo kiedy..

Dodatkowe skurcze - Str. 25

.. ...egzaminacyjną? Będzie dobrze, serce da radę, ja sama się przekonałam już kilka razy, że w ważnych momentach serducho wytrzymuje. Tyle, że potem muszę to odchorować, skurcze się nasilają, ale w końcu przechodzi. Tak będzie i u Ciebie już za kilka dni, a skoro to ostatni egzamin, to się..

Dodatkowe skurcze - Str. 64

.. ...jestem,ale jak coś dokucza, serce skacze, to mimo wielu lat choroby nie nauczyłam się z tym żyć. Nadal załamuję się, płaczę z bezsilności, boję się. Dlatego jestem ze wszystkimi cierpiącymi a ktoś kto nie przeżył takiego lęku nigdy nas nie zrozumie. Trzymajmy się razem a będzie nam..

Dodatkowe skurcze - Str. 76

.. ...że ktoś mi pociaga za serce i je przewraca. a kłucie serca to dobry objaw: )miałam swego czasu bardzo długo, przebadali mi i wyszło na nerwicę serducha, bo własnie przy niej głównie sa bóle kłujące. Przy chorobach serca są bóle innego rodzaju, tępe, dławiące, gniotące, także dla lekarza..

Wpływ czekolady na serce

.. ...temat wplyw czekolady na serce co o tym myslicie? jak to interpretowac, bo spotkalem sie z roznymi opiniami, z reguly pozytywnymi. co sie takiego dzieje, ze czekolada zapobiega chorobom serca? prosze o szczegoly. jesli ktos jest wybitny w tym temacie, to bede bardzo wdzieczny. od dawna..

Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory

.. ...magnetyczny.W obrazie echa prawe serce jest powiększone z charakterystycznymiKukułczymi gniazdzmi.Arytmię leczy się tu farmakologicznie.Z chorobą można normalnie żyć choć jej się w sumie nie leczy.Należy pilnować aby nie wytworzyła się niewydolność lub stan zapalny( które miewam ).No i..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...informacyjnyDeklaracja przedstawicielaSerce Zdrowe serceDiagnostyka wad sercaWady sercaChoroby sercaLeczenie Ośrodki medycznePobyt w szpitaluPowikłania wad sercaOpieka nad dzieckiemDziękujemyNasze dzieci Portrety dzieciO nich nie zapomnimyPomóż nam pomóc Dziękujemy za Waszą pomoc1%..

Szybkie tętno, szczególnie rano po śniadaniu

.. ...ubikacji w tym czasie, serce wali okolo 20 - do 30 minuti przestaje, pije wtedy melise i zazywam validol, pozdrowienia basia a nie zastanawialiscie sie czasem ze cos moze dziac sie z waszymi zoładeczkami, a validol zostaw nie zabardzo pomaga a ma cie przy tym moze zgage lub nadkwasnosc..

Ból w klatce piersiowej

.. ...przeżyła zachorowała na serce w wieku 30 lat , tata i jego siostra też mają dusznice bolesną i też zachorowali ok 30 - stki. Czy powinłam się zacząść przejmować , dodam , że to nie pierwszy taki epizod bólowy choć zdarzają się naprawdę bardzo rzadko.Pomimo tego , że lekarz rodzinny..

Częstoskurcz nadkomorowy a sport wyczynowy

.. ...ablacji to ok 18lat. Serce jest juz na tyle wyksztalcone, ze latwo jest trafic. Potem moze ci sie doplatac cos towarzyszacego, utraty przytomnosci i cholera wie co. Mozesz oczywiscie miec lagodny przebieg choroby i niezbyt grozny typ czestoskurczu, ale zakladaj wszystko, badz..

Ludzie z sercem po prawej stronie

.. ...jak inni,, , ja mam serce po prawej a wontrobe po lewej. dextrocardia Jest to typowe zaburzenie rozwojowe, nie stanowiące choroby w klinicznym pojęciu. Jeśli występuje lustrzane odbicie położenia wszystkich narządów wewnętrznych, określa się to jako całkowite odwrócenie trzewi. Jeśli na..

Choroba serca u bliskich nam osób

.. ...strasznie zmartwiona slabym sercem mojej mamy :( nie miala jeszcze zawalu jednak miala juz dwa stany przedzawalowe gdzie ledwo wszystko sie zakonczylo dobrze :( przejmuje sie bardzo tym faktem, nie moge spac po nocach, ciagle o tym mysle, czesto placze bo rozne rzeczy przychodza mi do..

By-passy po 50-tce, ile można jeszcze żyć?

.. ...dolegliwosci zwalac na serce ktore fizycznie bardziej obciazone bardzo zle znosi psychiczne obciazenia modne tak teraz stressy .Podsumowojac zeby nie gledzic a cos podpowiedziec to mam wrazenie ze 80% chorob serca zaczyna sie w sferze psychiki a jesli sie otworzy droga do fizis tosie..

Kołatanie serca w nerwicy

.. ...czasami czuję jak moje serce spowalnia, mdleją mi nogi, a chwilę potem nabiera szybszego niż zwykle tępa ( to trwa około 4 sekund ) po czym wszystko dochodzi do normy? Boję się, że rozchorowałem się na jakąś poważniejszą chorobę, muszę przyznać, że nadużywałem alkoholu, mam 23 lata...

Nawrót bólów po operacji by-passy

.. ...operacji problemy z sercem i codzienny ból przestały się pojawiać. Niestety w ostatnim czasie choroba znów daje o sobie znać( np.bóle w czasie spacerów ). Czyżby pomosty - wzięte z klatki piersiowej, więc bardziej wytrzymałe - w tak krótkim czasie znów sie zapchały? Czy wskazany jest w..

Serce a choroby tarczycy

.. ...zalecił mi concor na serce .Czy ten lek muszę zażywać zawsze czy można brać go okresowo.Zlekiem praca serca zwalnia do 70 - 80 ale równocześnie spada ciśnienie krwi100/60 90/60.Bez leku puls 100 - 130 ale zato dobre ciśnienie 120/80.Może ktoś wie co brać? Niech sie pani nie łudzi że ktoś..

Koszmary napadów lęku sercowego

.. ...dawno...( bolało mnie serce,nie mogłam begać na wf,czasami nawet bolało gdy podnosiłam rękę do góry...itp. ) moja lekarka powiedziała że jako tako to nie jest jakaś straszna choroba poprostu serce jest inaczej zbudowanema inną urode... czytałam dużo o tym i wiem że można żyć bez..

Psychika pacjenta po operacji na by-passy

.. ...Oczywiscie ze tak! widzisz z sercem jesttaki problem ze wszystkie jego choroby wplywaja na psychike chorego. Pacjenci tzw. kardiologicznie zdecydowanie czesciej maja depresje i stany obnizonego nastroju. Najwazniejsze jest wsparcie ze strony rodziny...U mnie w rodzinie to..

Ból w klatce, kołatanie, duszności, niepokój i zawroty głowy

.. ...wierzyli,że coś mi dolega z sercem albo czymś z tym związanym bo jestem dosyć dobrze zbudowany, a taki człowiek raczej nie powinien mieć kłopotów z sercem. Powinniśmy po prostu zrobić naprawdę kompleksowe badania włącznie z echem serca,żeby wykluczyć chorobę układu krążenia i wówczas..

Choroba serca czy nerwica u 20-latka

.. ...rzeczywiste problemy z sercem. Jesli okaze się, ze wyniki sa dobre, dopuść opcje, ze masz NERWICĘ. Wówczas poszukaj sobie dobrego psychoterapeuty i zacznij terapie Poza tym doradzam Ci uwazne przyjrzenie sie historii mężczyzny, który wyszedł z nerwicy :moja - nerwica.,republika.pl z..

Za duże stężenie trójglicerydów

.. ...może ktoś odpowiedzieć mi na pytanie, czym spowodowane jest znaczne stężenie trójglicerydów i do jakich następstw może to prowadzić. osłabiaja serce i wkonsekwencji do choroby wieńcowej i zawału serca..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa? - Str. 2

.. ...zupełnie w normie a serce po 17 latach choroby mam nadal wystarczająco sprawne z frakcją wyrzutową ok 60%. W Instytucie Kardiologii powiedzieli, że jeszcze długie lata przede mną na moim własnym sercu. A to najważniejsze. Nie wyobrażam sobie zmiany diety na jakieś śródziemnomorskie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...sie,ze jest mi lepiej serce bilo normalnie, lecz to tylko zmylka,psychicznie bardzo przejelam sie operacja i to zaowocowalo znow tymi samymi objawami,Ekg mialam robione kilka razy,nic nie wykazalo,wybieram sie na usg serca,moze jednak stwierdza jakas chorobe.Sama nie wiem jak by bylo juz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 21

.. ...Jezeli masz problemy z sercem i nie wiadomo jakie sa jego przyczyny to powinnienes miec przeprowadzone badania tarczycowe.Ja przed wykryciem choroby bylam u wielu lekarzy i zaden nie wiedzial co mi jest.Mialam przeprowadzane badania na serce wszystkie jakie mozliwe.Stwierdzono..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 33

.. ...Wciąż się boję że moje serce nie pracuje jak trzeba ,dlaczego mi tak ciężko uwierzyć że jestem zdrowa? przecież mam wyniki badań . Bardzo bym Cię prosiła żebyś napisała jak wyglądała Twoja droga do zdrowia - na pewno to się przyda mi oraz innym chorującym na tą okrutną chorobę ...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 81

.. ...liczenie ile udezy moje serce na minute to bylo straszne i ciagle badania ktore wychodzily dobrze a potem strach ze to choroba psichiczna nerwica poszedlem do lekarza i dostalem leki .pomogly teraz od9 miesiecy mam spokoj od 50 dni nie biore lekow i choroba nie wrocila.a wy sie meczcie..

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...50 km ...dlaczego bo serce z ta choroba mozna przyzwyczaic do wysilku dozo odpoczynku spacerow wysilek tak czasem silownia bol nadal jes ale nie przeszkadza to w normalnym zyciu u mnie psychika nigdy nie zemdlalem jk mam jechac gdzies daleko to czuje strach wzystko sie nasila z tym..

Migotanie przedsiomków

.. ...czuję potykające się serce. Ataki są napadowe. Trwają najczęściej kilka godzin. Tetno o dziwo wcale nie jest przyspieszone a ciśnienie w normie. Przebadałem się cały i żadnej choroby serca nie mam. Przyczyn migotania może być wiele ale może byc migotanie samoistne tzw idiopatyczne czyli..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 3

.. ...piersiowej ( bo ponoć serce nie boli? :( . ) zaczęło się 3 lata temu. byłem wszędzie: w szpitalu, 3 razy robiłem Choltera, UKG, o EKG nie wspominam. Wiem przezco ta choroba się zaczęła. i Proszę jeśli ktoś wie jak można mi pomóc to proszę o meila bo na tą stronkę niewiem czy jeszcze..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 4

.. ...twierdzi że problemy z sercem,nerwice itp. powstały po zapaleniu, niech mi powie że tydzień, czy miesiąc wcześniej ma 100% nie miały chorego serca ( i choroba wyszła,ponieważ marihuana wpływa na ciśnienie krwi itp. itd. ). Poczytajcie o kulturze canabisu i ludziach którzy palili przez 50..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 6

.. ...nic . Jeżeli chodzi o serce to myśle że wszystko wpożądalu ,pije 4 kawy fusiaste dziennie i pracuje fizycznie,jeżeli chodzi o psychike to nie wiem , poniewasz biore leki psychotropowe na zabużenia psychotyczne , i mysle że moja choroba wcale nie wzięła się z palenia marihuany , ponieważ..

Dżungla, choroba wysokościowa a częstoskurcze

.. ...,już po ok godzinie serce powraca do rytmu zatokowego .Mam 1 stopniową niedomykalność zastawki mitralnej z niewielką falą zwrotną i niedomykalność 2 stopniową czynnościową zastawki trójdzielnej. Moim marzeniem jest wybrać się na parę dni do dżungli i na Machcu Pichu . Czy mogłabym sobie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 7

.. ...to trudne,bo czasem serce sie zakołacze i znowu o tym myśle,ale zaraz ide cos zrobić,życzę wam wszystkim dużo zdrówka i cierpliwości,trwajcie w nadzieji bo to tylko pozwoli wyjść z tej choroby,będziemy walczyc żeby to pokonać,czasem trzeba sie wesprzeć lekami ale może nie na..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 15

.. ...lewa pierś albo to było serce * . Wiem jak bardzo trudno znięść niepewność i chciałam pomóc. Poza tym borelioza to zwykła bakteria którą leczy się antybiotykami i jak na mój gust wcale nie jest chorobą straszniejszą od nerwicy szczególne od histerii przy której dochodzi między innymi do..