Serce powiększone dziecko

Kardiomegalia

.. ...metabolicznych. Dla przykładu, serce dzieci urodzonych przez matki chore na cukrzycę, może być powiększone przez kilka pierwszych tygodni życia. Jest to efekt zaburzeń metabolicznych w organizmie matki i ich wpływu na rozwój płodu. Sylwetka serca jest także powiększona w przebiegu chorób..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...odpowiedzi. zajrzyj do nas www.sercedziecka.org.pl tam znajdziesz rodziców dzieci z wadami serca ( w tym PDA ) zapraszam Potrafie nieudolnie odczytać, ze jamy serca prawidłowej wielkości, co jest informacją pozytywną. Widoczna niedomykalnośc zastawki tętnicy płucnej pewnie chodzi o IP..

Wady wrodzone serca u dzieci

.. ...porządku czyli płuca ): Serce powiększone w wymiarze poziomym lewym o uwypuklonym stożku tętnicy płucnej. Lekarz rodzinny dał mi skierowanie do kardiologa ale dopiero na lipiec sa przyjęcia czy ktoś może mi bliżej powiedzieć co to znaczy? Witaj, mam nadzieje, ze to nic powaznego. Wiem..

Powiększone serce płodu.

.. ...Zapraszam na forum Fundacji Serce Dziecka:www.forum.sercedziecka.org.pl Tam są rodzice dzieci z wieloma wadami serca, a także dorośli. Sama mam powiększone serce, z powodu wady wrodzonej. Ale proszę na razie się nie przejmować. Najlepiej, by dziecko zbadał doświadczony kardiolog..