Serce stan

Powikłania zawału serca

.. ...powstaniem nowego szmeru nad sercem. Leczeniem jest pilna operacja naprawcza pękniętej przegrody. Pęknięcie mięśnia brodawkowatego występuje u 2% chorych z zawałem. Dochodzi do niego między 2. a 10. dniem po zawale. Najczęściej pęknięciu ulega mięsień przyśrodkowy tylny. Pęknięcie..

Nakłucie worka osierdziowego

.. ...Worek osierdziowy otacza serce człowieka. W różnych stanach patologicznych ( zapalenie, uraz ) może dojść do gromadzenia się w nim krwi lub płynu wysiękowego. Obecność dużej ilości płynu w worku osierdziowym prowadzi do upośledzenia pracy serca ( utrudniony jest skurcz i rozkurcz )...

Borelioza

Borelioza

.. ...stawy, układ nerwowy lub serce. Postacie boreliozy. W postaci stawowej zajęte są zwykle stawy kolanowe ( obrzęki, stan zapalny ). Neuroborelioza ( zajęty układ nerwowy ) może powodować niedowłady, porażenia nerwów, zapalenie mózgu. Ta postać choroby często przypomina stwardnienie..

Ketoza

.. ...ostre bóle brzucha. Serce chorego bije szybko ( tachykardia ), chory jest odwodniony, z ust wydobywa się zapach acetonu. Kwasica ketonowa jest stanem zagrożenia życia, wymaga natychmiastowego leczenie w warunkach oddziału szpitalnego. U chorych z rozpoznaną cukrzycą, leczonych insuliną,..

Stymulacja przezprzełykowa

.. ...Po pierwsze pobudza serce za pomocą impulsów elektrycznych. Po drugie, rejestruje aktywność elektryczną własną serca oraz wywołaną sztucznym impulsem elektrycznym. W trakcie badania można ocenić, a co ważniejsze, wywołać ukryte zaburzenia rytmu, które samoistnie występują rzadko, ale po..

Serce po prawej stronie (dekstrocardia)

.. ...wewnętrznych, w której serce jest lustrzanym odbiciem serca u większości ludzi. Odwrócenie położenie dotyczy nie tylko koniuszka serca ( standardowo położony po prawej stronie na wysokości 4 - 5 międzyżebrza, w dekstrocardii symetrycznie po prawej ) ale także układu wielkich naczyń serca..

Zespół MAS

.. ...dochodzi do bradykardii. Serce, pracując w zwolnionym rytmie, może nie być w stanie zapewnić odpowiedniego ukrwienia mózgu - stąd omdlenia. Drugą możliwą sytuacja jest wystąpienie chwilowej asystolii, czyli braku czynności elektrycznej, a zatem również skurczowej, serca. Mięsień sercowy..

Wskaźnik sercowy

.. ...kwadratowego ) oraz że serce w ciągu minuty przepompowuje 5,4 litra krwi, średnia wartość CI wynosi 3,2 L/min/m2. Na wartość wskaźnika sercowego ma przede wszystkim wpływ pojemność minutowa serca, ta z kolei stanowi iloczyn częstości serca i pojemności wyrzutowej ( przyjęte anglojęzyczne..

Problemy z ciążą mogą wpływać na serce dziecka

.. Dzieci, u których matek wystąpił w czasie ciąży stan przedrzucawkowy, mogą w późniejszym życiu być bardziej narażone na choroby serca - wynika z badań ogłoszonych na zjeździe brytyjskiego Society for Endocrinology. Stan przedrzucawkowy to stosunkowo częste powikłanie - jest nim zagrożonych około 7 procent..

Łóżko dla chorych na serce

.. ...niewydolności krążenia serce nie radzi sobie z pompowaniem krwi. U pacjenta pojawiają się obrzęki, a sprawność fizyczna drastycznie maleje. Niewydolność krążenia wymaga dobrej opieki kardiologicznej, a częste pobyty w szpitalu są kosztowne. Stąd pomysł, by wykrywać każde pogorszenie..

Hormon powiększający serce

.. ...hormon może powiększyć serce i nadać mu większą siłę - informuje pismo Clinical Endocrinology . Włoscy naukowcy z uniwersytetów w Mediolanie i Neapolu mierzyli poziom hormonu IGF - 1 ( insulinopodobnego czynnika wzrostu ) w organizmach 38 osób - z których połowę stanowili wyczynowi..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...i palenia. Chorzy na serce z tętnem 70 i więcej uderzeń na minutę byli o 46 proc. bardziej narażeni na zawał i o 34 proc. na zgon, w porównaniu z osobami, których serce biło wolniej. Jak przypomniał prof. Andrzej Rynkiewicz, obecnie w leczeniu choroby wieńcowej stosuje się standardowo..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...za zdrowe, u których serce w stanie spoczynku bije powyżej 80 uderzeń na minutę, powinny przejść podstawowe badania - jest to bowiem czynnik mogący wskazywać np. na możliwość występowania nierozpoznanego wcześniej zwiększonego ciśnienia tętniczego lub niedokrwienia mięśnia sercowego. O..

Polski robot kardiochirurgiczny

.. ...będzie można operować serce. Jest przyjazny dla chirurga. Przyjemnie się pracuje tą maszyną - powiedział podczas konferencji prasowej w Katowicach dyrektor naukowy FRK dr hab. Romulad Cichoń, kardiochirurg od wielu lat operujący z wykorzystaniem robotów medycznych. Przeprowadzone..

Przeszczep wspomagającego serca

.. ...lat temu wspomagające serce pozwoliło mającej obecnie 16 lat dziewczynie odzyskać zdrowie - informuje pismo The Lancet . Obecnie własne serce Hannah Clark jest w znakomitym stanie. Przeszczep usunięto już w roku 2006. Sir Magdi Yacoub, który dokonał zabiegu wszczepienia serca powedział..

Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy

.. ...węglowodany i ich wpływu na serce była kardiolog dr Shi Yin Foo z laboratorium Rosenzweiga. Zainspirowały ją do tego kontakty z pacjentami, którzy stosowali te diety i trafili do niej z zawałem serca. W tamtym czasie Rosenzweig był na podobnej diecie. Naukowcy postanowili wspólnie..

Przeszczepy serca także w Poznaniu

Przeszczepy serca także w Poznaniu

.. ...kraju przeszczepiającym serce po Zabrzu, Aninie koło Warszawy, Krakowie i Gdańsku. Serce przeszczepiono 40 - letniemu mężczyźnie; dawcą był 24 - latek - ofiara wypadku drogowego. Operacja się udała, stan pacjenta jest stabilny - powiedział w poniedziałek PAP szef zespołu chirurgów prof...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 11

.. ...sposób jaki dyktuje nam serce i nie przejmujmy sie tym co mówią inni. Panie doktorze liczę , że zastanę tu Pana jeszcze . Nie należy Pan chyba do strachliwych ^___ * Momentami Pana dowcip wywoływał mój śmiech a po ataku kolki nerkowej nie jest to sprtawą prostą ; - ) A mam pytanie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...szczegółach na stronach www.sercedziecka.org Do Pana Doktora!!! W styczniu miałam przedziwne zdarzenie, pierwszy raz w życiu. Siedziałam i nagle poczułam dziwne uderzenia serca zrobiło mi się słabo i miałam mroczki przed oczami, serce waliło jak oszalałe, postanowiłam zmierzyc sobie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...nogi poczuł sie słabo,serce uderzało silnie nierytmicznie czuł się cały roztrzęsiony podczas tego stanu.teraz minęło, ale czuje się słaby.2 kwietnia miał ablację.z leków bierze tylko teraz AKARD,bardzo niepokoję się tym stanem czy to jest normalne po ablacji? co mam robić w tej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 34

.. ...też mam wrazenie ze serce chce startować ale nie zwracam na to uwagi doktor powiedział ze jest dobrze i tak ma byc,a tak na marginesie zdrowi ludzie tez mają czasami tak,a nasze serducha muszą się nauczyć zyć w nowej rolii tak może być nawet do dwóch miesięcy i w tym okresie musimy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 55

.. ...czesto przyspieszało mi serce... pojechałem do lekarza rodzinnego powiedział ze to związane jest ze wzrostem i w moim wieku to normalne... uwierzyłem mu i tak minęło ze 3 miesiące. zaczęły sie bóle serca... z poczatku to troche olałem bo trwałem w tym co mówił lekarz. Z siostrą jednak..

Echo serca - Str. 8

.. ...chodzi mi o to, czy mamy serce ( stan serca ) nie jest za bardzo zniszczone, czy ma szansę przeżyć taką operację? Bardzo trudno odpowiedziec na to pytanie nie badajac chorego ,ale z samego wyniku echo nie . Nie wiem jaka jest obecnie frakcja wyrzutowa, wielkości jam serca itd ,ale..

Echo serca - Str. 21

.. ...uczucie. Jest to mozliwe ze serce mi staneło?? czy to tylko moja wyobraznia??? Proszę o pomoc!! bo bardzo sie pzejmuje i nie wiem co teraz robić!!! Brak tętna na tetnicy szyjnej wiąze sie z utrata przytomności. Moglo być slabiej wyczuwalne np. z powodu ododnienia chocby przy upale. Serce..

Echo serca - Str. 56

.. ...to w pewnym momencie serce zamiast bicszybko i rowno w pewnym momencie zaczyna bić coraz słabiej,ja czuje sie słabszy...czy może bycto powiązane z wynikiem funkcji serca * przepraszam,że tak pytam ale po prostu martwi mnie stan mojego serca,a niestety z pewnych powodow nie moge udaćsie..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...z mysla ze chyba mi serce stanelo mam tego dosc - no ale jakie mamy wyjscie zyc trzeba, a to jak bedziemy z tym zyc zalezy tylko od nas.pozdrowionka witam kolezanko przeczytalem ten artykul i chce ci powiedziec ze ja mam dokladnie to samo.moja historia zaczela sie jakies poltora roku..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...dodaje wiecej energi i serce bije szybciej .U mnie bije do 230 i mam omdlenia czeste,i przy takim schorzeniu juz jest zakaz jedzenia autem samodzielnego.I ma to 60% ludzi ,tyle tylko ze jedni odczowaja ,a inni nie.Musisz uwazac nie stresowac sie zyc na luzie i dostaniesz pewnie leki albo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 9

.. ...ze zaraz umre bo mi serce stanie, kilka razy wzywalam karetkę - mam to od jakiegoś miesiąca - normalnie masakara.. Wzbraniam się jednak od psychotropów bo instyntkownie czuję ze to nie rozwiąze problemu... myślę że dla mnie najlepsza jest jadnak wiara w Boga... nie raz mi pomogła...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...pomógł. Czekałam aż serce przestanie walić, kiedy nie przestało wzięłam drugą tabletkę, sytuacja się nie zmieniała. Nakręcałam się tylko, bo czekałam aż serce się uspokoi, a tu ukojenia nie było. Dałam sobie spokój. Dodam jeszcze, że ja leków nie biorę ze zwykłego strachu: przed..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 25

.. ...strachu przed nim tylko serce mi zawsze tak waliło,ze bałam się ,ze dostanę zawału czy cos.Ale widzę że chyba juz jest ze mna przyzwoicie,bo trochę bałam się dentysty ale nie walącego serca,które zresztą dośc szybko się uspokoiło. Także cierpliwości, nie dzisiaj to innym razem. Ja..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 28

.. ...powiedzial a mi o malo serce nie wyskoczylo - coś strasznego.I pogarszalo się aż do tego stopnia że nie moglam przejść normalnie przez ulicę bo myślalam że zemleję,szlam jak pijana.Okropne bylo też uczucie drętwienia praej ręki i nogi i nieprzyjemny ból glowy w postaci ucisków w różnych..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...dokładniej ) ale zastanawiam się, czy powinienem zrobić jakieś badanie typu Echo żeby się upewnić, czy nie zrobiły się skrzepy? Proszę o odpowiedź, bo jestem za granicą i ciężko tu dogadać się z lekarzami :(..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 10

.. ...niedawna mam problemy z sercem robiłam sobie echo i wyszło mi ze mam wypadanie platka sercowego :( troche sie tym przejełam bo boje zostawac sie sama z dzieckiem w domu bo mam wrazenie ze mi sie cos stanie naprawde straszne mnie mysli łapia Wcaorja wracałam do domu złapał mnie atak..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 21

.. ...ostatnio,gdy gorzej sie czuję z sercem,to właściwie przez cały czas,a nie tylko rano po wstaniu z łóżka. Kochani ja mam 28 lat i chyba od 6 lat mam problemy z arytmia! Sytuacje stresowe strasznie mnie nakrecaja, czuje sie jak balon ktory ma wybuchnac ale nie umiem sie naturalnie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 22

.. ...głowy, bladość, i czasami serce mnie kłuje... Thorus. żyj spokojnie to nic się nie stanie. Lekarze bardzo często nie mówią o tym, aby pacjent miał większy komfort psychiczny. Magnes jak najbardziej bo wypływa korzystnie na serce i układ nerwowy. Fala zwrotna to jest norma bo przy każdej..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...konieczność operacji, ponieważ serce jest jeszcze w dobrym stanie a będzie się pogarszać. Czekałem 3 mies. i 3 kwietnia operował dr.Kapelak, przeprowadzając naprawę zastawki, bez wymiany. Rozcięty lewy przedsionek i tamtędy dostęp do zastawki, wycięcie kwadratowe tylnego płatka i..

Duży puls - Str. 3

.. ...osłabiony chorobą, to serce szybciej bije. Podkreślam, że nie mam gorączki, a jedynie stan podgorączkowy 37C Czytam i czytam i w końcu nie wiem ile powinien wynosić puls u zdrowego człowieka. Zależne jest to też od wieku więc * grzebnąłem * i jest... * u płodu: 150/min * u niemowląt:..

Chelatacja - Str. 18

.. ...znowu mam problemy z sercem do tego z płucami i straszyli mnie truciznami i podejrzanie podobne jak w tych zatruciach objawy mam więc postanowiłem jednak że będę to świństwo przynajmniej w niedużych dawkach zażywał przynajmniej przez pewien czas.Jak bedzie poprawa to bedę kontynuował ale..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...nakręcona, wsłuchana w swoje serce i zastanawiająca się czy mnie chwyci atak teraz, czy za chwilę, czy może dzisiaj w ogóle! Po prostu KOSZMAR!!!! Jak masz do mnie jeszcze cierpliwość, to dziękuję za odpowiedź T_U Kopiuje ze znalezionego atykulu teraz zamknięcie otworu w przegrodzie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 8

.. ...zauwazylam, że moje serce mocno przyspiesza przy nawet niewielkim wysilku - wejscie po schodach. Poza tym mam dziwne zawroty glowy, szczegolnie jak stoje albo chodze. Ogólnie gorzej się czuje niż przed zabiegiem. Nie wiem czy to skutek uboczny ablacji czy leku. Do tego podczas zabiegu Dr..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki

.. ...pod respiratorem.Jego serce nie chce samo bić.Jest 4 dni od operacji.Czy ktoś zna osobę która była w podobnym stanie i jej serce zaczęło samo bić.I po jakim czasie? Na pocieszenie - znam bardzo , bardzo wielu takich pacjentow! Trzeba czasu i cierpliwości! we wrześniu sam przeszedłem..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...Marianie,prosze wejsc na forum sercedziecka ,tam napewno dostaniecie wsparcie i niezbedne informacje. pozdrawiam i zycze powodzenia. Witam. 3 miesiące temu byłem w szpitalu na Ligocie z częstoskurczem nadkomorowym ( który utrzymywał się stale, bez przerwy ). Badanie USG nie stwierdziło..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 28

.. ...grypą:( Ma powiększone serce i obrzęki nóg oraz wodę w otrzewnej. Na razie trwają badania i nikt nie jest nam w stanie określić, jak bardzo zaawansowana jest ta choroba, jakie są rokowania. Trzeba czekać, czekać, czekać... Zapewne jesteście sobie w stanie wyobrazić, jak bardzo się boję!..

Zmęczenie na sercu

.. ...dziwne uczucie jakby serce było spracowane, zużyte ( trudno mi to określić ). W każdym razie powoduje to duży dyskomfort. Inna sprawa, że to uczucie ma przełożenie na komfort pracy i życia ( brak energii i chęci do działania ). Mój stan psychofizyczny pogłębia świadomość, że jeszcze..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 3

.. ...że kołaczące 200/min. serce zaraz stanie i się umrze dlatego tak bardzo się boję że w czasie porodu naturalnego, w tych bólach takie coś by mnie dopadło. Człowiek sam w sobie się boi że coś mu się stanie a co dopiero mieć taki atak przy porodzie, nie wyobrażam sobie tego i co dadzą mi..

Raz na jakiś czas serce zaczyna bić o wiele mocniej

.. ...kilka tygodni? ) moje serce zaczyna bić o wiele mocniej( ? ) niż zwykle, coś jakby błyskawica. Zachowuje się, jakby chciało wyskoczyć z piersi. Dosłownie przez jedną/dwie sekundy, potem wraca do poprzedniego stanu, a moją psychikę pozostawia w nerwach i niepewności. Wypadało by..

Po bajpasach - Str. 4

.. ...Tata ma 49 lat, zdrowe serce. Ale chciałabym wiedzieć jaki stan jest po operacji, czy człowiek funkcjonuje normalnie po tym, no i czy zagraża ta operacja życiu... z góry dziękuję za odpowiedz!!! witam zaniepokojona. tata jest w wieku gdzie jest malo zagrozony , jak lekarz powiedzial 1%..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 21

.. ...nie mialem problemow z sercem a teraz boje sie biegac nawet na lekcjach W - Fu bo mysle ze jak sie zmecze to cos mi sie stanie. Prosze o pomoc w tej sprawie. czy mozna sie z tego wyleczyc??? Z góry DZIEKUJE witajcie.mam na imię Lidka i 27 lat.zawsze zdrowa jak rybka.do czasu...od maja..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 25

.. ...każdą wizytą u lekarza serce wali mi jak oszalałe, nie mogę się opanować. Od zawsze byłem * nerwusem * . Gdy jeszcze mieszkałem z rodzicami ( teraz studiuję i mieszkam z dziewczyną ) gdy rodzice gdzieś wychodzili bardzo się denerwowałem, bałem się, że coś im się stanie i już nie wrócą,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 29

.. ...wtedy wydaje mi się że serce wyskoczy,ale kiedy się uda nad tym zapanować,to mija,tylko potem jestem taka zmęczona i obolała.Pozdrawiam Ciebie i wszystkich nerwusków. Dziekuje Aguniu że tak szybko odpisałaś . Te słowa naprawdę pomagają. ja mam dziś a właściwie od 4 dni okropne stany i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 93

.. ...pewnie powie, że to nie serce a ja znowy z tematem zostanę. Napiszcie mi czy odczuwacie podobnie jak ja jakieś arytmie serca, potknięcia itd. jestem ciekawy o wczoraj nieźle się wystraszyłem jak mi podskoczyło: ) Nie wiem Moni jesli sie czujesz dobrze to po co masz brac wieksza dawke ja..

Nerwicowcy a co z alkoholem? - Str. 3

.. ...czescia mnie jak moje serce nie radze brac tablet bo bardziej zaszkodza niz pomog jedyna rada to swiadomosc tego iz tak sie stanie po np wiekszej dawce alkoholu i tu mamy 2 wyjscia nie pic albo pic i potem zmagac sie z tym dobry srodek na to by od uzaleznic sie od alkoholu ale zly bo..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...jest wszystko z moim sercem ok.Codziennie towarzyszy mi lęk czy nie umrę, czy nie zemdleję - nie wiem dlaczego ale panicznie się tego boję, wystarczy że wstanę i poczuję lekii zawrót popadam w panikę. Zakołysałąm się kieyś na krzywym krześle nie wiedząc o tym wydawało mi się że robi mi..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 3

.. ...normie to nie odczuwam na serce.Jest nawet kilka dni kiedy czuje sie dobrze i swiat postrzegam optymistycznie i z zadowoleniem po prostu luz.Wynika z tego, ze stan psychiczny zalezy od dolegliwosci sercowych i odwrotnie psyche przekazuje sercu ,,nakazy,Mysle, ze mam racje choć dalsze..

Co się do mnie przypałętało?

.. ...strach ,że to pewnie serce i że zaraz umre. Miałam to kilka miesięcy, nawet raz musiałam wezwać pogotowie bo nie byłam w stanie się ruszuc, oddech bardzo płytki, ból się nasilał przy ruchu - w nocy to samo co TY. Ból byl taki spinający jakby klatke piersiową ale głownie po lewej stronie..

Arytmia zatokowa

.. ...choroba ma wplyw na nasze serce. Jelsi masz jakis przewlekly stan zapalny to tym bardziej. Nie wiem jak to jest w przypadku zatok musialabys poszperac w internecie na co maja wplyw niedoleczone zatoki itd, powiem Ci tylko tyle ze ja rowniez mam ta arytmie tzn tachycardie ale 145 i..

CK-MB

.. ...najgorszym stanie!! Obniżony pozziom potasu powoduje zaburzenia rytmu serca,ale także oslabienie, drżenia mięsniowe itd Myslę ,że warto przede wszystkim skonsultowac się całościowo z dobrym internista..

Ogromne zmęczenie

.. ...niech obejrzy Twoje serce, jeśli masz jakaś chorobe lub wadę serca to ją zauważy, wtedy będziesz mógł spać spokojniej. Żaden lekarz nie jest w stanie powiedzieć o co chodzi bez oglądania Twojego serca, zastanawianie się nad tym co się dzieje jest niepoważne. A może być to cukrzyca, albo..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia - Str. 2

.. ...poczatku mojej przygody z sercem lekarz pierwszego kontaktu powiedzial mi ze to nerwica a tydzien pozniej trafilam do szpitala w ciezkim stanie ( brakowalo mi kilka dni do przejscia na tamta strone ) i nie kazde zle samopoczucie w mlodym wieku zwiazane z sercem oznacza nerwice... choc..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...Oczywiście strach, że coś z sercem, strach przed zawałem. Ale to chyba nie to więc co? witam: ) moja historia z nerwica i depresją zaczeła sie po przeprowadzce do Polski, zaczełam miec dziwne stany lękowe,wmawiałam sobie choroby,kołatanie serca a najgorsze było to że nie mogłam złapać..

Częstoskurcz komorowy

.. ...ostro się pocei trzepie serce jak szalone, jak widze jak szaleje mi tętnica towiem że mnie dopadł. Na siłowni kiedy ćwicze to na pulsometrze ma tętno około 100 - 110 i po ustaniu wysiłu spada tętno normalnie a jak mam częstoskurczto trzyma isę on całyczas w okolicy 120> Rafał..

Operacja bajpasy

.. ...poważnych chorobach jak serce i wiążące się z tym by - passy. Chcesz zbijać kapitał na mamieniu ludzi wątpliwą jakością naturalnych preparatów ? Choroba niedokrwienna serca jeżeli rozwinęła się na tyle, że wymaga interwencji chirurgicznej nie zostanie opanowana jakąś tam nie sprawdzoną..

Ablacja w Poznaniu dr A. Baszko

.. ...rąk poczuł się słabo serce uderzało twardo nierytmicznie. po kilkunastu min ustąpilo ale teraz czuje się słabo ciągle jest śpiący nie taki jak wcześniej .Czy to jest normalny stan po ablacji czy są jakieś powody do niepokoju.Bardzo martwię się tym co u niego wystąpiło bo wcześniej tego..

Wysoki puls 90 w stanie spoczynku

.. ...osiąga uderzeń/min moje serce podczas treningu. Dawid puls i ciśnienie masz dobre ; - ) Dont worry about a thing, cause every little thing gonna be all right. zauważ kiedy on to napisał pipko nekromanto Pan ma 40 lat a ja wieku 18 mam standardowo 86, moj tata który ma nadcisnienie ma..

Arytmia serca, jak z nią sobie radzić?

.. ...się naprawdę bałam że serce przestanie mi bić mój kolega dał mi film Sekret obejrzałam go i tak do mnie trafił że zmieniłam swoje życie. Teraz mieszkam sama. Studiuję pracuje. Zaburzenia nada odczuwam. Ale nie skupiam się nad tym. Tak mój urok. Ludzie mają gorsze wady i się cieszą..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...stosowane u dzieci, bo ich serce rośnie, a sztuczny pierścień czy zastawka nie. - Operacje trzeba więc odkładać do czasu, gdy dziecko przestanie rosnąć. Jeśli czekać nie można, robi się zabieg, ale tym samym skazuje dziecko na kolejne operacje. A w przypadku pierścieni rozpuszczających..

Ból serca po wypiciu alkoholu i napojów energetyzujących

.. ...ponad tygodnia boli mnie serce,tak jakby z lewej strony,a wszystko zaczęło sie podczas iprezy na której piłem alkohol i napoje energetyzujące.Serce nie boli mnie w stanie spoczynku,ani wzmożonego ruchu( np. bieg )tylko podczas normalnego chodzenia.Po paru dniach ból zminiejszył sę..

Bóle w lewym boku - Str. 2

.. ...lewym boku i boli mnie serce. Miałem Robione EKG które nic nie wykazało. Zazwyczaj mam niski puls ktory jest w granicach 50 do 60 w stanie spoczynku ale podobno to bardzo dobry puls dla piłkarza. Czasem tez uciska mnie w mostku i czuję jakby w klatce pierśiowej było mało miejsca. Zdarza..

Dodatkowe skurcze

.. ...miałam nigdy problemów z sercem - kiedy tylko przestałam wszystko sie zaczeło - może to zbieg okoliczności?.Tkwie w tym kupe lat,to jest takie uciążliwe - czasami nie jestem w stanie wstać z łóżka i pójść do toalety bo serce wali mi jak młot i jeszcze te skurcze.Ale są tez takie dni,że..

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...glupio sie czuje,ze serce bije mi normalnie,poprostu przyzwyczailam sie do nieregularnej pracy serca i dla pewnosci co jakis czas sprawdzam sobie tetno,ale ze spokojem stwierdzam,ze bije miarowo.Wczesniej nie moglam sie na niczym innym skupic,tylko na biciu serca,najgorsze bylo to..

Dodatkowe skurcze - Str. 7

.. ...potwornie panikuje że serce mi stanie albo że nie przeżyje porodu.Z dnia na dzień coraz gorzej czuje się fizycznie i psychicznie.Proszę o radę. Cześć Asiu! Nie jestem lekarzem , ale też w ciąży miałam takie dolegliwości . Skonsultuj to z lekarzem kardiologiem on najlepiej Ci poradzi . W..

Dodatkowe skurcze - Str. 19

.. ...zrobił mi ekg. Moje serce nie spodobało mu się. Miałam dodatkowe skurcze, a na dodatek po ekg lekarz stwierdził, ze to prawdopodobnie wypadanie płatka zastawki militarnej( 12 lat temu na echu coś takiego mi wyszło, ale nie leczylam tego, bo nigdy do tej pory nie byłam w takim stanie.A..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...paniki, jest mi goraco, serce zaczyna bic mocniej i strasznie sie boje ze cos mi sie stanie. Na poczatku lekarze mi mowili ze to objawy zaloby,pozniej ze to stress a teraz ze moze od kregoslupa? Ale od czego moga byc te bole i jak grozne sa niedomykalnosci zastawek? Kto z was jest w..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...200 albo i wiecej . Serce mi wali jak szalone , trwa to od kilku do kilkunastu minut . Mam 34 lat - dwoje dzieci - i w wieku 27 lat pszeszłam wylew . Martwi mnie to - takie stany zaczyna sie nasilac wczesną wiosną i jesienia . Kilka razy zdażyło sie , ze straciłam przytomnosc na ułamek..

Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory

.. ...magnetyczny.W obrazie echa prawe serce jest powiększone z charakterystycznymiKukułczymi gniazdzmi.Arytmię leczy się tu farmakologicznie.Z chorobą można normalnie żyć choć jej się w sumie nie leczy.Należy pilnować aby nie wytworzyła się niewydolność lub stan zapalny( które miewam ).No i..

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. ...przez lekarza. Twoje serce musi byc monitorowane przez fachowca. Operacja jest konieczna np. gdy zachodzą zmiany hemodynamiczne ujemne dla stanu serca. Ty masz wadę złożoną, nie dość , że zastawka jest dwupłatkowa, to jeszcze dochodzi zwężenie i niedomykalność. Jak dawno ostatni raz..

Szybkie tętno, szczególnie rano po śniadaniu

.. ...ubikacji w tym czasie, serce wali okolo 20 - do 30 minuti przestaje, pije wtedy melise i zazywam validol, pozdrowienia basia a nie zastanawialiscie sie czasem ze cos moze dziac sie z waszymi zoładeczkami, a validol zostaw nie zabardzo pomaga a ma cie przy tym moze zgage lub nadkwasnosc..

Tetralogia fallota - Str. 2

.. ...forum, poprzez stronę www.sercedziecka.org.pl Tam zostaniesz pokierowana przez rodziców, którzy ta droge mają już za sobą. Pozdrawiam i zyczę zdrowia Ola Pozowliłam sobie załozyc wątek na forum poprzez www.sercedziecka.org.pl Tutaj jak mam nadzieję zostaniesz wsparta i pokierowana...

Nerwica serca, ktoś z was to ma? c.d.

.. ...myla i ze ja mam cos z sercem i stanie mi sie cos przy wysilku a step przeciez jest jeszcze bardziej intensywny niz aerobik, po pierwszym treningu mialam oczywiscie dodatkowe skurcze ale nastepny raz i nastepny i nastepny..... bylam juz 4 razy po 1,5 godziny i jest coraz lepiej mam..

Drugie zapalenia osierdzia w ciągu roku

.. ...uszkodziło Ci serce lub czy miałaś już moze jakos wade serca? No i przede wszystkim skad to źródlo stanu zapalnego ktore spowodowalo zapalenie osierdzia???? A moze miałaś grype lub anginepozdrowienia Basia..

Zastawka aortalna dwupłatkowa z falą zwrotną ++

.. ...operacji klsalifikuje sie serce przy wykrytych zaburzenia kurczliwosci ty o takich niepiszesz , do operacji klsalifikuje sie równiez pacjent który traci przytomność lub ma bardzo mała tolerancje wysiłkową . Nawiazujać do twojego cisnienia krwi , uwazam ze jest on bardzo dobre , wrecz..

Ludzie z sercem po prawej stronie

.. ...jak inni,, , ja mam serce po prawej a wontrobe po lewej. dextrocardia Jest to typowe zaburzenie rozwojowe, nie stanowiące choroby w klinicznym pojęciu. Jeśli występuje lustrzane odbicie położenia wszystkich narządów wewnętrznych, określa się to jako całkowite odwrócenie trzewi. Jeśli na..

Stan zapalny serca bezobjawowo

.. ...nie mialam klopotów z sercem - arytmia pojawiła sie u mnie gdy byłam w piatym miesiacu ciazy. Napiszcie mi prosze czy jest mozliwe ze przeszam stan zapalny miesnia sercowego i o tym nie wiedziałam????Dla mnie to jest jakaś paranoja. Chyba wybiore sie prywatnie do lekarza. Pozdrowienia...

Choroba serca u bliskich nam osób

.. ...strasznie zmartwiona slabym sercem mojej mamy :( nie miala jeszcze zawalu jednak miala juz dwa stany przedzawalowe gdzie ledwo wszystko sie zakonczylo dobrze :( przejmuje sie bardzo tym faktem, nie moge spac po nocach, ciagle o tym mysle, czesto placze bo rozne rzeczy przychodza mi do..

Problem z szybkim pulsem

.. ...zamknolme balem sie zem oje serce nagle stanie to bylo starszne az po roku czasu pojehcalme z mama do psychiatry gdzie dostalme leki asentra troche to pomoglo zaczolem jezdzic na deskorolce po pol roku zszedlem z lekow bylo ok ale znowu powoli zaczely mnie nachodzic leki ale tylko na..

Zioła i leki a zawał serca

.. ...martwiac sie o ty ze serce im stanie a ty z takimi haslami wyskakujesz??? Troche taktu czlowieku!!! Rzeczywiście masz trudny problem z głową człowieku! Debil... zostaniesz zwolniony z wojska, wystarczy ze powiesz przed komisja o swoim genialnym pomysle... zmien leb,bo trudno mowic o..

Słabe serce i nerwica

.. ...ojciec ma bardzo słabe serce. Jest w wieku 47 lat, nadal bardzo ciężko pracuje fizycznie i umysłowo, w nieprzeciętnym stresie, nocne telefony do domu w sprawie awarii, brak wolnego czasu na relaks. Taki tryb życia przysporzył mu nerwicy, na którą cierpi. Z moich obserwacji jest to stan..

Nadużycie kawy i ból serca, podyższone ciśnienie i puls

.. ...kawy, zaczyna mnie bolec serce, mam lekko podwyzszone cisnienie i podwyzszony puls.Oczywiscie zazwyczaj to sie pojawia jak pije 3 kawy dziennie. Zazwyczaj ten stan trwa okolo 2 tygodni. Musze bezwzglednie odstawic kawe i pozniej wolno do niej powracac. Czy ktos z Was ma podobne problemy,..

Psychika pacjenta po operacji na by-passy

.. ...Oczywiscie ze tak! widzisz z sercem jesttaki problem ze wszystkie jego choroby wplywaja na psychike chorego. Pacjenci tzw. kardiologicznie zdecydowanie czesciej maja depresje i stany obnizonego nastroju. Najwazniejsze jest wsparcie ze strony rodziny...U mnie w rodzinie to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...sie,ze jest mi lepiej serce bilo normalnie, lecz to tylko zmylka,psychicznie bardzo przejelam sie operacja i to zaowocowalo znow tymi samymi objawami,Ekg mialam robione kilka razy,nic nie wykazalo,wybieram sie na usg serca,moze jednak stwierdza jakas chorobe.Sama nie wiem jak by bylo juz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 5

.. ...mogę głębiej oddychać,serce wali jak oszalałe a później bije strasznie po woli jak by miało zaraz stanąć,następnie biegunka, ból w klace piersiowej a na koniec ból lewej ręki jakby mi się żyly pozapychały z takim dziwnym uczuciem w okolicach gardła jak ścisk i do tego lęki jak bym się..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 27

.. ...o różnych godzinach. Serce * podskakiwało * bez powodu jak w przypadku nagłego lęku i podobne stany trwały od kilku minut do godziny, a nawet dłużej. Do tego stopniowo dochodziło ściskanie w gardle i duszności. Interesujące, że podczas kilkudniowych wakacyjnych wyjazdów w plener..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 38

.. ...Teraz mam kłopoty z sercem i skokami ciśnienia. Myślę, że trzeba wybrac sie na terapię. Spojrzenie z boku mądrego fachowca może pomóc. Moi bliscy nie są w stanie mi pomóc. Do monisei!Polecam kolonoskopie każdemu kto ma jakiekolwiek wątpliwości co do pracy jelit.Mnie to wyleczyło z..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 4

.. .....okazało sie że jej serce jest w środku b.poprzerastane ciężko im było dopasować nową zastawkę ...Moja rodzina przeżywa koszmar,najgorsza jest ta bezsilność i czekanie...Dodam jeszcze że mama już miała operację na serce 17 lat temu wstawiano jej sztuczną zastawkę.Napiszcie czy ktoś z..

Człowiek nie powinien umrzeć na stole operacyjnym

.. ...marca. Podobno jego serce było w bardzo kiepskim stanie( badania jednak na to nie wskazywały ). Mimo czterech prób serce Taty nie podjęło pracy. Wiele dobrego słyszałem o tym szpitalu. Jakie to jednak ma teraz znaczenie. Wiem że gdzieś został popełniony błąd bo człowiek nie powinien..

vivacor

.. ...vivacor * odbudowuje * serce po zawale,dodam ze mama ma ostra niewydolnosc w stanie spoczynku. A leki,ktore mama przyjmuje to vivacor 12,3 3 x dzienie po 1/2 tableki ,acloton 2xdz.po 1 furosemid 1 co drugi dzien ( WCZESNIEJ BYL 3X DZ PO 1 ),efoxx long 75 , spironol50 1 x dz,tritace 1 xdz..

Kłucie serca przy wdechu - Str. 2

.. ...drobna i szczupła i moje serce ma mało miejsca w klatce piersiowej:// ech... może to być: - serce - płuca - stan zapalny, który rzutuje na klatkę - przeciążenie - nerwy lekarz. ~ kasia na jakiej podstawie lekarz ogólny stwierdził, zę to nerwoból? wróżbita jakiś czy co? drobna i szczupła..

Nigdy wiecej marichuany

.. ...chwili tego naprezenia,serce ze stanu zatrzymania przeobrazilo sie w wielki ciezki szybko bijacy dzwon.Walilo nie do wytrzymania,myslalam ze umre,bylam blada a zyly chcialy mi wyskoczyc z ciala,czulam na sobie mrowienie,bylo mi duszno nie moglam zlapac oddechu.Teraz mam 21 lat i od..

Nigdy wiecej marichuany - Str. 2

.. ...mieliscie problemy z sercem. sama marichuana nigdy nie stanie sie bezposrednia czy posrednia przyczyna klopotow z sercem. Juz predzej zlasuje sie wam mozg niz padnie serce, Jest jeszcze mozliwosc ze ktos poczestowal was jakims gownem ktore nie rosnie w krzakach tylko sam sobie to..