Serotonina

Klomipramina (Hydiphen, Anafranil)

.. ...blokowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Są to neurotransmitory, czyli substancje pośredniczące w przekazywaniu pobudzenia między komórkami nerwowymi. Zburzenia stężenia serotoniny są jedną z przyczyn chorób depresyjnych i lękowych ( nerwice natręctw, lęki uogólnione,..

Citalopram (Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex)

.. ...inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny. Citalopram stosuje się w leczeniu depresji, w zapobieganiu nawrotów zaburzeń depresyjnych oraz w niektórych zaburzeniach lękowych. Citalopram jest dobrze tolerowany, nie wywołuje uzależnienia, dzięki wysokiej wybiórczości ma niewiele działań..

Tianeptyna (Coaxil)

.. ...wchłaniania zwrotnego serotoniny, neuroprzekaźnika, w zaburzeniach stężenie którego upatruje się przyczyny występowania obniżenia nastroju i depresji. Tianeptyna dodatkowo ma działanie anksolityczne, to znaczy tłumi napady lękowe. Może też działać uspokajająco, zmniejszając odczuwanie..

Depresja

Depresja

.. ...głównie spadek stężenia serotoniny ). Jest to jednak duże uproszczenie zagadnienia. Klinicznie depresja charakteryzuje się występowaniem pewnych objawów, które zaburzają normalne, codzienne funkcjonowanie chorego. Po za ogólnym nastojem depresyjnym, obecne są zwykle zaburzenia snu,..

Fluwoksamina (Fevarin)

.. ...inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny, zwiększa więc stężenie tego neurotransmitera w ośrodkowym układzie nerwowym, przez co wpływa na zmniejszenie się dolegliwości wynikających z choroby. Leki z grupy wybiórczych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny mają minimalny wpływ na..

Hiperycyna (wyciąg z dziurawca, Deprim)

.. ...jest działanie MAO na serotoninę ). Zahamowanie działania MAO powoduje wzrost stężenie serotoniny w ośrodkowym układzie nerwowym i zmniejszenie się dolegliwości związanych obniżeniem nastroju lub z depresją. Preparaty dziurawca są używane od wieków, ziele jest powszechnie dostępne w..

Paroksetyna (ParoMerc, Paxeratio, Paxtin,Rexetin, Seroxat, Xetanor)

.. ...hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny i tym samym zwiększeniu jej stężenie w szczelinach synaptycznych. Braki w serotoninie są jednym z mechanizmów powstawania zaburzeń depresyjnych i lękowych. Paroksetyna jest stosowana w leczenie zaburzeń depresyjnych, również w epizodach..

Buspiron (Spamilan, Mabuson)

.. ...modyfikacji przewodnictwa serotoninowego w mózgu ( buspiron działa poprzez receptor 5 - HT1a ). Buspiron w przeciwieństwie do starszych leków przeciwlękowych, np. do benzodiazepin, nie wywołuje uzależnienia. Działanie buspironu jest także czysto anksjolitycznie, nie wywiera działania..

Moklobemid (Mobemid)

.. ...takich jak dopamina czy serotonina. Efektem działania moklobemidu jest wzrost stężenia tych substancji w szczelinie synaptycznej i nasilenie ich pobudzającego działania na ośrodkowy układ nerwowy. Lek powinien być stosowany ściśle według wskazań lekarza. Szczególna uwagę należy zachować..

Fluoksetyna (Andepin, Bioxetin, Deprexetin, Fluoxetin, Salipax, Seronil)

.. ...zależne od innych niż serotonina neurotransmiterów ( noradrenalina, dopamina, GABA, itd ). Fluoksetyna jest metabolizowana w wątrobie do czynnych farmakologicznie substancji. Przenika do mleka karmiącej kobiety, gdzie osiąga stężenie równe 1/4 stężenia we krwi matki - nie należy więc..

Wenflataksyna (Efectin, Velafax, Velaxin, Venlectine)

.. ...hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny. Powoduje to wzrost stężenia serotoniny w szczelinie synaptycznej, deficyt tego neurotransmitera jest uznawany za patofizjologiczną podstawę zaburzeń nastroju o charakterze depresyjnym. Dodatkowe działanie wenflataksyny odnosi się do noradrenaliny..

Mianseryna (Deprexolet, Lerivon, Mianserin, Miensemerck, Norserin)

.. ...niektóre receptory dla serotoniny i acetylocholiny. Mianseryna poprawia nastrój, wydłuża i pogłębia sen, redukuje lęk. Stosowany głównie w zaburzeniach nastroju o charakterze zespołów depresyjnych. Do działań niepożądanych mianseryny należą miedzy innymi drżenia i akatyzja ( zespół..

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne

.. ...odpowiadają głównie niedobory serotoniny i noradrenaliny oraz pewne związane z tym zmiany strukturalne ( na poziomie gęstości i pobudliwości receptorów dla neurotransmiterów ) mózgu. Grupy leków antydepresyjnych. Trójpierścieniowe antydepresanty - klasyczne leki, nieselektywnie..

Nerwica natręctw

.. ...natręctw polega przede wszystkim na psychoterapii. Sięga się także po farmakoterapie: leki antydepresyjne z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny oraz silne trójpierścieniowe antydepresanty...

Nerwice (zaburzenia lękowe)

.. ...często stosuje się także psychoterapię. Preparaty benzodiazepin są skuteczne w przerywaniu napadów lęku, powinny byś stosowane doraźnie. Przewlekłe leczenie preparatami z tej grupy grozi uzależnianiem...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 23

.. ...zwiększone wydzielanie serotoniny ( tzw hormonu szczęscia ), albo blokują jakieś funkcje mózgu odpowiedzialne za analizowanie, przetwarzanie informacji itp. A więc dają spokój, ale tylko pozorny. Co będzie, kiedy odstawisz lek? Niektórzy piszą, że nerwica po odstawieniu wraca ze zdwojoną..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 52

.. ...inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny ( właśnie SSRI ) brałam Seroxat ( paroksetynę ). Osobiście uważam , że Seroxat na ataki lęku panicznego i agorafobię był dla mnie najlepszy. Ale później jak już mi wszystko przeszło odstawiłam lek. I wszystko wróciło na nowo. Tak więc zaczęłam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 62

.. ...pobudza wydzielanie serotoniny czyli hormonu szczęścia i jeszcze wiele innych związków których nie mozna przypisac samym witaminom. Ja kupuję sok Noni z Laboratorii Natury za 46zł. Maja swoje strony www więc można tam więcej poczytać. Nikogo nie namawiam, pisze tylko, że na mnie działa..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 66

.. ...genetycznie ( mamy mały zwrot serotoniny w mózgu, wady połączeń nerwowych? ), albo psychicznie ( nadwrażliwcy, hipochondrycy, cholerycy? ). Zastanawiam się nad tym od bardzo dawna i bardzo intensywnie, ale teraz jeszcze bardziej zmobilizował mnie do refleksji na ten temat atak Małej...

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...działające na wychwyt zwrotny serotoniny w neuronach ale to poza ogolnym dobrym nastrojem niewiele pomagało. Od tamtego czasu robiłem się coraz bardziej nerwowy. Nie chcę chodzić do lekarzy, bo po kilku wizytach u różnych specjalistow wiem ze nie ma to sensu, bo i tak nic nie wykrywają -..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 11

.. ...mechanizmy dzialania serotoniny w naszym osrodku nerwowym( jako to fachowo lekarz mi wyjasnil ). Wierzę, ze po zażyciu swojego Citala; - ) równiez poczujesz ulge, a to * odrealnienie * zniknie! Może to jednak zając trochę czasu ( do 3 tygodni na pierwsze efekty ), więc cierpliwości i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...pobudzenie wytwarzania serotoniny. aha no i mam wypadanie platka zastawki mitralnej. innymi slowy, moja osoba to klasyka nerwicowca ( no moze o dziwo nie mam przypadlosci od serca zadnych ) jestem co prawda mlody stazem, ale spokojenie czekam na rozwoj wypadkow, mam w koncu tylko 32..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 150

.. ...utrzymywaniu poziomu serotoniny,która poprawia nastrój,mnie nie pomógł,ale pamiętaj że te leki na każdego działają zupełnie inaczej więc nie sugeruj się nikim jedyne chyba rozwiązanie to testować wszystko na sobie i obserwować reakcje organizmu,powodzenia życzę wszystkim,piszcie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 158

.. ...inhibitor wczesnego wychwytu serotoniny ( antydepresant ) miałby zacząć przy tej jednostce działać po 3 tygodniach a tu nic wychodzę z domu i zaczyna się kręcenie głowy jadę samochodem jako pasażer kręcenie w głowie uczucie ciężkości głowy oraz ciepła z tyłu głowy ciekawi mnie czy ktoś z..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...zaależy ponoć od ilości serotoniny - ten hormon powoduje że czujemy się szczęśliwsi, mamy gdzieś problemy. Ja mam 35 lat jestem nauczycielką , mam własną szkołę językową, jestem tłumaczem wszyscy mówią że jestem jak żelazna dama, mam pozycję, jestem silna kobieta, mam dopiero 5 letnią..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 3

.. ...napewno.Mam pytanie:czy ta serotonine mozna kupic bez recepty? Pozdrawiam. czeŚć monia nie mozna kupić sertralinum bez recepty, ale idz do lekarza porozmawiaj być moze tobie tez pomoże.czego z całego serca ci życzę .pozdrawiam danka Czesc mam 26 lat, i tez przyspieszone tetna, glownie 10..

Leki na nerwice - Str. 3

.. ...umiała napisać poprawnie serotonina tylko * seratonina * . Prawda jest taka, że suplementy najlepiej przyswajają się z pożywienia. I cała tajemnica tkwi w żywności, a nie jakiś tabletkach niewiadomego pochodzenia. Natomiast syntetyczne lepiej wchłaniają się w połączeniu np. magnez plus..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...wysiłku wydziela się serotonina jest to neuroprzekaznik odpowiedzialny za Twój nastrój, zacznij stosować terapie relaksacyjna - muzyka jest tu doba metodą, zacznij poznawać chorobę no i przede wszystkim zmień lekarza, znajdź dobrego psychologa lub psychiatrę i nie bój się tego To można..

Dodatkowe skurcze - Str. 11

.. ...upomina o swoją dawkę serotoninki: )Trudno, musi poczekać, niech się trochę * popotyka * jak taka złośliwa. żartowałem. Tak naprawdę, to ja się chyba zacząłem doskonale czuć odkąd odkryłem to forum. Bo lekarze to tylko mrużą oczka, * ale pan wysportowany! * , * nie przejmować się * itd...

Dodatkowe skurcze - Str. 305

.. ...tojestes wyrabana z serotoniny na wylot bez urazy ale wtych czasach to urodzic dziecko graniczy z cudem takie to jest obciazenie dla organizmu. dlaczego ty nie bierzesz blokerow serotoninowych .bylas u psychiatry ? no samo to nie przejdzie trzeba walczyc o sibie ,nawet jak zab boli to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 11

.. ...wplywa na wydzielanie serotoniny w mozgu co dziala antydepresyjnie. Ponadto jak juz doszedlem do stanu uzywalnosci udalem sie do kardiologa w SCChS i tam po dokladnych badaniach na nowoczesnym sprzecie stwierdzono problemy z zastawka mitralna, otrzymalem lek BETALOC ZOK, po ktorym..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...Nerwica to niedobór serotoniny w naszym organiżmie, która wypłukuje się pod wpływem stresu , musimy ją więc uzupełnić i po to są te leki. Jeśli chcecie być zdrowi , błagam zgłoscie się do specjalisty, nerwica to straszne cierpienie, myślałam że umrę tak się żle czułam a teraz wręcz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 25

.. ...bez stosowania leków serotoninowych( nieuzależnajacych ) może nawet dorowadzić do samobójstwa, bo cierpienie jest tak du ze, ja też upieram się przy leczeniu psychiatrycznym z udziałemodpowiednich leków, bo tylko to mi pomoglo wrocic do normalnego życia, raka i chmioterapię też..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 67

.. ...ktore podwyszszaly moja serotonine,enzym ktore czasami jest odpowiedzialny za tego typu zjawiska ktore tobie jak i setki innym takim jak ja np sie przydarzaja.i pomoglo.te tabletki sa nieuzalerzniajace dlatego na efekt trzeba czekac pare tygodni.w polsce lekarze nie maja jeszcze tyle..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 7

.. ...możliwości produkcji serotoniny i/lub dopaminy. Ten stan trwa zazwyczaj kilka dni - jeśli chodzi o marihuanę, później organizm powraca do równowagi ale poziom szczęścia ( przy długotrwałym paleniu ) nie jest już tak wysoki jak u osób niepalących, dlatego rzeczy, które kiedyś były..

Duszenie się - Str. 47

.. ...tarczycy, także poziomu serotoniny, adrenaliny i noradrenaliny. Niestety często trzeba zrobić to prywatnie, ponieważ lekarze nie są chętni by dawać takie skierowania. Prawdą jest także że krążenie jest tym czym oni interesują się zazwyczaj zbyt późno, ponieważ nie łączą faktu że objawy..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...adrenergiczne a1 , histaminowe i serotoninowe. Ze względu na zrównoważony profil działania i małą toksyczność perazyna jest uważana w Polsce za lek pierwszego rzutu w terapii zespołów urojeniowych. Wskazania Lek stosowany jest w leczeniu ostrej i przewlekłej schizofrenii, ostrych i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 434

.. ...jest swietny.Podnosi serotonine w mozgu i dziala bardzo pozytywnie na organizm.Jesli ktos zazywal ten lek to prosze o opinnie. POZDRAWIAM Witam U mnie było za długo spokojnie więc żyby sie mama nie nudziła to starszy synek zachorował: ) Dzisiaj rano ubierałam go do przedszkola i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 670

.. ...mógł podwyższyć poziom serotoniny, ale mózg jeszcze może tego nie zapamiętać i może znowu ten poziom spaść...powiedział, że powinienem przez parę miesięcy dla pewności go brać..potem pomalutku schodzić z niego...już zaklepałem następną wizytę przed świętami bo będę musiał i tak wziąć..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1020

.. ...przetwarza tryptofan na serotoninę, wiem również które produkty zawierają tryptofany ale nie znam jakiejś konkretnej diety. Słyszałam, że są ponoć jakies tabletki zawierające właśnie ten składnik........ale nie jestem pewna. Pa Tak tryptofan zawiera TONISOL firmy naturelle,mozna kupic..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 25

.. ...inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny ( SSRI ) i należy do grupy leków zwanych lekami przeciwdepresyjnymi. Leki te pomagają w przywróceniu prawidłowego poziomu serotoniny w mózgu. Zakłócenia czynności układu serotoninergicznego w mózgu odgrywają kluczową rolę w rozwijaniu się..

Nadwrażliwość słuchowa, szumy, napór w uszach, ból uszu - Str. 2

.. ...niemoznosc zamiany go na SEROTONINE? ponizej liknk dzie jest info ze powoduje to nadwrazliwosc http://www.magazynorl.pl/artykul112125145484,0,,Nadwrazliwosc - sluchowa.html Od wielu lat cierpie na nadwrazliwosc sluchowa. Glownie przeszkadzami mi to w nocy. Jak bylem maly to probowalem..

Nerwica w ciąży - Str. 114

.. ...inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny - paroksetynę. One działaja bardziej w kierunku przeciwdepresyjnym a mniej przeciwlękowo, ale po nim rodzą się zdrowe dzieci. Tylko efekt lecznia pojawia sie po 3 - 4 tygodniach, wiec nalezy uzbroic sie w cierpliwosc. Moze przestawi Cie na..

Nerwica w ciąży - Str. 115

.. ...własnie za wydzielanie serotoniny. Każdy dzień postrzegam tak samo, nie potrafię się jakos cieszyc tym, że słońce świeci, że mam kochajacego męża, swoje mieszkanie, więc tym bardziej, że jestem w ciąży i że za jakieś 4 miesiące zostanę mamą. Sama wizja pojawienia się dziecka w moim życiu..

Uczucie gorąca na klatce piersiowej może być objawem nerwicy?

.. ...się wtedy produkcja serotoniny i generalnie robi się lepiej. Ja z tym żyje ponad póltora roku i tylko w ten sposob sobie daje radę. pozdr. witam jestem tu nowa i chcialabym sie was poradzic. sadze ze choruje na nerwicwe, wszystko zaczelo sie w lipcu tego roku zaczelam chorowac na gardlo..

Paroksetyna a tabletki antykoncepcyjne

.. ...zwrotnego serotoniny, np. paroksetna ( seroxat ) nie obniżają skuteczności pigułek. Są dużo tańsze zamienniki tego leku. Pozdrawiam A czy andepin 10mg obiża działanie mercilonu? Z góry dziękuję za odpowiedź...

Lexapro - Str. 3

.. ...by okraeślić poziom serotoniny i jej siostry - melatoniny. Ta ostatnia powsytaje podobno w wyniku biosyntezy właśnie z serotoniny. Dzieje się to w szyszynce mózgu. Czuję się w miare dobrze i gdyby nie okoliczności zewnętrzne, * kryzysowe * to mogloby być całkiem fajnie. Kochani, skoro..

Lexapro - Str. 6

.. ...korzystne zmiany. Gdy poziom serotoniny będzie wystarczający, wówczas jej biochemicznie zsyntetyzowana * siostra * - melatonina spowoduje uczucie senności. To głównie braki melatoniny powodują bezsenność,Jeśli już, to ja poleciłbym Ci właśnie MELATONINĘ 5mg. Kosztuje ok 14 zł. Skutkuje..

Lexapro - Str. 7

.. ...Myślę, że wtedy poziom serotoniny nie spadałby poniżej pewnego minimum. Sęk w tym, że nie można pobrać z mózgu matreiału do analizy. Gdyby było można, co pewien czas sprawdzić kontrolnie, jaki ten poziom jest, to byłoby pięknie. Dobrze, że mamy w ogóle możliwości doprowadzania siebie do..

Lexapro - Str. 8

.. ...itd. my mamy za mało serotoniny - bierzemy cudowne lexapro naprzykład. Może skazani jesteśmy na tego typu leki poprostu. Może lepiej będzie dla nas jak oswoimy się z tą myślą i nie będziemy się aż tak bardzo przed nimi bronić??? Nie wiem jak długo można brać tego typu leki, czy można..

Napady dusznosci, strach, ucisk w klatce piersiowej, tiki nerwowe, nerwica?

.. ...jest działanie MAO na serotoninę ). Zahamowanie działania MAO powoduje wzrost stężenie serotoniny w ośrodkowym układzie nerwowym i zmniejszenie się dolegliwości związanych obniżeniem nastroju lub z depresją. Preparaty dziurawca są używane od wieków, ziele jest powszechnie dostępne w..

Amfetamina i wpływ na serce

.. ...najsłabiej uwalniają serotoninę. Wskutek tego zwiększa się aktywność układu nerwowego i w efekcie pobudzany jest cały organizm. Amfetamina najczęściej przyjmowana jest w formie siarczanu amfetaminy, rzadziej w postaci fosforanu, winianu czy higroskopijnego chlorowodorku. Izomer o..

Dziwne objawy i napady po alkoholu

.. ..., jak i psych, brak serotoniny, magnezu... odparowanie alko i zgestnienie krwi , starosc nie radosc, wkoncu mój organizm nie ma juz nastu lat( mam 27 lat )... Wypada dodac ze jakis czas temu po przejsciach zyciowych leczyłem sie na depresje( to nie do opisania ), a jak byłem nastolatkiem..

Nerwica nie jest chorobą!

.. ...te regulujące poziom serotoniny ) w połączeniu z nastawieniem się na długie leczenie, dają możliwość pokonania depresyjności i lęków. Niestety w przypadku depresji, mogą jedynie łagodzić objawy. Witam Wszystkich. Jest w internecie taki artykuł Tomka Nawrota * Wolnośc od depresji *..

Nerwica lękowa - szybko się stresuję i dostaję czerwonych plam na twarzy

.. ...nieuzależniający który pobudza serotoninę hormon szczęścia. Brałem Afobam kiedyś i mi nic nie pomógł, choc brałem go miesiąc, potem lekarz mi odradził gdyż on uzależnia! Ale Beatko najważniejsze jest zajęcie się sobą, rozmowa z kimś, imprezka ze znajomymi, oderwanie się, jakaś pasja,..

SIADH (zespół nieadekwatnego wydzielania wazopresyny) po SSRI/SARI

.. ...wpływające na układ serotoninergiczny działają m.in. w obszarze podwzgorza,w którym to następuje produkcja i wydzielanie m.in. wazopresyny ( ADH ),czyli hormonu odpowiedzialnego za - w dużym skrócie rzecz ujmując - zatrzymanie wody w organiźmie. leki o profilu działania *..

Częste uczucie zimna i nadwrażliwość na niską temperaturę

.. ...serotonine. Wiem,że serotonina powoduje skurcz naczyń krwionośnych,może stąd to odczuwanie zimna? Ale nie chcę z niej rezygnować,bo wiem,że są to bardzo pomocne leki. Z Xanaxu już się wycofuję,a Mianserynę zamieniłem na Trazodon z nadzieją,że silniejsze zablokowanie receptorów 5 - HT2..

Nerwica czy serce?

.. ...jest typowy objaw braku serotoniny ,wiem na pewno .wiec jesli mozesz zrob poziom ,gdzies robia.moze byc tak ze masz depresje z przewaga objawow nerwicowych ale serce swoja droga cos tam szwankuje lepiej to doberze przebadac ,sa jeszcze inne badania np tomograf serca ,u nas to robia w..

Interakcje tlenku azotu NO ze *spalaczami tłuszczu*

.. ...neurotransmitera – serotoniny ), zwiększa ukrwienie mięśni szkieletowych oraz skóry, poprawia prace jelita cienkiego. - Hoodia Gordonii – kaktus występujący w południowej Afryce. Głównym składnikiem aktywnym jest związek nazwany P57 wykazujący zdolność do silnego..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 9

.. ...podnoszenie poziomu serotoniny w mózgu czyli hormonu szczęścia, ale regulacja przepływu białka przez kanały blonowe - ciekawe. pozdrawiam was i spójrzmy na zakończenie dnia jak zachodzi slonko to taki wspaniały widok. Witam dziewczyny: ) ~MAJA mam 25 latek i to się zaczęło w wieku gdy..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 11

.. ...wtedy wydziela się dużo serotoniny hormonu szczęścia, ale mi trudno jest ćwiczyć, czasami jak jestem mniej spięta to włanczam muzykę i tańczę. A z tymi torebkami na głowie to najstarszy pomysł i najskuteczniejszy żeby nie doprowadzić do hiperwentylacji, bo wtedy mózg jest za bardzo..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 40

.. ...zwiekszaniu poziomu serotoniny. Każdy z nas ma inne przeżycia, jeden wierzy inny nie. Ja dzisiaj mialam fajny dzień. nie wiem czy poszlabym sama do sklepu, ale wsiadlam w auto i ... pojechalam do szkoły zawieżź zwolnienie, potem do sklepu, a potem zwiozlam mamę. Z nadmiaru tej odwagi jak..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 59

.. ...zycie, a mi brakuje serotoniny. wkurzyłam sie nie zgadzam się z nia wyjde z tego bo bardzo chcę i sie staram. a wogóle poklucilam sie z mężem i jest mi smutno i czuje sie samotna co z tego, ze mówie jasno o swoich potrzebach jak to do niego nie dociera, szkoda gadać, jestem przygnebiona,..

Nie mogę tak dalej żyć

.. ...proponuje zrobic poziom serotoniny we krwi i echo serca i yarczyca oczywiscie koniecznie bo ona tak rujnuje zdrowi e nerwy i serce ze szok wiem bo mam juz wycieta cala ale zanim ja wycieli omalo mnie nie wykonczyla .tsh i koniecznie t4 .do lekarza ale juz ,z psychologiem poczekaj .jak..

Nerwica - czy i ja jestem nerwusek? :)

.. ...pewnosc to zrob poziom serotoniny we krwi .a depresja to wcale nie oznacza niecheci do zycia.depresja to zaburzony metabolizm mozgu a objawami czasto jest niechec do zycia ale czesto chec jest tylko zle samopoczucie wystepuje to sie somatyzacja nazywa.sa objawy fizyczne ,psychiczne ,badz..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 2

.. ...podwyższenie poziomu serotoniny np. seroxat albo seronil, coś na doraźne uspokojenie i przeciw lękom, ale coś innego niż xanax bo powiem, że od niego już się uzależniam, propranolol zostaje jak jest... może jeszcze jakieś ziółka, które nigdy nic nie pomagają heh i tak ich nie wykupię...

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 3

.. ...mają ustąpić, poziom serotoniny po prostu uzyska stabilną wartość. Jeżeli chodzi o lekarzy to za dużo nie mówili, na razie jest próba farmakoterapii, jeżeli się powiedzie to mam iść do psychoterapeuty, gdzie raczej wołami musieliby mnie ciągnąć - nie wiem jak bym miał opowiadać komuś..

DUŻY Problem z pamięcią, koncentracją, myśleniem, itp.

.. ...tym wieku.zrob poziom serotoniny i dopaminy we krwi .dostepne na slasku o ile wiem.i tak dla swietgo spokoju choc zwykla tomografie glowy.kij wie moze to jkais maly gruczolak przysadki albo cila migdalowatego teraz to sie szerzy jak stonka w czasach PRLu Narkotyków oraz żadnego koksu na..

Nerwica i leki Sulpiryd, Asertin, brać oba?

.. ...przepisał to asertin( wych serotoniny ) i sulpiryd( neuroleptyk ) Dawkowanie przez 1 tydzien po południu sulpiryd a po tyg właczam asertin rano. I tu moje pytanie bo nie wiem czy nie jesc samego asertinu i nie odpuscic sobie sulpirydu, za duzo tych lekow bedzie pozatym juz jem bisocard..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 7

.. ...hamowaniu zwrotnego wychwytu serotoniny. Czyli mowiac po polsku zapewnia ze ów hormonik szczescia bedzie sobie dalej pływał w organizmie. Koktajle hormonalne człowiek wytwarza bez przerwy i steruje tym jak ma wygladac jego nastroj. JEŚLI KTOŚ RYPIE MYSLI W STYLU : jak źle mu dzis pojdzie..

Nagły skok ciśnienia

.. ...wzmagać wydzielanie serotoniny.Skończyło się dla mnie ta,że po ok 2 godz. wylądowałem na pogotowiu z dusznościami,potami i cisnieniem..240/140...Oczywiście powiedziałem co i jak,dostałem cos na obnizenie ciśnienia pod jezyk,jakieś ziółka oczyszczajace do wypicia,i ok..Rano miałem..

Czy ktoś probował THC na depresje i nerwice ????

.. ...wspomaga uwalnianie serotoniny i stymuluje ZAPOMNIJ !!! THC jest, jak ja to nazywam - * wyolbrzymiaczem * - i w zależności od stanu w jakim sie znajdujesz pogłebia go. Więc wyobraź sobie napad paniki i pomnóż go parę razy ( w łagodnej wersji ). Wiem co mówię , bo doznałem tego stanu i..

Jakie hormony zbadać przy dolegliwościach sercowych

.. ...zrobia ci dopamine i serotonine to zrob i daj namiar bo w krakowie nie robia .a to dobre badanie ...badanie tych hormonow zlecil mi kardilog zeby sprawdzic czy te bicia nie sa powiazane ze zla praca nadnerczy do Michala z kolotaniem serca : Michale, rozumiem Cie doskonale, gdy mialam 30..

Cymbalta lek czy ktoś go stosował?

.. ...czyli procz blokowania serotoniny blokuje noradrenaline antagoniste adrenaliny,u niektorych osob z przwaga objawowo somatycznych ten lek sprawdza sie kolzenka mamy na niego poszla swietnie a moja mma np nie ,byla po nim nieco zamulona.lek jest dobry ,sama mam ochote przejsc na niego ale..

Antydepresanty pogrubiają tętnice

Antydepresanty pogrubiają tętnice

.. ...mózgiem, w jelitach. Serotonina jest magazynowana w płytkach krwi, które odpowiadają za krzepnięcie krwi. Serotonina z płytek krwi jest uwalniana, gdy płytki zostają zaktywowane do stworzenia skrzepu. Serotonina może mieć różny wpływ na naczynia krwionośne. Może je obkurczać lub..