Siatkówka

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...przyczyny krążeniowe. Siatkówka - błona sensoryczna oka, odpowiedzialna za odbiór ( percepcję ) bodźców świetlnych i pierwszy etap w drodze impulsu świetlnego do kory mózgowej, jest unaczyniona przez odgałęzienia tętnicy środkowej siatkówki. Tętnica ta wywodzi się z tętnicy ocznej,..

Winpocetyna (Cavinton, Viecbrol, Vinpocetine, Vinpoton)

.. ...poprawia również ukrwienie siatkówki oka oraz ucha wewnętrznego. Substancja poprawia metabolizm komórek nerwowych, wpływa również na elastyczność erytrocytów ( czerwonych krwinek ). Lepiej wchłania się przyjmowana w czasie posiłku. Winpocetyna jest stosowana terapii zaburzeń pamięci,..

Retinopatia cukrzycowa

Retinopatia cukrzycowa

.. ...uszkodzenia bariery krew - siatkówka. Na podstawie obrazu dna oka w badaniu okulistycznym wyróżnia się trzy stopnie retinopatii cukrzycowej: retinopatia nieproliferacyjna prosta - w badaniu dna oka obserwuje się mirkonaczyniaki, krwotoki śródnaczyniówkowe, zmiany nazywane wysiękami..

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

.. ...drobnych naczyniach siatkówki. W przebiegu retinopatii związanej z nadciśnieniem tętniczym obserwuje się skurcz naczyń tętniczych siatkówki ( miejscowy lub uogólniony ), następnie stwardnienie i pogrubienie naczyń tętniczych. W badaniu dna oka zmiany te dają charakterystyczne objawy..