Siatkówka oka

Trimetazydyna (Metazydyna, Preductal, Trimetaratio)

.. ...zaburzeniami ukrwienia siatkówki oka oraz przy zawrotach głowy różnego pochodzenia. Trimetazydyna jest dobrze tolerowana, w ramach działań niepożądanych zdążają się zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Leku nie należy stosować przy współistniejącej niewydolności nerek lub/i wątroby...

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...przyczyny krążeniowe. Siatkówka - błona sensoryczna oka, odpowiedzialna za odbiór ( percepcję ) bodźców świetlnych i pierwszy etap w drodze impulsu świetlnego do kory mózgowej, jest unaczyniona przez odgałęzienia tętnicy środkowej siatkówki. Tętnica ta wywodzi się z tętnicy ocznej,..

Winpocetyna (Cavinton, Viecbrol, Vinpocetine, Vinpoton)

.. ...poprawia również ukrwienie siatkówki oka oraz ucha wewnętrznego. Substancja poprawia metabolizm komórek nerwowych, wpływa również na elastyczność erytrocytów ( czerwonych krwinek ). Lepiej wchłania się przyjmowana w czasie posiłku. Winpocetyna jest stosowana terapii zaburzeń pamięci,..

Całodobowy monitoring ciśnienia tętniczego

.. ...białego fartucha . Wykonanie badania jest także wskazane, gdy stosowane leczenie nie przynosi efektów, lub gdy mimo prawidłowych wartości ciśnienia obserwowane są zmiany w nerkach lub w siatkówce oka...

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...narządowych. Uszkodzona jest siatkówka oka ( retinopatia nadciśnieniowa ). Uszkodzone są nerki, szybko rozwijają się objawy niewydolności serca, szczególnie często dochodzi do obrzęku płuc. Istnieje także duże ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Złośliwe nadciśnienie tętnicze może stanowić..

Retinopatia cukrzycowa

Retinopatia cukrzycowa

.. ...) dotykającej naczyń siatkówki oka. Postępujące zmiany prowadzą do zaniku perycytów, powstawania mikrotętniaków, pogrubienia błony postawnej naczyń krwionośnych i w końcu do uszkodzenia bariery krew - siatkówka. Na podstawie obrazu dna oka w badaniu okulistycznym wyróżnia się trzy..

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

Retinopatia w nadciśnieniu tętniczym

.. ...drobnych naczyniach siatkówki. W przebiegu retinopatii związanej z nadciśnieniem tętniczym obserwuje się skurcz naczyń tętniczych siatkówki ( miejscowy lub uogólniony ), następnie stwardnienie i pogrubienie naczyń tętniczych. W badaniu dna oka zmiany te dają charakterystyczne objawy..

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD)

Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem (AMD)

.. ...nabłonka barwnikowego siatkówki. W postaci wysiękowej odwarstwieniu nabłonka towarzyszy rozrost nieprawidłowych naczyń, przesięki i krwotoki, z czasem włóknienie i zwyrodnienie tarczy nerwu wzrokowego. Podstawowym badaniem służącym do postawienie podejrzenia AMD i do monitoringu..

Polskie masło z kwasami omega-3 obniża ryzyko zawału serca

.. ...są ważnym składnikiem siatkówki oka. Korzystnie wpływają na funkcjonowanie mózgu, gdyż są zasadniczym składnikiem błony komórkowej komórek nerwowych. Łagodzą objawy depresji i zaburzeń pamięci. Kwasy te można kupić w aptece jako farmaceutyk. Spółdzielnia Mleczarska Sudowia w Suwałkach..

Wąskie naczynia krwionośne oka

.. ...wuj miał naczynka na siatkówce nie różowe,a srebrne.Był prawie niewidomy.Obniżył cholesterol dietą i pływał codziennie.Na poprawę krążenia używał,,Venoforton - nalewkę ziołową,wyciąg z karczocha ,a od okulisty Vicebrol.Brał też koenzym Q 10.Teraz widzi o wiele lepiej,a przedtem szklanki..

Kołatanie serca i problemy ze wzrokiem

.. ...sposób naświetlasz sobie siatkówkę, w naszym klimacie rzadko się zdarzają, ale jednak - oparzenia siatkówki centralnej - tworzące nieodwracalne blizny na dnie oka i przez to mroczki w polu widzenia - do końca życia. to,że zostaje plama przed okiem po długim patrzeniu w światło to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 510

.. ...promieni świetlnych na siatkówce. Siatkówka to warstwa komórek leżąca na wewnętrznej powierzchni oka i zawierająca komórki światłoczułe przesyłające impulsy wzrokowe do mózgu. Działanie siatkówki oka można porównać do błony fotograficznej na której powstaje obraz. W przedniej części oka..

Nastoletnia nerwica - Str. 7

.. ...pozwala ocenić stan siatkówki, naczyń krwionośnych i tarczy nerwu wzrokowego.Pomaga też rozpoznać nadciśnienie tętnicze, miażdżycę, czy cukrzycę. A co Ci lekarz powiedział??Może masz problemy z ciśnieniem. Zulka wiesz mialam badanie dna oka bo niepokoila mnie ta plamka ja ja widze jak..

Walka z nadciśnieniem wygrana

.. ...bezpośrednie napromieniowanie siatkówki oka Podsumowując da się żyć w pełni sił witalnych tylko trzeba wiedzieć , co naprawde jest w stanie nam pomóc, bo faszerowanie się lekami non stop nie uważam za dobre wyjście. Laser ten jest inwestycją na całe życie a przede wszystkim inwestycją w..

Czy to udar mózgu? po zawale i zakrzepie w stencie

.. ...powodu niedotlenienia siatkówki[wysoki cholesterol].Lekarze mówili,że nic nie da się zrobić.Okulista po rozeszerzeniu żrenic jak zajrzał do oka,to twierdził ,że obustronna zaawansowana niedokrwienna neuropatia .Jednak po ponad roku wzrok się poprawił.Nie widzi dobrze,ale może się..

Badanie dna oka na czym polega

.. ...światło.Okulista widzi jak wygląda siatkówka,naczynia krwionośne na siatkówce,oraz tarcza nerwu wzrokowego.To co widzi od razu opisuje i od razu masz wynik.Dno oka jest zmienione u osób z miażdżycą, długotrwałym nadciśnieniem,stanami zapalnymi w narządzie wzroku i in.Idąc na to badanie..

Bóle w czaszce, dziwne dzwięki

.. ...migrenie pojawiły mi się na siatkówce oka takie jakby muszki, paproszki i je widzę w postaci czarnych kropek ... tylko w jasny dzien. To się nazywa z tego co wyczytalem męty ciała szklistego. A pierwsza migrena pojawiła się w deszcz podczas palenia papierosa.. Okulista nie wiedział o co..

Bóle mięśni rąk i nóg -nerwica?

.. ...badanie bo wyszło, że na siatkówce mam krwiaka lub jakąś wybroczynę i dr pytała czy miałam kiedyś wypadek. Nic takiego nie było. Ale miałam 3 tygodnie temu taki dziwny ból oka taki drażniący jakby pod powieką był piasek i na to oko widziłam jak przez mgłę. Trwało to od rana a wieczorem..