Silny ból w klatce piersiowej

Pęknięcie wolnej ściany serca

.. ...ściany serca. bardzo silny ból w klatce piersiowej, często występuje krótkotrwała utrata przytomności, w badaniu przedmiotowym obserwuje się spadek ciśnienia tętniczego ( wstrząs kardiogenny ), obserwowane jest przepełnienie żył szyjnych. Diagnostyka pęknięcia ściany serca. ECHO serca..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...zapalenie płuc daje silny i długotrwały ból. Charakterystyczne jest układanie się pacjenta na chorym boku. Podrażnienie przepony - klasycznie rzutuje ból do ramienia lub dolnej części klatki piersiowej. W diagnostyce różnicowej tego typu bólu, należy uwzględnić ropień podprzeponowy lub..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...typowo manifestuje się silnym, dławiącym bólem w klatce piersiowej, promieniującym do lewego barku lub żuchwy, z towarzyszącym lękiem przed śmiercią i często także z dusznością. Czasami ból promieniuje do nadbrzusza lub ból w nadbrzuszu występuje jako jedyny objaw. Taką sytuację nazywamy..

Ból trzustki

.. ...przyczyną niezwykle silnych dolegliwości bólowych. Choroba często przebiega z podrażnieniem otrzewnej i porażeniem perystaltyki jelit. Ostry ból jest szczególnie silnie odczuwalny w lewym nadbrzuszu, może jednak lokalizować się również w śródbrzuszu oraz promieniować do lewej połowy..

Echo serca - Str. 53

.. ...niepokojące dolegliwości tzn. silny ból w klatce piersiowej, który narastał nawet przy nie wielkich ruchach, a o wchodzeniu po schodach nie było mowy. Dostałem w poniedziałek skierowanie na wysiłkowe( które i tak miało nic nie wykazać ) i do tego lek na uspokojenie, który trochę pomógł...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 410

.. ...całkiem dobrze,to nie jest silny lek ,więc w pózniejszym czasie był dla mnie za słaby.Na bóle w klatce piersiowej spróbuj Validol może Ci pomoże. dzieki Iwona, ale validol jest za slaby, co do coaxilu to wiem wlasnie ze daje malo skutkow ubocznych i prawie wszyscy sie po nim swietnie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 708

.. ...ponad rok ) doznawałem silnych lęków związanych z parcą zawodową, które objawiały się brakiem snu, drżeniem roą, poceniem się, kołataniem serca czy bólami w klatce piersiowej. Także w tym nałogowo paliłem marihuane. Na kilka dni przed atakiem byłem u lekarza w związku z grypą, który..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...kwietniu, miałem bardzo silny ból w klatce piersiowej, zabrało mnie ze szkoły pogotowie. Zrobiono mi wówczas ( w trakcie trwania bólu ) EKG, zmierzono ciśnienie i temperaturę. Jedynie temperatura była podwyższona. Lekarz pierwszego kontaktu po osłuchaniu zdiagnozował właśnie ZB. Od tego..

Po ablacji

.. ...któregoś dnia miałam silny ból w klatce piersiowej.Ból taki jak podczas częstoskurczu ,ale serce nie biło tak szybko. Trwał ponad 6 h.Przeszedł po wzięciu Apapu.Poza tym miewam często bardzo duże ciśnienie 150, 160 i wysoki puls od 96 - 132 ( 132 miałam w czasie owego bólu ).Ciśnienie..

Po ablacji - Str. 20

.. ...naprawdę żadna przyjemność. Silny, piekący ból w klatce piersiowej, tachykardia dająca wrażenie, że stół operacyjny się trzęsie. Najgorsze dla mnie jednak było przymusowe leżenie po zabiegu ( płasko i bez ruchu ), z bandażami uciskowymi na biodrach i pachwinach. Oprócz tego opatrunek na..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 41

.. ...problem.Poza tym dokuczliwy silny ból w klatce piersiowej.Potem przestałam jeść.Nie był to lęk przed uduszeniem.Cały czas chudłam.W końcu całkiem opadłam z sił.Popadłam w depresję i wylądowałam na oddziale zamkniętym.Od tamtej pory jest lepiej,ale co jakis czas wracają stany..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 186

.. ...Najpierw zaczeło się od silnych bólów i zawrotów głowy, miałam robiony rezonans magnetyczny który nie wykazał żadnych nieprawidłowości, następnie miałam problemy z sercem kardiolog również nic nie stwierdził. Od kilku dni mam ogromny ból w klatce piersiowej, mam takie uczucie rozpierania..

Ból w klatce piersiowej, silny ucisk na mostek

.. ...Nagle poczułem bardzo silny ból w klatce piersiowej, który promieniował do lewego boku i pleców. Pomyślałem, że może brakuje mi magnezu i potasu. Niestety tabletki nie pomogły. Ból trwał jakieś pół godziny. Potem nie umiałem zasnąć, bo serce było niespokojne. Czy ktos wie, co to może..

Chelatacja moje doświadczenia

.. ...są dwie żyły o bardzo silnym zwężeniu i zachodzi konieczność natychmiastowego wykonania angioplastyki.Obecnie jestem po angioplastyce,a Moje bóle w klatce piersiowej się skonczyły. Jeśli ktoś po przeczytaniu Mojego opisu o przebiegu chelatacji i mojej dwuletniej udręki,a jednocześnie w..

Chelatacja i jej skuteczność

.. ...są dwie żyły o bardzo silnym zwężeniu i zachodzi konieczność natychmiastowego wykonania angioplastyki.Obecnie jestem po angioplastyce,a Moje bóle w klatce piersiowej się skonczyły. Jeśli ktoś po przeczytaniu Mojego opisu o przebiegu chelatacji i mojej dwuletniej udręki,a jednocześnie w..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...dopoki nie odczuwam silnych bóli mam sie nie martwic, ale od pewnego czasu odczuwam bóle w klatce piersiowej dosc wyrazne, i co najdziwniejsze bardzo rzadko w lewej stronie, raczej po srodku i z prawej...nie wiem co o tym myslec...moze bol promieniuje?? mialam wrzody dwunastnicy i tez..

Dyskomfort w kaltce piersiowej

.. ...realny, czasami bardzo silny ból, przypominający uczucie przeciskania się czegoś zbyt dużego przez zbyt wąską i mało elestyczną gardziel. Ból ten zaczyna się faktycznie dyskomfortem a dopiero później się nasila. Czasamu powstaje w okolicy szyi i wędruje w górę na szczękę ( raz na prawą..

Ból w klatce piersiowej

.. ...pytanie ostatnio poczułam silny ból w klatce piersiowej przeszedł dopiero po dwóch dawkach nitrogliceryny( dostałam lek od teścia ) pojechałam do przychodni zrobiono EKG , wynik bez zarzutów , ale wtedy czułam się już dobrze , zbadano mi ciśnienie było 134/90 . pani doktor powiedziała ,..

Silny ból pod lewą łopatką

.. ...Od kilku dni odczuwam silny ból pod lewą łopatką, do tego od dwóch dni doszedł ból w klatce piersiowej, nasilający się np. przy schylaniu. Mam też problemy z oddychaniem. Czy to coś poważnego? Powinnam się zwrócić do lekarza, czy czekać aż samo przejdzie? Mam 23 lata. Prawdopodobnie jest..

Rozległy zawał ściany przedniej i koniuszka

.. ...zawałów w rodzinie ) - z silnym bólem w klatce piersiowej przy najmniejszym wysiłku i skierowaniem do szpitala zgłasza się na Izbie Przyjęć. EKG w normie. Zostaje hospitalizowany( no jeśli Pan tak chce.. ). Mija pobytu w szpitalu dzień pierwszy, dzień drugi, trzeci. Czwartego dnia..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 292

.. ...moje życie.Ostatnio silny ból klatki piersiowej nie ustępował przez 3 godziny,miałam wrażenie że tym razem już tego nie wytrzymam.Ból utrzymywał się przez dwa dni choć dużo łagodniejszy.Kołatanie i drżenie serca,zawroty głowy,osłabienie,obrzęk oczu,ogólnie jestem tak wyczerpana że nie..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 7

.. ...Ponoć czuje się wtedy silny i długotrwały ból w klatce. W takiej sytuacji trzeba natychmiast udac się do szpitala. Mój brat miał tętniaka rozwarstwiającego aorty.Nikt o tym nie wiedział nawet on sam;( zmarł 9 dni temu na skutek pęknięcia tętniaka;( jutro skończyłby 31 lat;( przeczytałam..

Zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, uczucie słabości - Str. 3

.. ...sobie nyny a tu nagle silny ucisk w klacie i pikawa 180/100 pogotowie lekarz przyjechał osłuchał i poszedł ogladac zdjecia w przedpokoju nic panu nie jest jego diagnoza oczywiscie zrobiłem wszystkie badania krew tarczyca od a - z ekg enzymy w serduszku itd od maja wylądowałem juz z..

Kucie w klatce piersiowej, co to może być? - Str. 2

.. ...4 :00 nad ranem... z silnym bólem * kłuciem * w klatce piersiowej !! ( z lewej strony ) )nie wiem co mi się stało... kłucie była tak silne że nie mogłam się poruszyć , leżałam na pół boku : ) chciałam się przewrócić na lewy bok ale nie mogłam nic zrobić bo jak tylko chciałam się poruszyć..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...zawałami. Główne objawy to: silny, rozpierający, piekący ból w klatce piersiowej, nie ustępuje po zażyciu nitrogliceryny, może promieniować do żuchwy i kończyny górnej, może występować też duszność. Należy jak najszybciej wezwać pogotowie, wtedy pacjent ma szansę trafić właśnie na..

Ból w klatce piersiowej po alkoholu

.. ...15 minut. Widać, że silny jest bo dziewczyna strasznie cierpi. Zaczęło się to około 3 m - cy temu. Co to może być? Proszę o rady, być może jest to coś poważnego, czego bym nie chciał. moze to byc nadkwasota żołądka 70% a najlepiej niech skontaktuje sie z kardiologiem lub lekarzem..

Bóle w klatce piersiowej, zawroty głowy, dziwne kłucie

.. ...piersiach.raz był tak silny ze upadłam w bezdechu na podłoge...byłam przerazona ale boł jak zwykle sam po krotkim czasie ustapił.jedyne badanie jakie mialam to ekg na ktorym oczywiscie nic nie wyszło!!!! a podobno to nie wykazuje nerwic i tym podobnych...czasami od bołu mam spokoj..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca

.. ...boli. Ból wieńcowy jest silny, ściskający i tak jakby ktoś postawił 10kg baniak wody na klatkę piersiową. Być może to faktycznie neuralgia międzyżebrowa i podpowiadam stosowanie leków z grupy tzw. NLPZ czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych np. ketonal, naproxen, ibuprofen itd...

Powiększenie sylwetki serca

.. ...powiekszeniem serca ,lub silnymi bólami w klatce piersiowej . Lekarz chce mnie skierować na koronografie ,a ja nie mam przekonania czy to jest konieczne .Teraz jeszcze gdzies slyszałam ze ta,,przepuklina moze dawać podobne objawy jak przy chorobie wieńcowej ,,, Wiec moze nie ma sensu..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...alkoholu mam bardzo silny ból w klatce piersiowej, który przechodzi po ok. od 5 do 10 min. Po tym czasie mogę spożywać alkohol dalej bez dalszych niepożądanych efektów. Gdy pytałam się mojego lekarza stwierdzali ze nie mam powodu do obaw i to nic poważnego. Ostatnio zaczęłam zażywać..

Nagłe bardzo szybkie bicie serca

.. ...to 180/140, do tego silny ból w klatce piersiowej. Normalnie puls mam w granicach od 95 do 120, czyli chyba też nie mało, bo to w spoczynku. Na Holterze, w momencie kiedy wchodziłam po schodach na drugie piętro miałam 190 uderzeń na minutę. Tak więc prawdopodobnie masz do czynienia z..

Ból po lewej stronie podczas kaszlu

.. ...martwic. Od 2 dni mam silny bol w klatce piersiowej przy głebokim wdechu lub przy kaszlu. Nie wiem co to moze byc, ostatnio przechodzilam zapalenie oskrzeli a teraz wlasnie odczuwam te silne bole ktore nie ustepuja i zawsze przy glebokim wdechu bardzo mnie boli. Pale fajki i boje sie ze..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 674

.. ...pół roku temu odczułam silny ból w klatce piersiowej i zaczęłam się dusić. Pojechaliśmy na pogotowie. Babka mnie zbadała i powiedziała, że to psychika. Na ekg wyszły dodatkowe skurcze, zostałam na noc w szpitalu a później mnie wypuścili. Poszłam do lekarza rodzinnego po skierowanie do..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1076

.. ...mężczyzna który poczuł silny ból w klatce piersiowej to całe szczęście zjechał bezpiecznie na pobocze, wyszedł z samochodu i sam zadzwonił po pogotowie. Nikt się nie zatrzymał by zobaczyć co się dzieje. Dobrze,że mężczyzna miał na tyle siły jeszcze by zadzwonić na pogotowie. Krysiu nie..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 16

.. ...po tym miałam bardzo silny, rozpierający ból w klatce piersiowej. Ale to było nic w porównaniu z ulgą jaką doznałam po tych dusznościach. Bo było już tak że ziewanie mi nie pomagało a czym częściej łapałam powietrze tym bardziej mnie ściskało. Teraz znacznie lepiej mi się oddycha jeszcze..

Zaburzenia rytmu, rytm bliźniaczy a wysiłek przy porodzie

.. ...dnia i nocy odczuwam silny ucisk w klatce piersiowej i ból a także duszności i zawroty głowy. Hormony tarczycy mam badane regularnie, są w normie. Magnez i potas także, zwłaszcza że w ciąży miałam częste skurce macicy, w związku z tym musiałąm regularnie brać duże ilości magnezu ( w tym..

Duszność i ból klatki piersiowej

.. ...jesli ktos trafia z tak silnymi bolami do szpitala to napewno powinien tam zostac.Napewno do czasu kiedy te bole ustapia.Ja niedawno trafilam z bolami w mostku do szpitala i fakt zrobiono mi ekg i oznaczenie enzymow czy to przypadkiem nie zawal,okazalo sie ze wszystko ok i ze to jest..

Ból w klatce piersiowej przy arytmii

.. ...poczulam dziwny silny ból w klatce piersiowej i sercu. biore metocard i magnez. czy macie podobne objawy? czy ten ból moze oznaczac cos powaznego? oczywiscie ejsli sie powtorzy udam sie syzbko do lekarza...

Dziwny ucisk w górze klatki piersiowej

.. ...incydencie związanym z silnym bólem zamostkowym - wówczas EKG także było w normie, a badanie enzymów nie wykazało niczego niepokojącego.Kilka dni temu wykonałem dodatkowo RTG klatki piersiowej i nie stwierdzon żadnych niepokojących zmian. Tymczasem objawy te utrzymują się. Mówiąc..

Ból po lewej stronie klatki piersiowej podczas głębokiego oddychania

.. ...obiadową.Ból byl tak silny,że myslałem,ze zejde.poszedłem do apteki gdzie mi zmiezono ciśnienie 130 na 90.Silny ból ustal dopiero gdy wróciłem do domu ok.18,usiadłem i odpocząłem.Co to może być. nigdy nie miałem żadnych problemów z sercem.aha ból odczuwam tak jaby ktos mi wsadzal palca w..

Bóle w klatce piersiowej przy gwałtownych ruchach

.. ...W sobotę dopadł mnie silny ucisk w klatce piersiowej+pleców połączony z fatalnym samopoczuciem. Dodam że takie sytuacje zdażają mi się nawet jak siedzę spokojnie. Skoro masz dobre ekg i usg serca to pewnie nie jest zle, ale warto pochodzić po lekarzach i poszukać przyczyny. w kolko..

Bóle po rzuceniu palenia

.. ...wstrętu do papierosów, silnych zawrotów głowy graniczących z utratą przytomności lekki ból w klatce piersiowej i silne gorące pieczenie * swędzenie * w płucach, * brak powietrza * z częstym kłuciem,od tygodnia stan jak na * kacu * senność, zmęczenie, stan depresyjny, lęk przed śmiercią...

Bajpasy i ataki dusznicy bolesnej

.. ...operacji 6 miesięcy mam silny ból w klatce piersiowej z prawej strony W szpitalu zarazili mnie gronkowcem skórnym mam problemy z nerkami czy to ma związek proszę niech mi ktoś napisze. Moja psychika też jest słaba biorę leki miałam juz anemie teraz mam wysypke wszystkimi objawami się..

Ból mięśni z lewej strony ciała

.. ...Mam podobne .Podczas silnych ataków nerwicy mrowila mi lewa reka noga i policzek , w nocy to dretwienie wyrywalo mnie ze snu! okropienstwo.Byc moze doprowadzasz sie do hiperwentylacji , i po tym bola cie miesnie i klatka piersiowa. bierz magnez z potasem i mniej stresu .Może jeszcze..

Bardzo silny ból z prawej strony klatki piersiowej

.. ...dni odczuwam bardzo silny bol, z prawej strony klatki piersiowej tak jak by pod zebrami, przy kazdym moim ruchu jak by skurcz ktory strasznie boli ? co to mozebyc ? proszeo pomoc ! Witam najlepiej to idz do lekarza, bo jak ktos ma Ci pomoc, najprawdopodobnie jest to nerwobol,ale mozna..

Niedobór magnezu czy coś poważniejszego?

.. ...Początkowo pojawił się silny zawrót głowy w ciągu dnia, gdy położyłem się spać, kłucie po lewej stronie klatki piersiowej, po nieprzespanej nocy, następnego dnia zrobiłem EKG - wyszło OK, bez problemów z sercem. Lekarz przepisał MG + B6 2 x dziennie ( 1 tab. - 51 mg ) + Bellergot na..

Bóle serca i walenie w klatce

.. ...wielki chłop, młody, silny przyszedł, a się zamartwia * . Zbadała mnie, nic nie wykazało. Powiedziała, że się przejmuję bez sensu, że za mocno itp. ( Potem byłem u lekarza rodzinnego, przepisał mi środki na uspokojenie jedynie ). Muszę przyznać, że w ciągu tego czasu zrobiło się znacznie..

Ból w klatce piersiowej

.. ...wieloletnie stosowanie roznych silnych stymulantow np. amfetaminy, ktora moim zdaniem moze * rozwalic * organizm na 2 sposoby * : albo samym dzialaniem stymylujacym i przez to jakims przeciazeniem serca, tetnic, czy nawet doprowadzic do zawalu, czy wylewu / i pod katem psychicznym bo..

19 lat utrzymujące się Wysokie ciśnienie bóle w okolicy serca

.. ...puls. Towarzyszy mu silny ból za mostkiem i z lewej strony klatki piersiowej. Leczyłem się na depresję, ale zrezygnowałem, bo moje nastawienie do życia polepszyło się. Znów zaczęło mnie wszystko cieszyć. Niestety pozostały dolegliwości ze strony serca. Czytając ten temat zląkłem się..

Bóle po prawej stronie w klatce piersiowej

.. ...jak wstalam poczułam silny ból po prawej stronie na plecach pod łopatka. mam takie same objawy jak ty wiktor.Dzisiaj rano gdy sie schyliłam ból był taki nieznośny ze mdlałam i miałam mdłości , ból sie utrzymał 2 godziny mimo ze wziełam ketonal ( 3x 50mg ) i no - spe( bo myslalam ze to..

Bóle w klatce piersiowej i skurcze dodatkowe

.. ...nagle dziwnie bardzo silny skurcz po srodku klatki.?? Lub dziwne kołatanie serca, jakdyby cos mi przeskakiwało w sercu i wtedy zaczyna sie szybsza akcja i cisnienie wzrasta. Miałem takie 2 napady dłuzsze po których stwierdzono za mało potasu, potas biore regularne. Jednak te skurcze..

Stan przedzawałowy? mam niedomykalność zastawki dwudzielnej

.. ...do nd i był to bardzo silny ból. W nd już zaczynał łagodnieć. Był umiejscowiony dokładnie na środku klatki piersiowej. Był silny nie kłujący ( takie zazwyczaj miewam ) i w zasadzie trwał bez przerwy, a każdy ruch go potęgował. Też jestem zdania, że to nie stan przedzawałowy a z drugiej..

Ból w klatce piersiowej po lewej stronie

.. ...nagle obudził mnie tak silny ból w mostku że nie mogłam się ruszyc ani swobodnie oddychać. w ubiegłm roku leciałam samolotem do egiptu. Około godziny przed wylotem kupiłm sobie jeszcze kawę żeby spokojnie się napić. W tym momencie zdrętwiał mi prawa ręka. Taki stan utrzymywał się przez..

Bardzo proszę o pomoc

.. ...sie strasznie miałam silny ból w klatce piersiowej nie mogłam się podnieść miałam silna zadyszke,drętwiało mi całe ciało czułam jakby puchło mi gardło bałam sie ze kazdy kolejny dzien to ostatni juz moj.Zaczelam brac leki na grzybice bo lekarz rodzinny stwierdzil ze to moze byc grzybica..

Szybko się meczę, czasami piecze mnie w mostku a badania nic nie wykazują

.. ...ponownie zaczełam odczuwac silny ból w klatce piersiowej w rękach i czułam ,ze stracę przytomnośc ale w tym momencie lekarz doszedł do tetnic i stwierdził obkurczanie tętnicy.Podano mi nitro dowieńcowo i ból ustąpił.Parę godzin wstecz ta sama tetnica zamkneła sie w sposób krytyczny..

Ataki pod piersią po lewej stronie

.. ...lewej stronie. Jakby ból związany z płucami, szczególnie nasila się rano. Byłem już u lekarzy, na chwilę obecną znaleźli chlamydię i nerwicę, a czeka mnie jeszcze kilka badań, ale liczę na to że będzie ok...

Silny, nagły ból w plecach na wysokości klatki piersiowej

.. Obudził mnie silny ostry ból w środku nocy po lewej stronie pleców, na wysokości klatki piersiowej. Ponadto nie mam żadnych dolegliwości. Ból jest ciągły, najsilniejszy ( kłujący ) przy wszelkich ruchach ciała, wdechu, leżeniu. Najwygodniej jest siedzieć lekko pochylonym, wtedy ból jest znośny. Mam 23 lata...

Przeszywający ból w klatce piersiowej i duszności

.. ...występujący co jakiś czas silny, przeszywający ból w okolicach serca ( trwa zazwyczaj kilka lub kilkanaście sekund, a jak się poprzesuwam, to przestaje ). Czasem powraca wiele razy dziennie. Nie mogę przez niego nabrać powietrza. Co jakiś czas mam też chwilowe, silne, przeszywające bóle..

Wysokie ciśnienie = popsuty ciśnieniomierz

.. ...Dostaję także czasem silnych bóli w klatce piersiowej, serce wali jak szalone. Mam też wysoki cholesterol ok 220. Kardiolog powiedział mi dziś że takie ciśnienie to pewnie wynik popsutego ciśnieniomierza bo u niego miałem 120/80. Mam 24 lata i przy opisanych objawach stwierdził że jestem..

Bół w klatce piersiowej

.. ...bardzo silny bół w klatce piersiowej po lewej stronie przy pochylaniu głowy do przodu ból jest najsilniejszy z rana po przebudzeniu bół jest silny kłujący niewiem czego to może być przyczyna prosze o pomoc..

Ból klatki piersiowej podczas zawału? Nie zawsze!

Ból klatki piersiowej podczas zawału? Nie zawsze!

.. Ucisk i ból w klatce piersiowej to najbardziej znany objaw zawału mięśnia sercowego, ale – jak wykazali naukowcy z Instytutu Badawczego w McGill University Health Centre – aż 1/5 kobiet poniżej 55 roku życia nie doświadcza tego symptomu. Brak dolegliwości bólowych w klatce piersiowej podczas..