Skrót ng ml

Ciśnienie krwi i tętno

Ciśnienie krwi i tętno

.. ...z ciśnieniem 120/80. Skrót RR oznacza Riva - Rocci ( dla uczczenia włoskiego lekarza, który jako pierwszy skonstruował aparat do mierzenia ciśnienia ). 120 - oznacza wartość ciśnienia skurczowego. 80 - oznacza wartość ciśnienia rozkurczowego. mmHg - jednostka pomiaru ciśnienia -..

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

MCHC (średnie komórkowe stężenie hemoglobiny)

.. ...erytrocytów ). MCHC to skrót od angielskiego: Mean Corpuscular Hemoglobin Concentration, czyli: średnie komórkowe stężenie hemoglobiny. Parametr ten powinien zawierać się w granicach od 32 do 36 g/dl krwi ( górne i dolne granice normy mogą różnić w badaniach pochodzących z różnych..

Struny ścięgniste i rzekome

Struny ścięgniste i rzekome

.. ...łatkami zastawek, ale przebiegają poprzecznie, łącząc wspomniane mięśnie ze ścianą komory. Struny rzekome są często wykorzystywane przez układ bodźcoprzewodzący serca jako swego rodzaju droga na skróty ...

Miano ASO

.. ASO to skrót od antystreptolizyna O. ASO to substancja blokująca działanie jednego z enzymów paciorkowcowych ( streptolizyna O ). Odczyn ASO jest wykorzystywany do potwierdzania przebytego zakażenia paciorkowcowego ( angina paciorkowcowa ) oraz w diagnostyce choroby reumatycznej. Za znamienny uważa się..

TIA  (przemijające ataki niedokrwienne)

TIA (przemijające ataki niedokrwienne)

.. TIA to skrót angielskojęzycznej nazwy jednostki chorobowej po polsku zwanej przemijającymi atakami niedokrwiennymi ( ang. Temporary Ischaemic Atacks ). Przyczyną wystąpienia chwilowego niedokrwienia mózgu może być nagły spadek ciśnienia u osób ze zwężonymi naczyniami szyjnymi, zaburzenia rytmu, lub..

fT3 (trijodotyronina) i fT4 (tyroksyna)

.. T3 i T4 to skróty od nazw hormonów tarczycy, odpowiednio trijodotyronina oraz tyroksyna. W toku diagnostyki chorób endokrynologicznych dotyczących gruczołu tarczowego ( nadczynność, niedoczynność ) oznacza się standardowo poziom TSH. Jest to hormon tropowy, wydzielany w przysadce mózgowej. Jego zadanie..

Hematokryt

Hematokryt

.. ...badania hematokryt jest skrótowo zapisywany jako Ht . Dostarcza on informacji, jaki procent krwi stanowią elementy upostaciowane, konkretnie erytrocyty czyli czerwone krwinki. Normy są różne w zależności od płci i wieku badanej osoby. Dla dorosłych normy hematokrytu to 37 - 47% u kobiet..

Wskaźnik sercowy

.. ...przyjęte anglojęzyczne skróty odpowiednio SV - systolic volume i HR - heart rate ). Organizm ludzki zawsze dąży do utrzymania równowagi ustroju. Spadek pojemności wyrzutowej serca, np. na skutek niewydolności mięśnia lewej komory, pociąga za sobą mechanizmy kompensacyjne mające na celu..

Zespół CREST (lSSc)

Zespół CREST (lSSc)

.. ...najczęściej używa się skrótu lSSc - ang. limited systemic sclerosis. Starsza nazwa - zespół CREST - zawierała w sobie pierwsze litery głównych objawów tego zespołu: C - calcinosis - zwapnienia w obrębie tkanek miękkich; R - objaw Raynauda; E - esophagal dysfunction - zaburzenia czynność..

APTT (czas kaolinowo-kefalinowy)

.. APTT to skrót od nazwy jednego z parametrów oceniających wydolność układu krzepnięcia krwi. Parametr jest również znany jako czas kaolinowo - kefalinowy. Wartość APTT odzwierciedla funkcję tak zwanego wewnątrzpochodnego toru aktywacji trombiny. Jest to część kaskady krzepnięcia krwi zależna od czynników XII,..

Skuteczne leczenie nadciśnienia możliwe też po 80-tce

.. ...międzynarodowych badań o skrótowej nazwie HYVET, o których poinformowano 31 marca na ostatnim Kongresie American College of Cardiology, dowiodły, że leczenie nadciśnienia u osób po 80 - tce jest skuteczne i bezpieczne. Badaniami objęto niemal 4 tys. pacjentów z nadciśnieniem po 80. roku..

Echo serca - Str. 7

.. ...Proszę o wyjaśnienie skrótów IM i IT co one oznaczają? Nie mam nadciśnienia a wręcz przeciwnie, moje RR po wysiłku 90/60mmHg Dziękuję. IM , IT - niedomykalnośc odpowiednio zastawki mitralnej i trójdzielnej; śladowa w granicach fizjoligicznej. Dokladnie tak , echo w normie. Wiotka..

Echo serca - Str. 35

.. ...oznaczają te wszystkie skróty? Bardzo zależy mi na odpowiedzi!!! Z góry wielkie dzięki!!!! Pani Izabelo, bardzo prosze o wyjaśnienie co oznacza PPM wygina się w skurczu do LP ( chyba albo LK ) nie spełniając jeszcze kryteria dla rozpoznania wypadania płatka ( jakie są graniczne normy od..

Echo serca - Str. 40

.. ...mi rozszyfrować ten skrót, może chodzi o MIBI, Informuję, że metoda była poddana weryfikacji scyntygrafią perfuzyjną wysiłkową, która to wykazała 100% zgodności metody Satro pod względem czułości i 48 pod względem swoistości. Zalecono wyrównanie tych parametrów i obecnie czyłość to 93%..

Echo serca - Str. 44

.. ...za 2 tyg. Co oznacza skrót HD, chyba że to HP? Czy to norma u dziecka? Czy może to być serce płucne? Pytam, bo lekarz pediatra uspokajał. Z góry dziękuję. Nie jestem specjalistą, więc trudno mi sie wypowiadac co do parametrów podanych w echo ale rozumiem, że musiał być jakis powód..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 29

.. ...podajesz parametry i skróty typu SV - Tach, których my, laicy nie rozumiemy. Był co prawda wśród nas przez pewien czas lekarz ( Czarek ), ale od jakiegoś czasu się nie pojawia. On zapewne udzieliłby Ci rady, ja nie czuję się kompetentna, bo nawet nie wiem, co to jest extrasyptolia:(..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 41

.. ...jako ,job,teraz chcę skrótem od imienia więc ,gabi,.Chciałam wrócić do tematu dzieciństwa przy boku ojca alkoholika którego też miałam nieszczęście doświadczyć. Mój tata był wspaniałym człowiekiem, pracowitym dbającym o rodzinę ale tylko kiedy był trzeźwy ale niestety jak Go dopadło to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 320

.. ...Iwonko to tylko wielki skrót wczorajszego dnia - bo działo się jeszcze więcej Czarna ja mam numer telefonu i gg do Czarnaski jak chcesz to odezwij się na moje gg 1314634. ok, nabiore troche odwagi i przekręce do niej, znamy sie w zasadzie bardzo krótko i tylko z forum, ale może sie nie..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...Rytmu. AVNRT i AVRT to 2 skróty okreslajace częstoskurcze nawrotne. AVNRT to nawrotny częstoskurcz wezłowy a AVRT to nawrotny częstoskurcz przedsionkowo - komorowy. Ten ostatni żeby się pojawić musi mieć do dyspozycji tak zwaną drogę dodatkową przewodzenia przedsionkowo - komorowego...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 245

.. ...rezultaty a nie sposoby * na skróty * . Tabletki pomagają, ale same nie załatwią problemu. Wiem to po sobie. Myślę Demi,że może zabrakło Ci wytrwałości,żebyś trwał w tym zdrowym odżywianiu, bez używek, ruch itd tak jak robiłeś. Myślę,że za jakiś czas to by przyniosło efekty. Wiem,że to..

CK-MB - Str. 2

.. ...przeoczyłam !!tzn jakimi skrótami jest to oznaczone na wyniku?? Mam prze sobą bardziej szczególowe badanie krwi ,ale mnie ono nic nie mówi !! Oznaczenia w nim to dla mnie czarna magia!! Najczęściej jest oznaczenie CPK , a nizej CP - MB ( często podany jest procent ).Ale jesli troponina..

Wydruk Echo serca

.. ...Czy jest ktos na tym forum kto mogłby mi wytlumaczyc oco chodzi przedewszystkim ze szczątkowym płatkiem niewieńcowym, sladowym AI ( od czego to jest skrót ), i z steoroza? steozy mialo byc a nie sterozy..

Dodatkowe skurcze - Str. 156

.. ...który to bo mam inne skróty, nie mam LP LK tylko np LVdD albo LVsD. Poza tym czekam na wynik drugiego holtera ciekawe co w nim będzie, ile tego było w porównaniu do tego co czułem. Stan psychiczny kiepski :( * Podstawową metodą pozwalającą ocenić nieinwazyjnie wysokość skurczowego..

Dodatkowe skurcze - Str. 259

.. ...Być może poszedłem na skróty a być może jednak tak musiałem. I tyle. Forum w Twoim przypadku spełniło swoją rolę. I o to chodziło. Zdrowia, miłości, powodzenia, a i szerokości. Do ~greg. Ja nie mam żadnych skutków ubocznych, może dlatego że nie biorę zbyt dużych dawek. Jedyną rzecz jaką..

Dodatkowe skurcze - Str. 278

.. ...MET * ach, ale co ten skrót oznacza to nie wiem, ja w swojej próbie wypracowałem obciążenie 10 MET. Do ~adam. A wiesz co to Google ? Mnie to zajęło jakieś dwie minuty a to tylko mała część duuuużego artykułu. * * * Ocena tolerancji wysiłku. Wielkość obciążenia w przypadku wykonywania..

Krew i mocz - co oznaczają te wartości?

.. ...sobie co oznaczaja te skróty i jakie sa normy dla faceta w wieku 33 lat ) KREW: WBC: 6.7 RBC: +5.67 HGB: 16.6 HCT: 47.1 MCV: - 83.1 MCH: 29.3 MCHC: 35.2 PLT: 189 YMPH%: 35.8 MXD%: 10.1 NEUT%: 54.1 YMPH: 2.4 MXD: 0.7 NEUT: 3.6 RDW - SD: 34.9 PDW: 13.6 MPV: 11.5 P - LCR: 35.9 MOCZ GLU:..

Niedomykalności zastawek

.. ...komory serca. To tylko skrótowa sytuacja. Tak, że wydaje mi się, iz nie możesz bagatelizować sprawy. Serce ma sie tylko jedno. Pozdrawiam. Może tutaj uzyskasz lepsze informacje. Conka to świetny fachowiec i dobry człowiek. http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35361 Najważniejsze jest..

WPW co to jest?

.. ...proszę o wyjaśnienie tego skrótu!!! http://kardiologia.prv.pl/w.htm - wystarczy poszukac... Najprawdopodobniej jest to zespół Wolfa - Parkinsona - White`a polega on na istnieniu dodatkowej drogi przepływu bodźców elektrycznych z przedsionków do komór fizjologicznie występuje tylko jedna..

CTI większe lub równe SR

.. ...wyjaśnić tajemniczy skrót: Wykonano blację CTI= * SR Gwiazdka którą widzicie w treści powinna być strzałką w prawo. Coś źle wyświetliło. znaki: cudzysłów, apostrof, mniejszy od, większy od, są zamieniane na gwiazdki aby uniemożliwić różnorakie manipulacje, nazwijmy je * hakerskie * ,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 267

.. ...już przetartymi, na skróty, a więc po co myśleć o tym ,że będzie ok, jeśli od jakiegoś czasu myśllimy tylko o tym, jak nas znajdą nieprzytomnych, jak dopada nas ciężka choroba, wypadek. to już wiemy : ) i tym się zadręczamy!!! powinniśmy życ świadomie !!! myślimy - działamy..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 7

.. ...pedowi do szczęścia na skróty , poprzez picie i ćpanie. Byłam w związku spółuzależnionym, wiec wiem co alkohol robi z ludźmi.Uczestnicze w grupie wsparcia, więc wiem jakie sa konsekwencje picia i zażywania narkotyków.To pytanie zwiadczy o wielkiej niedojrzałości zyciowej, czy MAM UMRZE C..

Analiza EKG (foto)

.. ...http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:EKG_complex.png&filetimestamp=20041213153148 http://pl.wikipedia.org/wiki/Skr%C3%B3ty_u%C5%BCywane_w_medycynie http://pl.wikipedia.org/wiki/Zawa%C5%82_mi%C4%99%C5%9Bnia_sercowego#Zapis_EKG..

Renty, zasiłki rehabilitacyjne, zasiłki chorobowe

.. ...starać się o rentę - skrótem: choroba - i zasiłek chorobowy ( L4 ) - musi trwać 180 dni - i nie rokować wyleczenia, miesiac przed upływem tych 180 dni trzeba złożyć dokumenty do ZUS - u zaświadczenie o stanie zdrowia ( druk bierze się z ZUSu ) - wypełnia lekarz prowadzący, ksero historii..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...To taki telegraficzny skrót tego co udało mi się dowiedzieć. ja chodze do specjalisty w poznaniu. jesli chcesz namiary to napisz, moje gg 6013137 lub sewa12@gazeta.pl byc moze masz zweżona tetnica w nerce czy cos takiego - wtedy tabletki nic nie pomagają, trzeba zrobic zabieg i poszerzyc..

Wynik Holtera, czy się martwić? - Str. 2

.. ...dzięki. Zespół WPW to skrót od zespołu Wolffa - Parkinsona - Whitea, czyli inaczej zespołu preekscytacji. Mówiąc w skrócie niektórzy ludzie ( inaczej niż większość ) mają dodatkowe połączenie między przedsionkami i komorami czyli to pobudzenie elektryczne w sercu przebiega troszkę inną..

Betaloc to hormony?

.. ...zastanawiają mnie te napist tzn skróty tych dni tygodnia na opakowaniu. ja biore 100 mg dziennie a mam dopiero 19 lat, od 3 miesiecy mam stymulator ja również mam Betaloc Zok 25 i Isoptin 40 i czuje się po nich dobrze, w listopadzie mam miec ablacje i ie wiem czy sie jej..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 2

.. ...Maria. Mario! AF to skrót od angielskiego ATRIAL FIBRILLATION , czyli migotanie przedsionków,często stosujemy ten skrót wśród osób z miganiem.POZDRAWIAm i jeszcze raz namawiam na ablację w IK lub CK ANIN.Dużo informacji od osób, które przeszły ablację znajdziesz na FORUM pod tytułem..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 3

.. ...ktoś wie co oznacza skrót PAF/ AFL na skierowaniu na ablację. Do Marii.Witaj, tak byłam na holterze i miałam na sobie gąszcz kabelków i plasterków. * Udało * mi się też załapać na migotanie w trakcie holtera, nie było to miłe ale jak na zamówienie. Wynik we wtorek. Niestety nie miałam w..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 21

.. ...Dziękuję, za wyjaśnienie skrótu. Nie przyszło mi do głowy, ze to chodzi o Płocką. Ja jestem warszawianką - więc tą placówkę znam. Obecnie jestem leczona w innym szpitalu, gdyż tam mam opiekę otolaryngologiczno - pulmonologiczną. Co do serduszka - jestem pod ścisłą opieką Instytutu..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 3

.. ...sprostowanie mario77 to skrót od Mariusza z 77r, ale może być i Pani Maria. Serdecznie pozdrawiam i życzę udanych wycieczek i dużo zdrowia. Witam Mariusza 77 .Witam Panie i Panów. Panie Mariuszu dobrze że Pan idzie już na operacje Z takim tętniakiem nie wolno zwlekać. Ja miałem 49mm i..

Zastawka dwu płatkowa u dziecka

.. ...dobzre odczytuję to skrót od zwężenia zastawki aortalnej. Nie mam pojęcia jak jest wielki gradient. Koniecznie konsultój w odbbrym ośrodku o dopbrego specjalisty. Być może, że nie będzie takiej potrzeby jeśli jest to zwężenie, ale z tego co obserwuję z czasem niektóre dzieciaki mają..

Echo serca, co oznaczają skróty?

.. ...niedomykalność mitralna ( + ) niedomykalność trójdzielna ( + ) jakby ktoś mógły ocenić to będę bardzo wdzięczny bo po tych skrótach nic nie rozumiem. Jak dla mnie to wyniki w normie, to sa skroty z angielskiego...

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...zdekomp.( nie rozumiem tego skrótu,i czy to oznacza że jest po zawale?? ) utrwalone migotanie przedsionków nefropatia miażdżycowa zwyrodnienie kregosłupa piersiowego u ojca stwierdzono zastój wątrobowy,płucny,szybka niemiarową akcje serca,cechy niedotlenienia m.lewej komory,UKG -..

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób? - Str. 18

.. ...mogłem wam choć tak skrótowo opowiedzieć moją historie. Przez te ponad rok czasu, doświadczyłem że bardzo pomaga rozmowa na temat tej paskudnej choroby. Jeśli ktoś miałby ochote porozmawiać o tym wszystkim, prosze pisać ( gg 5668136 ). Musimy w koncu jakoś sobie pomagać : ) Pozdrawiam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 331

.. ...Milena a ty używasz skrótu od Dominiki? Ile masz lat jeśli można wiedzieć? Sorki ,że pytam ale dopada mnie ciekawość bo bardzo mało o Was wiem . Lenko witam cię serdecznie wcale sie tym kochana nie przejmuję !! Napisz jak sie czujesz ja jak juz pisałam niezle : ) )oby tak dalej..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 405

.. ...,że umieram.To tylko skrót tego co się przydarzyło mi po długiej przerwie. Pa ,pa skarbie! Dorotko skarbie właśnie przeczytałam że też cię to cholerstwo dopadło chyba tak jak u mnie po odstawieniu leku i taka reakcja ,trzymaj się skarbie i walcz Domi ja chyba też nie mogę brać..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 603

.. ...indywiduum, żal.pl soso - skrót od straszny osioł smrodzący oszołom - tobie zyczymy tego w pierwszej kolejności i trzymamy za to kciuki. hahahaha!!!Marek to najzabawniejszy skrót jaki kiedykolwiek widziałam !! Udało Ci się!!!! Super - hihihihihihi Buziol dla Ciebie!!Pa! Marek60 - pomimo..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 795

.. ...Sms był długi i pisany skrótami więc najpierw musiałam wszystko rozszyfrować i zinterpretować po swojemu. Myślę ,że wiadomość na forum przekazałam bezbłędnie . Iwonko odpoczywaj ,niczym się nie martw .Ja w wieku 25 lat przeszłam poważną operacje ginekologiczną i jakoś do dziś mam święty..

Zastawki fizjologiczne

.. ...niedomykalności zastawki mitralnej ( dwudzielnej ). TI - dla niedomykalności zastawki trójdzielnej PI - prawdopodobnie dla niedomykalności zastawki płucnej RV - prawa komora serca Pozdrawiam serdecznie Ola..

Sprawa neurologiczna

.. ...nie moge uzyskac informacji jesli chodzi o eeg. Zapis jest poprawny, ale nurtuje mnie pewna sprawa, a minowicie co oznacz skrót RZ, a w moim przypadku RZ nieobecny? z góry bardzo dziekuje za wyjasnienie...

Leczenie nadciśnienia

.. ...siostra bierze acd to skrót od nazw leków ale dokładnie nie pamiętam wiem że jest tam diuresin i jeszcze dwa. pozdrawiam paweł nie wierzcie facetowi. Jest dystrybutorem i po prostu chce wcisnąć ludziom jakieś badziewie Ja natomiast nie jestem dystrybutorem . Ale jeśli chodzi o soki ,to..

Bicie serca przy wdechu

.. ...występowanie, albowiem mówiąc skrótowo: miarowi żyją krócej * dlaczego miarowi zyja krocej ?? dziwne sadzilem ze odwrotnie * Miarowi * w tym wypadku znaczy * mający tzw. sztywny rytm serca * , co - jak podkreśla autor - jest patologią. Nie chodzi oczywiście o to, że ludzie wolni od..

Wynik RBBB na EKG

.. ...Vex, bez pauz RR * 2000ms. Tachykardia zatokowa Proszę pomóżcie mi w interpretacji bo na wizytę u kardiologa dziecięcego musimy swoje odczekać, a te cyfry i skróty nie dają mi spokoju. Z góry dziękuję...

Wdech/wydecha tętno

.. ...występowanie, albowiem mówiąc skrótowo: „Miarowi żyją krócej”. * Dzięki Bogu bo ja tez sie bałem. Jak wdycham to tetno przyspiesza - pozniej zwalnia i w miare glebszego wydechu przyspiesza...

Nawracjąca opryszczka

.. ...potocznie określani skrótową nazwą DQ2 - dodatni. Choroba występuje często w tych samych rodzinach, w których są chorzy na celiakię. Opisywano nawet bliźnięta jednojajowe, z których jedno chorowało na celiakię z zanikiem kosmków jelita cienkiego, a drugie na chorobę Duhringa. W chorobie..

Interpretacja ECHO serca

.. ...nawiasach i te wszystkie skróty i jakie są normy bo nigdzie nie mogę tego znaleźć w internecie Nie znam sie za bardzo, ale wydaje mi sie że masz klasyczny zespół barlowa z niedomykalnością zastawki. Tu juz ktos udzielał ci odpowiedzi wcześniej : http://forum.kardiolo.pl/temat2765.htm..

Opryszczka narządów płciowych nie ustępuje po lekach

.. ...potocznie określani skrótową nazwą DQ2 - dodatni. Choroba występuje często w tych samych rodzinach, w których są chorzy na celiakię. Opisywano nawet bliźnięta jednojajowe, z których jedno chorowało na celiakię z zanikiem kosmków jelita cienkiego, a drugie na chorobę Duhringa. W chorobie..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 40

.. ...Aniu doprawdy bardzo skrótowy post jak na panią polonistkę : ) ) Czekam na cos więcej: ) ja sie nie moge poddac!! zbyt mocno wierze w to ze * jeszcze bedzie normalnie, jeszcze bedzie przepieknie * walcze tez z natrenymi myslami - jedna osoba z forum polecila mi zeby je zaakceptowac i nie..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 74

.. ...musze powymyślać jakieś skróty do pracy - bo mimo że mam trochę dalej niż z ostatniego mieszkania dalej mam zamiar chodzxić na piechotę : ) przynajmniej już buty powykańczam i będzie pretekst, żeby nowe kupić ... no nic wracam do pracy buziaki Cześć dziewczyny, długo nie pisałam,..

Wyniki badań echa serca i prośba o interpretacje wyników

.. ...dowiedzieć sie co oznczają skróty na echu serca AO,LA,IVSD,PVD,LVDD,LVDS,EF,RVDD,EFs, z kolei na innym aparacie podano LKr,LKs,pmk,tź,PK,,łuk,piers,LP,PP. W tym ostatnim badaniu LKr=6,8 cm LKs - 4,8 cm pmk=1,2 cm tś=1,0 cm PK=2,5 cm Ao=3,6 cm łuk=3,4 cm piers=2,5 cm LP=6,4 cm PP=5,4 cm..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...bardzo często idą na skróty i pytają o to samo. A można poczytać. Niestety wszystkie fora są traktowane jako darmowy gabinet internetowy i zadawane nieraz powtarzające się pytania że lekarze zaczynją uciekać z takich for a szkoda bo tracą na tym naprawdę potrzebujący. Tak byłam u..

Pomóżcie usg serca i echo serca jakie sa moje rokowania

.. prosze o intepretację Usg serca Akineza segm.przypodstawnego ściany dolnej hipokineza ściany tylnej i segm.pozostałych ściany dolnej.Dobra funkcja skurczowa pawej komory.Fala zwrotna mitralna +nieistotna.Pogrubiale brzeżne płatki zastawki aortalnej o dobrej ruchomosci bez cech wady.Śladowa fala zwrotna..

Echo serca wyniki pomoc - Str. 2

.. ...wyszło mi że mam wypadanie płatka zastawki mitralnej i miałam we wnioskach napisane dwa skróty które nie wiem co oznaczają: IM i IP czy mógłby ktoś mi powiedzieć co one oznaczają z góry bardzo dziękuje...

Wysokie ciśnienie a wcześniej było idealne - Str. 2

.. ...wiem ( chodzi mi o ten skrót ) , ja nie mam sposobu Pozdrawiam Hej sercowy,przyznsm ze zmartwiles mnie trochę.Nie wiem ile masz lat ale przestraszylam się kiedy przeczytałam ile bierzesz lekow na nadcis.a i tak ono Ci skacze.Jak to możliwe ze te leki nie chronią przed skokami?Ja biorę od..

Leki na wysokie ciśnienie

.. ...wiem ( chodzi mi o ten skrót ) , ja nie mam sposobu Pozdrawiam macready - idz koniecznie do innego lekarza!! Moim zdaniem nie ma zadnego wskazania do podwyzszania dawki leku i to w tak mlodym wieku...co ty bedziesz bral jak bedziesz mial 40 lat???? No dziwne to wszystko. Ja tez mialam..

Czy może mi ktoś pomóc przejść przez ten medyczny bełkot??? (PILNE)

.. ...wyjaśnienie znaczenia skrótów koleżanko niestety nie jestem kardiologiem i ich nie znam. Pracuję jako przedstawiciel handlowy i gdybym podał ci symbol DSM 6x40 wiedzałabyś o co chodzi???? Jeśli masz mnie obrażać to lepiej omiń ten tag!!! obrazac nie powinna, ale skoro ci nie wystarczy ze..

Pieniądze przy kardiomiopatii przerostowej

.. ...Widzę,że że myślisz. ALE na skróty się nie da...Ja też mam tę chorobę.Najlepiej jak będziesz prowadził oszczędzający tryb życia np.nie palił papierosów i wydawał kasy na zbędne zakupy.stosując się do zaleceń lekarzy możesz prowadzić naprawdę fajne życie niekoniecznie naszpikowane..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 5

.. ...sposoby na zycie na skróty, kiedy nie chcemy jak dorośli sie na bieżąco * lekcji * - uczyć. Przed czym nas chroni nasza choroba * przed dorastaniem samodzielnoscią. Co nam zapewnia ze strony bliskich ? wsparcie i wiele innych korzyści. Z czego okrada nas nerwica ? z wolnosci i z radosci..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 7

.. ...łatwiejszych dróg na skróty, przez bezdroża, pozwala nam na to BÓG. Lecz droga nam przeznaczona sprowadzi nas z powrotem,, z pomocą chorób, cierpień , po to istnieją KŁOPOTY ! Gdy pytać sie zaczniemy, DLACZEGO CHORUJEMY, odpowiedź w CZYM BŁĄDZIMY, od Duszy - dostaniemy ! Że z drogi..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 8

.. ...Mam nadzieje, ze ten skrótowy przeglad tamtej strony dostarczy komus sensownego wyjasnienia, co u niego jest pochodzenia nerwicowego a nie somatycznego.Podaje link na te strone, gdyby ktoś chciał jej sie przyjrzec dokładniej, ale odradzam to osobom, ktore mogą sobie * przybrać * nowe..

Co się dzieje ??? Może ktoś wie ???

.. ...namedytować, zeby stac sie osoba szczęsliwa, a czytanie takich stron, to droga na skróty. Zapraszam tez na mój watek * Lęk jest naszym przyjacielem * , na ktorym podałam namiary na inne fajne materiały.Pozdrawiam..

Co to za skróty

.. ...skróty: MIC?,ESV?,PAF? proszę mi powiedzieć co one sugerują za chorobę..

ESV? MIC? PAT?

.. ...jakiej choroby dotyczą te skróty? ESV - komorowe dodatkowe skórcze PAT - częstoskórcz komorowy MIC - ? przepraszam za ortografię skurcze miało być Chyba inaczej ) ) PAT - Paroxysmal Atrial Tachycardia , a wievc napadowy częstoskurcz przedsionkowy ESV - extrasystole supraventriculares -..

Co oznacz skrót MIC?

.. ...MIC - choroba niedokrwienna serca/( łac. Morbus ischaemicus cordis - MIC )..

Anemia niedokrwistosc, wyniki krwi

.. ...Tam są takie śmieszne skróty których ja nie rozumiem więc nie mogę ewentualnie powiedzieć czy jest coś niepokojącego. Jeżeli się odchudzasz, czy jesteś w ciąży to jak najbardziej może spaść. Ale musisz coś z tym zrobić, żeby wróciło do normy. Nie zwlekaj. Do lekarza. ale od czego ta..

Co się ze mną dzieje???

.. ...Szukając szczęścia ( na skróty, bez wysiłku osobistego )w narkotykach ( czy w innych uzywkach ) , zamiast czynić to w inny, mniej szkodliwy sposób, tracimy swoje wczesniejsze * normalne * zycie. Było ono nieraz niezbyt ciekawe, czy nawet nudne( ale to z naszej winy, bo nie pracowalismy..

Co znaczy ten wynik w kardiologii?

.. ...zna co oznaczają te skróty, w badaniu Dopplera vmax Ao - 1,3m/s Vmax zas2. - 0,9;0,5 Vmax PA - 1,15m/s Vmax zas3 - 0,6;0,45 Szmer 2 - 3/6.gl.w.p Erba tetno udowe( + ) ostateczne rozpoznanie;Q23.3 Przedni platek zastawki mitralnej maksomatryczny. Może ktos mi pomóc zrozumiec czy mam się..