Skrzep zator

Powikłania zawału serca

.. ...niedomykalność mitralna Skrzepliny w lewej komorze, zakrzepica żył głębokich, zatory tt. obwodowych Pęknięcie wolnej ściany serca występuje u mniej niż 1% chorych z zawałem. Występuje zwykle w ciągu pierwszych 5 dni po zawale. Pęknięcie ściany powoduje powstanie tamponady worka..

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...zawał serca z obecnością skrzeplin w uszku lewego przedsionka mogą być źródłem materiału zatorowego powodującego udar mózgu. Krwotok mózgowy ( 15% ). ponad 60% przypadków wywołane jest pęknięciem tętniaka naczynia mózgowego; w ok. 30% w przebiegu nadciśnienia tętniczego z rozległą..

Kardiowersja

.. ...sprzyjać powstawaniu skrzeplin. Po przywróceniu rytmu zatokowego, powraca prawidłowa funkcja skurczowa przedsionków. Ewentualna skrzeplina może w takiej sytuacji zostać wypchnięta do naczyń krwionośnych i zadziałać jak korek, wywołując udar mózgu lub zator tętnicy płucnej. Aby uniknąć..

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...przedsionków. Powstające w sercu skrzepliny stanowią materiał zatorowy szczególnie niebezpieczny dla naczyń mózgu ( zator i udar niedokrwienny ) oraz pnia płucnego ( zator płucny ). Może się jednak także zdarzyć, że drobna skrzeplina będzie za mała, by zatkać duże naczynia, ale..

Zator

.. ...Materiałem zatorowym może być skrzeplina, powstała na skutek zaburzeń przypływu krwi, na przykład w jamach serca ( migotanie przedsionków ) czy w zmienionych miażdżycowa tętnicach ( skrzepliny przyścienne, skrzepliny powstające na pękniętych blaszkach miażdżycowych ). Materiał zatorowy..

Zakrzepowe zapalenie żył

.. ...Altacetu bądź maści heparynowych. Operacyjne leczenie jest konieczne, jeśli istnieje zagrożenie przedostania się skrzepliny z żył powierzchownych do układu żył głębokich ( ryzyko zatorowości płucnej )...

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. ...powstaje przyścienna skrzeplina. Twór ten może zwiększać swój obwód aż do zamknięcia żyły, może także wydłużać się i przechodzić do sąsiednich naczyń. Może wreszcie oderwać się od ściany i z prądem krwi przedostać się do naczyń płucnych ( zator tętnicy płucnej ). Jeśli w trakcie choroby..

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...sprzyja powstawaniu skrzeplin i rozwoju zakrzepicy żył głębokich. W wymienionych stanach należy więc zawsze rozważyć profilaktykę choroby zakrzepowo - zatorowej. Inne czynniki, które zwiększają krzepliwość krwi, to palenie papierosów, hormonalne środki antykoncepcyjne, otyłość, żylaki..

Migotanie przedsionków u ciężarnych

Migotanie przedsionków u ciężarnych

.. ...zapobieganie powstawaniu skrzeplin w migoczących przedsionkach. Skrzepliny mogą być potencjalnym materiałem zatorowym. Stosuje się kwas acetylosalicylowy ( aspiryna w odpowiedniej dawce ) oraz acenokumarol. W pierwszym trymestrze ciąży i w ostatnim miesiącu przed planowanym rozwiązaniem..

Wegetacja (skupisko bakterii i komórek zapalnych)

.. ...krwi do krzepnięcia. Skrzepliny mogą odrywać się od wegetacji i siać na obwód, zatykając odległe naczynia i wywołując objawy zależne od lokalizacji oraz kalibru zatkanego naczynia. Same fragmenty wegetacji również mogą stanowić materiał zatorowy ( czopy bakteryjne ). Obecność wegetacji..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...polega na tworzeniu się skrzeplin w żyłach, które blokują przepływ krwi. Skrzeplina powstaje, gdy zwalnia się przepływ krwi, uszkodzone zostaje naczynie lub pojawia się zwiększona skłonność do krzepnięcia krwi. Nieleczona zakrzepica prowadzi do zespołu pozakrzepowego żył, objawiającego..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...niebezpieczeństwo powstania skrzeplinki w przedsionku serca. Taka skrzeplinka może się przemieścić z przedsionka i zatkać jakies naczynie obwodowe, powodując zator. Może to być tętnica w mózgu i efektem udar mózgu. Dlatego u znacznej części ( niemal u wszystkich ) zaleca się poza..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...prowadzic do powstawania skrzeplin a one sa odpowiedzialne za rózne zatory az sie przeraziłam czy to prawda????odpiszcie pozdrawiam siema! mam taklie pytanie czy nerwica serca może wystapić w wieku 14 lat?? jest to możliwe... ja mam dodatkowe skurcze od mniej więcej 11 - 12 lat. teraz..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...ciśnienia powoduje że skrzep moze sie przedostać na drugą strone i spowodować zator. Z tą wadą nie wolno nurkowac ani wykonywac wysiłków izometrycznych - szkoda ze lekarz Ci tego nie powiedział. pozdrawiam s. Stracatella dzięki za odpowiedź. U mnie cały problem polega na tym , że ja po..

Zatorowość płucna

.. ...Zator nie zawsze jest ze skrzepu, czasem może to być oderwany tłuszcz, blaszka miażdżycowa albo płyn owodniowy po porodzie. Po zatorze bierze się 3 - 6mc leki rozrzedzające, a odstaić je można dopiero kiedy D - dimery wrócą trwale do normy. Niektórzy ( zależy od przyczyny zatoru ) musza..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 16

.. ...serca, uwidoczniono skrzepy. I może dlatego też tak szybko działali. W Wwa, po wszystkich badanich zmienili mi rozpoznanie na pierwotne nadciśnienie płucne. u mnie od pierwszych objawów do rozpoznania minęły 3 miesiące, ale wtedy to już ledwie chodziłam. Kardiolog stwierdziła że miałam..

Grupy krwi, oddawanie krwi i pieniądze $$

.. ...to jest narażony na skrzepy i zatory co może doprowadzic np. do zawału poza tym ludzi oddających krew jest malo i wg mnie jezeli dawali by za to pieniądze bylo by wiecej chętnych co by bylo chyba plusem dla służby zdrowia ps. widzieliscie kiedys lekarza oddajacego krew??? to daje do..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...Wymieniono gdzie i jakie skrzepliny. Największe miały 5 do 8 mm. mniejsze 4 mm. w badaniu ct nie stwierdzono zwężenia żył płucnych. Wynikiem zatorowości było powiększenie prawej komory i lewego przedsionka. Teraz jest ok. obylo się bez wszczepiania rozrusznika. Po 10 m - cach od 4..

Tętniak IAS

.. ...przecieku krwi wraz ze skrzeplinami z układu żylnego bezpośrednio do lewego przedsionka i układu tętniczego. W skrajnych sytuacjach może dochodzić do zatorów w układzie tętniczym mózgu, serca oraz narządów jamy brzusznej i kończyn. Częstość występowania drożnego otworu owalnego szacuje..