Skrzeplina

Powikłania zawału serca

.. ...niedomykalność mitralna Skrzepliny w lewej komorze, zakrzepica żył głębokich, zatory tt. obwodowych Pęknięcie wolnej ściany serca występuje u mniej niż 1% chorych z zawałem. Występuje zwykle w ciągu pierwszych 5 dni po zawale. Pęknięcie ściany powoduje powstanie tamponady worka..

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...zawał serca z obecnością skrzeplin w uszku lewego przedsionka mogą być źródłem materiału zatorowego powodującego udar mózgu. Krwotok mózgowy ( 15% ). ponad 60% przypadków wywołane jest pęknięciem tętniaka naczynia mózgowego; w ok. 30% w przebiegu nadciśnienia tętniczego z rozległą..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...dochodziło do powstawania skrzeplin. Może to doprowadzić do zamknięcia się światła naczynia i w rezultacie do zawału mięśnia sercowego lub innego narządu. Dlatego w strategii leczenia dławicy piersiowej wykorzystuje się również leki hamujące agregację płytek, takie jak kwas..

Sztuczne zastawki serca

.. ...- metalowa konstrukcja ). Wszczepienie sztucznej zastawki wymaga doustnego leczenia antykoagulacyjnego do końca życia. Ma to zapewnić zabezpieczenie przed powstawaniem skrzeplin na elementach zastawki...

Powstawanie blaszki miażdżycowej

Powstawanie blaszki miażdżycowej

.. ...fibrynolizie. 6. W przypadku gdy skrzeplina zamknie światło tętnicy wieńcowej następuje zawał serca. Przyczyny powstawania blaszki nie są do końca poznane. Wiadomo że czynnikami ryzyka są między innymi: dieta bogata w tłuszcze zwierzęce, palenie papierosów, płeć męska ( ochronne..

ECHO serca (USG serca)

ECHO serca (USG serca)

.. ...skrzeplin w jamach serca. Badanie trwa ok. 30 - 60 minut, jest nieinwazyjne i bezbolesne dla pacjenta. Zwykłe badanie echo nie wymaga żadnego przygotowania. Przed ECHO przezprzełykowym należy być na czczo...

Kardiowersja

.. ...przedsionków. Ewentualna skrzeplina może w takiej sytuacji zostać wypchnięta do naczyń krwionośnych i zadziałać jak korek, wywołując udar mózgu lub zator tętnicy płucnej. Aby uniknąć takich powikłań, pacjent musi być odpowiednio przygotowany do zabiegu. Konieczne jest wykonanie badania..

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...drobna skrzeplina będzie za mała, by zatkać duże naczynia, ale przedostanie się do naczyń siatki i tak wywoła zator. Jest to ostry stan okulistyczny, którego pierwotną przyczyną jest choroba kardiologiczna...

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. ...przedsionku ( śluzak, skrzeplina ). Atrezja ( zarośniecie ) zastawki trójdzielnej występuje także jako wada wrodzona, konsekwencja nieprawidłowego rozwoju serca w życiu płodowym. Zwężenie zastawki trójdzielnej rzadko jest wadą izolowaną, zwykle towarzyszy jej także niedomykalność ( tak..

Zator

.. ...Materiałem zatorowym może być skrzeplina, powstała na skutek zaburzeń przypływu krwi, na przykład w jamach serca ( migotanie przedsionków ) czy w zmienionych miażdżycowa tętnicach ( skrzepliny przyścienne, skrzepliny powstające na pękniętych blaszkach miażdżycowych ). Materiał zatorowy..

Zakrzepowe zapalenie żył

.. ...Altacetu bądź maści heparynowych. Operacyjne leczenie jest konieczne, jeśli istnieje zagrożenie przedostania się skrzepliny z żył powierzchownych do układu żył głębokich ( ryzyko zatorowości płucnej )...

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. ...powstaje przyścienna skrzeplina. Twór ten może zwiększać swój obwód aż do zamknięcia żyły, może także wydłużać się i przechodzić do sąsiednich naczyń. Może wreszcie oderwać się od ściany i z prądem krwi przedostać się do naczyń płucnych ( zator tętnicy płucnej ). Jeśli w trakcie choroby..

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...sprzyja powstawaniu skrzeplin i rozwoju zakrzepicy żył głębokich. W wymienionych stanach należy więc zawsze rozważyć profilaktykę choroby zakrzepowo - zatorowej. Inne czynniki, które zwiększają krzepliwość krwi, to palenie papierosów, hormonalne środki antykoncepcyjne, otyłość, żylaki..

Choroba Kawasaki

.. ...powstawania tętniaków i skrzeplin. Może dojść do zawału serca. Zapalenie mięśnia sercowego sprzyja z kolei wystąpieniu zaburzeń rytmu. Odległym powikłaniem choroby, na skutek włóknienia pozapalnego, mogą być także zaburzenia rytmu serca oraz niewydolność mięśnia sercowego i nabyte wady..

Leczenie zachowawcze niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...zmniejszają ryzyko powstawania skrzeplin ) oraz preparaty z grupy statyn. Statyny nie tylko obniżają poziom cholesterolu, ale także stabilizują blaszkę miażdżycową, pośrednio wpływając na zwolnienie jej wzrostu...

Migotanie przedsionków u ciężarnych

Migotanie przedsionków u ciężarnych

.. ...zapobieganie powstawaniu skrzeplin w migoczących przedsionkach. Skrzepliny mogą być potencjalnym materiałem zatorowym. Stosuje się kwas acetylosalicylowy ( aspiryna w odpowiedniej dawce ) oraz acenokumarol. W pierwszym trymestrze ciąży i w ostatnim miesiącu przed planowanym rozwiązaniem..

Wegetacja (skupisko bakterii i komórek zapalnych)

.. ...krwi do krzepnięcia. Skrzepliny mogą odrywać się od wegetacji i siać na obwód, zatykając odległe naczynia i wywołując objawy zależne od lokalizacji oraz kalibru zatkanego naczynia. Same fragmenty wegetacji również mogą stanowić materiał zatorowy ( czopy bakteryjne ). Obecność wegetacji..

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

.. ...ogranicza powstawanie skrzeplin na blaszkach miażdżycowych ( prewencja mikrozatorowości ). Kwas acetylosalicylowy ma ponadto, podobnie jak wszystkie leki z grupy NLPZ, działanie przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Działanie leku jest zależne od dawki. Leku nie wolno..

D-dimery

.. ...wewnątrznaczyniowego i powstawania skrzepliny. Czop fibrynowy jest fizjologicznie rozkładany przez układ fibrynolityczny krwi, głównie przez plazminę. Pod wpływem plazminy powstają D - dimery. U zdrowego człowieka poziom D - dimerów zawiera się w zakresie kilka - kilkaset mikrogram/ml...

Clopidogrel (Klopidogrel, Aprelex, Plavix, Zyllt)

.. ...trombocytów ) do tworzenia skrzeplin. Clopidogrel blokuje mechanizm agregacyjny zależny od ADP, modyfikując strukturę receptora dla tej substancji znajdującego się na powierzchni trombocytów ( receptor GPIIb/IIIa ). Po okresie około tygodnia stosowania leku, aktywność płytek spada do..

Leczenie przeciwkrzepliwe

.. ...uniemożliwiające powstawanie skrzeplin w naczyniach krwionośnych lub też rozpuszczające takie, które już powstały, ma zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Zdolność krwi do krzepnięcia zależy od chwiejnej równowagi pomiędzy dwoma układami - układem krzepnięcia i układem trombolizy,..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...techniki wyłapujące skrzeplinę. Jak dodał Dudka, obecnie ultrasonografia jest obecnie dostępna we wszystkich ośrodkach akademickich zaś OCT w Instytucie Kardiologii w Krakowie i Warszawie. Metody te mogą być stosowane w Polsce, ale nie są finansowe jako metody obrazowe przez NFZ. Na..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...blokują przepływ krwi. Skrzeplina powstaje, gdy zwalnia się przepływ krwi, uszkodzone zostaje naczynie lub pojawia się zwiększona skłonność do krzepnięcia krwi. Nieleczona zakrzepica prowadzi do zespołu pozakrzepowego żył, objawiającego się przebarwieniem skóry, niegojącymi się..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...Prowadzi to do powstania skrzepliny, która zwęża lub całkowicie zamyka tętnicę. Ograniczenie swobodnego przepływu krwi skutkuje natomiast niedokrwieniem odżywianego przez nią narządu ( np. serca lub mózgu ). Głównymi objawami aterotrombozy są: uczucie ciężaru lub piekącego bólu za..

Już jeden papieros szkodzi tętnicom

.. ...niedokrwiennego mózgu, powstawania skrzeplin krwi, a także podwyższa ciśnienie tętnicze i zmniejsza poziom tlenu we krwi. Im sztywniejsze tętnice, tym większe ryzyko chorób serca i udaru - podkreśla badaczka...

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...powodu tworzących się skrzeplin. Kiedy zaczynaliśmy 15 lat temu, udawało się chorego wspomagać kilka, kilkanaście dni. Dzisiaj polskie komory są stosowane w kilku ośrodkach w kraju, wszczepiane na okres kilku do kilkunastu miesięcy z 80 - 90 proc. skutecznym przeprowadzeniem chorego do..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...niebezpieczeństwo powstania skrzeplinki w przedsionku serca. Taka skrzeplinka może się przemieścić z przedsionka i zatkać jakies naczynie obwodowe, powodując zator. Może to być tętnica w mózgu i efektem udar mózgu. Dlatego u znacznej części ( niemal u wszystkich ) zaleca się poza..

Echo serca - Str. 4

.. ...0,85 m/sek,f.zw.nb Bez skrzeplin w jamach serca. Osierdzie bez zmian. Z niecierpliwością będę czekała na ocenę. Dziękuję iserdecznie pozdrawiam. Czy na echu serca mozna wykryć to, że ktoś palił papierosy? Proszę o szybką odpowiedź... Czy to jest niepokojace mam dwa badania echo , drugi..

Echo serca - Str. 9

.. ...płucnego. Płynu w osierdziu, skrzeplin nie stwierdza się. Bardzo dziękuje za odpowiedz Niewielkie , nieistotne hemodynamicznie niedomykalności. Generalnie ok. Bardzo dziękuję Pani za tak szybką odpowiedz. Pani Izabelo mam jeszcze jedno pytanie..czy powinnam się martwić tymi niewielkimi..

Echo serca - Str. 14

.. ...normie.Osierdzie bez patologii. Skrzeplin nie stwierdzono. Rvsp niepodwyzszone. Pozdrawiam. Proponuję jednak konsultację kardiochirurgiczną ( co nie znaczy natychmiastową kwalifikacje do zabiegu ) Pani Izabelo. Serdecznie dziękuję za wszystkie informacje i takie poważne oraz..

Echo serca - Str. 15

.. ...płucna Vmax 0.85 m/s. Bez skrzeplin w jamach serca. Osierdzie bez zmian Jestem osobą dosyć nerwową i każde niemal zdenerwowanie powoduje umnie przyspieszenie akcji serca. Dodam iż 7 lat temu miałam podobne problemy wtedy zostało to zdiagnozowane jako nerwica serca, tylko wtedy nie..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...prowadzic do powstawania skrzeplin a one sa odpowiedzialne za rózne zatory az sie przeraziłam czy to prawda????odpiszcie pozdrawiam siema! mam taklie pytanie czy nerwica serca może wystapić w wieku 14 lat?? jest to możliwe... ja mam dodatkowe skurcze od mniej więcej 11 - 12 lat. teraz..

Prof. Walczak - Anin - Str. 2

.. ...pewnie powstają jakieś skrzepliny krwi, może nie za każdym razem ale kiedy masz sporo tych zabiegów robionych to na bank jakieś skrzepliny krwi masz. Widać podczas zabiegu któraś z tych skrzeplin powędrowała do głowy i w ten sposób powstał niedowład. Niestety jestem człowiekiem ( taki..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...zapalenie zył i bolontujace skrzepliny lecze sie teraz w anglii i zmieniono mi lek na warfarin...czuje sie fatalnie jak narazie bo objawów ubocznych mam tysiace...ale podobno to minie...szczegolnie nerki i uklad moczowy ...stawy i glowa mi peka do tego zimno jak nie wiem co pomimo ze..

Nieinwazyjne usuwanie arytmii - nowa metoda

.. ...Amadea, moze w tv mowili malo inwazyjna a nie bez inwazyjna... Stymulacje przesprzelykowa mialam robiona przed ablacja mysle ze jest to badanie czy nie ma skrzeplin w sercu podczas wykonywania ablacji..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 23

.. ...pomaga szybko wykryć ew skrzepliny, które moga powstać w czasie zabiegu i po ich dokładnym zlokalizowaniu, umożliwic bezpieczne pozbycie sie kłopotu. Na marginesie. Widać, ze masz ablację w dobrze wyposażonym, nowoczesnym ośrodku. Aj kozar dziękuję Ci bardzo za te informacje!Moja..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...nomen - omen Medtronic ) skrzeplinę. No i teraz walczą z tą skrzepliną za pomocą heparyny ale na mojego męża ona chyba nie działa bo wskaźnik protrombinowy ma nadal niski pomimo tygodnia na clexanie i tygodnia na heparynie non - stop. Tak więc znowu jest w szpitalu już tydzień i nie..

Zespół Barlowa a traningi

.. ...wystarczy ze sobie poprostu zrobie regeneracje i przerwe wreszcie w treningach. Prosze o porade i odpowiedz na moje pytania( zanim udam sie do kardiologa. Z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam..

Ablacja inaczej

.. ...przesuwaja , bo jakieś skrzepliny mogę mieć w sercu i muszą to sprawdzić,będą się przebijać przez przedsionki,a to ważne hmmmm Zabierają mnie na przezprzełykowe echo serca. Łykam rure grubości kciuka: ) ) ) i tą rurą pani dr.ogląda mi serduszko Rura w górę i w dół ,w górę i w dół..

Wadliwe zastawki

.. ...zalezna od pacjenta skrzeplina , wegetacja itd , a nie wady konstrukcyjnej zastawki Dziękuję za szybką odpowiedź! Nakierowała mnie ona na właściwy tor. Chodzi o zastawkę wypukło - wklęsłą firmy Bjork Schiley. Będą ją wycofywać z powodu ryzyka pękniecia rozpórki. Izabela, Robert a moze..

Stymulacja przezprzełykowa

.. ...odwiedzających to Forum. ja mialam takie badanie faktycznie nie jest przyjemne podobne do gastroskopi tylko przy tym badane jest serce czy nie ma skrzeplin w sercu ja mialam wykonane tuz przed zabiegiem ablacji..

Uogólniony stan zapalny śródbłonka

.. ...Podejrzewano na początku skrzepliny, ale przepływy są w porządku. Nie widać wyraźnie, że gdzieś w tętnicy czy żyle nie płynęła krew. Dostaje jednak cheparynę. Jest karmiony dożylnie, przez sondę zjada tylko ok. 30 ml, a i tak ma od czasu do czasu zalegania. Mały ma także niedoczynność..

Dodatkowe skurcze - Str. 42

.. ...zaciśnięciem się naczynka lub skrzeplinką utworzoną we krwi, natomiast wylew jest spowodowany najczęściej wysokim ciśnieniem lub ( i ) zwiotczeniem naczynek, które pękają ( dotyczy głównie starszych osób ). Udar miałam w czerwcu br., naszczeście przejściowy - nie pozostawił nic po sobie...

Dodatkowe skurcze - Str. 287

.. ...%. Nie uwidoczniono skrzeplin w jamach serca,nie stwierdzono obecności wolnego plynu w worku osierdziowym. Kardiolog uspokoił mnie,że to nic poważnego,że to taka uroda i po tych zapewnieniach przeszły mi skurcze na rok czasu. Ten rok z kolei byl dla mnie niesłychanie stresujący i zaczęła..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...stworzyły się na niej skrzepliny, pacjent do końca życia musi otrzymywać leki zmniejszające krzepliwość krwi. Jest to trudne do przeprowadzenia u dzieci. Ponadto, ze względu na szybki wzrost ciała, zastawka po kilku latach może stać się za mała. Z tych względów zastawki sztuczne..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...że może mi się zrobić skrzeplina na chorej zastawce...:( boje się i nie wiem co robić...zobaczymy jak wyjdzie echo bo tamto badanie miałam robione rok temu... Nie wiem jak żyć z tą wada, nie wiem co mogę a czego nie mogę robić, nie wiem czy moge byc bez obaw w ciąży w przyszłości,..

Śluzak?

.. ...niedowład. Sluzak to nie skrzeplina , to lagodny nowotwor serca, czasem sie zdarza,ze * drobinka * się oderwie i dochodzi do niedokrwienia , w przsypadku istnienia drożnego PFO jest mozliwośc niedokrwienia mózgu. Czy byla pani konsultowana przez kardiochirurga? Tak byłam, tylko narazie..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką

.. ...Zażywam tylko lek na skrzepliwość i propranlol w malej dawce ( dwa razy po pół tabletki - 20 ). To jest wszystko z leków .Czasami , sporadycznie mam dodatkowe skórcze międzykomorowe , ale nie wnikam w to , lekarz nie widzi w tym nic niebezpiecznego . Uważam że warto poddać się oparcji w..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 13

.. ...przecieku , zakażenia , skrzepliny tak naprawde ma wieczystą gwarancję ( wady mechamiczne zdarzają sie bardzo sporadycznie ) Osoby z małopolski mogę zaprosic na zebranie SONS( stowarzyszenie osob operowanych na serce ) , ktorzy normalnie zyja , pracują , bawia sie , jeżdza po świecie..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...przedsionka lewego bez skrzeplin. sladowa niedomykalnosc zastawki mitralnej - nieistotna hemodynamicznie.Bardzo prosze o rade.Co mamy robic dalej z ta wada. Od ostatnich konsultacji minął juz ponad rok. Na waszym miejscu zdecydowanie zrobiłabym prywatnie konsultację z echem i..

Próba wysiłkowa i rehabilitacja po zawale

.. ...koronarografię, została jedna skrzeplina w zwężeniu tętnicy. W 11 - tym dniu po zawale zaczęłam rechabilitację w sanatoryjnym półszpitalnym oddziale kardiologicznym. Codziennie rowerek , ćwiczenia / pół godz./ i psycholog /dla mnie bardzo cenne spotkania/. Rechabilitacja trwała 14 dni...

Operacja zakrzepliny lub śluzaka w lewym przedsionku

.. ...obraz KT przemawia za skrzepliną. W worku osierdziowym widoczna jest niewielka ilość płynu. Tętnice wieńcowe o typowych ujściach i rozgałęzieniach. RCA bez ewidentnych zmian miażdżycowych, lcx ze zmianami przyściennymi LAD w śr odcinku mostek mięśniowy dł ok 12mm. Co Pani na to? Tato..

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...stworzyły się na niej skrzepliny, pacjent do końca życia musi otrzymywać leki zmniejszające krzepliwość krwi. Jest to trudne do przeprowadzenia u dzieci. Ponadto, ze względu na szybki wzrost ciała, zastawka po kilku latach może stać się za mała. Z tych względów zastawki sztuczne..

Ablacja - gdzie robią najlepiej? - Str. 3

.. ...nie powstanie jakaś skrzeplina nie bardzo mi odpowiada. Czyli ja bym najpierw spróbował tą drogą, a póżniej ew z pomocą kardiochirurgów. Ja jeszcze nie miałem operacji, wciąż czekam. Nie mogę wic podać jak się udało, ale rokowania są niezłe. Czekam, dyszę przy napadzie i łążę na..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 20

.. ...skierował mnie na badanie skrzeplin u nich nie mówiąc, źe to odpłatnie. Dopiero przy wywiadzie lekarskim okazało się źe cena tego zabiegu 1.700, - Niestety nie stać mnie było na to. Tak więc ostatecznie pozostało echo p/przełyk. za 400, - Musiałam się decydować natychmiast. a nie..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...zatkane * skrzepliną, taka skrzeplina może również zatkać naczynie w mózgu ). Przy zabiegu plastyki wieńcowej ( udrożnienia naczynia wieńcowego ) stosuje się silne leki p/krzepliwe które niestety czasami mogą również powodować krwotoki - także do mózgu. MOj tata niestety umarl dwa..

Płyn w worku osierdziowym

.. ...Czy zostają jakieś ślady? Jakie są wasze doświadczenia z przebiegu tej choroby, czy to nawraca? Martwi mnie jeszcze obecność skrzepliny, wg mnie dość sporej 35x14 mm Szukam dobrego kardiologa w W - wie...

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...Wymieniono gdzie i jakie skrzepliny. Największe miały 5 do 8 mm. mniejsze 4 mm. w badaniu ct nie stwierdzono zwężenia żył płucnych. Wynikiem zatorowości było powiększenie prawej komory i lewego przedsionka. Teraz jest ok. obylo się bez wszczepiania rozrusznika. Po 10 m - cach od 4..

Zawał serca a przeziebienie

.. ...przyczyny powstania skrzepliny dlatego jestem skierowany na badania krzepliwosci krwi( najbliższy termin 4 miesiace w Krakowie ).Lekarz ten jednoczesnie nie wykluczył powiazania przebytej grypy z zawałem.Pozdrawiam twojego szwagra i niech sie nie poddaje , choć sam załamałem się bo mam..

Migotanie komór przyczyną wada serca? czy nerwica

.. ...lewy przedsionek 38 skrzepliny nie ma wnioski zlozona wada aortalna gradient max 25 mmhg fala zwrotna 2 stopien prosze o pomoc i dokładne odczytanie tych wyników. W nocy mam czeste kołatanie serca.Mam 39 lat i jestem sportowcem amatorem. Gram w piłke i nie czuje zmeczenia, natomiast gdy..

Renta a zawał serca

.. ...% i dużą nieusunietą skrzeplinę w tej co miałem zabieg.Czuję się nieżle chociaż robię wszystko powoli ale czasami kręci mi się w głowie.Moje główne peytanie.Jaka szansa na rentę???? marco2000 zalezy jak do tego podejda orzecznicy ZUS, mam sasiada jest po bajpasach i wrocil do pracy, nie..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej

.. ...obecnoscią nieregularnej skrzepliny, która osiaga zróznicowaną grubosc max. do 3,5cm. Tętniak aorty kończy sie ~3 - 4cm powyzej poziomu rozwidlenia . Ponizej tętniaka aorta szer. ~ 2,0cm dzieli sie na tetnice biodrowe wspólne szer.~1,0cm kazda. Przebieg aorty brzusz. krętej, masa..

Drętwość ręki, bóle w lewej stronie klatki piersiowej

.. ...badanie na to czy są skrzepliny - D - dimer ( zakres wartości 63,8 - 246,4 ) - to badanie również wykonuję się w ciągu 24 h. Kosztu badania nie pamiętam. Poza tym - badanie D - dimer w szpitalu wykonuje się do 1,5 godz. Czy może mi ktoś pomóc? Mam dziwny ból lewej dłoni tak jakby złapał..

Bypassy i udar mózgu

.. ...naczyniu tworzy się skrzeplina lub zakrzep. Kolejna rzecz - podczas operacji kardiochirurgicznej NIE stosuje się drobnomolekularnej heparyny... i drugie NIE - nie robie się tego profilaktycznie ( po prostu bez heparyny nie da się wykonać operacji w krążeniu pozaustrojowym ). A teraz..

Tętniak IAS

.. ...przecieku krwi wraz ze skrzeplinami z układu żylnego bezpośrednio do lewego przedsionka i układu tętniczego. W skrajnych sytuacjach może dochodzić do zatorów w układzie tętniczym mózgu, serca oraz narządów jamy brzusznej i kończyn. Częstość występowania drożnego otworu owalnego szacuje..

Zespół pokardiotomijny?

.. ...wykluczyło IZW i obecność skrzeplin. W LP SEC( ++ ), w uszku SEC( ++++ ). Konieczność dalszego leczenia p/zakrzepowego ( acenocumarol ). Jak to pogodzić z terapia sterydową * Przebieg kliniczny i badania sugerują proces autoimmunologiczny. Brak danych dla rozpoznania innego schorzenia o..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...prawej stronie serca ) skrzeplina przedostanie się przez taki PFO do układu tętniczego ( lewa strona serca ) i zawędruje wraz z prądem krwi na obwód. Może wówczas dojść do udaru niedokrwiennego mózgu albo innego incydentu niedokrwiennego. Jak na razie niestety nie ma żadnych standardów..

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...oderwanie się fragmentu skrzepliny, która powędrowała do mózgu i spowodowała udar. To tylko kilka z licznych powikłań, do jakich może dojśc i przed zabiegiem każdy pacjent jest poinformowany o możliwych powiklaniach i wyraża zgode na zabieg. Przecież nikt mu na siłę go nie robi. Witam.Ja..

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków

.. ...wniosek ;jamy serca bez skrzeplin,Pfo nie uwidoczniono.W poniedziałek tj.1.06 mam się zgłosić na Banacha do doktora Kozluka na ablacje. Troche się boie .Czy wiecie co to jest te Pfo. o ile dobrze pamietam skrot napadowego migotania przedsionkow tak mam napisane po..

INterpretacja wyników

.. ...rozkurczowa lewej komory. Skrzeplin w jamach serca nieuwidoczniono. worek osierdzowy bez wolnego płynu. EF ok 78% * Stwierdziłem że się odwołam na wojewódzka komisję lekarską, i zrobiłem sobie drugie echo serca w innej klinice aby dołączyć do odwołania które wyszło nastepująco: * Aorta..

Siniaki, krwiaki od szczypania silnego ściskania a serce (rak serca).

.. ...powodu oderwania się skrzepliny. To może się zdarzyć z róznych przyczyn ( urazów, chorób ). Rak serca... gdyby tak było to ok 80% ludzi by miała * tego * raka. W dzieciństwie każdy z nas się bije, ściska, potyka, poobija, Gramy w piłkę, jeździmy na rowerze, uprawiamy sporty. Mamy masę..

Poszerzona aorta wstępująca

.. ...budowy, szczelne. Bez skrzeplin w jamach serca. Osierdzie bez zmian, Poszerzona aorta wstepujaca ( 51 mm ), sciany hiperechogeniczne, bez cech odwarstwienia. 49lat, jest 2 lata po zawale Dziekuje za pomoc Aorta wstępująca dość szeroka,należy co pół roku zbadać czy wymiar się nie..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...świetle przyścienna skrzeplina grubości do 12 mmna ścianie tylnej. Wjego obrębie ujścia tt nerkowych - lewe całkowicie nie drożne. nerka lewa z cechami marskości. Ujście prawej tętnicy nerkowejdrożne, choć widoczne zwężenie w miejscu przejścia światła naczynia przez skrzeplinę/ ok. 3,5..

Zakrzepica

.. ...znajduje sie roczna skrzeplina. ma pani 15% swiatla w zyle. i wielkie szczescie ze pani jeszcze zyje. * przerazona tym wszystkim zaczelam leczenie w krakowie. przez rok bralam zastrzyki clexane forte w brzuch.. niestety nie pomoglo. gdy krakowskiemu lekarzowi przedstawilam przebieg..

Straszne duszności przy minimalnym wysiłku

.. ...starej przyściennej skrzeplinie. Poszerzony pień tętnicy płucnej bez widocznego materiału zakrzepowego.Przegroda międzyprzedsionkowa z tętniakiem przegrody balotującym w obu kierunkach LA i RA, w Doppler z podejrzeniem przecieku.Niedomykalność zastawki trójdzielnej | / || z PAP ca 57mm..

Plavix

.. ...incydentów powodowanych przez skrzepliny zapobiegając powstawaniu tych ostatnich. Lekarze przepisują to na 12m - cy bo na tyle przysługuje pacjentowi znizka z ubezpieczenia. A po roku sugeruja brac to nadal na wlasny koszt. Tylko ze wczesniej ZADEN lekarz nie wystawi skierowania na..

PFO Z PRZECIEKIEM ZAGRAZA ŻYCIU?

.. ...jeżeli wytworzy się skrzeplina na założonej * parasolce * ? Kogo winić? Oskarżanie lekarzy o postępowanie mające na celu okaleczenie dziecka to mocne słowa. Może poczytaj fachowej literatury i porozmawiaj z lekarzami o tym, co jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojego dziecka. Są pewne..