Skrzepy krwi

Kardiowersja

.. ...sprzyjać powstawaniu skrzeplin. Po przywróceniu rytmu zatokowego, powraca prawidłowa funkcja skurczowa przedsionków. Ewentualna skrzeplina może w takiej sytuacji zostać wypchnięta do naczyń krwionośnych i zadziałać jak korek, wywołując udar mózgu lub zator tętnicy płucnej. Aby uniknąć..

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...przedsionków. Powstające w sercu skrzepliny stanowią materiał zatorowy szczególnie niebezpieczny dla naczyń mózgu ( zator i udar niedokrwienny ) oraz pnia płucnego ( zator płucny ). Może się jednak także zdarzyć, że drobna skrzeplina będzie za mała, by zatkać duże naczynia, ale..

Zator

.. ...Materiałem zatorowym może być skrzeplina, powstała na skutek zaburzeń przypływu krwi, na przykład w jamach serca ( migotanie przedsionków ) czy w zmienionych miażdżycowa tętnicach ( skrzepliny przyścienne, skrzepliny powstające na pękniętych blaszkach miażdżycowych ). Materiał zatorowy..

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. ...powstaje przyścienna skrzeplina. Twór ten może zwiększać swój obwód aż do zamknięcia żyły, może także wydłużać się i przechodzić do sąsiednich naczyń. Może wreszcie oderwać się od ściany i z prądem krwi przedostać się do naczyń płucnych ( zator tętnicy płucnej ). Jeśli w trakcie choroby..

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...sprzyja powstawaniu skrzeplin i rozwoju zakrzepicy żył głębokich. W wymienionych stanach należy więc zawsze rozważyć profilaktykę choroby zakrzepowo - zatorowej. Inne czynniki, które zwiększają krzepliwość krwi, to palenie papierosów, hormonalne środki antykoncepcyjne, otyłość, żylaki..

Leczenie zachowawcze niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...zmniejszają ryzyko powstawania skrzeplin ) oraz preparaty z grupy statyn. Statyny nie tylko obniżają poziom cholesterolu, ale także stabilizują blaszkę miażdżycową, pośrednio wpływając na zwolnienie jej wzrostu...

D-dimery

.. ...wewnątrznaczyniowego i powstawania skrzepliny. Czop fibrynowy jest fizjologicznie rozkładany przez układ fibrynolityczny krwi, głównie przez plazminę. Pod wpływem plazminy powstają D - dimery. U zdrowego człowieka poziom D - dimerów zawiera się w zakresie kilka - kilkaset mikrogram/ml...

Leczenie przeciwkrzepliwe

.. ...uniemożliwiające powstawanie skrzeplin w naczyniach krwionośnych lub też rozpuszczające takie, które już powstały, ma zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Zdolność krwi do krzepnięcia zależy od chwiejnej równowagi pomiędzy dwoma układami - układem krzepnięcia i układem trombolizy,..

Polskie masło z kwasami omega-3 obniża ryzyko zawału serca

.. ...możliwość tworzenia skrzepów krwi. Obniżają także poziom złego cholesterolu tj. LDL a podwyższają zawartość dobrego, tj. HDL. W ten sposób ograniczają zmiany miażdżycowe w naczyniach krwionośnych. Kwasy te wspomagają także proces widzenia - są ważnym składnikiem siatkówki oka. Korzystnie..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...polega na tworzeniu się skrzeplin w żyłach, które blokują przepływ krwi. Skrzeplina powstaje, gdy zwalnia się przepływ krwi, uszkodzone zostaje naczynie lub pojawia się zwiększona skłonność do krzepnięcia krwi. Nieleczona zakrzepica prowadzi do zespołu pozakrzepowego żył, objawiającego..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...Prowadzi to do powstania skrzepliny, która zwęża lub całkowicie zamyka tętnicę. Ograniczenie swobodnego przepływu krwi skutkuje natomiast niedokrwieniem odżywianego przez nią narządu ( np. serca lub mózgu ). Głównymi objawami aterotrombozy są: uczucie ciężaru lub piekącego bólu za..

Już jeden papieros szkodzi tętnicom

.. ...niedokrwiennego mózgu, powstawania skrzeplin krwi, a także podwyższa ciśnienie tętnicze i zmniejsza poziom tlenu we krwi. Im sztywniejsze tętnice, tym większe ryzyko chorób serca i udaru - podkreśla badaczka...

Stres częstą przyczyną zawału

.. ...zwiększa ryzyko powstania skrzepu zdolnego zablokować naczynie krwionośne i uniemożliwić przepływ krwi. Konsekwencją tego może być zawał serca - jeśli skrzep zablokuje naczynie wieńcowe lub udar mózgu - jeśli zablokowane zostanie naczynie krwionośne w mózgu. Zdaniem dr Korpolewskiej,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 16

.. ...odpowiedzialnych za tworzenie skrzepów. w organiźmie masz naczynia - żyły i tętnice o różnych średnicach, ale te najdrobniejsze - cieniuteńkie - bardzo łatwo przytkać - a ich zadaniem jest umozliwienie przepływu krwi. we krwi są zawieszone elementy morfotyczne - czerwone, białe ciałka..

Echo serca - Str. 27

.. ...aorcie znajduje się skrzeplina, która zaburza przepływ krwi;przewód Bottala jest drożny. Ocena USG dopplerowskiego nastręcza wiele trudności i nie każdy lekarz potrafi to dobrze robić. Przezprzełykowe EndoUSG Jest to nowa technika badawcza. Początkowo zakładano do przełyku * na ślepo *..

Prof. Walczak - Anin - Str. 2

.. ...pewnie powstają jakieś skrzepliny krwi, może nie za każdym razem ale kiedy masz sporo tych zabiegów robionych to na bank jakieś skrzepliny krwi masz. Widać podczas zabiegu któraś z tych skrzeplin powędrowała do głowy i w ten sposób powstał niedowład. Niestety jestem człowiekiem ( taki..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...tworzy się wokół nich skrzep i to on zatyka przewód Fot. Archiwum W końcowej fazie zabiegu podaje się środek cieniujący umożliwiający skontrolowanie stanu serca. Mierzy się ciśnienie, pobiera próbki krwi, wykonuje echokardiografię, co pozwala ocenić szczelność implantu, jak również, czy..

Dodatkowe skurcze - Str. 42

.. ...zaciśnięciem się naczynka lub skrzeplinką utworzoną we krwi, natomiast wylew jest spowodowany najczęściej wysokim ciśnieniem lub ( i ) zwiotczeniem naczynek, które pękają ( dotyczy głównie starszych osób ). Udar miałam w czerwcu br., naszczeście przejściowy - nie pozostawił nic po sobie...

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...stworzyły się na niej skrzepliny, pacjent do końca życia musi otrzymywać leki zmniejszające krzepliwość krwi. Jest to trudne do przeprowadzenia u dzieci. Ponadto, ze względu na szybki wzrost ciała, zastawka po kilku latach może stać się za mała. Z tych względów zastawki sztuczne..

Śluzak?

.. Pare miesięcy temu, skrzep krwi spowodował krutkotrwały paraliż prawej strony ciała, ustał po 30 minutach. od tej pory zrobiono mi wiele badań, min. badanie echokardiologiczne przezprzełykowe w którym wykryto że mam FPO 4 cm, oraz narośl przypominającą śluzaka - jest to jednak bardzo małe. Czy to moze jest..

Podzastawkowe zwężenie aorty u dziecka

.. ...stworzyły się na niej skrzepliny, pacjent do końca życia musi otrzymywać leki zmniejszające krzepliwość krwi. Jest to trudne do przeprowadzenia u dzieci. Ponadto, ze względu na szybki wzrost ciała, zastawka po kilku latach może stać się za mała. Z tych względów zastawki sztuczne..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 62

.. ...się przed tworzeniem skrzepów w miejscach gdzie tworzą się blizny po ablacji. Dotyczy to wszystkich zabiegów związanych z układem krwionośnym i jest okresowe do czasu całkowitego zagojenia ran ( pół roku do roku ). 2. Leki na nadciśnienie trzeba brać gdy ono jest, niezależnie od ablacji..

Firmy sprzedające aparat do mierzenia wskaźnika protrombinowego i INR krwi

.. ...jest czas powstania skrzepu i przeliczany na INR. No nie ma dokładniejszej metody, naprawdę. Gdyby sprzęt na paski byłby dobry, to by został dofinansowany tak jak glukometry. Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, ale 1 miliard złotych rocznie Ministerstwo wydaje na dofinansowanie pasków..

Grupy krwi, oddawanie krwi i pieniądze $$

.. ...to jest narażony na skrzepy i zatory co może doprowadzic np. do zawału poza tym ludzi oddających krew jest malo i wg mnie jezeli dawali by za to pieniądze bylo by wiecej chętnych co by bylo chyba plusem dla służby zdrowia ps. widzieliscie kiedys lekarza oddajacego krew??? to daje do..

Zawał serca a przeziebienie

.. ...przyczyny powstania skrzepliny dlatego jestem skierowany na badania krzepliwosci krwi( najbliższy termin 4 miesiace w Krakowie ).Lekarz ten jednoczesnie nie wykluczył powiazania przebytej grypy z zawałem.Pozdrawiam twojego szwagra i niech sie nie poddaje , choć sam załamałem się bo mam..

Problem ustawienia wskaźnika krzepliwości krwi

.. ...nie mam ani jednego skrzepu. He he - przepraszam za błąd - regularnie... Ja mam np. duży problem z Iwabradyną - lek, choć wydawany na receptę, to muszę * robić * specjalne zamówienie, w zaprzyjaźnionej aptece. Lek bardzo trudno dostępny i bardzo drogi, pomimo refundacji. Moniko w jakich..

Drętwość ręki, bóle w lewej stronie klatki piersiowej

.. ...przyczyna zawału był skrzep wynikajacy prawdopodobnie ze złej krzepliwości krwi( o której nie wiedziałem a na badanie na krzepliwosć czeka sie 4 miesiące! ) Pozdrawiam - Piotr hej. mam podobny problem. mam 19 lat. od jakiegos czasu dretwieje mi reka, mam bole za mostkiem i bole zeber...

Drętwieje mi noga

.. ...serca pachwiną wyciągali skrzepy krwi po 2 miesiącach pobytu na oiomie już około 5 miesiący mam w prawej nodze w udzie drętwienie - mrowienie. Co może być, jak temu zapobiec? czekam na odp. samo przejdzie kolega po koronarografi mial podobny incydent i jeszcze powluczyl noga i terz..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 2

.. ...widać na EKG czy krążące skrzepy krwi. Jednakże warto zobaczyć średnią długość życia. Dla mnie martwienie się czy dostane zawał w wieku 20 ,30 czy 40 lat jest bez sensem bo mam wiele innych spraw na głowie.Ci zdrowi którym nic nie dolega i mimo dobrych wyników EKG myślą o zawałach dzień..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 3

.. ...serca,przy problemach ze skrzepami krwi itd. Ale temat tego wątku był czy młody zdrowy człowiek może mieć zawał.Wiec ja twierdze ,że może.Chodz ryzyko zgonu jest małe.I tyle w tym temacie. Witam! Ryzyko zawalu jest również w młodym wieku! Właśnie wróciłam ze szpitala od 20 - letniego..

Bypassy i udar mózgu

.. ...ryzyko utworzenia sie skrzepu w systemie krazenia. Migotanie przesiankow jest kolejna czesta wystepujaca komplikacja po operacji serca ( np. by - passow, wymiany zastawek ) i przez tentnice szyjna ( arteria interna carotis ) dostaje sie wlasnie ten utworzony skrzep z obiegiem krwi do..

Problemy z oddychaniem

.. ...patyczkiem i zawsze mam tam skrzepy krwi zawsze wyciągam zaschnięta krew, to czy to może znaczyc napad lękowy?! chcialam zaznaczyc ze jestem bulimiczką i tak sobie głupio tłumacze że moze przez wymiotywanie mi się w nosie cos zatkało. Prawdopodobnie problemów z płucami nie mam, ale..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...prawej stronie serca ) skrzeplina przedostanie się przez taki PFO do układu tętniczego ( lewa strona serca ) i zawędruje wraz z prądem krwi na obwód. Może wówczas dojść do udaru niedokrwiennego mózgu albo innego incydentu niedokrwiennego. Jak na razie niestety nie ma żadnych standardów..

Zastawka dwupłatkowa aorty i poszerzenie aorty wstepujacej

.. ...ważne aby nie powstały skrzepy ).Trzeba systematycznie sprawdzać gęstość krwi.Co się z tym wiąże to to,że trzeba uważać na wszelkie stłuczenia i urazy aby nie doszło do krwotoku.Również dźwiganie na początku nie jest wskazane,gdyż mostek musi się dobrze zrosnąć.Ale ogólnie mówiąc nie..

Krwawienie po miesiączce u kobiet po 40-tce

.. ...dzis, no moze oprocz skrzepow we krwi, ale to podobno norma. Menstruacja zakonczyla sie jak zwykl po 5 dniach, po czym po jednym dniu * czystym * znowu pojawilo sie krwawienie. Chcialam zapytac czy ktoras z was miewa tak moze i co moze byc przyczyna. Wiem, ze musze udac sie do lekarza a..

Siniaki, krwiaki od szczypania silnego ściskania a serce (rak serca).

.. ...powodu oderwania się skrzepliny. To może się zdarzyć z róznych przyczyn ( urazów, chorób ). Rak serca... gdyby tak było to ok 80% ludzi by miała * tego * raka. W dzieciństwie każdy z nas się bije, ściska, potyka, poobija, Gramy w piłkę, jeździmy na rowerze, uprawiamy sporty. Mamy masę..

Ciągły przewlekły ból głowy

.. ...głowa i miałem mały skrzep krwi we włosach z tyłu głowy. Od tego czasu nieustannie boli mnie głowa. Bol glowy jest lekki, czasami sredni, ale nigdy silny. Obustronny, skupiony glownie z przodu glowy ( czesc czolowa + przednia czesc kosci ciemieniowej ). Glowa boli codziennie, z roznymi..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...Zbyt mały poziom grozi skrzepami krwi na zastawce. Zbyt duży też nie jest dobry. Zdrowy człowiek ma poziom INR 0,9 - 1,3. Ja musze mieć na poziomie 2,5 - 3,0. Lek Sintrom dozuje sobie samodzielnie. Pic polega na tym że jak zjesz sałatę to poziom spadnie i cholera jeszcze wie po czym..

Udar niedokrwienny z częściowo sparaliżowaną lewą połową

.. ...przyczyną udaru może jakiś skrzep się urwał i trafił do mózgu?Bo lekarze wznowili podawanie tych leków? Co teraz? Czy można już próbować pobudzać rękę i nogę( bo na łaskotanie reaguje ) anetko !gdzieś tu twój tata założył chyba podobny wątek - pozdrawiam..

Udar niedokrwienny z częściowo sparaliżowaną lewą połową - Str. 2

.. ...właściwego leczenia skrzep się nie rozpuścił. Udar to poważna sprawa, ale po udarze można żyć. Mamie będzie potrzebne dużo wsparcia nie tylko duchowego ale fizycznego. Wiele ludzi po udarach potrafi tak się wyrehabilitować ze powraca pełna sprawność. Mama powinna zostać przebadana..

Udar mózgu niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową

.. ...przyczyną udaru może jakiś skrzep się urwał i trafił do mózgu?Bo lekarze wznowili podawanie tych leków? Co teraz? Czy można już próbować pobudzać rękę i nogę( bo na łaskotanie reaguje ) Jestem w szoku bo nigdy na nic nie chorowała ( ani na serce,nie miała wysokiego ciśnienia i nie jest..

Odkryto gen odpowiedzialny za śmiertelne skrzepy

Odkryto gen odpowiedzialny za śmiertelne skrzepy

.. ...grupy ryzyka groźnych skrzepów, które mogą prowadzić do zawału serca. Odkrycie to opisane w magazynie „Krew” ma przyczynić się do lepszego diagnozowania i leczenia chorób wieńcowych jako najczęstszego schorzenia serca, powodującego najwięcej przedwczesnych zgonów. Odkrywanie..

Jad węża w leczeniu chorób serca i raka

Jad węża w leczeniu chorób serca i raka

.. ...ma zwalczać anormalne skrzepy krwi oraz zapobiegać rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych w organizmie. Płytki krwi, skrzepy i udar. W normalnych warunkach płytki krwi uaktywniają się, gdy dochodzi do uszkodzenia naczyń krwionośnych. Zasklepiają one wtedy ranę tamując krwawienie...