Skrzywienie kręgosłupa 90 ST

Skolioza

Skolioza

.. ...deformacja, wielopłaszczyznowe skrzywienie kręgosłupa. Skrzywieniu bocznego ( odchylenie od osi ciała w płaszczyźnie czołowej ) towarzyszy rotacja kręgów ( deformacja w płaszczyźnie poziomej na wysokości danych kręgów ) oraz skrzywienie w płaszczyźnie strzałkowej, czyli wygięcie do tyłu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 88

.. ...nazywa się skolioza czyli skrzywienie boczne kręgosłupa. Mi ulgę przynosi MAJAMIL, biorę go doraźnie w czasie bólu. Pomaga też fizykoterapia. Skolioza to lata pochylenia nad książkami, nad biurkiem. Nic za darmo. Znowu ten ton.........ups. Wybaczcie to nawyki z dawnych lat. Dużo słońca..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 100

.. ...zdrowi.Ja natomiast mam skrzywienie kręgosłupa tzw. skoliozę z utworzonym niestety garbem.Kiedyś przeczytałam,że ludzie tacy jak ja nie żyją długo z powodu niewydolności sercowo - oddechowej.Od tamtej pory moje nerwy pogłębiły się jeszcze bardziej,większe lęki,strach o życie.Zwłaszcza,że..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 651

.. ...kręgosłupa i wyszło lekkie skrzywienie kręgisłópa ale doktor mówił że tak nie powinno bolec ,rece i nogi tez mnie bolą raz dostałam takiego ataku ze aż mnie zaczeło paraliżowac ,i nic zadnych zian w kręgosłupie a może powinnienes isc do neurologa ????może to cos z kręgosłupem ???albo..

Problem z kręgosłupem a bicie serca

.. ...czy bóle kręgosłupa, skrzywienie kręgosłupa, wypadanie dysku, może mieć wpływ na nieróne bicie serca. Mówię tutaj o swoim przypadku ponieważ stwierdzono u mnie bigeminie. Leczyłem się u kilku lekarzy , każdemu z nich powtarzałem że czasami odczuwam lekkie bóle serca i że wydaje mi się że..

Ból w mostku najczęściej po najedzieniu (obżarciu)

.. ...kręgosłupa. mam malutkie skrzywienie między łopatkami - raczej od plecaka. Jutro idę na kolejną wizytę do lekarza - zobaczymy co powie jak obejrzy kręgosłup. Pozdrawiam mam 14 lat i oprócz problemów z sercem mam patologiczny refluks żołądka i przełyku... przyjmuje leki... jest trochę..

Czy to jest nerwica sercowa?

.. ...nie mam przypadkiem skrzywienia kręgosłupa?Bo skrzywienie też może powodowac takie bóle.Pozdrawiam. witam! od jakiegoŚ czasu( pól roku ) mam okropne bóle w okolicy serca. takie kłucie,że aż promieniuje z tyłu pod łopatkę, jakieŚ 2 tygodnie temu robi mi się tak,że jak mnie to złapie to..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...mnie skoliozę - boczne skrzywienie kręgosłupa.Na początku rodzice pilnowali mnie z ćwiczeniami ale po jakmś czasie umarło to wszystko śmiercią naturalną.Wada zaczęła pogłębiać się coraz bardziej aż w końcu doszło do tego,że dzisiaj jestem osobą niepełnosprawną.Wracając jednak do czasów..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 157

.. ...z kręgosłupem,bo mam skrzywienie, być może duże ale ja już nic nie wiem..na ile kręgosłup wpłynął na mój stan czy może mój stan na kręgosłup..przepraszam za chaotyczność.. ... ... Przerażasz gdy o tym piszesz.. Robisz to w taki * poetycki * sposób. Wołasz o pomoc a jest zupelnie tak..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 189

.. ...świetnie,rentgen wykazał jedynie skrzywienie kręgosłupa.Nie robiłam tylko badań konkretnie w kierunku nowotworu,bo boję się panicznie,że go w sobie mam:( ( ( ( Jak sobie pomóc?Czy jednak porobić wszystkie badania ????Dzisiejszej nocy,około godz. 3 nad ranem zerwałam się zlana potem i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 194

.. ...piersiowej i leczono mnie na skrzywienie kręgosłupa. Fakt mam zmiany w szyjnym i piersiowym ale neurochirurg oznajmił mi, że nie powinnam się tak źle czuć. Miałam kilka lat temu przez ok.2 lata bóle brzucha, też lekarze nie umieli mi pomóc. Miałam straszną depresję poporodową trwającą 6..

Marznący palec i inne dziwne objawy

.. ...kolejna przyczyna może być skrzywienie kręgosłupa. Ja mam skolioze, spowodowana faktem, ze od urodzenia moja lewa noga jest krotsza o 1cm. Do tej pory z reguly chodziłem na wkladce, jak zalecil doktor, ale odkad jestem za granica, rzadko wkladam ta dodatkowa wkładkę ortopedyczna do buta...

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...dolegliwości takie jak : skrzywienie kręgosłupa, symptomy początkującej prostaty oraz to co było poważnym problemem mojego życia z racji intensywności i skali występowania ( problem 25 lat ) i było widoczne na mojej * powłoce * - łuszczyca, jej ustępowanie trwało najdłużej. Obecnie..

Dziwne ciepło w głowie

.. ...szyjnego Sprawdź czy nie masz skrzywienia kręgosłupa w odcinku szyjnym zwłaszcza. Często takie skrzywienia powodują nacisk na rdzeń kręgowy co wywołuje różne reakcje ze strony mózgu np takie jak opisujesz...

Dziwna dolegliwość ze strony serca

.. ...przesunięcie kręgów ( niewyczuwalne ale ma swoje objawy ), póki co bierz magnez. skąd ta wiedza na pogotowiu nie powiedzieli ze magnez leczy nerwoból! ketonal nie magnez albo w zelu albo w tabletkach...

Bóle głowy a ciśnienie

.. ...LORDOZA ( RTG wykazało skrzywienie kręgosłupa szyjnego ) i SPOŻYWANIE ALKOHOLU. Więc reasumując stwierdził, że są to NAPI ECIOWE BÓLE GŁOWY w wyniku podanych przeze mnie przyczyn. Biorę na to Cinnarizinum i Xanax, jakoś żyje Witam.W obu okolicach podżuchwowych widoczne są pojedyńcze..

Dziwne mijajace bóle serca

.. ...bóle.ale również mam lekkie skrzywienie kręgosłupa, więc to równiez ma na to wpływ.bóle sĄ dławiĄce, uciskajĄce,chwilami czuć ulgę.prowadze zdrowy tryb życia,żadnych nałogów,ćwiczyłam regularnie na siłowni, ale lekarz mi tego zabronił,teraz ćwiczę żadziej ale bóle powróciły.pozdrawiam..

Skolioza a problemy z sercem?

.. ...nerwicą. Przy tak dużym skrzywieniu kręgosłupa, zapewne z rotacją kręgosłup naciska na płuca. Skolioza to nie tylko wada kręgosłupa, ale i też narządów wewnętrznych, bo naciska na nie. Prawdopodobnie masz skoliozę torakogenną, ale o tym musi zdecydować lekarz. Skolioza IIIst. mocna..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 145

.. ...bo ja mam tęż poważne skrzywienie kregosłupa i też musiałam mieć operacje na kręgosłup w wieku chyba 18 lat ale strasznie się bałam z moją mamą i do tej pory tak zostało. Agusia masz skejpa to podaj mi numer to do ciebie zadzwonie to byśmy sobie lepiej porozmawiały. Do Agi.Droga Ago ja..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 188

.. ...problemy z kręgosłupep np. skrzywienie kręgosłupa . Czy te wszystkie twoje zawroty głowy to były tylko od nerwicy ? A zkąd wogóle jesteś ? Dobrze że wyszłaś z tej nerwicy - i chce ci się żyć . Trzymaj się tak dalej ... Do Asi . Słonko myśle że znajdę jutro więce czasu dla ciebie ,..

Bóle serca w młodym wieku

.. ...gdy usłyszał że mam skrzywienie kręgosłupa, zwalił winę właśnie na kręgosłup i nie chciał mnie przebadać. Upierałam się, więc niby mnie * przebadał * ( wówczas czułam, że zrobił to byle jak, może nawet udawał ). Tak się zraziłam do lekarzy że mimo iż wciąż miałam kłucia w sercu, nie..

Kłucie w sercu - Str. 2

.. ...sercu u wielu osób jest skrzywienie kręgosłupa, ale zawsze należy i tak przeprowadzić kompleksowe badania. Witam wszystkich : ) ja natomiast mam taki problem ze od tygodnia czasu kłuje mnie po stronie serca. Gdy byłem w tamtym roku na pogotowiu z bylem brzucha pani doktor stwierdziła ze..

Rotacja serca wzdłuż osi długiej w lewo

.. ...odcinku piersiowym widoczne tylko w badaniu radiologicznym oraz ortopedycznym dla laika jestem prosta jak struna jest to wynikiem wykonywanych ćwiczeń przez lat w wieku od 10 do 20 lat teraz mam 46 lat..

Drętwienie prawej ręki i nogi oraz drgawki

.. ...chodziłam na rehabilitację ( skrzywienie kręgosłupa ), ale to nic nie dało ponieważ rzaden lekarz nie postawił mi diagnozy.( a raczej wymyślali mi choroby - padaczka, zespół niespokojnych nóg, nerwica ). Może ktoś z Was wpadnie na pomysł jak mnie zdiagnozować, albo ma podobne problemy...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 384

.. ...wady często prowadzi do skrzywienia kręgosłupa. W razie wątpliwości jakichkolwiek należy się zgłosić do lekarza ortopedy. Kręcz szyi może wystąpić u dziecka z powodu nieprawidlowego ułożenia dziecka w łonie matki, wady w mięśniu lub w przypadku urazu poporodowego. Jest to jednostronne..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 525

.. ...względu też na moje skrzywienie kręgosłupa syn jest pod opieka ortopedy ale i kręgosłup bez zarzutu.Tak więc Patryk naprawdę zaczął opuszczać szkołe w 1 gimn.Mądra Pani od historii pastwiła sie nad Nim jak tylko zjawił się w szkole,krzyczała na Niego,darła mu się nad uchem.Poszłam do..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 535

.. ...Skolioza jest to boczne skrzywienie kręgosłupa,ja mam lewostronne w odcinku piersiowym.Ostatnimi czasy bardzo bolał mnie kark ,poszłam zrobiłam prześwietlenie i okazało się,że mam skrzywienie również w części szyjnej.Narazie poszłam zrobić to prześwietlenie,nie wybrałam się jednak..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 639

.. ...ciekawie.Ma lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędżwiowego z zaznaczoną rotacją trzonów kręgu.Zmiany wytwórczena krawędziach trzonów kręgów L.Nieco bardziej zaawansowane zmiany w obrębie wyrostków stawowych m - kręgowych, z zaznaczoną sklerotyzacją podchrzęstną.Tarcza m - kręgowa L5 - S1..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 9

.. ...przyczyną mogą być też skrzywienia i zmiany kręgosłupa. Poleca mi rehabilitację. Przepisali mi hydroksyzynę /nie działa/ i mydocalm. Skłaniam się ku 2 ostatnim przyczynom, bo na bóle pleców cierpię od dawna, a i do nerwicy mam sporo powodów. No tylko do diaska jak z tym diabelstwem..

Ból serca i drętwienie lewej reki - 13 lat

.. ...okresem dojrzewania skrzywieniem kręgosłupa i niedoborem witamin. Dał mi jakieś witaminy i syrop. Ale muszę kopic jeszcze magnez skoro tak mówicie. Doktor słuchał z 10 min mojego serca i nic nie powiedział co on tam słyszał na ekg ani echo mnie nie wysłał. Bałem się ze to jakaś wada..

Drętwienie lewej ręki

.. ...zepół WPW, ale mam też skrzywienie kręgosłupu. Nie wiem, czy łączyć to z sercem, czy z kręgosłupem.. Witajcie! Ja od dawna mam bol malego palca u lewej reki nasilajacy sie w nocy... Bol jest potezny! Tak jak by mnie ktos szpilkami kuł... Natomiosat w dzien mam zdretwialy caly opuszek....

Skrzywienie kregosłupa a otyłość

.. ...zrozumieniem tej kwesti że od skrzywienia kregoslupa można utyc .Jesli ktoś wie coś na ten temat to byłabym wdzieczna za odpowiedzi.Pozdrawiam. Chyba na odwrót od otyłości można sobie pokrzywić kręgosłup i zresztą nie tylko, także zniszczyć stawy ( kolana, biodra, kostki ), mieć..

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 2

.. ...po rtg: Lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędżwiowego z rotacją trzonów,pogłębiona lordoza lędżwiowa.Os sacrum acutum. Niewielkiego stopnia zwężenie krążka m - k L2 - L3,L3 - L4,od wklęsłej strony wygięcia.Spina bifida S1 Czy to moze byc przyczyna pobolewania nie wiem?Narazie daje sobie..

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 5

.. ...zdrowia: Sylwia S. lat 13 skrzywienie kręgosłupa skolioza 70˚, lordoza lędźwiowa, kyfoza. Andrzej s. lat 56 skrzywienie kręgosłupa, skolioza, przepuklina krążka między kręgowego L - 4,L - 5. Roman S. lat 42 skrzywienie kręgosłupa, skolioza, lordoza lędźwiowa, przepuklina krążka..

Mam ostrofity na kręgosłupie szyjnym i piersiowym

.. ...do uzdrowiska,albo na miejscu skorzystaj z reHabilitacji.Pomaga krioterapia - działa przeciwbólowo i laser.No i odpowiednia gimnstyka.A byłeś u neurologa czy neurochirurga? Co oni na to?Skonsultuj się...

Lordoza i skolioza

.. ...to norma przy mocnym skrzywieniu kręgosłupa, zwłaszcza jeśli chodzi o górną część kręgosłupa i kręgi szyjne. . Po prostu nie myśl o tym. Podobno niewielu jest ludzi idealnie * prostych * i prawie każdy ma coś krzywego, a to lordozę a to kifozę czy platfusa.. te wady postawy jakoś..

Powracający ból mostek szyja

.. ...okazała sie lewostronnym skrzywieniem kręgosłupa w wyniku czego mam wysadzoną klatke piersiową z lewej strony. Prosze o pomoc co to może być. Nerwica bóle od kręgosłupa czy może początek wieńcówki Z góry dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam przede wszystkim musisz schudnąć .Przestań słodzić..

Zespół Marfana, wypadanie płatka z zastawki mitralnej

.. ...osłabione,wady postawy skrzywienie kręgosłupa 11stopni,krutsza prawa noga ponadto ma problemy w pisaniu prawdopodobnie jest dysgrafikiem i dyslektykiem występuje także bardzo duża wady wymowy ,czy należy mi się na niego świadczenie pielęgnacyjne dodam że na rehabilitację jeżdzę razem z..

Ból kręgosłupa w odcinku piersiowym

.. ...się stało? Może masz skrzywienie lub rotację w kr. piersiowym i z powodu zwiększenia ciężaru ciała oraz przesunięcia środka ciężkości - dziecko w brzuchu powoduje przesunięcie środka ciężkości i statyki ciała.Myślę,że najlepiej pomogłoby ci pływanie lub gimnastyka w basenie,a także laser..

Nagła chwilowa mdłość i zawrót głowy, dziwne nieprzyjemne uczucie!

.. ...okazało się ,że mam skrzywienie boczne z rotacją w kręgosłupie szyjnyM.Może nadwyrężyłeś kręgosłup tańcząc.Mnie chwilowe zawroty głowy brały gdy schyliłam głowę,albo nawet w pozycji leżącej jak wyżej pod głową miałam .Muszę traz na płaskim spać.Nie wiem czy u ciebie jest podobnie.mnie..

Silny ból z lewej strony tył głowy

.. ...strasz gózem mózgu,może to przecież być od kręgosłupa szyjnego.Proszę iść do neurologa. miałm cos podobnegi i okazało się,że to skrzywienie boczne kręgosłupa szyjnego z rotacją.Idż do lekarza koniecznie...

Drętwienie po lewej stronie klatki piersiowej w okolicy serca

.. ...dolegliwości.Być może masz jakieś skrzywienie kręgosłupa piersiowego i od tych ćwiczeń coś ci sie przestawiło w kręgosłupie.I stąd drętwienie .Jakbyś prześwetliła kręgosłup szyjny i piersiowy możeby sie okazało co to jest.Moze masaz by ci pomógł.Z tym,że masażysta jak nie ma zdjęcia lub..

Bóle w kladce piersiowej

.. ...do około 83 - 85, mam skrzywienie prawostronne piersiowe kręgosłupa,nieraz pomaga mi ziewanie w złapaniu oddech a najlepszym sposobem na ciężki oddech i ból jest polopiryna S jak ja biorę to mi się poprawia oddech się robi lżejszy i ból ustaje w znacznym stopniu. Rano gdy wstaje to..

Nerwica a dziwne bóle

.. ...Możesz mieć też coś z kręgosłupem, też daje takie objawy, coś akurat wiem o tym : ). jak to od skrzywienia kręgosłupa,to popływaj lub masaż ci pomoc może może na siłowni się nadwyrężyłeś????Nie pakuj...