Skurcz dodatkowy

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...tachykardia; zaburzenia rytmu ( skurcze dodatkowe, tachyarytmie komorowe, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo - komorowego ); objawy niewydolności serca; osłuchowo: szmery skurczowe o różnym charakterze, czasami 3 ton serca, szmer tarcia osierdziowego. W badaniach dodatkowych można..

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...pacjenci z pojedynczymi skurczami dodatkowymi ( ekstrasystolie ); pacjenci z zaburzeniami rytmu, które mogą zagrażać ich życiu, czas refrakcji pęczka Kenta ( dodatkowy, nieprawidłowy pęczek w układzie bodźcoprzewodzącym ) jest bardzo krótki co u pacjentów z migotaniem przedsionków może..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...bardzo niską amplitudą skurcz/rozkurcz. Odchylenia obserwowane w badaniach dodatkowych. W wyniku tamponady worka osierdziowego pojawiają się zmiany w wielu badaniach ( EKG, rtg klatki piersiowej, ECHO serca, cewnikowanie prawego serca ). Najbardziej wartościową metodą badania serca jest..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...innymi odpowiedzialna za skurcz mięśniówki naczyń krwionośnych i przebudowę mięśnia sercowego ( przerost prowadzący do spadku wydolności mięśnia ). Leki z tej grupy obniżają ciśnienie poprzez rozkurczenie naczyń krwionośnych oraz poprzez wpływ na układ renina - angiotensyna - aldosteron...

Ból serca

Ból serca

.. ...Zaburzenia rytmu serca, skurcze dodatkowe, bloki przewodzenia z występowaniem pauz są często określane przez pacjentów jako uczucie wyrywania się serca z piersi , kołatania serca czy wrażenia zamierania serca . Ponieważ sam ból jest doznaniem subiektywnym, zależnym od progu bólowego..

Ekstrasystolia (dodatkowy skurcz)

.. ...to inaczej dodatkowy skurcz, wynik przewiedzenia do komór dodatkowego impulsu elektrycznego. Prawidłowy rytm serca wynika z cykliczności powstawania pobudzeń w układzie bodźcoprzewodzącym serca. Skurcz przedsionków poprzedza skurcz komór. Skurcze dodatkowe wynikają z obecności..

Metoprolol (Betaloc, Betaloc ZOK, Beto ZK, Metocard, MetoHEXAL, Metoprolol)

.. ...rytmu serca ( częstoskurcze, migotanie przedsionków, skurcze dodatkowe ). Do działań niepożądanych, występujących głównie po przedawkowaniu lub przy jednoczesnym przyjmowaniu innych leków wpływających na układ bodźcoprzewodzący serca, należą bradykardia i bloki przewodzenia. Inne efekty..

Sole potasu (Kalipoz, Kaldyum, Kalimat, Kalium, Acespargin, Kalibit)

.. ...nadkomorowych zaburzeń rytmu ( skurcze dodatkowe, częstoskurcze, migotanie przedsionków ) oraz arytmii komorowych, w tym torsady i migotania komór ( nagły zgon sercowy ). Jony potasu odgrywają bardzo istotną role w utrzymywaniu równowagi kwasowo - zasadowej i wodnej organizmu, w wielu..

Nadczynność tarczycy

.. ...częstoskurczu nadkomorowego, skurczów dodatkowych, często występuje napadowe migotanie przedsionków. Arytmie te ustępują przy prawidło prowadzonym leczeniu nadczynności tarczycy. W skrajnych przypadkach może dojść do przełomu tarczycowego, w przebiegu którego pojawiają się zaburzenia..

Przewodozależny przepływ płucny

.. ...międzyprzedsionkowej. Skurcz lewej komory pompuje krew do aorty ( na obwód ) oraz, za pośrednictwem przewodu tętniczego, do naczyń płucnych. Dodatkową komplikacją przy wrodzonej atrezji zastawki trójdzielnej jest niedorozwój mięśnia prawej komory. Leczenie operacyjne jest wieloetapowe,..

Digoksyna (Digoxin, glikozyd naparstnicy)

.. ...Jony wapnia inicjują skurcz a wzrost ich stężenia wiąże się z większą siłą tego skurczu. Działanie digoksyny polega więc przede wszystkim na zwiększeniu siły skurczów serca, co przekłada się na wzrost jego wydolności mierzonej jednym z parametrów hemodynamicznych - frakcją wyrzutową..

Poranny wzrost ciśnienia tętniczego

.. ...autonomicznego i uogólnionym skurczem naczyń krwionośnych. Konsekwencją tych reakcji jest wzrost ciśnienia tętniczego. Jeśli z powodu współistniejących chorób ( miażdżyca, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, itp ) naczynia wieńcowe czy naczynia mózgowe są uszkodzone, poranne wzrosty..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 22

.. ...dziennie przeciw dodatkowym skurczom nadkomorowym i lek działał na mnie dość dobrze ( lepiej niż Biosotal 40, który brałem wcześniej ). Kiedy Betaloc kończył mi się zacząłem brać po pół tabletki i miałem dodatkowe uderzenia i * brakujące * uderzenia, nawet po 10 na minutę. Teraz zacząłem..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...odczuwasz, to według mnie skurcze dodatkowe - tak jakby serce uderzyło szybko dwa razy, potem dłuższa przerwa ( ta przerwa zwykle sprawia, że łapię się za szyje i sprawdzam tętno ). Z tego co czytałam, ta przerwa jest naturalna po dodatkowym skurczu. Zrób sobie Holtera ( 24 godzinny..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...ciśnienia. Duzo masz tych skurczy dodatkowych co ci mówili lekarze czy sa grożne jak je czujesz????Z tym cisnieniem to nie wiem ja jak sie zdenerwuje to tez mi idzie ale przechodzi samo.Do asik. Witam.Mam pytanie;stwierdzono u mnie zespół Brugadów - częstoskurcz komorowy,pełna utrata..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 41

.. ...nadkomorowych częstoskurczy napadowych 0 tachykardii 0 bradykardii rytmow niemiarowych o przerw 1519 pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych 0 częstoskurczy komorowych 0 czynnych rytmow komorowych o bigemi 2 pary bardzo proszę o odpowieć Nie ma w nim nic niepokojącego - ale jak..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 10

.. ...holter wykazał 7911 dod. skurczy w ciagu 48h. Tutaj o ablacji wypowiadają najczęściej osoby, kt. maja lub miały częstoskurcz. Mi natomiast skutecznie utrudniają życie te dodatkowe skurcze, w ciagu 1/2 roku znacznie mi się ich liczba zwiększyła. W ciągu roku natomiast musiałam 4 - krotnie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 30

.. ...ablacji w ck anin, czestoskurcze poki co nie wystapily( odpukac ) ale nie czuje sie dobrze.oprocz boli w klatce piersiowej mam wiele dodatkowych skurczy nadkomorowych i komorowych.. przed ablacja tez je mialam ale nie az tak czesto..moze ktoś napisac czy po ablacji tez odczuwal takie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 31

.. ...poczytaj watki: po ablacji, skurcze dodatkowe. Nie mam akurat czasu pisać. Nie czeka sie długo ja troche z własnej winy to wydłużyłam oczekiwanie. Musiałam doleczyć zęby - to mi troche czasu zajęło. Ale ogólnie czeka sie chyba jeszcze b/ krótko w porónaniu do innych ośrodków ( wyczytałam..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 45

.. ...To co Misza pisze, że skurcze dodatkowe przeszły mu przed zabiegiem to chyba już norma u wszystkich, Jakoś się dziwnym trafem wyciszają. U mnie przed pierwszą ablacją stwierdzono ( częstoskurcze komorowe - w prawej komorze ) 2 ogniska ektopowe w obrębie RVOT i w komorach epizody VT -..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...Ectopic Beat ( VEB ) to skurcz dodatkowy komorowy. Pewnie o to chodziło, choć ręki nie dam uciąć. Na temat częstoskurczów nadkomorowych i komorowych mnóstwo osób już się wypowiadało. Sama się z tym męczę od ok. 12 lat - więc jak widzisz da się żyć, z tym, że troszkę to życie jest..

Echo serca - Str. 4

.. ...Lewa komora rozk 53 Skurcz 36 EF 60% Przegroda miedzykom skurcz 17 rozkurcz 11 Tylna ściana skurcz 17 Rozkurcz 10 Prawa komora 23 1 Dodatkowo mam pytanie jaka jest istota wyniku ef 60%?mało czy dużo czy jest to wartość zmienna? 2 Czu regularne bieganie doprowadzi moje ciśnienie do normy..

Echo serca - Str. 10

.. ...takie uczucie jakby skurczu dodatkowego, nie wiem dokładnie co to jest ale bardzo nieprzyjemne uczucie jakby to serce scisneło az troche zaboli, bardzo to wyczuwam co prawda rzadko i mam pytanie czy jest to normalne czy mam sie czym martwic?? miałam to uczucie dw adni przed robionym EKG..

Echo serca - Str. 16

.. ...karli - nieduża ilosc skurczy dodatkowych pojawia sie u zdrowych ludzi , po stresie, uzywakach , bezsenności itd... Anulka - wynik echo bz, jedynie graniczna grubośc sciany , co mozna tlumaczyć nadcisnieniem. Takie * fikanie * serca moze być spowodowane skurczami dodatkowymi , jesli przy..

Echo serca - Str. 17

.. ...powiększenia?Czasami występują skurcze dodatkowe. Jamy serca w cm Aorta 2,5/3,9 Lewa komora 6,0/3,9 Prawa komora 2,0 PP 4,3/3,9 Lewy przedsionek 4,6 LP 4,8/4,6 Grubość ścian serca Przegroda międzykomorowa 1,05/1,4 Tylna ściana lewej komory 0,85/1,6 Kurczliwość ścian serca EDV 158cm3, ESV..

Dziwne skurcze dodatkowe

.. ...obliczyłeś ile masz skurczów dodatkowych podczas całej doby i na godzinę. Podam ci swój przykład. Otóż kiedy miałem przeprowadzone badanie metodą holtera wykazało mi 98 pobudzeń dodatkowych nadkomorowych podczas doby co dało średnią 4 pobudzenia dodatkowe na godzinę ( max. 12 w ciągu..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...tysiace, tj. nerwicowcow ze skurczami dodatkowymi. Ja tez miewam epizody tych skurczow dodatkowych wlasnie glownie w pozycji lezacej. Te skurcze dodatkowe mam juz od ponad 20 lat i faktycznie sa paskudne, z tym, ze ja je odczuwam jak takie plumpniecia ponizej mostka po lewej stronie...

Betaloc zok 50 raz dziennie

.. ...tam... Angie, a ile masz skurczy dodatkowych i tych bloków? Skurczy mam ciągle ponad 7% tj. ok 6000 ( wiem że mało ale nie chce spaść... ) a bloki miałam na razie 2 - jeden 2,1 sek a drugi 1,67 sek. Ale jest podejrzenie że moja utrata przytomności przez którą znalazłam się w szpitalu..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...uspokoiłam. Od 5 dni walczę ze skurczami dodatkowymi Mój lekarz przepisał mi leki na nadciśnienie i Lokren 20 ( narazie 1/4 tabletki ) Ale widze,ze mało to pomaga. Może za krótko biorę.Niestyety miałam przez kilka tygodni stresujące sytuacje i teraz chyba to wychodzi. Opiekowałam się..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...pokazał 24.000 dodatkowych skurczów na dobę, w tym liczna bi - i trigeminia. Po powrocie do Cordaronu wyniki Holtera i samopoczucie b.dobre. Kłopot w tym, że tego leku nie można stale używać, uszkadza płuca, tarczycę i wzrok. Pozdrawiam Witam wszystkich.miałam dwa zabiegi ablacji ostatni..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...wszystkich ja ze swoimi skurczami mencze sie juz pare lat tez mam ich dosyc nabawilam sie terz nerwicy tak mi czasami dokuczaja wydalam juz kupe kasy na lekarzy mialam wszystkie badania ale lekarz u ktorego sie teraz lecz twdzi ze musze sie nauczyc zyc z nimi latwo powiedziec ale teraz 4..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...odezwało mi się serducho ( skurcze dodatkowe, dokładnie te same które wpędziły mnie w nerwicę... ) i od razu poszedłem do kardiologa. Bardzo miła starsza Pani dała mi Biosotal na uspokojenie pikaweczki i jeden z najnowszych leków antylękowych - Cipramil. Zamierzam brać to regularnie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...powodzenia Mam kłopoty ze skurczaczmi dodatkowymi i zauważyłem taka prawidłowość, że lepiej na mnie działają środki uspokajające niż np. beta blokery. Czy Wy też tak macie? Czy to nie jest dowód na nerwowe podłoże tych wszystkich sensacji z serduchem? Czyli jednym słowem uspokoić i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...Podejrzewam, ze to właśnie skurcze dodatkowe. Robiłam kiedyś badania serca, EKG, echo, całą morfologię. Mam mały problem z zastawką mitralną, ale prawie niezauważalny - lekka niedomykalność ( poza tym wszystko było ok ). Czy to właśnie z tego powodu odczuwam te przeskoki serca właśnie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 31

.. ...forum - z dodatkowymi skurczami serca. Bo właśnie wydaje mi się, że ja coś takiego mam. I to chyba nie przeszkadza mi mieć przy okazji nerwicy lękowej, prawda? Przeczytałam tam m.in. że takim z dodatkowymi skurczami brakuje nie tylko magnezu ( ten akurat spożywam ), wtamin z grupy B( -..

Ablacja Łódź

.. ...co Ci dolega; ja mam skurcze dodatkowe komorowe 1000 - 2000 na dobę; czasami się łączą; bardzo mnie to rozwala psychicznie. jest po 2 opercjach serca=ubytek międzykomorowy ale wszytsko oki. mam 32 lata od 22 lat mam napady częstoskurczu w sumie napady to mam od 12 mieisęcy .do grudnia..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...dwóch lat mam dodatkowe skurcze komorowe( robiłam wszystkie badania co do tych surczy...wyszły ok,czyli ,że niczego w moim organizmie nie brakuje ) Czy to mozliwe ,ze miałam jakiś częstoskurcz i po nim mój organizm zareagował tym zasłabnięciem...??? ogólnie często inaczej sie..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy

.. ...Miewam napady czestoskurczów nadkomorowych średnio raz do roku ,najdłuższy trwał 9 godzin i narazie jako jedyny umiarawiany był w szpitalu /stąd wiem co to za cholera/ Akurat jestem po holterze i jeszcze wyników nie znam .Miewam też czasami skurcze dodatkowe ,robiłam badania na tarczycę..

Skurcze dodatkowe a papierosy

.. ...kryzysowy dzień i co? Skurcz dodatkowy za skurczem dodatkowym. Jak sądzicie czy przyczyną nasilenia się tych skurczy może być poddenerwowanie związane z odstawieniem papaierosów? Czy te skurcze rzeczywiście nie są groźne? Moje należą do grupy skurczy komorowych i odczuwam je jako..

Nieinwazyjne usuwanie arytmii - nowa metoda

.. ...na zawsze dodatkowe skurcze serca, ktore mecza mnie od wielu lat. Czy stymulacja przezprzelykowa moze usunac w/w dolegliwosci. prosze o odpowiedz. Wiem jednak ze czestoskurcze usuwa sie metoda ablacji a co z tymi skurczami...?bo one wlasnie zatruwaja zycie codzienne... Monia,..

Silny ból w okolicach serca

.. ...powiedziała zeby po tym * skurczu * wziąśc sobie ocs z paracetamolem i dodatkowo magnez brać codziennie...ja biore MGb6 i nie mam juz tego od kąd się stosuje do zaleceń.,.. u mnie objawiało sie to tak: czułam jak by coś wiszło mi w mięsień ( jakaś chrząstka czy kość ; ) i nie mogłam..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 17

.. ...pierwszym były jeszcze skurcze dodatkowe, więc pan doktor zdecydował, że robimy poprawkę ( na drugi dzień ). Jestem po zabiegu już ponad 3 tygodnie i nie ulega wątpliwości, że nie mam arytmii. Robiłam Hotlera i nie miałam ani jednego skurczu. Po 14 latach życia z arytmią. Wyobrażasz..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 21

.. ...z was z powodu czestoskurczy i co mnie dziwi ze po niej macie dodatkowe skurcze a ja wlasnie z powodu licznych dodatkowych bede ablowany wiec czy jest sens skoro skutkiem ubocznym ablacji sa wlasnie dodatkowe skurcze czy ona mi pomoze z gory dzieki za odpowiedz do niepwnego jesli sie nie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 22

.. ...10 tys. dodatkowych skurczy na dobę i to na lekach ), nie muszę brać rytmonormu. A dr nie dość, że świetny lekarz to do tego przeuroczy człowiek. Pozdrawiam. Do Alicji Serdecznie dziękuje ci za odpowiedz. ja mam arytmie od 12 lat ale mam ok 15 - 20stu dodatkowych skurczy komorowych na..

Złożone skurcze dodatkowe

.. ...pytanie. Co to są złożone skurcze dodatkowe i jak się je odczuwa. Ja mam skurcze dodatkowe komorowe i odczuwam je jako zatykanie w gardle. Przy czym pojawiają się one jeden po drugim i po każdym uderzeniu jest przerwa. Czy to są złożone skurcze? Boję się bardzo, bo prawdopodobnie są one..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 21

.. ...Znaczne upośledzenie skurczowej lewej komory serca z frakcją wyrzutową EF 12% Badanie ergospirometryczne - nie wydolność krążenia klasy B wg Webera Vmax 0 2 17,8 ml/kg/min ( Co mi akurat nic nie mówi ...... ) Holter - rytm zatokowy . pojedyncze komorowe pobudzenie dodatkowe ????????..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...EKG przy trzepotaniu. Skurczy dodatkowych jakoś z wiekiem mniej. Ach zapomniałem bardzo ważnego szczegółu dla którego wszczepiono mi stymulator. W roku 2004 pewnego dnia rano moje serduszko odmówiło współpracy. Zwalniało sobie i nie były wyczuwalne jego uderzenia. Zrobiłem się..

Szybkie tętno - Str. 5

.. ...- też nie mam częstoskurczu.Ostatni atak miałam jak brałam ISOPTIN SR( ten o powolnym uwalnianiu ),ale też miałam niezłą jazdę emocjonalną i stąd atak. Dziś np.wzięłam 1/4 BisoHEXAL,bo bardzo wolno mi biło serce i na razie jest OK. A w razie ataku wezmę dodatkowo połówkę ( czyli kolejne..

Ablacja przez dr. Koźluka - Str. 2

.. ...będę wolna od częstoskurczów i różnych innych ukłuć, ucisków. Życzę zdrowia i pozdrawiam. Teraz mi doskwierają skurcze dodatkowe z częstoskurczem ( 140 ) i niby sobie z nimi radzę, ale dziś jak mnie złapało miganie to myślałam, że odlecę. Różnicz jak dla mnie jest kolosalna. Pozdrawiam...

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 3

.. ...tym potroiłam ilość skurczy dodatkowych serca:( Diagnoza okazłą się falszywa bo tylko wystawiona na podstawie podwyższonych d - dimerów - u zwykłych ludzi norma wynosi 500 u cięzarnych 2 500 - po to by się nie wykrwawiłypodczas porodu. Lekarz który mi zlecił to badania nie wiedizłą o tym..

Arytmia - dziwne dolegliwości? - Str. 2

.. ...nim doskonale!!! Ilość skurczy dodatkowych spadła drastycznie, a te, które odczuwam nie są takie silne i niepokojące jak dawniej. To drogi lek ale jestem zdecydowany na kontynuowanie kuracji, nawet przez rok lub dłużej ( to normalny okres ) i pozbędę sie tej nerwicy raz na zawsze!!!..

Skurcze dodakowe i nerwica

.. ...dowiedziec jak najwiecej o skurczach dodatkowych.chcialbym nawiazac kontakt z osobami ktore maja podobne dolegliwosci.opisanie moich przezyc i dolegliwosci zajeloby z pewnoscia duzo czasu.zmagam sie z tym problemem od ponad 2 lat.zaczelo sie od silengo stresu pomaturalnego.zauwazylem ze..

Potas i magnez a skurcze dodatkowe

.. ...zmniejszyl/zlikwidowal ilosc skurczy dodatkowych ? Potasu nie biore bo czuje sie po nim dziwnie, ale magnezu biore duzo, skurczy dodatkowych nie mam tylko tachykardie, bardzo ladnie mi serce bije po magnezie, tak lekko pozdrawiam Nie łódź się,że po potasie i magnezie Ci przejdzie.Skurcze..

Niedoczynność tarczycy - Str. 7

.. ...myśly np. dodatkowe skurcze. Nie byłem jeszcze u kardiologa, ale wyniki badań krwi ok, nawet te zawałowe itd, enzymy ok. Według badań krwi serce jest zdrowe. Jedynie co źle wyszło to TSH 11. Nie odczuwam objawów niedoczynności jak na razie. Jedynie co to pojawiły się te nieprzyjemne..

Skurcze dodatkowe i inne zaburzenia rytmu

.. ...cierpie na dodatkowe skurcze.w trakcie napadu czuje sie fatalnie.okropnie sie boje.oczywiscie lekarze mnie uspokajali twierdzac ze to nic groznego ale daje to duzy dyskomfort.jak sobie radzicie z tymi dolegliwosciami.czy macie jakis zloty srodek.ja przyznaje sie ze moim jest sport a..

Moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...opisów wyglada mi to na skurcze dodatkowe serca.To taki rodzaj arytmii. Na to w zasadzie lekarze nie wiele pomogą, ale trzeba wiedzieć czy masz arytmię. Ja biorę codziennie na to Aspargin - magnez z potasem i lek Biosotal na obniżenie pulsu. leczę tez swoje skołatane tymi wydarzeniami..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 54

.. ...chwila czułam jakies skurcze centralnie wdołku ale troszke wyżej na wysokości prawie ramion i przez 10 sekund takie skurcze jakby mięśni nie wiem moze to było serce, mam jakieś dodatkowe skurcze i czasem szarpnięcia ale tak to jeszcze nie miałam i cholernie sie teraz boje!!!! po chwili..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 76

.. ...i wyszło ponad 4000 skurczy dodatkowych komorowych ( moge podac Ci cały wynik z holtera ale to jutro ) A teraz kardiolog zlecił mi zrobienie holtera po to by zobaczyc czy moja arytmia załapie na ten lek co go biore. dziekuje bardzo za odpowiedz może ty mi troche pomożesz zrozumiec ta..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 112

.. ...zaczerwienienia skoki cisnienis skurcze dodatkowe drzenie ciala lek ze moge wyskoczyc z okna, ze umre, balam sie wyjsc z domu wiecznie szukalamsobie chorob to bylo xos strasznego i prawie przeszlo a wiecie jak? zycie mnie zmusilo do wyjazdu za granice d pracy. musialam. i tam nie mozesz..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 126

.. ...razy pogotowie i te skurcze dodatkowe dziwne ale mówią ze to nie grozne.I ciągle mam jakies napady dziwnego bicia serca po jakims czasie przestaje.Ostatnio jak sie nakrecilem to mnie w czasie jazdy zlapalo autem myslalem ze juz po mnie macie tak???Pozdrawiam. Czesc,zapomnieliscie juz o..

Okropny ból po prawej stronie klatki

.. ...moge ufac.ja cierpie na skurcze dodatkowe.koniecznie zrob wszelkie badania.jesli wyniki beda w porzadku to musisz uwierzuc lekarzowi. moze pomyslisz ze latwo mi mowic ale uwierz ze moje dolegliwosi nie pozwalaja mi zaufac swojemu kardiologowi w stu procentach mimo iz cierpie na nie od 3..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 9

.. ...defibrylatorem, a miał częstoskurcz nadkomorowy ?Ja z częstoskurczem nadkomorowym żyłam bardzo długo.W 2007 przeprowadzono u mnie ablację.Częstoskurcze ustąpiły, ale mam teraz cały czas, ja nazywa to zatrzymania serca, szarpnięciem ,ale lekarze określili ten mój przypadek jako *..

Solarium a choroby serca

.. ...i/ii stopnia, czestoskurcze nadkomorowe, skurcze dodatkowe, 3 lata temu mialam infekcyjne zapalenie wsierdzia i przyspieszone tetno zazwyczaj.biore propranolol 10 - 20mg dziennie lub wiecej jesli zlapie mnie czestoskurcz oraz magnez. zastanawiam sie czy osoby ktore maja takie problemy z..

Nerwicowcy a co z alkoholem?

.. ...mam wysokie cisnienie skurczowe przy niskim rozkurczowym a raz cisnienie miewam w normie. Mam odczuwalne skurcze dodatkowe i okresowo częstoskurcze. U kardiologa każde badanie - a miałem ich chyba już setki zawsze wychodzą dobrze. EKG i osłuchiwanie - zawsze OK. Echo serca - gites. Niby..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...Bigeminia to jest co drugi skurcz dodatkowy ( najczęściej komorowy ) moj wujek ma teraz 40 lat, juz od 20 roku zycia mial objawy miazdzycy, podwyzszone cisnienie. Niedawno dostal napadow dusznosci. Lezy teraz w szpitalu pod stala obserwacja. okazalo sie ze ma niewydolnosc serca. Tetniaka..

Wypadanie płatka zastwaki dwudzielnej a arytmia

.. ...bardzo miła kobieta ) o skurczach dodatkowych i o ablacji i o wypadaniu płatka no i otym że jestem nerwowy to zaproponowąła mi betabloket ( concorcor 1.25 i hydroxyzynę na noc ) ja jednak oporny na wszelką chemię od 1.5 miesiąca popijam ziołowe hrbatki uspokajające i łykam magnez B6 i..

Częstoskurcz w przełyku?

.. ...częstoskurczu chyba, tudzież skurczy dodatkowych, tego nie wiem, jedno wiem napewno przez cały czas odczuwam dyskomfort jakby w przełyku w okolicach mostka takie dziwne drzenie tudziez smyranie , czasami pomaga jak odkaszlnę ale mam to przez cały czas, no chyba ze jestem czyms bardzo..

Do tych którym pomogły betablokery!

.. ...betablokery uporać się ze skurczami dodatkowymi - czy po pierwszej dawce leku nastapiła poprawa czy braliście przez jakis czas i dopiero arytmia ustąpiła?Tak myślę,że może ja zbyt szybko odkładałam leki nie widząc poprawy. Witaj Aneto! w moim przypadku lek z tej grupy ( biore prawie od..

Betablokery a powolne tętno

.. ...blokery nie wygaszają skurczy dodatkowych to trzeba zmienic leczenie. betablokery powoduja mniejsze zapotrzebowanie serca na tlen za czym idzie spowolnienie pracy m.sercowego zgłoś się do lekarza prowadzącego celem zmiany metoprololu na inny karioselektywny betabloker, dodatkowo..

Rytm zatokowy i skurcze dodatkowe

.. ...paskudne dni z częstymi skurczami dodatkowymi, potem nastepuje spokój i za jakiś czas znów się to pojawia. Nauczyłem się z tym żyć, choc nie jest to przyjemne. Czy taki cos się leczy doraźnie, tylko w czasie epizodu i kiedy rzeczywiście czuje się duży dyskomfort, czy to jest leczenie..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...prawdopodobnie dodatkowe skurcze W badaniu ekg mogą nie wyjść, jeśli akurat na nie nie trafisz. Lepiej zrobić badanie metodą Holtera ( całodobowe ekg ). Dobrze byłoby to sprawdzić, bo dodatkowe skurcze mogą mieć różne przyczyny ( od nadczynności tarczycy do wad serca ). Więc zainwestuj w..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...zaobserwowano istotny spadek skurczowego i rozkurczowego ciśnienia tętniczego oraz ciśnienia tętna. Dodatkowo istotnie zmniejszyła się PWV ( patrz wykres poniżej ). Spadek prędkości przepływu fali tętna świadczący o poprawie podatności tętnic, w 90% był niezależny od efektu..

Nerwica lękowa i dodatkowe skurcze

.. ...zaczęły się dodatkowe skurcze.. na początku nic sobie z tego nie robiłem ale po następnym roku juz ze skurczami złapała mnie nerwica lekowa. wzywanie karetek i wreszcie trafiłem na terapie psychiatryczna no i oczywiście brałem leki psychotropowe. brałem seroxat i hydroxyzine i mogłem żyć..

Koszmarne dodatkowe skurcze a u lekarza wszystko OK, to nerwica?

.. ...nie miałam ani jednego skurczu.Lekarz powiedział że wszystko jest ok, a ja przecież ledwie doszłam do poradni.W domu oczywiście miałam powtórkę wariacji mojego serca.W mękach przespałam noc i rano znów poszłam do lekarza - a jakże nic nie wykazało!.Jest mi juz głupio,gdyż robie z siebie..

Koszmarne dodatkowe skurcze a u lekarza wszystko OK, to nerwica? - Str. 2

.. ...i coś poradził na te skurcze.Jestem kompletnie wyłaczona z normalnego zycia, nigdy nie mogę sie czuc na luzie,bo to cholerstwo mnie dopada.Biore cały czas sectral - ale co? mam go brać do końca życia?.Są momenty że jestem załamana.Pozdrawiam goraco! No właśnie o to samo mi chodzi. Zeby..

Skurcze dodatkowe i leczona nerwica serca

.. ...stwierdzł, że to mogą być skurcze dodatkowe i że są oczywiście niegroźne. Ostatnio postanowiłam odwiedzić kardiologa. Zrobił mi EKG, ECHO i założył Holtera. Wyniki badań są w porządku. Lekarz powiedział, że mam nie brać leków na nerwicę tylko przepisał mi Concor Cor ( 1.25 mg x 1..

Dodatkowe skurcze i beta blokery

.. ...zwrotną i męczą mnie skurcze dodatkowe, które ostatnio mi się nasiliły. Dostałam lokren 20 1/4 tabletki, ale mam pytanie , a mianowicie jak ma go brać skoro mam niskie ciśnienie w granicach 90/50, a po nim ostatnio miałam 74/48!!!! Czy wy nie macie problemów z ciśnieniem po tych lekach??..

Lek na skurcze dodatkowe

.. ...zapobiegający napadom częstoskurczu nadkomorowego,czy on równiez eliminuje surcze dodatkowe? pozdrawiam witaj ja mam dodatkowe skurcze komorowe i moj lekarz fdal mi lek Atenolol 25 biore po pol tabletki dziennie i jest dobrze. ale jak odstawiam to skurcze pojawiaja sie znowu. czya na..

Para i Salwa w wynikach Holtera

.. ...dowiedziałam się, że mam skurcze dodatkowe serca komorowe i nadkomorowe, oraz 1 salwę, czy Parę - nie wiem co to znaczy? lekarz powiedział, że to groxniejsze od tych skurczy. Mam cechy wypadającego płatka i nerwicę, ale nie wiem co było pierwsze. tj. wydaje mi się że nerwica rozpetała tę..

Prawostronna blokada serca

.. ..., bole serca, czasem skurcze dodatkowe nadkomorowe a lekarze wykluczaja ze to od tego niepełnego bloku. czy sa jakies chcarkterystyczne objawy bloku ( HISA ) serca ? ( oprócz nagłego zgonu ) Witam wszystkich, mam 15 lat i stwierdzono u mnie niepełny blok prawej odnogi Hisa... jestem..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...luxus3@op.pl Pozdrawiam dziekuje; - ) Łukaszu za odp a mozesz mi jeszce napisac ile skurczy dodatkowych nadkomorowych moze byc max/dobe? i czy sa bardzo grozne? pozdr Jakie są objawy migotania komorowegego?..

Kardiolog z Łodzi

.. ...kardiologa w Łodzi. Cierpię na nerwicę lękową która jest skutkiem wypadaniem płatka mitralnego zastawki dwudzielnej ( I stopnia ). dodatkowo odczuwam skurcze dodatkowe. Proszę o pomoc i ewentualne inforamcje..

Arytmia po ablacji

.. ...w czasie tych częstoskurczy komorowych? jak przerywałaś taki częstoskurcz? Ja mam skurcze dodatkowe komorowe pojedyncze i gromadne; kilka razy zdarzyło mi się, że odczuwałam kilkanaście pobudzeń pod rząd ( taki bezładny taniec serca ), ale akurat wtedy nie miałam holtera; holter..

Nierówny puls po bieganiu

.. ...sytuacja zdarza sie tylko w wyzej opisanych okolicznosciach, nigdy w pozycji stojacej czy siedzacej.. co to moze byc za rodzaj arytmi? prosze o pomoc pozdrawiam! Tak to arytmia .Trzeba zrobić test wysiłkowy...

Czy na pewno to nerwica?

.. ...odczuwam te paskudne skurcze dodatkowe. Jednak ich siła nie jest tak wielka jak kiedyś, kiedy dostawałem od nich zawrotów głowy, uderzen gorąca itd. Czuję je i mam ich świadomość ale nie boję się i staram się żyć normalnie. Dzięki za wszelkie rady. Na najbliższym spotkaniu z psychologiem..

Różnica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych

.. ...róznica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych. Czytam posty tu zawarte i rozumiem że przedsionkowe czuje się w przełyku - wniosek - komorowe odczuwa się w nadbrzuszu. Słyszałem że komorowe są groźne - a mnie cholera coś przeskakuje ostatnio poniżej mostka. Może..

Szarpnięcia w klatce piersiowej przy pochulaniu

.. ...niebezpieczne? potrzebna operacja czy wystarcza leki???maciek bez paniki : ) wieksosc skurczow dodatkowych jest niegrozna, jesli pojawiaja sie pojedynczo i sporadycznie i nie lacza sie w czestoskurcze : )..

Dodatkowe skurcze

.. ...przyspieszonego tetna? A skurczami dodatkowymi się nie przejmuj. Ja je miewam sporadycznie od 10 lat i zyję. Wszyscy lekarze których o to pytałem bagatelizowali problem, może im w końcu uwierzyłem bo się już tak nie przejmuję jak kiedyś. hormon tarczycy jest ok, zazdroszczę ci ,ze masz..

Dodatkowe skurcze - Str. 2

.. ...sposob na dodatkowe skurcze. Choc mam je ( mialem ) z innych przyczyn niz wy ( po ablacji ), to u mnie To zadzialalo. Od tygodnia nie mam ani jednego a mialem 4000 na dobe... Jeszcze troche sie poobserwuje ( jestem niedowiarkiem w szoku, ze To pomoglo ) i zdradze wam szczegoly. Basiu -..

Dodatkowe skurcze - Str. 3

.. ...zazywania lekow,poniewaz skurcze dodatkowe tak mnie meczyly,ze bylam juz bliska obledu.Kiedy zaczynalo sie potykanie,zaczynalam wsluchiwac sie w prace swojego serca i zaczynal sie lek,bo serce bijo mi tak jak chcialo,bez zadnej chronologii,jesli zaczynal sie strach,zaczynalo sie tez..

Dodatkowe skurcze - Str. 4

.. ...lekow na serce.Co do skurczy komorowych i nadkomorowych,to podobno kazdy nawet zdrowy czlowiek ma prawo je miec.Komorowe o ile pamietam sa chyba grozniejsze lecz wiem tez z badania holtera,ze skurcze te naleza do roznych grup i skurcz skurczowi jest nierowny,to w zaleznosci jakiego..