Skurcz mięśnia sercowego

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...tachykardia; zaburzenia rytmu ( skurcze dodatkowe, tachyarytmie komorowe, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo - komorowego ); objawy niewydolności serca; osłuchowo: szmery skurczowe o różnym charakterze, czasami 3 ton serca, szmer tarcia osierdziowego. W badaniach dodatkowych można..

Niewydolność serca

.. ...jest na niewydolność skurczową, w której występuje spadek EF ( frakcji wyrzutowej ) oraz niewydolność rozkurczową ( częsta w chorobie wieńcowej oraz w przerostach mięśnia sercowego ). Niewydolność rozkurczowa charakteryzuje się podwyższonym ciśnieniem późnorozkurczowym w komorze przy jej..

Asystolia

Asystolia

.. ...się całkowitym brakiem skurczów mięśnia komór oraz towarzyszącym brakiem aktywności elektrycznej mięśnia sercowego w EKG. Asystolia prowadzi do ustania czynności hemodynamicznej serca, do braku przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Ustanie krążenia powoduje niedotlenienie wszystkich..

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

.. ...wapnia są niezbędne do skurczu komórki mięśniowej. Zablokowanie napływu jonów wapnia powoduje zmniejszenie kurczliwości kardiomiocytów ( komórki mięśniowe serca ) - a co za tym idzie zwolnienie przewodnictwa przedsionkowo - komorowego i zmniejszenie oporu naczyń obwodowych. Zmniejszenie..

Przerost mięśnia sercowego (przerost lewej komory serca)

.. ...upośledzenie funkcji skurczowej. Początkowo przerost jest koncentryczny, powyżej krytycznej masy serca 500g następuje przejście w przerost odśrodkowy ( ekscentryczny ). Przeciążenie objętościowe lewej komory będące wynikiem zwiększonego napełniania lewej komory prowadzi do przerostu..

Hibernacja mięśnia sercowego w chorobie wieńcowej

.. ...prawidłowej czynności skurczowej mięśnia sercowego. Główna rola przypisywana jest zmianom gęstości receptorów adrenergicznych, nasileniu ekspresji cytokin i procesom włóknienia. Żywotność mięśnia sercowego najczęściej określa się stosując diagnostykę echokardiograficzną z próbą..

Akineza

.. ...Akineza oznacza brak skurczu. Termin odnosi się do wyników badania ECHO serca. Jednym z elementów takiego badania, obok oceny budowy mięśnia sercowego i zastawek oraz grubości ścian, jest ocena kurczliwości poszczególnych elementów serca. Do opisu kurczliwości mięśnia sercowego używa się..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...innymi odpowiedzialna za skurcz mięśniówki naczyń krwionośnych i przebudowę mięśnia sercowego ( przerost prowadzący do spadku wydolności mięśnia ). Leki z tej grupy obniżają ciśnienie poprzez rozkurczenie naczyń krwionośnych oraz poprzez wpływ na układ renina - angiotensyna - aldosteron...

Frakcja wyrzutowa

.. ...zwiększających siłę skurczu mięśnia sercowego ). Dobór leków zależy od konkretnej sytuacji zdrowotnej chorego. Ostra niewydolność serca wymaga często podawania leków przeciwwstrząsowych lub mechanicznego wspomagania mięśnia sercowego ( kontrapulsacja wewnątrzaortalna ) do czasu..

Hipokaliemia

.. ...możliwe jest wystąpienie skurczy mięśni. Wraz z pogłębianiem się hipokaliemii wzrasta ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu nadkomorowych ( migotanie przedsionków ) i komorowych. Pojawiają się dolegliwości związane z tachyarytmiami. Znaczna hipokaliemia wiąże się z ryzykiem nagłego zgonu..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...reaktywności naczyń ( skurcz - rozkurcz ). Efektem jest wzrost oporu naczyń płucnych. Takie warunki zmuszają prawą komorę do wzmożonej pracy, co powoduje przerost mięśnia sercowego i rozstrzeń w obrębie prawej komory i w konsekwencji rozwój prawokomorowej niewydolności serca...

Niedotlenienie serca

.. ...dostarczania tlenu; skurczem naczyń wieńcowych, jak na przykład w anginie Printzmetala; zaburzeniami rytmu serca, w przebiegu których skraca się faza rozkurczu mięśnia sercowego; końcowe odgałęzienie naczyń wieńcowych doprowadzające krew do warstwy podwsierdziowej są mechanicznie..

Propranolol

.. ...oraz zmniejszenie siły skurczu mięśnia sercowego. Sumaryczny efekt, w zestawieniu z hamowaniem wydzielania reniny w nerkach, to obniżenie ciśnienia tętniczego. Nadciśnienie tętnicze jest jednym ze wskazań do stosowania propranololu. Inne to: zaburzenia rytmu serca o charakterze..

Ultrasonografia wewnątrzwieńcowa

.. ...wieńcowych: odruchowy skurcz naczyń, przebicie lub rozwarstwienie ich ściany. Istniej także ryzyko, choć jest to powikłanie wyjątkowo rzadkie, wystąpienia zawału mięśnia sercowego. Ultrasonografia wewnątrzwieńcowa jest rzadko wykonywana, nie ze względu na możliwe powikłania, ale ze..

Laserowy rozrusznik serca

.. ...pomocą lasera kontrolować skurcze mięśnia sercowego w warunkach laboratoryjnych - informuje pismo Optics Express . Jak wykazał kierowany przez Nicholasa Smitha zespół naukowców z uniwersytetu w Osace, impulsy światła laserowego - trwające tylko bilionową część sekundy, ale o dużej..

Niewydolność serca a zanik mięśni

.. ...osłabia stopniowo siłę skurczu serca, a ponadto aktywuje enzym trawiący białka, co prowadzi do uszkodzenia własnych włókien mięśniowych. Naukowcy opracowali substancje, których działanie lecznicze polega na uszczelnianiu komórek mięśnia sercowego, a w najnowszych badaniach wykazali, że..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...wypompowywany w czasie skurczu. Frakcję wyrzutową określa się podczas badania ECHO serca. Zwykle oblicza się tylko EF lewej komory, wynik świadczy o wydolności mięśnia sercowego. U zdrowego człowieka frakcja wyrzutowe lewej komory powinna przekraczać 65%. Niewydolności serca towarzyszy..

Dodatkowe skurcze - Str. 261

.. ...Brak magnezu powoduje skurcze mięśniowe. Istnieją dowody na to, że niektóre zawały serca są spowodowane nie tyle przez zatkanie się naczyń wieńcowych, co przez ich skurcze, które również prowadzą do pozbawienia mięśnia sercowego tlenu” ( Dr Patrick Holford, SMAK ZDROWIA, str...

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...sercem: tachykardie, skurcze komorowe pojedyncze i gromadne, objawy niedokrwienne itp. Mam też niewielkie wypadanie płatka zastawki mitralnej. To zapalenie było najprawdopodobniej efektem nieleczonej anginy. Dziś niektórzy lekarze twierdzą, że może wcale nie było to zapalenie mięsnia..

Dodatkowe skurcze mięśnia sercowego

.. ...,którego lecze na dodatkowe skurcze mięśnia sercowego .Podawany ma lek o nazwie PROPRANOLOLod dwóch lat, na początku była poprawa od jakiegoś czasu poprawy brak a daje sie nawet zauważyć zmiana na gorsze.Prosze o rade ,co dalej robić? kardiologia Na czym polega zmiana na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 128

.. ...dolegliwości serca, jak skurcze dodatkowe itp. Lekarz domowy zalecił sporządzenie EKG i mając w ręku wynik potrząsnął głową mówiąc: - No cóż, uszkodzenie mięśnia sercowego... - Więcej też nie było trzeba naszej chorej. Na wszelki przypadek dojrzała w tym rozpoznaniu coś w rodzaju wyroku..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 5

.. ...jeszcze towarzyszy częstoskurcz który może spowodować śmierć przy wysiłku. U mnie wykryto tą chorobe 4 lata temu i do tej pory z nią walcze gdyż ciągle wracają te skurcze które mam na sercu. Teraz szykuje się na operacje tzw. ablacje która ma zlikwidować skurcze. Od 4 lat cały czas biore..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 805

.. ...najprawdopodobniej takie skurcze i boleści w okolicy mięśnia sercowego.Tak więc mam zażywać 1 tabletkę dziennie ale przez cały czas ,nie przerywając ,ponieważ u nas nerwicowców poziom tego magnezu spada znaczenie szybciej niż u osób zdrowych. Jego odpowiednia ilość w organizmie sprawia..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 937

.. ...serca mam dodatkowe skurcze mięśnia sercowego A kręgosłup mam dwupoziomową dyskopatie kręgów C5 C6 C7 najpierw miałam omdlenia nie wiedziałam z czego lekarz kardiolog powiedział że od arytmi nie ma zawrotów głowy i wylądowałam w szpitalu na neurologi tam mi porobili wszystkie badania..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...miałam pierszy raz częstoskurcz nadkomorowy, trafiłam do szpitala, lekarz stwierdził,m że to ze stresu, ale gdy trafiłam tam następnego dnia z powrotem zaczęli się zastanawiać. Dali Betaloc ZIOK 50, jakiś anntybiotyk i magnez. Miałam wtedy jeszcze stany podgorączkowe około 37 - 37,5..

Siłownia i wysiłek przy arytmi serca

.. ...równo mam dodatkowe skurcze zapalenie mięśnia sercowego wykluczyli ... a ja się mecze juz ponad rok i nic nie wiem co mi dolega ... wiem że dostaje betalog ZOK 25 2x dziennie oprócz tego Witamine B komplex Magnez 500g ostatnio dostalem Potas podobno też dobrze wpływa na serce ... *..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...pobudzenie wywołuje skurcz mięśnia sercowego. Możliwa jest sytuacja, w której kardiomiocyty ( komórki mięśniowe serca ) nie * wypoczęły * jeszcze po skurczu wykonywanym przed ułamkiem sekundy. Stan taki nazywamy refrakcją, jest to czas w którym komórka nie może być pobudzona do pracy...

EKG po zapaleniu mięśnia sercowego

.. ...odczuwane w różny sposób np. skurcze dodatkowe. Z drugiej strony nie zawsze zmiany ekg świadczą o chorobie. Musisz się zdać na swojego kardiologa bo ocena musi być ogólna. Poza tym musisz na siebie uważac bo każda infekcja może u Ciebie spowodować nawrót lub komplikacje ale to pewnie..