Skurcze mięśni ud

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...tachykardia; zaburzenia rytmu ( skurcze dodatkowe, tachyarytmie komorowe, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo - komorowego ); objawy niewydolności serca; osłuchowo: szmery skurczowe o różnym charakterze, czasami 3 ton serca, szmer tarcia osierdziowego. W badaniach dodatkowych można..

Niewydolność serca

.. ...jest na niewydolność skurczową, w której występuje spadek EF ( frakcji wyrzutowej ) oraz niewydolność rozkurczową ( częsta w chorobie wieńcowej oraz w przerostach mięśnia sercowego ). Niewydolność rozkurczowa charakteryzuje się podwyższonym ciśnieniem późnorozkurczowym w komorze przy jej..

Asystolia

Asystolia

.. ...się całkowitym brakiem skurczów mięśnia komór oraz towarzyszącym brakiem aktywności elektrycznej mięśnia sercowego w EKG. Asystolia prowadzi do ustania czynności hemodynamicznej serca, do braku przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Ustanie krążenia powoduje niedotlenienie wszystkich..

Trzepotanie przedsionków

.. ...czynnością elektryczną i skurczową przedsionków ( kurczą się z częstością ok. 250 - 300/min. ). Węzeł przedsionkowo - komorowy częściowo hamuje przewodzenie tak szybkiej fali pobudzenia z przedsionków do komór. Ilość impulsów przewiedzionych do mięśniówki komór decyduje jaka jest..

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

.. ...wapnia są niezbędne do skurczu komórki mięśniowej. Zablokowanie napływu jonów wapnia powoduje zmniejszenie kurczliwości kardiomiocytów ( komórki mięśniowe serca ) - a co za tym idzie zwolnienie przewodnictwa przedsionkowo - komorowego i zmniejszenie oporu naczyń obwodowych. Zmniejszenie..

Przerost mięśnia sercowego (przerost lewej komory serca)

.. ...upośledzenie funkcji skurczowej. Początkowo przerost jest koncentryczny, powyżej krytycznej masy serca 500g następuje przejście w przerost odśrodkowy ( ekscentryczny ). Przeciążenie objętościowe lewej komory będące wynikiem zwiększonego napełniania lewej komory prowadzi do przerostu..

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...wyróżnić dwie fazy: skurczu i rozkurczu. W fazie skurczu mięsień sercowy napina się i objętość komór serca ulega gwałtownie zmniejszeniu. Efektem tego jest wyrzucenie krwi z prawej komory do płuc a z lewej do aorty, stąd zaś do całego organizmu. W fazie rozkurczu napięcie mięśnia maleje..

Hibernacja mięśnia sercowego w chorobie wieńcowej

.. ...prawidłowej czynności skurczowej mięśnia sercowego. Główna rola przypisywana jest zmianom gęstości receptorów adrenergicznych, nasileniu ekspresji cytokin i procesom włóknienia. Żywotność mięśnia sercowego najczęściej określa się stosując diagnostykę echokardiograficzną z próbą..

Akineza

.. ...Akineza oznacza brak skurczu. Termin odnosi się do wyników badania ECHO serca. Jednym z elementów takiego badania, obok oceny budowy mięśnia sercowego i zastawek oraz grubości ścian, jest ocena kurczliwości poszczególnych elementów serca. Do opisu kurczliwości mięśnia sercowego używa się..

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...innymi odpowiedzialna za skurcz mięśniówki naczyń krwionośnych i przebudowę mięśnia sercowego ( przerost prowadzący do spadku wydolności mięśnia ). Leki z tej grupy obniżają ciśnienie poprzez rozkurczenie naczyń krwionośnych oraz poprzez wpływ na układ renina - angiotensyna - aldosteron...

Frakcja wyrzutowa

.. ...wypompowywany w czasie skurczu. Frakcję wyrzutową określa się podczas badania ECHO serca. Zwykle oblicza się tylko EF lewej komory, wynik świadczy o wydolności mięśnia sercowego. U zdrowego człowieka frakcja wyrzutowe lewej komory powinna przekraczać 65%. Niewydolności serca towarzyszy..

Hipokaliemia

.. ...możliwe jest wystąpienie skurczy mięśni. Wraz z pogłębianiem się hipokaliemii wzrasta ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu nadkomorowych ( migotanie przedsionków ) i komorowych. Pojawiają się dolegliwości związane z tachyarytmiami. Znaczna hipokaliemia wiąże się z ryzykiem nagłego zgonu..

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...reaktywności naczyń ( skurcz - rozkurcz ). Efektem jest wzrost oporu naczyń płucnych. Takie warunki zmuszają prawą komorę do wzmożonej pracy, co powoduje przerost mięśnia sercowego i rozstrzeń w obrębie prawej komory i w konsekwencji rozwój prawokomorowej niewydolności serca...

Niedotlenienie serca

.. ...dostarczania tlenu; skurczem naczyń wieńcowych, jak na przykład w anginie Printzmetala; zaburzeniami rytmu serca, w przebiegu których skraca się faza rozkurczu mięśnia sercowego; końcowe odgałęzienie naczyń wieńcowych doprowadzające krew do warstwy podwsierdziowej są mechanicznie..

Tężyczka

Tężyczka

.. ...Objawami tężyczki są skurcze różnych grup mięśni, rozpoczynające się zwykle od mięśni rąk, następnie mięśni mimicznych twarzy i rozprzestrzeniające się po wszystkich mięśniach ciała. Istotne jest, że chory z napadem tężyczki jest cały czas przytomny. Przy niskich poziomach wapnia możliwe..

Przewodozależny przepływ płucny

.. ...międzyprzedsionkowej. Skurcz lewej komory pompuje krew do aorty ( na obwód ) oraz, za pośrednictwem przewodu tętniczego, do naczyń płucnych. Dodatkową komplikacją przy wrodzonej atrezji zastawki trójdzielnej jest niedorozwój mięśnia prawej komory. Leczenie operacyjne jest wieloetapowe,..

Propranolol

.. ...oraz zmniejszenie siły skurczu mięśnia sercowego. Sumaryczny efekt, w zestawieniu z hamowaniem wydzielania reniny w nerkach, to obniżenie ciśnienia tętniczego. Nadciśnienie tętnicze jest jednym ze wskazań do stosowania propranololu. Inne to: zaburzenia rytmu serca o charakterze..

Dystonia (ruchy dystoniczne)

.. ...niezależnie od naszej woli skurczów pewnych partii mięśni. Zaburzenie może dotyczyć całego ciała, kilku lub tylko jednej grupy mięśnie. Dystonia może występować jako zaburzenie uwarunkowane genetycznie, może być także objawem uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego ( udar mózgu, uraz )...

Drżenia

.. ...niepodlegające woli, skurcze mięśni o przeciwstawnej funkcji ( np. zginacze i prostowniki ). Jest to jednak zwykle efekt choroby toczącej się znacznie wyżej - w układzie nerwowym człowieka. Drżenia mogą mieć charakter samoistny. Ta odmian drżeń jest charakterystyczna dla choroby..

Ultrasonografia wewnątrzwieńcowa

.. ...wieńcowych: odruchowy skurcz naczyń, przebicie lub rozwarstwienie ich ściany. Istniej także ryzyko, choć jest to powikłanie wyjątkowo rzadkie, wystąpienia zawału mięśnia sercowego. Ultrasonografia wewnątrzwieńcowa jest rzadko wykonywana, nie ze względu na możliwe powikłania, ale ze..

Mostki mięśniowe

.. ...gałąź tętnicy w czasie skurczu serca. Zmniejsza się rezerwa wieńcowa, co jest odczuwane w postaci bólu dławicowego pojawiającego się przy wysiłku. Mostki mięśniowe stwierdza się u około 1/4 osób zmarłych poddanych padaniu sekcyjnemu. Przyżyciowo obecność tej anomalii potwierdza się przy..

Tężyczka utajona

.. ...obserwujemy samoistnych skurczy mięśni. Jednak z uwagi na znaczną nadpobudliwość, nawet niewielki bodziec może wywołać odruchowe skurcze. W diagnostyce, po za badaniami laboratoryjnymi pozwalającymi określić poziom wapnia w surowicy krwi, korzysta się z trzech prób testujących obecność..

Milrynon (Corotrope)

.. ...leku jest wzrost siły skurczu ( tzw. efekt inotropowo dodatni ). W naczyniach krwionośnych zmiana przepływu jonów wapnia wiąże się z rozkurczem tych naczyń. Zestawienie tych dwóch efektów: wzrost siły skurczu serca oraz spadek oporu obwodowego, któremu serce musi się przeciwstawiać,..

Laserowy rozrusznik serca

.. ...pomocą lasera kontrolować skurcze mięśnia sercowego w warunkach laboratoryjnych - informuje pismo Optics Express . Jak wykazał kierowany przez Nicholasa Smitha zespół naukowców z uniwersytetu w Osace, impulsy światła laserowego - trwające tylko bilionową część sekundy, ale o dużej..

Niewydolność serca a zanik mięśni

.. ...osłabia stopniowo siłę skurczu serca, a ponadto aktywuje enzym trawiący białka, co prowadzi do uszkodzenia własnych włókien mięśniowych. Naukowcy opracowali substancje, których działanie lecznicze polega na uszczelnianiu komórek mięśnia sercowego, a w najnowszych badaniach wykazali, że..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...rowniez nieswiadomy skurcz mięśni. I tak zakładając teraz ze jest gorąco,to mięśnie są tak spięte ze pod wpływem temperatury nie sa w stanie sie rozkurczyc,choc nam sie wydaje inaczej.A jesli sa skurczone a jest goraco,to nie sa w stanie odpowiednio przewodzic tlenu.i pojawia sie uczucie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 58

.. ...denerwujom te cholerne skurcze. prawie co dzien.Juz do glowy dostaje.Mala te klucia w sercu tez cos takiego mialem jak poszlem do kardiologa i powiedzial mi ze to morze byc od kręgosłupa sam nie wiem ale serce chyba nie kłuje tak mi powiedział że to jakieś mięśnie czy coś takiego.Teraz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 273

.. ...chwila czułam jakies skurcze centralnie wdołku ale troszke wyżej na wysokości prawie ramion i przez 10 sekund takie skurcze jakby mięśni nie wiem moze to było serce, mam jakieś dodatkowe skurcze i czasem szarpnięcia ale tak to jeszcze nie miałam i cholernie sie teraz boje!!!! po chwili..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 652

.. ...miałam ciągle dodatkowe skurcze serca których zaden lekarz nie mógł wyjaśnic. Później...po pewnym przykrym dla mnie zdarzeniu pojawiły się inne objawy somatyczne - muszę ciągle napinać mięśnie ( twarzy,rąk,naciągać stawy... ) i mam problemy z oddechem - jakbym nabierała powietrze a ono..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...kołatania serca, dodatkowe skurcze, od czasu do czasu częstoskurcze zwłaszcza jak sie pochyle a do tego nerwice lękowa która jest być może wynikiem tych dolegliwości, które napawaja mnie lękiem.Mam dni, że mogłabym góry przenosić ale więcej jest dni bez energii do życia.Często czuję..

Chelatacja - Str. 16

.. ...czynna gruźlica, częstoskurcz komorowy, hypomagnezemia. Objawy niepożądane: Uszkodzenie nerek o obrazie klinicznym do zespołu nerczycowego, krwiomocz, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, ogólne osłabienie, uczucie zmęczenia, skurcze mięśni. Przy szybkim podawaniu pozajelitowym..

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...Hashimoto.Takie silne skurcze podudzi,bóle ud i skakaniaich mięśni,że z wyciem wyskakuję z wyrka,a potem nie mogę z bólu chodzić.biorę Kalipoz - 4 tabl.dziennie( lek.mi dała,choć w ilotce nie wolno brac go prz chorych nadnerczach! ) i nic,nadal mam skurcze diabelnie olące!Pomózcie,co..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...pobudzali, że pobudzili do skurczu mięśnie po prawej stronie klatki piersiowej. Lekarz powiedział ( cytat ): „Panowie wyłączcie to na chwile, ja poprawie elektrodę, bo mi chłopak ze stołu spadnie – tak go telepie. Wyszukiwanie miejsca wadliwego trwało około godzinę...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...wypompowywany w czasie skurczu. Frakcję wyrzutową określa się podczas badania ECHO serca. Zwykle oblicza się tylko EF lewej komory, wynik świadczy o wydolności mięśnia sercowego. U zdrowego człowieka frakcja wyrzutowe lewej komory powinna przekraczać 65%. Niewydolności serca towarzyszy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 2

.. ...pulsowanie jest wynikiem skurczu mięśni szkieletowych klatki piersiowej ( przynajmniej u mnie ). Serce nie pulsuje w ten sposób. Bardziej jednak bym zwrócił uwagę na to, że ten objaw pojawia się u Ciebie przy wysiłku - trochę niepokojące, ale może to być również wynikiem napięcia mięśni..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 12

.. ...ból wynika z nerwowych skurczów mięśni lub jelit - pomaga. Głowa do góry, tyłek z kanapy, i małymi kroczkami do celu... zacznij od próby uwierzenia, że to wszystko co się z t=tobą dzieję może siedzieć w twojej głowie. Jak tylko uwierzysz w to bez żadnych ale - to 90% kuracji masz już za..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 25

.. ...brzuchu, plecach ( chyba skurcze mięśni? ). Nie jest to pulsowanie * tętnicze * , odbywa się w innym, szybszym i mniej regularnym tempie. Zdarzają się też uderzenia gorąca, gorące uszy, ogólne * rozpalenie * . Na co dzień mam tętno w okolicach 90 - 100, zdarza się, że mam 80 ( w tym..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 32

.. ...choroba ), że wiesz masz skurcze mięśni oddechowych, więc pomimo szczepienia, ja mam wszystkie objawy ( a pies po 50 dniach nadal żyje ), moja rana swędzi, mam gule, ciężko mi przełykac, mam bóle głowy, nudności, niby wszystko ok. bo pies żyje, ale normalnie tragedia z tym gardłem,..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 2

.. ...Wskutek intensywnych skurczów mięśniowych, podczas zgrzytania zębami, pojawią się BÓL. Jeśli doskwiera Ci chroniczny ból głowy lub migrena , to z pewnością zaciskasz zęby. Ciekawe jest to, że zaciskanie zębów występuje głównie w nocy i jest ono zupełnie nieświadome, jeśli nie towarzyszy..

Dodatkowe skurcze - Str. 261

.. ...Brak magnezu powoduje skurcze mięśniowe. Istnieją dowody na to, że niektóre zawały serca są spowodowane nie tyle przez zatkanie się naczyń wieńcowych, co przez ich skurcze, które również prowadzą do pozbawienia mięśnia sercowego tlenu” ( Dr Patrick Holford, SMAK ZDROWIA, str...

Dodatkowe skurcze - Str. 270

.. ...który wywiera chwilowy skurcz naczynia wieńcowego ograniczając zasilenie serca w tlen co się wiąże z niekożystnymi zmianami skłdu chemicznego w mięśniu sercowym i miewłaściwą prace serca. Niestety tych czynników jest wiele. Pomine to. Przepraszam ale opisy które podałeś niczego nie..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...sercem: tachykardie, skurcze komorowe pojedyncze i gromadne, objawy niedokrwienne itp. Mam też niewielkie wypadanie płatka zastawki mitralnej. To zapalenie było najprawdopodobniej efektem nieleczonej anginy. Dziś niektórzy lekarze twierdzą, że może wcale nie było to zapalenie mięsnia..

Poziom potasu we krwi

.. ...niedoboru potasu,to:bolesne skurcze mięśni,osłabienie siły mięśniowej,drętwienia,czasem zaburzenia rytmu serca.To tyle co wiem na ten temat.Pozdrawiam. Witam Potas jest jednym z najwazniejszych elektrolitow w organizmie jego niedobór zwiazany jest z dieta w uboga w potas oraz ( czasem )..

Drętwienia mięśni twarzy

.. ...czesciej. Nie sa to zwykle skurcze w miesniach a bardzo niepokojace grymasy twarzy, czy tez rak. Pojawiaja sie na chwile ale jest to dla mnie i dla otoczenia bardzo krepujace. Zauwazylam, ze po zazyciu DUZYCH porcji magnezu problem zanika na jakis czas ( musze jednak wowczas zazyc..

Dodatkowe skurcze mięśnia sercowego

.. ...,którego lecze na dodatkowe skurcze mięśnia sercowego .Podawany ma lek o nazwie PROPRANOLOLod dwóch lat, na początku była poprawa od jakiegoś czasu poprawy brak a daje sie nawet zauważyć zmiana na gorsze.Prosze o rade ,co dalej robić? kardiologia Na czym polega zmiana na..

Płyn w osierdziu

.. ...serca: lewa komora - skurcz 32 mm, lewa komora - rozkurcz 52mm, masa mięśnia lewej komory 244,2g, lewy przedsionek 34mm, Aorta 22mm, prawa komora 30mm, mięsień IVS skurcz 13mm, mięsień IVS rozkurcz 11mm, tył skurcz 12mm, tył rozkurcz 10mm Zastawka mitralna: płatki pogrubiałe z drobnymi..

Za dużo potasu - co jeść, aby zmniejszyć?

.. ...piersiowych, kłopoty ze snem, skurcze mięśni nóg, etc. - stąd konieczność zmiany leków, ale... wpierw ten potas w dół... Podzielcie się więc Waszymi doświadczeniami, jak z tym cholerstwem sobie poradzić * babcinymi * metodami. Jeśli można - proszę na maila: jasio.w@interia.eu Pozdrawiam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...głowy, drżenie ciała, skurcze mięśni itd., które nie są związane z żadną chorobą cielesną. Zjawiska takie towarzyszą szczególnie przełomowym okresom lub sytuacjom w życiu człowieka. Mogą to być okresy związane z rozwojem biologicznym, np. dojrzewaniem czy pokwitaniem, ale również..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...wodowstrętu czy bolesnych skurczy mięśni nie widać ; ). Jak myślicie: nerwica czy raczej ucisk kręgów szyjnych? Dodam jeszcze, że trochę nadmiernie produkuje mi się ślina. Wszystkie te objawy znikają chyba, gdy jestem czymś bardzo zajęty. Niestety myślę o tym za często, więc znikają..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 128

.. ...dolegliwości serca, jak skurcze dodatkowe itp. Lekarz domowy zalecił sporządzenie EKG i mając w ręku wynik potrząsnął głową mówiąc: - No cóż, uszkodzenie mięśnia sercowego... - Więcej też nie było trzeba naszej chorej. Na wszelki przypadek dojrzała w tym rozpoznaniu coś w rodzaju wyroku..

Nerwica - artykuł

.. ...nadmierną potliwość, nagłe skurcze mięśni, bóle żołądka, problemy ze snem. Takie objawy towarzyszą każdemu w ważnych sytuacjach życiowych: ślub, rozwód, pojawienie się w rodzinie dziecka, utrat bliskiej osoby. Takie objawy mogą też towarzyszyć okresowi dojrzewania czy pokwitania. Czasem..

Echo serca, jaka interpretacja?

.. ...- 3,1 cm Lewa komora skurcz - 2,8 cm Lewa komora rozkurcz - 4,8 cm Grubość przegrody M - K - 0,93 cm Grubość tylnej ściany - 0,93 cm Prawa komora - 2,1 cm opis:Wielkość jam serca prawidłowa.Kurczliwość mięśnia lewej komory dobra.EF około 70%.Zastawki bez zmian strukturalnych o nieco..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać

.. ...Cor 2,5. Mam arytmie, skurcze dodatkowe. Biore Magnez i B6. Mowilam o tym lekarzowi,ale nic na to nie kazal robic, zadnych badan etc. Czesto czuje to w dzien rowniez jakby drgania cos w plucach i przelyku,mam potrzebe kaszlu i oddech taki ciezki i chrapiacy. Czy ktos moze sie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 5

.. ...badaniem emg czy te skurcze drgania nie pochodzą z głębi mięsni jeżeli to badanie wyjdzie dobrze wtedy będę bezpieczna dzis znów miałam zły dzień przypomniałam sobie o tej chorobie jutro jadę do szpitala ustalić nowy termin na badania żałuję teraz że nie poszłam w pazdzierniku a emg mam..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 6

.. ...nocy bo miałam sine skurcze prawej nogi!!! często miewam stany lękowe:( ( ( i wpadam w panike.....przeraża mnie to....nie potrafie sobie z tym poradzić....ale widze że nie tylko u mnie wystepują takie objawy....nie jestem sama......a juz myślałam że sobie coś wymyslam,,,i..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 8

.. ...tez działanie przeciwskurczowe dzis piąty dzien jestem spiąca i zmęczona jak się organizm przyzwyczaji zwiększam dawkę muszę to przetrwać i tak jak ty czekam coaxil brałam u mnie bez skutku to jest lek dla ludzi którzy nigdy nic nie brali a sedam nie znam coaxil lek nowej generacji 0..

Ucisk, gula w gardle - Str. 11

.. ...bóle w płucu,drobne skurcze mięśni jakby mi bąbelki powietrza pod skórą puszczały.Duszności,sporadyczne zawroty głowy,osłabienie.I tak to do dziś wygląda.Klucha jest irytująca,bo nie mogę się jej pozbyć a przecież trwa ona nieustannie już około 6 miesięcy !!! Jak próbuje ją przełknąć to..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...pobudzają mięsień sercowy do skurczu. Wytwarzają się one w ośrodku odpowiadającym za rytm serca - węźle zatokowo - przedsionkowym, skąd są przekazywane odpowiednimi szlakami do mięśni przedsionków oraz do komór. Impuls elektryczny pobudza najpierw mięsień prawego przedsionka, a..

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...Powierzchnia LP | 21 | LK: skurcz | 2.6 - 3.4 | 3,9 rozkurcz | 3.5 - 5.7 | 5,2 Gr. tylnej ściany LK | 0.6 - 1.1 | 1,0 Gr. przegrody m - k | 0.6 - 1.1 | 1,0 PK | 0,9 - 2,6 | 1,8 EF ( % ) | | ================================================= Opinia badania: Osierdzie wolne. Powiększenie..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 5

.. ...jeszcze towarzyszy częstoskurcz który może spowodować śmierć przy wysiłku. U mnie wykryto tą chorobe 4 lata temu i do tej pory z nią walcze gdyż ciągle wracają te skurcze które mam na sercu. Teraz szykuje się na operacje tzw. ablacje która ma zlikwidować skurcze. Od 4 lat cały czas biore..

Interpretacja EKG

.. ...uczucie ciśnienia w głowie skurcze i bóle mięśni drętwienia kończyn podstawowe badania wyszły ok ale ekg wykazało lewogram, P mitrale, RBBB, dextrogyrie czy to może być przyczyną dolegliwości??? Do wywołania skurczu serca potrzebny jest impuls elektryczny który rozpoczyna skurcz i układ..

Budzenie się w nocy z uczuciem braku oddechu

.. ...pogarszała, dostałem drgawek, skurczu mięśni twarzy i rąk, aż w końcu przyjechało pogotowie i stwierdzili, że mam nerwicę. Od tamtej pory prześladuje mnie ona bez przerwy, chociaż był okres kiedy myślałem, że pozbyłem się tego. Miewam mocne bóle serca, czasami boli mnie głowa, mam..

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...Często miewam dodatkowe skurcze, mam kłopoty ( czasem ) z utrzymaniem tętna. ) Proszę o odpowiedź osoby, które miały podobny problem bądź wiedzą coś na ten temat. Jest to duży mostek - pomyśl o operacji - jesteś za młoda na bycie inwalidą. Myślę o operacji, ale z tego co mi wiadomo to..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...nerwowością, kołataniem serca, skurczami mięśni. Dlatego jeśli jesteś zagorzałym amatorem kawy, koniecznie łykaj preparaty zawierające magnez. Zalety i wady picia kawy : + pobudza układ nerwowy + przyśpiesza proces myślenia + usuwa zmęczenie psychiczne i fizyczne + działa rozkurczowo i..

Kłucie w okolicach klatki piersiowej i 15-latki

.. ...mogą tez pochodzić od skurczów mięśniowych , w sytuacjach stresowych, lub po wysiłkach.chorobę te można wyleczyć farmakologicznie póki nie jest zaawansowana. w moim przypadku okazało sie ze mam ja od urodzenia wiec kto wie czy i w przypadku twojej dziewczyny tak nie jest.pozdrawiam..

Silne kłucie i bóle pod prawą łopatką

.. ...plecy, boki. Odczuwam też skurcze mięśni łopatek i klatki piersiowej, karku to jest dziwny ból coś jakby ktoś mocno ścisnął mnie ręką i tak trzymał. Oczywiście latam po lekarzach ; kardiolog, neurolog, badania prześwietlenia, usg. Biorę leki przeciwzapalne smaruję maściami. Jest..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 431

.. ...mocnym sztywnieniem czy skurczem mięśni nie tylko w szyjce, ale też rączek, nóżek, całego ciałka. Jak go dzisiaj powyginali to aż łzy mi leciały co oni robią z moim maleństwem. Ale tak trzeba. Rehabilitantka powiedziała, że raczej długo nie trzeba będzie ćwiczyć, bo dość wcześnie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 777

.. ...łapie mnie cały czas skurcz lewego barku, nie moge odwrócić glowy w lewą stronę, to przez stres, juz kiedyś powiedzial mi masażysta że nigdy nie widzial u osoby w moim wieku tak twardych i zakwaszonych mięśni :/ zaraz mama zrobi mi masaż - choć jeszcze o tym nie wie ; ) wszystkim..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 805

.. ...najprawdopodobniej takie skurcze i boleści w okolicy mięśnia sercowego.Tak więc mam zażywać 1 tabletkę dziennie ale przez cały czas ,nie przerywając ,ponieważ u nas nerwicowców poziom tego magnezu spada znaczenie szybciej niż u osób zdrowych. Jego odpowiednia ilość w organizmie sprawia..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 937

.. ...serca mam dodatkowe skurcze mięśnia sercowego A kręgosłup mam dwupoziomową dyskopatie kręgów C5 C6 C7 najpierw miałam omdlenia nie wiedziałam z czego lekarz kardiolog powiedział że od arytmi nie ma zawrotów głowy i wylądowałam w szpitalu na neurologi tam mi porobili wszystkie badania..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 7

.. ...Dochodziło do omdleń i skurczy mięśni. W sensie, ze leżałem powyginany. Wyglądało to strasznie, a uczucie było potworne. Okazało się wtedy, ze to są ataki hiperwentylacji. Organizm się natlenia i wywołuje uczycie jego braku i natlenienie komórek, co powodowało skurcz mięśni. I..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 15

.. ...zk 50 z powodu częstoskurczy. Czy lepiej się czuję ? wprawdzie serce mi już nie wali ale problem z dusznością nie minął. Napisz jakie masz jeszcze objawy poza dusznością. Czy jesteś osłabiona, czy masz bóle mięśni, stawów? Z tego co czytam wnioskuję, że dopiero zaczynasz wędrówkę po..

Nerwica w ciąży - Str. 99

.. ...poznałam ją jej lęki, skurcze , napięcia mięśni, ale czy ona nie zaszkodzi mojemu dzidziusiowi,ulżyło mi jednak kiedy zobaczyłam ,że jest ta strona i wy na niej...że po prostu nie jestem sama... Cześć dziewczyny, jestem w domku, bo cos tam jest nie tak z maja macicą , podobno ma być jak..

Wyraźnie upośledzona relaksacja serca

.. ...tachykardii lewa komora w skurczu 5.0 przerost mięśnia lewej PMK rozkurcz1.26 skurcz 1.65cm frakcja wyrzutowa 60 - 65% wyraznie upośledzona relaksacja? LP 3,7 Ao3,4 Acc130ms męczę sie, boli mnie w klatce co jakiś czas, dostałem bisocard o co w tym wszystkim chodzi upośledzona relaksacja..

Przedawkowanie leków przeciwbólowych, skutki (?)

.. ...silnego leku, po czym miałam dziwne sny, że przeskakiwałam jakąś kule, póżniej chodziłam po domu bo myślałam, że tak trzeba, w ogóle nie panowałam nad sobą, rano miałam skurcze mięśni, i to by było na tyle..

Hydroxyzinum na nerwice? - Str. 2

.. ...dawna,szybkie bicie serca i skurcze dodatkowe to nie żadna nowość,ale od jakiegś czasu pojawia się u mnie taki krótkotrwaly ( od minuty do 3 - 4 min ) atak bardzo szybkiego bicia serca ale to tak zapyla,że no sama nie wiem jak to opisać,tak jak przy drganiu mięśni na wskutek braku..

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 5

.. ...z jelitami: - - - - Skurcze jelit,jelito drażliwe itp.Można łatwo wyleczyc tak: jednakowe ilości wagowe zmielonego kminku i majeranku zażywać do dwóch łyżeczek dziennie.Pić przed jedzeniem w małej ilości wody lub jeść łyżeczką[tylko uważać - nie zakrztusić się].Kminek działa rozkurczowo..

Omdlenia przy dłuższym staniu oraz problemy z krążeniem

.. ...bo nie ma już częstoskurczu nadkomorowego. lekarz mi także powiedział, że bóle w okolicy serca są przyczyną skurczu mięśni i nie jest to związane z sercem. zalecił mi się mniej denerwować. czy powinnam zapytać sie go też o jakieś leki uspokajające? Mozesz jeszcze sprawdzić poziom..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka - Str. 2

.. ...zmniejsza częstotliwość skurczów serca, ale zwieksza ich siłę - czyli zwiększa wydajność, rozluźnia mięśnie gładkie naczyń krwionośnych - ułatwia przepływ krwi, jako nalewka ma też działanie łagodnie uspokajające. Dziękuję bardzo bardzo bardzo : ) pozdrawiam Ja o mojej chorobie..

Dysfunkcja rozkurczowa mięśnia lewej komory

.. ...wypompowywanej w czasie skurczu. Przyjmuje sie , ze u zdfrowego człowieka powinna przreakraczać 65 %. Nie znam noerm dla tych parametrów ale gdyby było coś nie tak chyba by lekarz napisał. Pozytywne : Jamy serca prawidłowej wielkości. Prawidłowa grubość i kurczliwość ścian. Dysfunkcja..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...miałam pierszy raz częstoskurcz nadkomorowy, trafiłam do szpitala, lekarz stwierdził,m że to ze stresu, ale gdy trafiłam tam następnego dnia z powrotem zaczęli się zastanawiać. Dali Betaloc ZIOK 50, jakiś anntybiotyk i magnez. Miałam wtedy jeszcze stany podgorączkowe około 37 - 37,5..

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie - Str. 2

.. ...tak miałam ) , to są skurcze mięśni, a przeczytaj sobie za co jest odpowiedzialny magnez !!!! Zobaczysz bedziesz brał to,co napisałam regularnie I WSZYSTKO MINIE!!! Piszesz,że życie tez miałeś cięzkie ( piszesz o tacie ) także napięcie,stres swoje robią. Ja jestem tego przykładem,że..

Ufać czy nie kardiologowi? - Str. 2

.. ...serca, to nic innego jak skurcze mięśni czyli brak magnezu ( poczytaj sobie za co odpowiedzialny jest magnez ), możesz tez sobie kupić żel FELORAN smarowac te okolice. Nasze zycie jest stresowe, przejmujemy się za bardzo, dlatego tracimy te pierwiastki a nie uzupelniamy braków...

Osłabienie i inne objawy

.. ...wszystkim w boreliozie. - skurcze, drgania mięśni ( przede wszystkim niedobór magnezu, ale również typowe dla awitaminozy i drożdżycy - tutaj najpierw eliminujemy tą możliwą przyczynę, niszcząć drożdże i biorąc b complex ). Infekcję można podejrzewać, jeśli problem dotyczy przez długi..

Samoistne drgawki (napięcia mięśnia) nogi

.. ...to żadne tradycyjne skurcze. Lekarze na to nic , że nie wiedzą co to że mam brać magnez, A ja przecierz biore kilka miesiecy i nic . Czy ktoś z Was spotkał sie z takimi objawami?? Witaj: - )A jaki magnez bierzesz?moze go wcale nie przyswajasz.sa rozne preparaty.oznaczales poziom magnezu..

Siłownia i wysiłek przy arytmi serca

.. ...równo mam dodatkowe skurcze zapalenie mięśnia sercowego wykluczyli ... a ja się mecze juz ponad rok i nic nie wiem co mi dolega ... wiem że dostaje betalog ZOK 25 2x dziennie oprócz tego Witamine B komplex Magnez 500g ostatnio dostalem Potas podobno też dobrze wpływa na serce ... *..

Czy to nerwobóle? ból w klatce piersiowej i uczucie ucisku serca

.. ...mam niekontrolowane skurcze mięśni. Najczęściej jak śpię. aha.. dodatkowo towarzyszy uczucie zmęczenia i ciężej mi się oddycha( uczucie ścisku płuc - podobno typowe dla nerwobólów ). W ciągu dnia potrafię przespać ok 1.5h co nigdy wcześniej nie miało racji bytu :/ Czy to nie są objawy..

Drganie mięśni i mimowolne skurcze

.. ...nazwać ale mam mimowolne skurcze mięśni taki skurcz pojawia mi się na nogach rękach taki skurcz przebiega w ten sposób że jest chwilowy trwa tak jakby setną sekundy i za pół minuty lub za kilka minut znowu to samo... Biorę od kilku dni tabletki MgB6 czyli magnez i witamina B6 dodam..