Skurcze nad komorowe serca

Anatomia serca

Anatomia serca

.. ...występuje na przemian skurcz ( systole ) i rozkurcz ( diastole ) komór i przedsionków. W momencie gdy przedsionki wypełniają się krwią, komory wyrzucają krew na obwód. Następnie rozkurczają się komory serca i krew przez ujścia przedsionkowo - komorowe prawe i lewe napływa z przedsionków..

Zaburzenia rytmu serca

.. ...Migotanie przedsionków Częstoskurcz przedsionkowy Rytmy z łącza przedsionkowo - komorowego. Częstoskurcze przedsionkowo - komorowe nawrotne. Rytmy komorowe. Częstoskurcz komorowy Przyspieszony rytm komorowy idiowentrykularny Torsades de pointes Migotanie komór Zaburzenia przewodzenia...

Zapalenie mięśnia sercowego

.. ...tachykardia; zaburzenia rytmu ( skurcze dodatkowe, tachyarytmie komorowe, zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo - komorowego ); objawy niewydolności serca; osłuchowo: szmery skurczowe o różnym charakterze, czasami 3 ton serca, szmer tarcia osierdziowego. W badaniach dodatkowych można..

Zastawki serca

.. ...poszczególnymi jamami serca. Skurcz komór powoduje zamknięcie zastawek przedsionkowo - komorowych ( dwudzielna i trójdzielna ), co zabezpiecza przed wtłoczeniem krwi do przedsionków zamiast do pni tętniczych. Podczas rozkurczu komór zastawki przedsionkowo - komorowe otwierają się -..

Powikłania zawału serca

.. ...) występują komorowe skurcze przedwczesne, u 8% migotanie komór ( VF ), u blisko 50% zaburzenia nadkomorowe, zaś u 20 - 35% zaburzenia przewodzenia przedsionkowo - komorowego. Ponad połowa pacjentów z zawałem ma objawy niewydolności serca, u ok. 8% występuje wstrząs kardiogenny, a u..

Trzepotanie przedsionków

.. ...czynnością elektryczną i skurczową przedsionków ( kurczą się z częstością ok. 250 - 300/min. ). Węzeł przedsionkowo - komorowy częściowo hamuje przewodzenie tak szybkiej fali pobudzenia z przedsionków do komór. Ilość impulsów przewiedzionych do mięśniówki komór decyduje jaka jest..

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

.. ...wapnia są niezbędne do skurczu komórki mięśniowej. Zablokowanie napływu jonów wapnia powoduje zmniejszenie kurczliwości kardiomiocytów ( komórki mięśniowe serca ) - a co za tym idzie zwolnienie przewodnictwa przedsionkowo - komorowego i zmniejszenie oporu naczyń obwodowych. Zmniejszenie..

Fala zwrotna

.. ...miało miejsce w czasie skurczu serca. W tej fazie zastawka przedsionkowo - komorowa powinna być zamknięta, tak aby skurcz komory przetłoczył krew do aorty ( z komory lewej ) lub pnia płucnego ( z komory prawej ). W przypadku niedomykalności zastawki, w czasie skurczu komory cześć krwi..

Echo serca - Str. 2

.. ...- brady i dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe we wnioskach pisze brak zaburzen kurczliwosci odcinkowej i nic poza tym Stenoza mitralna powinna byc zdiagnozowana w echo , ale zaburzenia relaksacji moga wystepowac przy zaburzeniach rytmu serca A lewy przedsionek? Czy jest fala..

Echo serca - Str. 22

.. ...poza tym asynchronia skurczu przegrody miedzykomorowej i silnie wysycony worek osierdziowy o grubosci 5mmMiałam wade serca pod postacia ubytku przegr międzyprzeds typu sinus venosus + niepr spł zył pl obecnie mam zdiagnozowane SND wada pdbno była oper jak bylo juz nadc pł. jesli chodzi o..

Echo serca - Str. 58

.. ...kurczliwości. Zaburzenia funkcji skurczowej i rozkurczowej lewej komory. Nieco powiększony lewy przedsionek. Niedomykalnośc obu zastawek przedsionkowo - komorowych II stopnia. Wszelkie uwagi mile widziane. Czy tak złe samopoczucie jest efektem zaburzeń pracy serca do tego stopnia, że nie..

Echo serca - Str. 59

.. ...Fizykalnie:2tony prawidłowe, szmer skurczowy2/6 wzdłuż LSE o charakterze szmeru przygodnego ,max w punkcie ERBA.Tętno udowe + wątroba pod łukiem. Echo: Situs solitus: zgodne powiązania zylno - przedsionkowo - komorowo - naczyniowe.Utrzymuje się niewielki przeciek L - R na poziomie IAS w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 591

.. ...162/min we śnie 52/min, 9 skurczów komorowych ( odczuwam strasznie ) , 3 nadkomorowe ( wtedy spałam ). Ciągłe duszenie i Bóg wie co. Diagnoza nerwy. Męczę się strasznie, lęk w czasie zaburzeń serca kosmiczny. Staram się walczyć. nie powiem Ci jakie to leki od homeopaty, ponieważ lekarz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 638

.. ...Czy miewacie dodatkowe skurcze serca, komorowe bądź nadkomorowe, czy czujecie potknięcia serca i jakby uderzenia o gardło ? Pozdrawiam Witam Mam pytanie, czy wsytępują u was dodatkowe skurcze serca, arytmie ? uczucie zatrzymania serca na 1 sek i uderzenia w gardlo ? witam po dłuższej..

Ablacja Łódź

.. ...co Ci dolega; ja mam skurcze dodatkowe komorowe 1000 - 2000 na dobę; czasami się łączą; bardzo mnie to rozwala psychicznie. jest po 2 opercjach serca=ubytek międzykomorowy ale wszytsko oki. mam 32 lata od 22 lat mam napady częstoskurczu w sumie napady to mam od 12 mieisęcy .do grudnia..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...lat, napadowy częstoskurcz ( nadkomorowy ) serca od 11 roku życia, jednak dopiero w ten majowy weekend, kiedy nie potrafiłam sobie sama z nim poradzić i trafiłam do szpitala, dowiedziałam się że można usunąć przyczynę częstoskurczu. Do tej pory nie brałam leków, a z napadami radziłam..

Bradykardia jak leczyć? - Str. 2

.. ...pytanko - mam dodatkowe skurcze komorowe i nadciśnienie, w nocy częstość akcji serca spada do 45 ( więc raczej normalnie ). Dzisiaj mierzyłam ciśnienie o 17:30 i miałam ciśnienie 169/89 i puls 31 oraz wykryło arytmię. Ciśnienie ponownie zmierzyłam o 21:30 i było 139/91 i puls 58 a na..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...szpitalu na Ligocie z częstoskurczem nadkomorowym ( który utrzymywał się stale, bez przerwy ). Badanie USG nie stwierdziło żadnych wad serca. Natomiast po 3 tygodniach na Ligocie przewieziono mnie do Ochojca na zabieg ablacji i tam stwierdzono kardiomiopatię rozstrzeniową z frakcją 30%...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 21

.. ...Znaczne upośledzenie skurczowej lewej komory serca z frakcją wyrzutową EF 12% Badanie ergospirometryczne - nie wydolność krążenia klasy B wg Webera Vmax 0 2 17,8 ml/kg/min ( Co mi akurat nic nie mówi ...... ) Holter - rytm zatokowy . pojedyncze komorowe pobudzenie dodatkowe ????????..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 2

.. ...prawda nie mam częstoskurczu ale dośc liczne pojedyńcze popubudzenia komorowe - 11 800. Mój KArdiologa napisął mi ,ze poód naturalny przy monitoringu serca, bo moge dostać cześtoskurczu:( Boję się bardzo Jutra mam mieć decyzję drugiego KArdiologa i Ginekologa....zobaczymy...Mnie..

Arytmia - dziwne dolegliwości?

.. ...sie od napadu czestoskurczu nadkomorowego ( tak powiedzieli w szpitalu ) na skutek zazycia amfetaminy ( wtedy to byl ostatni raz ) i wypicia sporej ilosci alkoholu. po tym incydencie czestoskurcz juz nie wrocil ale pojawily sie zaburzenia nerwicowe: ciagle wsluchiwanie sie w prace serca,..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...tylko jakis dodatkowy skurcz komorowy, czekam jeszcze na wynik holtera. Pewnie nic nie wyjdzie. Ja wiem, ze to moja glowa, musze sie jakos trzymac, na pewno bedzie dobrze i wam tez tego z calego serca zycze : ) Witam wszystkich ! Mam 22 lata, a od dwóch lat także cierpię na opisywane..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...tachykardia, dodatkowe skurcze itp. Lekarz po zrobieniu ekg i usg serca stwierdził nerwice, ale powiedział żebym zrobiła jeszcze Holtera jeżeli on nic nie wykaże to wtedy zrobić konsultacje neurologiczną. Ale na moje nieszczęście Holter wykazał właśnie tachykardie, częstoskurcze..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...posilakach, dodatkowych skurczy serca komorowych i nadkomorowych itd, wszytskie badania krwi oprocz ciagle niskiego potasu, sodu, i magnezu a wiec elektrolity, pomimo brania 3x 1 kalipozu potas byl ciagle na dolnej granicy, skierowano mnie do szpitala tam stwierdzono kwasice metaboliczna..

Arytmia komorowa u czterolatka

.. ...holter wykazał 7000 dod. skurczy na 48 h. Obecnie biorę betaloc zok 75/doba i nie czuje się za dobrze. Często mam tzw. ataki kiedy się bardzo źle czuję przez kilka godzin - zawroty gowy, kołatania serca i tzw odpływanie - jakbym traciła świadomość. Prawde mówiąc to przesteje sobie z tym..

Solarium a choroby serca

.. ...i/ii stopnia, czestoskurcze nadkomorowe, skurcze dodatkowe, 3 lata temu mialam infekcyjne zapalenie wsierdzia i przyspieszone tetno zazwyczaj.biore propranolol 10 - 20mg dziennie lub wiecej jesli zlapie mnie czestoskurcz oraz magnez. zastanawiam sie czy osoby ktore maja takie problemy z..

Solarium a choroby serca - Str. 2

.. ...solarium. Od 3 lat mam dod. skurcze komorowe - ok. 4000 na dobę i biorę na stałe concor - 5. No i niestety od ok. roku nie chodzę na solarium i nie opalam się . Po prostu nie mogę. Wcześniej nie było problemu. Ostatnio spróbowałam znowu, bo od dłuższego czasu mogę powiedzieć, ze b...

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...Teraz mam juz dodatkowe skurcze serca komorowe i nadkomorowe, bradycardie i tachycardie jednym slowem serce mi sie rozchulalo na calego, nie wiedza co mi dawac bo raz wali szybko a raz wali duzo za wolno i beta blkokery takie jak np propranolol jest przeciwskazaniem. Rozumiem cie mnie..

Jakie są objawy WPW?

.. ...komorowego.Występują przy tym dodatkowe skurcze serca róznie sie nasilajace, moga to być skurcze pojedyńcze( słabo odczuwalne )lub pary, ekstrasystole.Wyczuwa się wtedy szarpniecie serca, nierównoimierne bicie,pauzy itp.Czesto jednak dochodzi do napadu czestoskurczu nadkomorowego czyli..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...Bigeminia to jest co drugi skurcz dodatkowy ( najczęściej komorowy ) moj wujek ma teraz 40 lat, juz od 20 roku zycia mial objawy miazdzycy, podwyzszone cisnienie. Niedawno dostal napadow dusznosci. Lezy teraz w szpitalu pod stala obserwacja. okazalo sie ze ma niewydolnosc serca. Tetniaka..

Arytmia serca?

.. ...tylko bralem magnez, skurcze tak i tak mam nadal, tak wiec wybralem sie na holtera i akurat w tym dniu co bylo badanie czulem sie swietnie ale wyczulem 3 takie szarpniecia i co sie okazalo,okazalo sie ze to co odczulem nie zostalo uwzglednione na wynikach zas o godz 5:00 mialem jedno..

Wynik Holtera pojedyńcze ExV

.. ...epizody pojedynczych skurczy komorowych serca co ma kazdy zdrowy czlowiek ,tylko niektorzy je odczuwaja a niektorzy nie, nie ma obnizen odcinka st czyli ze nie ma oznak niwydolnosci, niedotlenienia serca, HR - mnie sie wydaje ze to zawsze oznaczalo tetno czyli wypadalo by na 30 - 50?..

Para i Salwa w wynikach Holtera

.. ...dowiedziałam się, że mam skurcze dodatkowe serca komorowe i nadkomorowe, oraz 1 salwę, czy Parę - nie wiem co to znaczy? lekarz powiedział, że to groxniejsze od tych skurczy. Mam cechy wypadającego płatka i nerwicę, ale nie wiem co było pierwsze. tj. wydaje mi się że nerwica rozpetała tę..

Arytmia po ablacji

.. ...w czasie tych częstoskurczy komorowych? jak przerywałaś taki częstoskurcz? Ja mam skurcze dodatkowe komorowe pojedyncze i gromadne; kilka razy zdarzyło mi się, że odczuwałam kilkanaście pobudzeń pod rząd ( taki bezładny taniec serca ), ale akurat wtedy nie miałam holtera; holter..

Dodatkowe skurcze - Str. 15

.. ...problem z dodatkowymi skurczami.A raczej,ze tylko ja az tak sie tym przejmuje.Dodatkowe skurcze mam od 3lat.doprowadzily one u mnie do nerwicy lekowej.Raz jest lepiej,a raz gorzej.Pracuje nad soba,bo doszlo do tego,ze balam sie sama wychodzic z domu.Ekg i echo serca mam dobre.Holter..

Dodatkowe skurcze - Str. 50

.. ...trakcie uaktywniły się skurcze dodatkowe. A oto wynik: Ambulatoryjną analizę EKG przeprowadzono w ciągu 22godz i 17min. Przeanalizowano 108616 pobudzeń. Średnia częstość rytmu serca wynosiła 81 p/min, z maksymalną częstością 148 p/min, minimalna częsość 55 p/min. Arytmie komorowe: 9..

Dodatkowe skurcze - Str. 108

.. ...1. Skąd pochodzą moje skurcze, najczęsciej erytmia komoroa bez organicznej choroby serca to ektopia z drogi odpływu prawej komory. czy tak jest u mnie, a jeśli nie tak, to jak?:P 2. Jakie jest rokoanie, czy ta forma arytmii obciąży serce i wydolnośc hemodynamiczną( umysłową i psychiczną..

Dodatkowe skurcze - Str. 169

.. ...dziada( lekarza:P ), czy skurcze obciazają serce, pojedyncze nie obciązają, to znaczy nie uposledzaja kurczliwości ani nie powiekszają jam serca, za to rytmy szybkie, niezaleznie od pochodzenai( węzeł zatokowy, nadkomorowy, komorowy brrr ) już tak. Stasiu nie bede juz..

Skurcze dodatkowe a biosotal

.. ...kardiologa w zwiazku ze skurczami dodatkowymi komorowymi; zapisał mi biosotal; czy ktoś może wypowiedzieć sie na temat tego leku? pozdrawiam szystkich skurczowców. jest to lek antyarytmiczny wyrownujacy prace serca dzieki za odpowiedź; kilka lat temu juz jakiś lekarz mi ten lek..

Psychika ludzi chorych na arytmię serca

.. ...rzeczywiście siada .Ktoś powie skurcze , przeciez to ma każdy zdrowy człowiek ,tylko ten ktoś ma rzeczywiście skurcze dodatkowe ( fizjologiczne A tak może niech poczuje serie skurczy , potem kolejną serie i jeszcze raz itd.Lub komorowe skurcze pojawiające się ustawicznie - to dopiero..

Nerwica serca? już nic z tego nie rozumiem

.. ...bradycardie, mam dodatkowe skurcze serca komorowe i nadkomorowe - bo sie tym za bardzo przejelam i wmowilam sobie ze mam chore serce - bralam kilka miesiecy beta blokery propranolol, potem bisocard a potem a atenolol,efekt tego byl taki ze serce wali mi dalej szybko i to zazwyczaj po..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...nadkomorowych, wstawek częstoskurczu nadkomorowego itp. Czy to jest arytmia nadkomorowa? lekarz powiedział mi tylko że to zaburzenia rytmu serca i od pół roku biore rytmonorm i bemecor. Mam też wypadanie płatka zastawki mitralnej i częściowy blok prawej odnogi pęczka hisa. A może ktoś..

Leki na artymię serca

.. ...stwierdzone dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe i wypadający płatek mitralny.Przy tym mam bardzo tętno.Taka juz moja uroda.Mam też niewielką niedoczynność tarczycy.Dotąd arytmia była, ale dawało sie z nią żyć.Teraz.Jestem pod oipeką kardiologa ale nie mozna mi dobrać leku,bo po..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...starszych. Rozpoznano skurcze dodatkowe nadkomorowe. Zastosowano leczenie środkami: Augmentin, Panodina i Asprocol. Dostałam zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego. Byłam pod stałą kontrolą Dziecięcej Poradni Kardiologicznej. W roku 1997, byłam trzykrotnie hospitalizowana: w lutym,..

Skurcze dodatkowe komorowe

.. ...mnie rytm zatokowy i skurcze dodatkowe komorowe z prawidłowym przebiegiem pobudzenia. Czy ktosz Was cierpi na to samo paskudztwo? Lekarz mi powiedział, ze najlepszym lekarstwem na to jest o tym nie myśleć bo to łagodna arytmia ale ciążko czasem wytrzymać spokojnie jak czuje się to..

Stan zapalny serca bezobjawowo

.. ...roku czasu mam arytmie skurcze dodatkowe komorowe, nadkomorowe, tachycardie i bradycardie!! Zrobiłam wszystkie możliwe badania USG serca i tylko tu wyszło że mam zmniejszony przepływ krwi przez zastawke mitralną. Lekarze twierdza ze to nie powinno byc przyczyna takich arytmi!!! Teraz..

Stenoza zastawki mitralnej

.. ...51mm/s a norma jest od 80 - 150mm/s, żle się czuje mam dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe, a taki szybkiego nierownego bicia serca. Prosze pomozcie mi!!! a do tego strasznie boli mnie klatka piersiowa..

Nierówne bicie serca

.. ...denerwuje...mam dodatkowe skurcze komorowe ale nie potrafie z tym zyć...boje sie tego.. pozdrawiam Witam ja mam to samo nazywam to tąpnieciami bo inaczej nie wiem jak mam to wytłumaczyć . To jest okropne uczucie któremu potem towarzyszy niepokój. Przy takich dolegliowsciach polecam potas..

Ataki skurczów serca

.. Jestem pod opieką poradni kardiologicznej...mam naprawdę switnego kardiologa! Wykryto u mnie zaburzenia, skórcze komorowe, i nadkomorowe serce, zespół WDW,i dystonię neuro - wegetatyną. właściwie uznali, zę zyciu mi to nie zagraza, i ze będzie dobrze, tylko, ze jak mam atak skórczy, to poprostu nie moge na..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...p/min, 1 okres częstoskurczu nadkomorowego o częstości 157 p/min o czasie trwania 6min. okresowo obserwuje sie niemiarowość zatokową. Chcę dodać, że to było w nocy gdy spałam i nic nie czułam bym miałam nieregularne bicie serca ( jeżeli je mam to zawsze sie budze, mój ostatni rekord to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...nich zapisy dodatkowych skurczy komorowych ( niewiele ) i nadkomorowych ( wiecej ), oaz bradycaria i tachycaria, mam napady szybkiego bicia serca a rano i wieczorem mam puls około 45 lub 48 uderzeń na minute, oprocz tego boli mnie z prawej strony klatki piersiowej i czasem robi mi sie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 24

.. ...to pewnie dodatkowe skurcze serca tez je mam ostatnio bardzo duzo i czesto hej.Nie chcę Was martwić dziewczyny ale to mogą być dodatkowe skurcze komorowe albo nadkomorowe.Ja zaczynałam od przyspieszonego,napadowego bicia serca a twraz doczekałam się tego.Badania wszystkie jak u *..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 25

.. ...ciśnienie.Na dodatkowe skurcze komorowe jakie teraz mam nie działał.Dostałam betalok ale przy dawce0,25 skurcze dodatkowe zmniejszyły się nie ustąpiły.dawkę lekarz mi zwiększył o pół 0,25 skurcze nadalsą pojedyńcze.Martwi mnie jednak coś innego.Może też to odczuwacie jeśli bierzecie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 28

.. ...ciśnienie.Na dodatkowe skurcze komorowe jakie teraz mam nie działał.Dostałam betalok ale przy dawce0,25 skurcze dodatkowe zmniejszyły się nie ustąpiły.dawkę lekarz mi zwiększył o pół 0,25 skurcze nadalsą pojedyńcze.Martwi mnie jednak coś innego.Może też to odczuwacie jeśli bierzecie..

Zatrzymania akcji serca

.. ...wszystkich.Od kilku lat mam skurcze nadkomorowe po kilknaście tyś.na dobę i kilka komorowych.Jednak nie to jest moim problemem.Od jakiegoś czasu miewam takie stanyze czuje jak mi serce staje i wzasadzie jestem wtedy bliski utraty przytomności.Po takich atakach jestem w takim strachu ze..

Przyśpieszone przewodnicwo przesionkowo komorowe

.. ...to forme dodatkowych skurczy,uczucia zamierania serca,podwojnego bicia...a jak to jest u was?? Blok przedsionkowo komorowy najczęściej nie wymaga leczenia w I i II stopniu, zaś w trzecim lub/i w niższych wymaga wstawienia stymulatora serca jeżeli wystapią omdlenia lub zatrzymanie akcji..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...przedsionka.Dysfunkcja skurczowa lewej komory,z uogólnionymi zaburzeniami kurczliwości,z EF ok.40 - 45%.Proszę o opinie stanu serducha. Mam do Ciebie Piotrze pytanie. Ponieważ mój syna ma jak to określono rok temu lekka arytmie komorową, a czuje sie źle. Oczywiście nie wiem czy to wynik..

Zespół Barlowa czyli problem z płatkami zastawki dwudzielnej

.. ...przedsionka podczas skurczu komór. W prawidłowym sercu skurcz komór powoduje szczelne zamknięcie zastawek przedsionkowo - komorowych ( dwudzielna i trójdzielna ). Ja tez mam zespol barlowa od jakiegos roku mam dokladnie te same objawy co ty strasznie duzy puls zawroty glowy bóle serca..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...dodatkowych komorowych skurczów serca i kilka nadkomorowych na dobe wykrytych przy badaniu Holter. jednak gdy po roku badania miałam robione powtórnie arytmia znacznie się uspokoiła, praktycznie przeszła, a skurczów serca była znacznie mniej i to tylko komorowych, nadkomorowych nie było..

Wypis z badania EKG ze szpitala

.. ...tachycardie, dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe serca a wszystko to podbno z nerwicy, pozdrowionka a jesli chodzi o obnizenia odcinka st to swiadczy o niedokriweniu miesnia sercowego - chyba, nie jestem lekarzem ale tez mam i obnizenia i podwyzszenia ST Możesz mi napisać jak jesteś..

Migotanie przedsionków - ablacja

.. ...migotaniem i pojedyńcze skurcze komorowe? Myślę, że warto, żebyś skonsultował się jednak z Prof. Walczakiem w Centrum Kardiologii w Aninie ul. Płowiecka 37, Profesor uznawany jest w środowisku kardiologów za guru w dziedzinie zaburzeń rytmu serca, w tym tak ciężkich postaci jak Twoja,..

Dodatkowe skurcze nadkomorowe

.. ...stwierdzono u mnie niedawno skurcze nadkomorowe, objawia się mocnym jak ja to nazywam telepnieciem w klatce piersiowej, takim dziwnym zakolataniem,przewracaniem sie serca, zadziej w gardle.....czasami skurcz jest tak mocny ze prawie powala na kolana, mam to po wypadku samochodowym od..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości - Str. 3

.. ...nadciśnienie, dodatkowe skurcze komorowe ( tylko 6% - 7000 ) oraz doszedł mi blok komorowo - przedsionkowy II st Mobitz II wykryty po omdleniu z utratą przytomności ( miałam ich tylko 2 na dobę a najdłuższy to 2,1 sek ). Słyszałam, że w takich sytuacjach wstawia się rozrusznik serca -..

Arytmia przedsionkowa

.. ...jak mialam gromadne skurcze polaczone z migotaniem przedsionkow ,zaproponowali ablacje .i nie jest ok. mam wade wrodzona serca przeciek komorowy i od roku mam arytmie serca wczesniej nie mialem jak chodze jezdze rowerem i jestem w ruchu nic sie nie dzieje najgorzej jak siedze ogladam..

Nerwica w ciąży - Str. 98

.. ...Mianowicie mam 14 600 skurczów dodatkowych komorowych na dobę, w tym 16 par, 800 trigemini. Po tej diagnozie jeszcze się wsyztsko pogorszyło odczuwam każdy skurcz, nie umiem m normalnie żyć, boję się ,że umrę przy porodzie albo tuż po. Lekarze chcą żebym rodizłą naturalnie przy..

Kłucie w okolicach serca

.. ...Okazało się, że mam częstoskurcze komorowe prawej komory tak silne, że mogłam przepłacić życiem. Ablację wykonano stemem CARTO ( tzn. że najpierw robi się mapowanie serca a potem przystępuje do * grzania * ) z sukcesem do dnia dzisiejszego w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu w 2002..

Częstoskurcz komorowy - kto choruje?

.. ...więszkosc z Was ma częstoskurcze nadkomorowe. ale ja chialabym poznac osoby z tym pierszwym., u mnie zdiagnozowano skurcze dodatkowe komorowe. Lekarze mówią, ze to niegrozne itd. oki, nie mniej jednak interesuja mnie rozne obszary zaburzen komorowych, tym bardziej, ze 2 miesiąe temu..

Arytmie komorowe

.. ...zachorowałam na częstoskurcz nadkomorowy...tak na początku stwierdzili lekarze...Dostałam Betaloc Zok 50 ale nic nie pomogl bo w dalszym ciagu odczuwalam dziwne dodatkowe uderzenia serca i coraz czesciej mialam ataki czestoskurczu ( tetno 150/min )prawie zawsze w tej sytuacjio ladowalam..

Arytmie komorowe - Str. 2

.. ...pracy tarczycy i częstoskurcze i omdlenia znikną ), jesli jednak to nie tarczyvca to trzeba będzie szukać dalej! Nie mogą Cię zostawić w tym stanie!Ja tez nie mam wady serca( badanie Echo serca wyszło OK ) a mój kardiolog z endokrynologiem twierdza, że to napewno nie przez tarczyce mam..

Dodatkowe skurcze komorowe - arytmia w ciąży

.. ...pogorszyło odczuwam każdy skurcz, nie umiem m normalnie żyć, boję się ,że umrę przy porodzie albo tuż po. Lekarze chcą żebym rodizłą naturalnie przy monitorowaniu serca - a ja się panicznie boję - Panicznie!!!!!!Nie umie żyć. Boję się ,że nie zobacze swojej córeczki!!!!!!! Ps. hormony..

Zawał serca, czy naprawdę jestem na to za młoda?

.. ...schorzenie - dodatkowe skurcze komorowe 11 000, kóre dopadły mnei w ciązy i też jestem mega przerażona - boję się że umrę. Zawsz esie bałam smierci, bo wczensiej starciłam tate a potem moja mam była chora i dlatego rozumeim doskonale co Ty czujesz...... A przed męzem bym tego ie..

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...migotania ani czestoskurczy oprócz kilku tachykardii i nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych. Ujawniły się za to przedwczesne pobudzenia komorowe ( 17 ). Ponadto podniosło mi się i to znacznie ciśnienie skurczowe ( to pierwsze ) i nie chce się zmniejszyć mimo różnej kombinacji leków,..

Dodatkowe skurcze oraz lęki

.. ...karetce - - był to czętoskurcz serca.po tym incydencie zaczełem robić sobie badania,echo serca,holter,wysiłkowe.okazało się że wszystko z miom serduchem jest ok ,tylko w holterze miałem 4 skurcze nadkomorowe,mój kardiolog powiedział że to nic powarznego..od tamtej chili moje całe życie..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...może powodować częstoskurcz komorowe ( VT ) lub migotanie komór ( VF ). Ekstasystolia to nieprawidłowe, dodatkowe skurcze serca zaburzające jego rytm, powstające właśnie w prawej lub lewej komorze serca. Powstają na skutek zaburzenia „elektrycznych mechanizmów” w..

Wynik badania holtera

.. ...wygląda na to ze córka ma skurcze dodatkowe nadkomorowe. może je odczuwać jako potykania serca, przeskakiwania itp, one nie są groźne jeżeli serce jest zdrowe ( jeżeli echo = ok ) ale potrafią być nieprzyjemne w odczuwaniu, chociaż niektórzy tego nie czują tak naprawdę to lekarz pani da..

Interpretacja holtera i echa

.. ...rozkurcz 52 mm lewa komora skurcz 27mm przegroda międzykomorowa 10 mm ściana tylna 10 mm lewy przedsionek 31 mm aorta 30 mm tętnica płucna 21 zastawka mitralna 0/+ Wielkość jam serca prawidlowa. Ogólna funkcja skurczowa lewej komory zachowana ef około 70 %. Bez odcinkowych zaburzeń..

Beta-blokery. Czekam na Wasze opinie. - Str. 2

.. ...zok. Tez mam dodatkowe skurcze, przewracanie serca, potykanie. Z tym że nie często. A lekarze różnie mówia o betablokerach. Jeden kardiolog powiedział mi, że nie wolno odstawiać. A za trzy miesiące inny, można odstawiać. Nie wiem od czego to zależy. a co myślicie o concor corze - pomaga..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...stwierdzono około 30,000 skurczy komorowych, salwy i pary. Przepisano mi Propranolol. Po nim skurczów jest mniej, bo prawie 3,000. Czy ta choroba przejdzie, czy leki będę przyjmować do końca zycia .? Niestety, arytmia sama nie minie. Alternatywą na leki do końca życia jest ablacja. Ja..

Mexicord a skurcze dodatkowe komorowe serca

.. ...postaci dodatkowych skurczów które dosyć dotkliwie odczuwam są to pojedyncze , a nieraz kilka pod rząd szarpnięć w okolicach klatki piersiowej po której następuje pauza wyrównawcza. Dodam że te skurcze odczuwam od młodych lat obecnie mam 38 lat, zażywam na to Mexicord 200, zmieniam..

Komorowe skurcze dodatkowe

.. ...mam objawy dodatkowych skurczy serca. I w zwiazku z tym mam pytanie, czy te skurcze odczuwane sa tylko w klatce piersiowej czy mozna je czuc w calym ciele?( ja oprocz szarpniec w klatce itp. itd. od pewnego czasu czuje w lewym boku z tyłu na wysokosci nerki, jakby cos mi sie spinalo,..

Przechodzony zawał serca - Str. 3

.. ...mialam bardzo czeste skurcze komorowe zapisano mi leki i po jakims czasie przeszlo.Bardzo mnie martwi czy to co przezylam moglo byc zawalem? mozna go wykryc podobno do 2 tyg po fakcie a u mnie juz bylo za pozno na stwierdzenie tego nie wiem czy mam sie bardzo martwic choc i tak juz..

Garść objawów

.. ...tak zwanym dodatkowym skurczem serca nadkomorowym bądź komorowym ale to ustala się np przy badaniu 24 godzinnym serca tz metoda holtera....ale to co ja Ci sugeruję nie musi tym być więc najlepiej poszukać dobrego kardiologa i przebadać się szczegółowo...( dodatkowe skurcze serca nie są..

Interpretacja Echo serca u dziecka

.. ...Fizykalnie:2tony prawidłowe, szmer skurczowy2/6 wzdłuż LSE o charakterze szmeru przygodnego ,max w punkcie ERBA.Tętno udowe + wątroba pod łukiem. Echo: Situs solitus: zgodne powiązania zylno - przedsionkowo - komorowo - naczyniowe.Utrzymuje się niewielki przeciek L - R na poziomie IAS w..

POTYKANIE SIĘ SERCA

.. ...Pozdrawiam To potykanie to skurcze dodatkowe. Na pewno nie jest to migotanie : ) nerwica serca braki potasu i magnezu mogą powodować takie objawy, a może czas już rozrusznik wstawić. Ale to wtedy jak zaczniesz tracić z tych przestojów serca świadomość. Skurcze dodatkowe komorowe 100% Ja..

Uczucie dławiącego uskoku serca...

.. ...negatywne ). Ja tak odczuwam skurcze dodatkowe komorowe. Miałaś holtera? A jeśli tak, to czy czułaś to dławienie? Jeśli czułaś i nic nie wyszło to rilaks długa : ) Dzieki za odpowiedzi, właśnie w tym sęk że jak mam holtera a miałam już trzy razy to wtedy zawsze dobrze się czuję i bądź tu..

Dziwne ataki serca

.. ...arytmii. Ja tak odczuwam skurcze dodatkowe komorowe ale nie znaczy, że tak musi być u Ciebie. Jeśli odczuwasz kilka razy w miesiącu to idź na Holtera ale jak skurcze zdarzają się sporadycznie, to na Holterze może nic nie wyjść. a badałeś krew - hormony tarczycy?TSH,T3,T4 ? Dlatego..

ESV? MIC? PAT?

.. ...przepraszam za ortografię skurcze miało być Chyba inaczej ) ) PAT - Paroxysmal Atrial Tachycardia , a wievc napadowy częstoskurcz przedsionkowy ESV - extrasystole supraventriculares - dodatkowe pobudzenia nadkomorowe MIC - morbus ischaemicus cordis - choroba niedokrwienna serca Dzięki..

Proszę o interpretację wyników Echa serca

.. ...47( mm ) Lewa komora skurcz 27( mm ) Przegroda komorowa 8( mm ) Tylna ściana 8( mm ) Prawa komora rozkurcz 23( mm ) Lewy przedsionek 35( mm ) Aorta 34( mm ) E/A ujście mitralne 1,1 EF 68,1 ( % ) Fala zw. zasięg zastawka aortalna +/++ Fala zw. Vmax. ( m/s ) 4,7 Zastawka aortalna zmieniona..