śladowa IT i IP

Osierdzie

.. ...osierdziowej znajdują się śladowe ilości płynu. Prawidłowe osierdzie pełni funkcję ochronną w stosunku do mięśnia sercowego, zapewnia odpowiedni poślizg oraz uniemożliwia nadmierne rozciąganie się serca w czasie pracy. W stanach chorobowych ( np. zapalenie osierdzia ) jama to może..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...przypadkowo wykrytą śladową niedomykalnością trójdzielną, nie prezentuje żadnych objawów klinicznych. U tych ludzi, jeśli nie współistnieją inne wady serca, nadciśnienie płucne ani inne poważne choroby, wystarczy wykonywać raz na jakiś czas kontrolne ECHO serca. Objawy niedomykalności..

Nebiwolol (Nebilet)

.. ...to związane z jedynie śladowym blokowanie receptorów beta 2 zlokalizowanych w naczyniach obwodowych ( blokada tych receptorów powoduje skurcz naczyń ). Nebiwolol zwalnia częstość serca i czas przewodzenia. Nebiwolol to lek dobrze tolerowany, mimo że może wywołać działanie niepożądane..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...zastawiki trójdzielnej śladowa.niedomykalnosc zastawki płucnej śladowa i mitralnej 1+.. z kolei holter odnotowywal od 180 do 3200 skurczów dodatkowych nadkomorowych oraz kilka kilkanascie komorowych. dominowal rytm zatokowy. w nocy bradykardia 35 - 40 na minute. dodam iz od 3 lat..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...trójdzielna i płucna śladową, zespól Barlowa oraz zauważone dopiero przez Pana doktora Banaszaka łagodne podobnież komorowe zaburzenia rytmu. Dodam, że często czuje się źle, sam nie potrafi okreslić tego przyczyny, jest jakis * nieswój * . Mąz badając mu puls czy ciśnienie potrafi wyczuć..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...zastawki dwudzielnej, ze śladową fala zwrotną. Pozdrawiam Panie Doktorze proszę mi powiedzieć czy 5 miesięcy po ablacji mogę latać samolotem,czy słyszał Pan o powikłaniach czy też jakiś grożnych dolegliwościach w czasie lotu,może można sie jakoś przygotować,zaopatrzyć w tabletki..proszę..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 14

.. ...poważnych powikłań jest śladowe. Skuteczność zależy od charakteru zaburzeń. Czasami wiadomo, że może być potrzebne więcej niż jedna sesja ablacji - wiadomo to od razu z analizy zapisu Holtera, w czasie ablacji lub okazuje się juz po niej. Jeżeli lekarze mówią, że ablacja u męża jest..

Echo serca - Str. 5

.. ...badania stwierdzono śladową niedomykalność aortalną lu przedniemu płatkowi zastawki mitralnej poszerzoną aortę ( aorta - 40 mm ) i lewy przedsionek ( lewy przedsionek - 46 mm ). Pozostałe parametry prawidłowe. Profil lipidowy w parametrach referencyjnych. Moje pytanie brzmi: Czy w wieku..

Echo serca - Str. 7

.. ...mitralnej i trójdzielnej; śladowa w granicach fizjoligicznej. Dokladnie tak , echo w normie. Wiotka przegroda czesto jest * urodą * u mlodych osob jestem 14 rok po zapaleniu mięśnia sercowego czuję się dobrze niedawno robione miałem echo serca LK ROZKURCZ 5,5 PK 3,0 LP 4,0 EF 60 TYLNA..

Echo serca - Str. 8

.. ...0,95 m/s fala zwrotna śladowa, Zastawka trójdz. V max 0,94 m/s fala zwrotna III st. Zastawka płucna V max 0,91 m/s, osierdzie bz. Ojciec jest pod stałą opieką kardiologa. Bardzo proszę o Pani komentarz, mnie laika martwią duże przerosty lewego i prawego przedsionka. Czy te zmiany mogły..

Echo serca - Str. 11

.. ...Stopień fali zwrotnej: śladowa ZASTAWKA AORTALNA: Szerokość pierścienia: 31,2 mm Separacja płatków: 21 mm Vmax: 1,31 m/s Gradient max: 6,9 mmHg Gradient śr: 3,7 mmHg Fala zwrotna: - ZASTAWKA TRÓJDZIELNA: Vmax: 0,56 m/s Fala zGradient max. fali zwrotnej: 22 mmHg ZASTAWKA PŁUCNA: Vmax:..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 99

.. ...przyjmuję propranolol, śladowe ilości. Potem znowu nic. Czasem stosuję trening autogenny Schulza, ale też rzadko, chyba powinnam robić to częściej. A, jeszcze zamulam się meliską, co wieczór. Dziś rano myślałam, że nie dam sobie rady, ale napisałam do was, wyżaliłam się mężowi ( Boże, co..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 112

.. ...czasie brałam leki - śladowe ilości - nawet po 1/4 tabl. dziennie . I było ok. Ale pewnego dnia stwierdziłam , że skoro już czuję się dobrze ( i to od tak długiego czasu ) to po co brać tą całą chemię? Odsawiłam leki calkowicie ( ale nie od razu , tylko powolutku, stopniowo redukując..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 139

.. ...znalazłaś .Ja też mam śladową niedomykalność zastawki miteralnej.I wszystko się zgadza.Mam takie stany nerwicowe a podłoża tego wszystkiego trudno było się doszukać.Żaden lekarz nawet psychiatra nie wiąze nerwicy z taką wadą serca.Ja kiedyś pytałam czy ma jakiś związek serce z nerwicą..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 209

.. ...USG - wszystko ok ( śladowa fala zwrotna na zastawce płucnej - kardiologo uznał że nawet nie ma co leczyc ) Robiłem badania tarczycy bo czasami serce mi szaleje i wszystko z nią ok. Kardiolog przepisał mi Isoptin 120 na uspokojenie pracy serca i Isoptin 40 doraźnie w razie tych sercowych..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...niedomykalnością do LP - śladowa fala zwrotna trójdzielna. Nawet kardiolog któremu płace nie powiedział co mi jest tylko się uśmiechnął i przypisał beta - bloker i jakąś miksture na uspokojenie nerwów. Podczas przeglądania internetu dowiedziałem się co to jest i się zapytałem czy to mi..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 24

.. ...zastawki dwudzielnej ze śladową niedomykalnością stwierdzono u mnie ponad 6 lat temu. Odziedziczyłam chyba to po mamie bo ona tez to ma. Na początku oczywiście panika - objawy( kołatanie, duszności, omdlenia ) pojawiały się bardzo często. Łykałam jakieś tabletki ziołowe na uspokojenie bo..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 25

.. ...odpada chociaż jest mała śladowa fala zwrotna. Wyczytałem w pewnym artykule, że pewna gwiazda muzyki pop została zdiagnozowana z zespołem barlowa po tym jak nie mogła z braku sił wejść na scenę i uczęszczać w życiu codziennym. Kardiolodzy od razu zaproponowali zabieg chirurgiczny...

Chelatacja - Str. 14

.. ...aminokwasami, pierwiastkami śladowymi, enzymami etc. Ma to na celu oczyszczenie organizmu z toksyn, metali cieżkich ( dodatkowo np. chelatacja ) i dowóz ,,paliwa * do każdej komórki organizmu, by mogła prawidlowo funkcjonować. Temat szeroki i wspaniały. Myślałem, że dowiem się coś na..

Nieistotne nieszczelności zastawkowe

.. ...rade. Artur Ja też mam śladową niedomykalność trójdzielną i śladową fale zwrotną mitralną stwierdzoną na podstawie echa serca, a mam WPW, tak wiec moim zdaniem jedno drugiemu nie przeczy. czyli to sa dwie osobne sprawy? Hej, ta fala zwrotna to normalne z przy WPW, ja mam WPW i też to..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...mięśniu serca i jest śladowe zwłuknienie mięśnia sercowego...hm..nie wiem czy to dobrze..teraz czekamyu na telefon z Katowic - Ochojca aby stawić się do kliniki i dowiedzieć się wszystkiego..hm..ciekawe kiedy, wynik przyszedł po 2 tygodniach a mówili nam w klinice że będą dzwonić po 6..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 8

.. ...II/III,;aortalna:pogrubienie platków - śladowa fala zwrotna.Wymiary jam serca:lewa kom.66mm.,:lewy przedsionek 45mm;aorta - 29mm.Rsvp - 33mmHg.Akineza ściany przedniejLK,koniuszka i PMK,uogólniona hypokineza pozostałych segmentow LK,EF - 20%,restrykcyjny profil napełniania LK.W ciągu..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...III. Po poprawie były śladowe, ale nie z ich wady a z podwyższonego ciśnienia płucnego. teraz częściej za to dokuczają mi trzepotania przedsionków i rozważana jest ablacja bo każde EKG przy moim trzepotaniu jest idedntyczne. Rytm komór stymulatorowy ( 50 ) a przedsionki bit 240 - 280/min..

Niedomykalność zastawek i szmery w okolicach zastawki trójdzielnej

.. ...pł. W badaniu doppl. - śladowa IM,IT,IP. Bez cech nadc. w t.pł. Bez cech przecieku wewnątrzserc. Mała separacja blaszek osierdzia, pogrubiałe os. od str.Pk. Nie wiem czy to istotne ale podczas robienia tego badania byłam lekko przeziębiona. Co oznaczają te wyniki, bo niestety nie znam..

Niedoczynność tarczycy - Str. 2

.. ...minerałów,oraz pierwiastków śladowych ( dobrze dobranych ) aby mógł prawidłowo funkcjonować. Ja to zrozumiałam, gdy zaczęłam wspomagać organizm tymi składnikami i widziałam efekty. Szukałam wiedzy, bo sama byłam zdziwiona, jak takie zwykłe witaminki i minerały mogą reperowac organizm?..

Niedoczynność tarczycy - Str. 8

.. ...witaminowomineralne, pierwiastki śladowe, w tym wit.C - kilka, a nawet kilkanascie razy więcej niż przewiduje tzw. ,,norma * i stosuję się do powyższych punktów, które wymieniłam. Tarczycy potrzebny jest również jod. Przyjmuję go w wodorostach. Poczytaj na temat roli każdej witaminy,..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny

.. ...na zimne. Asiu ja mam śladową niedomykalność . Czy nerwica może pogłębić tą wadę - kardiolog kazał mi się zgłosić za 5 lat. Dla mnie to wszystko jest dziwne.. Miałam zespół WPW , potem ablację.. Dostałam jakiś czas temu wypis a oni mi tu piszą,że oprócz WPW kilka lat temu wykryli u mnie..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...osobiście stwierdziła śladowe szmery serca jednak poprosiłam o dodatkowe badania. I tu udowodniono, że lekarz osłuchowo może się mylić ponieważ badanie wykazało wade nieco większą niż spodziewała sie tego Pani doktor. Raz na pół roku jeżdze do kardiologa zrobić EKG, na rozmowe i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 125

.. ...magnezu...praktycznie śladowe ilosci w organiżmie. Naprawdę złe samopoczucie zaczęło się ok 8 lat temu...samopoczucie to może za dużo powiedziane , ale dyskomfort straszny. Może napisze kim jestem, za kogo jestem uważany...pracuje w wieeelkiej Państwowej agencji...zajmuje się do tego..

Wynik echa serca i interpretacja

.. ...Barlowa. Jest mowa o śladowej a więc minimalnej w granicach norm fizjologicznych niedomykalności zastawki mitralnej. Zapewne w powiazaniu z tym wypadającym płatkiem następuje cofanie się krwi na zastawce w przeciwnym kierunku. Także śladowa fala zwrotna krwi prawdopodbnie chodzi tu o..

Nerwica? serce mam zdrowe

.. ...i powiedział że mam śladowe zmiany zwyrodnieniowe zastawki aortalnej i niedomykalność i jedyne co mi zalecił to ten lek na ciśnienie w minimalnej dawce i koniec. Powiem szczerze że jak od niego wyszełem to nawet lepiej się poczułem i jakby mi przeszło. teraz już jest praktycznie..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...notowany, ale w ilościach śladowych. Stanowi 0,34% enalaprilu, ramiprilu, lisinoprilu i captoprilu. W Polsce perindopril ( Prestarium ) jest nie tylko największym prilem, ale jednym z największych leków w ogóle, lub wręcz największym! Z wartością sprzedaży 100 - 150 mln zł rocznie. W..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...trójdzielna - fala zwrotna, śladowa. Ponadto tętniak przegrody międzyprzedsionkowej. Lekarze stwierdzili, że nie jest to przyczyna bólów w klatce piersiowej, omdleń. Twierdzą, że jestem zdrowa. A kiedy dowiem się, że nastąpił przeciek z tętniaka? Kiedy będzie za późno? Lekarze twierdzą,..

Wydruk Echo serca

.. ...Czy jest ktos na tym forum kto mogłby mi wytlumaczyc oco chodzi przedewszystkim ze szczątkowym płatkiem niewieńcowym, sladowym AI ( od czego to jest skrót ), i z steoroza? steozy mialo byc a nie sterozy..

Dodatkowe skurcze i beta blokery

.. ...wypadanie płatka ze śladową falą zwrotną i męczą mnie skurcze dodatkowe, które ostatnio mi się nasiliły. Dostałam lokren 20 1/4 tabletki, ale mam pytanie , a mianowicie jak ma go brać skoro mam niskie ciśnienie w granicach 90/50, a po nim ostatnio miałam 74/48!!!! Czy wy nie macie..

Dolegliwości po ablacji

.. ...zastawki dwudzielnej z jej śladową niedomykalnością... Oczywiście nadal miewam krótkie częstoskurcze zwłaszcza w sytuacjach stresowych jak i przy wysiłku. I mam pytanie do osób z podobnymi dolegliwościami: Czy przy takich problemach zdrowotnych mogą uprawiać sport??? Zapomniałam dodać,iż..

Tachycardia - za mocne bicie i zaburzona akcja serca

.. ...parę lat temu miałam śladową niedomykalności zastawki...od kilku miesięcy nie jestem w stanie ustać w miejscu, robi mi się słabo...i się tak zastanawiam czy owa niedomykalność * śladowa * mogła się zwiększyć:( ...co do tachykardii to jest pewien sposób na uspokojenie akcji serca, dodam..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...zastawki mitralnej oraz śladową niedomykalność trójdzielną, ale to jest chyba raczej kosmetyka niż jaki poważny feler. Gosiu, to jest normalne w początkowej fazie ketozy - uczucie witalności, przypływu energii, euforia. Z czasem, kiedy spalisz swoje zapasy energetyczne, poczujesz..

Dodatkowe skurcze - Str. 82

.. ...moją dzidzię , brałam śladowe ilości Metocardu i próbowałam przetrwać gorsze dni bez zwiększania dawek.Szkoda , że tak mało jest o tym informacji i trzeba miesiącami szukać jakie ilości przedostają się do mleka...Ciekawe jak radzą sobie osoby , które w ogóle nie biorą lekarstw? Jeśli..

Dodatkowe skurcze - Str. 191

.. ...jest prawidłowa a tylko śladowy stopień fali zwrotnej. Przecież zawsze miałam niedomykalność ( a to badanie wykonywałam 3 razy ). Kto się myli. Czy coś co było może się cofnąć ? Dalej mam brać magnez oraz coś dla mnie nowego BIOSOTAL - tylko w momencie arytmii czyli w ,,nocy o północy..

Dodatkowe skurcze - Str. 291

.. ...lekki kaszel ale ze śladową flegmą. Miałam również igiełki w dłodniach i stopach jakbym miała rękawiczki i skarpetki.. Ale nie każdy musi to przechodzić. Jednakże kiedy po ablacji na migotanir przedsionków dopadły mnie skurcze a nastepnie częstoskurcz , to z dnia na dzień zamieniono..

Niedomykalność zastawek - Str. 2

.. ...stopnia i płucnej - śladowa. Po póltorej roku mam tylko śladową na trójdzielnej. Lewa komora zmniejszyła się w tym czasie ( w rozkurczu z 4.99 a 3.98,w skurczu z 3,01 na 2,36 ) i lewy przedsionek ( z 3,26 na 2,75 ). Prawa komora pozostała nieznacznie powiekszona. Zależy to od wielu..

Po ablacji niepokojące objawy - Str. 2

.. ...zastawki dwudzielnej ze śladową jej niedomykalnością...czy jakoś tak. Michał!1 O Jezu!! 5000??!! A możesz napisać jak je oczuwasz w tej chwili, a jak to było przed zabiegiem? i ile lat cierpiałeś z tgo powodu? Pozdrawiam i niech te Twoje komory wyluzują!!! I jeszcze jedno – czy..

Napady lęku panicznego

.. ..., USG serca ( wyszła śladowa niedomykalność ), kilkanaście razy w czasie ataku EKG , badanie wysiłkowe , badanie dna oka i wszystkie badania wyszły ok - czy jest jeszcze jakieś badanie , które mogę zrobić aby się upewnić czy moje serce jest zdrowe? Mam 33 lata , lekką nadwagę,nie palę ...

Chelatacja moje doświadczenia

.. ...diagonalnej.Obwód LAD wypełnia się śladowo przez własne krążenie. Tętnica okalająca:w odcinku początkowym zwężona 70% oraz medialnie 80%.Oddaje dwie niewielkie gałęziemarginalne.W odcinku dalszym widoczne drożne ujście by - pass. Prawa tętnica wieńcowa:Dominująca,oddaje tętnicę..

Chelatacja i jej skuteczność

.. ...diagonalnej.Obwód LAD wypełnia się śladowo przez własne krążenie. Tętnica okalająca:w odcinku początkowym zwężona 70% oraz medialnie 80%.Oddaje dwie niewielkie gałęziemarginalne.W odcinku dalszym widoczne drożne ujście by - pass. Prawa tętnica wieńcowa:Dominująca,oddaje tętnicę..

Śladowa fala zwrotna mitralna

.. ...drugim echo serca wyszła śladowa fala zwrotna mitralna.Mam pytanie, co to takiego??/Lekarz powiedział, że to nic poważnego.Jeśli ktoś ma coś podobnego do mnie prosę o kontakt na maila : ) Życzę wszystkim spokoju i zdrówka : ) Mnie lekarz powiedział że nic.Jak będzie duża to problem .Mam..

Śladowa fala zwrotna do lewego przedsionka

.. ...przełyk wykazało wadę: śladowa fala zwrotna do lewego przedsionka. Jeśli ktoś zetknął się z takim schorzeniem,bardzo proszę o informacje.Czy to się leczy, czy się nie da tego zmienić.Lekarz wykonujący badanie stwierdził, że z taką wadą żyje duży odsetek społeczeństwa.Trzeba tylko żyć..

Zwiężenie zastawki aortalnej i zabieg z balonikiem

.. ...rzecz biorąc zabieg daje bardzo dobre rezultaty. Pobyt w szpitalu jest przeważnie nie dłuższy niz 5 - 6 dni. Pozdrawiam, Ania ( mama Adasia ur. 15.11.2003 - zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej )..

Śladowa niedomykalność zastawki dwudzielnej

.. ...serca,lekarz stwerdził śladową niedomykalnośc zastawki dwudzielnej.Jestem tym zaniepokojona.Czy to jest może mieć jakieś przykre konsekwencje zdrowotne?Proszę o odpowiedż. czesc! mam na imie Magda. Jestem studentka czwartego roku wydzialu lekarskiego Akademii Medycznej we Wroclawiu...

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...zastawki mitralnej. i śladową niedomykalność zastawki trójdzielnej. Byłam już u kilku kardiologów i każdy każe mi się nie przejmować. A ja tak strasznie się tym martwię! W zasadzie ciągle o tym myśle no chyba że jestem czymś niezmiernie zajęta. Zauważyłam że kiedy o tym nie myślę nie mam..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 3

.. ...Badanie echa wykazało śladową niedomykalnośc, poza tym wszystko jest w porządku z serduszkiem, stopień niedomykalności nie stwierdzony jeszcze z racji chyba tego że jest jeszcze bardzo malutka. Mam pytanie, czy jest szansa, że zastawka sama się zamknie. Może spotkaliście się z takimi..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 4

.. ...ktoś może co to takiego śladowa fala zwrotna?Pytam gdyż byłem na echo i dowiedziałem czegoś takiego: Zastawka trójdzielna - śladowa fala zwrotna, mitralna - śladowa fala zwrotna i przedni płatek nieco pogrubialy.Na koncu wyniku wnioski:Norma.Troche mnie to dziwi że sa jakieś fale w mym..

Płyn w osierdziu

.. ...ślad płynu, ale czytałam gdzieś, że śladowe ilości płynu każdy człowiek ma, gdyż działa on na zasadzie smaru. Nie podano ile tego płynu, tylko, że * ślad * . Jednak mimo wszystko jestem zaniepokojona...

Niedomykalność zastawki mitralnej a wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...badaniach wykryto u mnie śladową niedomykalność zastawki mitralnej. Napisano brak znaczenie hemodynamicznego. Mam pytanie czy może się to powiększyć, czy da się to schorzenie wyleczyć? Ja też mam niedomykalność zastawki mitralnej. Wykryto ją u mnie w wieku 18 lat - dziś mam 21. Z tego co..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 17

.. ...stopień,oprócz tego śladową niedomykalnośc zastawki trójdzielnej,ale to podobno jest w ogóle szczegół.Z tego co mi mówił lekarz przy pierwszym stopniu niedomykalności nie ma żadnych objawów i z tym bym się zgodziła.Nie wiadomo, czy mam to od urodzenia, czy po jakiejś tam anginie kiedyś..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 79

.. ...mogąc wstać. Sam mam śladową niedomykalność płatka zastawki dwudzielnej co było podejrzeniem moich objawów. Kardiolog do którego chodze wykluczył taką możliwość aby to mogło dawać tak silne dolegliwości. Przypisywałem sobie wszystkie możliwe choroby w tym również zapalenie wysierdzia. Po..

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...Barlowa, fala zwrotna śladowa, ale mam niskie ciśnienie i odczuwam objawy( kołatania serca, pojedyńcze arytmie serca, ciężkość na sercu ) niestety nie mogę jeżdzić na rowerze i tańczyc co tak bardzo lubie:( Ale jakoś idzie do przodu. Teraz znacznie się wyciszyłam i unikam stresu : ) )..

Dolegliwości sercowe po przedawkowaniu amfetainy - Str. 2

.. ...po 2 szklankach Coli( śladowe ilości kofeiny )czy przy wchodzeniu po schodach . Ten specjalista od choroby wieńcowej stwierdził że inni lekarze u których byłem powiini byli wiedzieć o amfetaminie, bo nie powinienem teraz przyjmować żadnych leków uspokajających ani wpływających na..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 5

.. ...razem ilości dosłownie śladowe: ok 1/10 g. Tak na próbę - żeby się nie zabić ; ) Za każdym razem czułem, że * coś nie tak * . Miękkie nogi, kołotanie serca. Ogólnie po takich dawkach to nic nie powinno mnie ruszyć : ) Rozwiązanie problemu - banalne: po prostu nie bakam. Zioło nie jest..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport

.. ...echy wyszło mi że mam śladowe ilości płynu ale ponoć to w niczym nie przeszkadza. A EKG wykazuje mi tak jak bym miał zawał ale Pani doktor powiedziała że w taki razie zawsze muszę mieć przy sobie badanie z kotonografi i EKG ( jak gdzieś jadę lub wyjezdrzam ) bo ponoć moje serduszko tak..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 2

.. ...zagrożenie rakiem jest śladowe. Poczytałem ostatnio dużo o tarczycy w internecie i zebrałem szereg opinii przeciw ryzykownej operacji. Wczoraj z lekarzem podjęliśmy decyzję - zakończyć leczenie nadczynności i jeśli ona powróci zostanę skierowany na mniej ryzykowna terapie usunięcia..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...41,3 Vp * cm/s * 102 śladowy przeciek przez srodkowa czesc IAS bez nastepstw hemodynamicznych IVS ciagła, IP slad IT 1 st.gr.RV/RA ok 16mmHg.Wymiary i kurczliwosc w normie Bez paradoksalnego ruchu IVS..Łuk ao lewostronny.Niestwierdzono cech PDA. Prosilabym o interpretacje wynikoów .....

Problemy z sercem po nadczynności tarczycy

.. ...zagrożenie rakiem jest śladowe. Poczytałem ostatnio dużo o tarczycy w internecie i zebrałem szereg opinii przeciw ryzykownej operacji. Wczoraj z lekarzem podjęliśmy decyzję - zakończyć leczenie nadczynności i jeśli ona powróci zostanę skierowany na mniej ryzykowna terapie usunięcia..

Śladowa niewydolność mitralna

.. ...ale skoro śladowa więc nieznaczna ,więc się nie przejmuj !Przyjmuj leki od tego się nie umiera , ale trzeba się kontrolować !Skoro nie odczuwasz żadnych dolegliwości to dobrze !Życze zdrowia pozdrawiam..

Badania echo i EKG serca i co dalej?

.. ...posiadasz niedomykalnośc dwóch zastawek serca - mitralnej i aortalnej, ale jak sam czytasz małego stopnia, w przypadku jednym śladowa, czyli bliska fizjologicznej. Nieistotne hemodynamicznie, czyli OK...

Nieszczelność zastawek - Str. 2

.. ...badanie np wykazało śladową co prawda ale jednak niedomykalnośc zastawek innych anizeli stwierdzono wczesniej. Zawsze uważam, ze jesli są wątpliwości trzeba skonsultowac sie z innym specjalistą. Witam serdecznie. Czy jest mozliwość domknięcia się zastawki PFO? u 9 letniego dziecka? Co..

Betaloc to hormony?

.. ...serce, a dokładnie na śladowa niedomykalność mitralną. A w jakich dawkach bierzecie i ile na dzień??Po jakim czasie wam pomogło? Ja biore najmniejszą dawkę 25, codziennie jedną tabletkę i czuje się naprawdę znacznie lepiej ale nadal zastanawiają mnie te napist tzn skróty tych dni..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 16

.. ...witaminowomineralnych, pierwiastków śladowych i aminokwasów. Potrzebuje ich każda nasza komórka, bo zdrowie i choroba rozstrzyga się w milionach komórek naszego organizmu. Medycyna akademicka ,,leczy * organy, czyli ktoreś piętro domu, zamiast skupić się na fundamentach. Dom się zawali,..

Stopnie niedomykalności zastawek

.. ...stopień I - Nieistotne/śladowe Generalnie stopniowanie niedomykalności jest metodą mocno subiektywną , stad w opisie badania echo powinny znajdowac się inne parametry ilościowe( stopniowanie jest w sumei badaniem jakościowym ) Najbardziej ogolnie: I - niewielka II - średnia III -..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 13

.. ...I stopnia 2,3m/sek + śladowa na zastawce pnia płucnego. RVSP ok. 32 - 33 mmHg. Kardiolog powiedział, że to nieistotne i żeby się zgłosić do kontroli w przypadku anginy lub ciąży. Od jakiegoś czasu mam przewlekły mokry kaszel ( RTG płuc - ok, spirometria - ok ) i o sercu nawet nie..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...zastawki mitralnej ze śladową falą zwrotną - drobiazg. Powtórzyłem drugi raz badanie satro ( jedna uwaga - pozbyłem się tym razem bujnego owłosienia w miejscach przylegania elektrod, bo jestem he he kudłaty ) Wynik wyszedł o 15% lepszy ale też słaby. Co dziwne przewodność całkowita..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...Echo wykazało również śladową falę zwrotną zastawki mitralnej .Doceniam i traktuję poważnie informacje zawarte w Pana odpowiedzi Jaka jest więc celowość badań w przychodniach kardiologicznych gdy podstawowe badania Echo i próba wysiłkowa nie dają praktycznie żadnej gwarancji dobrego..

Ostry ból - czy to serce?

.. ...wyłącznie w ilościach śladowych, raczej wogóle. Mimo to napisałem o tym, bo może jest to ważna informacja. 3 razy w odstępie dwóch lat wykonywałem echo serca - za każdym razem wykryto wyłącznie znikomą niedomykalność zastawki mitralnej. Mam lekkie nadciśnienie 130/90. Pare razy miałem..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...przedsionek o 43mm oraz śladowa niedomykalnosc zastawki mitralnej oraz rozpoznali takie cos: czynnosciowe zaburzenia ukladu krazenia z tendecja do tachykardiii do tej pory chodze na kontrole i przyjmuje leki aspargin i bisoratio no i od pewnego czasu czuje jak mnie kuje i lapia dusznosci..

Wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej a sport

.. ...forum niedomykalnośc śladowa jest bliska fizjologicznej. Najwięcej chyba osób ma problemy własnie z zsatwką mitralna,cz ęsto zupoełnie nie mając o tym śiwadomości. Przy większych stopniach niedomykalności zdecydowanie pzoostaje sport w ramch rozsądków, dla zdrowia. Nie wysiłkowy,..

Wynik badań serca - potrzebuję info na ich temat

.. ...zaburzeń kurczliwośći LK, śladowa niedomykalność trójdzielna + oraz mitralna morfologia płatków zastawek oraz ruchomość w normie, bez płynu w osierdziu. nadmieniam iż moje dane to: wiek - 27 wzrost - 190 waga - 110 kg ciśnienie 140/90 aktywny fizycznie ( sporty tj. koszykówka, piłka..

Wyniki badań - proszę o komentarz osób które się na tym znają

.. ...zaburzeń kurczliwośći LK, śladowa niedomykalność trójdzielna + oraz mitralna morfologia płatków zastawek oraz ruchomość w normie, bez płynu w osierdziu. nadmieniam iż moje dane to: wiek - 27 wzrost - 190 waga - 110 kg ciśnienie 140/90 aktywny fizycznie ( sporty tj. koszykówka, piłka..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach - Str. 3

.. ...niedomykalność jakiejś zastawki z śladową falą zwrotną, lekarz zalecił magne B6 w dużych ilościach i na tym koniec. Ataki polegały najpierw na przyspieszonym biciu serca potem znowu bardzo zwolnionym, miałam jakby porażone wszystkie zmysły, mroczki przed oczami, drętwienie rąk , nie..

Echo serca, czy ktoś ma coś podobnego?

.. ...przedsionka * 2 cm,ze śladową falą zwrotną centralną,lewa komora bez zaburzeń ( tu nie wiem co za słowo ) odcinkowej,osierdzie prawidłowe. Jest tez coś takiego :niedomykalność - mitralna I stopień Czytając różne artykuły zrobiłaś sobie niezły mętlik w głowie. ASD - ubytek w przegrodzie..

USG serca: wiotkie, prolapsowate płatki zastawki mitralnej

.. ...jedynie jak piszesz śladowa fala zwrotna na zastawce mitralnej, a więc bliska fizjologicznej. Jesli nie odczuwasz jakiś niepokojących objawów po prostu do obserwacji. Na tym forum pod hasłami jw pocvzytasz o wiele więcej. Pozdrawiam i zyczę zdrowia Ola dziękuję za dotychczasową pomoc. od..

Czy wady zastawek serca się dziedziczy?

.. ...trzech fala zwrotna śladowa.Prosze o dpowiedź - czy mąż mógł odziedziczyć tę wadę po dziadku,czy coś mu zagraża i co mam dalej robić???Martwię się bardzo,prosze o pomoc!!!Zgóry dziękuję. Mma nadzieję, że nasi forumowi specjaliści udziela Ci fachowej pomocy. Ja wiem jedynie, że..

Zrośnięte płatki zastawki aortalnej

.. ...fizjologicznej. Ale mała może byc też użyta na określenie np. niedomykalności 1 stopnia. Najlepiej wie to speclaista wykonyjący badanie. Ważne są tez wszytskie inne parametry, zmiany hemodynamiczne. Życzę zdrowia..

WPW, zastawka mitralna, kłucia z lewej strony klatki

.. ...cechami wypadania i małą ( śladową ) falą zwrotną. ). Odczuwam kłucia z lewej strony klatki, lewej strony podbrzusza, czasmi promieniujący ból do lewego jądra, lekarz twierdzi ze to na tle nerwowym. Na wyniku holterowskiego badania jest napisane * wklęsłe uniesienie ST na kanale I i II 1..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 414

.. ...została stwierdzona... to śladowa niedomykalność zastawki mitralnej. Ja chyba już zaczynam Asiu przyzwyczajać się do tej świadomości że muszę z tą wodą serca żyć i mówi się trudo.Cieszę się tylko że nie jest to nic gorszego.Rodzą się dzieci które mają dziurkę w serduszku o trzeba im..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 517

.. ...bo kofeiny to ona ma śladowe ilości: ) A ciśnienie - hihi ja miałam odwrotnie. Jak mierzyłam w domu to było ok, ale jak tylko zobaczyłam jakiegoś lekarza to od razu w górę. Szczególnie w szpitalu: ) Niestety pogoda źle wpływa na nasze samopoczucie. U mnie karetki tylko wyją. A w ciąży te..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 605

.. ...materii.Zawiera cenne pierwiastki śladowe,lecytynę.Wysoka zawartość leucyny,lizyny i fenyloalaniny reguluje czynności hormonalne.Nationina i cystyna działa korzystnie na czynności watroby i odtruwanie organizmu.Posiada wysoką zawartość witamin z grupy B.Cennym składnikiem dietetycznym sa..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 856

.. ...echo i wyszło że mam śladową niedomykalność zastawki mitralnej i żebym się nie przejmował bo niby nic się nie dzieje i zapisał mi kalms,który raczej się niespełnił.Generelnie jestem zazwyczaj śpiący,uczucie przemęczenia,rozdrażnienia ostatnio zauważyłem że przeżedzają mi się włosy,nieraz..

Echo serca - proszę o interpretację

.. ...w worku osierdziowym śladowy przeciek L - * P przez przegrodę międzyprzdsionkową ( tego wyrazu nie jestem pewna bo jest niewyraźnie napisane międzyp… tak się zaczyna to słowo ) w 1997 roku miał robione podobne badanie i tam stierdzono wypadanie przedniego płatka zastawki..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...41,3 Vp * cm/s * 102 śladowy przeciek przez srodkowa czesc IAS bez nastepstw hemodynamicznych IVS ciagła, IP slad IT 1 st.gr.RV/RA ok 16mmHg.Wymiary i kurczliwosc w normie Bez paradoksalnego ruchu IVS..Łuk ao lewostronny.Niestwierdzono cech PDA. bardzo prosiłabym o interpretacje wyników..

Po przeszczepie zastawki aortalnej, przeciek okołozastawkowy

.. ...Zastawka mitralna - śladowa fala zwrotna. łagodna niedomykalnośc zastawki trójdzielnej z TVR 1.5 m/sek. Osiedzie wolne. Martwimy się tym przeciekiem okołozastawkowym. Czy to znaczy że puścił jakiś szew? W pierwszych badaniach ECHO nie było nic o przecieku, dlatego się niepokoimy. Czy to..

Dziwna lewa ręka (ciągniecie w niej) i ucisk w klatce

.. ...początku w ilości * śladowej * , potem już inni zaczeli zauważać, że dziwnie odruchy me - * ciągnę * ramieniem. I tak z czasem coraz częściej... w ostatnich miesiącach doszedł to tego chwilowy ucisk w klatce piersiowej. Jak jest to w duecie czuje się źle, dyskomfort jest okropny...

Po operacji tarczycy - Str. 2

.. ...zagrożenie rakiem jest śladowe. Poczytałem ostatnio dużo o tarczycy w internecie i zebrałem szereg opinii przeciw ryzykownej operacji. Wczoraj z lekarzem podjęliśmy decyzję - zakończyć leczenie nadczynności i jeśli ona powróci zostanę skierowany na mniej ryzykowna terapie usunięcia..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej z nieistotnym przeciekiem lewo-prawym

.. ...międzyprzedsionkowej, ze śladowym, nieistotnym przeciekiem lewo - prawym, wrota tętniaka 1,9cm * . Czy ktoś mógłby napisać mi więcej o tym schorzeniu i jego leczeniu? Z góry dziękuje. Jesli jeszcze nie dotarłeś : Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej ( TPM ) jest rzadką anomalią o nie..