śluz

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. ...niejasnego pochodzenia zmiana śluzakowata na płatku zastawki. Objawy kliniczne zespołu Barlowa. U większości pacjentów z zespołem wypadania płatka zastawki dwudzielnej przebieg jest bezobjawowy; u niewielkiej liczby chorych mogą wystąpić następujące objawy: zawroty głowy, kołatanie..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...ciała, warg, języka, śluzówek ); częstym objawem jest kaszel, nadmierna potliwość, obserwuje się przepełnienie żył szyjnych; przymusowa pozycja siedząca ( orthopnoe ) - pacjent siedząc na krześle, krawędzi łóżka wykorzystuje dodatkowe mięśnie oddechowe - ułatwia mu to oddychanie;..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...sztucznych zastawkach, śluzaka przedsionka, koronarografii i pomostowania aortalno - wieńcowego; wady anatomiczne tętnic wieńcowych - ujście lewej tętnicy wieńcowej od tętnicy płucnej, tętniaki, przetoki wieńcowe. Bez istotnych zwężeń w tętnicach wieńcowych. stany skurczowe, zaburzenia..

Ból żołądka

Ból żołądka

.. ...powodować zapalenie błony śluzowej żołądka. U osób ze stwierdzoną chorobą wrzodową wystąpienie nagłego, bardzo silnego bólu w tej okolicy może sugerować perforację i wymaga natychmiastowej konsultacji lekarskiej. Dolegliwości bólowe w okolicy żołądka powoduje także przepuklina rozworu..

Nadżerki żołądka

.. ...nadżerkowego zapalenia błony śluzowej żołądka. Sama nadżerka jest płytkim ubytkiem w błonie śluzowej wyścielającej żołądek od środka. Objawy takiego zapalenie są podobne do objawów choroby wrzodowej, mogą być mniej nasilone. Wrzód to również ubytek w błonie śluzowej, ale sięgający..

Śluzak serca

.. ...występować rodzinnie. Objawy śluzaka. Objawy śluzaka można podzielić na ogólnoustrojowe i objawy związane z zaburzeniami hemodynamicznymi serca. U około 1/3 pacjentów z śluzakiem serca występują niespecyficzne objawy ogólne, takie jak osłabienie, gorączka, spadek masy ciała, bóle..

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. ...prawym przedsionku ( śluzak, skrzeplina ). Atrezja ( zarośniecie ) zastawki trójdzielnej występuje także jako wada wrodzona, konsekwencja nieprawidłowego rozwoju serca w życiu płodowym. Zwężenie zastawki trójdzielnej rzadko jest wadą izolowaną, zwykle towarzyszy jej także niedomykalność..

Choroba Kawasaki

.. ...Choroba Kawasaki ( zespół śluzowo - skórno - węzłowy ) występuje u małych dzieci, dotyczy głównie naczyń wieńcowych. Nadmierna odpowiedź układu odpornościowego po kontakcie z wirusem lub bakterią ( dokładna etiologia choroby wciąż nie jest znana ) wywołuje uogólniony stan zapalny naczyń..

Nowotwory serca

.. ...nowotworem pierwotnym jest śluzak. U dzieci najczęściej występuje mięśniak poprzecznie prążkowany. Śluzak umiejscawia się zwykle w lewym przedsionku, często ma postać polipa na szypule. Może zmieniać swoje położenie w jamach serca przemieszczany prądem krwi. Mięśniak poprzecznie..

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

.. ...rozwijającego się obrzęku błony śluzowej oskrzeli i nadprodukcji śluzu. Przyczyny POChP. Przyczyna POChP jest złożona, związana z predyspozycją genetyczną, być może także z infekcjami wirusowymi. Nie ulega jednak wątpliwości, że podstawowym czynnikiem ryzyka wystąpienia POChP jest..

Zespół CREST (lSSc)

Zespół CREST (lSSc)

.. ...obrębie twarzy i błon śluzowych. W tej postaci twardziny układowej zmiany dotyczą głównie twarzy oraz odsiebnych części kończyn, czyli od kolan w dół i od łokci w dół. Jest to choroba ciężka, rokowanie przy zajęciu narządów wewnętrznych jest niepomyślne. W przypadku postaci lSSc..

Lindan (Jacutin)

.. ...lindanu do krwi ( błony śluzowe, zraniona skóra, połknięcie i wchłoniecie leku w jelitach ) może wywołać bardzo poważne działania niepożądane - od wymiotów, biegunki i duszności, przez drgawki, hipotonię, uszkodzenie wątroby i szpiku, nawet śmierć. Szczególną ostrożność należy zachować..

Operacja nowotworu serca metodą autotransplantacji

.. ...roku z rozpoznaniem śluzaka - niezłośliwego guza - którego usunięto. Po badaniach histopatologicznych usuniętej tkanki okazało się, że nowotwór jest złośliwy i zaczyna przyrastać w szybkim tempie. Rodzina chorego, przeglądając strony internetowe w poszukiwaniu ratunku, trafiła na..

Niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

.. ...prostaglandyn w błonie śluzowej żołądka może doprowadzić do powstania wrzodów i krwawień. Możliwe są reakcje alergiczne, zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Wszystkie leki z tej grupy, również te dostępne bez recepty, należy stosować zgodnie ze wskazówkami lekarza lub zasadami dawkowania..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 189

.. ...zaczrwienienie błony śluzowej żołądka ) i nie wiem mogło się to odnowić tak powiedział lekarz nie wiem sama co mam myśleć pozdrawiam cię kochana. Iwonko ja wiem że nie powinnam sobie dobierać do głowy najgorszego ale to same takie myśli przychodzą do głowy , ale ciesze sie że się..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 457

.. ...nerwowość, suchość błon śluzowych i reakcje alergiczne. To prawda, czuję od miesiąca jakieś dziwne drapanie w gardle - nie wiem, czy mam ochotę kaszleć, czy odchrząknąć, ale wczoraj to ju,ż była tragedia. Nie wiem, czy nie powinienem pójść do lekarza, ale chyba nie ma sensu. Nie dalej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 593

.. ...to moze byc od przekrwonej błony śluzowej ale nie jestem co do tego pewna bo mnie czesto gadło boli jak pisałam wczesniej...kazano mi wybrac sie do psychologa z ta nerwica i niedługo chyba tak zrobie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 747

.. ...w gardle, wysychanie śluzówki, drżenie mięśni, febra jakbym siedziała w zimnej wodzie,zaczerwienienie twarzy i dekoltu. Ataki powtarzają się ciągle w mniejszym lub większym nasileniu, najczęściej w nocy i trwają do kilku godzin. w dzień rzadziej. Czasami muszę jechać na pogotowie lub..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 15

.. ...mitralnej, zwyrodnienie śluzowate zastawki mitralnej Cały artykuł, więcej informacji: http://www.kardioserwis.pl/page.php/1/0/show/50/ Prolaps mitralny prawdopodobnie występuje rzadziej niż uważano i wiąże się z korzystnym rokowaniem kardiologicznym Amerykańskie badanie pod nazwą Strong..

Chelatacja - Str. 6

.. ...przewlekłe zapalenie śluzówki żołądka,ischias - u rwy kulszowej, straszliwych bólów głowy, bezsenności, nerwowości, nadczynności tarczycy z guzami. Nadczynność prawdopodobnie spowodowała te wszystkie dolegliwości. Wcześniej dałam się namówić na HTZ. To był ogromny błąd. Chcę przedstawić..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...łazience nad wanna nie śluzy do wieszania ręcznika! Jeśli powiesicie tam ręcznik, hak załączy alarm i pojawi się siostra. To system przywoławczy na wypadek gdyby komuś zrobiło się słabo w wannie. 4. Warto czasem zabić czas pożyczając książkę w bibliotece pacjenta, albo poserfowac po..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...przewlekłym zapaleniem śluzówki włącznie, refluksu, przepukliny rozworu przełykowego, uderzeń gorąca, kołatań serca,skaczącego ciśnienia, bezsenności i nerwowości ). Suplementów nie mam zamiaru odstawiać - one są konieczne, aby organizm dobrze funkcjonował. Bardzo chętnie je przyjmuję,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...wchłanianiu Mg z pokarmu przez śluzówkę, co może oznaczać, że będę musiał mieć podawany Mg dożylnie ( kroplówa )np raz w miesiącu - takie coś sugewoał również lekarz, w przypadku, gdyby wyniki wqyszły mi takie. Cóż, prawdziwą analizę wyników - nie na właśną rękę za pomc np. netu - będe..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...Blokada zatok i gęsty śluz w drogach oddechowych. Zauważyłem że wpływ ma także niewyspanie, zapewne poprzez psychikę. Z tematem walczę już od jakiegoś czasu. Oto co udało mi się ustalić: - moja zastawka w sercu nie domyka się ( to chyba może mieć wpływ ) - hormony tarczycy w normie, ale..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ...organizmu, m.in. gromadzenie śluzowatego płynu w tkance podskórnej, spowolnienie czynności. Nadmiar tyroksyny wywołuje nadczynność tarczycy, której jedną z odmian jest chorobę Basedowa - powiększenie tarczycy, wytrzeszcz oczu, przyspieszenie akcji serca, nadmierną pobudliwość nerwową,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 205

.. ...jakieś zapalenie błony śluzowej i wydaje mi się ze to był dobry trop czuję się dużo lepiej biorę leki standardowe przy refluksie. sprawdzam to w ten sposób ze jem 3 kotlety mielone smażone , a potem mam ciurkiem wszystkie dolegliwości oczywiście leczę się od 2 tyg dopiero dieta i tu..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...nieco krew, ale niszczy śluzówkę żołądka i po jakimś czasie możemy się zacząć leczyć u gastrologa na wrzody żołądka ) WYSTARCZY sama dieta i nic więcej * sama dieta * - no tak, ale nie do końca.. i jej suplementacja. Nasza żywność jest jaka jest - podobnie z otaczającym nas środowiskiem...

Śluzak w prawej komorze serca

.. ...istnieje możliowość,że śluzak umiejcsowi się jeszcze w innych miejscach mojego ciała? droga pani halino ja juz jestem 5 lat po operacji sluzaka lewego ptzrdsionka. mam takie same dolegliwosci, dusznosci i meczliwosc a w dodatku od 3 lat mam poglebiajaca sie suchosc w nosie. trudno mi..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...zastawka pełniąca rolę śluzy na rzece traci swoje właściwości. Wtedy niebezpiecznie się rozszerza i powiększa, a trwałe uszkodzenia można usunąć tylko operacyjnie. – W takiej sytuacji wszczepia się odpowiedni pierścień, który modeluje zastawkę i zmniejsza jej średnicę..

Bóle w lewym boku - Str. 2

.. ...fruktoza podrażnia błonę śluzową uszkodzoną zapewne przez helikobater.Ponadto w pierszwym leczeniu objawów bólowych gastrolog zalecił mi lek dostępny na receptę Duspatalin retard. Sprawdzcie to,moze to wam po czesci cos wyjasni..

Dodatkowe skurcze - Str. 196

.. ...się na zapalenie błony śluzowej żołądka, któregoś sierpniowego wieczoru zaczęłam się dusić, lekarz na pogotowiu powiedział, że to z powodu bólu żołądka, powiedział, że przy mojej chorobie bóle są straszne, tak jakby zawałowe i kazał wrócić do domu... Po dwóch dniach znów zaczęłam się..

Dodatkowe skurcze - Str. 218

.. ...toksokarozę, zapalenie błony śluzowej żołądka i przełyku, zachwianie błędnika równowagi i pamięci, mam nadciśnienie i nerwice wegetatywną... :( :( Tylko tyle... : ) Pozdrowionka : * Miciatnko - dzielną dziewczyna z Ciebie - pełen szacunek i podziw: ) Dziękuję : * : * Ale bycie dzielną..

Czy to zespół Barlowa?

.. ...cechach zwyrodnienia typu śluzowatego jej czynność odpowiada holosystolicznemuMVP.Vm - 0,1 fala zwrotna - 1/4. Z tego co mówił lekarz zrozumiałam, że mam rzadką wadę serca, żle zbudowane białko itp - diagnoza mnie przeraziła. Dziś byłam u innego lekarza i ten na podstawie badania, które..

Ból głowy nad okiem - Str. 2

.. ...przeciwzapalnie i rozrzedzają śluz, przynoszą więc ulgę przy katarze. Do inhalacji możesz użyć naparu z rumianku, szałwii, macierzanki i mięty ( 4 łyżki mieszanki ziół na litr wody ). Przelej napar do miseczki. Nachyl nad nią twarz, przykryj głowę ręcznikiem i wdychaj wonną parę przez 10..

Śluzak?

.. ...narośl przypominającą śluzaka - jest to jednak bardzo małe. Czy to moze jest śluzak? - nadal robią mi badania - teraz czekam na rezonans magnetyczny serca...Lekarze mówią że jeżeli jest to śluzak to na tyle mały że takich się nie operuje ale czy to może rozsnąć? no i ten paraliż, czy to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 142

.. ...opróżnić nagromadzony nocą śluz.Palacze oczywiscie więcej. Sliną nie ma co się przejmować.Gorzej jest z fajkami.Żebym tylko miała receptę na zerwanie z nałogiem.Na silną wolę nie mam co liczyć,przynajmniej narazie. Pozdrawiam Was dziewczyny serdecznie i życzę pracowitej soboty. Witajcie..

Ucisk, gula w gardle

.. ...bakterii hp , czysta śluzówka przełyku a więc nie ma refluksu.Ja oprócz uczucia ucisku w gardle nie mam żadnych innych objawów tzn np odbijania, zgagi buli zamostkowych itp.Całe życie miałam zdrowy żołądek tzn. nigdy żadnego bólu, biegunek. A - leczono mnie w kierunku ,, nerwów * * . Też..

Ucisk, gula w gardle - Str. 5

.. ...fantastycznie nawilża śluzówkę gardała i przełyku ). I najważniejsze: nie wpadam w panikę, gdy moja * kulka * daje mi znać o sobie. Jest to jest, może kiedyś wytoczy się z mojgo gardła...? Oby. I tego Wam i sobie życzę. Jacku! Bardzo mądre słowa. Ze wszytkim sie zgadzam w stu procentach..

Ucisk, gula w gardle - Str. 8

.. ...gardło i wysuszyłam śluzówkę, stąd pojawiło się uczucie kulki, której nie mogłam ciągle przełknąć, wydawało mi się że się duszę, nie mogłam przełknąć tabletki bo stawała mi w gardle - poranny stres i pierwsze przełknięcie śliny w poszukiwaniu klulki - wykańczał mnie, aż trafiłam do..

Ucisk, gula w gardle - Str. 9

.. ...Stwierdzono u mnie zanik błony śluzowej gardła, stąd takie objawy i * łaskotanie * . Polecam miód - niby nic takiego, a zmniejsza nasilenie dolegliwości. Znalazłam też pewien artykuł na ten temat. oto jego krótki fragment: * ...Charakterystyczna jest sezonowość nasilania się..

Operacja zakrzepliny lub śluzaka w lewym przedsionku

.. ...prawdopodobnie zakrzepline lub śluzaka w lewym przedsionku. Jutro się wyjaśni po badaniu tomograficznym. Powiedzcie jak poważna jest taka operacja? Tato ma 66 lat. Chciałabym go pocieszyć. Co to jest ten śluzak? śluzak jest forma łagodnego ! nowotworu w sercu , najczęściej lokalizuje sie..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 56

.. ...i stabilizację błony śluzowej. Zwykle po około miesiącu może wystąpić silne zaburzenie rytmu typu migotanie, po którym serce stara się dostosować do nowej rzeczywistości. Powtarza się to w opisach forumowiczów np Markobe, który przestał nas chyba odwiedzać. U mnie też wystąpiło coś..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...organizmu przez błony śluzowe. Przyswajalność preparatu jest bliska 100%, niezależnie od stanu przewodu pokarmowego. • Zapewnia doskonałe samopoczucie i zdrowie na długie lata. • Jest w 100% naturalny, a więc bezpieczny w użyciu. Nie ma żadnych skutków ubocznych...

Plamy na języku - Str. 4

.. ...specjalizacja chorób błony śluzowej, to jest jedyna osoba która powie coś konkretnego ; ) POZDRAWIAM witajcie, chyba wiem jak wam pomóc!!! ja też miałam plamy na języku i znam ten okropny ból i tę wstydliwą sprawę!!! próbowałam wielu sposobów, ale plamy nie znikały... pewnego dnia..

Echo serca, interpretacja wyników

.. ...pł.poj. leukocyty:2 śluz ++ BADANIE TARCZYCY: TSH 3,09 fT4 1,21 fT3 2,53 lekarz powiedział, ze generalnie nie ma się co przejmować, biore wczesniej wspomniany betaloc zok50 oraz asoargin ( sód+magnez ).Sport kazał uprawiać jak dotychczas, nie ma przeciwskazan do wysiłku, ale ja sie boję..

Ból brzucha, wymioty, trzęsą mi się ręce i kłucie w serce

.. ...stwierdził problem z błoną śluzową żołądka, niski poziom flory bakteryjnej i przepisał Gasec, Lanzul i Essenziale Forte ! Minęły 3 miesiące i są dni kiedy czuje się jak nowo narodzony a następnie wszystko powraca i to samo! Jestem załamany! ja pije, boli mnie zoladek jakby ciagle na..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...wiele, najczęściej zwyrodnienie śluzowate/wypadanie płatka/zespół Barlowa. Powinno się taką zastawkę naprawiać ( wiele uzasadnień ). Najlepiej w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Pozdrawiam dr_wit..

Guz w okolicy nadgarstka

.. ...cysta powstaje w wyniku śluzowej degradacji kolagenu i tkanki łącznej. Czasami ganglion tworzy się w wyniku przewlekłego narażenia na stany zapalne lub mikrourazy [2] Torbiele zlokalizowane są zwykle w okolicach stawów lub ścięgien. Najczęstszym miejscem występowania jest okolica..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 5

.. ...iść na weryfikacje tej śluzówki tylko jaką mam pewność że nie wróci pewnie żadnej,a z drugiej stony wiem że endometriza jest niebezpieczna ,dzieci nie planuje bo mam wszystkie w domu wiec zobaczymy jak to sie dalej potoczy ale teaz martwie czym innym moim samopoczuciem ogólnym.w..

Skaczące cisnienie i nerwica - Str. 2

.. ...przyczyniły się do obrzęku śluzówki nosa i gardła. Wszystkie diuretyki zatrzymują mi wodę, co prowadzi do opuchlizny nóg, twarzy i duszności. Przez 4 lata brałam Accupro 20 i cały czas miałam kłopoty z zatokami: ciągły katar i trudności w oddychaniu przez nos. Laryngolog stwierdził, że..

Kaszel po bajpasach

.. ...męczyć i muszę wypluć śluz z przełyku.Bardzo proszę o jakąś poradę POZDRAWIAM! WSK. Witam! Nie jestem lekarzem ale radze wybrac sie do niego w celu zmiany przepisywanych lekarstw. W dzisiejszych czasach jest mnóstwo podobnie działających farmaceutyków. Leki ( lub jeden z nich ), które..

Czarne plamy pod językiem, coś z sercem?

.. ...bardzo ważne. ... a zielona to choroba ucha ... nie wierz w takie bzdury - niech idzie do lekarza, zmiany na śluzówce świadczą raczej o nowotworze - ale niekoniecznie. Pewnie to nic poważnego. pozdrawiam..

Ból podobny do bólu wzdęcia, a może to?

.. ...bardziej zniszczyć błonę śluzową żołądka. witam ~yamaha_xj600 u jakiego lekarza byłeś jakie badania robiłeś. Mam podobny problem odczuwam od tygodnia lekkie bóle w plecach w różnych miejscach. Od 19.05 mam problemy żołądkowe najpierw nudności lekarka przecpisała mi Gasec zazyłem..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 25

.. ...że mam wrażliwą błonę śluzową w gardle i tyle, ale sam nie wiem. jeeeeeeeestem moje skarby kochane melduje się jestem do dyspozycji ja trochę już lepiej kochana Agusia wróciła ale przyznam się wam że już myślałam że to koniec naszego forum i nie mogłam się z tą myślą oswoić ąle już..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 663

.. ...ok, a ja mam rozwaloną śluzówkę przez przewlekłe stosowanie otrivinu...do tego czasami bolała mnie głowa właśnie na wysokości zatok czołowych...przez dwa miesiące wyleczyłem tą śluzówkę w miarę i jest o wiele lepiej, ale ciągle coś mi tam spływa z zatok i delikatnie mi momentami przytyka..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 682

.. ...powstaje z rozwalonych błon śluzowych, które dopiero muszą dojść do siebie...może to potrwać nawet parę miesięcy...z tym się też pewnie wiąże i u ciebie kaszel...zwłaszcza rano..musisz po prostu odkrztusić to co ci do gardła spłynie w nocy...idź do laryngologa...jak wydzielina jest żółta..

Helicobacter, objawy, kultury bakterii

.. ...helicobacter, zapalenie błony śluzowej i opuszki dwunastnicy. Najbardziej jednak martwie się tymi objawami niepewnosci i niepokoju, ktore przychodzily w niewiadomym momencie. Czy to mozliwe ze Helicobacter, wraz z moja choroba dawal taki efekt? Napiszcie prosze... Dziwne.podałas objawy..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 19

.. ...przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka tzw nieżyt. Pojawiasię kiedy chce i znika kiedy chce . Miałam z tym 8 lat spokoju a trzymało mnie ponad rok. Raz było lepiej, na drugi dzień źle. Ja nie mogłam jeśc nic wędzonego bo bóle natychmiast. Myślę, że to było tez na tle nerwowym :..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 5

.. ...i dość liczne pasma śluzu ( nie wiem czy to normalne ). Morfologia wyszła idealnie w normach. OB = 2 , ASO, TSH, Rozmaz OK; żóltaczka B i C , toxoplazmoza , HIV ujemnie. Zęby muszę przebadać, ale do tej pory nie miałem żadnych problemów. Przepraszam za tak długi post, ale wydaje mi się,..

Nerwica w ciąży - Str. 31

.. ...w moczu.Jak u was ze śluzem,też macie nadmiar upławów?ja muszę stosować wkładki,bez nich ani rusz i śluz jest bardzo kwaśny,bo sprubowałam go powąchać.Przez to mam czasem lekki ból przy stosunku,tak mi się wydaje,że to od kwaśnego podłoża pochwy.Napiszcie jak u was sprawy wyglądają...

Nerwica w ciąży - Str. 227

.. ...że może to ten czop śluzowy a przecież to dopiero 31/32 tydzień. Więc jak wrócił już z tych badań to sie położyłam i leze. Moja lekarka uspokoiła mnie , że jak nie ma krwi i mocnych bóli brzucha to mam nie panikować tylko odpoczywać bo śluz to nic takiego. Nie wiem ale wcześniej miałam..

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 2

.. ...jelita g, - Jelito tworzy śluz po którym boli nas brzuch - Wtedy kończy się kwasami i biegunką !!! Zawsze stosowałam DEBRIDAT ale teraz stosuję TRIBUX . Powiedźcie mi czy to jest to samo co DEBRIDAT ???? Beata2 . Ja bym Ci poleciła : DEBRIDAT, TRIBUX . Bardzo drogie i dobre leki . Ja mam..

Bóle po lewej stronie pod żebrami - Str. 3

.. ...wyszlo stan zapalny błony śluzowej zoladka.Czy to moze byc przyczyna tych wszystkich dolegliwosci?? Byłam z tym na USG jamy brzusznej okazało się, że to powiększona śledziona. Radzę isc z tym koniecznie do lekarza i prosić o skierowanie na USG. To, że jest to sledziona się zgadza...

Puchnięcie górnej wargi po rozległym zawale

.. ...całego przewodu pokarmowego, objawiający się uciążliwymi ,,stolcami * * , będącymi w rzeczywistości ,,wodą * * z bezbarwnym śluzem, co bardzo mi utrudnia codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie, w pracy...

Problem z gardłem

.. ...może zrobić wymaz z gardła [24 zł] i sprawa się wyjaśni. ja miałam na wysokości krtani jakąś kulę jakby ze śluzu i okazało się ,że to candida albicans.Wymaz z gardła to wykazał.Nie wiem co z tym robić...

Krwawienie z nosa

.. ...wypalanie naczynek w śluzówce nosa u laryngologa( robi to wacikiem nasaczonym w jakims * żrącym * środku ) piecze i szczypie ale mozna wytrzymac. U mnie występuje krwawienie okresie letnim tzn. kiedy jest ciepło. Podejrzewam że to przez rozszerzanie się moich naczyń krwionośnych w nosie..

Nie mogę normalnie żyć, normalnie funkcjonować i mam tego dość - Str. 3

.. ...zapalenie w jelicie śluzówki. Prowadzę zdrowie życie, jem wszystko zawarte w odpowiednie składniki, suplementacja witamin odkąd dowiedziałem się, że mam helicobacterie zmieniłem troche diete na bardziej przetworzoną, pomimo leków na to, objawy typu problemy z sercem też mnie martwią,..

Ból brzucha - nadżerki na dwunastnicy, zespół jelita drażliwego

.. ...przekonać jak wygląda błona śluzowa żolądka i dwunastnicy, a to wiele mówi. W jakiej części Polski Pani mieszka ? W Prokocimiu są dobrzy specjaliści w diagnozowaniu i leczeniu tego typy schorzeń. Ja z kolei korzystałem z porad w Elblągu. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego .. Witam,..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej z nieistotnym przeciekiem lewo-prawym

.. ...współistnieje ze zwyrodnieniem śluzakowatym zastawek i wypadaniem płatków zastawki mitralnej. Zaburzenia hemodynamiczne. Zależą od obecności i istotności współistniejącego przecieku lewo - prawego. Rozpoznanie. Wykrywany na podstawie badania echokardiograficznego. W razie współistnieją -..

Wynik badania moczu

.. ...Składniki mineralne: szczawian wapniowy śluz - liczne pasma flora bakteryjna - pojedyncza mała pomyłka w tym co napisałam wcześniej urobilinogen : + - http://www.resmedica.pl/zdart8998.html porównaj : )..

Serce przyspiesza mocno - Str. 2

.. ...może po prostu miał śluzaka serca, a to nie to samo, co zwyrodnienie śluzowate zastawki=z. Barlowa... Jeśli 83 to nie twój wiek, tylko rocznik, to zastanów się co piszesz i skąd możesz mieć takie objawy...Ból między kręgosłupem a łopatką? Może skrzywił Ci się od tego przesiadywania na..

Krótkotrwałe bóle po alkoholu

.. ...o jakimś pryszczu na śluzówce żołądka lub dwunastnicy.One nie tolerują alkoholu. Moim zdaniem powinieneś udać się do gastrologa. Pozdrawiam Bolszewiku, ja nie odpowiem Ci na temat piwa, ale napiszę jedno: nie siadaj w taki sposób przed komputerem, bo możesz nabawić się zakrzepicy żył..

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie - Str. 2

.. ...ogólna, choroby skóry, śluzówek ust, nosa, gardła, neurologiczne, psychiczne, układu sercowo - naczyniowego, przewodu pokarmowego, trzustki, dróg żółciowych, hematologiczne, infekcyjne, układu płciowego, prostaty, układu moczowego, wątroby, układu oddechowego, przemiany materii,..

Ból głowy, ciągnący do tego wysokie cisnienie, ból w klatce piersiowej

.. ...które drażnią błonę śluzową w związku z czym przy zgadze nie można stosować ich produktów. Powodzenia. Zawsze sceptycznie podchodzilam do spraw irracjonalnych, ale czytając to forum zaczynam zastanawiac się czy to możliwe, żeby takie sytuacje miały miejsce naprawdę. Nie wiem już sama,..

Ciemny śluz po odkaszleniu

.. Witam co to mzoe byc jesli podczas wydobycia sluzu po odkaszleniu jest koloru ciemnego ale bardzo malo ciemnego.rzucilem palenie rok temu gruzlica ! do lekarza..

Zawroty głowy, nudności i dziwne ciśnienie

.. ...3 wpw, liczne pasma śluzu Elektrolity: Na 141 mEq/l K4,2 mEq/l Poziomy: mocznika: 4,7 mmol/L, glukozy:4,0 kreatyniny:89 umol/L, AST: 35 U/L, ALT:46 U/L triglicerydy : 2,04 mmol/L, cholesterol: 5,05 mmol/L, HDL: 1,50mmol/L,LDL cholesterol: 2,55mmol/L EKG: rzm o częstości..

Problem! Zapalenie śluzówki żoładka i wodnisty stolec!

.. ...stwierdzono u mnie zapalenie śluzówki żołądka, nadmieniam ze po badaniu histopat. nie wykryto bakterii...USG jamy brzusznej bardzo dobrze... Bóle brzucha ustąpiły, zdarzają się sporadycznie ale ten stolec? Lekarz cały czas karmi mnie Debridatem, Polprazolem i Enterolem, wydaje krocie a..

Leukocyty i erytrocyty w moczu

.. ...UBG norm BIL neg Inne śluz - usiane pola Leukocyty - 1 - 3 w polu widzenia Erytrocyty - świeże i wyług. - 1 - 3 w polu widzenia Inne - bakterie - usiane pola Martwią mnie leukocyty i erytrocyty. Od paru dni mam obajwy ze strony układu moczowego. a co lekarz na to? Właśnie pytam Was o..

Częściowy blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...oraz zapalenie błony śluzowej żółądka co bardzo źle przeszedłem lądując kilka razy na pogotowiu z czestoskurczami serca co w skutek wycieńczenia skończyłlo się pobytem w szpitalu. Kilka dni temu odebrałem wypis i pisze na nim : EKG: RZM 66/min.,normogram, częśćiowy blok prawej odnogi..

Ból w nadbrzuszu nad pępkiem i pod piersią po lewej stronie

.. ...ibuprofen uszkodzić śluzówkę żołądka.Kup sobie len mielony i pij przed snem i na czczo.Pół szkl.ciepłej przegotowanej wody +1 łyzeczka lnu. o dziękuję, spróbuję.. : ) martwię się że to mogą być wrzody..? chyba jak pójdę we wtorek do lekarza to zasugeruję od razu że chcę zrobić badanie na..

Suchy kaszel i nadciśnienie

.. ...zbierał jej się gęsty śluz,rano musiała odkrztuszać ,bo kluche miała w okolicach krtani.A tak na marginesie to oprócz tabletek zastosuj odpowiednią dietę ,ruch,zioła.Mam nadzieje,że nie palisz i nie pijesz. moja siostra brała na ndaciśnienie ,,prestarium * * - i to od tego tak ciągle..

Nadciśnienie i skoki ciśnienia - Str. 2

.. ...mam przekrwioną błonę śluzową i obfite jeziorko żółci. Najgorzej jest w momencie gdy leżę na prawym boku, siedzę czy to przed komputerem czy co gorsza w samochodzie, lub śpię na brzuchu ( przez to mam wiele nocek zarwanych ) - taka ciśnieniowa pobudka. johnny bierzesz leki na..

Biegunka i wymioty jednocześnie

.. ...tego doszło zapalenie śluzówki. Brzmi może niezbyt poważnie ale jak się okazuje taki skurcz jest bardzo niebezpieczny i rudny do zdiagnozowania. Dopiero ostatnio w trakcie ostrego napdu zrobiono mamie rtg z kontrastem i wyszło. Mama leżala już z sądą w szpitalu gotowa do ew. operacji,..

Bolące mięśnie

.. ...się w twoich błonach śluzowych.Czy bierzesz jakieś leki? Bo od leków może być suchość w gardle.Pij len mielony przed snem - 1 łyzeczka na pół szkl.ciepłej wody i rano na czczo,to nawilży ci gardło.I płukaj gardło citroseptem,to wyciąg z pestek grejfruta,,krople na małą ilość wody..

Czy to na pewno nerwica? moja historia! jakie macie objawy?

.. ...zamiast płynów produjuje śluz /być może co Ci w gardle stoi/Jeśli żołądek jest zbyt gorący/za dużokawy/ śledziona musi dla zachowania równowagi stać się chłodniejszą.A słodycze jej w tym pomagają.No jak Ci się podoma moja bajka?Oprócz wody spróbuj pić liście pokrzywy,są pomocne w..

Zawężone kanały nosowe i problem z oddychaniem nosem

.. ...jest suche , zawężenie śluzówek narasta szybciej. * Xylometazolin * czy * Thymazen * nie są lekiem na alergie. Natomiast wyraźnie udrażniają kanały nosowe . Zwłaszcza ( szkodliwy ) * Thymazen * ,który używam już sporadycznie. Ale wiem , że nie jest to rozwiązanie problemu. Zaś dylemat..

Choroba Kawasaki u osoby dorosłej

.. ...występują u nich zmiany na śluzówkach jamy ustnej, języka, warg i na spojówkach oczu. Na skórze pojawiają się różnokształtne wysypki oraz na rękach i stopach obrzęki i zaczerwienienia, ze złuszczaniem skóry. Węzły chłonne szyi ulegają znacznemu powiększeniu, zwykle po jednej stronie...

Przewlekla niedokrwistosc malego stopnia

.. ...powoduje np zapalenie błony śluzowej żołądka. zrób sobie badanie na helicobacter pylori, chociaż niektórzy uważają, że tylko gastroskopia jest wiarygodnym badaniem. Wiarygodny jest również test wyziewowy. dzieki za odpowiedzi, ja wiem ze to moze byc to, ale moze byc tysiac innych..

Rexetin a nadciśnienie

.. ...wydzielał jej się w gardle śluz w duzych ilosciach i ciągle odkrztuszała,poza tym zmiany na skórze jej sie robiły.Po zmianie leku wszysko przeszło od razu.Pij też zioła na nadciśnienie i stosuj odpow. dietę. na ulotce pisze,by stosowac ostroznie przy chorobach układu sercowo -..

POMOCY

.. ...papierosów,bo wysuszają śluzówkę.Może coś siedzi w zatokach.Na wysuszenie śluzówki pij len mielony,ale jak będziesz palił ,to nic to nie da.Jak to zatoki,to inhalacje z rumianku,plus łyżka sody i łyżka soli.To rozrzedza wydzielinę,ogrzewa zatoki ułatwiając ich oczyszczenie.Po tym na..

Dzwne kłucie w przełyku, gardle?

.. ...gardle i przełyku.Na pewno nie zaszkodzi.To zwykły tłuszcz roślinny. Dziękuję za odpowiedź, miało to związek jak się później okazało z przeziębieniem, tydzień antybiotyku i wszystko wróciło do normy: )..

Zdrętwały język i osłabienie

.. ...i przepisał płyn nawilżający do jamy ustnej bo ponoć mam suche śluzuwki. Ja się boje najgorszego a ten mi o śluzuwkach mówi hehe nasze służby zdrowia i pomyśleć że ja też kiedyś będe w nich pracował eh..

Pieczenie w klatce piersiowej i kaszel.

.. ...len mielony,to nawilża śluzówkę.Nie wyleczy ,ale może trochę ulży.I do internisty natychmiast. takie objawy nie są mi obce,u mnie te objawy są od zatorowosci plucnej. Przedewszystkim kaszel bez przyczyny. Infekcja dróg odddechowych jest mało prawdopodobna,podejrzewałbym raczej zgage...

Udar mózgu - niedotlenienie. PŁACZ w stanie śpiączki.

.. ...takim żółto brązowym śluzem kilka razy. Po tym przez jakąś godzinę oddychało jej się lżej lecz potem było znów ciężko. A w ogóle zmierzam do innej sprawy, która nie daje mi spokoju.. Czy ludzie w śpiączce mogą płakać? Dziś kiedy u babci była bliska rodzina i babcia miała jeszcze zapchane..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 12

.. ...skurcze naczyń błony śluzowej żołądka mogą przyczynić się do jej owrzodzenia, natomiast skurcze tętnic obwodowych do nadciśnienia tętniczego. Potrzebny specjalista i psychoterapia Lekarze pierwszego kontaktu nie zawsze potrafią pomóc chorym z nerwicami. Najlepiej więc zwrócić się do..

STRASZNE SAMOPOCZUCIE, BOL ZOLADKA,

.. ...dziennie.Działa osłaniająco na śluzówkę żołądka i przeciwzapalnie.Możesz też zaparzać nasiona lnu[semen lini]1 łyżkę w szkl.wody zaparzyć.I koniecznie wydrukuj sobie diete lekkostrawną,co jest podstawą leczenia.Żaddnych fast foodów, pizzy ,coli itd... przydałoby ci się tez USG jamy..