śmiertelność

Powikłania zawału serca

.. ...obciążony jest znaczną śmiertelnością. Nawrót niedokrwienia lub ponowny zawał zdarza się u 30% chorych. U chorych po przezskórnej angioplastyce wieńcowej częstość ponownego zawału spada poniżej 10%. Następuje nawrót dolegliwości bólowych w klatce piersiowej i wzrost stężenia markerów..

Ubytek typu zatoki wieńcowej

.. ...pacjentów z istotnym hemodynamicznie przeciekiem lewo - prawym. Profilaktyka infekcyjnego zapalenia wsierdzia nie jest wymagana. Operacja kardiochirurgiczna jest bezpieczna a śmiertelność wynosi ok. 0,4%...

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...bradykardię. W tej sytuacji śmiertelność jest wysoka. Czasowa stymulacja i leczenie inotropowe ( zwiększające kurczliwość ) są konieczne w blokach AV drugiego i trzeciego stopnia, nawet przebiegających bezobjawowo. Częstoskurcz. Niektóre rodzaje częstoskurczów ( włączając częstoskurcz AV..

Balonowa angioplastyka koarktacji aorty

.. ...balonowej koarktacji aorty. śmiertelność zabiegu wynosi ok. 2%; 2,5 - 5% pacjentów może mieć po zabiegu niewielkich rozmiarów tętniak aorty. Skuteczność zabiegu jest dosyć wysoka. U 75 - 90% pacjentów leczonych tą techniką uzyskuje się spadek gradientu ciśnień. Po zabiegu należy wykonać..

Dieta po zawale serca

Dieta po zawale serca

.. ...morskich na redukcję śmiertelności wśród pacjentów z chorobą niedokrwienną serca ( dieta śródziemnomorska ). Ostatnio podnosi się również kwestię pozytywnego wpływu alkoholu na profil lipidowy. Oczywiście, zarówno spożywaniu alkoholu jak i zalecanych elementów diety, obowiązuje zasada..

Polska krajem o dużym ryzyku chorób sercowo-naczyniowych

.. Choć śmiertelność z powodu chorób sercowo - naczyniowych w Europie spada, wyraźnie zauważalny staje się podział na kraje o małym i dużym ryzyku sercowo - naczyniowym; Polska wciąż należy do tej drugiej grupy - poinformował Instytut Aterotrombozy w oparciu o najnowszy raport opublikowany w internetowym..

Skuteczne leczenie nadciśnienia możliwe też po 80-tce

.. ...zastosowanej terapii śmiertelność pacjentów spadła o 28 proc., liczba zgonów z powodu udarów mózgu zmniejszyła się o 45 proc., a częstość występowania niewydolności serca spadła aż o 72 proc. Według prof Narkiewicza, chorzy bardzo dobrze tolerowali leczenie i tylko pojedyncze osoby nie..

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...ST, wewnątrzszpitalna śmiertelność kobiet wynosi blisko 17 proc., podczas gdy mężczyzn jest o połowę mniejsza. Również przy pozostałych ostrych zespołach wieńcowych sytuacja kobiet jest podobna. Według prof. Polońskiego, u hospitalizowanych kobiet obserwuje się znacznie więcej..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...zdrowszy - w Polsce spada śmiertelność z powodu chorób układu krążenia ( tymczasem w Bułgarii, Rosji i na Ukrainie jest coraz wyższa ). Jednak wciąż jeszcze wiele zostało do zrobienia. Przyczyną choroby wieńcowej jest miażdżyca, obecnie określana jako przewlekły proces zapalny,..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...siedmiokrotny wzrost śmiertelności krążeniowej. Rozróżnia się trzy rodzaje migotania ( klasyfikacja wg Gallaghera i Gamma ): napadowe, przetrwałe i utrwalone. Napadowe oznacza arytmię spontaniczną, samoistnie ustępującą, trwającą do 48 godzin. Migotanie przetrwałe trwa do 2 lat, zawsze..

Metoda OCT na zawał serca

.. Można zmniejszyć śmiertelność pacjentów z zawałem serca w Polsce dzięki zastosowaniu ultrasonografii wewnątrzwieńcowej i metody OCT - powiedział doc. dr hab med. Dariusz Dudka ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Zespół pod jego kierownictwem przeprowadził trzy operacje transmitowane do USA w ramach..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...m.in. dlatego największą śmiertelność wśród osób z zawałem notuje się przed dotarciem ich do szpitala. Specjalista podkreślił, że w Polsce w ostatnich latach dokonał się ogromny postęp w leczeniu ostrego zawału. Jest to zasługa aktywności środowiska kardiologów oraz Narodowego Programu..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...nadciśnienie zwiększa śmiertelność wśród mężczyzn ponad dziewięć razy, a wśród kobiet ponad 19 razy. Zdaniem specjalisty, wszystkie osoby dorosłe powinny mierzyć poziom ciśnienia tętniczego przynajmniej raz w roku, niezależnie od wcześniej uzyskiwanych wartości. Natomiast osoby zagrożone..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...zmniejszają całkowitą śmiertelność.Nic dodać nic ująć do nas należy decyzja czy chcemy żyć i jemy dietę śródziemnomorską bogatą w omega3, czy zostajemy przy * smalcu * i tabletkach i wegetujemy. Podstawą życia jest właściwe odżywianie przeczytajcie tą publikacje. Kwasy tłuszczowe omega -..

Trójglicerydy i lipemia

.. ...zmniejszają całkowitą śmiertelność. To są dane których nie można ignorować Na polecenie moim zdaniem zasługują dwa preparaty BioCardine i Omacor mają one odpowiednią jakość i ilość substancji czynnych. Proszę to przemyśleć. Drogi Panie Pawle. Jest pan typowym przykładem osoby, która coś..

Ablacja - Str. 2

.. ...zastanawiaj się nad śmiertelnością tego zabiegu, bo nikt z nas nie zna takich statystyk, lecz zacznij myśleć pozytywnie jakie korzyści będą po a będą napewno wiem coś o tym bo dziś minął tydzień od mojej ablacji i jestem szczęśliwa i zdrowa. Pozdrawiam i życzę więcej wiary w medycynę...

Ablacja - Str. 3

.. ...ok.90%.Około 0,5% wynosi śmiertelność przy zabiegu. Powiedz mi,czy wychodząc z domu masz 100% pewności,że na pewno do niego wrócisz?A na pewno wychodzisz codziennie,więc ryzyko wydaje mi się nieporównywalne. Pozdrawiam i jak najmniej ataków arytmii życzę. Ja miałam ablację niecały..

Koronarografia, gdzie? jakie skutki? lek prestarium

.. ...tetniczym który redukuje śmiertelnosc co 4 pacjet uratowany jest przed zawąłem czy udarem. powinienes sie cieszyc ze lekarz przepisał własnei Prestarium Co do Krakowa to sie zgodze, z całego rejonu podkrakowskiego pacjenci sa wozeni do szpitala uniwersyteckiego UJ im Jana PawłaII w..

Co się do mnie przypałętało? - Str. 2

.. ...nie leczyliście, to śmiertelność wynosi 30%, a przy jakimś naprawdę poważniejszym powikłaniu do 100%. Może te dane pobudzą trochę wyobraźnię i zniechęcą niektórych do leczenia się na własną rękę. A może ktoś dzięki temu zrobi W KOŃCU badania. czesc ja juz tydzien chodze z takim bolem..

By-passy operacja Zabrze

.. ...natychmist ją udrażnia śmiertelność zmalała z 14 - 17% do 3 - 4%.To wielki sukces .Ale wazne jest i to że chory nie staje sie inwalida wskutek uszkodzenia serca tylko wraca do domu , pracy , rodziny i aktywnego zycia. To zasługa moich wspaniaych Kolegów Kardiologów takich liderów jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 53

.. ...forumowiczów!! Krycha, śmiertelność jest raczej bliska zeru przy ablacji ( to moja subiektywna opinia ; ) ) - w najgorszym wypadku wszczepiają defibrylator albo rozrusznik. Mam koleżankę w pracy z takim urządzeniem - dzielna babka - żyje normalnie. Wiesz już co na skrzynka zapisała?..

Szybkie tetno II - Str. 3

.. ...się boję. Czytałam, że śmiertelność w wyniku powikłań wynosi 0,5% i już drugi raz przesunęłam termin zabiegu. : - / Czy może wiecie cośkolwiek na temat Kliniki Elektrokardiologii w Krakowie ( ul. Prądnicka )? Czy można samemu wybrać szpital, który przeprowadzi zabieg ( oczywiście w..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...ostatnio zadał pytanie o śmiertelność tego zabiegu. Tak nie wolno myśleć i nie można podchodzić do tego tak dramatycznie, to nikomu nie pomoże, a na pewno zaszkodzi, jeden cierpi na to, drugi na coś innego. Ja jestem dopiero 11 dni po zabiegu, więc nie jestem do końca pewna, że wszystko..

Wszystko o operacji by-pass

.. ...istnieje jakakolwiek śmiertelność w trakcie i po operacji? Jednym słowem, czy da się z tym normalnie żyć? Prosiłbym o wszystkie możliwe informacje na temat tegoż pomostowania. pozdrawiam Robert co zrobic kiedy ma sie wszczepiony stymulator na stałe, ja ich norm przestrzegać jak o siebie..

Wysokie stężenie trójglicerydów poziom 717

.. ...zmniejszają całkowitą śmiertelność. Do ryb wymienionych w poprzedzającym wpisie dodam śledzie i sardynki, małe ryby morskie mają w swoim mięsie znacznie więcej omega3 niż duże ryby, 10dkg dorsza zawiera 400mg omega3 a 10dkg sardynki 3600mg różnica jest miażdżąca. Co do suplementów..

Lokren i tritace w leczeniu nadciśnienia?

.. ...w celu zmniejszenia śmiertelności pozawałowej. Zmniejszanie ryzyka wystąpienia zawału serca, udaru mózgu, śmierci z przyczyn sercowo - naczyniowych; u chorych na cukrzycę, u których istnieje przynajmniej jeden czynnik ryzyka, taki jak nadciśnienie tętnicze, duże stężenie cholesterolu..

Udar mózgu - Str. 2

.. ...to ciężka choroba i śmiertelność jest też tu znaczna.Bądz dobrej myśli. niestety doszło do obrzęku mózgu, tata zaczyna gadać od rzeczy, prawdopodobnie nie odróżnia snów od rzeczywistości,nie poznaje osób. nadodatek cukier mu spada do 40. operacje na udrożnienie żył ma miec dopiero za 3..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 2

.. ...operacją beta blokery śmiertelność w ciągu miesiąca po operacji była 3 razy większa. Czy ktoś zażywał te leki przed operacją! Józefie z Wałbrzycha.Jestem również po operacji serca,tj.wymianie zastawki aortalnej i wstawieniu protezy aorty wstępującej.Przeczytałem Twoje wypowiedzi,widzę,że..

Narkoza a śmiertelność po niej

.. ...pytanie. Czy badania serca przed podaniem narkozy gwarantują, ze pacjent wybudzi się z narkozy? jaka jest średnia roczna śmiertelność ludzi na swiecie po podaniu narkozy? bardzo proszę o fachowe odpowiedzi...

Dieta śródziemnomorska po ablacji

.. ...zmniejszają całkowitą śmiertelność. To są dane których nie można ignorować chwała lekarzom że informują pacjentów o wspaniałości tej diety. Pamiętać należy o odpowiedniej ilości kwasów omega3 a właściwie EPA i DHA łącznie potrzebujemy ich 1000 - 1500mg a niezwykle ciężko jest to obliczyć..

Zażywanie beta blokerów przed operacjami

.. ...dostępny w tym portalu z którego wynika, że wśród pacjentów stosujących przed operacją beta blokery śmiertelność w ciągu miesiąca po operacji była 3 razy większa. Czy ktoś zażywał te leki przed operacją!..

Interpretacja wyniku ECHO serca

.. ...serca i nadcisnienie płucne. Dużo zdrowia dla mamy. Dziękuję za odpowiedź. Mama ma wizytę w Aninie w marcu. Czytałem, że śmiertelność przy operacjach tego typu wynosi poniżej 1%. To trochę pociesza : )..

Niedomykalność zastawek serca III st. i tętniak 5,5cm

.. ...problem bo jest duża śmiertelność po tych zabiegach bo to są ciężkie operacje no to mam to gdzieś nigdzie nie pójde pozdrawim Witam Pani Zofio. Tak się składa, że moja mama miała także na imię Zofia. 8 maja 2009 w wieku 64 lat miałem operację zastawki aortalnej i wstawiono mi protezę..

Choroba Kawasaki u osoby dorosłej

.. ...serca są rzadkie, a śmiertelność niska, poniżej 1%. Dziękuje,ale takie dane już czytałam.Myślałam ze może ktoś miał przypadek z ta chorobą,Nie wiem co robić.Wiem ze to choroba dzieci. Ale tata miał już 3 zawał.Do tego tętnice maja 15 mm są zwężenia, Na stronie Fundacji Serce Dziecka..